DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buitenlandsch gemengd nieuws. No. 203 Dif nommef b'eslaaf nil 2 bladen. Honderd negen en twintigste Jaargang 1927 Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uttgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 raaanden voor Alkaaaar 2.franco door ket geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewljsnurnmers 5 cents. PRUS DER GEWONB ADVERTENTlfeNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Qroote letters naar ptaatsrtffrtite. Brieven franco aan de N.V. Boek- en HandelsdrukkirR t/b HHUfe GOtTBRft #00* Voordam C9. mnciAur« O. U. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. HooJdredacteur: Tj. N, ADEMA. DagelSjfcscSi overzichi. LORD CECIL OAAT HEEN. Ondanks de aanvankelijke tegenspraak, volgend op bet gerucht, dat Lord Cecil zou aftreden, blijkt dit gerucht wel degelijk be- waarheid te zijn. Dit aftreden is een feit van beteekenis. Niet omdat de positie van Cecil zoo uitermate be- langrijk is in het Engelsche kabinet dat was zij zeer zeker niet! maar omdat met lord Cecil een man uit de. regeering heen gaat, die bekend was om zijn vrijzinnig-e op- vattingen, die hij meermalen heeft laten gel- den als tegenwicht teg en de conservatieve Die-hards. Naar gemeld wordt, is zijn aftreden geen gevolg van persoonlijke grieven, doch alleen- lijk te danken aan het feit, dat Cecil zich niet kan vereenigen met de ontwapenings-politiek van het kabinet. Ik geloof, aldus verklaart Cecil in zijn om- schrijving van de redenen tot ontslagname dat de algemeent vermindering en beperking van de bewapening noodzakelijk is voor den wereldvrede en van dezen vrede hangt niet alleen het bestaan van het Britsche rijk af, maar vain de geheele Europeesche bescha- ving. Daaruit voigt dat ik beperking van de be wapening als verreweg de voornaamste kwestie van algemeen belang van den huidi- gen dag beschouw. Verder ben ik overtuigd, dat geen belang- rijke beperking van bewapening verkregen kan worden tenzij door internationale over eenkomst. Daarom moeten naar mijn oordeel de voornaamste krachten van de regeering op de bereiking van zulk een overeenkomst worden samengetrokken. Ik zeg niet, dat het van grooter belang is. dan eenig ander politick doeleinde. Veel dat gebeurd is tijdens de zitting in dit vocrjaar van de voorbereidende commis- sie voor de vermindering en beperking van de bewapening was voor mij van veront- rustenden aard. Telkens en telkens weer was ik door mijn instructies gedwongen in de commissie voorstellen te verdedigen, die moeilijk te vereenigen waren met een ernstig verlan-gen naar het welslagen van haar ar- bei-d. Grootendeels gingen deze instructies over ondergeschikte punten, maar de geza- menlij-ke uitwerking op de geestesgesteld- heid van de commissie was zeer ongelukkig en was grootelijks de oorzaak van haar be- trekkelij'k slecht welslagen. Niettemin het) ik, toen u zoo vriendelijk was mij te vragen of ik een van de Engel sche vertegenwoordigers op de pas gehou- den conferentie wilde zijn, dat gaarne aan- genomen. Ik dacht dat er weinig twijfel be- stond of een overeenkomst zou worden be reiki en ik meende dat een overeenkomst tus schen drie groote machten ter zeer tot ver mindering en beperking van haar bewape ning van groot nut zou zijn ter vergemakke- lijking van de pogingen van de voorberei dende commissie voor algemeene beperking. Haas mislukking zou natuurlijk een overeen- komstige ramp zijn, maar ik hield geen reke- ning met mislukking. Ongelukkig is zij mislukt en de oorzaken daarvan zullen ond-erzocht moeten worden wanneer het parlement weer bijeen komt Het is genoeg nu te zeggen, dat ik mijzelf niet kon vereenigen met de instructies, weike 'k ontving, en geloof, dat een overeenkomst bereikt had kunnen worden op voorwaarden, die geen enkel essentieel Engeisch belang zou hebben opgeofferd. Wat nu van de toekomst te zeggen. Ik zi° terug op de weigering een verdrag van we- derkeeriger. bijstand te aanvaarden, de on- voorwaardelijk-e verwerping voor het proto col van de ininisterieele verklaring tegen ge dwongen arbitrage, de gedeeltelijke misluk king van de voorbereidende commissie en nil Cc mislukking van de conferentie der drie iiiogendheden. Naar yooruit-gang in de richting ten eerste van veiiigheid, ten tweede van arbitrage, en -en slotte van de ontwapening zelf is ge- hach-t en in ieder geval is men maar weinig gevorderd. In ieder geval is ue politick, die ik voorstond, min of meer geheel overstemd z.oo in het verleden, zal het in de toe komst zijn. Gelijke oorzaken zullen gelijke gevoigen veroorzaken. Want de waarheid is, noezeer ik ongeneigd ben haar te erkennen, aat in dezr dingen mijn collega's het niet niet me eens zijn. Ik zie geen weg, waar- iangis ik in dit kabinet verder van dienst kan zijn m deze aangelegenheid, wel'ke ik van et meeste belang acht. Maar daarbuiten is eel te doen. De hoop van de toekomst ligt n de wakker geraakte en onderrichte open- »are meemng. Dat is het doe), dat al en meer dan al de krachten zal eischen, die mij nog over zijn. 30 AUGUSTUS werkelijk van Cecil's inzichten en de resulta- ten van die politiek zijn niet onaanzienlijk, daar het verdrag van Lovarno er ander hoort. Baldwin merkt op dat de instructies van lord Cecil voor de ontwapeningseoiierentie in hoofdzaak door hem, Cecil, zelf ontwor- pen waren. Baldwin zegt verder dat men geen verwijt kan treffen voor de mislukking van de mari- tieme conferentie, waarvan hij hoopte, dat zij, haar sehijnbare mislukking ten spijt, zal leiden tot een spoedige vermindering van de bewapening en een beter ondreling begrip. Hij verklaart, dat hij Cecil's pessimisme niet kan deelien, met voile erkenning van de moeilijikhederi op den weg naar ontwape ning, die veel en groot zijn, maar „dit is geen reden om den handdoek in den ring te werpen" (den strijd op te geven). Het onmiddellijk gevolg van dit aftreden is, dat Engeland niet door lord Cecil zal worden vertegenwoordigd ter Vol'kenbonds- conferentie. Sommigen meenen echter, dat zijn heen- gaan mede een spiitsmg in het kabinet na zich zal steepen. Dan zou dus dit aftreden een muisje met een staartje worden zal ingeven en die zij eenstemmig en ten voile zoud-en uitvoeren. HET ONGELUK BIJ CHAMONIX. De oorzaak, Het spoorwegongeluk bij Chamonix is, blij kens den uitslag van het officieele onderzoek, te wijten aan een vergissing van den machi nist. De treintjes van de lijn naar de Mer de Glace bestaan uit twee wagentjes, met een daarachter gespannen locomotief, die de wa gens bij het stijgen en bij het neerdalen tegen' houdt. Het eerste stuk van den spoorweg na het vertrek van het station Mer de Glace is vlak, zoodat de locomotief daar trekken moet Dan komt de helling, waar de machinist tegenstoom moet geven en moet remmen. In •dit geval bleek de machinist wel de rem t hebben aangedraaid, die ook. wel werkte, doch in plaats van tegenstoom te geven, heeft hij de stoomkraan in de andere richting openge- draaid. De snelheid nam zoodoende toe, al stonden de remmen aan. Waarschijnlijk heeft de locomotief, bij het openen van de kraan een sprong gemaakt en is zoo de ontsporing veroorzaakt. Buifenla&id VOLKENBOND. DE PER SCONEE R E NT IE De beschertning van den journalist in het buitenland. De sluitingsrede van lord Burnham De persconferentie heeft haar bespreking van de faciliteiten voor jfcurnalisten voortge- zet. Zij verklaart het instellen van een inter- nationaal indentiteitsbewijs uiterst nuttig te achten en heeft verder besloten den Volken- bond te verzoeken .er bij de regeeringen op aan te dringen, dat geen journalisten over de grens gezet zullen worden om redenen, die samenhangen met de uitoefening van hun be^ roep, zonder dat daarover advies is ingewon- nen van een commissie van vakgenooten. In zijn sluitingsrede ter persconferentie heeft lord Burnham het vertrouwen uitge- sproken, dat deze eerste persconferentie on der de auspicien van den Volkenbond niet de laatste zal zijn geweest. Hij hoopt, dat de Volkenbondsraad binnen drie of uiterlijk vier jaar een tweede persconferentie zal bijeenroe- pen, en dat intussohen het Volkenbondssecre- tariaat in nauw contact met alle persver eenigingen in de verschillende landen zal blijven. Lord Burnham sprak ten slotte den wensch uit, dat het den Volkenbondsraad ge^ lukken moge, de regeering te bewegen tot verwezenlijking der talrijke wenschen der con ferentie op het gebied van tariefsverlaging, journalisheke faciliteiten, persnieuws, enz. Baldwin heeft uitvoerig geantwoord •og voor zijn vertrek naar Aix les Bains, of bovenvermeld schrijven van Cecil. rll;w!5t^daaLn \e meenen dat Cecil de ver- Hen tusschen hemzelf en de andere mi- »ters overdrijft. In wezen verschilt de poli- r* die te^eeriog, oaaj: het schijnt, niet FRANKRIJK. DE COMMUNISTENVERVOLGING De behandeling van Marty in de Sante. Een protest der vijftien op- gesloten comrnunisten bij Barthou. ZJj verklaren zich solidair met Marty en eischen inirekking van de jegens hem gevolgde behandeling. De vijftien, volgens politiek regime, in de Sante-gevangenis opgesloten comrnunisten hebben bij Barthou, den minister van justi- tie, geprotesteerd tegen de wijziging dezer behandeling voor Marty, tengevolge waar van hij thans als gewoon misdadiger gevan gen zit. Men weet, dat dit geschiedde wegens den open brief van Mart)' aan maarschalk Foch in antwoord op diens interview in het Engelsche weekblad The Referee. Het pro test meldt, dat Marty den tekst op de ge- wone wijze aan maarschalk Foch had toe- gezonden. De onderteekenaars en Marty zeggen niet te weten hoe de bfief twee dagen later in de Humanite is afgedrukt. Zij wijten de terugzetting van Marty aan den aan- drang van de reactionnaire pers om in ver- band met de opstootjes rondom Sacco en Vanzetti tegen dt comrnunisten op te treden. De briei gaat dan het interview na, waar- in Foch zeide in 1919 den Gezantenraad aan- geboden te hebben de Sowjet-republiek te vernietigen, maar bot te hebben gevangen omdat, naar de meening van dien raad;, de heele wereld vechtens moede was. Acht jaar geleden nu speelde Marty een groote rol, toen de Fransche soldaten en matrozen, eveneens vechtens moede, weigerden zonder reden of oorlogsverklaring Russische arbei- ders en boeren aan te vallen. Marty was van dit verzet het zinnebeeld. Als Foch nu den aanval tegen Rusland zou willen hernieu- wen zou Marty weer de soldaten en matro zen oproepen zijn voorbeeld van toen te vol- gen. De andere communistische gevangenen verklaren zich nu solidair met Marty, zoo dat, als zijn straf veranderd wordt, dit ook met de hunoe moet gebeuren. Ze betwisten dat het politieke gevangenisstelsel een gunst is. Als deze maatregel niet ingetrokken wordt, dreigen de onderteekenaars de open bare meening te zullen aanroepe.i met zulke daden ais hun plicht van comrnunisten hun f OOSTENRIJK. VE'RRASSENDE VERKIEZINGSUITSLAG De uitslag van de nieuwe verkiezingen voor vertrouwenslieden van de Weensche politite heeft een groote verrassing gebracht Van de 6500 kiesgerechtigden hebben onge- veer 4000 gestemd voor de anti-socialis- tische lijst, de zoogenaamde onpolitieke lijst terwijl sliechts ongeveer 1000 stemmen uitge- bracht zijn op de zoogenaamde lijst der vrije vakvereenigingen, weike de socialis- tische lijst was. Dientengevolge verkrijgen de anti-socialisten 111 vertegenwoordigers en d-e socialisten slechts 12. In bet engere uitvoerende comih: kom-en nu ook 5 anti socialisten en 1 socialist. De verhouding was tot nu juist andersom. Dit result aat is het gevolg van de wilde ophitsingsveldtocht der socialisten tegen de politic sedert de Juli-troebelen. RUSLAND DE OP POSITIE. Het vraagstuk van het intrekken van de royementen. Terzake van het conflict in de Russische communistische partii verneemt de Roe! thans, dat de eisch, door de oppositie ge- steld dat alle in den laatsten tiju genomen besluiten tot royement van leden die tot de oppositie behooren of daarmede sympathi- seeren zullen worden geannuleerd naar alle waarschijnlijkheid zal worden ingewilligd. In een artikel van Jaroslafski in- de Prawda, waarin gepleit wordt voor een „tegemoetko- mende houding" tegenover de oppositie, is klaarblijkelijk reeds een voorbereiding tot een zoodanigen maatregel te zien. Uit den aard der zaak mag deze maatregel beschouwd worden als een nieuw bewijs van de niet ge- ring te schatten macht der oppositie. Ook de houding van Trotskj schijnt er op te wijzen, dat de papieren der oppositie we der stijgen, want Trotski staat bekend om zijn flair om steeds het psychologisch goede moment voor zijn optreden te kiezen. Bekend is hoe hij zich kort geleden de groote ontevredenheid van. de aanhangers van Stalin op den hals heeft gehaald door de antwoorden, door hem gegeven op vragen, hem door een Ameri- kaansche delegatie gesteld. De Prawda heeft hem daarover uitvoerig onderhanden geno men, daarbij latende uitkomen, dat hij voor- al welsprekend is geweest doorte zwij- gen! Het achterwege laten van zeer nood- zakelijke toelichtingen op zijn korte antwoor den heeft, volgens het blad, een verkeerden indruk moeten wekken waarom het Trotski natuurlijk te doen is geweest. Dat de boetpredicatie van de Prawda op den ener- gieken en geslepen oppositie-leider veel in druk zal maken, mag men natuurlijk niet verwachten Algemeen verwacht men dan ook van Trotski spoedig een openlijke her- vatting der vijandelijkheden. Dat dt oppositie een steeds grooter aan- hang krijgt, schijnt uit verschillende omstan- digheid te worden opgemaakt. Onder de communistische jeugd wordt een sterke propaganda voor de denkbeelden der oppo sitie gemaakt en de moties, die door commu nistische jeugdvergaderingen worden aange- nomen, gaan steeds meer het stempel dier denkbeelden dragen De Roel meent boven- dien uit de, in verband met de terechtstelling van Sacco en Vanzetti door de Russische aca demic van wetenschappen gepubliceerde mo- tie te moeten opmaken, dat ook deze i-nstel- ling steeds meer tot de beginselen der opposi tie gaat overhellen. HONGARIJE. HONGARIJe EN ROEMENIe. Nogmaals de kwestie der min- derheden. De „Daily Mail" bevatte dezer dagen een artikel over de geschillen tusschen Hongarije en Roemenie, waarvan het verloop, zooals men weet, in zekere Britsche kringen met be-1 langstelling gevolgd wordt. De Hongaareche bladen wijden reeds uitvoerige commentaren aan bedoeld artikel, waaruit hier de belang- rijkste passus volgt: Het Britsche publiek slaat de situatie in Europa met bezorgdheid gade. Volgens de berichten gaan de minderheden in Roemenie en Tsjecho-Slowakije gebukt onder een on- rechtvaardige behandeling. Zij bestaan voor het meerendeel uit Hongaren en wonen in compacte massa's nabij de nieuwe grenzen ingevolge het vredesverdrag van Trianon. Hongarije heeft, in goed vertrcuwen op de verzekering van Millerand, betreffende de grenscorrecties, die zouden worden aange bracht, de vredesvoorwaarden aangenomen. Deze correcties van economische of nationale ongerechfigheden zijn tot dusver niet aange- bracht. Dientengevolge is er in de afgeloopen zeven jaar een zoodanige wrijving en onrust ontstaan, dat grenswijziging op het oogen- blik absoluut noodzakelijk sdiijnt. Voor de mogendheden komt het erop aan, te beslissen, of zij op twee plaatsen in Euro- pa een toestand wenschen bestendigd te zien even gevaarlijk voor den vrede als vroeger die van Elzas-Lotharingen: namelijk in de Hongaarsche streken van Roemenie en Tsje cho-Slowakije, weike laatstgenoemde ondanks het den kiezers aangedane geweld twaalf „protesteerende afgevaardigden" naar Praag hebben gezonden. Wanneer aan deze ingelijfde Hongaren niet recht gedaan wordt zullen Roemenie en Tsjecho-Slowakije de welwillendheid van het Britsche volk verbeuren. Inzonderheid het landbouwendie deel van de in Roemenie wonende Hongaren is tot ernstige klachten gerechtigd. De Roemeen- sche klachten gerechtigd. D(e Roemeensche regeering wendt idealistische bed-oelingen voor, om het Hongaarsche grondgebied on der de boeren te verdeelen. Dit klinkt mooi, maar is in werkelijkheid een onteigening zonder schadevergoeding van de Hongaar- sche goederen in Roemenie. De Hongaarsche belanghebbenden hebben dan ook ingevolge het vredesverdrag van Trianon scheidsrechterlijke tusschenkomst gevraagd. De Roemeensche regeering heeft den Roemeenschen vertegenwoordiger uit het scheidsgerecht teruggeroepen. De Hongaarsche regeering heeft de zaak daarop voor den volkenbond gebracht, die haar aan Chamberlain heeft opgedragen. Zij zal nu begin September voor den bond in behandeling komen. Men hoopt algemeen, dat het vertrouwen van Hongarije op den Britschen rechtvaar- digheidszin niet zal beschaamd worden en dat Chamberlain die de zaak met tact en toch beslist behandeld heeft, leniging van den nood der ongelukkige minderheden en inlos- sing van de plechtige geloften van Millerand zal weten te verkrijgen. In het belang van den vrede moet er een einde gemaakt worden aan het onrecht. KORTE BERICHTEN. Op den weg tusschen Sofia en de Bul- gaarsche badplaats Banki zijn Zondag enkele revolverschoten gelost op de automobiel van minister-president Liaptsjef, die zich echter niet in het rijtuig bevond. De chauffeur, die onmiddellijk met groote snelheid verder reed, bleef ongedeerd. Men vermoedt, dat politieke tegenstanders van den minister-president op den auto hebben geschoten, denkende dat Liaptsjef er mede naar de hoofdstadi terug- keerde. De lnstorting van t dak en 'n deel van de muren van de kazerne te Livorno heeft op zijn minst 3 dooden en 24 gewonden ge- vergd. Nog 15 soldaten moesten zich gis- termiddag onder de puinhoopen bevinden. - De door geestverwanten van Sacco en Vanzetti in een groeve bij Guadaljara pp- gesloten achttien Amerikanen en elf En-gel- schen zijn nog steeds niet bevrijd, daar de Mexicaansche regeeringstroepen onderweg zijn opgehouden. De Parijsche bladen maken melding van een spoorweg-ongeluk in het station Joigny, waar de trein Autum—Parijs in botsing is gekomen met een losse machine. Er zijn vijf-en-dertig ieizigers gekwetst. Bij het begin van den vliegwedstrijd Belgrado—Praag—Warschau had een doo- delijk ongeluk plaats. De Zuid Slavische vlieger onder-officier Dominik wilde van een vrij groote hoogte met zijn parachuut naar beneden gaan, maar deze ging. echter niet open en Dominik werd tegen de aarde ge- smakt. In zwaar gewonden toestand werd hij naar een ziekenhuis gebracht, waar hij spoedig overleed. Een toer-auto is op 'weg van Londen naar Margate bij Swenley (Kent) omgesla- gen. Een man werd gedood, vier mannen en vijf vrouwen kregen wonden en liggen in het ziekenhuis. Twee motorfietsers die bij het on geluk betrokken waren, zijn minder ernstig gewond >- VIER KINDEREN BEDOLVEN. Te Berck, ten Zuiden van Boulogne-aiih Mer, had een vreeselijk ongeluk plaats. AHf- ter een van de rustoorden, weike daar aan zee liggen, is 'n zandbak, waarin de kinder-.n zich vermaken Tegen het verbod van de overste van het rustoord in hadden een drie- tal kinderen van 13 jaar een tunnel gebouwd. Een vierde, Blondel genaamd, speelde op hun verzoek mee. Toen de surveillante op haar ronde de kin deren niet ontmoette, ging zij naar den zand bak en zag tot haar ontzetting een kramp- achtig samengetrokken hand uit het zand ste- ken. Onmiddellijk riep i aangrenzend bouwwerk ken. Onmiddellijk riep zij werklieden van een aangrenzend bouwwerk te hulp. Een van hen begon bij de uitstekende hand te graven en wist Blondel te voorschijn te brengen De dokter slaagde er in diens levensgeesten weer op te wekken. Het gelukte echter ondanks alle inspan- nmg niet de 3 overige bedolvenen levend op te graven. E>e politie heeft een onderzoek ingestefd om n^fte gaan wie bier de verantwoordelijkheid Het eenige wat de kleine Blondd kan me- dedeelen is, dat toen zij in de tunnel speelden dez plotseling instortte en hen alle vier be- dolf. EEN VREEMDSOORTIGE CHOCOLADEFABI^IEK. Eigenaardige bevindingen van een deurwaarder. Naar de „Montag" meldt, zou dezer dagen een deurwaarder overgaan tot het ontruimen van de kantoren opslag- en werkplaatsen van den groothandel in levensmiddelen en van de chocoladefabriek Kauffman G. m. B. H. De uitzetting geschiedde op grond van een rediterhjk vonnis, onlangs uitgesproken, om dat de firma sedert jaren geen huur^Mtk^-. taald. De deurwaarder bevond dat er in de kelders ^firma voor waarde van ongeveer 500000 mark levensmiddelen lagen, die ech ter bedorven waren. Verder vond de man van de wet in een kelder een verborgen brandkast die door vijf waakhonden werd bewaakt. Ir de brandkast bleek zidh een geheime corres- pondentie van de firma te bevinden, welke aan de justitie ter hand werd gesteld. Tenslot. te bleek, dat de firma sedert jaren geen tele- foon, gas, electriciteit of waterleiding had be- taald, doch dat buiten de meters om geheime aansluitingen tot stand waren gebracht, ter wijl voor de telefoon een geheime aansluiting op een andere verbinding was verkregen. De chocolade, die in de fatwiek werd ver- vaardigd, wend niet verkocht, doch eenvoudig in de kelders opgeborgen, waar zij lag te b? derven. Evenzoo ging het met groote partijeo levensmiddelen, tabak, enz. De firma deed ook op groote schaal com* missiezaken met het buitenland. Men zoekt thans naar den firmant 'Adolf Kauffman, die in zijn woning niet schijnt go- woond te hebben en wiens tegenwoordijze ver-T blijfplaats onbekend is. J i DE VERSLAGGEVTR TN DE KMBL'.I De verslaggever waarvan hier sprake 4, vyas een man van de New-York Herald (Pa rijsche editie). Hij bevond zich aan het sta tion St. Lazare om de aankomst gade te slaan van leden van het Amerikaansche legioen, die met de Carmania aangekomen waren. Daar stapte een New-Yorksch in- specteur van politie uit den trein, kranig in zijn uniform. Dadelijk schoot de inspecteur van het station, eeni Corsikaan, op zijn Ame- rikaanschen collega toe. Zij omhelsden el» kaar hartelijk en Begonnen een druk gesprek Maar de New-Yorker was het Franschj ne- ^en jaar geleden geleerd in het hospitaal te >t. Mihiel, weer vergeten, en de Corsikaan moest nog aan zijn Engelsche studie begin- nen. Het gesprek vlotte dus niet erg en de verslaggever hielp een handje. De arme, had hij het maar niet gedaan! De beide inspec- teurs sleurden hem mee naar den politepost op het station, waar zij begonnen met elkaars revolvers te vergelijken. Toen haalde de Amerikaan een ploertendooder te voorschijn. ,,Kijk dat gaat zoo", zei hij en meteen had dte verslaggever een klap op zijn schouder gekregen, die aankwam. „Nooit op he! hoofd slaan", legde hij uit, maar hij dacht met aan zijn slachtoffer. De Corsikaan schudde het hoofd, een onverhoedsehe bewe- ging en de verslaggever had een boei om zijn rechterhand. „Da-t is beter", zei hij, maar hij liet er toch even een „Pardon" tot het slachtoffer op volgen. Toen liet de New- Yorker een staaltje van jiujitsu zien, wat de Corsikaan beantwoordde met aan te toonen op hoe afdoende wijze een apache buiten ge- vecht wordt gesteld. De inspecteurs verstonden elkaar al beter en beter, maar de tolk had zich 'intusschen van de handboei weten te bevrijden en strompelde naar de deur. „Ik ga nu maar", z»i hij al stotterende, nadat hij nog juist de mededeeling had opgevangen, dat de New- Yorksche inspecteur's avondls door zou rei- ALKMAARSCHE COURANT. i fS.M

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1