BinnenBand L. Frankepberg, Alkmaar. urr ursem. Op 31 Augustus is alhier het kofringlnne- feist schitterend gesaagd. Onder het pracli- .tigste weer, zooais wij het dit jaar nog niet genad hebben, vertrokxen vanai de openbare school alle kinderen, vergezeld van het feest- conute en het onderwijzend personeel, onder ■leiding van het heofu der openbare school, den heer P. de Ruijter, naar het gemeente- huis, vooraf gegaan door het fauxarecorps. Alle schoolkiuderen waren gesierd met oranje en bij het gemeentehuis aangekomen werden :daar eenige toepasselijke liederen gezamenlijk gezongen, waarna de kinderen van de open- bare lagere school nog ean driestemmig liedje >tiazongen, dat zoo keurig werd gedaan, dat een woord van lof niet mag onthouden wor- den. Nadat de burgenseester het feestcomite had .welkom geheeten en alle kinderen dank ge bracht had voor hun schoone liederen, bractit "hij het comite zij;ii grooten dank voor alie jvoorbereidende werkzaarnheden en de moeite, tijd en opoffering daaraan besteed. Vervolgens werd het reeds vermelde pro- gramma afgehandeld, waarvan de uitslagen Hieronder volgen: Harddraverij. le pr. J. Stuyt, ber. Cor Dek- ker, 2e pr. G. Oudhuis, ber. Simon Groot e3 pr. J. Koekmey, ber. Gerrit Koelemey 4e pr. J. A. Gxoot, ber. And. Groot. Lr werd door 8 paarden geloopen, waar- yan verschillende ritten zeer spannend waren. iVooral het paard' van G. Oudhuis, een vol- bloed merrie, liep keurig, evenals het paard wan J. Koeljaneij, dat een zeer mooien gang bad. Dat dezen keer de draverij gehouden werd op den Waltngsdijk, bleek zeer gced gezisn, want er was enorm veel belangstelling. 1 Roeiwedstrijd voor getrouwde mannen. le rr. J. Broertjes Jr2e pr. G. Jonker; 3e pr. Evers; 4e pr. J. Schaap. Zakloopen voor jongens. le pr. Jan Schou- fcen, 2e pr. Dirk Oudhuis; 3e pr. Arie Vet; 4e pr. Jb. Beerepoot. Balletjes loopen voor meisjes. le pr. Anna Mulder; 2e pr. Marie Spil3e pr. Neelie Seijts; 4e pr. Clara Koelemeij. Toqrijden voor gethuwde dames. le pr. mej. Paauw; 2e pr. mej. Chr. die Goede; 3e pr. mej. SchoutenrDol4e pr. mej. A. J. Bute; 5e pr. mej. P. Koelemeij-Vet. netsrijden met hindernissen. le pr. J. Pie- terse; 2e pr. Jb. Mak; 3e pr. Cor Mak; 4e pr. Dirk Langedljk. AardappelenschiHen voor meisjes, met hin "dernissen. le pr. Anna Oud; 2e pr. Anna de Boer; 3e pr. Aafje Schouten; 4e pr. Trijntje Seijts. '- Het ging er den geheeien avond zeer giezel- toe en er werd op een ge paste manier recht feest gevierd1. UIT HEERHUGOWAARD. j De feestelijkheden ter geiegenheid van Ko- ninginnedag zijn uitstekend geslaagd, dank Zij vooral ook het prachtige weer en tk schit- texende geiegenheid, welke ons mooi sportter- /•rein in de kom der gemeente biedt voor feest- viering. Te half drie verscheen de gehecle achooljeugd op het terrein, om na de ope ning onder lading van het onderwijzend per soneel bij groepen hun wedetrijden te hou den of wel de poppenkast te zien vertoonen, terwijl door een aantal jonge dames brood, versnaperingen en ranja waden uitgereikt en door- ^Kunstkring" af en toe muzieknununers ten beste werden gegeven. Middelerwijl wer den op het oostelijk deel van het terrein ver- schillende volksspelen gehouden, waarvoor vrij wat animo bleek te bestaan. - Het middengedeelte was gereserveerd voor de toeschouwers, die in groot aantal warea toegestroomd en zoowel de kinderwedstrijden als de volksspelen konden gadeslaan. Vanuit de reeds vergroote muziektent lever- de het sportterrein een zeer levendig schouw- spel op. De uitslag der verschillendie volksspelen is als volgt Hardloopen met hindernissen voor jon gens van 13 tot 16 jaar. le pr. H. Kamp; 2e pr. P. Hes; 3e pr. B. Kamp; 4e pr. J. Ooet- .wouder. Wasch ophangen, voor jongens van 16 tot 19 jaar. le pr. A. Breed;.2e pr. Jac. Blora; 3e pr. J. Snoek. Fietsen met hindernissen, voor jongeas van 19 jaar en ouder. le pr. W. Klaver; 2b ipr. W. Joon; 3e pr. P. Gootj©. Hardloopen met hindernissen, voor meisjes van 13 tot 16 jaar. le pr. M. Schilder; 2e pr. G. Klaver; 3e pr. A. Krom; 4ep r. Tr. Weel. i Blaastrappen voor meisjes van 16 tot 19 jaar. le pr. M. Reijne; 2e pr. C. Beets; 3e pr. J. de Groot. sa Kruiwagen rijden voor meisjes van 19 jaar In ouder. le pr. M. Vreeker; 2e pr. L. van der Oord3e pr. A. Schouten. 1 Mijnheer en mevrouw op reis, voor gehuw- ldenle pr. de heer C. Bruin en mej. Veen- •boer; 2e pr. de heer D. Goed en mej. Hdtte- ma; 3e pr. de heer A. Bus en mej. Hermes. Dat af en toe zich bij cteze vermakelijkhe- den een daverend gejuich dieed hooren, laat zich wel voorstellen. Het mooie concert, 'savonds door „H. U. G. Q." gegeven en het vuurwerk haddcn velen uit alle deelen der gemeente samenge- bracht. Door den eere-voorzitter, burgmeester van Slcoten, werd het feest na 't laatste muziek- nummer gesloten, waarbij gewezen werd op (bet welslagen van het feest, op die krachtige medewerking van zoovelen, ook van corpora- ties, waarvcor efcn hartelijk woord van dank werd geuit, terwijl spr. eindigde met een „tot weerziens" op 31 Augustus van het volgend iaar. SCHOORL (Augustus). G e b o r e n Jan, z. van Jacob Bakker In Anna Krijgsman. Maria Johanna, d. van Johannes Delis en Margaretha Marie .Rcozendaal. Willem, z. van Klaas Seven huijsen en Maartje Dalenberg. Petronella Johanna Guurtruid'a, d. van Heertje Stam en Johanna van Nuland'. O v e r 1 e d e n Dirk Veldhuis, 801 jaar, echtgenoct van Antje Oost. Jan Hendrik Reincrs, 67 iaar, echtgenoot van Leonora Eil-> sabeth Flentje. SINT PANCRAS. (Augustus). 1 G e b or e n Corrie Anna, d. van Gerrit Bobeldijk en Aalfje Wilbrink. Machiel, z. van Lodewijk Frans van Esseveld en Wilhel- mina Asjes. Esther, d. van Cornelis de Wit en Hermijntje Gootjes. Guurtje, d. vajx Pieter Nierop en Maartje Jonker. :1 Getrouwd Klaas Wagenaar enBaafje Duif. Pieter de Wit en Neeltje Keizer. OUDKARSPEL. (Augustus). Ondertrouwd: Cornelis dfe Vries en Aaftje Tiel. Gerrit Grootjes en Gerarda Stokman. G e t r o u tv d Johannes Buur en Catha- rina Johanna de Groot. Jacob Klerk en Maria Stam. Jan Zeeman en Maria Geer- truide Paarlberg. Cornelis de Vries en Aaftje Tiel. OPLICHTING MISLUKT. Een paar weken geleden vortoefden te Heem- stede twee heeren en een dame, die daar een woning huurden in de Posthuisstr. om deze tegen 1 Sept. a.s. te betrekken. Zaterdag en Maandag brachten de heeren een bezoek aan een aantal winkeiiers, waar zij van alles ko-chten, o.a. overhemden, manufacture^ maar ook stukken van grooter waarde, zoo o.a. twee gasfornuizen, vier schrijlfbureaux, een bad met geyser, electrische lampen, dran- ken, likeuren enz. Een kleinigheid werd be- taald en meegenomen. Het overige moest be- zorgd worden, waarvoor een visitekaartje met naam en adres werd afgegeven. Twee winke iiers vertrouwden de zaak niet en gingen zelf het bestelde bezorgen. Zij namen het weer mede, toen geen betaling volgtie, omdat „me- vrouw er nog niet was". Toen er bij de andere winkeiiers ook wantrouwen kwam, trokken dezen naar de woning. Daar was spoedig een groote menigte belanghebbenden en belang- stellenden bijeen. Kwitanties werden zonder succes aangeboden. De winkeiiers eischten nu hun goederen terug. Alles werd op een vracht- auto geladen en naar de winkels terugge- bracht. Door de Heemsteedsche Winkeliers- vereeniging werd een post in de straat ge- plaatst, om eve'ntueel gedupeerde collega's, ook Haarlemsche, te waarschuwen. Dit is echter niet lang noodig geweest, want later in den middag vertrok het gezelschap na wat nog in het ihuis was, ook op een auto geladen te hebben. BEETGENOMEN INBREKERS. Gisternacht is ingebroken bij de firma Po- lak, handel in vulpenhouders, op de Groote Markt te Rotterdam. Door een leegstaand pand op de Groote Markt zijn de inbrekers op het dak gekomen. Over de daken zijn zij daarna naar het pand van de firma Polak ge gaan, waar zij zich door verbreking van een zolderraam toegang verschaften. Daar in betrekkelijk korten tijd reeds twee- maal in deze zaak is ingebroken, waarbij voor een groote waare aan vulpenhouders werd gestolen, had de firma den voorzorgs- maatregel genomen in de etalage slechts hou- ten modellen van vulpenhouders neer te leg- gen. Een 20-tal van deze modellen werd door de dieven, die blijkbaar niet bemerkten, dat zij beetgengmen werden, meegenomen. ONGEVAL BIJ HET AFSTEKEN VAN VUURWERK. Gistermorgen is bij het afsteken van vuur werk te Rotterdam een ongeluk gebeurd. De 14-jarige J. v. d. Sloot had van zijn ouderen broer een zwaar stuk vuurwerk weten te be- machtigen. Met zijn 6-jarig broertje, Bruno, heeft hij diit voor de woning aan de De Vlie- gesrtraat ontstoken. Er volgde een hevige ontploffing, welke de medebewoners der straat naar buiten dteed Snellen. Door de vlam werden beide kinderen vrij ernstig ge- wond. Het oudste kind Jrreeg brandwondcn aan den buik en beide beenen, het jongste al- leen brandwonden aan den buik. Voorbijgan- gers hebben de kinderen naar huis gedragen, waar zij door dr. Groenewegen werden be handeld. Hun toestand is niet levensgevaar- lij'k. DOOR EEN AUTO GEDOOD. Dinsdagmiddag omstreeks half dlrie was het 13-jarig zoontje van den heer B. de Boer uit Santpoort met een vriendje en diens va- der per fiets op weg naar Haarlem. Zij moes ten even wacnten voor dL=n spoorwegover- gang aan de Kleverlaan. Toen de boomen opgehaald waren, ging het zoontje van den heer de B. voorop. Het verloor bij het rijden over d'e rails zijn evenwicht en geraakte on der een auto. Het kind was dadelijk dood. INTERNATIONALE SCHOOL- CORRESPONDE NTIE. Toen Amerika aan den oorlog was gaan deelnemen, ontstond in Canada en daarna in andere deelen van Amerika het verlangen, de schoolijeugdi helpend te doen deelnemen door het zenden van paketten en brieven aan de te veld zijnde Amerikaansche soldaten. Daarbij werd gebruik gemaakt van het in- termediair van het Roode Kruis en uit die bnefwisseling heeft zich na het sluiten van den wapenstilstand de van Amerika uit- gaande internationale briefwissejing van scholieren ontwikkeld. Gisterochtend had in het theater Tuschins- ky te Amsterdam een vergadering plaats van de onderwijzers in de inspectie Hoorn, tijeengeroepen door den inspecteur van het 1 o. in de inspectie Hoorn, dr. LI. B. F Westerouwen van Meeteren. Vele Ixonder- den leerkrachten waren bijeengekomen om ten en ander te vernemen over de vraag: wat kan de lagere school doen voor de be- vordering van wereldvrede en volkenbond Onder de aanwezigen waren o.m. de heer P. Laban, vertegenwoordiger van den minis ter, van Ond., K. en W., vertegenwoordigers van het hoofdbestuur van het Ned. Roode Kruis en een vertegenwoordig-r van ..Voor Volkenbond en Vrede". De bijeenkomst werd gele-d door dr. Wes terouwen van Meeteren, die een korie uit- eenzetting van doel en beteekenis van den Volkenbond gaf. Daarna werd een bijzonder belangwekken- de film vertoond die te zien gaf, hoe een schoolklasse in Praag en een in Antwerpen met elkander correspondeeren door elkander albums toe te zenden, waaraan de geheele schoolklasse heeft meegewerkt: verzamelen en opplakken van postprenten, schrijven van opstellen, versiering der bladen enr Daarna hield de heer H. A. Binkman uit Averhorn een met lantaarnplaatjes geflkus- treerde interessante voordracht over de wijze waarop hij met zijn leerlingen zoo'n album samenstelde. Hier en daar scheen de uitzjetting wel eens wat al te gedetailleerd maar dat deed geen afbreuk aan het belang- wekkende ervan. De heer A. M. E. Grabowsky deed daarna eenxge mededeelingen betreffende de corres- pondentie uitgaande van de Nederl .-Ameri kaansche Kamer van Koophandel, die reeds eenige jaren plaats vindt met Amerikaansche schoOlkinderen. De heer F. J. Damen sprak daarna over de groote paedagogische waarde van de Roode-Kruis-propaganda bij de jeugd, waar na de heer J. Meijer een pleidooi hield voor de invoering van esperanto als facultatief of verplicht leervak op alle lagere scholen, om dat door niets zoozeer de internationale briefwisseling kan worden bevorderd, als door bet kennen van een gemeenschappelijke taal. Dr. Hondius, rector van het gymnasium te Sneek, deed tenige mededeelingen betref fende de conferentie voor schoolbriefwisse- ling te Brussel gehouden en vertelde, dat o.m. besproken is de vraag, of niet voor jqngere kinderen de correspondentie per album meer geschikt is dan voor oudere leer lingen, die het best per brief kunnen corres pondeeren. Voorts deckle hij mede, dat in 1928 te Praag een andere internationale con ferentie zich zal bezig houden met de be- spreking van de internationale scholieren- briefwisseling. Deze spreker betoonde zich geen voorstander van de invoering van es peranto, omdat juist de briefwisseling voor de leerlingen van het M. O., die vreemde talen keren, nuttig is. In een der zaaltjes waren verschillende al bums zoowel van Nederlandsche scholen als uit andere landen ter bezichtiging gelegd. Er zijn tal van aardige op hoog peil staan- de opstellen zoowel van Nederlandsche als van vreemde kinderen te zien en de vergade ring zal zeker niet nalaten de onderwijzers op te wekken, met hun klas aan internatio nale briefwisseling mee te gaan doen. Een der sprekers deelde mede dat in 1924 aan de internationale schoolbriefwisseling 26'scholen deelnaroen, en twee jaren daarna reeds 200. HET ZUID-AFRIlKAANSCHE BEZOEK. Woensdag kwamen de minister van Spoorwegen en Havens der Zuid-Afrikaan- sche Republiek, de heer C. W. Malan, be- nevens het lid van den Spoorwegraad voor Zuid-Afrika, de heer Wilcocks, met hun dames, vergezeld door mr. H. C. Obreen, secretaris der Commissie voor den Neder- landsch-Zuid-Afrikaanschen Handel, voor een bezoek te Amsterdam. Van gemeentewege ontvangen, begaf het gezelschap zich in automobielen naar de woning van den burgemeester, waar het noemmaal werd gebruikt. In den namiddag brachten de heeren een bezoek aan „Wericspoor" en maakten ver volgens een boottocht door de havens. Gistermorgen werd een bezoek gebracht aan Rotterdam. Met hunne ecbtgenooten werden de gasten in de burgemeesterskamer ten stadhuize ontvangen. Na bezichtiging van het raadhuis werd' een boottocht door de haven gemaakt. §CHOOLTAS§€HEI in wasdoek of leder, met of zonder handvat, zwart of bruin. KINDERMOORD. Te Dreischor heeft een 18-jarig meisjc haar kindje van eenige weken in een sloot geworpen. Na eenige dagen is het lijkje ge- vonden, waarna het is begraven. De politic heeft het thans opgegraven. De moeder is ter beschikking van de justitie gesteld. EEN WONDERDOENER TE GRONINGEN. In de Westerhaven te Groningen heeft thans ligplaats gekozen het bijbelschip „Im- manuel", waarover in Friesland, met name in Augustinusga, allerlei geruchten de ronde doen. Leider en voorganger van deze „gemeente des Heeren" is een zekere Orsel, die niet sleclits de godsdienstoefeningen leidt, maar zich ook onledig houdt met wonderbare ge- nezingen, door de patituten te zalven met olie en voor de zieken te bidden, die, naar hij medeelt, aldus volkomen genezing van hun kwalen kunnen er Iangen. Sommigen zijn zoo dankbaar, dat zij den wonderdoener groote geldsommen hebben geschonken, zoo o. m. een kunstschilder uit Amsterdam, die hem 8500 heeft gegeven voor het feit, dat hij zijn vrouw drie kinderen had genezen. De heer Orsel heeft een aantal volgelingen om zich verzameld, zoodat reeds drie schui- ten tot dit bijbelsch gezelschap behooren. HET DRAMA TE ROERMOND. In verband met den dood van mevr. M. vernam de Tel. nog, dat een der getuigen, die het eerst op haar slaapkamer kwam, haar aldaar dood aantrof. In har bed' lag wit zand. Dit zat ook in het haar van de ovene- dene. Er moeten aanwijzingen zijn, welke ex op zouden duiden, dat er een worsteling of vechtpartij heeft plaats gehad. Zoowel de overleden mevr. M. als de verdachte had kleine verwondingen. Eerst is nog aan de mogelijkheid geloofd, dat mevr. M. zelf brand had gesticht, daarna de gaskranen had opengedraaid en zich ver volgens dopr ophanging van het leven zou hebben beroofd. Nu wordt meer en meer aan- genomen, dat de dood vermoedelijk is inge- treden na worging, welke met een touw zou zijn geschied. De justitie zet het onderzoek voort en gaat ijverig door met het verhcoren van een aantal getuigen, welke vermoedelijk mem- licht in deze zaak kunnen brengen. De begrafenis van mevr. M. is bepaald op Vrijdag (heden) te half negen. DE ELECTRIFICATIE VAN DE SPOORWEGEN. Naar men verneemt, bestaat in de kringen van de vakbonden van het spoorwegpersoneel het voornemen, een onderzoek in te stellen naar de werkzaamheden van de bestuurders der electrische treinen, in het bijzonder van hen, die op het baanvak AmsterdamRotter dam rijden. Deze bemoeitagen hebben ten doel, om, ook wat de opleiding, de dienst- en rusttijden en het overige deel van de positie van de bestuurders der electrische treinen betreft, een maximum van verkeersveifigheid te waarborgen. DIENST- EN RUSTTIJDEN VAN HET SPOORWEGPERSONEEL. Het hoofdbestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel heeft zich tot den minister van waterstaat ge- wend met het ver?q;k om, ten aanzien van het door die vereeniging ingezonden complex voorstellen tot herziening van de dienst- en rusttijden van het spoorwegpersoneel, ter be- spoediging daarvan over te gaan tot de in- stelling van een commissie, waarvan de vak bonden zullen vertegenwoordigd zijn en on der leiding van een door den minister te be- noemen onpartijdigen voorzitter. ZENUWACHTIGE DAME ALS CHAUFFEUR. Woensdagmiddag werd een zuster van het Amsterdamsch Kindersanatorium, mej. Groen, gezeten op een rijiwiel, op den Blari- cummerweg overreden door een auto van een Amsterdamsch garage, waarmede een bejaar- de dame uit Huizen rij-onderrieht ontving. De auto kwam de zuster achterop, doch inplaats van te remmen, gaf de dame, voor de naast haar zittende chauffeur dit kon verhinderen, vol gas, met het noodlottig gevolg, dat de auto over de wielrijdster reed. Deze werd met een ernstige beenwonde en zware inwendige kwetsuren naar het Kindersanatorium over- gebracht. HET TWEEDE FRIESCH OONGRES. Gisterochtend om 9 uur is in de Staten- zaal van het provinciehuis te Leeuwarden het tweede Friesch Congres geopend. Tegen- woordig zijn een paar honderd deelnemers, zoowel uit het buitenland als uit de provincie en de overige provincien. Het congres gaat uit van het Friesch Ge- nootschap van Geschied-, Oudheid-.en Taal- kunde, It Selskip for Fryske tael en Skriften- kennisse, It Kristlik Frysk Selskip, It Roomsk Frysk Boun, De Mienskip for Fryske folks- unijowing, de Upstalbeam, de Fryske Bible- teek, de Vereeniging voor heimatstudie der Stellingwerven en het Historisch Genootschap oud West-Friesland. De congres-voorzitter, mr. P. A. V. baron van Harinxmahoe Slooten, sprak de congres- leden toe in't Friesch. De eefste spreker was Geheimrat dr. Theo- door SiObs, hocgleeraar aan de Universiteit te Breslau, over „De Friezen en hun taal". Hij begon zijn rede in het (Wester-Lauwersch) Friesch; maar uit bezorgdheid van niet ver- staan te zullen worden door de buitenland- sche deelnemers moest hij wel, in het Duitsch verder gaan. Daarna sprak de heer J. J. Hof, van Leeu warden, in het Nederlandsdh, over „De Hol- landsche tendentie in de ontwikkeling van het Westerlauwersche Friesch". GiSternamiddag vertrokken vele congressis- ten naar Grouw. Voor 50 congresleden waren booten ter be schikking gesteld om een watertochtje te ma- ken. Gisteravond was er een feest in de zalen-Schaaf. O. m. werd opgevoerd Schuit-- maker's „For Fryslans tael". Bovendien had men een tentoonstelling van boeken, aardewerk enz. ingericht. MOTOR-ONGEVAL. Woensdagmiddag te ongeveer 12 uur is de heir Notting uit Meerkerk, die op zijn motor- rijwiel op den Rijksstraatweg van Gorinchem naar Utrecht read, ter hoogte van Arkel in botsing gekomen met een vrachtauto. De heer Notting werd zwaar gewond opgeno- men en is naar het ziekenhuis te Gorinchem vervoerd, waar hij korten tijd daarna over- leed. De motor werd geheel in elkaar ge- drukt. Z W A VELZUUR-ONTPLOFFING De eigenaar van een chemische fabriek in de Pijnboomstraat te Den Haag had Dins dag in zijn laboratorium een flesch, inhou- dende pl.m. 30 Liter zwavelzuur, geplaatst. Plotseling sprong de flesch met een hevigen slag uiteen. De explosie werd1 vermoedelijk volgens verklaring van den heer D. veroorzaakt door tocht. Het zwavelzuur kwam door het plafond terecht bij de bene- denburen van den chemicus. De kleeden en meubelen werden vrij ernstig beschadigd. De fabrikant bekwam verschillende brandwon den aan armen en beenen. BRANDEN. Gisternacht brandde de boerderij te Spijker (Gron.), bewoond door G. Begeman en toebehoorende aan H. Boerema te Hoog- kerk, tot den grond toe af. Hooibroei schijnt de oorzaak van den brand te zijn. De bewo- ners moesten in nachtgewaad vluchten. Te Gouda brak (n een hooiberg, naast de woning van den heer A. Moons aan den Graaf Florisweg Woensdagmiddag brand uit De brandweer wist het woonhuis te behouden. De oorzaak van den brand is vermoedelijk hooibroei. Te Drunen is het huis van den heer J. Boom met een groot deel van den inboedel af- gebrand. Zijn buurman, de landbouwer P. Aarts, leed aan hooi en stroo veel waterscha- de. Alles was verzekerd, behalve een partij carton van Boom. Te Hengelo is de groote brandstoffen- loods en een deel der woning van den heer De Oude uitgebrand. Te Koudekerke is een schuurtje met vcorraad hooi en stroo door het omvallen van een stallantaarn afgebrand. Alles was laag verzekerd. MOTOR- EN RIJWIELWET. In de St.ct. no. 169, van gisteren, zijn de bepalingen opgenomen, vastgesteld ter uit- voering van de Motor- en Rijwielwet en het Motor- en Rijwielreglement, welke bepalingen van 1 November af zullen gelden. MET EEN KANO IN ZEE GEDREVEN. Gistermiddag werd de 10-jarige B., die zich met zijn kano bij Zandvoort in zee ver- niarkte, door den wind uit de kust gedreven Hoe hij zijn krachten ook inspande, hij dreef steeds verder af. De badman Jan Paap zag het gevaar, waarin de knaap verkeerde en begaf zich met de vlet in zee. Hij slaagde er in hem te berei- ken. Hotver de jongen reeds af gedreven was, blijkt wel uit het feit, dat de r«ider drie uur noodig had om het strand weer te bereiken De handen van den knaap waren gehee! ontveld door zijn wanhopige pogiogen, het strand weder te bereiken. HIET Z'UID-AFRIKAANSCH BEZOEK ONS LAND. Op uitnoodiging van den minisiter van Ar- beid, Handel en Nijverheid zijn gisternamid- dag te 5 uur ter geiegenheid van het bezoek aan Nederland van den heer Malan, tot bij- woning van een thee een aantal personen uit financieele, idustrieele en commercieele krin gen op het departement van het Bezuiden- hout biieenggkomen, r Dc heer Malan was vergezeld van den En- gelscben gezant te VGravenhage en van den heer Wilcocks, lid van den Spoorwegraad in Zuid-Afrika. Met minister dr. Slotemaker de Bruine was aanwezig diens ambtgenoot van Water staat, de heer mr. Van der Vegte. WETHOUDERSPEN5IOEN. Ook in Gouda's raad is de pensionneerinf van wethouders aan de ordie geweest. B. el W. stelden voor om aan aftredende wethou ders een afioopende vergoeding over drie jaar toe te staan, uitgesteid pensioen op 60- jarigen leeftijd en vorming van een fonds. waaruit de te verleenen vergoediingen en pen- sicenen betaald zullen worden. Deze vooi stellen werden na langdurige discussie me 10 tegen 8 stemmen aangenomen. Bepaalfl werd, dat de aftredende wethouders, die her- benoemd wordeni, zullen worden geacht on der de oude regeling te vallen en dadelijk pensioen ontvangen. ONS DROOGMAKINGSSTELSEL. Naar aanleiding van een bericht in de „Ti- mes", waarin gemeld wordt, dat lord Bledis- loe het voornemen heeft op uitnoodiging van de Nederlandsche regeering met de koninklij- ke commissie voor droogmaking, waarvan hij voorzitter is, naar Nederland te gaan, ten einde ter plaatse een onderzoek in te stellen naar het Nederlandsche Droogmakingsstel- sel, kunnen wij de volgende bijzonderheden mededeelen Den 19en September a.s. word de Royal Commission on Land Drainage in den H'aag verwacht. Het gezelschap bestaat uit een president, Lord Bledisloe, minister voor land- bcuw en visscherij te Londen en dertien com- missieleden en secretarissen. Aanleiding tot dit bezoek geeft Set tech- nisch-historische werk „Sir Cornelius Ver- muyden", waarin de schrijver, de heer Kort- hals Altes, belangrijke wenken gaf ten op- zichte der waterschapswetgeving in Enge- land. De minister van waterstaat zal de commis sie aan zijn departement ontvangen en ver schillende inlichtingen verstrekken. Daarna biedt Z.Excelentie een lunch aan. 's Middags zal een bezoek gebracht worden aan de kust- verdedigingswerken van hH hoogheemraad- schap Delfland. Dinsdags zijn de heeren de gasten van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs op een excursie naar de Zuiderzeewerken, terwijl de volgende dagen besteed zullen worden aan't bezichtigen van verschillende werken in Overijsel. De commissie wordt ontvangen en verge zeld door de heeren Laming, handels-attachi der Engelsche delegatie in Den Haag en dei heer Korthals Altes, terwijl de leiding del excursies is opgedragen aan jhr. van Pan- huys, directeur van het rijksbureau voor onb watering. Naar wij vernemen zal de commissie, die geen ander land dan het onze zal bezoeken, Donderdagavond 22 September weer naat Engeland oversteken. Drie eeuwen geleden was het een Neder- landsch waterbouwkundage, Cornelius Ver muyd'en, die de groote drcogmakerijen in En geland tot uitvoering bracht, nu komen de Engelschen naar Nederland om onze wetten en werken op waterstaatsgebied te bestudee- ren. ONTSLAGEN VAN RECHTSVERVOLGING. femand werd door de rechtbank te Amste. dam wegens wederspannigneid veroordeeld, wederspannigheid die bestaan zou hebben in bet trekken in een andere richting dan de ver- baliseerde politieagent hem had willen op- brengen. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft heden in hooger beroep dit vonnis vernietigd en, opnieuw rechtdoende, den verdachte ont- slagen van alle rechtsvervolging, op grond dat het trekken in een andere richting or zidhzelf nog niet het bij art. 180 Wetboek vai Strafrecht strafbaar gestelde delict van we* derspannigheid oplevert. BOTSING TUSSCHEN TWEE AUTO'S. Woensdag is een autobus, die Belgische sigarenmakers naar Eindhoven vervoerde, na- bij Steensel in botsing gekomen met een vrachtauto, die uit een zijweg kwam. De auto bus werd vernield. Een aantal der inzittenden werden door glasscherven verwond. De vrachtauto werd aan de voorzijde gehavend. Een der passagiers moest de hulp van een geneeskundige inroepen. DOODVONNIS IN INDIe BEKRACHTIGD. E>e Gouverneur-Generaal heeft de vonnis- sen, waarbij vier Bantamsche communisten ter dood veroordeeld waren, bekrachtigd. Aan een der veroordeelden is gratie verleend. HOOG WATER IN TWENTE. Uit Markelo deelt men inzake den toe- stand in het gebied van de Schipbeek en de Bolksbeek mede, dat het water daar in d< Broeklanden nu vallende is. Ook de Bolksbeek en de Schipbeek zijn nu een meter gevallen. Bij de doorbraken en het overloopen van de kaden, zooais dat telken jare pleegt voor tt komen, zijn de Broeklanden tusschen Bolks beek en Schipbeek nimmer watervrij te houden omdat het Zuidafwateringskanaal geen capa- citeit genoeg heeft. Daarom laat nu het wa- terschapsbestuur een plan maken tot verbree- ding van dit kanaal. De doorbraak van de ka den in de buurtscrap Gelselaar is intusschen wederom dicht gemaakt. E>e weilanden in het Broek staan nog blank, maar de schade welke aan de aardappelakkers is toegebrachi, hoewel vrij groot, is toch niet zoo, als de ge' ruchten zouden doen gelooven. MISLUKTE INBRAAK. In den nacht van Dinsdag op Woensdag '.s ingebroken in het schoenenmagazijn van de firma S. A. Presburg aan de Spuistraat te Amsterdam. De inbrekers zijn echter in hun bedrijf gestoorcf. Zij' had den reeds de noodige artikelen bij elkaar gezet, toen ze in een der gangen de vrouw van den concierge tegen- kwamen. Zij had namelijk gerucht gehoord De beide mannen dreigden op haar te zuller schieten als ze alarm maakte. Zij hebben toei het magazijn door de voordeur verlaten. Daai zijn zij echter in de armen geloopen van twee agenten, die na een vervolging een der beide mannen arresteerden. Uit het onderzoek is ge- bleken, dat de inbrekers over het dak van hei logement van het Leger des Heils naar bin- nen zijn gekomen. De aangehoudenen bleken in't bezit te zijn van eenige inhrekerswerktuigeo.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6