WGUDA's Sport cczeem, uifslag en aire imencre iiumz.ex- ten behooren afdoend behandeld te warden, anders komen zij telkens terug. Hoe langer de huidkwaal verwaarloosd wordt, des te moeilijker wordt het om haar te genezen. Wend onmiddellijk Foster's Zalf aan; deze geeft dadelijk verliehtmg en voortgezet ge- bruik doet de kwaal geheel verdwijnen. Foster's Zalf is alom verkrijgbaar a 1.75 per does, 1.per tube. Belast zij,n met het toezicht in: de jjerste inspectie; de inspecteur van het M. (X dr. H A J. van Swaay; de tweede inspectie: de inspecteur van het M O. dr. 0 H. Coops; de derde inspectie: de inspecteur van het M. O. O. Bolkestein; de vierde inspectie: de inspecteur van het M C dr E Jensema; de vijl'de inspectie: de inspcccuur van het M. O. dr. S. Elzinga. Als standplaatsen zijn aangewezen: aan den inspecteur in de eerste inspectie: de ge- meente 's-Gravenihage; aan den inspecteur tweede inspectie: de gem. 's-Oravenhage; aan den inspecteur derae inspectie: de gem. Amsterdam: aan den inspecteur vierde in spectie: de gem. Groningen; aan den in- Bpecteur vijifde inspectie: de gem. Haarlem ONZE HANDELSPOLITIEK Door den R.-K. Ned. Boeren- en Tuin- dersbond, welke 70.000 leden telt, is na voorlichting van den secretaris, het Kamer- lid mr. dr. N. L. Deckers, besloten om zich ter zake van de Ned. handelspolitiek met een adres te wenden tot den ministerraad. In dit adres wordt allereerst een globaal overzicht gegeven van de ontwikkeling van Nederlands land- en tuinbouw gedurende de laatste halve eeuw, vooral wat betreft de spe- cialisatie der productie en de oorzaken daar- van. Het gevolg daarvan is gewcest, dat tal van producten, w. o. de belangrijkste, veel tneer worden voortgebracht dan het binnen- landsch verbruik eischt. Dit surplus (pl.m. 35 pCt. van het totaal geproduceerde) moet dus worden uitgevoerd, zoodat het land- en tuinbouwbedrijf staat of valt met de moge- lijkheid van een omvangrijken en ongestoor- den export ziiner producten. Voortgaande wijst het adres er op, dat deze uitvoer de laatste jaren schromelijk be- moeilijkt en steeds meer bedreigd wordt door hooge en in hun uitwerking vaak prohibitieve douanetarieven van het buitenland.Gewe- zen wordt op de Ver. Staten, Noorwegen, Duitschland en Frankrijk, benevens op indi- recte belemmeringen, b.v. gegrond op ver- meende gevaren van phytopathologischen (bloemboilen in de V. S.) of veterinairen aard (versch vleesch in Engeland). Ten slot- te wordt nog de aandacht gevestigd op indi- recte pogingen, om het buitenlanasche pro duct te weren ten behoeve, van het binnen- landsche (Merchandise Marks Act). Volgens adressant bezit Nederland tegen een en ander geen enkel verweermiddel, noch van repressieven, noch van perventieven aard. Onze handelsbetrekkingen met het bui- tenland worden geregeld direct door handels- verdragen, indirect door meest begunsti- gingsclausules, welke terugslaan op verdra- gen tusSchen vreemde mogendheden. Bij het afsluiten van handelsverdragen be zit onze regeering volgens adressant geen middelen, om op de andere partij druk te oefenen, om onzen invoer vrij en onge- stoord te laten, aangezien wij niets concreets hebben aan te bieden; een onderhandeling overeenkomstig het beginsel der wederkeerig- heid is daardoor onmogelijk. Deze toestand van weerloosheid is onhoud- baar, stelt onzen uitvoer voortdurend bloot aan gevaren en sehept verlammende onzeker- heid onder onze boeren en tuinders. Het adres besluit dan als volgt: „Ondanks het ook ons niet onbekende feit, dat er een stemming in Europa schijnt te ont- staan tegen de stelselmatige verhoogingen der tarieven door de verschillende landen, wordt de toestand met den dag dreigender voor weerlooze landen als het onze. De Int. Economische Conferentie te Geneve heeft zeer zeker een hoopvol perspectief geopend, maar het zou vermetel zijn de daar gemaakte afspraken anders te beschouwen dan als wen- schen, die wellicht in de toekomst eens in ver- vulling zullen gaan. In dit verband mogen wij de woorden, gesproken door den Italiaan- schen afgevaardigde ter Conferentie en die ook, mutatis mutandis, voor ons land kunnen gelden, tot de onze maken; wij zijn bereid tot een volledige internationale samenwerking, maar verplicht, om onze eigen nationale be- langen krachtig te beschermen, zoolang die internationale samenwerking, o.m. ten op- zichte van de bewegingsvrijheid van goede- ren en waren niet bestaat of nog zoo onvol- maakt is als thans. In denzelfden zin liet de Ned. afgevaar digde, de heer Colijn, ziclf uit in een persge- sprek te Genfcve en zeide o.a.: „dat wanneer geen enkel land zich gedraagt zooals het behoort, dan ook een Ned. staatsman zich kan afvragen, of de Ned. traditioneele han delspolitiek desniettemin maar steeds moet blijven gehandhaafd." „Wij zijn van meening, aldus eindigt het adres dat onze regeering spoedig moet ingrijpen en door een onverwijlde voorberei- ding van een dubbel tarief van invoerrechten zich de middelen behoort te verschaffen, die het mogelijk maken, om bij de regeling onzer handelsbetrekkingen met het buitenland het beginsel der wederkeerigheid in toepassing te brengen. Alleen dan, wanneer de regee ring over deze middelen beschikt, is de auto nomic van Nederland op het terrein der han delspolitiek verzekerd." HET KONINKLIJK GEZIN TERUG IN DE RESIDENTIE. Gisteravond te 10 4 zijn de koningin, prins Hendrik en prinses Juliana met den Duit- schen trein aan het Staatsspoorstation in de residentie aangekomen. Op het perron was de koningin-moeder ter begroeting aanwe- zig, vergezeld van eenige leden van de ko ninklijke hofhouding. De trein stoomde precies op tijd binnen en een hartelijk gejuich steeg op uit de velen, die het koninklijk gezin op het perron wilden verwelkomen. I oen de koningin, de prins en de prinses waren uitgestapt, herhaalde zich het hoerageroep, waarvoor zij met een vrien- delijk hoofcfknikken dankten. Nadat de koningin-moeder haar familie- leden omhelsd en de hand gedrukt had, be- javen de koninklijke personen zich door de gereeerveerde wachtkamer naar de voorzijde van net station, waat een grWe riiefirglo hen luid toejuichte. In twee auto's, gevolgd door drie met paarden bespann enrijtuigen, vertrok het hooge gezelschap naar het koninklijk verblijf aan den Ruigenhoek, van waar de koningin- moeder later in den avond naar het paieis aan het Noordeinde zou terugkeeren. EXAMEN VOOR AUTOBESTUURDE'R. De examens voor autobestuurder, die in- gesteld zijn door den Algemeenen Necfer- landschen Wielrijdersbond, Toeristenbond voor Nederland, den Bond van Bedrijfsauio- houders in Nederland, de Koninklijke Ne- derlandsche Automobielclub, de Koninklijke Nederlandsche Motorwielrijdersvereeniging, Motorrijdersbond, voor Nederland, Vereeni ging van Directies van Nijverheidsscholen en de Vereeniging tot Bevordering der Vak- opleiding, zullen te Utrecht worden afgeno- men den 21 en Seplember, 24 September en 28 September 1927. Zij, die aan dit examen willen deelnemen, moeten zich v6or 10 September a.s. aanmel- den bij den heer H. J. Rutters, secretaris- penningmeeste'r, Camperstraat 14, Amster dam. AANVAL IN EEN POLITIEBUREAU. Een Zweedsch zeeman wilde een danssa- ion op den Schiedamsche Dijk binnen zonder te betalen. De portier weigerde hem binnen te laten. De zeeman trok af, maar na een uur kwgam hij terug. Nu viel hij den portier van achteren aan en mishandelde hem. Op aan- wijzing van burgers werd de Zweed gear- resteerd. Gistermorgen zou de verdachte geconfron- teerd worden met den mishandelden portier. Tijdens het verhoor haalde de vrouw van den portier plotseling een scheermes voor den dag, waarmee zij den verdachte te lijf wilde. Een inspecteur kwam spoedig tus- schenbeide. De Zweed is ter beschikking van de justi- tie gesteld. BEORAFENIS L. REMPT. Op Westerveld is gistermiddag ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer L. Rempt, oud-burgemeester van Wormer. Vele vrienden uit Haarlem en uit de Zaan- Streek waren aan de groeve verzameld o.w. de heer P. Kooiman, burgemeester en J. N. H. Schipper, secretaris van Wormer, K. Czn. de Boer, oud-burgemeester van Assendelft, m.r. P. J. Oud, lid van de Tweede Kamer, H. C. Oud, Kaars Siipestein, Woudt, dir. van de Ver. Blikfabrieken, Van der Schoor, dir. van de Papierfahriek van de fa. Van Gelder, Hekelaar, dir. van de Zaanl. Bank. Aan do groeve voerde de heer De Boer het woord, waarna een zoon van den overledene voor de bewezen eer dankte. VRIJGELATEN TEGEN BORO STEELING. In raadkamer van de Haagsche rechtbank heeft gisteren mr. dr. P. A. Roeper Bosch, raadsman van den heer Adam uit Iseghem (Belgie), die verleden week in hechtenis is genomen in verband met de autobotsing bij den Haagschen Schouw op Donderdagavond j.l, waarbij een meisje van ell jaar het leven verloor, gepleit voor diens invrijheidstelling. De rechtbank heeft daarop beslist, dat de heer Adam zal worden vrijgelaten tegen een borgstelling van 10.000 te betalen op de griffie der rechtbank. De rechtbank heeft bij deze beslissing voor het eerst toegepast de nieuwe bepaling van het Wetboek van Strafvordering waarbij iemand tegen borgstelling kan worden vrij gelaten. EEN BOERDERIJ AFGEBRAND. Even na el'f uur zag men gisteravond te Amsterdam in de ricnting van den Sloter- straatweg een vuurroode lucht: er moest daar een zware brand woeden. Honderden gingen te voet, per fiets of per auto in die rich ting en daartueschen door snelden de brandweerwagens in de richting van den brand. Halverwege Sloten bij de wijk ,,Groot Veelust" stond een groote boerderij, ge- naamd ..Kent U zelven", toebehoorende aan den lieer C. van Hulzen, met alle toebe- hooren in. lichte laaie. De oppervlakte, die in brand stond, was ongeveer een kwart bunder. Daarop de wo- ning, waarachter het groote hooihuis en een koestal voor 40 en een voor 20 koeien. Tegen het hooihuis was een paardenstal gebouwd. Er aehter stond een hooiberg, waarin ver- moedelijk de brand uitbrak. Gistermiddag had men dien berg gestoken en er vuur ge- vonden. Hij was toeh uitgehaatd. Echter gis teravond began hii toch te branden. Naar schatting waren er 100.000 K G. hooi. Alles werd een prooi der vlammen. Alleen het woonhuis werd gedeelte'ijk behouden. Zestig kippen werden het slachtoffer van het vuur. Ter rechterzijde va-n de boerderij staan een 40-tal arbeiderswoningen, die dank zij den noordoostenwind geen gevaar liepen. De brandweer bewaakt de links gelegen boerde rij, waar eveneens veel hooi is geborgen. DIEFSTAL. MET BRAAK EN INKLIMMING. Voor de Vacantiekamer van de Rechtbank te Amsterdam heeft gister terechtgestaan een 24-jarig bankwerker, recidivist, wien ten laste was gelegd diefstal met braak en in- klimming in perceel Gelderschekade 6. In dat perceel werden verschiilende buitenlandsche briefkaarten en postzegels, een paar gouden oorbeilen en een aantal sleutejs ontvreemd. Verdachte beweerde met den inbraak niets te maken te hebben. Bezwarend voor hem echter was. dat in zijn woning verschillende sleutels in beslag werden genomen, waarvan enkelen pasten op de deuren van het per ceel, terwijl een dier sleutels door een der bewoonsters van het huis als haar eigendom werd herkend. Tevens bleken in het perceel gevonden handpalmafdrukken van verdachte afkomstig te zijin. Dit alles in aanmerking nemer.de, achtte het O. M. het ten laste gelegde bewezen en eischte hij, mede het ongunstig verleden van verdachte in aanmerking nemende, twee jaar gevangenisstraf. De Verdediger, Mr. P. Borst, gal toe, dat het voor verdachte bezwarend is, dat er handpalmafdrukken van hem afkomstig, in het perceel zijn gevonden. doch waar ook andere personen de woning bezoeken, be- teekenen die aanwijzingen nog niet, dat ver dachte heeft gestolen. En wat de gevonden sleutels betreft, verdachte is bankwerker ge- weest en daarom was hii steeds in het bezit Van een groot aantal 'dezer voorweripen. PI. achtte verdachtes schuld allerminst be wezen en hij concludeerde daarom tot vrii- spraak, terwijl hij de omiddellijke iuvrijheid- stelling van zijn client verzocht. De rechtbank wees dit verzoek echter van de hand. Uitspraak over 14 dagen. BE PERKING DARWIN-TULPEN- TEELT. Maandag is te Haarlem de aangekondigde vergadering gehouden van kweekers van Dar- wintulpen om te komen tot de invoering van reeds ineermalen besproken contract. De ver- wachting was, dat geen meerderheid vodr het contract zou te vormen zijn, daar de laatste dagen van verschillende zijden berichten wa ren gekomen over het geringe succes met het verzamelen van handteekeningen verkregen. In de vergadering bleek echter, dat voor een oppervlakte van niet minder dan 200.500 R.R. geteekend was. Bij de schrifteliike stem ming werden voor pl.m. 1500 R.R. bianco stemimen uitgebracht, voor de overige ver- tegenwoordigde oppervlakte werd vodt het contract gestemd. Hiermee is dus beslist, dat het contract zal doorgaan. Op 1 October a.s. zal een nieuwe vergadering worden gehouden. fntussehen zal men voortgaan met het verzamelen van handteekeningen. Zooals men weet, is de bedoeling van het contract, dat de onderteekenaren zich verbin- den om een te snelle uitbreiding van de Dar- wintulpenteelt te voorkomen. Tot nu toe is medewerking toegezegd door de kweekers in het Westland en in de streek van Anna Paulowna. De streek om Enkhuizen wenscht niet mede te werken. Men zal echter nog trachten ook deze kweekers ervan te over- tuigen, dat meer Darwin-tulpen gekweekt worden dan de wereldmarkt verdragen kan. EXAMEN VRIJE EN ORDE- OEFEN1NGEN. De commissien, in 1927 belast met het af- nemen der examens vrije en orde-oefeningen der gymnastiek, zullen zitting houden te Apeldoorn, 's-Gravenhage, Amsterdam en Groningen. Benoemd zijn in de commissie te Amsterdam: tot lid en voorz. dr. H. B. F. Westerouen van Mecteren, Hoorn; tot plaats verv. van den voorz. L. W. van Loon, Amers foort; tot leden: mej. A. van Dijk, mej. J. E. Brink, W. H. J. Sindram, P. C. van Zuylen, alien Amsterdam; tot plv. leden: W. A. J Goeting, Haarlem; P. Rijswijk, Hoorn. LOONACTIE IN DE TEXT IE L- INDUSTRIE. Bij de textielfirma F. J. ten Bos te Almelo is een loonactie gaande. Door de organisaties is een verzoek tot de firma gericht om de loo- nen voor de gehuwden te brengen op 28, alsmede om doorbetaling op R.-K. feestdagen, wanneer de fabriek wordt stopgezet. Het antwoord op dit verzoek van de firma ontvangen, was voor de arbeiders onbevre- digd en daarom is een druk bezochte vergade ring van wevers gehouden met de besturen van de Federatie, de Eendracht en Steunt El- kander. Besloten werd een schrijven te richten, zoowel aan de firma als aan de Fabrikanten- vereeniging, waarin een onderhoud geeischt wordt binnen korten tijd. De afdeeling van St. Lambertus besloot •aan het hoofdbestuur op te dragen om met den meesten spoed bij de Almelosche Pa- troonsvereenlging een conferentie aan te vra- gen. DE BARMHARTIGE SAMARITAAN 't Was in 1927 op den grooten verkeers- weg, op 10 K.M. afstand van de stad. In den greppel ligt een ongelukkige, omvergeworpen door een auto, die zich zoo snel mogelijk heeft verwijderd. Weldra wijdt een dokter zijn zorg aan den stervende. Er komt een andere auto aan. De dokter steekt de hand op, de machine stopt. „Wilt u zoo vriendelijk zijn dezen zwaar gewonden man naar het zieken- huis te brengen?" „Heel graag, een oogen- blikje om deze dames, die ik hier niet op den weg kan laten, naar het hotel te brengen; ik ben dadelijk terug". De auto verdwijnt en keert niet weder. Een volgende auto vindt een dergelijke verontschujjdiging. Dan echter komt er een, die uit zich zelf stopt. Met een enkel woord op de hoogte gesteld van het- geen er aan de hand is, noodigt de bestuur- der de inzittenden uit, aan den rand van het bosch een oogenblik te wachten: „lk ben dade lijk terug, dames, eerst moet ik dien ongeluk kige helpen". Terwijl hij den stervende zorg- vuldig in het voertuig nederlegt, vertelt de dokter, wat er gebeurd is. „E)e christelijke lielde moet in dergelijke omstandigheden niet dralen of uitvluchten zoeken", zegt de auto- mobilist die een Jood was. BRAND. Te IJzendoorn is het met riet gedekte huis van den heer K. van Lavieren geheel afge- brand. Van den inboedel werd nieFs gered. EEN VERBOND VAN WERKLOOZEN- KASSEN. Op initiatief van de Land. Vereeniging tot onderlinge verzekering tegen de nadeelige ge- volgen van Werkloosheid en Ziekte te Rijs wijk werd Zondag onder leiding van den heer K. Meijer een vergadering gehouden te Am sterdam. Voor deze vergadering waren 32 kasbestu- ren met een gezamenlijk ledental van 6120 leden uitgenoodigd uit diverse plaatsen. Besproken werd het doel van een verbond van Werkloozenkassen in verband met Hoofd- stuk VIII, Art. 22 (sub. 3) van het Werk- loosheidsbesluit 1917 en de noodzakelijkheid van vertegenwoordiging in deze Commissie, zoowel al6 in die van de Prov. en Plaatselijke commissies van Arbeidsbemiddeling, Werk- verschaffing en Steunregelingen. Na eenige discussie werd het Concept Reglement met eenige kleine wijzigingen met algetneene stemmen aangenomen. Als bestuur tot de eerstvolgende vergade ring werden benoemd de heeren K. Meijer, voorzitter en C. H. A. v. d. Toorn Vrijthoff, secretaris, Verhagen-Metmanstraat 68, Rijs wijk (Z.-H.) en als penningmeester de heer A. Nieman te Haarlem. Hierna kreeg het bestuur opdracht om zich met een verzoek tot den minister van Arbeid, H. en N te wenden, om bij de eerstvolgende benoeming der Advies-commissie een uitnoo- diging te mogen ontvangen voor vertegen woordiging daarin namens de W.L.-kassen buiten de Vakcentralen. In den loop der volgende maand komt het bestuur wederom bijeen om het werkprogram van den Bond, nader vast te stellen. Parel-Tarwebloem Voor winkeliers en Gross, bij v/h. M. DE HAAS, Alkmaar. MISHANDEtlNG. Gisteravond wandelde een man door de Heemsteestraat te Rotterdam in gezelschap van een juffrouw. In dezelfde straat wan- delden de vrouw van den man en haar zus ter, en opeens stonden de vier wandelaars te genover elkaar. De begroeting was uit den aard der zaak niet bijster hartelijk, en de echtgenoote stak niet onder stoelen of ban- ken, dat de escapade van haar man haar niet aanstond. Het eene woord haalde het andere uit, en ten slotte liep de ruzie zoo hoog, dat de man zijn vrouw een klap gaf. De zuster trok partij voor de beleedigde vrouw en kreeg toen ook een klap. De beide geslagen vrouwen vielen toen op de gezel- schapsdame van den man aan en beiden ga- ven haar een oorviig. Ten slotte zijn de drle vrouwen op het politiebureau aan den Berg- singel beland, waar alle drie aang-ifte van mishandeling hebben gedaan. Luchtvaart. HET VL1EGONGELUK BIJ SEVENOAKS Naar aanteiding van het ongeluk met het dubbel-motorig Fokker F. VIII vliegtuig der K. L. M. bij Sevenoaks, schrijft het leidende Engelsche" vakblad „The Aeroplane" o.m het volgende: „Bet is nutteloos om te gissen naar de oorzaak van het breken van het kielvlak en koersroer, dat de aanleiding tot bet ongeluk werd. Zeer zeker is het een ongeluk van een soort, dat niet mag voorkomen, maar het kan een gevolg zijn geweest van elk van een groot aantal oorzaken. Men kan er natuur lijk zeker van zijn, dat de Rijksstudiedienst, de technische dienst der K. L. M. en die der Fokker-fabriek ernstig naar de oorzaak van de breuk zullen zoeken en dat de bouwens van het toestel alle mogelijke maatregelen tegen een herhaling van een dergelijk onge luk zullen nemen. „Het vliegtuig, dat de nieuwe met twee Jupiter-motoren uitgeruste Fokker is, wis sedert drie maanden in gebruik en had tot aan Maandag in alle opzichten voldaan „Het is buitengewoon onfortuinlijk dat den zeer uniformen en betrouwbaren dienst der K. L. M een zoo ernstig ongeluk treft; men moet echter niet vergeten dat onder de bijzond-ere omstandigheden waaronder het ongeluk plaats had, de gevolgen eigenlijik nog veel ernstiger zouden hebben kunnen zijn. Het gebeurde getuigt krachtig voor de bedrevenheid van den vlieger Van Dijk en de algemeene constructie-eigenschappen van de Fokker-rompen, waardoor alle passagiers aan ernstige verwondingen ontsnapten Het heele geval doet ons vertrouwen in de be- trouwbaarheid van het K. L. M -persofieel en materiaal eerder toe nemen dan afnemen". LEVINE ALS AMATEUR-VLIEGER. Qenoeg benzine in die reservoirs. Hoe Levine de ornsanders versclmlk- te. Zijn verrichtingen als lachtacro- bnal. Ieders hart stond stil. Verbijsterende kunststukken, die „echt" gebeuren, worden slechts zelden gefi'lmd. De landing van den Amerikaanschen amateur- vlieger Levine te Croydon na zijn overtocht over het Kanaal uit Parijs, zou dit verdiend hebben. Hier geven wij nog enkele bijzond .r- heden eerst over zijn vertrek, daarna over zijn landing. Twee Fransche handelsvliegers vertelden Maandagmiddag bij hun aankomst te Croy don: „Levine was om*kwart voor eenen in een taxi naar Le Bourget gereden en liep naar zijn vliegtuig toe. Hij keek vluchtig naar de reservoirs, zag dat er een paar gal lons benzine in waren en zeide: „lk denk een tochtje te gaan doen". Iedereen hielp hem, denkende dat hij over twee minuten terug zou zijn. Wij vertrokken j-uist toen hij op- vlpog en voor wij uit het gezicht waren, kon- den wij, toen wij omkeken, genoeg zien om te weten dait Levine geen proefvluchtje deed. Hij stevende naar Engeland toe." Draadlooze berichten hidden Croydon op de hoogte over Levine's waagstuk "en het heele vliegveld van Croydon was in rep en roer toen men precies om vier uur een kleinen eendekker als een zwarte stip aan de kim ont- waarde. Tweemaai cirkelde het toestellefcje om het veld, hoog in de lucht, heen. De derdfe maal daalde het tot twee meter van den grond, waggelde onheilspellend, stond bijna op de punt van een vleugel, kwam weer in beteren stand en ging toen weer steil en krankzinnlg de luchit in, juist heenscheirende over de da- ken van de gebouwen. Nu kwam er een minuut van opgewonden spaning Een groepje ervaren vliegens stonden aan den kant van het veld en ril- den toen Levine, bij zijn pogingen om te landen, kunsten vertoonde, die voor de zenu- wen van den bedrevensten piloot een beproe- ving zouden geweest zijn. Iedereen was er stil van. Toen rukten de brandspuiit en de ambulance uit en men bracht die zoo dicht als maar zonder gevaar voor de veiligheid mogelijk was, bij de plaats van de vermoedelijke landing. Daarop kreeg de handelsvlieger Ernest Smith een inge- ving. Hij liep naar een ongebruikt toestel toe, klom er vlug in, steeg op en sneed Levine den weg af. Hii wuifde en vloog hem kalm vooruit boven Purley en landde daarna on- berispelijk en kalm, om Levine te laten zien hoe hij het doen moest. Maar toen Levine 1W zou probeeren, stond ieders hart stil. Zijn toestel trilde en dook, en de brandspuit werd nog een paar meters meer vooruit gebracht. Weer wist hij in den goeden standi te komen en na nog een kring beschreven te hebben, kwam hij zoo netjes mogelijk neer, ongeveer 200 M. vpn de ge- wone landingsplaats. Juichende menschen stoven toen naar hem toe. Levine heeft te Londen verklaard dat hij niet meer naar Parijs terug zou gaan. Zijn vrouw en dochter zouden te Londen bij hem komen en hij zou daar blijven tot hij ziin terugtocht per vliegtuig over den Atlanti- schen Oceaan ken begmnen 1 LEVINE ENGAGEERT HINCHCLIFFE. De Amerikaansche millionair Levine, wiem zonderling uitetapje naar Londen in he! vliegtuig, waarin hij, alleen en bij verras sing, te Parijs opsteeg, nog al commentaar had uitgelokt, heeft te Londen den vex- maarden piloot Hinchcliffe geengageerd, om hem en h-et vliegtuig over den Atlantischen Ooeaan te brengen. Levine staat er op, zoc mogelijk, de eerste te zijn die den Nooid- Atlamtiscben Oceaan overvliegt in beide ricbtingen, zoowel van West naar Oost en dit deed hij reeds met Chamberlin als van Oost naar West. Voor die laatste pres- tatie heeft hij Hinchcliffe's hulp gevraagd en toegezegd gekregen. Men houdt het er voor, dat Levine en Hin chcliffe al spoedig zullen vertrekken. Levine heeft nog meegedeeld, dat hij Drou- hin een bedrag van 100,000 fr heeft gege ven, om dezen schadeloos te stellen voor de verbreking van het contract tusschen hen beiden. DE M1SLUKTE VLIEGTOCHT CANADA—ENGELAND. Kapitein Tutly en luit. M-edcalf die een mislukte poging hebben gedaan om uit Londen (in Ontario, Canada) naar Londen aan de Theems te vliegen, hebben thans de reden voor hun terugkeer bekend gemaakt. Zij hadden boven het Oostelijk gedeelte van Ontario een zoo dicbten mist getroffen dat zij er niet doorheen era niet bovenuit hadden kunnen komen. Na een paar uur zwoegen gaven zij het op. DE VLIEGTOCHT OtM DE WERELD. Te Belgrado. De Amerikaansche vliegers Brock en Schlee zijn gistermiddag om 12 uur 6 geland op het vliegveld van Belgrado. Zij hebben Weenen laten liggen en zijn over Klagen- furth naar Zudi-Slavit! gevlogen. Tfe Belgra. do zullen zii tot morgenochtend blijven en dan den tocht naar Konstantinopel voortzet- ten. Gisterochtend voor zessen waren de vlie gers reeds weer present op het vliegveld vat Miinchen, om voor het vertrek hun motoi nogmaals te onderzoeken, De wind blcel gunstig voor den tocht. Nadat zij afschek hadden genomen van de weinige personen die getuigen waren van het vertrek, klauter- den zij In het toestel, dat om 6 uur 28 op- steeg. Brock en Schlee waren te Miinchen de gas- ten van de Lufthansa, die hun een feestmaal aanbood. Tot de verdere genoodigden behoor- n o.a. de Amerikaansche consul-generaal, enkele autoriteiten en een paar journalisten. Schlee en Brock wilden, toen zij te Bel grado landden, alleen hun benzinereservoirs bijvullen, en daarna onmiddellijk den tocht voortzetten. Het weer bleek echter in Bulga- rije veel te wenschen te laten en in de buurt van Sofia woedde een hevig onweer. Dienten- o volge besloten zij hun tocht tot heden uit te stellen. Per motorboot begaven zij zich naar de stad, waar zij door de bevolking geest driftig werden begroet. Voor het Amerikaan sche gezantschapIcwam het telkens tot hulde- betoogingen. De Zuid-Slavische Aeroclub biedt den vlie gers heden een feestmaal aan. POSTDUIVENVEREENIGINO „ALCMARIA VICTRIX". Bovengenoemde vereeniging hield Zondag 2u Augustus een wedvlucht vanuit Luxem burg. Afstand 350 K.M.. Duiven los 8 uur 25 min. Wind Zuid^Oost. Aankomst als volgt: 1. W. Godschalk 1.07.19 2. Theo van Gijzen 1.10.27 3. C. Wanner 1.12.40 4. A. J. de Wit 1.13.22 5. C. Korver 1.15.43 6. C. Wanner 1.16.15 7. C. H. Noome 1.16.29 8. Theo van Gijzen 1.1657 9. Ant. de Wit 1.16.56 10. C. Wanner 1.17.22 11. H. J. Struijs 1-17.57 12. B. Termaat 1.17.46 13. Ant. de Wit 1.17.39, 14. R. Thie 1.20.07 15. H. Machielse 1.22.15 16. Theo van Gijzen 1.23.17 17. Dezelfde 1.23.17 18. A. J. de Wit 1.23.15 19. Dezelfde 1.23.15 20. J. J. Kroone 1.24.15 21. W. Oodschalk 1.24.58 22. B. Termaat 1.26.56 23. Theo van Gijzen 1.27.52 24. Dezelfde 1.27.52 25. A. J. de Wit 1.28.14 26. C. H. Noome 1.29.03 27. G. H. Waiboer 1.29.10 28. P. C. Weel 1.30.17 29. C. J. de Moel 1.30.42 30. Dezelfde 1.30.42 Dezelfde vereeniging hield Zondag 28 Au gustus een wedvlucht vanuit Lier (Belgie). Afstand 167 K.M. Duiven gelost 8 uur. Wind Zuid-West. Aankomst als volgt: 1. P. C. Weel 9.53.2? 2. C. J. de Moel 9.56.0? 3. C. Korver 9.56.4: 4. A. J. de Wit 9.57.07 5. Dezelfde 9.5725 6. C. J. de Moel 9.5811 7. G. H. Waiboer 9.58.14 8. C. Jansen 9.58.23 9. Toh. Stikvoort 9.58.53 10. P. C. Weel 9.59 06 11. C. H. Noome 9.59.27 12. H. 1. Caarls 10.00.14 13. C. Korver 10.00.29 14. Jo-h. Stikvoort 10.0051 15. Dezelfde 10 00.51 16. L. van Vuure 10.0054 17. R. Thie 10.00.46 18. loh. Stikvoort 10.01 25 19. A. J. de Wit 1001.54 20. C. Korver 10.01.59 21. R. Thie 10.02.00 22. H. Machielse 10.02.18 23. J. J. Kroone 10.02.10 24. W. Godschalk 10.02.46 25. Toh. Stikvoort 10.03.22 26. Dezelfde 10.03.40 27. G. H. Waiboer 10.03.47 28. Dezelfde 10.03.47 29. C. lansen 10.0345 30. R. Thie 10.03.50

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6