Gaat w up rcls? Verged dan niet Tablettcn mede te nemen. Het ideale middel tegen hoofdpijn, nervositeit, ver- moeidlieid, misselijkheid en an- dere ongesteldheden, die door het reizen veroorzaakt worden. Men eische echter steeds de origineele verpakking ,.53sytJi,", ken- baar aan den oranje band en het Bayerkruis. Prijs 75 cts. meente, ais van het gasbedrijf en Alg. Burg. Armtestuur geen op- of aanmerkingen. Tot lid van de gascommissie (vaca'ure W. Gutker) is gekozen P. Slot met 4 stemmen, 2 stemmen, op K. Molenaar en 1 stem van der Meijden. Bij de rondvraag deelde de voorzitter mede d&t door B. en w. landschouw was gehou- den en de landerijen over het algemeen goed waren ondedhouden, uitgezonderd enkelen, die zullen worden aangesehreven. De heer Molenaar vroeg meer politietoe- zicht bij het meerijden van jongens met vrachtauto's. Daartegen diiende streng te worden opgetreden, ter voorkoming van on- gelukken. De heer v. d. Meijden vroeg verbetering pad naar de Giebmolen. Toegegeven werd dat het pad niet erg begaanbaar was, vooral in den herfst doch ook bleek dat de gebruiker van het pad, ook slecht zorgde voor het ge- deelte pad op zijn eigen land. Eenige werk- loozen zullen binnenkort het pad wat verbe- teren. Ook de oude Siuisweg te Schoorldam was slecht in orde. De voorzitter deelde mede, dat deze weg niet in onderhoud was bij de gemeente, doch bij N. H. Noorderkwartier. Daarna volgde sluiting. 1 UIT CASTRICUM. Dinsdagimorgen vergaderde de raad dezer gemeente .voltallig. Voorzitter de burgemeester, de heer P. H. L. J. Lommen. Secretaris de heer N. A. van Lutien. Bij de wethoudersbenoemingen wordt bij eerste stemming met acbt van de elf gekozen de aftredende wethouder, de heer H Hem- mer (R.-K.) In de tv/eede vacature moot ha een aantal stemmiragen het lot beslissen, waarbij de heer G. Louter (A.-K.) vcrkozen wordt ver- klaard. De heer Heramer neemt de benoeming aan. De heer Louter houdt die in beraad. be raad. De voorzitter neemt met enkele hartelij'ke woorden afscheid van den heer G. Kuys als wethouder, hem dsnkende voor het vele, dat hij in Let belang der gemeente altijd met vcorbijzien van eigen belang heeft verricht. Tot leden van de Bedrijvencommissie wor den benoemd de heeren Schipper, de Vries, G. Res en B. Res. Tot leden van de Commissie voor de Openbare werken de heeren Hellinga, Uefting, Twisk en G. Kuys. In het scbeid®gerecht, bedoeld bij het Werkliedenregiement worden benoemd de heeren D R. de Jong en J. Tromp. Tot plaatsvervangende leden de heeren D Tromp en A. Wormhoudt. Tot leden van de Commissie van Onder- loek vcorde begrooting worden aangewezen k heeren Schipper, Aukes, G. Res en A. betting. In de Permanente Commissie inzake het werklieden-reglement worden benoemd de heeren Schipper en Louter als leden en als plaatsvervangende leden de heeren Twisk en Aukes. Besloten wordt van de uitspraak van Ge- deputeerde Staten inzake den aanslag in de For e ns en'o el a sting van den heer H. Zurlohe in beroep te gaan bij de Kroon. UIT EGMOND AAN ZEE. Dinsdagavond vergaderde de gemeente- raad. Alle leden aanwezig. Voorzitter de heer Eijma, burgemeester. Na een kort: „Daine en heeren, ik heet U alien welkom," werden de gebruikeiijke eeden afgelegd. De heeren v. d. Garde en Hart- man, die bezwaar maakv tegen den eed, kgden de gelofte af. De voorzitter wenschte bij het begin van le nieuwe vierjarige periode, dat het den raad gegeven moge zijn de belangen van Egmond aan Zee te bevorderen. De periode hegint onder gunstige cmstandigheden en het was een verblijdend feit, dat meer voor- spoed geconstateerd kon worcen bij het af scheid van den ouden raad. Spr. hoopte, dat behartiging der Egmondsche belangen gczamenlijk en eendrachtig zou kunnen ge schiedem Er za! wei verschii van meening Zljn, doch spr. hcopie, dat men daarbij bin- aen de perken zou kunnen blijven. Alsnu werd tot eersten wethouder gekozen he heer K. de Graaff (oud-katholiek) met 0 stemmen, tegen 2 op den heer v. Eenenman e.n I »P het R. K. raadslid en de beide S. D. A. P. leden. De heer K. de Graaff verklaarde de be noeming te aanvaarden. „Dezelfde vraag deed U, mijnheer de voorzitter, mij vier jaar geleden. Toen kon s slecht besluiten en hield1 het antwoord in Mraad. De algemeene financieele toestand as slecht en ik gevoelde mij, al was ik vroe- S r al eens aan de beurt geweest, een begin- tiing. Door aandrang van vele ingezetenen een schrijven van den heer v. Hall, waar- 5,°P aangedrongen werd te trachten het wraicke Egmondsche scheeipje in een veilige haven te brengen, bebben den doors-lag ge-1 geven. Nu zijn na vier jaar de resuitaten van het werk zichtbaar. Toch is het mijn overtui- ging, dat voorzichtigheid nog aan te beve- len is. Nu de lichten der veilige haven in het verschiet zijn, mag ik niet bedanken en meet ik trachten het schip daarin binnen te brengen." Tot tweeden wethouder werd gekozen de heer A. Krab (oud-katholiek) met 6 stem- men, de overige stemmen waren uitgebracht als voren. De heer Krab nam de benoeming aan en sloot zich bij de woorden van zijn collega aan. De Voorzitter sprak er zijn verheuging over uit, dat de heer K. de Graaff, met wien spr. reeds vie jaa samenwerkte, in het colle ge van B. en W. bleef en bet deed1 hem te- vens genoegen, den heer Krab daarin wel kom te heeien, dien hij echter nog maar heel kort als wethouder had leeren kennea Bij de rondvraag informeerde de heer Snceks naar den weg aan de Wilhelmina- straat, welks verbetering aanstaande bleek, en ook, of alle belastingreclames reeds wa ren afgehandeld. De Voorzitter deelde mede, dat het grootste dee! door den ouden raad was behandeld, daar die ook het kohier had opgemaakt. De heer Hartman verzocht op de volgende vergadering te mogen spreken over hetgeen in ate raadsvergadering van 8 Maat gespo- ken was betreffende zijn aandee! in de reis naar den commissaris der koningin: „Als Snoeks zijn zaakje behandelen wou, was dat zijn zaak." UIT NOORD-SCHARWOUDE. In de raadszitting van Dinsdagmiddag was de heer Duyves wegens ziekte afwezig. Voorzitter zei, dat de toestand helaas nog ernstig is, doch hoopte dat spoedig beterschap mag intreden. Bij de installatie legde alleen de heer Kwa- dijk het nieuwe lid de bclofte af. De overige heeren legden de eed af. De Voorzitter feliciteerde de heeren en zei, dat de heer Jes die niet meer in dsn raad teruggekomen is, steeds naar zijn beste weten zijn krachten gegeven heeft. Van den heer Kwadijk hoopte de voorzitter, dat hij spoedig in den raad zal thuis gevoelen en steeds de belangen der gemeente zal behartigen. Als wcthouders werden gekozen de heeren Otjers en Barten bij eerste stemming her- kozen. Ook hierbij sprak de voorzitter waardee- rende woorden. Als leden van de gascommissie werden her- kozen de heeren Gotjers en Barten en als plaatsvervangers de heeren de Geus en Zut. De rekeningen van gemeente, armbestuur en lichtbedrijven werden voorloopig vastge steld met de rijfers zooals we die reeds in het vorig verslag meedeelden. Bij de rondvraag werd door de heeren Oot- jers en Barten nog dank gebracht voor de waardeerende woorden van den voorzitter, waarna sluiting. UIT KOEDIJK. De Raad vergaderde Dinsciag 6 September, des namiddags 8 uur. Voorzitter cle heer P. Kikkert, burgemeester. Aanwezig de hee ren Jb. V'isser, M. Mulder, S. Smit, W. Vis- ser, P. Hart, J. Cocimandeur en A. Groen. Secr.taris de heer A. Sloof. De voorzitter opende met een woord van welkom de vergadering en sprak deu wenscii uit, dat de besprek.ngen een genoeg- lij'k en preitig verioop zullen hebben en op de juiste wijze de belangen der gemeente zul len worden behartigd. Hierna werden door de heeren W. Visser, Jb. Visser, S. Smit, A. Groen en J. Comman- dieur de vereischte eeden en door de heeren P. Hart en M. Mulder de vereischte beloften afgelegd. De voorzitter zeide, dat hiermedc de nieuwe Raad geinstalleerd was en sprak dh wensch uit, dat de leden op vruchrbare, juiste en corrects wijze werkzaam zullen zijn. Hierna werd overgegaan tot de benoeming der wethouders. Dc vo o r z i 11 e r verzocht den heeren P. Hart en W. Visser zich te belasten met de stemopneming. Bij eerste stemming werd met algemeene stemmen benoemd de heer jb. Visser. Desgevraagd, verklaarde de heer Visser de benoeming te aanvaarden; spr. dankte den Raad voor het in hem gestelde vertrouwen en zeide naar zijn beste weten de belangen der gemeente te zullen behartigen. De voorzitter sprak met enkele woor den zijn buitengewone vreugde uit, dat de heer Visser weder wethouder is geworden en hoopte weder op prettige wijze samen te wer- ker. Bij de volgende stemming werden uitge bracht: 3 stemmen op den heer W. Visser, 2 stemmen op den heer S. Smit en 2 stemmen bianco. Bij de daarop volgende vrije stemming was de uitslag dezelfde, waarna de heer Mulder vroeg de vergadering te schorsen, opdat hij met zijn collega, den heer Hart, een bespre- king kon houden. De heer S. Smit merkte op, dat hij liefst gecn benoeming aanvaardde. De gevraagde schorsing werd toegestaan, waarna de vergadering werd heropend en een stemming werd gehouckn tussehen de heeren W. Visser en S. Smit, met d^n volgen- den uitslag: W. Visser 5 stemmen, S. Smit 2 stemmen, zoodat de heer W. Visser was be noemd. Desgevraagd, verklaarde deze de benoe ming aan te nemen. Den voorzitter deed het genoegen. dat de heer W. Visser was benoemd, daar hem gebleken is, dat deze in den korten tijd dat hij thans raadslid is, zich vol ambitie aan de gemeentezaken gewijd heeft. Spreker hoopte op een prettige samenwerking. De heer W. Visser zeide, dat het hem genoegen deed dat hij waardig is gekeurd voor de betrekking van wethouder en hij hoopte waardiig die functie te vervullen en de belangen van alle burgers naar beste we ten te behartigen. Hiema stolde de voorzitter aan de or de de notulen der vorige vergadering. De heer H ar t merkte op, dat in de notu len de rapporteurs voor de rekening van het Burgerlirk Armebstmir en het Gemeenielfjk Electridieitsbedrijf zijn verwisseld. hetgeen juist blijkt te zijn. De noodige rectificatie zal worden aangebrach> Ten slotte stelde de voorzitter voor, te treden uit de gemeinschappelijke regeling met de gemeente St. Pancas inzake de verve- ning van twee perceelen bouwland. Aldus werd bsloten. Hierop sloot de voorzitter de verga dering en sprak nogmaals den wensch uit. dat dc nieuwe Raad zal beantwoorden aan de vcrwachtingen, in het begin der vergadering uitgesproken. UIT HENSBROEK. De uitslag van den gehouden kolfwedstrijd (50 slagen) op de baan van den heer K. de Boer alhier is als volgt: lste klasse: le prijs T. Kostelijk, Alkmaar, 495 punten; 2e pr. J. Hagenaar, Alkmaar, 453 punten3e pr. Quant, Warmenhuizen, 441 punten. Serieprijs P. Molenaar, Zuid- scharwoude, 101 punten. Ilde klasse: le prijs C. Pranger, Noord- scharwcude, 433 punten; 2e pr. T. Kostelijk, Noordscharwoude 423 punten; 3e pr. P. Glas, Zuidscharwoude, 392 punten. Serie prijs J. Mors, Noordscharwoude, 94 punten. Illde klasse: le prijs Jac. de Boer, Hens- broek, 374 punten; 2e pr. Jac. Schotsman, Hensbroek, 360 punten; 3e pr. v. d. Zei. Spanbroek, 352 punten. Serieprijs K. van Leijen, Hensbroek, 82 punten. UIT WINKEL. In vervolg op hot benoemen van wcthou ders in de raaasvergadring van 0 Sepi-mbcr kan thans worden medegedeeiu, dat de neer G. Kamp, die zijn benoeming in beraad had gehouden, thans ook verklaard heeft die be noeming aan te nemen. Het college van B. en W. besiaat thans uit een V. B. en een V. D., de iaatste in plaats van een S. D. A. P. De laatste pariij, m 1919 met 3 zetels in den raad gckomeu, heeft thans nog l zetel. UlT I iLilGO. De ataeding neiioo en Gmstreken van de Inonanuocne iwaatscnappxj van Lanuoouw mem woensaagnuaoag u 2 uur ten verga- u-cinig m nei caie van aen neer Koozing. De voorzitter, ue neer ivi. ivtmcer, opende de ver^aaermg en bracnt dank aan net bc- siuur, uat hei ooreid was 'siniGoags te ver- gadeienspr. riep het weikcrn toe aan alien, uoen inzonuerhe«u aan ae nieuwe ieaen en ue pers. iviededeeling werd gedaan, dat het voor- stel-Zeeman ta v. 'l Veer, cm aandeelen te piaatsen (rente 2 pet.) ouaer de leaen ten gunstig omhaal neett gcvonaen, er is J 2250 gepiaaist. hiervoor dank. De txischrijvmgsbiiei van de 121ste alge meene vergadering te Ridderterk kwaau in aeliandeling. in de vacature D. de Boer, te Stompetoreu, die moet aitieden en niet herkiesbaar is, wer den vocrgearageu de heeren C. Bakker te Gestgeest en Leeuwenburg tc Charlois. In de financieele commissie werd aaubevo- len de at te tredten voorzitter, den heer de Beer. In groep 1 werd candidaat gesteld de heer Kuiper te Occtwoud. Bij punt „regiementsherziening!' en voor- stei noofdbestuur cm de Lerlingen van win- terscholen en kinderen van leden aan te ne men voor j 1.50 per jaar contributie, s i end men sympathiek tegenover dit voors ci on werd besloten dit te steunen. Plaats voor de volgende vergadering. Uit eer. persbericht is gebleken, dat dte afdeeling Medemblik een verzeek heeft gedaan en wel tegelijk met dc jaarlijksche harddraverij. Be sloten is dit verzoek te steunen. Als afgevaardigde en pmatsvevanger wer- den gekozen de heeren C. Zeeman en H. Bak- i ker Hzn. A Is bestuurslid werd herkozen de heer K. Muijs. In de rekeningcommissie werden gekozen de heren J. Mulder, G. Muijs en D. Ver- ver Mzn. Aangifte 2-jarige Landbouwwintercursus. De secretaris, de heer Maas Geesteranus, deelde mede, dat de cursus dcorgaat, daar zich reeds 16 ieerlingen hebben opgegeven. De kider zal wederom zijn de heer Huisman uit Amsterdam. De voorzitter zeide, dat de cursus aanvamgt einde September en de nieuwe Ieerlingen zich kunnen aanmelden bij het bestuur of den se cretaris. Spr. zette het groote belang van den cur sus uiteen en decide nog mede, dat de lessen worden gegeven Dinsdag en Donderdag tus sehen 7 en 9 uur en de leden hierbij kunnen tegenwoordig zijn. Verschillende leden vcerden het woord over een vcrstel Frans, om een cursors 1n kennis van motoren te houden en deze aange- legenheid werd aan het bestuur opgedragen, doch de heer Maas Geesteranus vermoCddc, dat men hiervoor geen subsidie krijgt. Bij de rondvrag sprak de heer Zeeman zijn vcldbening uit, dat de voorzitter hersteld was van zijn ziekte. Spr. sprak den wensch uit, dat hij lange iaren in gezond'heid voor de af deeling gespaard mag blijven. (Instem- ming). De Gymnasiiekvereeniging „D. O. V. E. S." (Door Gefening Vlug en Sterk) zal dit jaar wederom (voor de tweede maal sinds dc oprichting) een onderiingen wedsirijd houd.n en wel op Zaterdag 17 September. Door de groote welwiliendheid van Mevr. van der Teen de Lille is het iandgoed „Ter Coulster' hiei-voor beschikbaar gesteld en zonder twij- fel zullen deze wedstrijden weer tot hun recht kemen. Voor den wedstrijd zijn beschikbaar ge steld een 2-tal wisselbekers, een zilveren lau- werkrans en een groot aantal medailles. Het bestuur vertrouwt echter, dat men al gemeen overtuigd moet zijn van het nut van sport en dit lean toonen door het geven van een of meer medailles. Aan dezen wedstrijd is ook verbonden een veteranenwedstrijd, waarvcor door den voorzitter, den heer J. L. Groot, een zilveren taartenschep in etui is beschikbaar gesteld. Gok is een zilveren lauwertak beschikbaar gesteld, die gewonnen kan worden door el- ken groep uit de afdeeling. Ten overvloede mclden we nog, dat de wedstrijd gratis kan worden bijgewoond. Voor bijzonderheden zie men de advertentie. In den vcortuin van den heer Haring- huizen, aan den Heerenweg, staan 2 Wigc- la's in vollen blcei. De twee groote struiken gelijken, elk op zich, een bouquet, zoo schitte- rend mooi is de bloei. Dit is een zeldzaani schouwspel. UIT BROEK OP LANGENDIJK. Vergadering van het marktbestuur der Langedijker Groentenveilinig, gehouden Maandag 5 September, 's middags 2 uur Tegenwoordig 25 leden, waaronder een lid van Koophandel. Afwezig de heeren J Kramer, Jb. de Boer en C. Spaan Wz De voorzitter, burgemeester Slot, opent met een welkom. Uit het rapport over het nazien van het kantoor bleek dat er in de maand Juli ge- veild was voor een bedrag van f 656967.50, waarvan voor: Broek op Langendijk f 99237.38; Zuid- Scharwoude 29966.90; Zuid-Scharwoud? R.-K. f 4249.33; H.-Hugowaard 35793 45; Hcer-Hugowaard R.-K. 62876.99; Hens broek f 31755.46; St. Pancras 17199439: St. Pancras R.-K. f 22573 03; Koedijk 62568.85; Ursem f 15275.04; De Schermer 39067.38; Oterleek f 11552.56; Schermer- horn 28351.29; De Rijp en Omstrekcn 8194.33; De Rijp L. T. B. f 14243 28: Diversen f 20277.84. Nog werd medegedeeld, dat in Augustus geveild was voor een bedrag van 198092.14 gulden tegen het vorige jaar Augustus 193149.30. De aanvoer was dit jaar echter belangrijk minder dan het vorige jaar en wel: In 1926 287 wagons roode kocl; 86 wa gons gele kool; 87 wagons witte kool; 156 wagons aardappelen; 627000 stuks bloem- kool; 20 wagons uien. In 1927: 170 wrngons roode kool; 56 wa gons gele kool; 29 wagons witte kool; 78 wagons aardappelen; 412000 stuks bloem- kool; 15 wagons uien. Dus minder dan in 1926: 117 wagons roode kool; 30 wagons gele kool; 58 wagons witte kool; 78 wagons aardappelen; 215000 stuks bloemkool; 5 wagons uien In de aardappeiencampagne van 1 Juni tot 31 Aug. werden het vorige jaar aangevoerd globaai 1500 wagons aardappelen en dit jaar in denzelfden tijd 1100 wagons aardappe len. Schrijven ingekomtn van de Prov. Coram met een uitnoodiging tot bijwonimg eener buitengewone algemeene vergadering, we lie gehouden zal worden op 8 Sept. a s. Punten vaii behandding zijn „Demonstratie bedrij- ven", ..Reclame' en „Kweekkassen". Tevens, werd in het schrijven meaegedeeid, dat het bloemkooizaad, dat in Italic geteeld is, is ge- arriveerd,, er wordt gevraagd of de vereeni- ging er van wil betrekken. De prijs is ge steld op f 30 per pond. De voorzitter geeft een uiteenzetting over die vergadering en deelt mede, dat de Prov Staten bereid zij-n, drie demonstratiebedrijven te bekostigen, welke gepiaatst zullen wor den te Broek op Langendijk, te Heemskerk en te Bovenkarspel. Tevens, dat Prov. Staten een som gelds beschikbaar hebben gesteld voor het maken van reclame, speciaal voor de Nocrd-Hollandsche groenten en tevens, dat zij bereid zijn, een kweekkas te verstrek- ken aan de proeftuinen te Alkmaar en Hoorn. Verder deelt de voorzitter mede, dat het kwantum bloemkooizaad, dat in Italic ge- teeld is, bedraagt 107 pond, dat onder de verschillende vereenigingen verdeeld zal worden. Als afgevaardigden naar de verga dering worden aangewezen de heeren S. de Boer en C. Spaans. De heer Kloosterboer vraagt of er op die vergadering nog voor- steMea kunnen gedaan worden. Hij zou het zeer wenschelijk vindeti, als er voor het bou- wen van kassen geld beschikbaar werd ge steld tegen een matige rente. De voorzitter zegt, dat dat punt wel zeer urgent is, doch dat het geen voorstel is en als zoodanig niet behandeld kan worden, maar later in de algemeene vergadering besproken kan woiden. Medegedeeld wordlt, dat het Centraai Bureau een commissie heeft samengesteld voor de tentconstelting te Frankfort aan de Main, het Centraai Bureau wenscht voor Nederland met een collectieve inzending groenten op die tentoonstelling uit te ko- men, zoodat uit verschillende deelen van het land commissieleden zijn benoemd, waarvan voor onze streek de heer S. de Beer Kz. Van hieruit is gevraagd 350 stuks roode kool, 350 stuks gele kool, 350 stuks witte kool, deze laatste zullen gesplitst worden in gewone en Eteensche witte kool. Verder nog 200 K.G. uien en 25 K.G. rammenas. Verslag wordt uitgebracht van de vier- bonid-vergadering, well.e gehouden is 6 Aug. j.l. en tevens verslag van de commissie, wel ke op die vergadering was aangewezen in verband met punt 3 van de agenda, aan- gaande het aanvoeren van goede kool in December, waarop de vereenigingen 50 toeslag zouden geven. De commissie, besiaande uit de heeren S de Boer, P. Klant en j. Ootjers, was opge dragen een onderzoek in te stelten, hoe laag het percentage zou moeten zijn vanaf 1 Januari van de kool, tot dekking van de f 50 toeslag, gegeven in December. Me-de- gedeeld wordt, dat dat .zou moeten zijn 165/100 pCt., tevens wordt medegedeeld, dat door die commissie nog een vergadering aan den vierbond is aangevraag-d, om nog enkele deelen aangaande dat punt te bespreken, al- vorens het bij de leden gebracht wordt De voorzitter zegt, ofschoon wij nog niet met voorstellen kunnen komen, is het toch goed dat er hier een bespreking over gehouden wordt, opdat er misschien nog enkele licht- punten worden aangegeven. Velen voerden er het woord over, doch be- tere ideeen kwamen niet naar voren, zoodat eerst nog een vierbondvergadering afge- wacht zal worden. De keurlijst van Juli wel ke 48 keuringen bevatte, was inmiddels hij de leden road gegaan, waarop geen op- of aanmerkingen werden gedaan. Schrijven in- gekomen van een handeiaar, die meende dat hij ten onrechte overliggeld had betaald met verzoek om terugbetaling daarvan. Hierop werd afwijzend beschikt. Schrijven ingeko- men van het Uitvoer Controle Bureau met berioht dat bloemkool onder het mcrk van het U. C. B. verzonden kan worden, onder de volgende vcorwaarden, de bloemkool meet zijn wit, vast en ongesclionden van een minimum doorsnee van 14 c.M., zorgvuldig gevloeid eii verpakt in .sterke kratten, welke tot hoogstens 20 stuks mogen bevatten. Ook voor boonen (spercie- en snijboonen) is een fcepaling. Deze opgemaakt moeten zijn zon der roest of vlekken van rot, niet geel en niet misvormd. Wat de bloemkool aangaat is lief zeker zeer gewenscht, dat dit artikel onder het merk verzoaden wordt, doch de ODmer- Idng werd gemaakt, dat er dit j'aar haast geen goede bloemkool zou geteeld worden. Dit is wel zetr treurig maar toch zal er steeds bloemkool zijn, die aan de eisclien van het U. C. B. voldoen. Op de Vierbondver gadering is besloten om de tuinders aan te sporen ons hun beste artikelen te veilen on der het merk van het U. C. B., opdat de koopman direct de prijs daarvoor bepalen kan. Nu zou het thans wel aanbeveling ver- dienen, dat daar mee begonnen wordt, voor al met bloemkool en ook met uien. Daar heersdit misschien nog wel eenige vrees on der de tuinders, dat het feel moeilijk za" gaan om aan de eisclien van het U. C. B. te voldoen, doch dat zal zeker meevallen, want het zijn bepalingen, die niet sterker zijn dan dat het product eigenlijk zijn moet. Bovendien zal degene, die het begint, er voordeelen van genieten want ten slotte moe ten wij toch alien dien kant op. Gevraagd wordt naar de sorteering van bloemkool, hoe of die thans is. Gemeend wordt, dat die wel niet goed zal zijn, daar dat de prijs van de 3e soort veel te laag is in vergelijking bij de Streek. Het is wel jammer dat het sorteeren van bloemkool hier zoo moeilijk schijnt te zijn, want een goede sorteering geeft altijd een fceteren prijs en daarom is het dan min- stens aan te bevelen om onder het merk van het U. C. B. te veilen. Dit punt zal later in de ledenvergaderingen gebracht worden, doch iedere tuinder is thans reeds gerechtigd cm zijn producten onder het merk te veilen. Een verzeek van 'n handeiaar om een snees grend te mogen huren voor opslagplaats wordi toegestaan. Door den penningmeester wordt de stand van de kas medegedeeld, waaruit blijkt, dat de vereeniging geen schuld meer heeft, doch reeds een tegoed bij de boerenleenbank. Bij de rondvraag zeide de heer Wagenaar dat de getallen, welke op de veilingbordjes vermeld worden nogal eens te hoog zijn, wat nogal lastig en ook nadeelig is, zoodat hij gaarne had, dat daarop gewezen werd. Hier zal de aandacht op gevestigd worden, dat de getallen zoo goed mogelijk opgegeven wor den. De heer Wagenaar besprak ook het veilen van uien onder het merk van het U. C. B. Dit artikel v. ordt reeds gesorteerd volgens vcorsciiriften van het U. C. B., doch de kwa- liteit en vooral de blankheid is nog al ver- schillend, maar toch zijn er vele partijen die men met 'n beetje goeaen- wil best onder het merk van het U. C. B. kon veilen. Wan- neer de koopman thans bestelling heeft van uien met het merk, dan moet hij ze zelf nog wat opknappen, door ze over een hw te doen, vrat dan met meer noodig was en ovzou de prijs zeker verschillend zijn. Het bestuur kan het ook ten zeerste aanbevelen, dat iedere tuinder zijn teste product onder het merk U. C. B. veilt. De heer Kwant zou gaarne nog eens de maat van de uien vernemen. Deze is, nep tot 35 m.M., drieling van 3243 m.M. gewone uien van 4075 m.M. De groote boven 70 jn.M. De heer Madderom aeelde mede, dat er in de Schermer de Energie-aardappel ver- bouwd wordt en vraagt of er geen dag bepaald kan worden om die te veilen. Hij meent, als die aardappelen onverwadits aan de veiling komen, de koopers er niet op voorbereid zijn en zoodoende den prijs niei zouden opbrengen. Het bestuur kan wel met den hr. Madderom meegaan en acht het ge wenscht, dat ieder bestuurslid eens in zijn vereeniging informeert of er ook van die aardappelen zijn, om dan later een dag te be-* palen, speciaal voor het veilen van die aard appelen. Hierna sluiting door den Voorzitter. FLORALIA-FEESTEN TE SCHERMERHORN. Alhier wordt wederom de jaarlijksche ten toonstelling gehouden van bloemen en plan- ten van „rloralia", benevens van hanawer- ken en huisvlijt. We namen Dinsdag een kijkje in de prach- tig versierde nieuwe tooneeizaal vap den heer Schreuder, welke voor het eerst in ge bruik is geucmen en nu als tentoonstellings1 zaal is ingericht. In de zaal zijn de versclni- knde stelien planten aangebracht, benevens de planten door kinderen uit zaad gekweekt, ter opluistering ingezonden planten en bou- quetten. In een keinere zaal zijn onderge- oracht door huisvajt vervaardigde ardkelen en de handwerken. Gp het ruiine tooneel heeft de heer D. Luijt een stand voor manufacturen en lieer-n- en dames-modeartikelen, welke er allerkeurigst uitziet. De heer T. J. Natzijl heeft een stand voor ijzerwaren en rijwielartikelen. Vooral het rijwiel „De AmsteT trekt bijzondcr de aan dacht dior keurige en solide atwerking. De heer W. Leegwater heeft een stand van kruidenierswaren, welke ook vooral keurig en smaakvol geetaleerd is. Verder heeft de heer Kan een stand van verlichtingsartikelen en de heer Timmcrman een van photografiewerk. Aan de andere zijde van het tooneel is de theetent van de Erven de Wed. van Nelle, waar thee en geBakjes voor matigen prijs zijn te verkrijgen. Met geheel maakte een fantastischen in- druk. Voor de opening der tentoonstelling werd voor het blad „De Stad" een photogiaiische opname gedaan van het geheel en net be stuur. Ten 8 ure verscheen de burgemeester als eerevocrzitter en werd de tentoonstelling voor het pubiiek opengesteld. De burgemeester hield hierna de volgende openingsrede De bijzondcr aangenamen plicht is mij op de schouders gelegd, hier een woord te kunnen spreken tot de aanwezigen en het be stuur. Ik doe dit met opgewektheid en lust. Het kranige bestuur heeft met het 5-jarig be- staan dezer vereeniging een tentoonstelling georganiseerd, die zoo goed geslaagd is, om- dat j'ong en oud, arm en rijk, ingezetenen en niet-ingezetenen, h'.raan medev/erken. Ik brcng hier aan alien cen worod van hulde voor die verscheidenheid van blocmen, plan- ten, handwerk en nijverheid. Het initiated voor dit alles is niet gemakkelijk en daarom breng hier aan alien een woord van hulde kranig Floraliafcestuur.. Dit is het begin van het driedaagsche feest. Ik spreek hierbij den wensch uit, dat alien mogen ondervinden en kunnen getuigen: ,.Wij hebben feest gevier', zooals dat betaamele: het kan niet beter". Ik open deze tentoonstelling.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7