Telegrammen SissaiSsmeuws Be wethondersverkleziugen. van 2 September 1927. Opg&ve van Noordhollandsofa Landbonwcrediet. Wn rocrit ftftgeiahcr—Am'erlYa hebben oft- demomen. Wel was er's middags te Londen cen be- •tiging ingekomen dat dit vliegtuig inderdaad miten over zevea, Canddeesche tijd, een vliegtuig over St. Malo in Quebec was ge- ylogen, maar er was nog geen nadere beves- tiging ingekomen, da dit vliegtuig inderdaad lie St. Raphael) was geweest. Een bericht uit Halifax meldde, dat de St. Raphael al zes uur over tijd was. Twee nieuwe vluchten van West naar Oast. Kapitein- Tuiiy en luitenant Medcalf zijn met het toestel Sir John Carling, Donder- dagochtend opnieuw uit Londen in Ontario vertrokken om te trachten naar Londen in Engeland te vliegen. De Carling is om kwart voor zes Cana- deesche tijd opgestegen. De vliegers vertrok ken keurig. Zij waren voomemens te Har bour Qrace een tusschenlanding te doen om bun benzinevoorraad aan te vullen. Naar men zich herinneren zal is dit de tweede poging van deze vliegers. Zij waren Maandag ook uit Londen vertrokken, doch zijn toen wegens den mist teruggekeerd. Een tweede poging om den Oceaan weer van het Westen naar het Oosten over te ste- ken wordt ondernomen door de vliegers Schiller en Wood, die gisterochtend om kwart over negen uit Windsor in Ontario vertrokken zijn en zich ten doel hebben ge- steld naar Windsor in Engeland te vliegen. Hun toestel draagt den naam Royal Wind sor. NJEUWS VAN DEN VLIEGER I RED FERN. Paul Redfern, de vlieger, die verled'en week Donderdag uit Brunswick in Georgie opgestegen was om in eens door naar Rio de Janeiro of Pernambuco te gaan en van wien verder niets meer met stelligheid verr.omen is, blijkt Vrij'dags gezien te zijn op 165 mijl van het land. Aldus heeft de kapitein van een Noorsch schip meegedeeld, dat Woens dag te Jamaica is binnengeloopen. Volgens het logboek is Redfern gezien in de Carai'bische Zee, Vrijdagmiddag tusschen drieen en kwart voor vier. Hij cirkelde over het schip heen en liet een drietal briefjes val len met verzoek de rich ting van het naastbij zijnde land en den vermoedelijken afstand op te geven. Het schip gaf de gevraagde inl-ich tingen, waarop de vlieger kcers zette naar Laguaira in Venezuela, waarvan hij oage veer 300 K.M. verwijderd was. De commissie in Atlanta die de vlucht mo- gelijk heeft gemaakt, heeft berekend, dat de vlieger bij de ontmoeting met het Noorsehe schip al voor een goed deel door zijn ben zinevoorraad heen is geweest, zoodat er eeni- ge vrees bestaat, dat hij het Zuid'-Amerikaan- sche vasteland niet meer heeft kunnen be- reiken. Daar er echter geruchten- hebben ge- 'loopen, dat Redfern's toestel gezien is boven de delta van de Orinoco in Venezuela heeft men toch nog hoop, dat de vlieger het vaste land bereikt heeft. Ongeveer een uur nadat zijn vliegtuig boven de Orinoco gezien moet zijn is er een hevige storm losgebarsten, zoo dat het mogelijk is, dat de vlieger ergens in het binnenland in een verlaten streek heeft moeten landen, vanwaar hij de bewoonde wereld tot dusver nog niet bereik heeft. Er is dus nog een geringe hoop, dat Red fern zijn waagstuk niet met den dood heeft moeten bekoopen. Renter meldt nader uit Para in Brazilie, dat men daar gelooft, dat Redfern.bij Adem- quer in Brazilie neergcdaald moet zijn. OedeeUelijk gecorrigeerd.) t VLIEGONGEVAL OP DE KOOIJ. HELDER, 2 Sept. Hedencchtend kwart over elf haa op het vliegveld De Kooij een ongeval plaats. Toen de D 30, een jager, ingevlogen werd voor beproeving van den motor, is op ongeveer 5 M. hoogte van den grond de motor dadelijk na den start afge- slagen, zoodat een noodianding moest wor- den gemaakt. Het vliegtuig raakte hierbij een dijkje aan den kant van- het terrein, sloeg over den kop en kwam in een sloot terecht. De vlieger-officier M. S. Elkerbout, die door den val bewusteloos was geraakt, heeft vermoedelijk geen letsel bekomen. Hij Is ter observatie in het hospitaal opgenomen. Het vliegtuig is geheel vernield. f VERBODEN D1ST1LLEERT0ESTEL. HAARLEM, 2 Sept. De recherche heeft gister, in samenwering met de ambtenaren van de directe belastingen, in voerrechten in accijnsm, een inval gedaan in een per- ceel aan de E>e Genestetstraat alhier, waar vermced werd dat een geheime .distilleer- dcrij zou worden gehouden. Inderdaad werd in een kast een distilleerketel gevon- den, terwiil men in een keuken drie fles- schen gedistilleerd en in een schuur een aantal kuipen met grondstoffen ter berei- ding van sterken arank ontdekte. Tegen A. T. werd proces-verbaal opge- maakt, nadat alles in bcslag was genomen. DE RAADSVERKIEZINGEN TE VFFNFNDA AT VE'E N'E ND A AL, 2 Sept.' Doordat op request door een 4-tal raadsleden uit Vee- nendaal over de onregelmatigheden, ge- pleegd bij de laatste raadsverkiezing, door Ged. Staten te Utrecht afwijzend is be- schikt, Hebben de zelfde 4 raadsleden hoo- ger beroep aangeteekend bij de Kroon Tevens wordt overwogen om bij de Kroon in beroep te komen omtrent het toelaten door Ged. Staten van de nieuw gekozen leden, gegrond dat op de geloofsbrieven de datum van binnenkomst ontbreekt en zoo- doende niet te controleeren is of die ge loofsbrieven op did zijn binnengekomen. DOODELIJK ONGELUK. MAASTRICHT, 2 Sept. In de Meuser- stra-at te Haanrade, kwamen twee jongens, waaronder de 12-jarige Breuer uit Che vremont, in botsing met een autobus die uit Eygelshcven kwam. Een der jongens kon nog juist terugspringen doch Breuer kwam te vallen, 6en der wielen reed over zijn hoofd met het gevolg dat hij op slag dood was. Het lijk is in beslag genomen en een onderzoek in ingesteld. BAKKERIJ AFGEBRAND. WAALWIJK, 2 Sept Hedennacht is in de GTOotestraat alhier brand uitgebroken in het pand, waarin gevestigd is de ma chinate bakkerii van H. de Rooy, mede be- woond door Klerk, De brand ham zuTk een omvang aan dat aan redding niet meer te denken viel. Door een vallende schoorsteen werd de Root ernstig aan den scbouder gewond, zoodat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De oorzaak van den brand is onbekend. HET DRAMA TE ROERMOND. ROERMOND, 2 Sept. Hedenmorgen had onder groote belangstelling de begra- fenis plaats van het bij het drama in de Schoenmakerstraat zoo noodlottig om hot leven gekouien mevrouw Mullenbruch. Na den lij-kdienst werd het stoffelijk over- schot naar het station vervoerd, vanwaar't werd overgebracht naar Vleuten, waar het ter aarde zal worden besteld. Omtrent het drama zelf kan nog het vol- gende worden medegedeeld: Donderdag werd door de justitie met behulp van de recherche het onderzoek met groote omzich- tigheid voortgezet. De woning van M. werd andermaal aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. DE VLUCHT VAN DE „BREMEN". BERLIJN, 2 Sept. Prof. Junker heeft uit Warneqiiind-e aan de bemanning van het vliegtuig „Bremen'' te Dessau telegrafisch doen weten, dat hij haar geheel v-rij laat in de beslissing over de vraag, of en wan- ■r de „Bremen" naar Amerika zal viae- ,.:i. Hij zelf acht een vlucht nog in diit jrar in verband met de lange nachten en de wiss-elende weersgesteldheid gevaarlijk. DE VLUCHT VAN LEVINE. LONDEN, 2 Sept.Levine, die voor zijn vlucht over den Oceaan met zijn „Miss Columbia", den piloot Hinchcliffe geenga- geerd heeft, zal vermoedelijk eerst morgen starten, daar de weerberichten van heden niet gunstig luiden. Oorspronkelijk lag het, wanneer de vlucht van de St. Raphael mislukte, in de bedoeling hedenochtend 6 uur 30 minuten te vertrekken. EEN- NTEUWE FRANSCHE OCEAANVLUCHT. PARIJS, 2 Sept. Hedenmorgen te 6 uur 31 minuten zijn de Fransche vliegers Givon en Corbu met hun vliegtuig, de ,,1'Oiseau Bleu" te Le Bourget gestart voor een vlucht over den Oceaan naar New-York. Zij keerden om 9.55 terug, omdat naar zij verklaarden, de weersgesteldheid on- gunstig was geworden. DE OVERSTROOMINGEN IN GALICIE. WARSCHAU, 2Sept. Volgens berichten uit Oost Galicie zijn vijf steden en 347 dorpen overstroomd. De Njepr strcomt over een breedte van 7 K.M. door het land. De schade is zeer groot. E>e verbindingen in het overtroomde gebied zijn verbroken. NOODLANDING. NEW YORK, 3 Sept. De „Royal Wind sor", het toestel dat gestart is voor de non- stopvlucht Windsor—Windsor, heeft nabij St. John een noodianding moeten maken, omdat de vleugel in bran-dwas geraakt. De landing gesohiedde vlot, de vliegers zijn ongedeerd. NEW-YORK, 2 Sept. Het vliegtuig de George Darling met de piloten Metcalf en Fully aan boord, dat een nonstopvlucht LondenLonden zou trachten te maken is te midd[ernacht bij een dichten mist in de nabijheid van Caribou geland. De in zittenden zijn ongedeerd. De vliegers wa nen van plan -hed-en de vlucht te hervatten. TREINO NTS PORING. PARIJS, 2 Sept. De ParijsBordeaux Expres is nabij Tours gederailleerd. De ma chinist werd gedood. Het ongeluk schijnt te moeten worden toegeschreven aan kwaadwil. VLIEGER DOODGEVALLEN. NANCY, 2 Sept. Gister is een militair vliegtuig van een paar honderd meter hoogte naar beneden gestort en totaal ver nield. De vlieger werd gedood, de waarnemer is slechts licht gewond. DE OCE A AN VLUCHT. OTTAWA, 2 Sept. Men begint zich ernstig ongerust te maken over het lot van het Fokker-vliiegtuig St. Raphael met Min- ehin Hamilton en prinses Loevenstein Wertheim vooral daar de weersomstandig- heden ongunstiger geworden zijn. Men hecht voorloopig in officieele kringeni wei- nig waarde aan het bericht dat het vlieg tuig op 800 mijl van Quebeck een nood ianding zou hebben gemaakt. Men vreest dat de „St. Raphael" als verlorem moet worden beschouwd1. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PRIJZEN. AMSTERDAM, 3 Sept. 1927. Op de he den gehouden aardappelmarkt werd betaald voor: Eigenheimers 4.25—/ 4.50; Zeeuw- sc-he Bonten 5.50; Hilleg. Zand 10 10.50. Aanvoer 4 ladingen (1393 H.L.) Overige prijzen onveranderd. In overleg met den heer Westerhof besloot de heer Sietsma terug te -komen op zijm be slissing inzake bet niet d-oorgaan van de heden ten raadhuize te houden vergaderin-g, voor led-en van den ni-euwen raad, om over- eenstemmi-ng te verkrijge-n over het bezetten der wethouderszetels. Aan de heeren Govers, Thomsen, Voge- laar en Ringers richtte hij dan ook nog een schrijven, waarin hij m-ededeeling deed van het gister door hem va.n de Rechtsche Raads- fractie ontvangen schrijven (dat wij reeds publiceerden). De heer Sietsma vervolgde' zijn schrijven aid us: „Waar de uitdrukking „Rechtsche Raads- fractie" mij frappee-rde, heb ik mij onmiddel- lijik tot den heer Vogelaar gewend. Deze deelde mij d-esgevraagd mede, dat de heer Ringers en hij niet geacht moeten worden tot deze Rechtsche Raadsfractie te behooren. Voorfcs deelde d-e heer Vogelaar mij mede dat -hij nog geen gelegenheid had gehad over mijn uitnoodigi-ng te beraad-slagen, omdat de heer Ringers pas hed-enavond thuis komt. Van de Christ. Hist. Fractie wacht ik dus beri-cht af. Den heer Westerhof gaf ik eveneens ken- nis van het schrijven vao de Rechtsche i Raadsfractie. Deze zou het op prijs s tell en, de vergade-ri-ng alsnog t-e laten doorgaan en ik zie zoo mogelijk om-gaandi thans uw defi- nitief antwoord tegemoet". Naar wij vernemen, besloten de heeren- Govers en Thomsen, hierop het volgende antwoord te zen-den: ,Jladden de heer Govers en ik gisteravond een brief gereed met de mededeeling, dat wij principieel bereid waren, ook met uw fractie, de ,,S. D. A. P," en de „C.-H." overleg te plegen op grondslag van de door ons noo- diig g-eachte bezuiniginigen, uw program voor de nieuwe periode, gepubliceerd- in de „Alikmaarsche Courant" van gisteravond,, is daarmede zoozeer in strij-d, dat het ons nu voor komb, dat nader overleg tusschen uwe fractie, de „S. D. A. P." en ons toch tot niets zou kunnen leiden. Derhalve moeten wij u thans melden-, in uw laatsten brkf geen aanleid-ing te vinden tot nieuw overleg". Wij vernemen voorts, dat ook de Chr. Hist. Raadsfractie er de voorkeur aan gaf om he- denavo-nd met de V. B. fractie de vergadering van de rechtsche raadsfractie in het „Huis van Zessen" bij te wonen, zoodat er van dc door den heer Sietsma gewilde vergadering niets kan komen. De heer Thomsen verzekerde ons, dat hij alleen dan wethouder van financien wil blij- ven, wanneer er bij een raadsmeerderfieid oyereenstemmin-g wordt verkegen over bezui- nigingen, die het economisch besturen van de stad mogelijk maken. Hij achtte het pertinent uiigesloten om te dien aanzicn, met men- schen, die weten dat er bij de komende be- grocting een tekort van 300.000 gedfckt moet worden, en toch het gepu-bliceerde werk- program aanvaardden, dat in plaats van be- zuinigingen, meerdere uitgaven zal vorderen. Wij deden voorts nog een poging om de meemng van den heer Ringers over de situa- tie te vernemen. Deze was pas gisteravonc van zijn vacantiereis in de stad teruggekeerd en verklaarde ons nad-rukkelijk, dat hij zi nog geen meening had gev-ormd. A-lvorens zich over de zaak uit te laten- wilde hij zich eerst orienteeren. Over Mr. Sluis vernamen wij, dat dez allerminst beoogt den wethouderszetel den heer Ringers te bezetten. Wanneer het tot een op de basis van een bezuinigingsprogram saamgesteld college komt buiten een soc.-dem. lid, dan kan hij zich volkomen met een wethouderschap van den heer Ringers vereenigen-, mits deze een andene portefeuille dan die van Publieke Wcr- ken gaat bezetten. Ook de heer Govers stelde zich op d standpunt. Na het interview dat wij met den heer Westerhof hadden, hebben wij ons voor een interview tot Mr. Kusters gewend. Deze verklaarde ons geen interview te kun nen toestaan. Met nadruk verzekerde hij, dat er nog geen beslissing was genomen. Als zijn persoon- lijke meening gaf hij ons te kennen, dat het hem in de gegevenp financieele omstandighe- den van Alkmaar zeer moeilijk voorkwam een college samen te stelten, waarvan ook de heer Westerhof deel uitmaakt, tenzij de heer Westerhof er toe kon komen het program waarover zijn fractie met die van de V. D. tot overeenstemming is gekomen, over boord werpt. Wanneer wij, aid us Mr. Kusters, een poli- tiek voordeel beoogden, dan zouden wij twee soc.-dem. in het college kiezen om de burge- rij de ervaring te la-ten opdoen, dat het met de gemeente-financien absoluut spaak zou loopen. Wij zitten echter voor het algemem belang en dit vordert, dat wij de ondankbare taak aanvaarden om de noodig geworden be- zuin-igingen ter hand te nemen en dit ook, als het moet met een oppositie van acht leden te- genover ons. Met nadruk verklaarde hfj echter, dat er over het bezetten van de wethouderszetels nog niets beslist was. In het door ons gister gepu-bliceerde inter vieuw heeft men -kunnen 1-ezen, dat de heer Westerhof ai-lerminst voor het program voor- af de in-stemming van de anderen- eischt, zoo dat het steeds mogelijk blijft d-aarover in den raad te strijden. De heer Sietsma verzekerde ons, dat zij- nerzijds het program beschouwt moet wor den als hetgeen m-en voor al-les, wanneer dit mogelijk is, wil verwezenlijken, doch dat hi de mogelijkheid in de nieuwe periode wi blijven beoordeelen. Waar ook de heer Westerhof te kennen heeft gegeven,, dat het voor zij-n-en ook zoo stond, dat -natuurlijik de begrootin-g sluitenc gemaakt moet worden, dan Mjikt bet ons, on- danks het gepu-bliceerde program, -nog niet uitgeslotep, dat er over bet bezetten van de wethouderszetels alsnog ook met de S.D.A.P. overeenstemming wordt verkregen De mogelijkheid van ee-n wethouders- college zonder een vertegenwoordiger van de S. D. A. P. is intusschen echter wel veel grooter geworden. Dat Alkmaar alsdan in de koimende periode warme raadsvergaderingen te waoh- ten staat, kan men- dan tevens wel als zeker- he id aan-nemen. In verband met bet infcervieuw, dat wij- met d-en heer Westerhof hadden, zullen onze lezers ook veel belang stellen in hetgeen de hoofdartiketenschrijver in „Het Volk" waannede de heer Westerhof van meening verschilde, over het bezetten van de w-ethou derszetels in het algemeen schreef. Hetgeen „Het Vol'k" schreef, laten- wij hier- ond er volgen Een evenredige samenstelling van de vertegenwoordigen-de lichamen is demokra- tische eisch. Dat eenige partij een evenredige vertegenwoordiging van deirakties in het clagelijksch bestuur der gesneenten als lei- dend beginsel bij wethoudersverkiezingen zou hebben aanvaard, is ons niet bekend. De S. D. A. P. deed het zeker niet. Hebben wij- in eenigen gemeenteraad de meerderheid, dan bezetten wij de wethouders- plaatsen ook. Het geval is denkbaar, dat aan een katholiek-demokraat of een vrijzinnig- demokraat een zetel ingeruimd wordt maar dat wij zonder no<xlzaak een vrijheids- bonder meer invioed geven op het gemeente- bestuur dan onvermijdelijk is dat wij er onverplicht, uit eerbied voor die evenredig- heid of wat anders, toe zouden meewerken een der wethoudersposten een reaktionnaire bezetting te geven, dat is ondenkbaar; Richtsnoer voor ons handelen is het klasse belang. Wanneer de sonaal-Qcmokratische fraktle met een demokratische groep de meerderheid vormt, zal zij de wethouderszetels met deze trachten te bezeten, ook wanneer een reak tionnaire fraktie naar getalsterkte en even- redigheidsprincipe eerd-er ,/recht" zou heb -ben op een wethouderszetel dan een der bur- gerlijke of de sociaaldemokratische fraktie. Waar onze fraktie minderheid is, doch den doorslag geeft bij den strijd om de leiding tusschen een konservatieve en een demokra tische groep, kan zij en zal zij in den regel de laatste steunen. Ook, als de evenredigheid er door in het gedrang mocht komen. Dat wij ons in den strijd tusschen kerke- lijken en vrijheidsbonders zouden mengen en ten gunste van de laatste partij) kiezen, om dat zij „links" zijn en dus d-ichter bij ons staan, is het oude misverstand. Dat wij daartoe onder omstandigheden verplicht zouden zijn, omdat de evenredige vertegenwoordiging de samenstelling van het kollege uit de sterkste frakties zou vorde ren, is het -nieuwe". Het komt ons voor, dat deze beschouwing te veel -beheerscht wordt, door het streven der S. D. A. P. te Amsterdam, waar men de helft van het aantal wethouderszetels vor dert, ofschoon men een -H erde van de raads- zetels -bezet en dus krachtens het evenredig- heidsp-rincipe slechts recht op 1/3 va-n de wethouderszetels zou hebben. In andere gevallen heeft men in „Het Volk" het democratische pri-ncipe wel eens sterker laten gelden. Met den heer Westerhof meenen wij, dat als men bij het besturen van staat, provincie en -gem-eente, het evenredigheidsprinci-pe heeft aanvaard, dit ook moet voorstaan, wanneer dit nad eel-en voor de partij waartoe men be- hoorfe, kan brengen. Voor het bezetten van de Al-kmaa-rsche wet houderszetels is het intusschen van veel be lang, welke -beslissing er hedenavond in het ,,-Huis van Zessen" genomen wordt. AANRIJDING. Gisteravond had bij de Steenenbrug een aanrijding plaats tusschen een automobilist uit Zaandarn en een wielrijder. Het rijwiel werd vernield. Daar dc autobestuurder weigerde te vol- doen aan het verzoek van de politie om eeni ge inlichtingen te verstrekken, heeft die poli tie, naar men ons mededeelde, later de auto medegenomen, waarop de delinquent het 't beste achtte de verlangde gegevens toch maar te verschaffen. Begrijpelijkerwijs trok het gebeurde bij de kermisdrukte van thans nog al belangstel ling. CESLAAGD. 4 Voor het gehouden examen te den Haag voor Eerste Nederlandsche Roomsch-Kathch lieke Vereeniging Voor Modevakschoien slaagden voor coupeuse de dames L. Plas en L. Vreeker, beiden leerlin-gen van de Zuster- school aan de Oudegracht. BENOEMD. Mej. W. Bennink, onderwijzeres aan de eerste Gem-eenteschcol alhier, is benoemd tot onderwijzeres te Amsterdam. De heer C. C. Bollen, alhier, is benoemd tot ond-erwijzer aan de „Sancta Mariaschool" aan de Prinsengracht te Amsterdam. VOORLOOPIG KAASBERICHT. Aanvoer 144 stapels, totaal wegende 172000 KG. Fabriekskaas met merk 46.50, Boeren- kaas met merk 44; zonder merk 43; Fa- briekscommissie 46; Boerencommissie 47. Handel vlug. EEN GEVOLG VAN DE AFSLUITING VAN DEN TWUIJVERWEG. De fi-rma Timmerman te Sin-t Pancras hedt besloten haar graanbedrijf naar Allunaar te verplaatsen, daar de afsluiting van der Twuijverweg te lastig is voor het goederen- vervoer. De firma heeft een terrein aangekocht aan den Schermerweg, vroeger eigendom van de N.V. Messelaars Bouwbedrijf. ONGEVALLEN IN DE AMBACHTS- SCHOOL. Hedenmorgen had de amba-chtsschoolleer- ling P. v. d. Kamer uit Alkmaar het onge luk, terwijl hij zich in een der bergplaatsen bevond, getroffen te worden door een vallen- den, ijzeren staaf. Hij bekwam een, gelukkig niet emstige hoof-dwonde en kon zich, na voorloopig verbonden te zijn, te voet huis- waarts begeven. De leerling G. Wolzak kreeg in de bank- werkerij een ijzeren pen op het hoofd, waar- door hij eveneens een hoofdwonde opliep. Ook hij kon zich na verbonden te zijn te voet huiswaarts begeven. ZONDAGSSCHOOL NED. PROT BOND. De Zon-dagsscholen van den Ned. Prot. Bond zullen binnenkort weer beginnen in de Doopsgezinde kerk en de Rem. Geref. kerk. Omtrent de leeftijden voor de leerlingen enz.. raadplege men de advertentie in dit nummer. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 8.20 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uuf later. (Ontvangen pet draadlooze telefoon). ST A ATSLEE NINGE N. 6 Nederl. 1923 A- 5 1919 BANK4NSTELLINGEN. KoL Bank lndische Bank Handel Mpij Cert. v. lOOu n Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand, HolL Kunstzijde Jurgens Gew. Aand A. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H- V A. Java Cultuur Cult Vorstenl. Dlto actions Poerworedjo i MUNBOUW. Redjang LebonS PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee. HolL Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber I Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oudo Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart My. Nederland Paketvaart Oude Boot Hod Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd. Lloyd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust - "i Oude Deli Senembah Deli Batavfa AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash i V 3 131 189 63% 65J-| PROLONGATIE vo'rige Icoers 4 pCt., heden 3$ pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM Vorige Koers 288#/* 1871/4 1818/, 1817/, 1188/8 1831/, 931/, 95»/4 93 4261k 187 U8.25 135% 153 317M 3411/4 3051/, 23 216 ft 450 220 157 347 152 314 12% 881/, 841/4 131V, 6I/4 391/, 264V, 475V, 4831/, 541 Koers van heden te pl.m. 1.30 291 187M 117M 110 3451/4 147M 1S9 171-5 1371/4 218 156 88 85 6V4 39 M 265 478 484 540 pl.m. 1.45 291.34 187^-8 183.1 1831/, 183M 109-10 3451/4 808-17 IS9.J 171-5 159 341J-2J 303 235 459M 217 158 191 219 101 176 264^.5 478 483-4 5411* pl.m. 2.— 293-J 183J.1 183./* 183./4 93V, 3021/4 235 247-5 4591/, pl.m. 2.15 1834.4 184V, 1831* 190J901 175 265-4 477 432 510-1 Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weencn p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New# York ..hTT V,* i Italie NIET OFFICIEEL. Vorige koers 12.13%, 59.351/, 9.78M 34.74 48.13 35.171/, 65.85 67.- 6530 2.49 «/i 13.60 Koers op heden 3 uur 12.13%, 59.371/, 9.781* 34.74 M 48.12 35.17 J* 66.80 67.— 65.35 2,49«/« 13.52M M o. t •1 \;4 iJb-i -• T'fJV,,- -jt f - I. 1067/, 343v4 176 463 V, 806 134 V, 816 430 342 303 150 96 809-14 12% 88 84% 807.| 13bf.7j 343} 539-40 i-

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2