Buitenlandsch gemengd nieuws. Hfflapkibepichten RENOEMINO VAN W ACHTGE i_T5ERS. In Winschoten moetea een hoofd der school en een onderwijzer aan de U.L.O. school worden benoemd. De minister van Onderwijs heeft aan het cemeentebestuur bericht, dat genoegen wordt genomen met de benoeming van twee Winschoter leerkrachten in deze vacatures, mits in hun plaatsen dan wachtgelders wor den benoemd. IN'DISCHE GEMEENTE-AMBTE- NAREN EN DE POLITIEK. In de vergadering van den gemeenteraad van Mr. Cornelis van 27 Juli j.l. stelde bij de rondvraag de heer Bruens een wijzlging in de ambtenaren-verordening voor, om het lidmaatschap van eenigerlei co-mmunistische of sociaal-democratische organisatie onver- eenigbaar te verklaren met de vervulling van een oetrekking als gemeente-ambtenaar. Spr. citeerde „Het Nieuws v. d D." en wijst op toestanden als in Batavia, waar een „slooper van den Staat" gemeente- iecretaris is. De personeels-commisile (van vijf leden) had zich reeds unaniem met dit practische en billijke voorstel van den heer Bruens ver- eenigd en ook de Raad bleek er mede accoord te gaan. Echter schrijft de ambtenaren-verordening voor, dat eenigerlei wijziging eerst moet worden voorgelegd aan het personeel, zoo- dat het voorstel-Bruens aan de Ambtenaren •eeniging om advies zal worden gezonden. INBRAAK IN EEN GOUDSMIDS- WINK EL. In den nacht van Zaterdag op Zondag is higebroken in een goudsmidswinkel in de Leidschestraat. De inbrekers zijn waar- schijnlijk binnengekomen door een aangren- zend perceel op den hoek van de Kerkstraat. Het kasregister is opengebraken en leegge- haald. Voorts zijn uit de vitrine tal van gou- den en zilveren voorwerpen medegenomen. De totale waarde van net vermiste beloopt jaar oorloopige schatting tenminste een 6000 a 7000 gulden. MAASTRICHT IN BELGIe. Des avonds te 7.SO pleegt de Radio Bel- gique" nieuws om te roepen Eerst het bin- lenlandsche, daarna komt't buitenlandsche. Er was Zaterdag droevig Maastrichtsch nieuws. Het bericht van de vier arbeiders van den stuw, die waren verdronken. Dat nieuws werd den hoorders van den Be'.gi- schen radiodienst opgediend als een „bin- nenlandsch", dus Belgisch, nieuwtje. De Belgische annexionisten schijnen te werken op alle mogelijke terrein. EIGENWIJZE WIELRIJDERS. De Rijkswaterstaat, met een voor hem on- gewonen spoed, heeft thans een keurig fiets- pad gemaakt van de Hakkelaarsbrug naar Naarden, waardoor wielrijders op dat traject niet meer blootaesteld zijn aan de gevaren van Gooische Stoomtram en automobielen Voor de duizenden vracht- en personenauto's die bier rijden is dit ook een zeer groote ver- lichting van hunne verantwoordelijkheid. Tot onze verbazing, zegt het H.bl., zien wij echter nog een groot gedeelte van de wielrij ders toch den gewonen straatweg volgen, hoe- wel bij de Hakkelaarsbrug een zeer groot bord hun uitdrukkelijk gebiedt: „Wielrijder.s rechts!" Wij meenen aldus genoemd blad dat het op den weg der autoriteiten ligt, thans inderaaad wielrijders te verbieden den grooten straatweg te volgen, tenzij het doel van hun tocht toevallig een der woonhuizen is. aan dien straatweg gelegen. HET COMMUNISME IN HET INDISCHE LEGER. Van officieele zijde verneemt Aneta, dat de rapporten betreffende het onderzoek naar het communisme in het leger zijn binnengekomen Er zijn momenteel in West-Java in totaai gearresteerd 25 militairen, bijna alle Mena- doneezen, die er van verdacht worden com- munisten te zijn. Van deze gearresteerden heeft men weer enkelen moeten loslaten. Volgens de rapporten behoeft men geen vrees te koesteren over onbetrouwbaarheid van het leger, ook niet van de Menadoneesche eompagnieen, waar men het algemeen diep betreurt, dat sommige Menadoneezen zich 4oor de raddraaiers om den tuin hebben later, kid en. De deserteur Woentoe en zijn trawanten, die een aanval deden op de pyrotechnische werkplaats, zullen zich als militair zwaar te verantwoorden hebben, daar de handeling niet anders dan als gewapende muiterij te be- schouwen is. KAN HET NOG MOOIER? Eenige jaren geleden inde een landsdie- naar de huurpenningen van de gebouwen op de voor een nieuw post- en telegraafkantoor te Batavia aangekochte perceelen en stak die in eigen zak. De directeur der Burgerlijke Openbare Werken raamde in een brief aan de regee- ring, na een omstandig relaas van het ver- loop der plaats gehad hebbende onregelma- tigheden, de door het land geleden schade op 7183.02 en deed daarbij tevens het voorstel om den voor de begane fouten aan- sprakelijken landsdienaar's lands dienst te doen verlaten en schadeverhaal op hem toe te passen. Daaraan werd gevolg gegeven; het ontslag werd (niet op verzoek) eervol verleend, met toekenning van pensioen op den voet van art. 1 c. van het pensioens- reglement, zoo lezen wij thans in een offi- cieel stuk! R'EIZEN VAN NEDERLAND NAAR ENGELAND. Daar het passagiersverkeer tusschen Hol land en Engeland ieder jaar toeneemt, heeft de directie van de Baiavier Lijn besloten ha re booten een verbetering te doen ondergaan opdat de reis met deze booten meer dan ooit als een genoegen zal kunnen worden be- achouwd. Men heeft nu een pioef genomen met de i! t* er welke meeste dienst jaren doeft en waarop men het ruime promenade- wt zocdanjg van roestvrije stalen ramen iVoorzien, dat het geheel afgedekt en Deze ramen kunnen bij warm weder ge- Pend worden; terwijl men bij wind toch rus- van het uitzicht kan genieten. m kff meeste passagiers nu hun avond 10 net dek zullen doorbrengen, heeft men fevehs 3e hihdernissen op het "dek wegge- haald en zijn er tafeltjes en stoeltjes ge- plaatst, die het geheel een prettig aanzien geven. Ook van buiten ziet de boot er nu veel meer als een passagiersschip uit. Tevens neemt men een proef met veldbed- den op dit promenadedek, waar de passa giers, die dit wenschen, den nacht kunnen doorbrengen. Daar vooral met de a.s. Olympiade het verkeer zeer druk zal zijn, zal deze nieuwe regeling zeker op prijs gesteld worden. Tevens wordt voorloopig het Oertz-roer aangebracht, waardoor naar verwachting de overtochtsduur met ruim een half uur zal worden bekort. Indien dit inderdaad het geval is, zal dit roer aan alle booten worden aangebracht DE KO'NINKLIJKE FAMILIE. Volgens een N. T. A.-telegram is de ko- ninklijke familie Zondag te Oslo aangeko- men, waar zij heeft deelgenomen aan een diner, aangeboden door den koning en de koningin van Noorwegen. Gistermorgen heeft de koninklijke familie de reis naar ons land voortgezet. DE ONR'UST IN ROTTERDAM. Onbevreesd voor de hotels. Dank zij de uitgebreide maatregelen van de politie is het Zaterdagavond op den Goudschensingel rustig gebleven. Ruiten werden niet ingegooid, alleen had men in de stegen reepen karton met spijkers neerge- legd, waardoor een der surveilleerende po'i- tieauto's een lekken band kreeg. Nergens is de polite voor middemacht tot hardhandig optreden gedwongen. Tot een ernstig incident is het evenwel te ongeveer kwart over een ge- komen. Op dit uur kwam in de Lange Baanstraat een zijstraat van den Goudschensingel een twistend echtpaar thuis. De vrouw droeg een kind op den arm. Het bleek, dat dit gezin woonde in pand 9, een van de panden waar opdracht voor was gegeven, dat er speciaal op moest worden gelet. Bovendien had de po litie het vermoeden, dat in dit pand een van de aanstokers van de relletjes woonde. Aan- vankzlijk liet de politie het echtpaar zijn gang gaan, maar toen de man zijn vrouw met het kind naar boven had gestuurd, wilde hij zelf op straat blijven staan. Men- raadde hem teen ook naar binnen te gaan; daarop werd met schelden geantwoord. De politie maakte van den gummistok gebruik en de wederspannige begon te trappen en (e slaan, waardoor eenige rechercheurs pijnlijk wer den gewond, Dit was aankeidling dat de agenten en rechercheurs een geducht pak slaag uitdeelden, zoodat de weerbarstige met een bebloed hoofd naar boven trok. Van bo ven heeft hij een stoel de trap afgesmeten om de politie in haar handelingen te belem- mer Door het rumoer werden in de belendende woningen de ramen opengeschoven. Met schieten moest de politie ae bewoners dwingen de vensters te sluiten. De bewoner van pand 9 had inmiddels, ondanks het verbod van de politie zijn raam opengeschoven en hij stond te schelden. Hij smeet een bloempot midden tusschen het groepje politiemannen, dat voor zijn woning stond. Dit was aanleiding dat een twintigtal schoten werden gelost op het vertrek waarin de man voor het raam stond. De kogels verbrijzelden de ramen, en in de kamer werd menig stuk huisraad ver- nield. De man die wonder boven wonder geen verschijnselen vertoonde geraakt te zijn, wierp zelfs terwijl geschoten werd nog een en ander uit het raam. Nog eenigen tijd bleef de politie in de buurt, maar kort na twee rukte men in. De patrouilles in uniform verschenen weer. Inr middels was de door een slag met een gum mistok aan het hoofd niet ernstig gewonde man, zelf naar de verbandkamer van den G.G.D. geloopen. Daar werd hij verbonden en heengezopden. Op straat gekomen ont- moette de gewonde een paar agenten in uni form, die hij onmiddellijk begon uit te schi-l- den. Hij is daarop gearresteerd en na opge- maakt proces-verbaal wegens mishandeling van t\yee rechercheurs is hij Zondagochtend heengezonden. Zondagavond is het den geheelen avond rustig geweest op den Goudschensingel. Er liepen ook thans weer vele inspedeurs en rechercheurs in burger. DE AUTOBOTSING BIJ LEIDEN. De toestand van de slachtoffers van de autobotsing op den Leidschenweg nabij Lei den is vooruitgaande. Het stoffelijk overschot van de 11-jarige Maria van der Spoel is naar Hilversum over- gebracht. De begrafenis is bepaald op heden OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG DOODGEREDEN. Zaterdagmorgen is de 20-jarige motorrij- der G. v. Uffelen, te Barneveld, oj5 den onbe- waakten overweg te Harselaar, onder genoem- de gemeente, door den sneltrein Amersfoort Apeldoorn doodgereden. EEN WOESTELING, Een 47-jarige stucador kwam Zondagmid- dag in een logement in de Tweede Lombard- straat te Amsterdam. Zonder eenige aanlei ding greep hij een 58-jarigen los werkman beet en smakte hem tegen den grond. Met in- wendige kneuzingen en een bloedend rechter- dijbeen werd deze opgenomen en naar het zie- kenhuis overgebracht. De stucador, die zich als een. wildeman had gedragen, is in arrest gesteld. KONINGINNEFEEST IN BRUSSEL. De Verjaardag van de koningin zal van- middag feestelijk worden herdacht in het Hol land Huis te Brussel. Het feest zal met mu- ziek worden opgeluisterd. De gezant jhr. dr. C. G. W. F. van Vredenburcn en andere auto riteiten hebben toegezegd tegenvvoordig te zullen zijn. Als sprekers zullen optreden de heeren ds. G. W. C. Vunderink, te Zeist, pater B. H. Molkenboer O.P., hoogleeraar aan de R.K Universiteit, te Nijmegen en dr. M. de Hond, rabbijn te Amsterdam. TWEE K1NDEREN VERDRONKEN. Zondagmorgen is de 8-jarige B. Berry, die zich bij haar vader, der, eersten stuurman van het stoomschip „Maresfield:' bevond, welk schip in het dok van de firma Wilton te Rotterda"-- lap. in see onbewaakt oogenblik i te water geraakt en verdronken. Twintig ml- nuten na het ongeval werd het lijkje van het meisje door leden van de bemanning met een dreg opgehaald. Sedert Zaterdagmdddag twee uur werd uit de ouderlijke woning aan den Zinkerweg ver- mist de 6-jarige A. Seekles. Het ventje was gaan hoepelen, doch niet meer teruggekeerd. Toen het des avonds nog niet terecht was, werd bij de politie opsporing verzocht. Een surveilleerend agent zal Zondagmiddag in de Persoonshaven een hoepel drijven. Hij waar- schuwde de rivierpolitie en deze ving aan met dreggen. Korten tijd later werd het lijkje van den jongen opgehaald. HOOG WATER TE TWENTE. De overstrooming in het Schipbeekgebied is ditmaal ernstiger, dan de vorige keeren. De landerijen ter weerszijden der rivier staan er diep onder; verscheidene wegen zijn onbe- gaanbaar en menige boerderij is ge\'soleerd.. Ook langs de Regge staan veel landerijen blank. v ALG. NED. MOLENAARSBOND. Donderdag en Vrijdag hield de Alg. Ned. Molenaarsbond een jaarvergadering te Mid- delburg. De belangstellin# was zeer groot. De vergadering besloot het dertigjarig be- staan van den bond in 1928 te Rotterdam te herdenken. Een commissic bestaande uit de heeren J Das Dzn. te Utrecht, L. A. Cysouw te Bres- kens, A. Woonstra te Wageningen en J. W. E. Schrijver te Nijbroek, werd benoemd om in Mei 1928 rapport uit te brengen aangaande de actie voor meer broodverbruik. De vergade ring was van oordeel, dat getracht moet wor den het inlandsch tarwebrood en roggebrood weer als no. 1 op tafel te krijgen. Op een excursie over Walcheren werden be- zocht de plaatsen Veere, v aar een der mooi- ste windgraanmolens "an ons land nog onbe- dreigd staat te draaien on de vestingwallen, Domburg, West-Capelle, X^iggekerke en Vlis- singen waar versohillende 'molens werden be- zicfitigd. De afgevaardigden van de vereeni- ging „De Hollandsche Molen" konden met de excursisten tot hun genoegen constateeren, dat in Zedand de windmolen nog in hooge eere is. KORTE BERIC'HTEN. Prof dr. I. Snapper te Amsterdam zal zich heden met een zijner assistenten, den heer Spoor, naar Amerika begeven voor een studiereis gedurende twee maanden. De Duitsche ex-keizer heeft Zaterdag een bezpek gebracht aan de kweekerijen van de firma P. van Noordt en Zonen te Bos- koop. In de Bloemstraat te Amsterdam wil- den Zaterdagavond een paar agenten een dronken man, die kabaal maakte, naar het politiebureau geleiden. De man heeft daarbij een van de agenten „geschept". De agent viel en kwam zoo leelijk neer, dat hij naar een der gasthuizen moest worden gebracht. Hij bleek een lichte hersenschudding te heb ben. Gister is in de Statenzaal van Fries- land een aanvang gemaakt met de viering van het eeuwfeest van het Friesch Genoot- schap. i J Een kaashandelaar uit de Wijnstraat te Amsterdam heeft aangifte gedaan van verduistering van 700 door een reiziger, die in Belgie en in Duitschland o-p Ioopende credieten bij klanten geld zou hebben opge nomen. De reiziger is in bewaring gesteld. Binnen den Noordpier te IJmuiden is Zondag een geheel naakt lijk van een mans- persoon aangespoeld, vermoedelijk van een verongelukten bader. De politie heeft het naar het lijkenhuisje op de Algem. Begraaf- plaats aldaar overgebracht. De Alg. Ned. Drogisterbond houdt te Amsterdam in het Paleis voor Volksvlijt zijn dertiende jaarbeurs. Bij de opening op j.l. Zaterdag was de minister van A., H. en N. vertegenwoordigd door den heer Gerarts. MOORDEN TE NEW YORK. Zaterdag was een zwarte dag voor New- York (stad). Er zijn dien dag niet minder dan drie moorden gepleegd. Twee kwamen voor in het stadsdeel Queens, en een in Bronx. Van de diverse daders geen spoor. Deze moorden spreken tot de verbeelding om de bijomstandigheden. Een lijk was gevon- den, geheel naakt en zonder hoofd. Het twee de lijk was van een jcngmensch, met twee schoten door het hart. De derde moord. die in Bronx, was gepleegd met diefstai als motief. Het slachtoffer is een jong ingenieur, die geld voor zijn werklieden bij zich had en daarvan is beroofd. Men vond hem met dcorschoten hoofd in zijn auto zitten voor het stuur. Drie moorden per dag is erg, zelfs voor New York, dat met 300 moorden en dood- slagen's jaars er feitelijk maar een per dag mag noteeren. SCHAAMTEGEVOEL IN KONGO. Wij, blanken, aldus lezen wij in het H.bl., zijn er over't algemeen heilig van overtuigCl dat wij op het punt der eerbaarheid niet svan de negerbevolking hebben te leeren: de negers loopen immers naakt; wij integendeel, voor zoover de mode het toelaat, van top tot teen gekleed. Wie naakt loopt is onzedig, denken wij. naakte beelden zijn een doorn in veler zedelijk ook. Op het oogenblik is te Brussel een scherpe strijd. per ingezonden stukken en rechtstreek- sche briefwisseling, tuschen den voorzitter van de Ligue nationale contre la licence des moeurs en een boekhandelaar gaande, die ter aankondiging van Andre Gide's Voyage du Congo enkele foto's van negers en negerin- nen voor zijn toonraam heeft uitstald. Deze Kongoleeschs heeren en dames zijn wat min der hoog en iaag gekleed dan onze moderne dames, maar verder zijn zij slechts prachtige iypen van het negerras. Zijn die kleurlingen in hun naaktheid min der dan wij op eerbaarheid gesteld? Dit schijnt allesbehalve het geval te zijn. Wie op de hoegte van de zaak is en derhalve bevoegd om ten deze een oordeel te vellen, is integen deel overtuigd dat althans de Kongoleesche negers heel wat hebben te klagen over het zedenbederf, dat de blanken bevorderen. Dit leert ons meer pater Dufonteny, een Belgisch zendeling in Kongo I Voorheen, zoo schrijft hij, leefden manflen en vrouwen gescheidende vrouwen betraden alleen de hut van den man's avondss na vol- brachten arbeid. Het gebruik eischte dat de vrouwen den heelen dag samen bleven en zich nooit dan in gezelsehap van andere vrouwen naar een andere plaats begaven. De man, die maar ven een vrouw bekeek, werd met geld- boete gestraft. JCanneer vrouwen zich in den stroom baden, mocht geen enkele mansper- soon het water oversteken, of hij werd met geldboete bestraft. Wanneer een man een rivier, die hij doorwaden wil, nadert, slaakt hij een schreeuw. Baden zich man, dan ant- woorden zij; „geen vrouwvolk!" waardoor den voorbijganger te verstaan werdt gegeven dat hij zijn weg vervolgen mag. Baden zich vrouwen, dan slaken zij op hun beurt een schreet«w en de man blijft staan. Dadelijk spoeden zich de vrouwen uit het water -n duiken weg in de struiken op den anderen oever. Een nieuwe schreeuw en de man vervolgt zijn weg. Nooit sprak voorheen een man een vrouw aan dan met den r^T naar haar toe gekeerd. De eerste katholieke neger- priesters leerden den vrouwen den gods- dienst, den rug naar haar oegekeerd. Thans is dit wel eenigszins veranderd. Doch nooit staat de negerprvster tegenover de vrouwen, hij plaatst zich ietwat bezijden de groep. Nu de negers wat ampeler kleeren gaan dragen dan een gordel van paarlen of een schorsen schort, schijnt hun natuurlijke schaamachtigheid reeds heel wat te hebb.n ingeboet en is veel van't oude schaamtege- voel teloor gegaan. Het klinkt paradoxaal, maar logisch gesproken, zou men onder deze omstandigheaen niet eerder tegen het uitstallen van foto's van gekleede negers en negerinnen dan tegen het exposeeren van foto's van gekleede negers en negerinnen dan tegen net exposeeren van foto's van naakte Kongoleezen te velde moeten trek- ken? Een ieder moge, elk voor eigen gebruik, hierop antwoorden. GEVONDEN VOORWER'PEN. Aanwezig aan het Bureau van politie Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 26, 27, 28 en 29 Augustus 1927dames- taschje; licht gekleurde pet; doosje sigaren; nikkel polshorloge; rijwielbelastingmerk, zwart zakje met sleutel, huissleutels, hand- schoenen. Aanwezig en te bevrag°n bij de navolgen- de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, al-s gevonden aangegeven op 26, 27, 28 en 29 Augustus 1927: rijwielbelastingmerk, P. Rolie, Korte Kapellaan 40, Heiloo; slappe zwarte hoed, G. Bruin, Omval 27pop, H. Hoed, Scharloo 12; pak bedrukte vellen pa pier, C. Kluft, Liefdelaan 27; parapluie C. Termaat, Nieuweslootjduimstok, G. Ekhart, Piusstichting, Verdi onkenoord; zwarte poes, W. Spruyt, Emmastraat 56; bruin dames- taschje, H. Snijder, Kanaaldijk 6; portemon- naie met inh. mevr. Hofstee, Hofdijkstraat 8; steeksleutel J. Sollie, Achterom 14; porte- monaie met inh. H. Geus, Magdalenen- straat; vulpotlood, C. S. van Rooden, Sar- phatiepark 6, Amsterdam; vuldop Ford, J. de Jong, Ruiterstraat 23; rijwielbelasting merk, mevr. Bosman, Kennemerstraatwg 10; kindertaschje N. Erkamp, Lindenlaan 11portem. met inhoud, mej. van Dijk, Nieuwpoortslaan 11wagenlantaarn, H. van Kleef, Laat; rijwielbelastingmerk, S. P. Kaptein, Nieuwpoortslaan 112; alpenmuts, W. Verhagen, Bloemstraat 14; kindertasch je met inh. C. van Eijk, Kruislaan 10; geld W. H. J. Feijen, van der Woudestraat; rij wielbelastingmerk C. de Joode, Paternoster- straat 2; postduif, A. Dolle, Ged. Nieuwe- sloot 27rozenkrans in etui met portem J. Jorna, Poppelmanslaan 11 boven Kehl. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier- van kennis te geven aan het Bureau van politie. TOMATENVEILING. BEVERWIJK, 29 Aug. 1927. Blooveiling. De noteering was voor: Rauw: 12.80 13; B 12.80; C 11.50; CC 4.80; Rijp: A 12.50; B 12.70—/ 13; C 11.30; CC 3; Bonken 7.20—/ 9.60; Ziek A 6.30—/ 7.10, a-lles per 50 K G. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 29 Aug. 1927. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bl. kool le s. per 100 stuks 1216.40; Bl. kool 2e s. per 100 stuks 6f 9; Roode Kool per 100 K G. 2.90—/ 3.80; Worte- len per 100 bos 3.208; Rabarber per 100 bos 3.706.60; Uien per 100 K.G. 3.90—/ 4.50; Enxele Slaboonen per 100 K.G. 16—/ 29.60; Dubbele Slaboonen per 100 K.G. 1019.60; Andijvie per 100 stuks 13.40; Augurken per K.G. 0.200.90; Kropsla per 100 stuks 1 2.80; Komkommers per 100 stuks 2 8.30; Pieterselie per 100 bos 1.10 2.60; Postelein per bakje (5 K.G.) 30 53 cent; Snijboonen per 100 K.G. 5 33.60; Spinazie per bakje (214 K.G.) 0.25—/ 0.50; Selderie per 100 bos 0.80 2.70; Tomaten per 100 K G. 13 27.60; Appelen per 100 K.G. 640; Peren per 100 K.G. 4—/ 34; Druiven per K.G. 0.540.70; Meloenen per stuk 25 —78 cent; Blocveiling: Tomaten A 12.30 13.20; Tomaten B 12.90—/ 13 70; Tomaten C 10.70—/ 10 90; Tomaten CC 6.70—/ 7 per 100 pond. Aanvoer 5000 pond. Groene komkommers 2 80 6.20 per 1$) stuks; Aanvoer 2000 stuks. Woensdag 31 Augustus om 12 uur, al leen Tomaten en boonenveiling. BROEK OP LANGENDIJK, 29 Aug. 1927. Langedijker Groentenveiling. Bloem- kool le s. 11.7017.30 per 100 stuks; Bloemkool 2e s. 1.70—/ 2 per 100 stuks; Wortelen 1.30—/ 1.60; Roode Kool 3.50 4.40; Gele Kool 4.40—/ 4.50; Witte Kool 2.10—/ 2.50; Uien 4.30—/ 4.70; Drielingen 3.504.40; Nep 7.60— 9.40; Bieten 2.60; Tomaten A 24.50 25.80; Tomaten B 22; Tomaten C 20; Tomaten CC 5; Aardappelen: Sch. muizen 6.907.30; Schoolmeesters 8.80; Due of York 310; Drielingen 7, alles per 100 K.G. BOVENKARSPEL, 29 Aug. 1927. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 18.50—/ 23; Bloemkool 2e s. 6—/ 9.80; Bloemkool 3e s. 1 40—2.50; Roode Kool 2.10—/ 3.70; Witte Kool 1.80—/ 2.20; Gele Kool 5.90; Uien 2.80; Drielingen 1.20; Nep 2.30— 2.90; Enkele Slaboonen 2.30; Aardappe len: Groote Sch. Muizen 2.403; Kl. Schotsche muizen 2.955.35; Ideaal 1.90—/ 2.45; Kleine Ideaal 2.25— 2.60; Geldersche Schotsche 1.9®=^ 2.40; Due 1.25—/ 1.40; Wilde D«& 1.50-/ 1.70; Ninetyfold 1.10-/ 1.3ft; Kriel 0.75. Augurken: Fijn fijn 40 cent; Fijn 28 cent; Fijn basterd 25 cent; Basterd 10 cent; Grof 5 cent. WIJDENES, 29 Aug. 1927. Veiling „Tuindersbelang Peren 210; Appe len 2I 8; Pruimen 16—/ 22; Sla boonen 5—/ 8; Snijboonen 1011; Augurken 20—/ 25; Komkommers 4 6; Perziken 10—/ 18; Bloemkool 10 24; Roode Kool 6f 8; Meloenen 50 —80 centRabarber 2—/ 5. WARMENHUIZEN, 29 Aug. 1927. Drielingen 7.i ;0 Bloemkool les. 11.10 14.60: Bloemkool 2e s. 0.402; Gele Nep 6.80—/ 8.30; Gele Drielingen f 3 3.50; Uien 3.20—/ 4; Zilverdrielingen 3.90; Zilveruien 1.20. Aanvo?t: 500 K.G. Aardappelen; 5875 K.G. Gele Nep; 200 K.G. Zilveruien; 2140 stuks Bloemkool. ZWAAG, 29 Aug. 1927. Veiling Bangert en Omstreken. Bloemkool 1618; Gele Kool 12; Snijboonen 12; Slaboonen 3 6; Sla 1.30: Uien 3; Augurken 15; Dirkjes 44.50: Klapperen 15—/ 16; Goudballen 2—/ 3; Suikerperen 2 3.50; Druiven 45 cent: Perie Victoria 20 22; Blauwe 18—/ 20; Druiven 45; Tonnebous? aanvoer 37200 K.G. 24; Ton- nebcusz 2e s. 15, aanvoer 5600 K G.To maten A f 13.20; Tomaten B 12.70; To maten C 12.20; Tomaten CC 5.20. NOORDSCHARWOUDE, 29 Aug. 1927. Schotsche Muizen 4.40—/ 6.50; Duken 3; Eigenheimers 5—/ 6.40; Bl. Eigenheimers 7.40; Graafjes 8.10; Drie lingen 77.20; Spercieboonen 11.30 18.50; Zilveruien 1.101.40; Drie lingen 55 20; Zilvernep 14.90 18; Uien 44.60; Drielingen 3.10— 4.30; Gele Nep 6.90—/ 9.30; Roode Kool 3.60—/ 5.10; Witte Kool 2.20— 2.50; Gele Kool 4.506.20, alles per 100 K.G.Boswortelen 3.50 per 100 bos; Bloemkool 10—/ 16.50 per 100 stuks; Bl. Kool 2e s. 2.10—/ 3.50 per 100 stuks. Aanvoer: 15400 K.G. Aardappelen; 1900 K.G. Spercieboonen; 1400 K.G. Zilveruien; 25800 K.G. Uien; 22300 K.G. Roode Kool; 11800 K.G. Witte Kool; 8800 K.G. Gele Kool; 500 bos Boswortelen; 14800 stuks Bl. kool. j. BEVERWIJK, 29 Aug. 1927. Coop. Tuin bouw Vrije groenten fruitveiling. Men be steedde: Komkommers 48 cent; groene kolo 57 cent; Bloemkool 1017 cent; An dijvie 2—4 cent; Sla 2—3X cent; Meloenen 33—56 cent per stuk; Wortelen 49% cent; Rabarber 47 cent; Bieten 34 cent; Sel derie 36 cent; Pieterselie 68 cent, per bos; .Snijboonen le s. 2936Y2 cent; Snij boonen 2e s. 1522 cent; Snijboonen (stek) 1012 cent; Dikke heereboonen met draad 151914 cent; Heereboonen zonder draad 17—25 cent; Spercieboonen met draad 16% 22 cent; Spercieboonen zonder draad 21 32 cent; Fijne trosboontjes 30—38 cent; Meerboonen met draad 192414 cent; Tuin- fcoonen 8—15 cent; Tomaten 925 cent; Uien 41/26 cent; Aardappelen eigenheimers duin 6—8 cent; Appelen 1534 cent; Peren 1242 cent; Druiven 0.961.Dop- erwten; bruine Capucijnders 1629 cent; Witte Capucijnders 1824 cent; Raspers 20—32 cent; Princedoppers 2127 cent; Groentjes 1425 cent; Blis abbandance 18 —27 cent; alles per K.G.; Bramen 1.10; Frambozen 3445 cent; Aalbessen 1.40 1.65; Augurken 2085 cent; Aardbei«B 45 cent per groote en kleine slof; Postelein 4050 cent; Spinazie 1.601.85 per kist; Pruimen 0.801 per slof; Suiker- meloenen 3954 cent per stuk; De boonen- markt was afloopend, wel niet zoo erg maar toch waren de prijzen zdkkend. Slagvaardig automobilist: Wat, te hard gereden? Maar mar ik ben op weg naar den tandarts. (Humorist) ..-v- VT j t.-s

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7