Dienstbode, Nette Werkster meisjkT r. MEISJE, Bioscopen ftdvertfentign Nette Gommensaal Huishoudster, Dienstbode Juffrouw-alleen Flink Meisje Net Dagmeisje Slagersleerling Een Meubelmaker en Halfwas Bironeniand VEREENlGlNG VOOR GEZINSVERPLEGING.i f De Zusters verpleegden in de niaand Au gustus 64 patienten en legden 1226 bezoe ken af, waarvan 557 betalende bezoeken, 588 bezoeken voor het A. Z. A. en 81 gratis be zoeken. Er werd 5 maal de laatste hulp ver- leend bij het afleggen en 1 maal den dokter geassisteerd. De Wijkkraamverpleegsters verpleegden 13 patienten en legden 337 bezoeken af. ZANGVEREE NIGING „TOONKUNST"- De zangvereeniging „Toonkunst" zal op Dinsdag 13 Sept. e. k., in het gebouw de Unie, op de gewone uren haar repetities hervatten; evenals vorige jaren voor de dames aanvan- gende om 7i/2 uur en voor de heeren om 8 uur. Zie hieromtrxht oo-k de advertentie in het numijier van dit blad van hedenavond. Wegens vertrek uit de stad en wegens ande- re redenen hebben enkele leden dezen zomer moeten bedanken, zoodat het zeer gewenscht is, dat het ledental door andere dames en hee ren weder aangevuld en op pell gebracht wordt. Het schijnt wel, dat de liefhebberij voor de beoefening der zangkunst de laatste jaren veel minder is geworden. Wat mag hiervan toch de reden zijn? Zeker, het gemeenschapsleven he-eft zich de laatste jaren in velerlei opzichten gewijzigd, en onderscheidene zaken, veel meer dan voor- been, vragen thans, hoe langer hoe meer, de belangstelling, de aandacht en ook den tijd ,van- het tegenwoordige jonge geslacht, zOodat ten slotte niet meer voor alles gelegenheid gevonden kan wordenwij willen dit gaame toegeven. Doch niet kunnen wij instemmen met het idee, dat de beoefeninig van zang en muziek steeds opgeofferd zou moeten worden aan verschillende andere uitspanningen, zoo- als bioscoop, radio, allerlei takken van sport en den laatsten tijd vooral ook de dancings een niet denkbeeldig verschijnsel, dat zich niet alleen hier, doch ook in vele andere plaatsen yoordoet. Het zou toch zeer te betreuren zijn, wan neer dergelijke zaken, waarvan de radio mis- schien in de eerste plaats genoemd zou moe ten worden, in staat zouden zijn, vele eertijds '.oo bloeiende zang- en muziekvereenigingen ie verdringen of althans het leven er van te anderm-ijnen, hoewel wij het belang der radio piet zouden willen ondterschatten. Evenwel, het aanhooren van zang en muziek door de radio, is toch geheel wat anders en geeft toch niet het veel grooter genot van het bijwonen van een of andere mooie uitvoering en kan ook weer niet vergeleken worden met de ern- stige beoefening dezer kunst. Het muzikale leven moet niet gaan tanen, fntegendeel het moet steeds op'gewekt en be- vorderd worden; wat toch zou het leven zijn zonder zang en muziek! Hoe zou Cert wereld tr uitzien, waarin aan de vreugde geen uiting gegeven kon worden, door zang en muziek! Zij zou den indruk geven van een samen ieving zonder eenige levensblijheid. Denkt hierbij ook aan het oude Duitsehe .spreek- woora „Wer nicht liebt Wein, Weib und1 Gesang, „Der bleibt ein Nar, sein Leben lang!" De. zenuwachtig jagende wereld, de samen leving heeft thans meer dan ooit behoefte aan vele zingende en muziekmakende menschen, geen „Jasz-Band-ers" gatuurlijk. In verbatnd met al hetdiiorboven genoemde, zouden wij nu* de werkende leden der Vereeni- ging, dames zoowel als heeren, willen aan- sporeri, ems in hun naaste cmgeving te wil len rondkijken; ongetwijfeld zullen zij dan hier en daar wel enkele goede, nieuwe krach- :enontdekken, die zich, na eenige opwekking, als nieuwe leden bij de vereeniging zouden willen aansluiten. Deze kunnen zich hiertoe aanmdden bij den directeur of bij de commis- sie: Mevr. E. Visser, Kennemerstraatweg 85 en Mevr. G. Ohlen. Bovendien kunnen zij zich ook en dit is misschien wel de kortste weg door hun kennissen, die reeds lid zijn, op de eerste en de volgende repetities laten introduceeren, om op deze wijze eens kennis met de vereeni ging te maken. Ten slotte, dames en heeren, leden der ver eeniging, weest alien op Dinsdag 13 Sept. present en brengt alien, zoo mogelijk, een of meer nieuwe leden m-ede. DE ZEVENDE NEDERLANDSCH'E JAARBEURS. Rood-wit-blauwe vaantjes sieren het Stationeplein van het aloude Utrecht. Het is de „joyeuse entree" van den bezoeker der Zevende Nederlandsche Jaarbeurs, w-elke leden geopend is. De organisatoren van deze jaarbeurs heb- oen bij het treffen van de voorbereidingen in de kringen van de Industrie weder alom een geest van bereidwilligheid ontmoet, welke er meer en meer cp wijst, dat het in- dustrieel-e leven de beurs als een permanent i-nstituut gaa-t beschouwen. Bij de jaarbeurzen wordt, nar-r het be- kende woord van Herriot, vooropgezet: „Le naximum d'affaires dans un minimum de temps" en een en ander geeft het bestir steeds weer de overtuiging, vasten grond onder de vo-eten te hebben. De international „M-essen" worden langzamerhanid geconsolr- d-eerd. Er wordt door de fabrikanten niet langer aan duizend-en-een tentoonstellingen deelge- nomen en de beurzen, die zijn blijven be- staan, zoeken meer en meer toenadering tot elkaar. Het aantal deeln-emers, dat bij de eerste beurs 690 bedroeg, is nu gestegen tot 807. Van den bouw van een tweede gebouw kan voor het oogenblik niets komen, maar de urgentie treedt steeds sterker. op den voor- grond. Ook dit najaar is er weinig moeite geweest om het gebouw gevuld te krijgen, daar vele oude getrouwen zich geregeld ko men aanmelden en men met de jaarbeurs- actie vertrouwd begin! te geraken; zelfs moest een met gering aantal liefhebbers worden afgewezen. Als vanouds ziet het geheel er weer tot in de puntjes verzorgd uit, en overal treft men deelnemers aan vorige beurzen; maar steeds met d-e nieuwste nieuwtjes! Aantrekkelijk zijn vooral de meubilair- en woninginrichting op de vijfde 'verdieping en de Kolonlale afdee- hng op de eerste richtiog op de vijfde ver dieping en d-e Kolonlale artikelen behooren tut den aard der zaak weer tot de Delang- rijsSte groepen, evenwra nouwens cornccde en textiel en voedings- en genotmiddelen. lets geheel nieuws is de Qostenrijksdae af- deeling. Het daar geexposeerde omvat voorname- lij-k mode-artikelen, zooals shawls, pelzen, lingerie, lederwaren, byouterieen, carton- nagewerk. Ook de radio-afdeeling, die wieer heel wat nieuws te aanschouwen geeft, zal zich in de belangstelling der bezoekers verheugen. Wij. missen dit jaar een belang-: ij-ke af dee- ling., n.l. di-e der Zuivelwerktuigen en machi- neri-een, hetgeen zijn oorzaak vimdt in het feit, dat de fabrikanten niet konden achter- •blijven op de exposities te Leeuwarden ter gelegenheid van het j-ubil-eum der Friek:he Maatschappij van Landbouw. Er zijn over de geheele beurs verdeeld, weer heel wat nouveaute's, althans voor Ned-erland j, een nieuw dxielamps-radiotoestel, (Ned, Radiowerken, Utrecht); een opvouw- bare wandelwie-g „(Jules Thireau fils, Pa- rijs); een Lindbergh-prijs" (L-eefsma, Gro- ningen); een ..hprmneringstoestel" voor zwakke geheugens (Dr. de Wit, Hengelo); verschillende nieuwe radio-lam-pen (Philips Radio-Eindhoven); een dubbelschroef motor mailsdiip „Sibajak" (Ruys en Co., Rotter dam); en tal van andere interessan-te zaken, te veel om op te noemen. De zeventiende Jaarbeurs is een -bezoek, ook van den niet-zakenman, in alle opzichten waard. De koop-man vindt er als immer veel van zijn gading en de gewone bezoeker zal er eveneens aherlei nieuwe gezichtspunten opdoen. DE „CONTROLEUR", DIE EEN DIEF. BLEEK TE ZIJN. Zooals reeds gemdd, is Zaterdagavond te Den Haag, dank zij de activiteit eener winkel- juffrouw, een man aangehouden, die zich uit- gaf voor hoofd-inspecteur der „Unie-Maat- schappij,, en eenige bankbiljetten poogde te stelen. Het bleek, dat de man nog meer op zijn geweten had. Toen men hem naar het h-oofd- bureau overgebracht had, kwam uit, dat hij Zaterdagmiddag nog een oplichting van f 600 gepleegd had. Hij vervoegde zich n.l. bij een cafehouder in de Laan van Eik en Duinen en gaf zich uit voor rechercheur van politie. Zonder veel moeite kreeg hij S. 600 lo«. Het geld is echter weer aan den rechtmati- gen eigenaar ter hand gesteld kunnen wor den. De aangehoudene was nog in het bezit van een z.g. alarmpistool. DE BEGROOTING VAN BERGEN OP ZOOM -GOEDGEKEURD. Vrijdag en Zaterdag heeft nog de zittende gemeenteraad van Bergen op Zoom de be- grooting voor 1927, die vanwege de bekende malversation nog steeds niet was behandeld, vastgesteld. Daar er een aanmerkelijk tekort is, zal men dit dekken dcor een verhooging van den Hoofd'elijken Omslag van 1M op 3 pet., voorts door het heffen van een sfraat- belasting en vermindering van de bezoldi- ging van het gemeentepersoneel. Op voorstel van het lid Walder (S. D.) werd de post „Burgerwacht", groot 500, geschrapt. BALLON GEDAALD. 1 -Te Zwijndrecht is Zondagmiddag half zes een luchtballon gedaald. nl den mand be- vonden zich vijf heeren uit Ess-en, die on-ge- deerd den grond bereikten. Zij waren des m-orgens ll uur aldaar o-pgestegen en keer- d-en per trein naar Duitschland terug. INBRAAK. Zondagavond omstreeks half elf bemerkte een na-chtwaker, dat de deur van het gebouw aan den Schiedamschen Singel te Ro-tterrdam, waar de vulpenhouder- en vulpotloodenhan- del Van den her Lissauer gevestigd is, open stond. De politie werd gewaarschuwd en het slot bleek met een beitel te zijn geforceerd. Uit en kamer, waar een groote vcorraad vul- penhouders en vuipotlocden waren opgesla- gen er waren verscheidene zilveren en gou- den bij is de geheele voorraad gestolen. De schade wordt door verzekering gedekt. VOORUITGANG WINTERVERPLEGING BIJ HET OENTRAAL GENOOTSCHAP. De winterverpleging, die gerekend wordt 1 October aan te vangen, werd in 1925 be- gonnen in 4 der 9 huizen van het Centraal Genoctschap. Sedert dien is er een geregelde en zeer groote vooruitgang te zien. Het aan- staand winterseizoen worden althans voor de eerste periode van 5 weken, niet minder dan 8 van de 9 huizen opengesteld en het laat zich aanzien, dat deze huizen ook alle volle- dig bezet zullen zijn. Langzaam maar zeker wmt de overtuiging veld, dat het zwakke kind iuist in den winter het meest steun noodig he-eft. De winterverpleging is gebleken een mid- del van beteekenis te zijn in de rij der midde- len tot bevordering der volksgezondheid in .het algemeen, en in den strijd tegen de tuber- culose in het bijzonder. Bovendien is deze verpleging een sociaal- ecdnomisch b-elang omdat de huizen, die vroe- ger slechts 5 maanden werden gebruikt, mi weldra het geheele jaar in exploitatie zullen zijn. In 1926 werden in alle huizen totaal 4751 kindgren verpleegd. In dit jaar zal omstreeks begin October het 50©0ste kind het een of ander huis van het Centraal Genootschap binnentreden. Nederland is waarlijk bezig zich op ge- bied van 4inder-uitzending aan de spits te stellen. VECHTPARTIJ MET DOODELIJKEN AFLOOP. Op den avond van Koninginnedag heeft in het cafe ,,Moderne" te Veghel een ernstig-e vechtpartij plaats gehad, waarb-ij een zekere P. de Man, oud 25 jaar, een ernstige buik- wonde b-ekwam. Zaterdagavond is het slacht- offer aan deze verwondingen overleden. Op zijn sterfbed vroeg men hem te zeggen, wie de dader was, maar hij antwoordde: „Laat dien m-ensch maar loopen, ik sterf toch, ik vergeef hem wat hij mij heeft aangedaan." De rijks- en gemeentepolitie, die onafge- bro-ken het onderzoek hebben geleid, arresteer- den verscheidene personen, waarvan geen enkele heeft bekend. Tot op heden heeft het onderzoek nog geen definitieve resultaten opgeleverd LANDDAG VAN HET N. V. v Op Houtrust te Den Haag is door net N. V. V. Zondagmiddag een landdag geh-ou- den ter propageerin-g van de eischen van den 8-urendag, medezeggenschap bedrijfsorgam- satie en vacantieregeling. Nadat enkele muziekcorpsen, in totaal tel- lend 200 muzikanten, de „Internationale" en „Aan de Strijders" hadden ten gehoore ge bracht, was het woord aan- de twee sprekers, de heeren F. v. d. Walle van- het N. V V en W. C. Luberti van den Centr. Ned. Amb- tenaarsbond, die doorvoering der gestelde eischen behandelden. Het pro-gramma ver- meldde vervolgens een strijdliederenfantasie door de gezamenlijke zangvereenigingen, voorts declama-tie van Jo Sternheim en verder een bloemenfeest, waaraan 600 kinderen deel- namen. Tot slot waren er A. J. C.-dansen en zang van het Haagsche koor „De Stem des Volks". HERDEN'KING PROF. MR. J. TH. BUYS Ter gelegenheid van den lOOsten geboorte dag van prof. mr. J. Th. Buys vroeger hoog- leeraar aan de Leidsche universiteit, een van onze grootste geleerden op het gebied van het staatsrecht, zal te Leiden een herdenking wor den behouden. KORTE BERICHTEN. Voor de uitdeeling van haring en witte- brood bij het feest van Leiden's ontzet op 3 October hebben zich dit jaar 25.124 perso nen aangemeld. Uit de oud-leerlingen van de Rijkskweek- school voor Onderwijzers te Haarlem heeft zich een eommissie gevormd, om op het graf van den heer P. H. v. d. Ley, lange jaren directeur dier onderwijsinrichting, een een- voudig gedenkteeken op te richten. Zonda-gmorgen is een 60-jarige bewoner van een bovenhuis in de St. Anthoniebree- straat te Amsterdam van de trap gevaller. Niemand had iets van het ongeval gemerkt; eerst veel later is de man gevonden. Hij was toen reeds overleden. De gemeentebegrooting van Leiden toont een geraamd tekort aan van 296.552. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Metropolis. Het is merkwaardig, dat ondanks de dik- wijls vrij scherpe critiek, uitgeoefend op de film „Metropolis" die thans in't Alkmaarsch Bioscoop-Theater gedraaid wordt, men zon der uitzondering het hierover wel eens was: dat „Metropolis" is een meesterlijke schep- ping op cinematografisch gebied, grootsch en verbluffend, fantastisch en suggestief in de hoogste mate. In deze film wordt ons gesuggereerd op bijna volmaakte wijze een ultra-mo dern stadsbeeld met wolkenkrabbers en ka- thedralen van duizelingwekkende proporties, waar vliegtuigen hoog boven de spanning der v-iaducten met't gedaver van razende treinen en blinkende auto's, rustig zweven tusschen de verkeersstraten die in grillige zig-zag zich banen door de hoog-opstreven- de gebouwencomplexen waaronder, diep, zich bevin-den de sombere huizenblokken der benedenstad, waar doffe berusting en ang- stige beklemming de arbeiders gevangen houden in hun sloopend slavenbestaan. Fritz Lang, db begaafde Ufa-regisseur, suggereert ons lustpaleizen, waar in een too- ver van licht en bij ruischende fonteinen fil lets de joie dartelen als bedenkelijke Hin ders, ruime stadions waar de sportlust zich uitviert in allerlei vormen Lang bouwt ons machinehallen en laboratoria, waar alles geregeld wordt door een knop op een scha- kelbord, hij wekt in ons de suggestie van exotische danszalen en water-explosies, waanzin en vreugde, vroomheid en zinnen- lust, extase en verstandsverbijstering, zooals die zich afteekent op de rustige of verhitte gezichten van mannen en vrouwen. Beangstigende droomvoorstellingen sug gereert hij ons van splijtende machines en barstende gebouwen, zooals slechts zijn fan tastisch brein dat kan. Thea von Harbau schreef het scenario voor deze film. En wij willen niet ontkennen dat de duisterheden daarin niet weinige zijn. De logica ontbreekt wel eens wat al te zeer in den gang der gebeurlijkheden. Doch dit alles neemt niet weg, dat aan dit scenario met de doorzichtige moraal: tus schen hoofd en handen moet het hart de be- middelaar zijn, Lang heel zijn macbtig kun nen, zijn technische bekwaamheid ten voile heeft verpand. En de geschiedenis, 14 acten lang dolzin- nig voortrazend naar een dramatisch ont- knoopingspunt, de geschiedenis van 'n wan- hoopsstrijd tusschen kapitaal en arbeid; tus schen een valsche Maria, kunstmensch, ge- schapen door de financieel oppermachfige grooten en de ware Maria, die zich tot taak heeft gesteld het schamele lot der zwoegers te verzachten; die geschiedenis, beangsti- gend en opwindend terzelfdertijd, is onder Lang's handen, onder Lang's wil en kunnen geworden tot een onvergetelijk, aangrijpend schouwspel. Het spel der hoofdpersonen, de teedere Maria (Brigitte Helm), de aantrekkelijke Federsen (Frohlich), de oude, afstootende Federsen (Alfred Abel) en de vele anderen is van een ingehouden doch felle geladen- heid, sterk geproncnceerd en van een sug- gestieve bekoring. En per slot van rekening nemen wij de onwaarschijnlijkheid van het gegeven, de ve le duisterheden gaame op den kcop toe. Want wat Lang's experimenten en regie aan entourage, en bouwwerken en niet minder ook aan massabeweging bij de bestorming der machines, bij den torenbouw van Babel, bij 't oprukken der arbeiders, en 't onder stroomen der benedenstad het aanschijn gaf, wij herhalen het: dat is van een artistieke virtuositeit, van eerbied en ontzag afdwin- gende knapheid. Metropolis is inderdaad een film wij willen over den inhoud niet te veel verklap- pen:^elf mbet .men dit kunstwerk zien! waarin op welhaast verbijsterende wijze de groote tcekomst van de filmkunst bewezen wordt. Metropolis is een kunstwerk dat in derdaad onvergetelijk is. Daarom stemt het tot verheuging dat het A. B. T. deze rolprent den Alkmaarders niet onthouden heeft. Want Lang's creatie staat in vele opzichten hooger dan „De groo te Parade", dan „Beau Geste", dan welke andere film dan ook. f Victoria Theater. De secrelaresse van meneer. In het Victoria Theater loopt tot en met Don-derd-ag een nieuwe film, „De secretaresse van Me-neer". Het is, zooals de desbetreffende adverten tie zegt, een modern zeden-beeld, de geest des tijds, zouden wij bijna zeggen. Twee advocaten, compagnons, hebben nog al dikwijls de hulp van een steno-typiste noodig. De oudste, een getrouwde vrouwen- liefhebb-er, wordt door zijn eigen vrouw be- trapt, als hij zijn secretaresse, een bekoor- 1 ij-ke jonge dame, iets anders in fffet oor fluis- tert, dan wat er in een zakenbrie'f moet staan. Het gevolg is, dat hij een alles behalve knappe oude jongejuffrouw toebedeeld krijgt, terwijl zijn jongere, ongetrouwd-e collega wel zoo vriend-elijk is zich het lot van de andere jonge dame aan te tr-ekken. Maarde zoozeer verafs-chuwde secre- tair-esse vindt voor veel geld een- schoonheids- instituut bereid, haar onder handen te nemen. Zij. komt als een volmaakte schoon-heid weer te voorschijn en het gevolg is, dat thans beide compagnons elkaar haar bezit betwis- ten. Het eind is een h-uwelijk met den jongste, die eens gezworen had, dat hij haar voor geen duizend dollars een kus zou willen -geven. Er zit een moraal voor ledijke vrouwen in deze film en tevens een groote reclame voor schoon-heidsinstituten. Norma Shearer en Lew Cody weten aan deze vlotgespeel-de geschiedenis een bijzon- der-e a-ttractie t-e geven. Vooraf gaat onder anderen een tweeacter. waarir\ een. buitenman op een deftige stads- pa-rtij terecht komt. Van het bijprogramma d-iene verder n-og genoemd het City Ni-euws -en een bijzondere sportfilm, die met verschillende sterren op sportg-ebied als tennis, golf, zwemmen enz. doet kennismaken. Het trio Schuurman zorgde voor een uitstekende muzikale begeleiding. Op den 11 Sept. a.s. hopen o-nze geliefde ouders PIETER BESSEN Jnz. en JANN-ETJ-E RON D hun vijf-en-twintigjarige Echtver-; eenigin-g te herdenken. Hunne dankbare kincferen, JAN BESSEN en Verloofde. CHRISTIEN BESSEN en Verloofde. LUID BESSEN West-Graftdijk, 5 Sept 1927. V e r 1 o o f d A. H. NOORDZIJ en T. TERLOUW. Groenelaan 7, c c ,nn_ Scharloo 17. j 5 Sept- 1927' Ondertrouwd: GERARD CHR. KNIBBE en TRIJNTJE FRANS. Landsmeer B 48. Heiloo (post Alkmaar) Straatweg C 75. 6 September 1927. Thuis: Heiloo, Maandag 12 Sep tember, na 3 uur. Kerkelijke inzegening ten 114 ure in de Genef. Kerk te Alkmaar doo-r den WelEerw. Heer Ds. H. Meijer Heden overleed na een kor- te ongesteldheid onze b-este Behuwdbroeder en Oom L. VAN GRAFT, in den ouderdom van 68 jaar Uit aller naam: T. LEEUWRIK. Twisk, 3 Sept. 1927. Heden overleed, na een langdurig doch geduldig lij- den, in den ouderdom van ruim 49 jaar, onze zuster, behuwdzuster en tant-e T. BRINK, echtgenoote van J. K. DE JONG te Bozum. J. LOOIJENGA— Geb. BRINK. M. LOOIJENGA. A. LOOIJENGA. Alkmaar, 5 Sept. 1927. Eenigste kennisgeving. Heden overleed, geheel on- verwachts tot onze diepe d-roefheid1, onze li-eve zorg- zame Man, Vad-er, Behuwdr en Grootvader, de Heer AR1E VAN LIEN EN, in den ouderdom van 63 jaar. Uit aller naam: E. VAN LIENENi OOM. Alkmaar, 5 September 1927. Landlstraat 45. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. Donder- dag n.m. 2 uur vanaf't sterf- huis op de Algemeene Be- graafplaats. Failllssement IGNATIUS LEO BERGSMA, Broodbakker Egmond-Binnen. De curator brengt ter kennis, da-t de goedgekeurde eenige uitdeelings- lijst door hem is gedeponeerd tei Griffie der Arrondissements-Recht- bank te Alkmaar, alwaar zij gedu- rende tien dagen voor de schuld- eischers ter inzage ligt. Alkmaar, 5 September 1927 Kennemerstraatweg 79. Mr. C. H. BOSMAN, curator. (irKVitAAGD, geen beroepskosl- huis a f 11.p. week. Br. onder letter S 131, bur. van dit Blad. GEVRAAGD een nette leeftijd 50 tot 60 jaar, P.G. bij man alleen. Adres R. GROEN, rustend timmerman te Oude Niedorp. Mej. TEENGS, Kennemerstraat weg 95, vraagt wegens huwelijk van de tegenwoordige een flinke voor dag en nacht. Mevrouw BOS, Meerwijklaan 6, Bergen (N.-H.), vraagt voor zoo spoedig mogelijk een flinke goed kunnende koken en v.g.g.v. Z. a. t. m. bovenstaand adres of na 6 uur Pension „WelgeIegen",School- straat 31. gevraagd voor Zaterdags. Mej. ROZENHART, Achterdam C1. vraagt DAMES IN PENSION met vrije slaapkafffer of zit-slaapkamer. Billijke conditie. Staringstraat 6a, b.d. Amb.school. Plaatsin?' ffc/.ocht door MEISJE (18 jaar), in het be zit van diploma Gediplomeerd Cou« peuse, op Atelier of iets dergelijks, Hoog loon geen vereischte. Adres C. P L A S, Magdalenen- straat, Alkmaar. Biedt zich aan voor KANTOOR i 17 jaar, diploma U. L. 0. Brieven lett. Z, Adv.-Bur/ Wed DE JONGE, Bergen (N.H.) GEVRAAGD EEN FLINK voor huishouding en wlnkel, v. g. g. v voor dag of dag en nacht, bij Mej, v. d. POL, in „de Banaan", Laat 162. Voor direct gevraagd een net voor hulp in de huishouding. P, v. KLEEF, Snaarmansftian 71. GEVRAAGD HET MEISJE voor de ochtenduren, leeftijd 1416 jaar. Adr. te bevr. Boekh. de Rooij. GEVRAAGD, gencgen alle voor. komende werkzaainheden te ver. richten, in gezin zonder kinderen, buiten Alkmaar. Brieven onder letter Z 136, bur. van dit Blad. gevraagd, v. d. BURG, Kennemer straatweg 90. Gevraagd een flinke Fa. DE WIJS BROERS, Alkmaar. kan direct gcplaatst worden bij J. F. v. d. OORD, Stationstraat 9, Bergen. gevraagd. Meubelfabriek „E E K- HOORN", Wagenmakerstraat 6. Wegens ziekte van den boek- houder voor tijdelijk gevraagd een Net handschrift vereischt. Accoun tants- en Administratiekantoor H. A. DE MAN, Metiusgrackt 23, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3