Telegpammen Binnenland Tijdschriften (OedeeUeLijk gecorrigeerd.) AMERIKAANSCHE TORPEDOJAOERS IN AMSTERDAM AMSTERDAM, 8 Sept. Hedensmorgen zijn in de haven aamgakomen de twee Amerikaansche torpedojagers Whipple" en „Barker", die tot 15 September in de hoofdstad zullen blijven. De torpedojagers hebben ligplaats ge- kregen bij den Westerdoksdijk tegenovei het koloniaal Etablissement. Bij bun binnenkomst in de haven zijn de Amerikaansche officieren en bemannimg verwelkomd door den garnizoenacomman- <jant, majoor H. C. Rouffaer den haven- meester, den heer W. N. van der Pol, den Amerikaansche marine-attache Edwards en den Amerikaanschen consul mr. Spamer In den loop van den dag zijn de gebrui kelijke beleefdheidsbezoeken gewisseld. DOOR EEN AUTO OVERREDEN EN GEDOOD. TER APEL, 8 Sept. Te Ter Apelkanaa. is het 4-jarig dochtertje van den heer Beer ta door den auto van Dr. Koster van Stadskanaal overreden en gedood. De chauffeur treft geen schuld. Het kind sprong plotseling voor den auto. EEN 6-JARIG KNAAPJE DOODGEREDEN. LEEUWARDEN, 8 Sept. Gistermiddag omstreeks 5 uur geraakte het 5-jarig jon- getje van den heer Sinnema op den Gro- niniger straatweg spelenderwijs onder een sproeiauto van de Gemeentelijke Reini- ging, De widen gingen hem over het hoofd, tengevolge waarvan de dood onmiddellijk intrad. ONDER DEN WAGEN GEVALLEN. LEIDEN, 8 Sept. Gistermiddag is de 25-jarige arbeider A. S., terwijl hij op den Leimuiderdifk te Haarlemmermeer aan het mestrijden was, door een duizeling bevan- gen en onder zijn eigen wagen geraakt De man werd op slag gedood. Hij laat een vrouw en een nog jeugaig kind onvcrzorgd achter. DE VLIEGTOCHTEN. LONDEN, 8 Sept. Van de „Sir John Car- ling", die gistermorgen is opgestegen voor een Oceaanvlcht, werd niets meer verno- men. LONDEN, 8 Sept. De „Prid'e of De troit" is op de reis om de wereld met de Amerikaansche vliegers Brock en Schnee aan boord, v,an Rangoon vertrokken naar Bangkok. Wanneer de weersomstandighed'en gnu- stig zijn zal onmiddellijk worden doorge- vlogen naar Anoy in Ondo-China. VEERBOOT OMGESLAGEN. LONDEN, 8 Sept. Naar uit Tokio ge- meld wordt is in een stadje Seoel in Korea een veerboot op de rivier omgeslagen. Bijna alle opvarenden, meer dan 200 personen, zouden verdronken zijn. JHR. BEELAERTS VAN BLOKLAND MET VOORNEMENS, ZIJN RESOLUTIE IN TE TREKKEN. GENeVE, 8 Sept. De Nederlandsche minister van Buitenlandsche Zaken, Jhr. Beelaerts van Blokland verklaarde heden aan vertegenwoordigers der pers. dat hij niet voornemens is, zijn bij den Volken- bondsvergadering aanhangig gemaakte re- solutie in te trekken. De Nederlandsche delegate zal in elk geval een stemming Dver haar resolutie verlangen. WEER EEN INCIDENT AAN DE FRANSCH-ITALIAANSCHE GRENS. PARIJS, 8 Sept. Naar uit Nice gemeld wordt, heeft zich aan de Fransch-Ita'.iaan- sche grens weer een incident voorgedaan; een Fransch grootgrondbezitter werd na melijk, zonder eenige opgaaf van redc-nen, door Italiaansche militairen weggevoerd van zijn op ongeveer 8 kilometer van de Fransche grens op Italiaansch gebied lig- gend landhuis. NOG STEEDS GEEN SPOOR VAN DE „OLD GLORY". NEW-YORK, 8 Sept. Het zoeken van een vrij groot aantal Oceaanschepen naar die „Old Glory" is tot nog toe zonder resultaat gebleven Aan het vliegtuig ,,Sir John Carling" dat, toen het gist'eren zijn vluch't van Kaap Race naar Londen voort- zette, nog niets wist van het lot der „01d Glory" werd later bericht gezonden, en verzocht, uit te kijken naar het vermiste vliegtuig. LEVINE TERUG IN LONDEN. LONDEN, 8 Sept. Gisterenavond arri- veerde Levine in het Savoy-hotel te Londen. Hij verklaarde, dat de weerberichten zeer ongunstig luiden, de storm op den Oeaan in Westelijke richting heeft een snelheid van meer dan 40 mijl per uur. Gedurende zijn afwezigheid is er een stapel brieven binnengekomen. Levine had nog eenige zaken in Londen te regelen. Hij zeide nog: „Het spijt mij buitengewoon dat de vlucht van de „01d Glory" mislukt is, maar de vliegers zullen zeker hier of daar rond- zwerven en ik ben er van overtuigd, dat zij OinnenKorr door een of ander schip zullen worden opgepikt. Verder vond ik het jam mer, dat ik Miss Boll moest teleurstellen, maar het is absoluut onmogelijk haar mee te nemen. EX-KEIZERIN ZITA ZIEK. PARIJS, 8 Sept. De Koning en de Ko- ningin van Snanje hebben zich speciaal naar San SeWstian begeven om een bezoek te brengen aan de weduwe van wijlen ex- Keizer Karl van Oostenrijk, ex-Keizerin Zita, die thans vrij ernstig ziek is. Sinds den dood van haar echtgenoot woont de 35-jarige Zita met haar 8 kinde- ren bij San Sebastian; zij hoopt haar oud- sten zoon Otto, die thans 16 jaar oud is, nog eens op den Hongaarschen troon te zullen zien. DE HOOFDPPIJS DER VERLOTING Op het oogenbiik van het afdrukken dezer con rant wordt ons bekend, dat de hoofdprijs der Heiloosche verloting (paard en wagen) gevallen is op No. jc»28. RIJWIELPADENWEE. In „Toerisme" van 8 Sept. lezen wij het volgende: Wij maakten in ons nummer van 25 Aug. 1.1. eenige opmerkingen naar aanleiding der jaarvergaderinjg van de Rijwielpadvereeni ging „Ltrecht Met Omstreken". Het Bestuur van de Rijwielpadvereeniging „Noord-Kennemerland" schrijft ons naar aanleiding daarvan het navolgende: „Dezen zomer werd door de Vereeniging een rijwielpad aangelegd van den Fransch- man tot Bergen aan Zee. Een beschrijving van dit prachtige pad, van een breedte van ruim 4 meter en een lengte van circa 4 K.M., behoeven wij niet te geven, want de duizenden en nog eens duizenden wielrijders, die in de afgeloopen maand Augustus van dit pad ge bruik hebben gemaakt en voor wie dit pad ge maakt is, kennen het maar al te goed. Zij roemen het ten zeerste! Zij weten misschien niet, dat de aanleg ruim 14.000 heeft gekost. En zij weten mis schien ook niet, dat de Vereeniging die dit werk tot stand bracht, zich daardoor in zor- gen heeft gezet, daar zij slechts 247 leden telt, waarvan de meeste slechts 1.— per jaar contribute betalen. Zij accepteeren het tot stand gebrachte werk als iets van zelfsprekends. Zij rrfaken er ge- bruik van, omdat het „er is". Hoe het er ge- komen is, en of het er in een behoorlijken staat van onderhoud zal blijven, daar bekommeren de meesten zich niet om! Evenmin overwegen zij de mogelijkheid of er nog meer van zulke paden zullen kunnen worden gemaakt. En waar hangt,dat van af? Alleen van de- ze eenvoudige overweging: „Wielrijders van Alkmaar en omgeving, wordt alien lid voor de somma van 1.per jaar van de Rijwiel padvereeniging „Noord- Kennemerland", se- cretaris-penningmeester de heer A. C. Bos te Bergen Binnen. Gireert aan No. 37624 (kan- toor Egmond aan Zee) 1.of stuurt een postwissel van f 1.met opgave van Uw adres aan mr. J. P. Bosman te Alkmaar. Is het niet beschamend, dat in een centrum van ruim 30.000 inwoners als Alkmaar en omgeving telt, er slechts 247 lid zijn van 'n vereeniging van wier nuttigen arbeid zooveel duizenden inwoners in de zomermaanden een bijna dagelijksch gebruik maken? Wij hebben geschat dat ru:m 5000 der in- en omwonen- den van Alkmaar in het bezit van een fiets zijn. Als die nu eens alien voor een luttelen gul den per jaar lid waren, wat zou de vereeni ging dan niet kunnen presteeren! Dan zouden er spoedig meerdere rijwielpa- den volgen. Dan zouden alien, die thans zon der bij te dragen van het bestaande rijwielpad gebruik maken, vertomd staan van de resul- tatep, die „eendracht maakt macht" kan bren gen. Daarom gij alien die een fiets hebt, wordt lid van de Rijwielpadvereeniging Noord-Kennemerland". Hoe jammer is het dat't bestuur van deze vereeniging, dat door daden toont zeer ener- giek en waarlijk niet bang te zijn, zoo weinig medewerking heeft. Er moet waarlijk nog heel veel in ons volk, dat o zoo gaarne aan sport doet en er den mond vol van heeft, ver- anderen alvorens het in alle opzichten „spor- tief" genoemd kan worden. Want sportief is het allerminst van iets.volop te profiteeren ten koste van het geld van anderen. En dat is hier in de ergste mate het geval. Misschien dat men het in Alkmaar nog eens probeert met wat propaganda in den in ons vorig nummer aangegeven geest. (Vooral met het oog op het tot stand bren gen van meerdere rijwielpaden achten ook wij het noodzakelijk, dat de vereeniging zich in een toenemende sympathie van de weggebruikers zal gaan verheugen. Het zijn niet alleen de wielrijders, die van bet rijwiel pad profiteeren. Door het rijwielpad wordt de gewone weg evenzeer outlast, zoodat ook een auto- mobdiet met sociaal gevoel lid van de rij wielpadvereeniging dienit te worden. Overigens blijven wij van oordeef, dat de Province hier ook een taak heeft te vervul- len. Dat een verzoek van de vereeniging niet in de zomerzitting van de Staten ter tafel is gekomen, hoewel dit was toegezegd, blijft ons een raadsei. Waar blijft het Statenlid, die daarover eens een vraag tot Ged. Staten richt. Het bestuur zal o. i. goed doen, spoe-1 dig eens een ledenvergadering uit te schrij- ven. Voorloopig moet er wat meer contact komen tusschen de leden en bet bestuur. Wanneer ieder lid de verplichting op zich neemt, om een nieuw lid aan te brengen en dit is toch heusch niet zoo moeilijk, komt de vereeniging spoedig wel tot den gewensch- ten bloei. Red. Alkm. Crt.). Het Septembernummer van het Maandblad voor Berechting en Reclasseering bevat op nieuw een zeer lezenswaardige bijdrage van Mr. H. W. H. Andrae over de Rechxspraak der Gezinsrechtbanken in Noord-Amerika. Verder een kort opstel over het al of niet wenschelijke van invoering der lijfstraffen en ook overigens op het gebied der reclassee ring goede en aantrekkelijke lectuur. Onder de Korte Mededeelingea treffen wij naar aanleiding van het bezoek van onzen stadgenoot Mr. N. Muller aan Amerika een passage aan, overgenomen uit het Augustusr nummer van „The Ounce", Maandblad van the Big Brother and Big Sister Federation welke vertaald als volgt luidt: „Overzeesche Bezoekers. In April 1921 openden wij een briefwisse- ling met den Kinderrechter Muller uit Alk maar (Holland) en thans, zes jaren later, smaken wij het genoegen dezen eminente au- toriteit in zalce problemen betpfffende sociale behandeling van gevangenen, reclasseering etc. in ons midden te ontvangen. Hij is een van de leidende figuren op criminologistisch febied in Europa". eer zeker mag het bovenstaande heschouwd worden als een fraaie erkenning van rechter Muller's groote verdienste. Onder het opschrift „Belasting en Gevan- gene" lezen wij verder het volgende: Van de vrijheid om de eel eenszins te versieren, had een gevangene gebruik gemaakt door zijn aanslagbiljet in de inkomstenbelasting uit te stallen. Het bedrag was omstreeks 80. Weldra had hij gelegenheid de versiering uit te breiden, want hij kreeg een waarschuwing en een aanmaning om nu spoedig met de beta- ling over de brug te komen. Dit alles was aangenaam en strekt tot versiering. Minder aangenaam was het dat de laatstgenoemde biljetten den berooiden gevangene, die toch door toedoen van den staat buiten machte was zijn belastinggeld te verdienen, veertig cents kostten. En wane het in zulk omstandig- heden niet wijs van „Financien"' om die vruchtelooze en kostbare aanmaningen ach- terwege te laten? Immers „Finvancien was op de hoogte van de gevangenschap van dezen belastingschuldige: de aanmanig was zelfs geadresseerd aan X. (naam voluit), wonende in de strafgevangenis te Y. Er schijnt eenige aanleiding „Financien" onzer- zijds ,,aan te manen" liever zijn dure brieven in zulke omstandigheden thuis te houden. En althans niet den vollen naam van een gevan gene te schrijven, want wij zijn zeker, dat „Justitie" dit niet goed zal keuren. „Op den Uitkijk" blijft een periodiek dat in tal van gezinnen met graagte wordt ge- lezen, dat uitermate goede lectuur voor iedereen bevat en stormenderhand steeds meer lezers weef te winnen. De lijst van me- dewerkers bevat uitstekende namen en de keurige illustrates verhoogen nog de aan- trekke'ijkheid der steeds interessante artike- len. Uit het 3 September-nummer Vermel den wij de bijdragen van Ph C. Vrie2en over ,.Sfraatleven in Jeruza'.em", van Ir. Daan Jansen ever luis en Tuin", van Ds. James Leynse over Bedelaars in China en Ds. Piersons vervolg op zijn artikelenreeks: Rem brandt en zijn Bijbelsche kunst. Het 1 September-nummer van -de- „Boek- zaak der geheele Wereld" opent met een op stel van den knappen essayist Bernard Ver- hoeven over Frans Erens, waarin op scherpe wijze in het licht gesteld wordt de verhou- ding waarin deze Katholieke Tachtiger zich bevorid ten opzichte van zijn geloof. Antoon van Duinkerken schrijft over Saks' studie „Busken Huet en Potgieter", terwijl H. Rongen in zijn rubriek „Dichters in hun Kahinet" een uitstekend beeld geeft van Mar cel Proust. In de kolommen gevuld met „Verscheiden- heden" kan men weer tal van „Faits divers" omtrent schrijvers en hun boeken vinden. Uit onze Staatsmachine. w\- Be phofogTaaf^Nu Kefefe, niet zoo Bezorgd kifken r j T (Judge). Arbitrageverdrag met Duitschland. Staatsblad no. 279, de vorige week ver- schenen, bevat het Koninklijk Besluit van den 27en Juli j.l., waarbij het op 20 Mei 1926 te 's Gravenhage tusschen Nederland en Duitschland gesloien Arbitrage- en Ver- zoeningsverdrag met bijbehoorend Slotpro- tocol werd bekend gemaakt. Van dit verdrag willen we het eerste deel, dat over de arbitra ge handelt, in deze bijdrage bespreken. Eeni ge weken geleden bespraken we het op zich- zelf niet zoo belangrijke verzoeningsverdrag, gesloten tusschen Zwitserland en Nederland Dat we het bespraken vond zijn oorzaak in het feit, dat we onze lezers wilden doen ken- nismaken met den inhoud van een verzoe ningsverdrag. Om dezelfde reden bespreken we thans het onderhavige arbitrageverdrag, temeer waar in de groote buitenlandsche po- litiek telkens van zulke verdragen sprake is. Een arbitrageverdrag gaat evenals een verzoeningsverdrag uit van den wensch de beslechting van tusschen twee landen gere- zen geschillen in der minne te bevorderen, vandaar dat allereerst beide partijen zich verpiichten om alle geschillen, van welken aard ook, die niet binnen redelijken tijd langs diplomatieken weg opgelost kunnen worden en niet met toesteinming van beide partijen aan het Permanente Hof van Internationale Justitie kunnen voorgelegd worden, hetzij aan een arbitrage, hetzij aan een verzoeningsprocedure te onderwerpen. Daarvan zijn echter uitgesloten die ge schillen, voor welker beslechting de beide partijen door andere tusschen haar bestaande overeenkomstei aan een bijzondere procedure gebonden zijn. Aan een arbitrage-procedure tusschen Nederland en Duitschland zullen voortaan zijn onderworpen de geschillen, waarbij de partijen het onderling oneens zijn over een rechtsvraag, in het bijzonder: de inhoud, de uit'legging en de toepassing van een tusschenbeide partijen gesloten verdrag; ieder punt van internationaal recht, het be- staan van een feit, dat, wanneer het werd vaatgestefd, zou inhouden de sch ending van een internationale verplichting en den om- vang en aard van de vergoeding in geval van zulk een schending. Bestaat er verschil van meening over de vraag of een geschil tot de genoemde soorten behoort, dan wordt te- voren die vraag door arbitrage beslist Het scheidsgerecht wordt op de volgende wijze samengesteld. Beide partijen benoe- men ieder een scheidsrechter; in gemeen overleg worden dan nog drie arbiters be- noemd en uit dit drietal de voorzitter. Het college bezit het recht een dier leden te wre- ken, die bij gemeen overleg gekozen worden, op grond van het feit, dat hij de nationaliteit van een der beide partijen verkrijgt, op dit grondgebied zich vestigt of in dienst van een der partijen is getreden. Dit geschiedt natuurlijk met de bedoeling den invloed van beide partijen gelijk te doen zijn. Voor ieder geschil worden de scheidsrechters opnieuw gekozen. WM kan worden bepaald, dat voor bepaalde soorten van geschillen gedurende een bepaalden tijd dezelfde rechters tot het scheidsgerecht zullen behooren. Voor ieder te behandelen geschil wordt door de beide partijen een compromis aan- gegaan, waarin worden geregeld: het punt van geschil, de eventueele bijzondere be- voegdheden van het scheidsgerecht, de sa- menstelling en de zetel, de grootte van het door ieder als voorschot op de kosten te stor- ten bedrag, de regelen, die in acht genomen moeten worden ten aanzien van den vorm en de termijnen der procedure en verdere bij- zonderheden, die noodig mochten blijken. Wanneer het compromis niet binnen zes maanden, nadat een der partijen zijn verlan gen naar een scheidsgerecht heeft kenbaar gemaakt, tot stand gekomen is, dan heeft iedere partij het recht om zich te wenden tot de in het tweede deel van dit verdrag ge noemde verzoeningscommissie ter opstelling van het compromis, dat door haar binnen twee maanden opgesteld wordt. Eveneens treedt deze commissie handelend op, wan neer een partij den door haar te benoemen rechter niet heeft aangewezen of wanneer er verschil bestaat onitrent de aanwijzing der drie onpartijdige rechters of van aen voorzitter. Verder kan deze commissie nog beslissingen omtrent het compromis nemen, totdat het scheidsgerecht aangewezen is. De scheidsrechterlijke beslissing, die als alle beslissingen met gewone meerderheid van stemmen wordt genomen, moet de aan- wijzingen bevatten over de wijze, waarop het besluit ten uitvoer zal worden gebracht en in het bijzonder de termijnen, welke daarbij in acht genomen moeten worden. Wanneer in een scheidsrechterlijke beslissing wordt ge- constateerd, dat een maatregel of beslissing door een gerecht of door een andere autori- teit van een der partijen genomen, i% strijd is met het Volkenrecht, geheel of gedeelte- lijk, maar wanneer volgens het staatsrecht van die partij de gevolgen daarvan niet ol niet geheel door administratieve maatrege- len ter zijde kunnen worden gesteld, dan moet de scheidsrechterlijke beslissing de be- hoorlijke vergoeding -aangeven, die aan de beleedigde parij zal worden toegejeend Is eenmaal de beslissing genomen, dan kan, wanneer althans niet tevoren is verklaard, dat men zich daaraan in ieder geval zal on derwerpen, revisie worden verzocht. Maar daarvoor is noodig, dat een feit van zoodani- gen aard ontdekt werd, dat het van beslis- senden invloed op de uitspraak had kunnen zijn. De termijn, waarbinnen zulk een feif aan den dag moet getreden zijn, moet in de uitspraak voorzien zijn. Alle geschillen, die verder ontstaan over de uitlegging of ten uitvoerlegging der beslissing, worden door het scheidsgerecht opgelost. Aan zijn beslis' singen legt het scheidsgerecht ten grondslag: de tusschen de partijen geldende overeenkom- sten van algemeene of bijzonderen aard en de daaruit voortspruitende rechtregelen; het internationaal gewoonte-recht als uiting van een algemeen als recht geldende praktijk; de algemeene door de beschaafdfe staten erken- de rechtsbeginselende resultaten van be- proefde wetenschap en rechtspraak als hulp- middel voor het vaststellen der rechtanfr- men. Met toestemming van beide partijen kan het scheidsgerecht in plaats van naar rechtsbeginselen ook naar billijkheid zijn uit spraak doen. Zooals we reeds opmerkten, van zeer groot belang is dit verdrag niet. In den langen fee- ten van verdragen heeft het echter zijn plaats. Daarom meenden we goed te doe het bij wijze van voorbeeld te bespreken. Meurs van 7 September 1927. Opgave van Noordbollanilsoh Landbouwcrediet. Vorige Koers - 1 1 - - Italic NIET OFFIOEEU Vorige koers Het Accountantskantoor van S. J. A. KEESOM is gevestigd ^iTEE.\ EABHIG over de I,an&re§traat. Tel. L (Ontvangen per draadlooze telefoon). 1 v Koers van heden STAATSl.EENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANK4NSTELL1NGEN. KoL Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. 100o w Resc. 1NDUSTR. OND. B1NNENL. Centr. Suiker Aand. Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. R* n D- Maekubee NederL Kunstzijde Philips Glocilatnpen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V AV Java Cultuur Cult VorstenL Dito actions Poerworedjo I MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee Holl. Olie Koa Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber I Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. RutAer SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd Lloyd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust")i Oude Deli oenembah Deli Batavia t j AMERIKA. Southern Rails Union Pacific Wabash i I. i i t. 9 I. 4.-■ I 1 a t I --ifV- 2947/, 190 183 V. 184 V. 120 1941/. 99iA 96Si, 9-V. 111V. 351 Vs 175 V, 4643/. 807 432 1931,. 178.50 13814 1501/, 325./, 349 301 i/s 236 244V. 450 216 160 ?02 151 304 121/. 89 867/, 137 40 V« 264V, 480 V, 480V, 5421/, 691/s te pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.— pi. 2. 101V, 29214 1901/. I8314 292-J 190 V, 291 J.2 189*90* 1821.1* 122J.3 198.2CO 1141/. 364i-5i 125-} 198-200 931-9 9614 1131-4* 364i-0* 1211-2* 197*.8 113-1/, 363J.4 152 805.6 424 19114 13914 SC5-6 191V, 178.9 138-9 80114 177-9 152 V, 326 35114 351-2 351J-3 301|-3 3OO14 450 450 V, 159 150 121/, 89 871/, 89 86J-7 861/, 222 105'/, 184 5«/s 3914 481V. 4801/, 544 264}-5 4S21.3* 481-3 545-7 265 48314 546 19214 70«/, 70.-I WISSELKOERSEN AMSTERDAM Londen Berlijn Partis Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo New. York f t t P 12.13 59.3511, 9.78 34.741/, 48.1214 35.20 66.80 67.- 65.7214 2.49»A, Koers op heden 3 uur 12.13Vi« 59.3614 9.78V, 34.74 48.1214 35.20 66.80 67.0214 65.85 2.49»As 13.5714 13.5614 3

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 10