mM mm am L. Frankentserg, Alkmaar. 't kon. Doch daarna heeft de provincie, toen d-e 5 jaar om waren, de cijiers hooger gezet. De rekenino; 1926 werd nu met algemeene stemmen goeagekeurd. De aan de orde zijnde fcelastingkwesties werden bewaard tot de geheime vergade- ring. Bij de rondvraag drong mevr. Visser— Visser er op aan om de gasverlaging reeds aanstonds tegen den winter te doen ingaan. Verder achtte spr. het onredelijk zooveel onkosten de menschen hadden bij vervolging .wegens de hondenbelasting. De voorzitter merkte op, dat. de verschul- digde bedragen wel op tijd betaald kunnen zijn, maar sommige menschen werken niet mee. Doet men dat wel, dan heeft men geen kosten. Er wordt eehter verstoppertje ge- speeld. Zoo mogelijk wordt loonvorciering toegepast, dat is met zoo duur. Het is ook voor de uitvoerders dtr bepalingen onaange- naam, doch men moet wel eens harder in- grijpen. Overigens zijn de onkosten bij de wet bepaald. Mevr. Visser: Maar anderen zijn daaren- tegen ook gedupeerd door den deurwaardter. De Voozitte: Deze kwestie is nog in be- handeling en komt volgende week aan de orde. Toen de rondvraag niets meer opleverde, nam de voorzitter het woord. Het was de 5aatste zitting en zes der aanwezige zeven teden zouden in den nieuwen raad niet terug komen. De heer v. d. Schinkelt: ,,'t Is vandaag de laatste dag De voorzitter: „Kom, laten we den boel maar deelen. Maar toen deze raad vier jaar geieden zitting nam, viel er heel weinig te deelen. De tijden waren ongunstig, het zag er iang niet rooskleurig uit. Alles was uitge- eteld en het was tobberij. De raad1 heeft een zwaren tijd achter den rug, doch heeft cfe voldoening, dat de toe- stand zooveel verbeterd is. Ik geloof, dat gij $en goede erfenis nalaat. Verleden jaar is de Hoofdelijke Omslag verlaagd, dit jaar weer en ik acht het lang niet onmogelij-k dat dit het volgende jaar weer gebeurt. Als dat kan, zijt gij het, die daar het meest voor gewerkt hebt door uw beheer. Daarvan kunnen wij nu de vruchten piukken Dat is voor hen, die U indertijd afgevaar digd hebben, een reden om U dank te zeggen. Maar gij hebt ook mij geholpen. Ik zeg U al ien hartelijk dark voor de heusche, aangena- me wijze, waarop wij met elkander hebben samengewerkt. Voor zoover wij hier bij slkaar zijn, is er nooit iets onaangenaams geweest. N'amens de gemeente zeg ik U alien dank voor Uw werk." Maandagmiddag bemerkte mej. A. alhier bij het omslaan van den hoek van het School- piein en de Voorstraat midden op den weg den heer de K. uit de Prins Hendrikstichting Om niet met de fiets tegen dien man op leef- tijd op te rijden week zij naar den zijkant van den weg, waar op korten afstond twee man- nen rustig stonden te praten. Daardoor zenuwachtig geworden en bovendien van een toevallig op die hoogte gelegen hoogen rand bij een zinkput afsukkelend, schoot de juf- frouw pardoes tegen het raam van den heer H., waar zij met den arm doorheen sloeg en met de heup tegen het kozijn botste. Een vree- selijke verwonding tot op het been was door het glas aan den onderarm toegebracht. On- midoellijk toegeschoten helpers bonden met een stuk gasslang den arm af om het hevige bloeden te stelpen en brachten haar zoo vlug als mogelijk was naar den dokter, doch hal verwege waren zij genoodzaakt de juffrouw, die de onmacht nabij was, te dragen. Na ver- bonden te zijn werd zij per auto naar haar meesteres, mej. B gefcracht, waar zij door de emoties en de pijn al spoedig in ijlenden toe- stand geraakte. UIT NOORDSCHARWOUDE. De markt. De afgeloopen week was voor onze tuinders weer weinig bevredigend. Wei zou over de prijzen welke de producten op- brengen niet te klagen zijn, als de productie maar evenredig was aan de bebouwde opper- vlakte. Veel komt echter door allerlei ziektever- schijnselen niet toe, en is voor een groot deel mmderwaardig of komt niet eens zoover dat het de markt bereikt. Rotstruiken in de bloemkool en vallers in de kool zijn aan de orde van den dag en ma ken vooral wat de bloemkool betreft geheele velden waardeloos. Het is dan ook niet gemakkelijk een zuiver becld te geven en als we de toestand met een enkel woord zouden schetsen, zouden we zeg gen de prijzen zijn goed maar kunnen nooit zoo worden, dat er eenigermate van een loo- nende opbrengst kan worden gesproken. Wat de roode kool betreft zijn de prijzen met verminderde aanvoer nog omlaag gegaan en brachten ze meermalen niet meer dan 3 cent per K.G. op. De witte kool heeft zich ondanks sterk toe- genomen aanvoer nog goed gehouden, daar de prijzen van de vorige week zich vrijwel heb ben kunnen handhaven. Veel moest men echter ook nu met een prijs van 2 cent of minder tevreden zijn. Gele kool liep de laatste dagen iets op, maar bleef den geheelen week toch beneden het gemiddel- de van de vorige week. De bloemkoolprijzen gingen met reuzen- sdireden omlaag. Een heel goede bloemkool kocht men de laatste dagen reeds voor onge- yeer 8 cent, terwijl de tweede soort meermalen niet meer dan 2 cent opbracht. Met de aardappelen en de uien ging het de laatste dagen wat beter. De aardappelen wer den ongeveer 11/2 cent per K.G. duurder en brachten de schotsehe muizen Zaterdag van 7 tot 8i/(, cent op. De gele uien zijn deze week met 1 ct. p. K.G omhoog gegaan en brachten Zaterdag van 4.80—/ 5.60 op; echter de nep ging vrij sterk omlaag. In minder dan 14 dagen is deze gedaald van bij de 20 tot ruim 8 gulden als noogste noteering, terwijl Zaterdag meerma len niet meer dan 6 cent gemaakt werd. Spercieboonen daalden eveneens, doch brachten evengoed' een goede prijs op. In totaal was de aanvoer ruim 100 wagons *n kan de week weer als een van de minder fpede worden aangeteekend. UIT ZUIDSCHARWOUDE. De raadsfractie van de R. K. kiesvereeni- Ting ontving dezer dagen van de ra dsfrac- fic der yooruitstrcvcflik vriizuiDige kiesver- eeniging het volgende verzoek: „Namens de raadsfractie, afgevaardigd door de Vooruitstrevende Vrijzinnige Kiesvev- eeniging meenden wij goed te doen, u mee te deelen, dat op grond van de uitspraak der kiezers bij de laatste gemeenteraadsverkie- zing, o. i. het college wethouders behoort te worden samengesteld uit een lid uwer fractie en en uit de onze en dat eveneens de leden voor de gascommissie uit dezelfde raadsfrac- ties behooren te worden gekozen. Immers, lettende op de stemmencijfersR. K. 296, V. V. K. 282, Vrijheidsbond 119 en S. D. 114, zou het groot onrecht zijn, onze kiezers aan- gedaan, als de leden onzer fractie, met een groct aantal kiezers achter zich, van alien in- vloed in de genoemde colleges werden uitge- sloten. Wij vertrouwen, dat u uw recht op verte- genwoordiging grond op dezelfde overwegin- gen en dat u alzoo zal wilkn meewerken, om bij de benoeming der bedoelde leden in elk der colleges een uwer en een onzer fractie te willen helpen benoemen. Gaarne uw antwoord tegemoet ziende, enz." De thans fungeerende wethouders zijn de heeren G. Bekker (R.-K.) en Jan Kroon (Lib.) Het doei is dus, om den heer J. Kroon „ie wippen" en dit naar aanleiding van het uit- gebrachte aantal stemmen bij de laatstgehou- den verkiezing. Wanneer men deze cijfers laat gelden, dan inderdaad, ja, behoort de w.t- houderszetel toegewezen aan de V. V. K., dus aan den wensch van het aantal kiezers dat de heeren J. du Burck en K. Dijkhuizen heeft afgevaardigd. Echter, wanneer voldaan meet worden aan den wensch der kiezers, dan geraakt het stemmenaantal der V. V. K. in de minderhcid. Immers, de fracties hebben toch rekening te houden met de partij die hun hebben afgevaardigd. Welnu, in dit licht bezien heeft de R. K. fractie dan ook geen moeilijike keus, want zij meent maar al te goed, dat zoo niet alien dan toch verreweg de grootste meerderheid de voorkeur zou ge ven aan den heer Jan Kroon. Ten einde zeker- heid te hebben v/at de R. K. fractie zou doen, vcrnamen wij van bestuurszijde, dat men deri heer J. Kroon zal herbenoemen, die sinds vele jaren deze functie bekleedt, en bovendien ook „politiek fatsoen" heeft nog iets te zeg gen. Ook de houding der S. D. kari 0. i. in deze niet twijfelachtig zijn, daar wij op grond der verhoudingen te dezer plaatse meenen, dat van steun dezer zijde aan de V. V. K. niets zal komen. Wij gelooven dus, dat de aftredende houders wel weer zullen herbenoemd den. wel wet- wor- (Aug). van Johannes 83 ZUIDSCHARWOUDE. Geboren: Johanna, d Kos en Alida Heddes. Overleden Leentje Goudsblom, jaar, wed. van L. Snijders. Ondertrouwd Klaas Wever en Eli sabeth Kliffen. Willem Hendrikus Woes- ten burg en Margaretha Bijwaard. G e t r 0 u w d Klaas Wever en Elisabeth Kliffen. UIT WIERINGERWAARD. De gemeenteraad heeft onlangs besloten om de onderwijzeres mej. Duyvetter op haar verzoek over te plaatsen van de school te Oosterland naar die te Hippolytushoef. Na- dien is echter bepaald, dat alleen wachtgel- ders mcgen worden benaemd, waardoor de gemeente gevaar liep, de Rijksvergoeding voor deze onderwijzeres te moetep derven. Het gemeentebestuur heeft zich tot den mi nister gewend met het verzoek, om de Rijks vergoeding toch toe te kennen, in welk geval te Oosterland een wachtgelder zal worden benoemd. Hierop heeft de Minister gunstig beslist. UIT AKERSLOOT. Zondagmiddag brak brand uit in den hooiklamp staane'e op het erf van den vee- houder J. Kaptein op Starting Voor het eerst waren de slangen gekoppeld op de wa- terleiding en de hoeveelheid water die werd gegeven was voldoende om binnen kort de vlammen te bedwingen. Wel moesten de kanten van de klamp worden afgestoken om het verdere hooi te behouden. Hooibroei boven in de klam bij de dekking schijnt de oorzaak te zijn. Verzekering dekt de schade. De slangen op de waterleiding voldeden uit- stekend en binnen een zeer kort tijdsverloop werd water gegeven. De bewoners van Boekel en Westdijk krijgen nu allicht kans om ook electrisch licht in hunne woningen te krijgen. Bijna zonder uitzondering hebben zij zich garant verklaard voor een zekere hoeveelheid K.W. U. te betrekken. In aanmerking genomen het aantal lichtpunten die zij voor hunne bedrij- ven willen betrekken, schijnt het voor de ge meente rendabel te zijn. Aan den raad om 'n besluit te nemen. UIT DIRKSHORN. De heer W. J. Keppel alhier is benoemd tot beambte aan de Amsterdamsche bank Bij de onderlinge Adspiranten-wedstrijd van de Gymnastikvereeniging U. d. I. alhier, directeur de heer Kusman, gehouden op 4 September j.l. was de uitslag als volgt: Jongens le afd. 1. Jb. Manneveld met T7V2 p., 2. P. Groenhart 74 p., 3. K. Man neveld 70'A p. Meisjes le afd. 1. Tr. Schoorl 79 p., 2. N. de Vries 75y2 p., 3. J. Nierop 72A p. Jongens 2e afd. 1. Jb. Schoorl 94 p., 2. J. Berkhouwer 8614 p., 3. T. Berkhouwer 85 punten. Meisjes, 2e afd. 1. C. de Vries Cd. 55A p. 1. G. Berkhouwer 55 y, p., 2. C. Nierop 55 p. UIT H Ell LOO. Gevonden: binnenband, taschje, zakje ochtendvoer, kinderschoen, sigarettenpijpje, sluiter van fototoestel, kettinkje, pantoffels. Vrijdagavond: 8 uur hield de V V. V. „Heiloo Vooruit" een buitengewone alge meene vergaderdnig. De voorzitter K. Veldikamp opende dt vergadering met een woord van welkom Na het voorlezen der uitgebreide notulen merkte de heer Smits op, dat hij op de be- wering van het commissielid Balk niet zijde- lings had beantwoord. Spr. toonde aan, dat hij de bewering had weerlegd door te zeg gen, dat het gepubliceerde bericht over het j rapport (geplaatst op 5 Augustus) en ^PP,9?t geJijtluidSQd De secretaris had met zijde lings beant- wcoMen be'doeld, dat de heer Smits-had g-e- zegd: „Ik heb mijn inlkhting van een lid der commissie". De heer Smits merkte nog op, dat hij na de vergadermg van 5 Augustus bedoeld commissielid had gevraagd, hoe l et stond met de bewering van den heer Balk spr nam aan dat hij dit goed had bedoeld en het meergenoemde commissielid had hem zeer uitdrukkeiijk verzekerd, dat het rapport gereed was toen spr. zijn bericht zond en dat de vergadering was uitgesteld doer een sterf- geval in de familie van den secretaris. Spr legde er den nadruk op, dat hij dit op zijn gezag vol hield. Met deze aanvulling wer- den de notulen goedgekeurd. Hierna kwam aan de orde de door de ver- eenlging uit te geven serie dorpsgezichten, welke pl.m. 1 cent per stuk kosten Men kon zijn bestelling opgeven aan het bestuur (Ons is medegedeeld-, dat er te weinig animo be staat, zoodat de uitgave niet doorgaat Correspondent). Daarna kwam aan de orde het volgende voorstel van het bestuur en de commissie in- zake de gehouden verloting en bestuur en commissie stellen voor, om te voldoen aan de verlotingsvoorwaarden, tot stichting en in- standhoudiing van een sportgebouw en muziektent. De voorzitter sprak ongeveer als volgt: Toen op de laatste buitengewone vergade ring uit het rapport van de commissie was gebleken, dat er van de rechtstreeksche en zij-delingsche aantijging, niets was overge- b lev en en bestuur en lei ding volkomen waren gerehabiliteerd, is bij monde van den voor zitter de meening uitgesproken, een dikke streep er onder te zetten en den bli-k voor- waarts te wenden, opdat het volgende ver- eenigingsjaar, dat 10 October aanvangt, aan- gepakt kan worden. Er is zooveel te doen en er kan ook veel gedaan worden als men eensgezind werkt. En wanneer straks voor het bestuur weer animo ontstaat om te werken hoe dat na. de jaarvergadering dan ook zal zijn saam- gesteld kunnen zich wijdere perspectieven open en. De commissie is intact gebleven en heeft met het bestuur bestudeerd, hoe het kan uit- voering geven aan de voorwaarden, waarop de koninklijike bewifligiing is verleend en te voorzien op de meest practische en afdoende wijze in geldmiddelen, vooral voor de toe- komst. De voorwaarden voor de verloting leggen op stichting en instandhouden van een conc-ertzaal en muziektent en er is geen enikele reden om hier aan niet te voldoen, ook om dat een concertzaal en muziektent hier noodig zijin. De vereeniging heeft bij besluit van de vergadering van 6 December 1926 daartoe sancti-e verleend. Een tooneelzaal is in een zich zoo snel uitbreidende gemeente als Heiloo een gebiediende eisch. Waar nu de ge- legenheid geboden wordt, zoiv'er bezwaar van de kas en zonder eenige risico, terwijl bovendien de vereenigingen die daarvoor in aanmerking komen,, konden gesteund wor den; dit alles kan bereikt worden met een verloting, zij het dan op bescheiden schaal. Verder stelde het bestuur voor, om de be- staande commissie (bes'aande uit de heeren W. Balk, J. Rus en P. Vos) te verzoeken, aan te bl'ijven en zijn medewerking te blijven ver- leenen bij de verdere voorbereiding en uit- voeriing onder den naam van commissie van bijstand, voorts deze commissie uit te brei- den met een gedelegeerde van elke vereeni ging, die aan kunst en sport doen en aan deze commissie de geheele afwikkeling af te dragen. Voorts heeft het dagelijksch bestuur over- leg gepleegd met alle 4 cafehouders dus niet met een, doch alle 4 en het plan, stichting van een zaal, besproken. De heer van de Klauw vroeg verschillen- de inlichtingen over de exploitatie De secre taris deelde mede, dat het gebouw f 17030 zal kosten. Noodig zijin 150 aandeelen a 50 en 8500 hypotheek. Van de aandeelen zijn 100 geplaatst, hypotheek is aanwezig. Wie geen aandeel neemt en hierin is iedereen volkomen vrij heeft g-een risico Ook gaf spr. een zakelijk ov-erzicht over de exploitatie en de verloting. De heer J. Blokker meende, dat eerst het voorstel, de vorige vergadering aangenomen (n.l. het bouwen van een muziektent) in be- handeling moest komen. Ook vroeg spr hoe men den naam dacht van de concertzaal. Krijgt die den naam der vereeniging? De voorzitter wilde daarop niet ingaan De heer Vermeer wilde geen concertzaal bouwen. De Rustende Jager is groot genoeg. (instemming). De heer W. van de Vail meende dat we rustig mpeten werken en geen heeie hoofden maken. Spr. wilde geen woord zeggen over hetgeen was gepasseerd en er evenals de voorzitter „een dikke streep onder zetten" Spr. merkte op dat doorgaan wil zeggen elk jaar een verloting houden en daartegen had spreker versohillende bezwaren welke hij opnoemde. Als er gezegd v. ordt „het bestuur en commissie stelt voor" dan wilde spr. op- merken, dat hij er niet voor was en dat een commissielid zich van stemming had onthou- den. Een concertzaal gebouwd door de ver eeniging geeft, door concurrentie gedreven nog een concertzaal, en spr. schetste de moeilijkheden die hier door ontstaan. Er is spr. gevraagd of hij tegen een concertzaal is en dit beantwoordt spr. ontkennend, doch een voorstel als dit kan zijn goedkeuring niet wegdragen. De voorzitter antwoordde dat een verloting noodig is voor de exploitatie en instandhouding der concertzaal. Voorts wijdde spr. uit over het snelle tempo waarin de gemeente vooruit gaat, over de concurren tie van a-ndere plaatsen rondom ons en zeide dat we anders (als er geen verloting wordt gehouden) niets kunnen doen. Steun is ook noodig aan vereenigingen en er is geen risi co aan verbonden. Moeten we dit niet met beide handen aanpakken? De heer Rus (lid der commissie) vond het opvallend dat er geapplaudiseprd wordt als de heer v. d. Vail het woord"** ft. Dit geeft spr. te denken. Dit applaus bleef achterwege toen de heer Balk het rapport uitbracht. Spr. had met be- sturen van vereenigingen geconfereerd en alien zijn voor een concertzaal en spr. meen de dat die er moest komen. Wat is er ook te gen als de heeren van Gemeren en Kostelijk de dubbeltjes bijeen brengen? Spr. bewon- derde hun moed, doch laat ze doorgaan. Er ig-f is gesproken over een muziektent, doch laten uitrusting van ens corps. (Applaus). De heer Vermeer klwijfeld of onze vereeniging wel aan de Statuten voldoet, spr. gelcofde niet dat de Statuten hierin voorzien. De voorzitter toonde aan dat art. 2 hierin voor- heer Vermeer betwijfelde of onze vereeniging telijk en van Gemeren het doen, doch gebruik niet den naam der vereeniging. (Applaus). De heer Rus voerde aan dat als een par- ticulier een concertzaal wil stichten, hij zou zeggen ga je gang. De heer v. d. Vail: Het is mij bekend dat een particulier zulks zal doen. (Applaus). De Secretaris: Het doet mij genoegen dat de heer v. d. Vail dit in het openbaar zegt Laat die particulier zich met het bestuur •verstaan en hier aan de bestuurstafel met zijn plan kemen! De heer Balk (lid der commissie) begreep de oppesitie niet. Risico is er niet aan ver bonden. De heeren (van Gemeren en Koste lijk) kunnen geen verloting aanvragen daar voor moet een publiek rechterlijk lichaam zijn. Laten we de gelegenheid met beide han den aanpakken. De heer Schrcoder meende dat een jaar- lijksche verloting geen succes zal hebben. Sur. zeide dat de verloting van de L. E. T. T. iiiervan thans den neerslag ondervindt. De Voorzitter: Aan wie de schuld? De heer Balk zeide dat de gehouden verloting van de V. V. V. toch een succes is geweest, er was gerekend op 2500 en er is 5000. Hierna kwam het bestuursvoorstel in stem ming, en werd verworpen met 29 stemmen tegen, 14 voor en 3 bianco. De vcorzitter sloot de vergadering. Ge- rcep „De rondvraag". De vcorzitter in Octo ber hebben we weer een vergadering! (We hebben Zaterdag gezegd dat het voorstel van v. d. Vail niet in stemming kwam en toch practisch v/as aangenomen. De voorzitter deelde onze meening niet, daar er een voorstel, dat van bestuur en commis sie, op de agenda stond. Hoewel we dit niet ontkennen meenen we toch dat onze meening de juiste is en we hebben verschillende leden gevraagd die er ook zo oover dachten. Het voorstel van de heer v. d. Vail is op 5 Augustus aangenomen er is toen besloten om slechts 14 dagen te wachten cm de com missie te hcoren en de plaats te bepalen waar de muziektent gebouwd zal worden We meenen echter dat het bestuur zoodanig van streek was door de cok voor ons onver- wachte nederlaag, dat het alle lust is be- nomen om nog iets te doen. De tegenwerking is dan ook teekenend. Is uw SCHRUFMACHINIi defect? Bel No. 150 op! helpen U direct. Wij HEILOO. (Augustus). Geboren Cornelia, d. van Fred. Hol- lenberg en Neeltje Blokker. Johanna Anna, d. van Wilhelmus •Praat en Guurtruida Schouten. Margaretha Catharina, d. van Hendrik H. Greenland en Maria Braak. Petrus Johannes, z. van Hendricus van der Pal en Wilhelmina Anna Verduin. Johan nes, z. van Johannes Hoogland en Geertruida Meijer. Johanna Cornelia, d. van Jacobus Kraakman en Maria Nuijens. Cornelis Martinus, z. van Gerard Schouten en Maria Christina Vermeulen. Elisabeth Wilhel mina, d. van Bancras Petrus Korthouwen en Anna Welboren. Jacobus Hendricus, z. van Hendrik Stuijt en Anna Buren. Overleden. Engelina Bobeldijk, echt- gencote van Klaas de Wit, 80 jaar. Johan nes Klaaasse, 51 jaar. Wilhelmina Meijer, echtgen. van Dirk Rusting, 56 jaar. Ondertrouwd Hendrik Gerard Johan Maas Geesteranus en Prinses Roussou- dana Amilachvary. Willem Cornelis Was- terval en Theresia Theodora Maria Meussen. UIT WINKEL. Door Burgemeester en Wethouders zijn be noemd, tot tijdelijk onderwijzeres aan de school te Winkel, mejuffrouw K. Schoorl te Barsingerhorn en aan de school te Lutjewin- kel, mejuffrouw Keetman te Nieuwe Niedorp WINKEL. (Aug.) Geboren: Johanna Wilhelmina, d. van Bernarcius Hendriks en Antonetta Brui- nink. Aaltje, d. vah Meijert Lent en Jan- netje Catharina Peetoom. Getrouwd Jan Muntjewerf te Anna- Paulowna en Elisabeth de Jong alhier. Overleden Levenloos aangegeven kind van Jan Kossen en Brechtje Kooij. Jacob Kistemaker, 78 jaar, echtgen. van Jan- tje Visser, eerder van Neeltje Winkel. UIT WARMENHUIZEN. De heer W. Koot, van hier, is te Wagenin- gen geslaagd voor het examen tuinbouwkun- de l.o. UIT BERGEN. Op de te Haarlem gehouden tentoonstel- ling van de Kynologenclub te Amsterdam is in de Nationale Fokkersklasse de derde prijs met het praedicaat „zeer goed" toegekend aan Bulona v. d. Gelder, eigenaar de heer H. Wielinga alhier. UIT LIMMEN. Aan Carex vom Kronamt, eigenaar dfe hr. J A. Prins alhier is op de tentoonstelling te Haarlem van de Amsterdamsche Kynolo genclub de eerste prijs toegekend met het praedicaat „zeer goed", in de open klasse, reuen Duitsche herdershonden. UIT OOSTHUIZEN. In plaats van den heer Jn. Knol, die be- dankt heeft voor zijne benoeming tot lid van den gemeenteraad, is gekozen verklaard de heer Th. van Geytenbeek (S. D. A. P.) UIT BEVERWIJK. In alle kerkgebouwen, uitgezonderd in de Luthersche Kerk, waar geen dienst was, is Zondagmorgen het feit herdacht van het 650- jarig bestaan van Beverwijik als vrije markt- plaats. NOG NIEUWE AARDBEIEN? Te Heemskerk en Wij'k aan Duin bloeien sommige ardbeienvelden alsof we Mei schrij- ven. Bij bestendigheid1 van deze weersgesteld- heid kunnen in't laatst dezer maand of begin der volgende nog vele aardbeien geplukt wor den. Reeds zijn enkele planten al uitgebloeid, STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 5 September. 4de klasse lste lijst. Prijzen van 65,- -tbOftfrare begtnt te ze^en. wenfokie aan te iybfe&Bj tW m dat 5 389 911 1282 1471 1565 1731 2096 2627 2798 2931 3140 3718 3911 4300 4566 4839 5039 5350 5561 5789 5940 6264 6484 6617 7168 7280 7456 7645 7887 8123 8426 8768 9012 9640 10245. 10344 10802 11198 11403 11715 11953 12143 12288 12424 12587 12958 13227 13456 13675 13994 14182 14528 14690 14947 15214 15655 15881 16002 16'S5 16325 16463 16639 16781 17009 17213 17523 17880 18016 18282 18515 18774 19011 19314 19470 19633 19818 20124 20278 20563 20743 20030 47 413 912 1315 1477 1633 1738 2153 2634 2812 3040 3275 3786 3936 4327 4-612 4921 5119 5364 5579 5847 5973 6307 6496 6777 7175 7319 7467 7703 7941 8184 8523 8819 9238 9643 10260 10408 10826 11203 11429 11783 11956 12169 12308 12436 12593 13004 13249 13535 13700 14011 14221 14561 14705 15010 15221 15679 15888 16010 16197 16327 16565 16645 16840 17026 17243 17595 17889 18047 18330 18572 18826 19073 19317 19509 19639 19859 20150 20389 20618 20845 20952 1S3 537 947 1348 1480 1660 1845 2190 2663 2838 3063 3332 3833 4062 4360 4700 4967 5130 5379 5665 5872 60S1 6314 6535 7058 7212 7327 7511 7737 7966 8223 8580 8870 9250 9751 10264 10536 10886 11219 11480 11874 11993 12184 12330 12470 12650 13074 13296 13543 13722 14013 14243 14565 14803 15015 15313 15693 15903 16023 16198 16383 16567 16648 16903 17072 17411 17736 17923 18077 18401 18647 18842 19116 19440 19560 19701 19892 20155 20415 20631 20867 20985 209 544 981 1353 1515 1671 1867 2223 2765 2875 3085 3347" 3841 4144 4391 4770 4987 5132 5413 5727 5873 6105 6316 6557 7065 7218 7363 7577 7776 8029 8368 85S9 8871 9393 9972 10273 10605 10932 11275 11541 11879 12018 12234 12360 12520 12655 13097 13315 13578 13900 14043 14303 14588 14820 15130 15395 15718 15958 16067 16206 16392 16569 166S6 16910 17152 17413 17769 17946 18092 18410 18671 18845 19143 19456 19600 19784 20001 20156 20431 20632 208"5 242 677 1051 1412 1538 1695 2009 2257 2770 2897 3122 3451 3894 4161 4450 4772 4989 5167 5479 5766 5891 6201 6329 6364 7103 7245 7373 7635 7819 8039 8393 8691 8882 9571 9996 10300 10684 10969 11359 11562 11885 12029 12243 12407 12565 126S8 13166 13329 13637 13909 14123 14363 14589 14869 15133 15479 15723 15959 16106 16210 16420 16607 16710 16984 17162 17422 17774 17948 18146 18458 18672 18928 19157 19464 196C6 19798 20052 20158 20445 20708 20897 286 789 1192 1414 1544 1699 2092 2486 2784 2923 3138 35S1 390C 4251 4523 4812 5021 5183 5546 576S 5935 6212 6434 6609 7113 7265 7453 7642 7820 8062 8422 8764 8961 9596 10151 10330 10712 10981 11366 11709 11945 12114 12255 12413 12586 12693 13194 13444 13-640 13975 14152 14398 14682 14933 15169 16550 15758 15999 16180 16252 16455 16611 16762 17003 17192 17473 17799 17987 18154 18497 18799 18978 19249 19467 19629 19806 20122 20172 20468 20726 20911 EngezoiiifeBi siufeken (Builen verantwuo: delijkheui van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de •edartie rr mede instemt.) Aan de Redactie. Niet een ieder is in de gelegenheid de kunst in ongine te genieten. Vandaar, dat hij ge- bruikt de radio. Wat de muziek betreft komt de eerste viool en de bas, daarna de tweede v.ool het meest de werkelijkheia nabij -too bij het pianospel de forto's Wat de men- schelijke stem betreft komen behalve d'e zang -e komieke zetten het beste over. Veel hangt echter af van het soort toestei, dat de klank- gelurden moet weergeven. Maar het bhjft ersatz. Toen ik de voorlaatste vergadering van den gemeenteraad bijwoonde en de Edelaehtbare Raaldsleden hun meening over lyceum, trac- fortram, verkoop van een stukje grond en ver> plaaising van een marktdag hoorde verkondi" gen (welke vergadering ruim vier uur duurde, ofschoon een ieder den uitslag kon bevroeden) kwam ik tot de conclusie, dat het on tegen gelijk belangrijk en noodig is, dat de\iezers in de gelegenheid worden gesteld de sprekers- afgevaardigden zelf te hooren, het geen nu niet het geval is. Zooals het nu is, blijft het t zelfde of men toehoort op het tribunetje ol net verslag der zitting uit de courant leest. Op de eerste kan men niet alles hooren, ter wijl de tweede dikwijls niet alles opneemt. Evenals er bij radio soorten toestellen zijn, waarvan het eene niet zoo duid'lijk over brengt als het andere en men hetgeen men met belieft uitschakelt, zoo is het ook met de couranten. De eene geeft een duidelijker ver slag dan de andere en wordt de uitschakeling geregeld naar hetgeen men oorbaar acht voor de lezers, waardoor de kiezers dikwijls geen juist althans vaag denkbeeld krijgen van het gesprokene in de zitting. Maar hetgeen uit de couranten en op het tribunetje het best vernomen zijn de weerge- vingen van de eerste en tweede viool als de bas van iedere partij, mits deze alien alegro tempo hebben. Ook de komieke zetten worden bijna getrouw weergegeven. Hoe komt het eigenlijk, dat men op het tri bunetje zoo weinig hoort? Ten eerste omdat de acoustiek der vergaderzaal niet zuiver is. Ten tweede, omdat men steeds staan moet en waar de vermoeidheid van het lichaam dik wijls evenredig is met dte vermoeidheid des geestes, daar gaat het gesprokene ons voorbij als waren we in het geheel niet aanwezig Missehien wordt in de toekomst nog eens een artikel in de gemeentewet bijgevoegd, inhou- dtend, dat er een verkleedkamer voor manne- lij-ke toehoorders moet zijn, waardoor het hen geoorloofd wordt tijden-s de zittir/g een vrou- 7 uv J JJiclxllC-U al UllgCUl\JC)U) o J 0 1 1

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6