i\ Rechtszaken larktberichten JIT iCEMNEMERLAND, Veertien dr.gen geleden, toen we'midden in bet seiaoen moesten zijn van den grootsten ^anvoer van boonen, waren er bijna geen partijen van eenige beteekenis en thans is er elken marktdag groote aanvoer. Het is ver- wonderlijk hoe zich alles in korten tijd kan wijzigen, dank zij het mooie najaarsweer. En wat wordt aangevoerd van dunne en tros (stok) boonen is schitterend mooi, doch bij de dikke boonen en snijboonen is de grootste aanvoer 2e en 3e kwaliteit, wat echter niet wegneemt dat er nog mooie partijtjes komen, die de critiek kunnen doorstaan en er zoo frisch uitzien alsof het kasboonen zijn. De prijzen zijn over het algemeen terugge- hoopen, doch de mooie boonen zijn nog niet goedkoop. We noteerden voor snijboonen 13 a 26.50, dunne (enkele) boonen 16 a 27.50, stokboonen 20 k f 29, en dikke boonen 10 a 15.50, alles per 100 K.G., maar alles wat afwijkt gold beduidend min der, terwijl dikke boonen en snijboonen in 2e en 3e soort een lagen prijs opbrachten. De aanvoer van tomaten is heel groot en de handel is vlug, terwijl de prijzen in elk opzicht goed zijn. De noteering was heden 13 a j 14 voor A, 13 a f 13.30 voor B. en /10a/ 10.30 voor C., alles per 100 pond. Bloemkool is er genoeg, doch veel mooie kwaliteit is er niet en we gelooyen niet ver yan de waarhejd te zijn als we zeggen dat drie vierde der aanvoer bestaat uit 3e en 4e kwaliteit. Wat de prijzen betreft deze waren voor le en 2e soort respectievelijk /13 a 18 en 5.50 a 8.50 per 100 stuks. De aanvoer van komkommers is iets kleiner dan de vorige week, doch de kwaliteit is be duidend beter. Ook kwam er een kentering in (de prijzen en deze waren belangrijk hooger, n.l. 6.50 a 9.50 voor le soort en 3.50 a f 4.50 voor 2e soort, per 100 stuks. De aanvoer van sla wordt kleiner en nu het seizoen op het eind loopt komt er eenige verbetering in den prijs, n.l. 1.50 a 3.50 per 100 stuks, echter is deze teelt door aller- hande oorzaken een mislukking geweest. De aanvoer van vruchten is groot en de markt wordt beheerscht door veel vraag naar mooie vruchten, waarvoor goede prijzen wor- den besteed, maar de sorteering laat veel te wenschen over en de aanvoer bestaat voor jhet meerendeel uit 2e en 3e soort. Wat de prijzen betreft deze zijn (we vermelden alleen de gangbare soorten) Clapp's Favorite /8a 26, Juttepeer /1,5 a/ 36, Seigneur d'Espe- ren 10 a 21, Triomphe de Vienne /11a 23, Diamant 13 a 16, Suikerpeer /5a 9.50, keukenperen /2a/ 5.50, tafelappe- len 13 a 20.50, keukenappelen 2.50 a 7.50, alles per 100 K.G. De overige aanvoer geeft geen reden tot afzonderlljke bespreking. UIT LIMMEN. In de raadsvergadering van Dinsdag wer- den na aflegging der eeden als wethouders herkozen de heeren C. Pepping en J. Valke- ring Tzn. Van Ged. Staten was bericht ingekomen, dat de goedkeuring voor de geldleening van 5250 is verdaagd. De rekening van het Btirgerlijk Armbestuur sloot in ontvangsten op 6494.16 en in uit- gaven op 6070.95. Het saldo was 433.205. De heer Metselaar bracht rapport uit om- trent de gemeenterekening 1926. Er is een batig saldo van 9687. Goedgekeurd. Op voorstel van den heer Pepping, overge- nomen door B. en W. inzake de werkver- schaffing, werd bepaald: 1. personen die .worden aangenomen, moeten minstens een ■jjaar in de gemeente woonachtig zijn; 2. on- gehuwden worden niet aangenomen, tenzij zij kostwinners zijn. Bij de rondvraag bracht de heer Kieft dank aan den voorzitter voor de vriendelijke woorden gesproken bij de installatie, waarbij de overigen zich amsloten. Naar we vernemen zullen B. en W. met een voorstel aan den Raad komen om het perceel, door de gemeente aangekocht van den heer P. Dekker, te bestemmen voor ker- misterrein. UIT WIERINGEN. In de Dinsdag gehouden vergadtering van den gemeenteraad zijn tot wethouders be- noemd de heeren J. Bosker (aftr.) en J. Tij- sen Jz. UIT WIERINGERWAARD. Dinsdaigavond te 8 uur vergaderde de Raad dezer gemeente, onder leiding van bur- emeester Haringhuizen, tevens secretaris. fwezig de heer H. Koster met kennisgeving van verhindering. De voorzitter heette de heeren web kom en stelde allereerst aan de orde„Beeedi- ging Raadsleden". Nadat de eed door den burgiemeester was voorgelezen, legdten alien deze in handen van den voorzitter af. Alsnu werd overgegaan tot de verkiezing van wethouders. Eerst werd voor de vacature Sleutel ge- stemd, die met 4 tegen 2 stemmen op den heer Chr. v. d. Kolk werd herkozen. Hierna werd ook de heer H. K. Koster met hetzelfde stemmenaantal herkozen. De heer v. d. Kolk verkreeg 2 stemmen. De voorzittter zeide, dat den heer Koster kennis zal worden gegeven en sprak die hoop uit, dat hij de benoaming zal aanne- men. Alsnu werden de notulen voorgelezen en vastgesteld. Medegedeeld1 werd, dat van Ged. Staten goedgekeurd is terug ontvangen de verorde- ning op den Keuringsdienst van Waren. Punt 3 der agenda was. Aanwijzing van het lid van den Raad, dat zoo noodig bij af- wezighad, ongesteldheid of ontstentenis van beide wethouders als burgemeester zal optre- den. Tot stemming overgaande, werd de hieer C. Blaauboer met op 1 na algemeene stem- men gekozen. Tot slot werd de gemeenschappelijke rege- ling betreffende den Vleeschkeuringsdienst definitief vastgesteld. In een vorige vergadlering was reeds beslo- ten deze regeling goed te keuren, doch daar na was van Ged. Staten de machtiging ont vangen tot definitieve vaststelling. Woensdagavond omstreeks half zeven is op het land van den heer A. K. Kaan een vtiegmachine neer gesrtreken. Het was de F 6 bestuurd door den korporaal Symons, vlieg- tuigmaker en behoorde aan de Kooar thuis. Symons was Woensdagmor'gen van de Kooy vertrokken naar Amsterdam, vanwaar hij iu den namiddag weer was weggegaan. Boven onze gemeente was de motor niet meer in orde, althans deze weigerde op onge- veer 200 M. hoogte is hij nog gekeerd' om tegen den wind te strijken. Op het land van den heer Zijp kwam de machine in aanraking met een verhooging op den grond, sprong 1 Meter omhoog om even later met een der vleugels in den slootkanf terechf te komen, waardoor de machine met een slag over den kop gedeeltelijk op het land van den heer Kaan neer sloeg. De vliegenier is er gelukkig gdheel ongedeerd uit gekomen. Men heeeft direct getracht de Kooy op te bellen, doch naar we vernamen was de telefo- nische verbinding tusschen den Helder en de Kooy niet in orde, waarna men het vliegkamp op Texel heeft opgebeld die voor verdere ken nisgeving zou zorg dragen. Om half tien was er evenwel nog niets van de Kooy alhier aan- gekomen. VOOR DEN POLITIERECHTER. Middagzitting van Maandag 5 September. TEN UITVOERLEGGING VOORW. STRAF. Pieter D. te Broek op Langendijk voorw. veroordeeld, heeft de bijzondere voorwaarden verwaarloosd en moet nu compareeren, ten einde een eventueel requisitoir ten doel heb- bende de toepassing der voorw. straf te hoo ren vorderen. Deze behandeling heeft met gesloten deuren plaats op verlangen van den veroordeelde. De toepassing der straf, 3 maanden gev., is gelast. MISHANDELING IN VEREENIGING De 17-jarige arbeider Corn. K. en zijn 20-jarigg confrater Dirk de K. beiden wo nende te St. Pancras, staan broederlijk te- recht omdat zij in den nacht van 26 op 27 Mei een paar jongelieden uit Broek op Lan gendijk, die ook in den Hemelvaartsdagnacht op het oorlogspad waren aangevallen heb- ben. De mishandelde K. Wagenaar uit Broek op Langendijk had zich te Alkmaar aangenaam verstrooid en werd op den te- rugweg naar zijn Heimat op den Oudorper weg door verdachten van zijn fiets gehaald en geslagen met een hard voorwerp, waar door hij bloedend werd verwond. De Broeker ingezetene Jan Kommer is ook speciaal af- gedroogd door beide verdachten, waarbij vast staat dat verdachte nommer twee een Engelsche sleutel in de hand had. Tweede ver dachte heeft getuige Jan Wagenaar en Kom mer geslagen. De officier vorderde vrij- spraak voor Corn. K. en tegen Dirk de K. 75 boete of 30 dagen hechtenis. Mr. Ha-ars, verdediger van verdachte Corn. K. breekt ook een lans voor tweeden verdachte en verzocht voor D. de K. een lich- tere straf. Het slot is dat Corn. K. wordt vrijgespro- ken. Dirk de K. veroordeeld wordt tot 20 boete of 20 dagen. DIEFSTAL VAN GRAS. Carel J. en Adr. v. d. L. vermoedelijk zoons van woonwagenbewoners, beiden niet verschenen, hebben op 12 Mei gras afge- maaid van een te Alkmaar aan aen Kenne- merstraatweg gelegen weiland, toebehoo- rende aan den heer C. Smit. Onnoodig er bij te voegen, dat deze landbouwer geen toe stemming heeft gegeven. Eisch tegen ieder f 25 boete subsidiair 25 dagen wat betreft J. en 14 dagen tuchtschool wat betreft v. d. L. Vonnis C. J. 15 boete of 15 dagen en A. v. d. L. f 15 boete of 14 dagen tucht school. Mr. Haars pleitte een voorw. straf. MISHANDELING DOOR EEN ECHT- PAAR. De 45-jarige Alida Z. en haar 24 jaar oudere echtgenoot Jacob A., beiden te Eg- mond aan Zee stonden terecht omdat zij op 13 Juni de heeren Cornelis en Willem Kok hebben mishandeld. Aan den heer Jacob A. wordt ten laste ge- legd dat hij W. Kok met een tabaksdoos zou hebben geslagen, wat verdachte ontkende. De oorlogvoerende partijen zijn familie, daar verdachte A. een zwager is van Willem Kok. Beide families hebben zich hevig over elkander te beklagen en steken ook nu hun onwelwillende gezindheid niet onder stoelen en banken. De politierechter, mr. Ledeboer, wanhoopt er aan tusschen deze gezinnen vrede te kunnen stichten. Fisch tegen juffr. A. 7.50 boete of 7 dagen en voor Jacob A. vrijspraak. Vonnis 5 boete voor mej. Z. ter wijl haar man wordt vrijgesproken. ZAAKBESCHADIGING. De niet verschenen verdachte Marten Hen- drik Sm. heeft op 16 Maart te Alkmaar in den Hout de rustieke brugleuningen van twee bruggetjes baldadiglijk vernield. Nadat de officier 20 boete of 20 dagen heeft gevorderd, wordt verdachte veroordeeld. Conform eisch. MISHANDELING. De verdachte Cath. B., huisvrouw D. te Grootebroek heeft van geen belangstelling in haar zaak blijk gegeven. Haar wordt ten laste gelegd mishandeling van getuige G. Haak huisvrouw van G. Rijn, die zij op 12 April een klap in het gelaat heeft gegeven Eisch 12 boete subsidiair 12 dagen hech tenis. Vonnis 10 boete of 10 dagen. BELEMMERING. De 25-jarige te Kampen geboren varens- gezel Rijndert M. te Hoorn woonachtig, heeft op 17 April den agent van politie Post in zijn ambt belemmerd door te trach- ten een zich in kennelijken staat van dronken- schap bevindenden arrestant uit de handen van Post te bevrijden. Verdachte heeft dezen arrestant, de B. geheeten, -vastgegrepen en aan hem gerukt. Gevorderd wordt 70 boe te of 30 dagen. De uitspraak wordt aange- houden tot 19 September. EENVOUDIGE BELEEDIGING. De niet aanwezige verdachte Helena Hu- bertina S. huisvrouw D. moet zich verant- woorden omdat op 22 Juni de weduwe van de Vecht in het openbaar heeft beleedigd. Ver dachte is een buurvrouw van de beleedigde. Eisch 15 boete of 15 dagen. Vonnis 10 boete of 10 dagen. DIEFSTAL EN HELING. De verdachte Dirk H. te Enkhuizen heeft op 25 Juli aldaar een magneet gestolen, ter wijl zijn vriend Arend F. zich welwillend be- lastte deze magneet te Grootebroek aan den man te brengen, wat hem echter niet alleen oiislukte, doth welke negotie aanleiding was dat beiden geknipt werden De geste'cn magneet was het eigendom van den aannemer Roozendaal. Eisch tegen D. H., reeds eerder veroor deeld, 14 dagen gev. en tegen Arend F. 7 dagen idem. Vonnis Dirk H. 14 dagen gev Arend F. f 20 boete of 20 dagen. MISHANDELING. Mej. L. geboren W. B., oud 23 jaar, te Helder, stond terecht ter zake het feit dat zij op 14 Juli mej. Maartje Kramer bij een ern- stig meeningsverschil op zeer gevoelige wij- ze bij het haar getrokken en haar op den grond geworpen had. De get. geraakte be- wusteloos en is in een auto naar haar woning vervoerd. Deze getuige wenschte nu de kos- ten van dit vervoer a 1.25 op de verdach te te verhalen. Verdachte erkende. Eisch 60 boete of 30 dagen. Vonnis f 40 boete of 40 dagen met toewijzing van de ci- viele vordering. VERNIELING VAN EEN WATER- KEERING. De veehouder Albertus de W. uit de Eg- mondermeer stond terecht wegens het feit, dat hij op 26 Juli de pen van een duiker heeft vernield, waardoor het mogelijk werd, dat het water uit de Koetermeer zich in het lager gelegen polderland kon uitstorten. Ver dachte zeide dat hij de pen uit nood heeft vernield, zcoals hij nader poogde aan te too- nen. Hij zeide als de moler. maalt dan moet de pomp worden opengezet en dit is niet ge- beurd. Verdachte was bevreesd voor zijn hooi. Getuige C. Kraakman, watermolenaar, zeide dat er geen gevaar bestond. De officier vorderde 25 boete of 25 dagen. Uitspraak 75 boete of 75 dagen. Hierna sluiting. AR RONDIS S E M ENTS R ECHTBAN'K (MEERVOUDIGE STRAFKAMER) Zitting van Dinsdag 6 September. NIEUWE ZAKEN. VERZET TEGEN EEN VONNIS TER ZAKE MISHANDELING VAN EEN AMBTENAAR. De caiehouder Joh. Z., te Schagen, was bij verstek veroordeeld wegens mishandeling van den gemeente>-veldwachter v. Haaren al daar. Zuiks in vereeniging van Mies H. te Alkmaar, die echter van het hem ten laste ge'legde was vrijgesproken. De veroordeelde beweerde bij de eerste behandeling dat hij in ht ziekenhuis lag. De president, mr. Lede boer, merkte op dat dte verzettermijn feitelijk was verstreken. Verdachte was in verzet ge komen om dat hij naar zijn meening niet schuldig was, alhoewel hij voor de politie had erkend. Hij was destijds tot 50 boete veroordeeld. Door hem werd thans ontkend dat hij door van Haaren was gehoord. De veldwachter van Haaren volhardde bij het door hem opgemaakte procesverbaal. Hij had in den bewusten avondi bij den opposant het sluitingsuur aangekondigd en was later op straat door hem aangevallen. Voorts persisteerde van Haaren bij het door hem aan opposant afgenomen verhoor, zooals in het procesverbaal was gerelateerd. De officier meend-e dat indien dte wet streng werd toegepast, het verzet niet ont- vankelijk was. Afgescheiden van deze omstan digheid meende de officier dat het vonnis juist was en vordterde bekrachtiging. Uitspraak a.s. week. BEDREIGING TEGEN EEN RIJKSVELDWACHTER. Het presidium werd overgenomen door mr. Cleveringa. De landbouwer Piet J., de keurmeester Th. R., de arbeider Pieter R. en de koopman D. Z., alien te Grootebroek, staan en corps terecht wegens het feit dat zij in den nacht van 27 op 28 Februari aldaar op den open- baren weg dlen rijksveldwachter-brig.-tit. dte Biek hebben bedreigd met doodlslag of zware mishandeling. Bovendien was de veldwachter bij die ge- legenheid mishandeld. In deze zaak waren opgeroepen de rijks- veldwachter, d'iens echtgenoote en zekere Raven, terwijl dte verdediger, mr. Schenke- veld, als getuige a decharge, 7 personen had doen oproepen, waarvan 2 niet zijn versche nen. De verdachten ontkenden de feiteni zooals die hen in de dlagvaarding zijn ten laste ge legd. Er heerschte een opgewonden stem ming tegen de Biek o.m. scheen er ook met steenen naar zijn woning te zijn geworpen. Geutgie verbalisant cTe Biek gaf op ver- zoek van mr. Cleveringa, een uitvoerlg ver- haal van het gebeurdie in dien Februari- nacht. Volgens getuige bestond blijkbaar het opzet hem onaangenaam te zijn en werd hij o. m. uitgescholdten voor suffert en uitte men het voornemen hem te zullen pesten. Men drong op en de veldwachter was genood- zaakt zijn klewang te trekken en aaarvan gebruik te maken. Sommaties tot de opge wonden menigte om uiteen te gaan waren vruchteloos. De verdachten, die door getuige werden beschouwd als de belhamels, hadden slagen met de klewang opgeloopen. Verba lisant had zijn revolver ter hand genomen om dte aanvallers daarmedte schrik aan te jagen. De verdachte B. was door klewangslagen verwond gewordten. Hij ontkende i-ets straf- baars te hebben gedaan. Hij had alleen met de hand een klewangslag trachten af te weren. Dat alles had plaats in cafe Boukens, maar later werd het spectakel op den open- baren weg voortgezet tot aan de woning van de Biek. Het publiek vorm-dte een dreigende en joelende menigte. Mej. dte Biek had voor haar woning de opgewonden menigte waargenomen en had hooren schieten. Zij had voorts gezien dat een haar onbekend manspersoon cireigend op haar man was afgekomen Ook had zij ge zien dat met twee steenen tegen het huis was geworpen. Zij had uit voorzorg de kioderen van de slaapkamer gebracht. Getuige a charge Raven verklaarde dat zekere Schouten hem had1 medegedeeld dat men dte Biek dien avon-d op zijn bliksem zou geven. Hij was er voorts getuige van ge weest, dat de Biek had geschoten en met zijn klewang sloeg. Daarna was men gaan schel- den. Getuige had bij den rechter-commissaris verklaard, dat verdachte Z. de boel opwarm- dte, welke verklaring getuige nu trachtte te ontwijken. In't algemeen scheen dteze getui ge op zijn voor den R.-C. afgelegde verkla- ringen terug te wil-len komen. Blijkbaar vreesde hij voor repressaillemaatregelen. Op de vraag van verdediger of de Biek op gewonden was, zeide hii: verbazend opge- vonden! Hij acntte het schieten onnoodig. Daarop had het verhoor plaats der 5 ge- luigen a charge. Deze hadden wel s-cheld- woorden gehoord na het schot, doch -doch zij konden niet zeggen dat de verdachten deze woorden hadden gebezigd. De rijksveldwach- ter was verbazend zenuwachtig en opgewon den. Het geheele relletje was ontstaan om dat de Biek het sluitingsuur aanzegde. De Biek was zenuwachtig en dreigdte dat indien het lokaal niet onmiddellijk ontruimd werd, hij de weigerachtigen op de bon zou zetten. Dergelijke tooneelen komen niet voor als d-e gem. veldwachter v. d. Veen de herbergen si uit. Volgens de meening der getuigen a dechar ge was de Biek niet populair. Na dat verhoor kreeg het O. M. het woord. De officier hechtte weinig waarde aan de ontkentenissen en de verklaringen van de getuigen a decharge. Dat de Biek zenuw achtig gewordten was, achtte dte officier zeer verklaarbaar, als men weet, d'at een opge wonden menigte tegen hem optrad. Voorts re- leveerde de officier het verschil tusschen- een rijks- en gemeenteveldwachter. Het oph edten tegen de Biek, die niet an- ders deed dan zijn pliebt, kon niet worden getol-ereerd. Ten sl-ott-e achtte spr. het voor- naamste, dat ten laste is gelegd, fcewezen en vorderde -teg-en le verdachte 1 jaar gevange nissfraf en tegen de overige ieder 7 maan den gevangenisstraf. Mr. Schenkeveld -bean-twoord-de in een uit- voerig pteidooi dit requisitoir, er op wijzen- de, dat de rijksveldwachter niet geschi-kt is om met West-Friezen om te gaan. Voorts las pleiter een gunsti-g testimonium voor van den burgemeester fen opzichte van d-e Lutje- -broekers in het algemeen en d-e vier verdach ten in't bijzond-er. Pleiter zei, gesch-rokken t-e zijn van de bui- ten-gewoon zware straien, die door het O.M zijn gevorderd. In het tweede deel van zijn u-itgebreid b-e- toog b-estreed pleiter d-e opvatting, dat hier geweld is gepleegd, zooals pleiter in den breed-e tracht aan te toonen. Ten slotte concludeerd-e pleiter vrijspraak Volgde re- en dupliek en werd d-e uit spraak bepaald op a.s. week. Daarna pauze. DOOD DOOR SCHULD. De 26-jarige Pieter de V., wonende te Alkmaar, stond terecht ter za-ke, dat hij op 1 April -t-e Schoorl als bestuurd-er van een vierwielig motorrijtuig door aanrijding den dood heeft ve-roorzaakt van den 7-jarigen An- diries de Jongh, die tengevolge van die aan rijding aan hersenschuddin-g is overl-eden. Verdachte reed op g-emelden datum op den Dui-nweg te Schoorl en rooest 'n s-tilstaanden autobus passeeren en nam toen niet de ver- •eischte voorzorge-n voor de veiligheid van de personen, die achter die -bus te voorschijn kwamen. Bedoeld knaapje ikwam uit de bus -en wilde den weg oversteken met gemeld noodlottig g-evolg. Volgens getuige Schoon, een deskundige automobilist, war-en de rem-men volmaakt in orde. De auto had pl.m. 40 K.M. vaart. Verdachte gaf wel signaal. De officier, die zelf ter zake ku-ndlig kan worden geacht, heeft zelf een proe-f gen-o men en is tot de conclusie gekomen, dat het kind zelf d-e schuld heeft g-edragen van het ongeluk, zoodat v-erd. vrijspraak requireerde. Mr. Smal, verdediger van verdachte, kwam in zijn pleidooi tot dezelfde conclusie. LICHAMELIJK LETSEL DOOR SCHULD De 19-ja-rige veehouder Klaas Sp., wonen de in de gemeente Ursem, reed op 25 Mei op zijn motor door de gemeente Sybecars- pel voorbij- een- aangespannen voertu-ig, dat door den landbouwer Pieter Vriend be stuurd werd. Door het lawaai, dat verdachte maakte met zijn motor en si-gnaalhoorn, zoo- veel onnoodig l-awaai, dat't paard schichti-g werd en door een trap te-gen -het been werd getroffen en hij gedurende eenigen tijd zijn w-erk niet kon verrichte-n. Verdachte ont kende. Hij bereed een Harley Davidson met Boschhoorn. Drie getuigen verklaren, dat verdachte v-la-k -bij de kop van het paard sig naal heeft gegeven. De motor ging geweldig te keer. De veehouder Jon-ker zeide, dat ver dachte reed tusschen 20 a 26 K.M. Hij gaf drie signalen, maar niet, toen hij bet rijtuig voorbij reed. De officier geloofde, dat de jeugdige mo- torrijder, trotsch op zijn Harley Davidson, onnoodig lawaai heeft gemaakt en vorderde 100 boete of 60 dagen hechtenis. A.s. week uitspraak. Sluiting. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 7 September 1927. In de he den gehoudten veilingen werd betaald voor: Bloemkool le soort per 100 st. 913.80, 2e soort 2-5, Roode koo'l per 100 KG. 3f 4.60, Wortelen per 100 bo® 2.30 6.80, Rabarber per 100 bos 0.403.90 Uien per 100 K.G. 3.804.60, Enkele Slaboonen per 100 K.G. 917.60, Dub- bele Slaboonen per 100 K.G. 1f 14.40, Andijvie per 100 stuks 0.20—/ 1.70, Au- gurken per K.G. 0.100.74, Kropsla -per 100 stuks 0.602, Komkommers per l-OO stuks 3.4-09.80, Pieterselie per 10-0 bos 1.202.40, Postelein per ba-kje (5 K.G.) 0.080.20, Snijboonen per 100 K.G. 523, Spinazie per bakje 2Yi K.G.) 0.04f 0.1-5, Selderie per 100 bos 0.50f 1 80, Tomaten per 100 K.G. 4.6030, Appelen per 100 K.G. 4-— 36, Peren per 100 K.G. 4—/ 34 nmt 2.30 3 -per 100 pond. Aanvoer 5000 p, SCHAGEN 8 September. Op de heden gehouden markt waren aangevoerd140 paarden, 13 sti-eren 150—/ 240, 2-6 gel<l *°«?n (mag.) 180-/ 300, 62 idem (vetto 300—/ 450, 27 kalfkoeien 24-0—/ 410 5 pin-ken 1-5-0—/ 170, 28 nuchtere kalm 32, 269 idem (vette) 28-/ 36, 280 H miner en 18—/ 24, 9 bokken en geiten 3—/ 12, 13 va-rkens (mag.) 1«—r 0s 54 idem (vette) per K.G. 0.65—/ 0 68,' 273 biggen 13-/ 24, 221 kippen 0.50? 1.25, hanen 0.25—1.25 53 V n boter/ 1.80-/ 2.10. K'°' 2WAAG, 7 Sept. Veiling Bangert Omstreken. Slaboonen 5—/ 6, Bloemkool rT ^nilhoonen 6, Witte pruimen/ lr Angurken 23> Dnuv n f o-q i ylcion? f 20, Goudbal- i f 1215, Tomaten A 13,80 o11/. f Augurken 21— B 16.20, C 12.70, CC 6.50. Aanyocf Tonnebours 200 K.G. 19.60. NOORDSCHARWOUDE, 7 Sept. 17200 K.G. Aardappelen: Schotsche Mui. zen 7.2O—/ 8T.30, Duken 3.50—/ 3.70 Eigenheimers 6.607.20, Blauwe aard- appeloi 6.606.70, Drielingen 6.70— t f2700 K.G. Sperciebo-onen 7 50— f i N15000 K,G- Gien: Uiea f 4.90- Drielingen 4.50-/ 4.90, Gels Ne# 6.70—/ 7.70, 1300 K.G. Peen 2- 2.20, 1000 K.G. Kroten 2f 3 30 19-200 K.G. Roode kool 2.80—/ 4Jo* 2600 K.G. Witte kool 2-/ 2.20, 4000 K.G. Gele kool 1.80—-/ 6 per 100 KG 9200 stuks Bloemkool 8.8013.80 2e soort 1.602.80 per 100 stuks. c BPY<v£fKu RSP'EL „De Tuinbouw", 7 Sept. 19-7Heden besteedde men voor* Bloemkool I 7—/ 20, II 47, III 1.8-0—/ 2.70, Roode kool 3375 Witte -kool 1.50—/ 2, Gele kool 4.70-! 6, Uien 2.202.40, Drielingen 1.80 mt 2, Nep 1.80f 3.20, Enkele slaboo- f 1-25 f 1.75, Dubbele slaboonen 0.60—/ 1. Aardappelen-: Schotsche mui- z/n 3—/ 3.50, Ideaal 3—/ 3.10, W. Due 1.75—/ 2.10, Due 1.60—/ 1.9-0, Gel- dersche Schotsche 2.85—/ 3.10. ZAANDAM, 7 Sept. Veiling „De Zaan- streek". Andijvie 10—96 ct. per kist, Spina zie 58—98 ct. per kl. kist, Postelein 17—50 ct. per kl. kist, Bieten 7—9K ct. per bos, Peen 11—1334 ct. per bos, Pieterselie 3—12 ct. per bos, Selderie 2—8V2 ct. per bos, Sla 92 ct. per kist, Slaboonen 5934 ct. per p., Meloenen 1368 ct. per stuk, Zure han-dap- pelen 4834 ct. p. p., Komkommers 3—10 ct. per stuk, Blauwe pruimen 1934 ct. p. p., Victoria pruimen 26 ct. p. p, Clapps 6%— 1234 ct. p. p., Rietperen 2—4 ct. p. p., Sin- jeur 9 ct. p. p., Zoete appelen 35 ct. -p p., Tomaten 1117% ct. per pond, Uien 3 ct. p. p., Bourne 734 ct. p. p. BEVERWIJ'K, 7 Sept. Coop. Tuinbouw Vrije Groenten en Fruitveiling. Postelein 4-5—70 ct., Spinazie 50—65 d., per kist, Snijboonen 12—2-0 ct., Spercieboo- nen 1019 ct., dikke boonen 63416 ct, tros 2428 ct., tuinboonen 69 ct., Appelen en peren afval 4—15 ct., Tomaten 8—36 ct., Aardappelen 610 ct., Doperwten bruine Cap. 16—32 ct., Rospeen 20—42 ct. per K G. Peen 7—1434 ct., hout 3—634 ct., bieten 3— 5 ct. per bos, Komkommers 1934 ct., Sla 13 ct., Andijvie 24 ct. per stuk, Sptekboo- nen 9—/ 10.50, Pruimen 28—/ 36 per 100 K.G. De veilingen steken alien in feest- dos. BROEK OP LANGENDIJK (Langedij- ker Groentenveiling), 7 Sept. 25000 stuks Bloemkool le soort 8.80—/ 14.90, 2e soort 1—/ 2.10 per 100 st., 59-000 K.G. Roode kool le soort 3—/ 3.80, 20.000 K.G. Gele kool le soort 3.60—/ 5.30, 30500 K.G. Witte kool (vroege) 1.60—/ 2.20, 4100 K.G. Uien: Uien 55.30, Drielingen 4.30-/ 4.70, Nep 6.60-/ 6.90, 2200 K.G. Bieten 2.80, 1000 K.G. Tomaten A 31.70, B 29, C 20.90, CC 5.60, alles per TOO K.G., 800-0 K.G. Aardappelen: Schotsche m-uizen 7.80, Due of York 2.90 tot 3.60, Eigenheimers 7—/ 7.70, Drie lingen 4.70—/ 7 per 100 K.G. PURMEREND, 7 Sept. „Afslagvereeni- ging Beemster, Purmerend en Omstreken". Aardappelen 1 68—/ 2.62 per zak (25 K.G.), kleine aardappelen 0.73—/ 098 per zak (25 K.G.), Slaboonen 0.60- 2.30 per zak (15 K.G.), Snijboonen 120 tot 3 per zak (15 K.G.), Perziken 7.40 per 100, Pruimen 0.16—/ 0.38 per K.G., Komkommers 4.80—/ 9.5-0 per 10-0, To maten 16—/ 27.40 per 100 K.G., Bloem kool 47 per 100, Spruitkool 1.45 p- 15 K.G., Spinazie 0.32—/ 0.49 per mand (5 K.G.), Postelein 0.20 per mand (5 K.G.), Sla 1—/ 2.70 per 100 krop, Aa- dijvie 13 per 100 krop, Wortelen 4.507 per 100 bos, Uien 0.85— 0.95 per 25 K.G., Meloenen 12^f 38 -per 100 stuks. Augurken: Middel 0.59— 0.85, Basterd 0.63—/ 1.07, Gro-f Fijfl 1.35—/ 2.35, S-tek 0.19—/ 0.22, Bom- men 0.48. Appels: Codlin Keswick 41 91, Tulpappel, roode 715 per 100 K.G., Peren: Beurre dte Mirode 6—/ 1G1; Clapp's Favorite 6—/ 25, Goudballen 3 tot f 6, Duchess Williams 41—/ 91, Jut tepeer 16—/ 41, Triomphe de Vi-enne 7 tot 18, Trosje s 2.60—/ 6.70 per 100 K.G. i -M Be auto heeft gemoeg paardefcracbteaals hij nu ook eene wat paarde-veffstand kree® 1T —.15=

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8