eed wenschen af te leggen, naarop bevesti- gend werd geantwoord. Na deze beeediging achtte spreker het wenschelijk over te gaan tot de benoeming van 2 Wethouders en ver- volgens de agenda af te handelen. Aldus werd besioten. Vervolgens legde ieder op zijn beurt de vereischte eeden at. Overgegaan werd tot de benoeming van een Wethouder. Uitgebracht werden 7 stemmen, waarvan op den heer Schaap Czn. 4 steminen en op den heer Genefaas 3 stemmen. De heer Schaap aanvaardde zijne benoe ming. De Voorzitter stelde thans voor over te gaan tot de verkiezing van een 2den wethou der. Uitgebracht werden 7 stemmen, waarvan op den heer S. de Jongh 4 stemmen en op den heer Genefaas 3 stemmen, zoodat tot wethouder is gekozen de heer S. de Jongh. De heer de Jongh verklaarde deze benoe ming gaarne te aanvaarden. De Voorzitter bracht o. m. ter tafel: een schrijven van dokter G. J. Bloem, houdende mededeeling dat hij zijn tijdelijke benoeming tot gemeente-geneesheer aanneemt. Alsnu is aan de orde het adres van het be- stuur van het Wit Gele Kruis om voor 1928 een subsidie te ontvangen van 150. De Voorzitter deelde mede dat dit adres niet is behandeld door B. en W. Spreker merkte op dat aan genoemde vereeniging steeds een subsidie is toegekend van 100. De heer Broertjes zeide dat de begrooting voor 192S nog moet worden aangeboden. In verband daarmede kwam het spreker ge- wenscht voor dat het adres behandeld wordt bij de begrooting. Met algemeene stemmen werd hiertoe be sioten, evenals met het volgende punt van de agenda n.l. adres van de vereeniging van Diaconien der Ned. Herv. kerk te Hoorn, dat voor 1928 een subsidie vjaagt van 50. Bij de rondvraag zeide de heer Groot de kwestie van het licht uit de wereld te -villen helpen. De Voorzitter antwoordde hiertoe gaarne mede te werken en vroeg of de heer Groot deze zaak in comite of in het openbaar be- handelen wil. De heer Groot wenschte dit in het open- oaar te behandelen. Hij zette vervolgens uit- ten waarom hij meende met 200 te betalen aan zijn verplichtingen te hebben voldaan. De Voorzitter zeide dat hij indertijd met een bloedend hart last had gegeven tot af- snijding van het net, doch het gedrag van zijn beide vroegere wethouders noopte hem daartoe. Bovendien zette spreker nogmaals uiteen dat hij aan die heele zaak part noch deel had en zijn voorganger met ingenieur ran Thiel met den heer A. Groot deze zaak geregeld hadden. Na een zeer aangename discussie, waarin de heer Genefaas nog een uitvoerig pleidooi hield om tot een minnelijke schikking te raken, waarin het standpunt door den Voorzitter ingenomen naar recht en billijkheid was, besloot dc heer Groot voor betaling zorg te dragen. De Voorzitter dankte den heer A. Groot voor diens loyale houding en het deed hem bijzonder veel genoegen dat deze kwestie van de baan is. Wethouder de Jongh riep: niet alleen U, mijnheer de Voorzitter, is verheugd met deze oplossing, doch de geheele raad. De heer Broertjes brak nog een lans voor den gewezen vclontair. Door den vorigen raad is aan het jongmensch een gratificatie verleend van 50 voor het eerste halfjaar, voor het tweede halfjaar liet men liever de beslissing aan den nieuwen raad over. Het jongmensch heeft hier ruim 3 jaren gewerkt en volgens den Voorzitter heeft hij de laatste 2 jaren al aardig wat gepresteerd. Spr. zou faarne het oordeel van aen raad vernemen. pr. is overtuigd, dat de burgemeester huip onmogelijk kan missen. Wethouder de Jongh vroeg of de volontair nog dit jaar uit blijft. Spr. stelde voor om evenals de vorige raad thans 50 te geven. De heer Genefaas was voornemens dezelfde vraag te stellen. Hij achtte de tegen woordige regeling van de beiooning niet gewenscht. De volontair heeft 100 schrijflocn en 150 als correspondent van de arbeidsbemiddeling. Laat men dan bij de behandeling van de be grooting den post schijfloon verhoogen. Spr. is er niet voor om de salarissen van de amb- tenaren te verminderen, want spr. weet maar al te goed wat dat wil zeggen. Onder deze omstandigheden kan spr. met de heeren Broertjes en de Jongh mede gaan. Met algemeene stemmen werd besioten aan den gewezen volontair L. T. van Zalinge een gratificatie van 50 te geven met aan- teekening van den heer A. Groot, die 25 voldoende vond. De heer Broertjes zeide vervolgens dat het hem leed doet dat door de houding van een paar wethouders hier zooveel tweedracht is gezaaid, waardoor flinke raadsleden niet meer in den raad zijn teruggekeerd en die het leven van den Voorzitter en zijn gezin in de afgeloopen periode vergald hebben. Spr. hoopte dat de nieuwe Raad en de nieuwe Wethouders op de meest aangename wijze in het belang der gemeente met den Burge meester zullen samen werken. De raadsleden kunnen in het tegenovergestelde geval gaan loopen, doch dat kan de burgemeester niet. Wethouder de Jongh dankte alle leden voor zijne benoeming als zoodanig en beide wethouders werden thans door de raadsleden gelukgewenscht. De Voorzitter dankte voor de gesproken woorden door de heeren Genefaas en Broer tjes, hoopte dat die woorden in goede aarde terecht zouden komen en alle leden, die toch de vertegenwoordigers dezer gemeente zijn, het voorbeeld zullen geven door in de grootst mogelijke harmonie samen te werken, dan kan hier nog menig belangrijk besluit vallen tot groei en bloei dezer gemeente. Daarna volgde sluiting. Door de gemeente-politie alhier zijn Maandagmiddag een veertiental jonge een- den opgevangen, die in den polder Ursem rond zwommen. Men weet niet van wie deze diertjes zijn, doch de rechtmatige eigenaar zal ze wel tegen een proces-verbaal en de noodige boete kunnen terug bekomen. UIT HEERHUGOWAARD. Raad van Heerhugowaard. Met den Voorzitter, burgemeester Van Slooten, aanwezig alle herkozen en gekozen raadsleden. Na opening der vergadering leg- den alle leden de voorgeschreven eeden af, de heer Kostelijk de belcffen. De voorzitter heet- te nu alien welkcm, terwijl hij in zcnderheid de nieuwe leden wees cp het gewicht der ver- trouwenspost hun door de burgerij opgedra- gen. Spr hoopte, dat bij alien de lust aan wezig zal mcgen zijn ter behartiging der gemcenletclangenvoorts dat er aangename samenwerking zal mogen zijn en er steeds naar gestreefd zal worden, elkaars meenin- gen te eerbiedigen. Mochten nieuwe raadsle den in een.of andcr opzicht inlichtingen wen schen, dan zullen ze spr. steeds bereid vin- den die te verslrekken. Allen riep hij een har- telijk welkom toe, waarna hij voorstelde over te gaan tot de wethoudersverkiezing. De hr. G. Krom werd herkozen met 10 stemmen, terwijl een stem bianco is uitgebracht. Des- gevraagd verklaarde de heer Krom de be noeming te aanvaarden, daarbij de opmer- king makend, met genoegen gedurende acht jaar de functie te hebben bekleed. Spr. dank te voor het in hem gestelde vertrouwen en verklaarde gaarne werkzaam te willen zijn in het belang der gemeente. De Voorzitter verheugde zich hiercver en hoopte opnieuw met den heer Krom aangenaam te mogen sa- menwerken. Bii de stemming voor de vacatu- re-Wijnker, werd ook deze herkozen met 10 stemmen en een bianco; ook de heer Wijnker verklaarde gaarne de benoeming weer te aan vaarden, dankte voor het in hem gestelde ver trouwen, en verklaarde naar zijn beste weten de gemeentebelangen te willen behartigen Ook hier volgde felicitatie en zei de voor zitter mocht er al eens verschil van ge- voelen bestaan in het college van B. en W., dit gaf geen aanleiding tot verwijdering, ter wijl steeds een oplossing kon worden gevon- den. Met genoegen constateerde de Voorzit ter, dat bij de wethoudersverkiezing zulk een eenstemmigheid is mogen blijken. Van Ged Staten was ingekomen pen afschrift der Kon. goedkeuring op de gewijzigde verordening op de gemeenteinkcmstenbelasting. Dit werd voor kennisgeving aangenomen. Doordien de h.h. Blam en Poland geen zit- ting meer hebben in den Raad, moesten 2 leden worden gekozen voor de Comm. van Bijstand voor het Elec. bedrijf. Gekozen werden de h.h. Mienis en Quant, die ver- klaarden de benoeming te aanvaarden. Nog kwam aan de orde de verkiezing eener com- missie voor onderzoek der begrooting n.l. de gemeentebegrooting, die voor het Burgerlijk Armbestuur en het Gem. Elec. Bedrijf. Door den raad werden hiervoor gekozen de h.h. P. Kcstelijk, K. van Langen en P. Borst. Allen namen de benoeming aan, doch door den heer Kosteiijk werd de vraag gbsteld of dit niet wat te veel eischt van een commis- sie. Voor het nazien der rekeningen achtte spr. dit althans wel het geval, zoodat hij in overweging gaf daarvoor in het vervolg twee commissies te benoemen. Door den Voorzitter werd hierop geantwoord, dat dit nazien niet in een middag behoeft te geschieden, doch dat het z.i. geen bezwaar is twee commissies te benoemen. Hierna werd de vergadering gesloten. UIT OUDE NIEDORP De raad vergaderde Dinsdag des namid- dags te 7 ure. Alle leden tegenwoordig. Voorzitter de heer B. J. F. Meijer, burgemeester, tevens secretaris. Notmen der vergadering van 22 Augustus j.l. vastgesteld. Ingekomen stukiken. a. Verslag van het Provinciaal Water- leiding-bedrijf van Noord-Holland, ovep het be ek jaar 1926. b. Kantschrijven van Gedeputeerde Sta ten d.d. 24 Augustus j.l. No. 2 ten geleide van een afschrift van een uittreksel uit het Koninklijk Besluit van 30 Juli j.l. No. 38, houdende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 23 Juli j.l. tot vaststelling van het ver- menigvuldigingscijier voor het belastingjaar 1927/2S B. en W. adviseeren vorengenoemde stuk- ken voor notificatie aan te nemen Voor notiiicatie aangenomen. c. Adres van het bestuur der Schager Handeldrijvende en Industneele midden- standsvereeniging, gevestigd te Schagen d d September, daarbij verzoekend de eene jaar- lijksche bijdrage te verleenen van 10 voor elken leerling, welke uit deze gemeente aan den cursus deelneemt. B. en W. adviseeren, dit adres te bespre- ken bij de behandeling der begrooting, dienst 1928. Aldus besioten. Modedeelingen. Ter vorige vergadering is het besluit ge- nornen om de beslissing op het schrijven van de commissie voor de kanalisatie van West- Friesland, houdende verzoek om toekenning van een jaariijiksche bijdrage van 600, voor hoogsteus 40 jaren in de kosten v. d. Kanalisatie, aan te hcuden uit overweging, o.m. dat de verlangde inlichtingen van Ged. Staten nog niet waren ingekomen. Aangezien deze nog niet zijn verkregen, stel ik U voor hot'schrijven aan te houden tot dat de informatien zijn ontvangen Aldus besioten. In verband met weinig beschikoare tijd voor de adm, begr. arbeid en voor behande ling in den nieuwe raad wordt het wensche lijk geacht de behandeling der begrooting 1928 in de volgende vergadering aan de orde te stellen. Hierna had de installatie van ie raads leden plaats. d Benoeming van twee wethouders. De heer J. Wit geeft te kenmen, om niet meer als wethouder in aanmcking te komen. Benoemd werden de heer Th. Tromp, aftr en G. Liefhebber, die de benoeming aan- namen. 1. Voorstel van B. en W. tot verhooging van den pensioensgrondslag van den ge- mee nte-veldwachter. De voorzitter zegt, dat net wenschelijk is voor den veldwachter met het oog op zijn pensioen op 55-jarigen leeftijd, zijn neven- verdiensten te brengen op veldwarhters salaris. Zijn salaris is f 1500. De grondslag wordt nu vastgesteld op f 2415. Dit kost de gemeente geen geld. Aangenomen. g. Aangehouden voorstel van B. en W tot aanwijzing van den heer Th Tromp als gevofmachtigde voor de verkiezing van hoofdingelanden en van hoofdingelanden plaatsverva-ngers van het Hoogheemraad- schap N. H. Noordebkwartier. Na nog al breedvoerige besprekingen werd dit voor stel nogmaals aangehouden tot een volgende vergadering. h. Concept besluit tot v/ijziging der be grooting, dienst 1927. Dit besluit werd vast gesteld op een omtvang en uitgaaf, groot 15101.97. i. Voorloopige vaststelling der gemeente- rekening, dienst 1926. Deze werd vastgesteld op een cntvang gewo.ie dienst voor 39149.35 en een uitgaaf f 35893.70^. Kapitaaldienst ontv. 675 en uitgaaf f 657.15. Rekening burgerlijk armbestuur werd goedgekeurd. Ontvang op 3537.90 en uit gaaf op f 2962 56. j. Rondvraag. De heer Liefhebber deeld'e mede, dat de Oude Niedorper brug noodig hersteld dient te worden en de heer Kriller vond het noo dig, dat de losplaats of s'teiger bij P. Meere- boer hersteld werd. B. en W. zullen den opzichter een onder zoek laten doen. Sluiting. UIT ZUID-SCHARWOUDE. Dinsdagavond te 7.30 uur vergaderde^ de raad dezer gemeente. Allereerst werden door de nieuw gekozen raadsleden de vereischte eeden en beloften afgelegd. Bij de benoeming van twee wethouders, af- tredende de heeren J. Kroon (Vrijheidsbond) en G. Bekker (R.K.) werdc i beiden met 4 van de 7 stemmen herkozen. 2 stemmen werden bianco uitgebracht, waarover de Voorzitter zeer verontwaardigd was. De Voorzitter uitte zijn tevredenheid over deze verkiezing. Beiden hebben reeds jaren hunne krachten gegeven tot bloei dezer ge meente. Spr. twijfelde er niet aan of beiden zullen op den ingeslagen weg voortgaan. In de vacature J. Kroon als lid van de Commissie van Beheer der Lichtbedrijven werd deze herkozen. Als plaatsvervangend lid werd gekozen de heer P. Zeeman. 2 stemmen werden weder bianco uitgebracht. De Voorzitter sprak nogmaals zijn mis- noegen uit over het bianco stemmen en ver- zocht deze leden zich te verwijderen, waaraan alleen de heer Dijkhuizen gevolg gaf. In de vacature C. Kramer werd deze met 5 stemmen weder gekozen. 1 stem werd nu bianco uitgebracht. Als plaatsvervangend lid werd de heer G. Bekker gekozen. Van den heer S. Parma was een dankbetui- ging ingekomen voor de hem toegekende gra tificatie wegens secretarie-werkzaamheden. Een verzoek om subsidie voor de kanalisatie van Westfriesland werd uitgesteld tot de be grooting 1928. De heer Zeeman stelde voor om evenals te Wieringerwaard hierover eerst een bespreking te houden met den heer Ringers. De Voorzitter zeide dat de heer R. reeds verzocht is dit te doen. De rekeningen der Lichtbedrijven, de Ge- meenterekening en de rekening van het Bur gerlijk Armbestuur werden vastgesteld. De gemeente-rekening wees een saldo aan van 5520.94Vi. Bij de rekening van het Burger lijk Armbestuur werd door B. en W. de op- merking gemaakt, dat aan de vereeniging „de Voorzorg" door het Armbestuur een sub sidie is verleend van 60, w.o. 10 voor op- richtingskosten. Volgens de Wet mag dit niet. Na eervige discussie, waarbij de heer Bekker nog zeide, dat het een brutaal stukje was, werd een voorstel van den heer Kroon om de oprichtingskosten terug te vorderen, verwor- pen. Hierna volgde nog een breedvoerige discus sie over steun aan een persoon door de Dia- conie, welke kosten dit lichaam voor een be langrijk deel verhaald heeft op het Armbe stuur, hoewel zelf goed bij kas zijnde. Het ergste is dat het hier iemand betrof die vergrijsd is in hun dienst. De heer Bekker meende dat dit bepaald een leemte in de Armenwet was. Spr. zou zich tot Ged. Staten willen wenden. De Voorzitter antwoordde dat hier volgens de Wet niets aan te doen is. Bij de rondvraag vroeg de heer Dijkhuizen op welke grond een lid geen bianco stem mag uitbrengen. De Voorzitter raadde aan de gemeentewet te bestudeeren. De heer Zeeman uitte een klacht over het werpen van afval in de slooten. Spr. zou een verordening willen instellen. De Voorzitter zag het ongerief hiervan ook wel in. Practisch zal het onmogelijk zijn, daar het geen afgesloten vaarwater is. De heer Zeeman besprak nog de gestie in de pers over de zoo bekende „gaslucht". De Directeur heeft onomwonden verklaard dat zijn register bianco is. Spr. vroeg of er nog een instructie is voor den Directeur, waarin voorkomt dat geen Retourcommissie of anderszins in ontvangst genomen mag worden. De Voorzitter antwoordde dat dergelijke bepalingen hier niet voorkomen. Laten wij volstaan, zei de Voorzitter ten- slotte, met het volste vertrouwen uit te spre- ken in de leiding. Hierna volgde sluiting. UIT OTERLEEK. De raad dezer gemeente vergaderde Dins dag 6 Sept. 's nam. half drie. Voorz. is bur gemeester van Reenen, tevens secretaris De vereischte eed werd1 door 5 der heeren afgelegd. De heeren Heeringa en Witteveen volstonden met de belofte. De Voorz. feliciteerde de gekozenen en vond het een aangename plicht hen het wel kom toe te roepen. Hij hoopte, dat de be sprekingen een even genoegelijk karakter zullen dragen als dat steeds in den oudoi raad het geval was. Er zullen ongetwijfeld belangrijke besluiten in deze nieuwe periode genomen worden, welke naar spr. hoopte tot heil en zegen dezer gemeente mogen zijn. Bij de wethoudersbenoeming werden voor eerste wethouder op den heer Dekker uitge bracht 5 stemmen en 2 bianco. Voor tweede wethouder op den heer Spaan 4 stemmen, 1 bianco, terwijl op de heeren Heeringa en Witteveen ieder 1 stem was uitgebracht. De gekozenen namen hunne benoeming aan, terwijl dc heer Spaan de meerderheid dank zegde voor het in hem gestelde ver trouwen. De V o o r z. hoopte op een aangename sa menwerking in het college. Kasopname G. E. B. In kas was en moest zijn 9*69,64. Van de ouacrcomm'ssie le Oter'eek en Stompetoren was een adres irgekomen met verzoek tot het instellen van vervolgcnder- wijs. De Vrijz. dem. kiesvereeniging, gezien het adres van de cudercommissien, wees op het groote belang van dat onderwijs, voo-ral voor die kinderen, voor wie het tevens eind- onderwijs is. De hoofden der scholen te Oterleek en Stompetoren betuigden nunnc sympathie met het verzoek en gaven nader aan wat h. i. noodig was voor het slagen. Vakken welke geen nut afwerpen, dienen achterwege te blijven. Na uitvoerige bespreking, waarbij bieek dat de raad het vervolgonderwijs gaarne wil bevorderen, doch het noodzakelijk oordeelde dat de buitengemeenten voor leerlingen uit hun gemeente, die het onderwijs volgen, be talen, werd besioten deze zaak in handen van B. en W. te stellen. Begrooting B. A. Bij volg. 10 herinnerde cte heer Witte veen aan de gehouden besprekingen verle- den jaar, betreffendL de beiooning van de leden. De heer Heeringa vroeg of het als een beiooning besehouwd moest worden of niet, waarop de V o o r z. een nadere toelichting gaf. De heer Spaan meende, dat de heer Witteveen geheel juist was geweest. Het was een ambt wat niet betaaid kan en mag wor den. De heer Witteveen Het gaat hier niet om de knikkers maar wel om het spel. De heer Dekker: Het is toch nog weer een andere instelling dan een kerkelijk arm bestuur, dat draagt geheel het karakter van liefdadighcid. Trouwens, als men het als een beiooning gaat beschouwen is 25 net even- goed tekort als 10. Dat maakt geen ver schil. De heer Witteveen: In dit opzicht doet het me genoegen in dezelfde schuit te recht te komen als de heer Dekker, al is het dan ook een lekke. Spr. wees nog op de raadscommissieen, waarvoor zelfs geen pre sentiegvld wordt gegeven en op het presen- tiegeld van de leden van dezen raad, wat nog niet eens als loonderving kan worden besehouwd. We hebben hier aan onzen vriend Bontes een goed voorbeeld gehad, die altijd in de laatste plaats dacht aan zichzelf. Het voorstel-Witteveen, ondersteund door den heer de Boer, om de oude salarissen te handhaven, werd aangenomen met 6 tegen 1 stem, die van den heer Dekker. De begrooting van het G. E. B. werd' z. h. st. goedgekeurd Rondvraag. De heer Witteveen infor- meerde of B. en W. reeds iets naaers bekena was over de malaria-film, wat door den Voorz. ontkennend werd beantwoord. Ook vroeg d-cze nog of er een wegwijzer bij de brug zal worden geplaatst door de A N. W. B. Vorig jaar was daar door spr. reeds over gesproken. De Voorz antwoordde dat deze daar door de A. N. W. B. niet geplaatst zal wor den, omreden ze meenen dat de weg duide- lijk genoeg is aangegeven. De heer Witteveen stelde voor, als de zaken zoo staan, om voor rekening der ge meente een eenvoudige wegwijzer te plaat- sen bij de brug te Oterleek. Zond'ar n. st. aangenomen. Naar aanleiding van de juist plaats ge had hebbendC ongeluk'ken in de gemeente vestigde de heer Witteveen er de aan- dacht op, dat er op een paar plaatsen in de gemeente wel borden staan met vriendelijk verzoek langzaam te rijden, maar dat er weinig autombbilisten zijn die daaraan ge volg geven. Die borden zouden misschien wel helpen, als de menschen De heer d e Boer.... inderdaad „men- schen" waren. De heer Witteveen Afgesproken de Boer, als ze „menscben" waren, maar velen zijn niet anders dan snelheidsmaniakken. Spr. zou die borden maar op willen ruimen en een maximumsnelheid vaststellen. De heer d e B o e r De snelheid is inder- daad soms onbeschoft. Bij het ongeluk te Stompeiorer, verklaarden de berijders zelf dat ze een 70 K M. reden, daar kan aus nog gevoegelijlc 10 K.M bij genomen worden. De een verklaarde nog: „maar er staat hier ook nergens ten bord''. De heer Spaan vond1 het eigenaardig dat er na een ongeluk steeds signalen op kruiswegen gegeven worden. De heer d e Boer achtte het van groot belang. De heer Heeringa was ook voorstanr der. Het is geen eenzame weg, er spelen veel kinderen. Er komen steeds meer ongelukken. Het voorstel-Witteveen om de maximum snelheid te bepalen op 20 K M. werd z. h. st. aangenomen. De heer Heeringa verzoekt toestem- ming van den raad om de r.otulen der laat ste jaren eens te mogen doorlezen. Werd goedgevonden. De heer Spaan had iets gemist op de agenda dezer vergadering, n.l. benoeming van de leden der lichtcommissie. Spr. zou dat alsnog in deze vergadering willen doen, in- dien de raad zich daarmeae kon vereenigen. Daar geen der leden daartegen was, werd tot stemming over gegaan. De heer Witteveen werd benoemd met 6 stemmen en 1 bianco, de heer de Boer met 5 stemmen en 2 op de heer Heeringa. De heeren namen hunne benoeming aan. De Voorz. hoopte dat de commissie met evenveel ambitie hare taak zou vervullen als de vorige en sloot de vergadering met een woord van dank voor de aangename be sprekingen. UIT ST. PANCRAS. Vergadering van den Raad op Dinsdag- middag 3 uur, onder voorzitterschap van den heer Kroonenburg, burgemeester. Afvvezig met kennisgeving de heer Kloos- terboer, wegens ziekte. In zijn welkom aan de leden sprak de Voor zitter den wensch uit, dat spoedig een gun- stige wending in die ziekte moge intreden, waarna de beeediging der leden plaats vond De heeren Lek en Snel volstonden met de be lofte. De Voorzitter sprak woorden van waar- deering tot de herkozen leden. Volgde benoeming wethouders wegens periodieke aftr'eding van de heeren Duif en van Kampen. De eerste werd herkozen met alg. stemmen. De heer v. Kampen met 5 stemmen met een op den heer Snel. De Voor zitter feliciteerde beide heeren met hun herbe- "oeming, Tot leden van de gas-commissie werden lurbenocjnd de heeren Duif en van Kampen Plaatsvervangers de heeren Hijker (5 st. tegen 1 bianco) en Muurling (5 st. tegen I op Snel). Door den Voorzitter wordt medegedeeld, dat voortaan streng zal worden toegezien op het ontsieren der gemeente, door aanplalcken aan de palen langs den openbaren weg. Ingekomen was het verslag van den Keu- ringsdlenst voor Waren, kring Alkmaar, over 1926. Verslag Prov. Waterleidingbedrijf over 1926. Goedkeuring Ged. Staten op de wijziging in de begrootingen op de wijziging van de verorderiing op de Keuringsdienst van Waren.. Bericht van den Min. van Ond. Kunstett en Wetenschappen dat aa'n vergoeding sala ris van het onderwijzend personeel tekort was uitgekeerd een bedrag van 1.28, hetwelk inmiddels was ontvangen. Danktefuiging van het „Ned. Roode Kruis" vf de ontvangst van het gecollec- teerde beorag ten behoeve der slachtolfers der stormramp. Voor kennisgeving aangenomen. Inzake bijdrage Kanalisatie West-Fries- land, de vorige vergadering aangehouden, stelden B. en W. thans voor aan de comm. van Aalst teb erichten, dat men voor uitvoe- ring der werken bereid was 206 per jaar bij te dragen. Met alleen de heer Snel tegen aldus aan genomen. Door den Voorzitter volgt thans mededee ling, dat de opbrengst der turf en materiaat van de Veenderij heeft opgebracht 1636 40, terwijl B. en W. tevens voorstellen voor reke ning van de gemeente over te nemen nog eenig gereedschap, door den heer van Kam pen gekocht, hetwelk voor denzelfden prijs kan worden overgenomen. Tevens wortd voor- gesteldde overeenkomst rr. bKoedijk te ontbin- den en de grootboekgelden ten behoeve der veenderij te verkoopen. Aldus besioten. Dit .laatste blijkt door de hoogere koers nog een winst op te kunnen leveren van pl.m. f 1500. Voorstel: aansluiting van het Zuideinde bij het gas net, en de Voorzitter en secretaris der commissie der Lichtbedrijven de conces- sie met Koedijk daartoe af te sluiten, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Naar aanleiding hiervan, uit de heer van Kampen zijn afkeuring over het feit, dat het grondewrk, waarvan laagste inschrijvers wa ren een tweetal arbeiders uit deze gemeente, gegund is geworden aan de Transportarbei- bers te Br. op Langendijk, zoodat werklooze arbeiders het straks/moeten aanzien, dat ar beiders uit een andere gemeente, het grond- werk verrichten. Waar spreker van meening is, dat grondwerk niet door de Transportar- beiders verricht mag worden, zal hij zich tot de arbeidsmiddelaars in deze gem. wenden, om deze kwestie bij 't Hoofd'bestuur van den Bond aanhangig te maken. De heeren Duif en Lek meenden, niet ge- rechtigd te zijn in deze kwestie op te treden, doch hadden verwacht, dat Koedijk in deze wel voorwaarden had gesteld wat betreft de aan het werkstelling van werkeloozen. De heer Muurling vmdt het niet goed, dat bij de publicatie van den uitslag der aanbeste- ding geen bedragen zijn genoemd. Volgens v. Kampen was de kwestie hier al leen dat de arbeiders te laag hadden inge- schreven; echter waar anders altijd wordt ge- zegd, de arbeiders will en te veel verdienen, vraagt spreker zich toch af, hoe deze het nu moeten maken. Bovendien heeft men bij de gunning van het overige werk zoo niet gehan- deld. Hij zal dan ook al het mogelijke doen, deze zaak in het reine te brengen. Volgt vaststelling der gemeenterekening 1926 voor wat betreft den gewonen dienst op een ontvangst van 53086.80® met een uit gaaf van 41424.58. Batig saldo 11662.30®. Kapitaaldienst ontvangst 12808.78, uit gaaf 12808.16. Batig saldo 0.62. Bij monde van den heer Lek werd rapport uitge bracht en tot goedkeuring geadviseerd. Rekening Lichtbedrijven gaf een winstcij- fer voor de Afd. Gas van 356.65® met inbe- grip saldo van het vorig jaar. Electriciteit na uitkeering van 2900 aan elk der 5 gemeea- ten een winst van f 16.18. De diend ontvangst en uitgaaf voor wat betreft den ge wonen dienst Kapitaaldienst geene. Begrooting Lichtbedrijveen. Gasfcedrijf gew. dienst 106.9S8,63. Kapitaal dienst 20955.—. Electrische bedrijf. Gewonen dienst 66.475,42. Kapitaal dienst 8170. Op een vraag van den heer Lek omtrent eventueele verlagingen, leest de Voorzitter en- kele passages voor uit het verslag van cien Directeur, waaruit blijkt, dat het in de bedoe- ling ligt met ingang van 1 Jan. de gasprijs met 1 cent per M3 te verlagen en de prijs van electrisch te brengen voor licht gedurende de avonduren van 30 op 28 cent per K. W. en voor krachtstroom voor alle uren van 25 op 20 cent per K. W. Van de 117 genieenien, aangesloten bij het P. E. N. zullen dan nog madr 9 gemeenten een lagere prijs berekenen, wat zeker pleit vocr een goed beheer van het bedrijf. Naar aanleiding van een vraag van den heer Lek over een door hem ingezondea schrijven, deelde de Voorzitter mee, dat dit ontvangen is na een toezending der agenda, zoodat dit in de volgende vergadering wordt behandeld. Bedoeld schrijven scheen verband te hou den met de Twuyverweg, waarover de Voor zitter heel diplomatisch meedeelde geen mede- deelingen te mogen doen. UIT WARMENHUIZEN. Dinsdagavond 8 uur vergaderde de vollal- lige raad dezer gemeente. Door de leden werden de eeden bij de Gemeentewet voorge- schreven afgelegd, waarna de voorzitter de heeren feliciteerde met hunne benoeming en den wensch uitsprak dat aile leden in het be lang der gemeente werkzaam mogen zijn. Vervolgens had de wethoudersverkiezing plaatst. Eerst werd gekozen J. Swan Hz. met 5 stemmen, 1 op J. de Groot en 1 op P. Slot. Daarna J. de Groot met 5 steminen, 1 op C. Nannes en 1 op J. Hof. De rekening der gemeente werd daaina voorloopig vastgesteld zooals zii in de vorige vergadering was aangeboden. De commissie had op de rekeningen zoowel die van de ge gemeente-begrcotjig 1928 werd inge- met een eindcijfer van .38424.54 aan

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6