DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buitenlandsch gemengd nieuws. fasten la siid Honderd negen en twintigste Jaargang Dagelijksch overzichf. Iiichtvaarl, Biran©s#arcd NO. 211 Dlf fflfflBBTSSlii? uli 3 blades. 1927 Deze Coorant word! ELKEN AVOND, belialve Zon- en Feesfdagen, uitgegeven. ftbonnemenfsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkaaar /2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Aizonderlijke en bewiysnnmmers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTENTlfeNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaat8rtffi»f& Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij r/b HMf. COSTER EOON* Voordam C 9. j O. H. KRAK. Telef.sr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactle 33. Hoofdredacteun Tj. U, ADEMA. »OADERI$l« Postgiro 37060. x 'Mmmmt/m 8 SEPTEMBER, Nederland als vredeskampioen. MINISTER BEELAERTS' REDE TE GENeVE. De Schoone Slaapster ontwaakt. iTerwijil de „ontwapenaars" bij bun dandg' in 't gedrang geraakt vredes-ideaal zaten als Job bij zijn beruchten mesthoop, terwijl het er meer en meer op begon te lijken dat de vredesidee een nimmer ontwakende Schoone Slaapster worden zou, is heel Europa plot- seling wakker geschud dcor een te Geneve op de Volkenbondsvergadering gehouden rede- voering, waarin met nieuwen moed en met nieuw vuur het bijna vergeten, in 1924 op- gestelde Protocol van Geneve onder de aan- oacht der talrijke gedelegeerden werd ge- bracht. Het stemt tot groote verheuging, dat 't juist de Nederlandsche minister van buiten- landsche zaken Jhr. Beelaerts van Blokland geweest is, die Dinsdag door zijn rede, waar- van wij onder het opschrift „Terug naar Geneve" gister reeds melding maakten, den beslissenden stoot gegeven heeft en op't al- leronverwachtst aan de ontwapeningsidee nieuw leven ingoot. Nederland, dat steeds, door alle eeuwen heen, op de bres stond voor de vredesgedachte, mag trotsch zijn op dit feit! Want niet alleen vormden de door onzen eminenten minister gesproken woorden de be- langrijkste gebeurtenis van den dag, is zel- den een redevoering met zoo algemeen ge- spannen aandacht gevolgd en met zoo groo- ten bijval ontvangen, doch tevens is het te vcorzien dat de besprekingen op deze 8ste Assembiee daardoor "n gansch andet karakter zuHen krijgen, dat de pofitieke lijn der be sprekingen er een algeheele wijziging door zal ondergaan. Zloowel op militaire als economische ont wapening heeft Jhr. Beelaerts v. Blokland aangedrongen. Maar hij onderscheidde zich van de in 't begin van deze week door ons gesignaleerde, idealen-jagers hierdoor, dat hij ruiterlijk erkende, dat het meerendeel der volkeren nog niet rijp is voor belangrijke be- wapeningsvermindering. Daarom, zoo zeide hij, meet er gewerkt worden om die rijpheid te bevorderen, moet met vasten wil worden aangestuurd cp toenadering tusschen de ver- schillende staten -zoodat ten minste de wed- locp der bewapening uit de wereld wordt geholpen. Daartoe biedt het Protocol van Geneve, gesloten in 1924 en sindsdien totaal veron- achtzaamd, de beste grondslagen en de reso lutie voorgelegd door den leider onzer dele gate aan zijn geboor hield dan cok niets meer of minder is, dan de eisch, dat dat pro tocol uit den paperassen-hoek zal worden op- gediept om opnieuw, na drie iaren dus, bespreking te worden onderworpen. Het enthousiasme ever den moed van zen minister om op een oogeriblik, waarop de vredesidee het verst van haar verwezenlij- krng verwijderd scheen, het enthousiasme cok over het voorstel zeive, was algemeen. Briand liep na het beeindigen van Jhr. Bee laerts' rede onmiddellijk, vergezeld van on- derscheidene andere vooraanstaande figu- ren. ontroerd op den spreker toe! Slechts de Engelschen onthielden zich van teekenen van instemming en toonden zich zelfs o-ntsteld en verontwaardigd! Heel veel p'ezier had men in menigen kring, dat de Nederlandsche delegatie door deze rede van haar leider, thans de Poolsche delegatie, die sedert da gen op een soortge- lij'ke resolute tegen den aanvalsoorlog te broeden zit, is voor geweest Inderdaad bracht minister Beelaerts hetzelfde, wat Sokal voor oogen sitaatvan deze achtste Volkenbondsvergadering een uitspraak uit te lckken ten guuste van de hoofdbeginseien van het vredesprotocol van 1924, met de be- Vieling, dat iedere aanvalsoorlog voortaan wkenrechlelijk zal verboden zijn en dat het C'gxnsd van verplichte Internationale recht- 8'F;v ^emeen zal worden aanvaard. ar., "^rlan'd, zonder dat hiervan iets j; plotseteng de Vol'kenbonds- v ?a.enug met een soortgelijke resolutie de ooleche delegatie verwacht vuraste, heeft begrijpelijkerwij-ze veel erwekt. Van verschillende zijden rop gewezen, dat het voor de kan- •K verwezenlijking van het denk- istig is. dat de kwestie van de ;'eg] nst'Ien van het Geneefsche 924 door Neder'and, dat et algemeen volkenbonds- aan on- Volikenbondskampioen poseeren. De mobie van minister Beelaerts en diens duidelijke woorden over verplichte Internationale rechtspraak dwingen hem vrijwel kleur te be> kennen en opnieuw aan de wereld te laten blijiken, dat het ondanks alle fraaie woorden het de Engelsche regeering is, die de algem verwezenlijiking van intemationale verplich te rechtsspraak in den weg staat en daardoor een der grootste gevaren is, die de moreele en materieele ontwapening den pas afsnij- den. Nederland heeft dus aan Lord Cecil, Henri de Jouvenel en hun talrijke geestverwanten wel een grooten dienst bewezen! Juist om- dat de ontwapening al te stiefmoederlijk werd behandeld, traden bovengenoemde staatsl-ieden af als Volkenibondisgedelegeer- den. Thans is er alle reden tot nieuwen moed en nieuwe hoop!!! Alle groote Europeesche bladen houden zich en dat spreekt van zelfdtuk btzig met de magistrale redevoering van onzen minister. Zij toonen zich voor het meeren deel ten zeerste verheugd over het aan de orde stellen van deze kwestie en kennen aan het Nederlandsche voorstel nog grootere be- teekenis toe nu blijikt, dat na minister Bee laerts woorden ook Polen eindelijk met zijn non-agressie pact is voor den dag gekomen. Niemand betwljfelt zelfs, of de rede zal een finale wijziging der volkenbondspolitiek tot gevolg hebben! Toch dient men ernstig rekening te houden met het Engelsch verzet. De Britsche koelheid is meer dan opvallend en de verklaringen van Chamberlain, dat de statuten van den Bond practisch alles bevat- ten, wat het protocol van Geneve inhoudt, en o.a. den aanvalsoorlog reeds als onwettig signaleeren, voorspelilen weinig goeds te dien opzichte. Het staat echter te bezien, of Engeland, nu gansch Europa instemt met de Nederland sche ontwapeningskreet nog in staat zal zijn langer zijn vreemdsoortig spel: de groote stichter van den Vofkenband te schijnen en desondanks alle initiatief dat leidt tot ont- wikkeiing van den bond den kop in te druk- ken, zal kunnen spelen Een verblijdend teeken is ook, dat al ont hielden Chamberlain en de zijnen zich van applaus voor het Nederlandsch initiati-rf, tal- lcoze Engelschen wel degelijk enthousiast zijn! in ieder geval: we zitten niet langer als Job op den mesthoop, de Schoone Slaapster staat op 't punt te ontwaken. Het laatste woord is over ontwapening op de 8ste Assembiee nog niet gesproken! wer sen: e word sen va beeld naleving:d^ protocol van siechis loor dan d7oSp 7dt' ls ter tafel geBracht, oolitieke den i,nvl°ed van tal van [ano- ond'tralt van Clgen Ilationaal be- den aanvw 7aardoor d,e discussies van Poolsche -.u'r. ge,lar zouden loopen door worden J We^€n vertroebeld te. hoo^t^Iwna" NlN-ier!andsche motie te rnerken i uo-f "J ndt' was duide]ijlk re ma-Ken hgt ook or de hand Cham berlain wii nituudht- if narn het e-ebeurcmi r- 'ooral dit jaar, na ,xud Cecil, g. inie als de groote VOLKENBOND. DE VERGADERING VAN DEN VOLKENBOND. De Ontvangst der Ned. resolutie. De Oostzeestaten aan het woord. De beroering verwekt door de rede van den Nedtrlandschen minister van Buitenlandsche Zaken heeft nog steeds geen einde- genomen. Bij de algemeene beschouwingen die thans zijn aangevangen zijn het vooral de Oostzee staten geweest, die hun opvattingen hebben kenbaar gemaakt en daarbij bleek, dat zij al ien zich ten voile kunnen vereenigen met het- gecn het voorstel van Jhr. Beelaerts van Blokland inhield. Vooral Zweden, Denemarken, Finland en Lecland oefenden critiek uit op de werkwijze van den Volkenbond en bevalen ernstige overv/eging van de Nederlandsche resolutie ten_zeerste aan. Engeland blijft zich echter nog steeds onte- vreden toonen. Ook Polen heeft thans zijn voorstellen voor een non-agressiepact openbaar gemaakt en al is Nederland Polen voor geweest, het Pool sche plan is er niet minder om. De vraag is thans, hoe de groote mogend- heden zich te dien opzichte zulien gedragen. Justitie te 's-Gravenhage verzoeken zoo mo gelijk reeds in December a.s. haar advies ge- reed te hebben. In de dien maand door aen Raad te houden zittting kan dan te dien aan- zien een definitieve beslissing worden ge- troffen. EEN GRIEKSCH-ITALIAANSGH GARANTIEPACT. Dinsdagsavond vond een bespreking plaats tusschen den GricKschen minister van buiten landsche zaken, Mnchalakopoelos en dten eer- sten Italiaanschen gedelegeerde Scialoja. Bij deze bespre cingen moet van Grieksche zijde de idee van een Griesch-Italiaansch Veiligheidspact naar voren zijn gebracht Griekenland wenscht het afsluiten van een verdrag met Italie, waarbij aan Griekenland den status quo met inbegrip van Saloniki ge waarborgd wordt. Daar de Dodekan<esoskwestie reeds tus schen beide landen een oplossing heeft gevon- den, neemt men aan, dat Italie een welvillen- de houding tegenover deze Grieksche voor stellen aanneemt. FRANKRIJK. HET GEVAL RAKOFSKI. De Figaro is van oordeel, dat het incident Rakofski bezig is een schandaal te worden. Uit Geneve gekomen berichten (de uitlating van Briand, die daar vertoeft, is in ons blad reeds medegedeeld) verzekeren, zegt het blad, dat het incident gesloten is en dat de uiteen zetting van Tsjitsjerin voldoende is. De Figa ro acht dit niet waarschijnlijk, maar, zoo het waar is, acht het blad dit het grootste teeken van zwakheid, dat de regeering heeft gege ven. Waarom heeft de Fransche regeering te Moskou geprotesteerd als zij zich tevreden stelt met de armzalige ophelderingen, die men haar heeft verstrekt? De Figaro heri nert er dan aan, dat in het door Rakofski one- rtoekende manifest, dat tot het incident heeft aanleiding gegeven, deze zinsnede voorkomt: „alle proletariers van de kapitalistische staten moeten actief medewer- ken aan de nederlaag van hun regeeringen". Het manifest zegt tevens, dat de unie der sowjet-republ ieken „het vaderland is van alle arbeiders" en dat „een ieder, die vijandig staat tegenover de verdediging van die unie een verrader is van de -zaak van het wereld- proletariaat." En de man, zegt de Figaro, die deze frazen onderteekend heeft, zou kunnen voortgaan te Parijs een instelling van propa ganda en spionmage tegen ons en ten bate van men weet wel wie te leiden! De Figaro weigert te gelooven dat de Fransche regeering elke gedachte aan een breuk met Moskou heeft laten varen. Een ge- ruchtmakende capitulatie in deze kwestie zou de grenzen van onhandigheden te buiten gaan. OOSTENRIJK. EEN OPRCEP VAN DE OOSTENRIJKSCHE SGCIAAL-DEMOCR ATISCHE PARTIJ Het bestuur van de sociaal-democratische partij publiceert bovenaan de Arbeiterzeitung een oproep tot de Oostenrijksche arbeiders, waarin scherp stalling wordt gekozen tegen veronderstelde reactionaire aanvallen van de regeering en de burgerliike partijen, die de Juli gebeurtenissen willen uitbuiten om de ar- beidersbeweging neer te slaan, in het bijzon- der tegen de vocrgenomen verhooging van de tarieven en de opheffing van de huunvetten, alsmede de beperkiivg van het recht van ver- eeniging. Woordelijk zegt de oproep: „We kunnen dit met bloed bevlekte systeem niet met ge- weld doen vallen. Alleen dwazen gelooven en alleen communistische demagogen bevelen aan, dat de Oostenrijksche arbeiders, midden tusschen het Italie van Mussolini en het Hcngarije van Horthy hun hoop moeten stel len in geweld. De bevrijding van den werken den stand van den druk van het huidige re gion is alleen mogelijk doer de middelen der democrahe, door het fcehalen van de meerder- heid van het volk. Alle fabrieken, scholen en bazars zijn ge sloten. Een nader Reuter-tdegram uit Nagpoer mel'dt dat het aantal dooden 22 bedraagt. i POLEN. NIEUWE OVERSTROMINGEN IN OOST-GALICle. Talrijke slachlofjers. Berichten uit Lemberg maken melding van nieuwe ernstige overstroomingen in het Lem bergsch wojwoodschap. In de gemeente Iwanice staan 350 boeren woningen onder water. In het district Dolina zijn 27 gemeenten en twee steden overstroomd. In dit district zijn 8 personen om het leven gekomen. Twee spoorwegbruggen zijn ernstig bescha-digd. D materieele schade bedraagt alleen voor den staat 800.000 zloty. In het district Thumes zijn 7 dorpen totaal verwoest In Kostrzow zijn 8 in Vorcow 6 personen verdronken. In deze beide plaatsen zijn 50 boeren woningen totaal weggespoeld. In Zabie zijn zeven in Rostok vijf personen verdronken. In deze plaatsen zijn 100 boeren huizingen weggevaagd. ROEMENIe. 50.000 DAKLOOZEN IN BESSARABIe. Geweldige overstroomingen Uit Boekarest wordt gerreld: Onweders en overstroomingen hebben in Zuid-Bessa rabie een ware catastrofe v-eroorzaakt. Alle telegraaf- en telefoomlijnen zijn ver- nield. Het spoorwegverkeer zal de eerste dagen niet hervat kunnen worden. Kischineff en Tigana zijn van de buiten- wereld afgesneden-. De stadjes Romanowka en Soroka zijn vol komen weggevaagd, evenals de kerk en 'n dertigtal huizen in Hotin. Vijftig duizend memschen zij-n dakloos. Bijizonderhelen over het aantal slachtoffers zijn in verbaod met de stopzettin-g van alle verkeer niet te ve-rkrij-gen. AM ERIK A. DE WED. VAN PRESIDENT WILSON. Men wil haar candidaat stellen voor het vice-presidentschap. Volgens een berieht in de Chicago Tribune zou aan mevr. Wilson, de wedirwe van presi dent Woodrow Wilson verzocht zijn, een can- didatuur te aanvaarden voor het vice-presi dentschap der Unie in de komende verkiezin- gen. Aan mevr. Wilson zou aanzienlijke financieele steun zijn toegezegd, indien z zich tot aanvaarding dier candidatuur bereid verklaart. DE ROEMEENSCH-HONGAARSCHE KWESTIE VOOR HARE OPLOSSING. Gisteren vonden er langdurige onderhan- delingen plaats tusschen den Engelschen Mi nister van Buitenlandsche Zaken, Sir Austen Chamberlain en den eersten Hongaarschen gedelegeerde, Graaf Ap-ponyi. Behandeld werd in de eerste plaats het vraagstuk van de schadevergoedingseisch der Hongaarsche optanten in Zevenburgen. De Hongaar stelde voor de beslissing van het Internationaal Hof van Justitie te Den Haag in te roepen of het bij het verdrag van Trianon ingestelde gemengde Hongaarsch- Roemeensche scheidsgerecht in deze kwestie nog wel als competent kan worden beschouwd. Zou de beslissing dan in ontkennenden g-eest vallen, dan zou de Hongaarsche regee ring haar klacht intrekken. Chamberlain verklaarde zich hiermede ac- coord en zal op een der eerstvolgende Raads- zittingen deze kwestie te berde brengen. De Raad zal het Internationaal Hof van AZIe. DE ONLUSTF.N TE NAGPOER. 22 Dooden, meer dan 100 gewonden. Biijkens een berieht uit Bombay aan de Times" zijn de onlusten tusschen Hindoes en Mohammedan-en te Nagpoer ernstiger ge weest, dan uit de eerste telegrammeri viel op te maken. De vijandelijkheden begonnen Zaterdag j 1 bij gelegenheid van de begrafenis van een H'indoe. Er zijn 15 docden gevallen, waaronder ne gen of tien Mohammedane, terwijl 't aantal gewonden ruim 100 bedraagt, waarvan 36 Hindoes. Ofschoon cen extra trein met Engelsche troepen is aangekomen, duren de onlusten ook nu nog vocrt, zij het cok op kleinere schaal. Vele Mohammedane hebben de leden van hun gezin naar elders gezonden. De militaire overheid heeft gisteren op de plaatsen, die het brandpunt van de opstootjes zijn, machinegeweren laten opstellen. KORTE BERICHTEN. Boven het militaire vliegveld in N-ijvel zijn twee militaire vliegtuigen met elkaar in bot- sing gekomen. Beide toestellen viekn te plet- ter, een der vliegers, een 24-jarige onderoffi- cier, werd op slag gedood, de andere piloot, eveneens een 'onderofficier, die nog geen 20 jaar was, werd stervend naar het Ziekenhuis overgebraeht. Uit Tokio wordt gemeld, dat gisteren een hevlge aardbeving een groot deel van centraal Japan heeft geteisterd. De aardbe ving duurde verseheiden minuten. Omtrent het aantal personen, die omgekomen of ge- wond zijn, zijn nog geen opgaven b-ekend. Naar aan de bladen wordt medegedeeld zijn op initiatief van Belgie nieuwe bespre- kioigen over de fran'cs-fiteurs-kwestie begon nen. Echter is nog geen beslissing g-efroffen RIJK GEWORDEN DOOR HET, STUDEEREN. Van een werk, dot in eei idler halve eeuw niet wan gebruikt. Een jomg student aan de universiteit te Rome, aldus mel-dlt de Londensche Evening News, had de gewoonte om veel te studee- ren in de bibliotheek van het Vaticaan Op zekeren dag vroeg hij naar een weinig bekend werk, waarvan de' schrijver, E-mil Fahier de Revisa reeds lan-g gestorven was. Toen hij het boekje doorbladerde, was hij zeer verbaasd door het vinden van het vol- igende briefje: „De -vinder van deze mededeeling moet zich w-enden tot de weeskamer te Rome en opvragen de aandeelen L. 1, No. 162, van 5 Febr. 1784". Hij stapte dus naar de aangewezen auto riteiten toe en- kreeg daar tot zijn stomme verbazing te hooren, dat hij de erfgenaam was van een groot lortuiin, ongev-eer 8 mil- lioen lire. Zoo groot was de verbazing van den ijverigen student, dat hij weigerde te gelooven wat hem werd medegedeeld, maar ten slott-e kreeg hij een uitlegging over het sprookjesachtige gebeuren, die hem wel moest overtuigen. In de achttiende eeuw woonde n.l. te Rome de schrijver Etnil Fa hier de Revisa, die een boek schreef, dat door de critiek zeer slecht ontvangen werd. Diep teleu-rgesteld, bepaalde de Revisa, kort voor zijn dood in zijn testament, dat zijn erfge naam zou zijn de eerste, die zijn boek zou bestudeeren uit de bibliotheek van het Vati caan. Het werk was gedurende anderhaive eeuw niet gebruikt. OPROER IN EEN VERBETERINGS- GESTICHT. De brandspuit als onderdrukkingswapen. In het verbeteringsgesticht te Berllnchen in Nemnark ontstond dezer dagen een vechtpar- tij tusschen een aantal in het gesticht opge- sloten jongens, tengevolge van een opgevoerd tooneelstuk. Een geestelijke, die tusschenbeide wilde komen werd door de jongens aange- vallen en met ijzeren staven zwaar mishan- deld. 's Nachts gingen daarop 15 jongens ei van door met fietsen van het personeeL Den volgenden ochtend werden de voor- naamste schuldigen door de directie niet tot hun werk toegelaten, waarop alle jongens onder het roepen van „Een voor alien en al ien voor een" weigerden, elken arbeid te ver- richten. Zij drongen de kantoren van het ge sticht binnen, verscheurden er alle bescheiden. en sloegen alle ruiten in. Toen de politic tei plaatse verscheen, gingen de jongens de agen- ten eveneens met ijzeren staven en stokken te lijf. Uit Soldin werd daarop gendarmerie ont- boden en ook de brandweer van Berlichen rukte uit, om aan den strijd tegen de opstan- digen deel te nemen. De brandweer gaf water, waarop 10 jongens zich overgaven. Zij wer den in hechten.s genomen. De overigen gaven daarna den strijd op. Het gesticht blijft voor- loopfg onder bewaking van de gendarmerie. OOK DE „OLD GLORY" VERLOREN. Gister m-eldden wij nog in onze telegram- men, dat de Old Glory met de vliegers Ber- taud en J. de Witt Hill en den hoofdredac- teur van de Daily Mirror Payne aan boord, na een uiterst voorspoedige start plotseling noodseinen had gegeven. Verschillende stoomschepen zijn naar de aangegeven plaats getrokken, doch hebben vruchteloos gezocht. Algemeen neemt men thans aan, dat na Nungesser en Coli, na de St. Roman en zijn metgezellen, na de drie vliegtuigen die op den wedvlucht naar Hawai verongelukt zij-n, -na kapt. Minchin met zijn St. Raphael ook Bertaud- en zijn makkers den dood hebben gevonden. Nog slechts een viertal vliegers, n.l. Lindbergh, Chamberlin, Byrd en Schnee zijn er dus per slot van rekening in geslaagd de Oceaanvlucht te volbrengen. Doch inmiddels is de Royal Windsor op nieuw gestart, ten einde te pogen den vijfden tocht te volbrengen DE „WONDERDOENER" TE GRONINGEN. In vervolg op het verhaal over het Bijbel- schip Immanuel en de Gemeente des Hee- ren" schrijft men nog uit Friesland: Een boerenmeisje uit Augustinusga was eenigen tijd geleden in dienstbetrekking ge- gaan bij iemand te Amsterdam. Haar ouders hoorden na verloop van tijd, dat zij zich aangesloten had bij een nieuwe godsdi-ensti- ge gemeente. Toen de vader de zaak niet recht in orde vond, trachtte hij zijn dochter te bewegen de secte te verlaten en met hem naar Friesland terug te keeren. Zij weigerde dit pertenent. Politie en iustitie achtten voor ingrijpen geen termen aanwezig. Toen nu de gemeente des Heeren onder leiding van br. Orsel van Groningen uit in Friesland ging evangeliseeren en daarbij ook Augustinusga bezocht, besloot de vader met behuip zijn-er beide zoons het meisje met geweld naar huis te halen. Dit ging niet zonder heftige woordenwisseling en hand- tastelijkheden. De eene zoon van De J. wilde daarbij br. Orsel met een mes te lijf, doch de- ze ontweek behendig den steek. Van de om- standers, die van uit alle hoeken van het dorp kwamen aangeloopen, namen zeer ve- len zulk een dreigende houding aan tegen over de leden van de Gemeente des Heeren, dat dleze het raadzaam oordeelden te reti- reeren. Het meisje is door haar vader thuis gebracht en staat onder voortdurende bewa king, daar zij absoluut naar het Bijibelschip terug wil. Tegen den zoon van De J. is protes-ver- baal o-pgemaakt. Een verzoek van br. Orsel aan den hurge- meester van Achtkarspelen, om aan de ouders de vrijlati-ng van het meisje, dat meer- derjarig is, te gelastcn, is dooa" dezen afge- wezen, v ALRMAARSCHE COURANT. DE WILD Het adres voor Huishoudelijke Artikelen. Bekend gegarandeerd giftvrij eraaille B.K. en Gegalvaniseerde Huishoudelijke Artikelen H.F. Alleen kwaliteitsartikelen en goedkoop!

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1