Alkmaarsche Couranl Wekelijksch Overzicht Buitenlandsch gemengd nieuws. Uw Haar Hinderd negen en tffflliptt Jaargang. Raadselhoekge. BuStenBaniy L. Frankenberg, Alkmaar. ITo. 207 *927 Zaterdapr 3 September. Radio-hoekje Aanvulting programme/. Zaterdag, 3 September. 8 10 VARA-avond Willem v. Cappellen, roordracht. „Brand in de Jonge Jan", mono- logenspel in 1 bedrijf door Herman 1 ieyer- mans. Personen: De Officier van Justitie, Jan Arend. Ansing Arend, zijn broer. Gijs Bla-nkert, zijn schoonvader. Putten, herber- rier. Biezen, brigadier. Nicolaas Post, buur- man. Bik, verver. Het stuk speelt in het par- ket van een officier van Justitie. Alle rollen worden uitgebeeld door Willem van Cappel- len. 9.20—10.30 Uitzending uit het Scala- fheater te Amsterdam van Een Liefdiesavon- tuur", operette in 1 bedrijf van 1 Ienning. -Muziek van M. Samethini. In de hoofdrol- lenEmil van Bosch, Corry Pinksen, Rossi Dasei, Sophie Heilbron, Andre van Dijk Sr., Muyselaar. Koor en groot orkest. Zondag, 4 September. Hilversum, 1060 M. 10.15 Dienst in de Franciscus Xaverius-kerk, aan het Zand te Amersfoort. Het zangkoor der kerk onder leiding van A. J. Thannhauser. H. Ramse- laar, organist. Predikatie door Pater L. H. Perquin O. P., voorzitter v. d. K. R. O. Am sterdam. De H. Mis wordt opgedragen door W- J- M. Tempelman, voorzitter van het zangkoor en leider van het jongenskoor. [Voor de H. Mis onder de besproeii'ng met wijwater wordt gezongen: Antifoon en Ps. 50. Voor het „Kyrie", Introitus, Ps. 73. Na het ..Gloria" in Excelsis", Graduate. Al leluia, Alleluia, Alleluia, Ps. 89. Na het ..Credo" Offertorium. Na het „Agnus Dei Communio. Het gem. koor (jongens en man- nen) der St. Franciscus Xaveriuskerk zingt de Missa „Regina Martyrym", voor 3 st. gem. koor met orgel 'van D. Dr. L. Refico. Na de H. Mis: „Tantum Ergo", van Zahl- fleis, voor jongens en mannen, daarna „Lau- date Dominum", 7e toon Gregoriaansch. De organist speelt: (voor de H. Mis) Preludium, van M. Springer, na de H. Mis: 3de Choral van H. Andriessen. De predikatie van Pas- toor Perquin heeft tot onderwerp: Wij Ka- tholieken en het regeerend Vorstenhuis. 12 Plechtige „Te Deum" voor H. M. de Konin- gin. Henk Ramselaar speelt: Grand Choeur van A. Guilmant. Het mannenkoor der paro- chie zingt: Domine Salvum fac regem hos- trum", van Joh. Winnubst. „Te Deum" van Don Lorenzo, voor jongens en mannen, en vervolgens speelt de organist ..Processional" van F. Edw. Ward. 12.30—1.30 Lunchmu- ziek door het Palace-ensemble van het Pa lace Hotel te Scheveningen, door de heeren John. Beck, viool. T. Zorg, piano en Michel Gompertz, cello. Mevr. J. Berckenhoff uit Bordeaux. 1.30—2.— Lezing door den heer (Henri de Groot, over: De Nederlandsche Toonkunst vanaf de 17e eeuw tot op heden 2.—3.30 Klassiek concert, met medewerking van de heeren Gerard Zalsman, bas. Jean Devert, altist. Ch. van Isterdael, cello en J. R Gravelotte, piano. 3.30—4.30 Uitzending van de nieuwste gramofoonplaten. 5.50 Dienst in de Schinkelkerk te Amsterdam. Voorganger: Ds. H. S. Bouma, Orgelspel, Votum en Zegengroet. Zingen: Ps. 75 1. Lezen: Geloofsbelijdenis eivjes. 28 1429 Zingen: Ps. 103 5. Gebed. Tekst: Jes. 28 24—29; Zingen Ps. 66 4 en 5. le ged. preek. Tusschenzang Ps. 33 10. 2e ged preek. Dankgebed. Zingen Ps. 119 36. Ze- gen. Orgelspel. 8.— Nieuwsberichten en sport-uitslagen. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie- orkest onder leiding van Prof. Georg. Schneevpigt. Zlatko Kalokovic, viool. P. Veentra, Waldhoorn. Daventry, 1600 M. en Londen, 361 M. 3.50 „Sullivan en German". Orkest E. Cruickshank, contra alt. 5.45 Vertellingen uit het Oude Testament. 5.50—6.05 Liefda- digheidsoproep. 8.20 Orgelconcert door Ch. Warner. 8.35 Dienst in de Wesley's Chapel. 9.19 Liefdadigheidsoproep. 9.20 Weerbericht en nieuws. 9.35 A. Sandler en het Grand Ffotel Eastbourne, orkest. D. Smith, bariton. A. Sandler, viool. 11.05 Epiloog. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 11.20 Concert. 12.50—2.10 Orkestconcert. 5.055.55 Orkestconcert. 8.5011.20 Con cert. Orkest en solisten. Dansmuziek en zang. Langenbergi 469 M., Miinster, 242 M. en Dortmund, 283 M. 9.20—10.20 Kath. Mor- genwijding. 11.2012.20 Orgelconcert. 1.20 2.50 Kamermuziek. Werag-strijkkwartet. 5.50—6.50 Orkestconcert. 7.50 „Der Trou badour", opera in 4 acten van Verdi. Daar na tot 12.20 Dansmuziek. Konigswusterhausen, 1250 M. en Berlijn, '484 en 566 M. 9.20 Morgenwijding. 11.50 1.10 Openluchtconcert. 5.207.15 Orkest concert. 8.50 Vrcolijk orkestconcert. 9.35 Edw. Grieg-avond. Ufa-Symphoniker. 10.50 12.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 4.508.20 Concert. 9.35 Morgenwijding. 11.50 Operaconcert. 1.25 Orkestconcert. 3.20 Vroolijk concert. 5.50 Orkestconcert. 8.20 Griegavond. Daar na dansmuziek tot 11.10. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.35 Kamermuziek 9.20 Kurhausooncert. 10.5011.20 Dansmuziek. Maandag 5 September. Hilversum, 1060 M. 12.Politieberich- ten. 12.352.Lunchmuziek door het Tria non-trio, piano, viool en cello. 4.405.55 Kinderuurtje, door Mevr. Antoinette van Dijk. 6.7.45 Concert door het A. N. R. O.- orkest. Ari Vadesta, bariton. 7.45 Politiebe- richten. 8.10 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Volksconcert door het Re- sidentie-orkest onder leiding van Ignaz Neu- mark, Relie Rimathe, zang. In de pauze een lezing over: De Nederlandsche Jaarbeurs, door W. Graadt van Roggen. 10.15 Persbe- richten. Daventry, 1600 M. en Londen, 361 M. 12.20 Daventry-kwarteit en solisten, sopraan en bariton. 1.20—2.20 Orgelconcert. 3.20 S. Bowman's trio en solisten, sopraan, tenor en piano. 5.20 Huishoudpraatje. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Het Daventry-kwartet. 6.40 Radjoberkhten. 6.50 Tijds., .weerbericht en nieuws. 7.05 net Davenfty-ffwarfef. 7.20 f Dram, critiek. 7.35 Suites van Handel. 7.50 Licht operaconcert. Orkest en M. Blyth, sopraan. P. Jones, tenor. 9.20 Weerbericht en nieuws. 9.40 De Volkerenbond. 9-50 Nieuwsberichten. 9.55--11.20 ,,The new morality", comedie van H. Chopin in 3 acten. Het radio-trio en de Radio-Players. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 10.50 11.20 Concert. 12.50—2.10 H. Georges en zijn Jazz „Ciro's". 5.05—5.55 Dansmuziek. 8.50—10.50 Opera-comique fragmenten. Orkest, soli. Langenberg, 469 M., Miinster, 242 M. en Dortmund, 283 M. 1.302.50 Concert. Ka- mer-harp terzet en sopraan. 5.506.50 Or kestconcert. 8.40 Orkestconcert. Werag-orkest en koor. K. Hansen, sopraan. B. Mittmann, viool. R. Fritzsehe, fluit. K. Wessel, harp. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Konigswusterhausen, 1250 M. en Berlijn, 484 en 566 M. 12.20—8.05 Lezingen en les sen. 8.50 Sport in gedichten. 9.20 Sport- en wandelliederen. 9.50 Sonate D-moll, Brahms, Voor viool en piano. Hamburg, 395 M. 4.35 Celloconcert. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Orkestconcert. 7.20 Concert. 8.20 Duitsche avond. Norag-orkest en solisten. 11.10 Sluiten. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Trioconcert. 7.50 Koorzang. 8.50 „Christus Rex", ora- torium van Don A. Verhagen, (400 mede- werkenden). 9.5010.35 Orkestconcert. wordt gezond en sterk het krijgt mooier glans het wordt vrij van roos het blijft beter zitten 't voldoet iedereen OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT 'T VORIGE NUMMER. Voor grooteren. 1. Wit, kielwi tiki-el. 2. Middelharnis, Hein, Edam, slim, drie, Laren. 3. Gier, bier. - u w Leeuwerik. Voor kleineren. 1. Kok, bok, klok, rok. 2. Ik dacht, dat zij te laat was, maar Aafje zei, dat de klok voor was. (raaf). Heb je al een doos gevonden? (eend). Is in deze kamer elk oogenblik een gor- dijnkoord stuk? (merel). Liesje was klaar en dus ging zij mee. (arend). 3. Kokosnoot. 4. v i 1L a Breda b e e s t s 1 u r f g e w e i sterk April v 1 i e g p e k e 1 OM OP TE LOSSEN. Voor grooteren. Verschillende bloemen lieten haar naam kaartje drukken. De zetter gooide de tetters echter door elkaar, zoodat er op de kaartjes stond: Be Molrumu Go Beina Rie Lanje An Meurig Sien Thora Lock Bermon Vera Pap Kea Moerpilef Greta Rim Lea Klim Hoe heeten die bloemen werkelijk? Mijn geheel wordt met 5 letters geschre- ven. Alle torens bezitten mij. Berooft ge mij van mijn hoofd en van mijn staart, dan maak ik deel uit van een vrucht. Mijn geheel wordt met 5 tetters geschre- ven en noemt een dorp in de prov Utrecht. 12, 9, 3, 10, 7 is een ander woord voor gewoonte. 12, 9, 10, 2, 8 is een stad in Zeeuwsch- Vlaanderen. Een 5, 116, 9 is een deel van een wagen. Je 1, 3, 4, 8 is een deel van je gezicht. Een 9, 6, 3, 4, 5 is een roofdier. 4. Mijn eerste is een lichaamsdeel, mijn tweede een boom, mijin derde een kas- teel en mijn geheel een stad in Duitsch- land. Voor kleineren. 1. Welk lang, rond en hoi voorwerp wordt, als men er een klinker voor plaatst, een ander woord voor fout, vergis- sing? 2. Verborgen speelgoed. Mag Cato langs het water loopen? Ik koop op de markt altijd graag bloe men. Meet Jacob eerst naar huis? 3. Met b kan ik heel nuttig zijn met d ver- warm ik vaak, met k ben ik een lek- kernij, met z niet te vinden en met sn een visch. Op de zigzagjkruisjeslijin komt de-naam 2. 3. X X X X X X 1° 1° 2° 3° 4° 5° 6° X X 7° 9° 10° rij het tegenovergestelde rij het tegenovergestelde een vaartuig. een voorwerp, waar- mee gegeten wordt. een deel van je been. een meisjesnaam. een ander woord voor laag water. het tegenovergesitelde van vroeg. lets, wat op het hoofd gedragen wordt. een roofvogel. een vervoermiddel, DUITSCHLAND. DE RIJNTiAND-BEZETTING. Een waarborg voor Frankrijks veiligheid. Naar aanleiding der a.s. onderhandelingen der geallieerde ministers van buitenlandsche zaken met den Duitschen minister van buiten- landsche zaken, dr. Stresemann, wordt van betrouwbare geallieerde zijde gemeld: Briand heeft gedurende zijn onderhoud j.l. Woensdag te Parijs met Chamberlain, het Fransche standpunt ten aanzien der Duitsch- Fransche problemen ontwikkeld. Briand zal, naar hij met den Engelschen minister van buitenlandsche zaken i6 overeengekomen tegenover Stresemann verklaren, dat de Fransche bezetting van het Rijnland in de eerste plaats als een garantie voor de veilig heid van Frankrijk dient te worden beschouwd. Daardoor kan de ontruiming van het Rijn land slechts etappe gewijs geschieden en wel parallel met de reorgariisatie van het Fran sche teger en den uitbouw van den Franschen vestinggordel aan de Oostelijke grenzen. Daar met deze maatregelen reeds een begin is gemaakt, bestaat de mogelijkheid van een ontruiming van het Rijnland reeds voor den daarvoor in het verdrag van Versailles voor- zienen termijn. Er is tusschen de Engdsche en Fransche regeering een overeenkomst getroffen, waarin wordt vastgesteld, dat de Rijnlandbezetting niet als een garantie voor de vervulling van het Dawesplan of de Westelijke Poolsche grenzen zal worden beschouwd. De Fransche regeering staat echter op het standpunt, dat de afsluiting van een Oostelijk Locarno in het belang van de veiligheid van Frankrijk ge- wensdit is. Evenwel dient men de bezetting van het Rijngebied niet als pressiemiddel te dezen op- zichte ten aanzien der Duitsche regeering te beschouwen. TREEDT MINISTER GESSLER AF? De Daily Telegraph verneemt weer eens van zijn Berlijnschen correspondent, dat in de best ingelichte parlementaire kringen ver- klaard wordt, dat de minister van Oorlog, Gessler, op het punt staat zijn portefeuille neer te leggen. Een van zijn redenen zou zijn de behoefte klaarheid in zijn positie te bren- gen. Of het er met dat al van komen zal, is nog de vraag. Want de berichtgever van de Daily Telegraph zegt er al bij, dat als Hin- denburg, die in het begin van zijn presiden- tieele loopbaan veel aan Gessler gehad heeft, op zijn aanblijven aandringt, waarbij Mj den steun zal hebben van het kabinet, Gessler ten slotte toch wel weer blijven zal FRANKRIJK. DE ACTIE VOOR KAMERONTBINDING 18 October hewpening der parle mentaire zitting? Hoewel de ministerraad nog hoegenaamd geen beslissing heeft genomen omtr-ent den- datum van den parlementai-ren terugkeer, wordt verz-ekerd, dat de presidenten van de beide kamers en de minister-president Poin- care tot overeenstemming zijn gekomen over den datum van 18 October. Het ligt in het voornemen van Poincare, allereerst het afdoen der begrooting voor 1928 te vragen. Intussche-n gaan er steeds meer stemmen op voor kamerontbinding en heeft thans de oud-minister Reibel, die tot de „entente re- publicainie" behoort een la-ns voor kamer- ontbindinig gebroken. Ook hij meent dat onder den invloed der verki-ezingscampagne de behandeli-ng der begrooting tot een ern- stig opdrijven zal voeren, terwij-1 ook de wij- zigi-ng van het kiesstelsel hem een reden lijkt, om tot onmiddellijke ontbinding over te gaan,. Men acht het onwaarschijinlijk, dat Poin- card, die zeer aan de letter van de wet hangF tot een ontbinding zou besluiten, hoewel die constitutioneel natuurlijk mogelijk is De ont binding is bovendien in de Fransche parle mentaire zeden iets zeer ongewoons gewor- den. BELGIe. DE FRANC-TIREURS-KWESTIE. De regeeringsmoelijkheden opge- lost. Het onderzoek geweigerd. De regeeringsmoeilijkheden met de franc- tireurskwestie zijn gister opgelost, zoodat on- danks de bedreigin-g met demissie door twee liberate ministers de -door sommigen gevrees- de crisis is uitgebleven. Vandervelde heeft in den ministerraad me- degedeeld, dat naar aanleiding van de verkla- ring van Stresemann op 13 Juli, dat Belgie de franc-tireurs-enquete had aanvaard, den 22sten Augustus de Duitsche gezant te Brus sel hem voorstelde de enquete uit te breiden tot alle oorlogsfeiten in strijd met het oorlogs- recht. Duitschland was van meening, dat deze methode ook ten opzichte van andere landen kon toegepast worden. Vandervelde nam nota van dit voorstel en zeide, dat hij het zijn regeering zou voorleg- gen, doch hij ging eerst kalmpjes op vacan- tie. Gedurende zijn afwezigheid ontstonden de perspolemieken, mede naar aanleiding van de artikelen in de Duitsche bladen, die beweer- den, dat Belgie samen met het franc-tireurs- onderzoek een enquete van alle oorlogsfeiten had aanvaard. Een kabinetschef van buiten landsche zaken kwam door de op eigen gezag gelanceerde onjuiste dementis de zaak nog meer vertroebelen. Gister heeft de ministerraad de atmos feer gezuiverd door te verklaren, dat Belgie de Duitsche voorstellen niet kan aanvaarden, zelfs al zouden deze gedaan zij in den geest van bevrediging, want het is zeker, dat in de huidige omstandigheden een dergelijk alge- meen onderzoek de hartstochten zou doen op- laaien, wat in strijd zou zijn met het verlan gen der beide regeeringen naar pacificatie. Vandervelde, die gisteravond naar Geneve terugkeerde, kreeg opdracht van de regeering daar aan de gedelegeerden van de mogendhe- den, die het Locarno-verdrag onderteekenden, de beslissing van Belgie mede t<j deelen. Met deze beslissing heeft Belgie meteen het reeds eerder aanvaard onderzoek naar de franc-tireurs verworpen, waarop hier scherpe critiek werd geoefend, die de regeering heeft verplicht deze gelegenheid aan te grijpen om voor de openbare opinie te capituleeren. RUSLAND. DE ,,PRAWDA" CONTRA FOCH. De „Prawda" repliceerd woedend op het interview van Foch in de „Referee", waarin, zooals bekend, de verklaring voorkomt, dat hij (Foch) in 1921 een Fransch-Britsche mili- taire interventie in sovjet-Rusland zou hebben aangeraden. „Dat onbetwistbaar feit moeten we vast- leggen", zeg de „Prawda"; „de onperste chef van het Fransche teger spoort aan tot oorlog tegen de sovjet-unie Zonder door een pani- schen sdhrik te worden bevangen, erkennen we toch den diepen ernst van deze dreiging. Indien de Fransche regeering wefkelijk van Elan is, met ons vrienaschappelijke betrek- ingen te onderhouden, dan kan ze tot dat doel diverse wegen bewandelen, ze zal het eChter niet bereiken, door verklaringen toe te laten, zoo zwaar geladen, als die van den Franschen maarschalk." RUSLAND EN FRANKRIJK. De betrekkingen achteruitgegaan? Volgens de Roel zijn de Fransch-Rusisschc betrekkingen de laatste dagen aanmerkelijk achteruitgegaan. De Fransche gezant te Mos- kou, Herbette, heeft aan Tsjitsjerin medege- deeld, dat het verzoek van Rakofski, om toe- stemming voor verder verblijf te Parijs van den correspondent van het sowjet-telegraaf- agentschap (Tass-bureau) niet kon worden ingewilligd; de bewuste agent, Brun geheeten, heeft Parijs dan ook reeds verlaten. Veron- dersteld wordt, dat de sowjet-regeering nu, als tegenmaatregel, den correspondent van Havas te Moskou het verder verblijf in die stad zal ontzeggen. Naar verder verluidt, heeft het Fransche ministerie van binnenlandsche zaken een lijst opgemaakt van alle geemployeerden der sow- jet-handelsvertegenwoor-diging te Parijs, die, volgens de gegevens, welke den Franschen autoriteiten ten dienste staan, zich met ge- heime propaganda of anderen arbeid voor de derde internationale bezighouden. Deze men- schen zullen naar alle waarschijnlijkheid wor den uitgewezen. In verband met deze en andere maatrege len, is men te Moskou bevreesd, dat de Fransche regeering eerlang tot het afbreken der diplomatieke betrekkingen zal overgaan. CHINA. DE BURGEROORLOG. De Noordelijken rukken weer op. Volgens geruchten uit buitenlandsche bron maken de Noordelijken vorderingen. Hun troepen trekken geleidelijk over de Yangste. Daarentegen meldt het hoofdkwartier der nationalisten, dat de Noordelijken terugtrek- ken en Poekoff ontruimd zouden hebben als gevolg van de bedreiging tegen de verbin- dingslij-n TientsinPoekoff. DE BRITSCHE TROEPEN IN CHINA. Het Britsche ministerie van oorlog maakt bekend, dat binnen ongeveer twee weken een begin zal worden gemaakt met de geleidelijke vermindering van het aantal Engelsche troe pen in het verre Oosten. Deze vermindering zal echter geen onmid- d-ellijken invloed hebben op het aantal der En- gelsche strijdkrachten te Shanghai, waar de teruggetrokken troepen voorloopig vervangen zullen worden door troepen, die thans te Hongkong zijn. Teruggetrokken worden de eerste veldbri- gade der kon. artillerie, het le bataillon van het Devonshire regiment en de 13e infanterk brigade, met inbegrip van de brigade van het hoofdkwartier, het eerste bataillon Green Ho- warda, het eerste bataillon van het Border regiment enz Bovendien zullen naar verhouding ook de staven en de verplegingstroepen verminderd worden. Met uitzondering van het le bataillon van het Devonshire regiment, dat naar Malta za. worden ingescheept en de le veldbrigade der kon. artillerie, die naar Britsch-Indie gaat, zullen alle afdeelingen, die teruggeroepen worden, naar Engeland terugkeeren. De terugtrekking zal volgens de getroffen maatregelen 't einde van't jaar afgeloopen zijn, terwijl tegen dien zelfden tijd de reser- visten, die in Januari opgeroepen werden, weer aan de reserve worden toegevoegd. TURKIJE. EEN MANIFEST VAN MOESTAFA KEMAL. In Turkije zijn de verkiezingen voor de Na- tionale Vergadering op til. In een eerste mani fest heeft Moestafa Kemal de kiezers opge- wekt om op de Volkspartij te stemmen. Hij heeft daar nu een tweede op. laten volgen, dat 1 de verplichtingen van de afgevaardigden van de Volkspartij omschrijft. Zij mogen van hur positie niet profiteeren om hun persoonlijk< omstandigheden te verbeteren. Zij moger geen deel uitmaken van administraties, instel lingen of ondernemingen, waarvan meer dan de helft van het kapitaal aan den staat hoort. Ook zullen ze niet kunnen optreden in gecon- cessioneerde ondernemingen of ondernemin gen van openbaar belang, en evenmin in df besturen van gemonopoliseerde bedrijven. D< voorzitter van de Kamer, de ministers, de se- cretaris van de partij en de groepleiders mo gen niet aan het hoofd staan van welke parti- culiere onderneming ook. POLEN. DE OVERSTROOMINGEN. Door de overstroomingen in Oost-Galicie zijn, voor zoover tot n-u toe kon worden vastgesteld, 347 dorpen en steder. getroffen. De rivieren in bet overstroomde gebied bleven tot van nacbt toe stijgen, terwijil in het petroleumgebied de rivieren sedert gis- terenavond nog verder gew-assen zijn. Het re-ddingswerk kon door de troepen niet spoedig genoeg worden aangevangen, aangezien de meeste troepen uit de garni- zoenen, die daarvoor in de eerste plaats in aanmerking komen, op manoeuvre waren. RUSSISCHE LEGATIE-AMBTENAAR DOODGESCHOTEN. In het gebouw van de Russische legatie te Warschau heeft een onbekende man een der legatie-ambtenaren dOodgeschoten. Men weet nog niet of het hier een politieke moord dan wel een persoonlijke wraakneming is. Wij houden een zeer ultgebreide sorteering TABELLARISCHE BOEKEN vanaf 4 tot 52 kolommen. KORTE BERICHTEN. De ministerraad, die gisteren bijeengeko men was ter vaststelling van de instructies voor Briand, die gisteravond naar Geneve vertrokken is, heeft in plaats van Henri de Jouvenel, Lucien Hubert benoemd tot Fransch vertegenwoordiger bij den Volken- bond. Te Warschau is gisteren in de kerk een plechtige mis gelezen voor den sinds ongeveer drie weken verdwenen generaal Zagorski. Honderden vrienden en volgelingen van den generaal woonden de plechtigheid bij. Bij Buenos Ayres werden elf menschen gedood door een ontploffing in een vuur- werkfabriek in de voorstad St. Martin. De fabriek ging geheel in vlammen op door de brand, die op de ontploffing volgde EEN DROOM DIE UITKWAM Het meisje dat haar eigen dood vcorspeldc. Toen de 17-jarige Alice Salt Dond-erdag op haar werk kwam in de fabriek van de Caselloid Company, fabrikanten van celluloid speelgoed te Leicester, zeide zij tegen haar gezellinnen dat zij 's nachts gedroomd had dat de fabriek afgebrand en zij zelve gestikt was. Vanochtend -brak brand uit op de tweede verdiieping van de fabriek en zij kwam in de vlammen om. Andere arbeidsters konden zich in veilig heid brengen. Men dacht dat alien gere< waren, maar toen ap-pel werd gehoudem anl woord-de het mei-sje Salt niet. Het was toei te laat om haar te redden, want de vlammei laaiden boven het dak. Juffrouw Salt, een knap en aardig meisje, had ook met haar ouders aan het ontbijt over haar droom gesproken. DE MOORD OP GOLDSTEIN. Uit New^York wordt gemeld, dat die 18- jarige Harry Greenberg en de 20-jarige Ir ving Rubinzahl hebben bekend, den moord op Benjamin (joldstein te hebben gepleegd. Zij verklaarden, dat zij met Goldstein naar de Gravesendbaai waren geroeid, en hem daar over boord hadden gegooid. Zij zieiden den moord te hebben gepleegd, door toedoen van Goldstein's vriend, Joseph Lefkowitz, die Goldstein's leven had verzekerd voor 28000 pond sterling. Greenberg verklaarde, slechts nieuwe klee- ren van Lefkowitz te hebben gekregen. Aan Rubinzahl betaalde Lefkowitz slechts 64 pond, hoewel hem 100 pond en een nieuwe auto beloo-fd waren. van ter Amsterdamsche 3enrze genoteerde fondsen, verstrekt door NoordhoIIandsch Landbonwcrediet. ion/, 105"A, ioi*» indien gij het des morgens inwrljft met een weinig Purol Q R O N I N O E N R T N O A O T D C E E U H N R S E T FONDSEN. 21 Aug. 29 Aug 30 Aug. 31 Aug, 1 Sept. 2 Sept. 6 obL NAY.S. 1000 1922 6 idem 1000 1923 5 idem 1000 '18 4K idem 1000 '17 4 idem f 1000 '16 4Vs O.-lnd. 1000 '20 A 6 idem 1000 '22 6 idem 100 '23 5 M idem 1000 '21 D 5 idem 1000 '17 Koloniale Bank Ned. Ind. Hand. Bank i Ned. Handel Maatij Philip Gloeilamp Anaconda Comm. Studebaker l, Comm. Steel Cult Mij. VorstenL Handelsver. A'dam .Tavasche Cult. I Dordtsche Petr. gew. Gecons. Holl. Olie Koninklijke 1000 Moeara Enim A'dam Rubber Serbadjadit Holl. Am. Lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Tatavia Tab. i Deli Maatij Senembah 5 obi. Hon. Spoor T5/*25 5 obi. Staatsspoor T5/'25 South. Pacific Union Pacific f i Prolongatie e i05J/« 102 100'/,, 97 987/1, 1048/4 105 V- 1027/, IOCS/, 286s/, G 613/18 1 <S0l,8 477 94i/4 53* 142 187,,8 772 421 323* 215 344* 335 302i/8 307 37 V* 132 188 189 539 471* 4801/, 101 123 188* 4 105* 101 102 lOC'/i, 96* 986/i, 1047/, 105* 103 101 2856/, 185s/g 179 475 95 52* 145 185M 778 421 3206/, 215 3431/4 334 2995/4 301 88 13U/4 189 193 5381/4 469* 479 101* 101V, 188>/4 35/4 101 102 100%, 96»/4 9=Vl« 10416/j, 105* 103 101 2885/, 1871/4 1815/, 476 95 52* 145 187 806 426* 317 215 341V, 332 305* 307 88* 130* 190 192 541 475* 483* 101* 101* 120 187y4 4 1051* 100* 101* 100* 96 985* 10416/,, 1051* 103 101 292* 187* 1835* 477 941/4 53 148 190* 806* 432* 3I9v4 215 342* 331 3017* 3C4 87Y4 131 188 191 540 ♦751* 480* 100T* 123* 189 31*

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 9