DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buitenlandsch gemengd nieuws. Sohonwburg Harmonie. nnziek voor den Dans Honderd negen en twintigste Jaargang DageSSjksch overzichi Bisitesiflemd fiiichtvaart. No. 205 Dft nummer besfaaf nH 2 blade®. 1927 Deze Conrant word! ELKEN AVOND, bebalve Zon- en Feesfdagen, nftgegeven. &bonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkaaar 2.— franco door het geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bevmysnnrnmers 5 cents. Dke^uri G. Hi KRAK. Telef.nr. Adminlstratie 3. Telefoennr. Redactie 33. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTlfcNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Qroote letters naar plaatsrotmtfc Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij r/b HERMfc C08TAB ft 800K Voordam C9. Hoofdredactettri Tj. N, ADEMA. VRIJDAO BfgPBiMi'imwamni Bwaa— Postgiro 37060. 2 SEPTEMBER De Volkenbonds vergadering ge- bpend, De betr'ekkingen tusschen Mbam? en Servie. Zoo is dan gister de 46ste vergadering Van den Volkenbondsraad geopend, onder voorzitterschap van den Chileenschem gede- Jegeerdte Villegas. Van veel belang is de eerste bijeenkomst echter nog niet geweest. Briand en Zaleski waren nog niet tegen- woordig en voorloopig ve rvangen door Paul Boncour en Sokal. Voorts is, zooals men zich herinneren zal, de Chine esc he gedele- geerde Tsjoe naar zijn land teruggekeerd, war tot gevolg beeft gehad, dat China dit- maal .vertegenwoordigd is door zijn gezant in Portugal. Ook Japan heeft een nieuwen vertegen- woorodiger, it.l. Adatsi, die graaf Isjii ver- vangt. De raad heeft tot nu toe alleen een ge- heime vergadering gehouden, die bijna 2 uren duurde en die geheel aan de Dantzig- kwcsties gewijd was. Dantzig had van den Volkenbondsraad een uitspraak verzocht in- zake liet verblijf van Poolsche oorlogssche- pen in de haven van Dantzig. De Poolsche gedelegeerde stelde voor, dat die onderwerp van de agenda zou worden afgenomen. Na- dat Stresemann het gosd recht van Dantzig op behandeling van deze aangelegenheid be- plcit had, heeft de Volkenbondsraad beslo ten, dat het punt op de agenda blijft sitaan, zoodat Dantzig hier een voorloopig su<tces heeft bereikt. De tweede kwestie, die Dantzig aangaat, is het Poolsche munitiedepot op de Wester- platte. Dantzig verzocht thans openlijktr dlan tijdens de vorige raadszitting, dat het raadsbesluit van een paar jaar geleden, waarbij Poien gemachtigd werd, een muni- tiebewaarplaais op het schiereiland Wester- platte in te richten, in de onmiddellijke na- hjjheidi van de stad Dantzig, zou worden in- getrokken. Polen verzette zich hiertegen, de gewaagde steiling verdedigend, dat op raadsbesluiten inzake Dantzig niet kan wor den teruggekomen. De raad besloot deze kwestie in handen van een juristencommissie te stellen, waarin iedfcr raadslid door een rechtsgeleerde zal vertegenwoordigd zijn. De bijeenkomst van heden zal naar ver- wacht wordt eveneens van vertrouwelijken aard zijn. Achmed Zogoe, de president van Albanie, heeft te Skoetari een medewerker van de Servische Prawda ontvangen en daarbij ver- klaringen afgelegd over de Servisch-Alba- neesche verhouding, die, zooals men zich herinneren zal zeer verslechterd was door de jongste conflicten en het met Italie gesloten verclrag van Tirana. Hij verk'aarde dat het verdiag van Tirana tegen Servie, noch tegen Griekenland Is ge- richt en ook niet moet worden beschouwd als een voorbereiding tot een aanval op de zelfstandigheid van den een of anderen Balkanstaat. Albanie is te alien tijde bereid een dergelijk verclrag met Servie te sluiten. Het verdrag van Tirana bevat ook geen enkele bepafing, die als een bedreiging van de onafhankelijkhcid van Albanie zelf zou kunnen worden beschouwd. Op de vraag hoeveel Italiaansche officie- ren in het Albaansche leger hebben dienst genomen noemde Achmed Zogoe een zeer laag cijfer. Hij voegde er aan toe, dat deze officieren uitsluitend met de opleiding belast zijn. „Geen enkel Servisch onderdaan, zeide de president nog, zal, naar ik hoop, veron- dersteikn dat ik tegen goede betrekkingen met Servie gekant ben; integendeel werk ik met alle macht aan het verbeteren van de be trekkingen tusschen Albanie en Servie. Sinds ik aan het bewind ben gekomen heerscht er rust aan de gemeenschappelijke grenzen". Achmed Zogoe verklaarde voorts, dat een amnestie voor de Albaneesche emigranten wcrdt voorbereid. De toestand in Albanie is thans weer normaal en de emigranten kun nen gerust terugkeeren. Het Albanetfscffe parlement heeft het han- delsverdrag met Servie goedgekeurd. Ach med Zogoe hoopt dat het Servische parle- ment dit vcorbceld spoedig zal volgen. De Wreme Verzekert intusschen. dat de ketrekkingen tusschen Achmed Zogoe en de Miridieten nog steeds zeer gespannen zijn. De president moet twee leiders der Miri- Qieten in hechtenis hebben laten nemen, om- dat zij wegerden brood en zout van hem in ontvangst te nemen. CHINA. DE BRITSCHE TROEPEN. Voorloopig geen vermindering te Sjanghai. Het depart em ent van oorlog kond'igt vol- Hen Britschen draadioozen dienst thans ok evenais in een officieel telegram uit janghai geschiedde de geleidelijkc ver- mmdermg der troepen in het Verr Oosten aan. he wordt echter, in atciid met het bs- rkht uit Sjanghai, aan toegevoegd, dat deze vermindering niet onmiddeliijk haar uitwer- king zal doen gevoelen op de sterkte der Pritsche troepen te Sjanghai, aangezien een tijdlarjg de vertrekkende troepen zuHen wor den vervangen door troepen uit Hongkong. DUITSCHLAND. OVERSTROOMINGEN IN RIJNLAND. Stremming van het scheep- vaartverkeer. Uit Germersheim wordt gemeld, dat de peilstand van den Rij.n daar ter plaatse gis- teren als gevolg van den sterken regenval der laatste dagen een hoogte van 7.1'5 meter heeft bereikt. Sedert gisteren staat de Rijm brug bij Worth ondsr water. De bevo-lking van het geheek gebied1 verkeert in een pa- niekstemming. Tal van dorpen aan den oever van den Rijn zijn ondergeloopen en de oogst is grooiendeels vernield'. Het geheele scheep- vaartverkeer in Rijntand is stopgezet. IS FILSCHNER NIET VERMOORD? Wij hebben gemeld, dat bet departement van buitenlandsche zaken te Berliin nog geen bevestiginig had van het bericht van den moord op den ontdekkingsreiziger Filschner en zijn beide metgezellen. Thans meldt Wolff uit Berlijn, dat van het Duitsche gezant- schap te Peking bericht is ontvangen, dat het bericht uit Si'kkim over de vermoording van een buitenlandsch reisgezelsehap in Tibet vermoedetijik slaat op een gezelschap Engel- sche zendeiingen uit Kansoe. Het is dus mo- gelijk, dat Fiiscbner en zijn makkers nog in leven zijn. FRANKRIJK. DE RELLETJES TE CHERBOURG. De leider veroordeeld. De rechtbank te Cherbourg heeft Jules Le- fevre, een van de leiders der communisten be- tooging, welke j.l. Vrijdag te Cherbourg rel- letjts Veroorzaakte, veroordeeld tot 18 maan den gevangenisstraf. BELGIe. DE STRIJD AAN DE UNIVERSITE1T TE GENT. Voortzetting van de boycott. De Gentsche tak van het „Algemeen Vlaamseh Hoogstudentenverbond" heeft, naar men uit Brussel meldt, met het oog op de hervatting van de colleges, in October, aan de slechts gedeeltelijk vernederlandsche Uiversiteit te Gent, een nieuwe motie aange- nomen en verspreid voor het voortzetten van de boycott in den geest van de strijdleuze: Gent geheel of niets. In deze motie wordt de volledige vernederlandsching van het onder- wijs in Vlaamderen geeischt, het aanvaardeo van het systeem-Nolf, een krenking van de heiligste rechten der Vlamingen geheeten en tot de hardnekkigste bestrijding aangespoord van de Nolf-universiteit op grond van de overweging dat het bestaan der zoogenaamde Vlaamsche afdeelingen beteekent „de afwezig- heid, te Gent, van een zuiver Nederlandsche Universiteit en de aanwezigheid van een hybridische ho'ogesohool die de voorgewende tweetaligheid van Vlaanderen in de hand wil werken." RUSLAND. RUSLAND EN JAPAN. japansche spoor wegplannen in Noord-Mantsjoerije en Mongolia. De sowjetpers zou zich, aldus een telegram uit Moskou aan het Berliner Tageblatt, on- gerust maken over de plannen van Japan in noordelijk Mantjoerijje. Tegenover Tsjang tso Lin zou de Japansche gezant Jasjijawa hebben verklaard, dat Ja pandeboycot in Noord-Mantsjoerije niet lan- ger zou kunnen dulden en evenmin de behar- tiging van de Japansche belangen door de Chineesche autoriteiten. De sowjetpers somt alle, reeds door J[apan getroffen, maatregelen op. In een te Tokio ge houden conferentie van ambtenaren en con suls in het verre Oosten zou besloten zijn in Mantjoerije en Mongolie zes spoorweglijnen te bouwen. Tot dit doel zou de directie der spoorwegen in Zuidelijk Mantsjoerije 100.000 nieuwe aandeelen uitgeven. Op de conferentie is besloten de concurrentie met de Oost-Clhineesche spoorwegen te vermijden, maar dit besluit zou slechts een formeele be- teekenis hebben daar alle plannen in werke- lij'kheid tegen de Oost-Chineesohe spoorwegen zouden zijn gerjeht. De Prawda is van meening dat de spoor- wegplannen van Japan de Sowjetunie in haar veiligheid bedreigen en meent, dat in Japan een strocming bestaat ten gunste van een Ja- pansdh-Engelsche toenadering, die tegen de sowjetunie zou zijn gericbt. POLEN. GROOTE OVERSTROOMINGEN IN GALICIe. Groot aantal dooden. E nor me schade. Duizenden menschen dakloos. ■Het TsjechojSlowaksch persbureau meldt uit Leroberg: Tengevolge van de aanhoudende stort- regens der laatste dagen, waarop in den af- geloopen nacht een wolikbreuk voigde, is de Tysmienica-rivder buiiten haar oevers ge- treden. De steden Boryslaw en Drohohicz werden overstroomd; talrijke gemeenten in de om- geving stonden spoedig eveneens onder water. In Boryslaw zijn vijf huizen ingestort, waarbij verscheiden personen den dood' vonden De spoorwegrails bij Drohobicz werden over een lengte van 3 K.M. door het water losgewoeld en weggespoeld. Meer dan 12000 personen hebben have en goed verloren. Ook de stad en het district Stryj werden door de overstrooming geteisterd1; meer dan 190 woonihuizen staan er onder water. Ook hier zijn verscheiden menschen om bet leven gekomen. In de nabijgelegen dorpen zijin vijf personen verdronken. Het naphta-gebied van Boryslaw, in Poolsch Calicie, is door een overetroomings- rarnp geteisterd. Verscheidene personen zijn om het leven gekomen en niet minder dan 12.000 personen zijn dakloos. De naphta-winnefijen staan onder water en de electriciteitswirken nabij Stryj zijn verwoest. Uit het gebergte stroomen geregeld nieuwe watermassa's aan. TSJECHO-SLOWAKIJE. DE ACT IE DER FASCISTEN. Staatsambtenaren bij het complot betrokken. De verhooren en de onderzoekingen in zake het drijven der fascisten te Praag duren nog steeds voort. Volgens de „Ceske Slovo" zullen behalve generaal Gajda, die nog steeds onder politie- toezicht staat, ook andere leiders der fascis ten aan een verhoor worden onderworpen, o.a. enkele personen, die hooge ambten in het staatsbestuur en het leger bekleeden. Men verwadht nog verschillende verrassin- gen. Volgens de „Tribunflw is een lijst van fas- dstische staatsambtenaren gevonden, waarop o.a. ook 28 namen van ambtenaren der politie voorkwamen, die voor het geval van een fas- cistischen staatsgreep terstond het gezag over de politie zouden krljgen. Het bericht, dat generaal Konopasek naar het buitenland zou zljin gevlucht, wordt door verschillende bladen tegen gesproken. De ge neraal bevindt zich te Pardubitz, waar even eens verschillende hiuszoekingen bij fascisten hebben plaats gehad. EUROPA'S KRUITVAT. Tsjechische persstemmen over het artikel van lord Rothermere. De nieuwe aanval op Tsjecho-Slowakije, dien lord Rothermere in de Daily Mail ge- daan heeft, wordt door de Tsjechische pers natuurlijk druk besproken. De bladen meenen, dat de actie van verweer zich niet langer tot de Tsjechen moet beperken, maar dat alle partijen binnen den staat zich de zaak ter harte moet en nemen en tegen dit vijandige op- treden steiling kiezen. Overigens wijzen alle bladen erop, dat de actie van lord Rothermere tot onvruclhtbaanheid gedoemd is, als hij er- voor waarschuwt geen buitenlandsch kapitaal in Tsjecho-Slowakije te steken. De Engelsche en Amerikaansche banken zullen gelegenheki vinden het publiek over de soliditeit van de Tsjechische leeningen in te lichten. De bladen doen een beroep op de buitenlandsche politiek, om lord Rothermere te beduiden, dat hij bin nen zijn eigen grenzen blijven moet. AM ERIK A. DELUCHTBEWAPENING DER V. S. 48 Nieuwe bombardements-vtiegtuigen. Het departement van marine der V. S heeft een contract voor de levering van 48 bombardements-vliegtuigen gesloten, welke nog op rekening van de begrooting van het loopende dienstjaar zullen komen. Zoodra het contract zal zijn geteekend zal nog slechts een beslissing over 10 tot 20 benzine-vlieg- tuigen genomen moeten worden. De levering der vliegtuigen is opgedragen aan de Martin Cy., welke zoodra deze zullen zijn geleverd in de laatste drie jaar 300 vliegtuigen voor de marine zal hebben gebouwd. KORTE BERICHTEN. In een der schachten van de Charbon- nages de Fontaine-l'Eveque, in Henegouwen, heeft zich ten gevolge van een onderaardsche gasontsnapping, een geweldige instorting voorgedaan. Vier arbeiders, die zich in die instortende gaanderij bevonden konden nog tijdig den ophaalbak bereiken, maar vier an dere mijnwerkers werden onder de instoTten- He massa begraven. De lijken der slachtof- fers, konden, ten gevolge van de gasont snapping, nog niet worden teruggevonden. Ip de nabijheid van Briinn zijn op een brug een autobus en een vrachauto tegen elkaar opgereden. De vrachtauto stortte neer in de beek. Van de 19 passagiers der bus werden 7 emstig gewond; de overigen kwamen er met lichte kwetsuren af. Te Schwiebus bij de Poolsche grens reed Woensdagavond een auto in een troep kinderen, die van een schoolfeest huiswaarts keerden. Twee kinderen kwamen onder de auto terecbt. Voorbijgangers grepen daarop den chauffeur beet en trokken hem uit de auto, zonder hem den tijd te laten zijn wagen tot stilstand te brengen. Het gevolg was dat de auto nogmaals in de troep kinderen reed, waarbij toen niet minder dan 14 kinderen ge wond werdlen. Vier hunner verkeeren in le- vensgevaar. GEHUURDE MOORDENAARS. Verleden week Dcnderdag is in de baai van Gravesend de rijke New-Yorksche zakenman Benjamin Goldstein verdronken. De politie, die vernomen had, dat Goldstein kort voor zijn dood twee verzekeringen had gesloten, van te samen 70.000 dollar ten name van zijn compagnon, vond de zaak verdacht. Die verdenking werd nog versterkt door de ver- klaring van een visscher, dat Donderdag in de baai een roeibootje met drie mannen voor- bijgevaren was en hij eenige oogenblikken la ter gezien had, dat 'n van de drie in't water spartelde, terwijl de beide anderen geen hand uitstaken om hem te redden. De politic wist daarop de beide mannen, die Goldstein op het noodlottige roeitochtje vergezeld hadden, op te spcren en aan te houden. Zij werden aoor den visscher herkend en bekenden toen, dat zij door Goldstein's compagnon gehuurd waren om den rijkaard om te brengen. De politie hcopte gisteren ook dezen schuilc gevangen te nemen. EEN EOHT DRAMA IN EEN THEATER Toen aan het einde van de tweede acte van een tooneelspel, dat te Thorn in den stadsschouwburg werd opgevoerd, de spe- lers voor het publiek bogen, zakte een van hen pdotsding ineen. Een dokter, die ter stond! geroepen werd, kon slechts den dood constateeren. Nadat het dock was neergellaten, kwam een ander artist het diroeve riieuws aan het publiek mededeelen. Plotseling werd deze man echter krankzinnig en met verwilderde oogen haalde hij een revolver uit zijn zak en schoot in het wilde weg de zaal in. Ond'er de verschrikte toeschouwers ontstond een paniek. Gelukkig werd er niemand gewond Eenige oogenblikken later wierp de too- neelspeler, dien de dood van zijn college plotseling krankzinnig had gemaaikt, zich uit het raam. Hij viel op straat en was op slag dood. DE STAKING VAN BIOSCOOP.- THEATERS Dezer dagen hebben wij melding gemaakt van een staking op groote schaal van bios- cooptheaters te Chicago, als gevolg van een conflict tusschen de bioscoop directeuren en de organisatie van filmoperatvnrs. Volgens eerstgenoemden hebben filmoperateurs een poging gedaani om bepaalde bioscopen te dwingen, meer personeel aan te stellen en gedreigd, anders deze bioscopen tot sluiten te zullen nopen. Onderhandelingen bleven zonder gevolg en ten slotte besloten de directeuren over te gaan tot een lock-out. Beide partijen staan, naar wordt gemeld, stevig op bun stuk, zoo dat voorloopig de vrede niet in zicht is. Vol gens schatting zijn er bij de hioscooptheaters 25.000 personen in dienst, waaronder 600 operateurs, portiers, bureaulisten en musici. EEN AANSLAG OP DEN KLAAGMUUR. Uit Jeruzalem wordt aan de „Times" ge meld, dat Dinsdagavond daar ter stede naar men aanneemt een aanslag is gepleegd op den Joodschen Klaagmuur. In het Zuid-oos- telifk deel der oude stad had in een Arabisch huis tegenover den Klaagmuur een omtplof- fing plaats, waardoor het huis bijna geheel werd verwoest. Onder het huis werd naar wordt medegedeeld, een hoeveelheid dyna mic t onontploft gevonden. Toen de ontplof fing plaats had, was er niemand1 in het huis aanwezig, daar de bewoners naar het hu- welijksfeest van een vrtend waren. Gemeld wordt dat drie personen in verband met het gebeurde zijn gearresteerd De Klaagmuur weid intusschen niet beschadigd. WORDEN BEROEMDE MANNEN OUD? De helft der groote mannen bereikt den ouderdom van 70 jaren. Uit de volgende ta- bel blijkt zulks duidelijk Legeraanvoerders: Xenephon werd 8b jaar oud; Wellington 83; Blucher 76; Dschengis Kjhan 72; Marius 71; Timur 68; The-mistocles 65; Hannibal 63; Napoleon 51Alexander de Groote 33. Geleerden: Humbolt 89; Newton 84; Plato 82; Kant 79; Galilei 78; Copernicus 70; Linaeus 70; Leibnitz 70; Socrates 68; Aristoteles 62; Hegel 61; Descartes 53; Spinoza 44. Staatslieden: Talleyrand 84; Bismarck 83; Augustus 76; Disraeli 75 rrederik de Groote 71; Washington 67; Cicero 63; Cromwell 59; Richelieuv57; Caesar 55; Pitt 47Mirabeau 42. Dichters en schrjjvers: Sophocles 90; Vol taire 84; Goethe 83; Corneille 78; Herodo tus 76; Euripides 74; Aeschyles 68; Cervan tes 68; Milton 65; Scott 61; Racinc 59; Ho- ratus 57Dickens 57Dante 56Shakes- tr- (Van ouds de IJzeren Baan.) op ZATEBDACr 3 SEPTEMBER. Aanvatig 11 uur. Groote za%], JAZZ BAND. JAZZ BANOi. peare 52; Virgilius 51; Moliere 51; Schiller 54; Byron 36. Schilders: Titaan 99; Michel Angelo 89; Rubens 63; Rembrandt 63; Velasquez 61; Hobelin 57Van Dyck 54; Corregio 40; Rafael 37. Muziek: Haydn 77; Handel 75; Soohr 75; Palestrima 70; Bach 65; Beethoven 56; Mendelssohn 38; Mozart 35; Schubert 31. Wij noemden 90 beroemdheden; van hea zijn slechts 49 geen 70 jaar geworden; 31 geen 60; en slechts 15 die geen 50 jaar wer den. Merkwaardig is, dat de musici bij de andere groepen vergeleken beneden het nridi delmattge sterftecijfer blijven. KLACHT EENER BEU'LSVROUW. Haar man mthoojdt met gerl&eg. Mevrouw Malinowska te Warschau, is de echtgenoote van den Poolechen beul en zij is in hooge mate ontevreden over den slechten gang van zaken. Tegenwoordig wordt Jaa en alleman door den president begenadigd jammert zij, en in heel Polen wordt nog maar zelden iemand onthoofd. In vroeger tijden was het heel wat beter; toen oefende de beul nog een vak uit, dat wat opleverde. Maar tegenwoordig? Moet niet zelfs de schoorsteen van een soherprechter rooken? aldus vroeg mevrouw Malinowska, die uiteraard dan ook een felle tegenstandster van de afschaffing der dood- straf is. En tegen haar man heeit zij een eisch tot echtscheiding ingediend, omdat hdi haar niet zoodanig onderhoudt, als hij dit volgens-zijn stand verplicht is te doen. H'EKSENVERVOLGING IN BOSNI6. In Travnik, in Bosnie, is dezer dagen een Engelsche vrouw het slachtoffer geworden van het gdloof aan heksen van de inneemsche bevolking. Zij was er met haar fototoestel op uit getrokken en haar manipulaties daarmee hebben een Bosnische vrouw zoo aan het schrikken gemaakt, dat zij hard naar haar dorp liep om te vertellen, dat in het boscb eett heks rondliep met een zonderling toestef, waarmee ze kinderen betooverde. Met haar alien zij ze toen op de Engelsche, die geen Servisch kent en zich dus niet verstaanbaar kon maken, aangevallen. Tien van haar zijn in hechtenis genomen. DE BEDELAAR IN GOEDEN DOEN. Nauwkearige boekhouding Te Portsmouth is een doofstomme met 10 sh. beboet en bovendien moest hij beloven de stad te verlaten. Na zijn inhechtenisneming had men onge-. veer 1000 gulden in contanten bij hem gevoo* den, voorts een gids voor automdbielnjderai' een lijst met een groot aantal steden waar h& geopereerd had en de bedragen, die hij da at, ontvangen had —bij elkaar een goede 12.000 gulden. Zijn verhoor door den redhter geschiedds met behulp van iemand, die de vimjerspraak machtig was. ZES NIEUWE FOKKERS VOOR DE K. L. M. Van het twee-motorige type. Naar men zich herinnert werd het eeniga twee-motorige toestel, da de K. L. M. bezat, de H. N. A. D. U., bij Seven Oaks vernield. Naar wij vernemen heeft de K. L. M. than# zes nieuwe machines van ditzelfde type bij de Fokkerfabrieken besteld GEYSENDORFFER MET VAN LEAR BLACK TE GENEVE. Heden naar VenetU, De bekende vlieger Geysendorffer, die een rondreis door Europa onderneemt, is op bet aerodroom te Geneve aangekomen met een vliegtuig van de K. L. M. Als passagieiB zijn meegekmen de heer Van Lear Blade,' diens dochter, zijtn secretaris en eenige hulps krachten. Geysendorffer kwam uit Londen en heeft den overtocht van Londen naar Geneva zonder tusschenlanding volbracht in iet|' meer dan vijf uur. Hedenochtend zal hij met zijn Amerikaansche passagiers naar Venetll vertrekken, vanwawar zij over de Alpen zul len vliegen en via Zurich naar Amsterdam en Londen zullen terugkeeren. DE VLUCHTEN OVER DEN ATI AN. i TISCHEN OCEAAN. Nog geen defimtief nieuws van Minchin cjS. De vlucht L&nden— Londen en een nieuwe vtucHt WindsorWindsor. De tocht Onst-West van Minchin flu In het begin van den avond gisteren was er nog geen vaststaand nieuws van het vliegy tuig St. Raphael waarmee Minchin en Hn- miiton, vergezeld van priDses 1 ^Ttnatfja it LKMAARSCHE CODRANT. i-

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1