OE LANGE St DE M0HAA2 JUBILEUM N.H.V.B. Gredieten - Deposito - Effsclss Stadsnleuws UN6ESIRM1 Zeetijdinyeei Noord-Koll. Elftal. RggarktbeBMcBrften VERBOND VAN CHKISTELIJKE WERKGEVERS. _>iinsdagmiddag is in het Kurhaus te Scheveningen het congres van het Verbond. van Christelijke werkgevers geopend Na mr. Bijlevetd, die als voorziitter der regelingscommissie het woord voerde, sprak de congresvoorzitter, de heer F. L. v. d. Bom uit Amsterdam, een openingswoord. Daarna sprak r. J. A. Nederbragt, chef van de afdeeling economische zaken van het departememt van buitenlandsche zaken, over de beteekenis van de economische Volken- oondsconierentie voor de Nederlandsche handelspolitiek. Aan de gedach-lenwisseling over deze in- leiding nam een a-chttal heeren deel, die door dr. Nederbragt beantwoord werden. Hierna werd het congres verdaagd. De gisterochtend voortgezette bijeenkomst van de Christeiijke Werkgevers Vereeniging in het Kurhaus te Scheveningen wasvan huishoudelijken aard. In de midclagvergadering heeft het Tweede Kamerlid J R. Snoeck Henkemans een rede gehouden over de Ziektewet. Ook op deze rede volgde gedachtenwisse- littg. Na repiiek van den heer Snoeck Henke mans, die invoering van de ziektewet-Talma, waar noodig gewijzigd, de meest voor- deelige methode ach-tte, werd de behande- fdng van dit onderwerp beeindigu Een be- paalde conclusie werd niet genomen. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. J. C. Besselaar Jr. uit Rotterdam herkozen. In de vacature van den heer M. Oostwoud uit Franeker, die zich niet herkiesbaar stel- de, werd gekozen de heer A. Smilde te Hee- renveen. HET NASPEL VAN EEN RELLETJE. Voor den kantonrechter te Delft hadden zich Dinsdagmorgen te verantwoorden H. B. ►n T. W. S., laatstgenoemde gedetineerd. Op 12 Juni j.l. hadden des nachts te Berkel en Rodenrijs relletjes plaats tusschen werkiie- den aan de spoorbaan en opzichters aan een werk. Verschiliende werklieden weigerden te arbeiden, gevechten ontstonden met de op zichters, teiwijl met steenen naar passeerende treinen geworpen werd. De beide genoemde personen, waarvan S. ter zake mishandeling gedetineerd is, was ten laste gelegd het zon- der daartoe gereditigd te zijn, loopen langs de spoorbaan. De verdachten beweerden in dienet der spoorwegen te zijn en vroegen aanhouding van deze zaak, totdat de recht- bank in de mishandelingszaak uitspraak zou hebben gedaan. De bouwkundige bij de Ned. Spoorwegen, de heer H. M. Nieuwenhuis, verklaarde als getuige, dat hij beide mannen ontslagen had en ai waren zij in dienst geweest, nergens anders hadden mogen loopen dan bij het werk. Nadat de verbalisant, die de beide personen verwijderd had, nog gehoord was, werd iader van de verdachten tot 2 boete subsidiair 1 dag hechtenis veroordeeld. Zij teekenden ap- pel aan. Zondag a.s. pl.m. 3 uur: Zn F. 0S. Diploma's, Leden-, Donateurs- en Seizocnkaarten niet geldig. HISTORISCHE ANECDOTEN. Toen Abd-el-Kader voor bet eenst te Parijs kwam, bezocht hij de bibliotheek en werd hij voorgesteld aan een professor in het Ara- bisch, die hem natuurlijk in het Arabisch toe- sprak, Na hem eenige oogenblikken met aan- dacht te hebben aanhoord, wendde de Emir £ich tot zijn folk, wien hij gelastte tot den ge- leerde te zeggen „dat hij geen Fransch ver- stond". Beter dan kinine slikken Is het nuiggen docd te tikken. Pi'owissssaa? naeuws MIDDELB. TECHN. SCHOOL TE HAARLEM. Tot de middelbaar technische school te Haarlem werden o.a. voor het le studieiaar toegelaten voor de afdeeling Bouw- en Wa- terbouwkunde de heeren J. W. de Heer Kloots te Hem en J. Helder te Warmen- huizen. Voor de afdeeling werktuigbouwkunde en electrotechniek werden o.a. toegelaten de heeren H. M. Bakker te Stompetoren en F. Bakker te Alkmaar. UIT HOORN. Tot wethouders zijn gekozen de heeren E. J. M. Stumpel (R-K.) en mr. H. M. Fruin (V.-B.). j UIT HARENCARSPEL. De collecte alhier gehouden voor het „Te- huis voor alleen staande blinden" te Wolfhe- zen heeft 53 opgebracht. UIT OOSTHUIZEN. De heer H. Bakker alhier is te Den Haag geslaagd voor het examen voor het tweede deel van het notarieel examen. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Bij kon. besluit is, met ingang van 1 Octo ber benoemd tot directeur van het post- en telegraafkantoor alhier de heer A. C. J. van Popering, thans in gelijke betrekking te Lo- bith-Tolkamer. I UIT HELDER. De gemeenteraad heeft tot wethouders be noemd de heeren Verstegen (s.-d) en de heer van Breda (r.k.), beiden aftredend, en in de plaats van den heer Gru-nwak! (v.-d.) den heer Bok (gem. bcl.) UIT URSEM. Tot drijver bij het electrisch stoomgemaal van het waterschap Mijze is Woensdag 7 Sept. j.l. uit 30 sollicitanten benoemd de hr. 'J. Ken ter, melkontvanger aan de Zuivelfa- hriek de Prinses alhiet TE WATER GERAAKT. Gister geraakte een kind van den heer Termaat aan de Zandersbuurt te water. De heer Van Z. wist de kleine weer behouden op het droge te brengen. BENOEMD. Bij Kon. Besiuit is Dr. E. J. O. Wiebols alhier wederom tijdelijk benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Purmerend. OR'GELBESPELING GROOTE KERK. Gezien de aanvraag om verzoeknummers, die voldoende is om 2 progtamma's samen te stellen zal de reeds aangekondigde laatste orgelbespeling op Donderdagavond 8 Sept. 7.308.30 door den heer Jan Zwart nog ge- volgd worden door een allerlaatste op 15 Sept. zelfde tijd. Dus hedenavond 8 en volgende week 15 Sept. de laatste orgelbespeling in dit jaar. De kerk zal worden verlicht. VERLAGING LUCHTRECHT. De fung. Directeur van het Postkantoor brengt ter kennis van het publiek, dat het luchtrecht voor met den luchtdienst Batavia SemarangSoerabaia over te brengen stuk- ken is verlaagd tot 10 cent per briefkaart en 1Q cent per 20 gram of gedeelte daarvan voor de overige stukken. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 8 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. ^KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. Gisteravond vergaderde ten Stadhuize de K. tv. K. en F. voor Holland's Noorderkwar- tier. Afwezig waren de heeren Grunwald, Blaauboer, Endel, Offers en Lakeman, alien met kennisgeving en de heeren Grondsma en Coltof. Voorts vacature-Messelaar. De Voorzitter heette de aanwezigen welkom op deze eerste vergadering ha de va- canties en hoopte dat men weer met frisschen moed de zaken zal hervatten. Ingekomen stukken: a. Schrijven van de Oostenrijksche Kamers van Koophandel, dat hun dienst een stand heeft op de Utrechtsche Jaarbeurs, en" daarvoor aandacht vragende. Voor kennisgeving aangenomen. b. Schrijven van den dienst der posterijen met de vraag of voldoende gevoeld wordt voor het belang van de luchtpost naar Indie, om daarvoor een te houden vergadering bij te wonen. De kosten van de luchtpost zullen pl.m. 40 cent per 20 gram meer bedragen dan voor de gewone verzending, de overtocht zou pl.m. 10 dagen duren. Na eenige bespreking bleek men het er over eens, dat de zaak waaru is onder oogen te worden gezjen, zoowel voor de zakenmen- schen als ten behoeve van familiebetrekkingen tusschen Nederland en Indie. Besloten werd dan ook om op de eventueel te houden vergadering zich te doen vertegen- woordigen, hetzij door een aparten afgevaar- digde, hetzij gezamenlijk met andere kamers. c. Adres van de K. van K. en F. te Arnhem, gericht aan den minister van justitie te's Gravenhage, inzalce het incasseeren van kleine vprderingen, als vervolg op adres d.d. 14 Ottober 1925. De adresseerende Kamer ontkent de juist- heid van de bezwaren van den Ned. Midden- standsbond tegen den door haar voorgestel- den eenvoudigen procesvorm voor het krijgen van betaling van vorderingen, die thans vaak als waardeloos worden afgeschreven wegens de noodzakelijke juridische hulp en de onver-. mijdelijke, relatief zware onkosten en het daarmee gepaard gaand risico, een en ander aan de huidige regeling verbonden. De Arnhemsche Kamer wees er op, dat in Duitschland de uitkomsten der practijk hare meening volkomen onderstreepen en voegde aan haar adres toe een vijftigtal van de meest typeerende antwoorden, door haar ontvangen bij een enquete in haar district inzake het in casseeren van dubieuze posten, welke enquete onlangs is gehouden. Het bovengenoemde adres van Oct. 1925 steunde op de uitspraken van een 750-tal ingeschrevenen in het han- delsregister). In afwijking van een voorstel-Schmalz om een adres aan de regeering te zenden ter ondersteuning van het adres. van Arnhem, werd besloten de zaak aanhangig te maken bij de Vereeniging van K. v. K. d. Schrijven van het ministerie van water- staat om een aanbeveling: te mogen ontvan gen, teneinde te voorzien in de ontstane vaca ture in den Spoorwegraad. (De Kamer heeft krachtens het besluit der vergadering als zoodanig genoemd den heer M. A. Kolster te Helder, die daarop door den minister werd benoemd). De V o o r z i 11 e r feliciteerde den heer Kolster met die benceming en zei overtuigd te zijn dat deze zich die waardig zal toonen. De Socretaris deelde mede, een adres te hebben verzonden aan de Spoorwegen, waarin gewezen werd op den ongunstigen treinenloop en het lange wachten op aanslui- ting op de inlernationale treinen. De heer Margadant, directeur van gemeentewerken, had daarbij van voorlichting gediend, waar- voor spr. hem dank bracht. Van de uitgebreide staten, die waren inge- zonden, vermelden wij hier slechts de conclu- sies: to. de verbindingen met de Zuider- en Oosterlijnen zijn zeer slecht en te weinig is rekening gehouden met behoorlijke aanslui- ting te Amsterdam 2o. het gemis wordt gevoeld aan de door- gaande rijtuigen HelderRotterdam en Enkhuizen—Rotterdam 3o. tusschen de treinen No. 2139, aan- komst te Alkmaar 19.29 uur, en No. 465, aankomst te Alkmaar 22.15 uur, is een veel te groote tijdsruimte gelegen; 4o. de verbindingen met het buitenland zijn in het algemeen slecht. Het ligt o. i. op den weg van het Gemeentebestuur, van de Kamer v. Koophandel en van „Alcmaria", vereeniging tot bevordering van het Vreem- delingenverkeer, met kracht te ijveren voor de wijziging van de winterdienstregeling in bo- vengeschetsten zin. Men late zich niet af- schrikken door het verweer van de spoorwe gen, dat het niet anders kan. Een goede dienstregeling is inderdaad moeilijk samen te stellen; de specialiteiten der Spoorwegen mpeten en kunnen daarvoor een weg vinden. De heer S c h e f f e 1 hoopte dat de heer Kolster er in zal slagen de wachttijden tot een noodzakelijk minimum te beperken. De Voorzitter merkte nog op, dat de verbinding met Amsterdam slecht is, vooral in den voormiddag. De heer Kolster antwoordde dat de Spoorwegen dit erkennen, maar den toestand verdedigen met te wijzen op het verband met den internationalen trein. De heer S c h m a 1 z besprak de verbinding HelderAmsterdam, die hij slecht noemde, omdat er tusschen 3 en 6 uur geen trein ver- trekt uit de hoofdstad naar Helder. Hij zou traag zien dat de trein van 4.54 uit Amster- am door ging tot Helder. De heer Kolster zou dit in den Spoor wegraad ter sprake brengen. e. Missive vani het ministerie van arbeid, handel en nijverheid, betreffende de Fransch- Duitsche handelsovereenkomst d.d. 17 Aug., in werking getredleni op 6 Sept. Voor ver schiliende artikelen (o.a. chetnische en elec- trische artikelen, machinerieen, metaalwaren, cement, porcelein, aardewerk, leder en speel- goed) is het Fransch minimumtarief ver- hoogd. Voor kennisgeving aangenomen. f. Als 3c, betreffende tarief van invoer- rechten in Noorwegen. Voor kennisgeving aangenomen. g. Missives van hetzelfde ministerie, ge- dateerd 29 Juli en 5 Aug., betreffende wijzi ging in het Spaansche tarief van invoer- rechten. Opgemerkt werd, dat Zwitserland hierbij veel beter wordt behandeld dan Nederland, ondanks het felt, dat vanuit ons land vaak reeds is geprotesteerd tegen die hooge in- voerrechten op kaas en ziuivel. Besloten werd1 bij voorkomende gelegen- heden steeds weer te protesteeren. h. Schrijven van den heer D. H. Gr iiin- w a 1 d, inzake belastingheffing. Na eenige bespreking werd besloten dit schrijven aan te houden tot de volgende ver gadering, waar wellicbt de heer Grunwald, die thans ziek is, weer aanwezig zal zijn. Punt 4. Verslag van den heer H. de Raat ointrent de bijwoning van het laatste midden- standscongres, gehouden 23/25 Augustus te den Haag. Werd onder dankbetuiging aan den heer de Raat voor de moeite en den tijd, aan, dit congres besteed', voor kennisgeving aangeno men. Punt 5. Rapport omtrent de weging aan de kaasmarkt te Alkmaar. Dit luidde als volgt: Naar aanleiding van die vraag van het lid onzer Kamer, den hr. G. Grondsma, ge daan in de ledenvergadering d.d. 6 Juli 1.1. te Htlder, om in het belang van de Alk- een welwillende wijze, de Commissie terzijcfe stond met zijn gewaardeerde advie/:en en wien geen moeite teveel was om het onderzoek te vergemakkeiijken. Onder applaus en dankbetuiging door dlen V o o r z i t te r werd dit rapport voor ken nisgeving aangenomen. De heer Ringers betreurde het, dat hi] de in dit rapport bedoelde raadsvergadering niet had bijgewoond, hij zou anders stelllg tegen de woorden van deo heer Van Drunen zijn opgekomen. Punt 6. Verslag van den heer J. Hoogland van het onderzoek naar den omvang van de belemmeringen, die de binnenscheepvaart on- dervindt door de -doorbraak in den dijk van de Molenvaart te Anna-Paulowna in 't be gin van Aug. De vaart was geheel leegge- loopen door de doorbraak, doordat men de sluizen gesloten had gehouden voor het bui- tenwater. Aan de westzijde, het belangrijkste deel der vaart, was een goede waterkeering gemaakt, krachtig genoeg om het noodige water weer in te laten, maar voor het ooste- lijk deel had men daarvoor geen plannen ge- had, hoewel daar twee bedrijven stillagen om dat hare schepen op het droge zaten. Het polderbestuur wilde wel een dam maken, maar dan moesten de schippers daarvoor twee derden der kosten 500) betalen, het- geen zij weigerden. Het aanbod werd later niet meer herhaald, hoewel de heeren Schef- fel en Hoogland daarop aandrongen. Zij zouden hebben geadviseerd er op in te gaan, omdat er niets anders op zaf, dan kon men later pogen het bedrag dat toch te hoog was, verkleind te krijgen. Het polderbestuur dacht de zaak met een paar weken weer klaar te hebben, maar j.l. Maandag was het nog zoo goed als niets opgeSchoten. Het aangebrach- te stortdammetje was opnieuw doorgebroken en nu was een schutdam gemaakt, maar de schepen liggen nog op het droge en dit is vooral thans schadelijk. De heer Hoogland vcegde aan dit rapport als zijn meening nog toe, dat het verloop van de kwestie voor de schipperij eigenlijk absurd is en dat hierdoor aangetoond wordt, dat polder- en gemeentebesturen niet altijd een juist begrip hebben van schippersbelan- gen en dat door zulk beheer de schipperij eigenlijk rechteloos is. Daarom is het werk aan de West-Friesche Kanaalvereeniging zoo toe te juichen. Het deed spr. dan ook veel ge- noegen, den laatsten tijd gedurig in raads- verslagen te lezen, dat subsidies voor de ka- naalplannen zijn toegestaan. Over dit rapport en de daarna naar voren gebrachte.meening werd nog eenigen tijd ge- sproken, waarbij verbazing en telenrstelling werd geuit over de houding van het pol derbestuur, dat zich, naar gemeend werd, maarsche kaasmarkt een onderzoek door de Kamer te doen instellen of er aan die Alk- maarsche Waag al dan1 niet schriel en krap wordt gewogen, heeft de secretaris de we ging nagegaan niet slechts aan de Waag te Alkmaar, doch tev<.ns te Hoorn en Pur merend, waarvoor hij zich, krachtens het be sluit der ledenvergadering, van mijne mede- werking heeft verzekerd. De keuze van uwe vergadering om den secretaris voor deze controle aan te wijzen zal wel niet een toevallige zijn geweest, doch daarbij zal wel de overweging hebben ge- golden, dat deze functionaris in een vroege- ren werkkring talrijke. jaren werkzaam was bij een der grootste lichamen in den lande, die zich speciaal belastte met het bceedigd v/egen en meten, zoodat verwacht moch* worden, dat hij daarih de noodige ervaring bezit. Gaarne voldeed ik aan zijn verzoek om hem bij de controie terzijde te staan, omdat het wel en wee van de Atkmaarsche kaas markt miji ten zeerste ter harte gaat en ik niets liever zou zien dan dat in een open- bare zitting onzer Kamer deze geruchten of- ficieel zouden kunnen worden tegengespro- ken. Dat voorrecht hob ik thans, want wiji heb ben geconstateerd, dat er goed gewicht wordt gegeven, waarmede, naar wij vertrou- wen, de praatjes omtrent schriele weging te Alkmaar den kop ingedrukt zal zijn. Van deze gelegenheid maak ik gebruik te verklaren, dat het mij wel eenigszins be- vreemdde in het verslag van, den Gemeente raad van Augustus 1.1. te lezen, dat de heer Van Drunen zich niet beter weet uit te drukken, dan mij als „lapjesman" te betitf- len. Mijnheer de Voorzitter, ik verheug mij er over, dat ons college althans er prat op kan gaan het respect voor leden van be- vriende colleges levendig te houden, want waar zou het heengaan, indien wij, spreken- de over leden van andere colleges, het systeem-Van Drunen zouden volgen? Overigens leg ik er den nadruk op, dat ik mij allerminst schaam voor het beroep, dat ik uitoefen en dat ik in dozen mijn taak heb vervuld met het vaste voornemen mij niet voor het lapje te zullen laten houden. Van deze plaats zij nog een woord' van dank gebracht aan den Directeur van h>t Marktwezen, den heer Schenk, die op zulk kortzichtig toont en een verkeerde werkwijze volgt. De Voorzitter begreep niet. dat het polderbestuur, dat tcch belang heeft bij den afvoer van zijn eigen producten, de scheep- vaart belemmert. De heer Hoogland merkte op, dat de producten evengoed v/eg kcmen, maar met andere schepen, die aan den anderen kant der sluis liggerf, dus alleen de beide op het droge ziftende schepen. De heer Ringers verklaarde zich be- reid met den diikgraaf, den heer Wij denes Spaans, de zaak t bespreken. In verband met deze kwestie voor de schip perij bracht de heer Scheffelde bedie- ning bii nacht van de vlotbruggen over het Noord Hollandsch Kanaal naar voren. Het is voor de schippers vaak moeilijk den dienst doen den brugwachter te vinder. en daarom stelde spr. voor, aan Waterstaat te verzoekep om een roode lantaarn te doen branden voor de woning van die brugwachters, die's nachts mei de bediening belast# zijn. Werd goedgevonden. Punt 7. Uitgegane stukken: Adres dezer Kamer aan den minister van arbeid, handel en nijverheid, betreffende het werktijdenbesluit en de verplichte winkelslui- ting. Werd goedgekeurd onder dankzegging aan den secretaris vcor de samenstelling er- van. Rondvraag. De heer S c h m a 1 z bracht een circulaire ter sprake van het co- mite van actie tegen den verkoop met ca- deaux, waarin gevraagd werd 1. of men de actie verder wenscht gevoerd te zien zooals tot nu toe, 2. of men haar in andere banen wil zien geleid b.v. door steun te vragen aan de regeering door het invoeren van wet- telijke bepalingen en 3. of men de actie wil staken. Algemeen was men overtuigd, dat de actie niet moet worden geslaakt. De heeren Kuij- per en Konig vonden dat alleen wettelijk ver- bod van verkoop met cadeaux zal helpen, omdat nu het publiek nog aandringt op dien verkoop. De Voorzitter en de heer Ringers warm huiverig voor tusschenkomst der regeering en waren met de andere heeren van meening, dat de propaganda van de idee „geen ver koop met cadeaux" moet worden voortgezet. Besloten werd de volgende vergadering op de zaak terug te komen. De heer Hoogland bracht een artikel uit de „Mercuur" ter sprake, waarin mr. Langeveld alhier schreef over inventarisatie van onroerend goed ter verkrijging van meer- dere rechtszekerheid voor kooplieden. Besloten word de op deze zaak betrekking hebbende stukken, die reeds bij het Bureau der Kamer berusten, ter bestudeering te stel len in handen van de Commissie voor veror- deningen. De heer Kolster vond het porto voor brieven boven 15 gram (15 cent) te hoog en wenschte dat de K. v. K. op ver!aging aan- drong. De Voorzitter meende dat het beter was en meer in het belang van handel en bedrijf om te pogen het porto voor drukwerk verlaagd te krijgen. Deze meening werd door alle andere hee ren beaamd, waarop besloten werd een ver zoek aan den dir.-generaal der posterijen te richten met verzoek om verlaging van de drukwerk-porto's. Hierop werd de openbare vergadering ge sloten. AM5TERDAMSCHE AARDAPPELPRIJZEN. AMSTERDAM, 8 Sept. 1927. Zeeuwschf eigenheimers f 4.755. Overige prijzei onver anderd. Aanvoer 5 ladingen, zijnde 1629 H.L. HOORNSChI KAASMARKT. HOORN, 8 Sept. 1927. De aanvoer be- droeg beden 53589 K.G De handel was vlug. 19 stapels kleine fabri-ekskaas met merk f 48; 26 stapels kleine boeremkaas met inert f 46; 1 stapet fabrieks-commissiekaas met merk 45; 5 stapels boeren-commissiekav met merk 48. WARMENHUIZEN, 7 Sept. 1927. Schotsche Muizen 9, Bloemkool le soorf 13.60, 2e soort 2.50, Slaboonen 4.60 12.30, Nep 77.90, Uien 5.10— 5.40, Uien drfelingen 4.30—/ 4.50. Aan voer: 950 K.G Aardappelen, 650 K.G. Sla boonen, 2300 K.G. Nep, 5475 K G. Uien, 270 stuks Bloemkool. STOOMVAARTL1JNEN. STOOMVAART MIJ. NEDERLAND. Borne O, uitr, 6 Sept. te Port Said. Jan Pietersz. Coen, uitr. 6 Sept. v. Algiers Saleier, uitr., 6 Sept. v. Suez. Enggano, 7 Sept. v. Narvik te Rott. Johan de Witt, 7 Sept. v. Batavia n. Amst. Sembilan, 6 Sept. v. Shanghai te Samaring. HOLLAND—AFR1KA LIJN. Jagersfontein, 6 Sept. v. Mozambique te Dai ees-Salaam. Nias, 5 Sept. v. East Londen n. Port Elesa- beth. Sumatra, thuisr., 6 Sept. te Genua. Veendijk, 6 Sept. v. East London n. Port Elisabeth. KON. NED. STOOMB.-MAATSCHAPPIJ. Agamemnon 5 Sept. v. Puerta Barrios te Kinston. Brielle, uitr., 5 Sept. te Tocopilla. Hercules, 7 Sept. v. Amst. n. Hamburg Iris, 7 Sept. v. Amst. n. Hamburg. Jason, thuisr., 5 Sept. v. Coral. Ajax, 6 Sept. v. Alicante n. Barcelona. Alkmaar, 7 Sept. v. Chili te Antwerpen. Amor, 6 Sept. v. W.-Indie te New-York. Brielle, uitr., 5 Sept. Arica. Jan v. Nassau, 5 Sept. v. Curasao n. Santi Marta. Medea, 6 Sept. v. Rott. te Lissabon. Pluto, 5 Sept. v. Sagres n. Amsterdam. Strabo, 7 Sept. v. Bordeaux te Amsterdam. Tellus, 6 Sept. v. Bari n. Algiers. Venus, 6 Sept. v. Algieers n. Amserdam. Zeus, 6 Sept. v. Patras n. Venetie. HOLLAND—AMER IK A LIJN. Dinteldijk, Pacifickust n. Rott., 4 Sept v. Los Angeles. Grootendijk, Rott. n d. Pacifickust, 4 Sept. te Los Angeles. Volendam, 6 Sept v. Rott. n. New-York, was nam. 11 u. 55 in zee. Eemdijk, 7 Sept. v. Rott. n. Hamburg. Volendam, v. Rott. n. New-York, 7 Sept. 1 u 30 n.m. v. Boulogne. KON. HOLL. LLOYD. Flandria, uitr., 6 Sept. v. Santos. Orania, thuisr., 6 Sept. v. Lissabon. Zaanland, 7 Sept v. Rott. n. Zuid-Amcnka; 10 u. v.m. in zee. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Andijk, uitr., 6 Sept. v. Suez. Kieldrecht, thuisr., 7 Sept. te Suez. Sommelsdijk, 7 Sept. v. Kurrachee 1. v. Antw. te Rotterdam. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ Lemafang, 5 Sept. te Belawan. HOLLANDOOST-AZle LIJN. Oudekerk, uitr., 6 Sept. v. Yokohama. Madoera, uitr., 6 Sept. v. Colombo. Zosma, thuisr.. 7 Sept. te Suez. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjipondok, 5 Sept. v. Batavia te Yokohama. KQTTERDAMSCHE LLOYD. Nedo-c, thuisr., 6 Sept. te Alexandria. Slamat, uitr., 6 Sept. v. Port Said. Tambora, 7 Sept. v. Rott. n. Batavia, was 4 u. 35 n.m. in zee. Toba, thuisr., 7 Sept. v. Gibraltar- HOLLAND—WEST-AFRIRA LIJN A'bireo, 4 Sept. v. Duala n. Libreville- Helder, uitr., 6 Sept. te Tenemfe. Rijnland, thuisr., 6 Sept. tePort Farcourt. Vlieland, 7 Sept. v. Amst. fi- Hamburg. IJstroom, 7 Sept. v. W.-Afrika te Amsterdam. JAVA—NEW YORK I/JN Madioen, Java n. New York, 6 Aept- v. Port- Said. STOOMVAART MIJ. OCEAAN. Antiloehus, v. Japan n. Rott., 7 Sept. te Ma- nila. Euryades, Batavia n. Amst., 7 Sept. v. Bai- celona. Perseus, Japan n. Rott.. 7 Sept. Hongkong. Tydeus, S. Batavia n. Amst., 3 Sept. v. Co lombo. Adrastus, v. Japan n. Rott. 7 Sept. v. Singa pore. .fix Rhexenor, v. Japan n. Rott., 4 Sept. te Tientsin. ROTTERDAM—ZUID AMIRIKA LIJN- Aldabi, thuisr., 6 Sept. v. Bara. Algorab, 6 Sept. v- Hambn'*q;/i. Antwerpen. Zijldijk, thuisr., 6 Sept. v. Saitos. I I? I i

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2