DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. STOOMERIJ en VERVERIJ S. KROHL Modetinten voor bet Hoeden. komocde selsoea. AJbonncinentsprijs l)ij Yooruitfoetaling per 3 maanden f2.—fr. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertcntiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar plaatsruljntc. Brieven franco N.V. Boek- en HandeMr. v.Il Herms. Coster Zoon, Voordam €9, Tel. Administr. No. 3. Rcdactle No. S3. lie 8ste asseinblee. IdicHitvaart. VRIJDAO Direcfear: G. H. KRAK. Hoofdied jtcteur Tj. N. ADEMA. 9 SEPTEMBER OageliJkscBi owepsseht. RUSLAND EN DE ENGELSCHE ARBEIDERS. Het Engelsch Vakverbond ver- breekt de betrekkingen met Moskou. Er valt den laatsten tijd in geheel Europa ten zekere afkeer van Rusland te constatee- ren. Vrijwel algemeen schijnt men tot de con- clusie gekomen, dat zoo verbetering van het arbeidlerslot noodig is, deze in ieder geval niet gezocht dient op een kijze, gebaseerd op die Russische communistische idealen. Het sprekendst is deze koersverancfering in het licht getreden in Engeland. Niet alleen heeft de Britsche regeering alle betrekkingen (fH icieel yerbroken nadat de geruchtmakende inval in die Arcosgebouwen te Londen de sowjet-practijken onthuld had, doch tevens bleek, dat ook de arbeiders hun buik van het zoet gekweel der Russen vol hadden. Zoo blijkt bijvoorbeeld de mislukte spoor- iwegstaking die bewees, dat de staking als politick dwangmiddel niet onfeilbaar was dit gunstig gevolg in zich te hebben gedra- gen, dat mede op aanstichting van Baldwin besloten is meer dan tot nu toe het Vakver bond te benutten voor overleg en verzoe- ning en minder als monsterverbond dat door dreigittg lotsverbetering tracbt af te dwin- gen. Vooral echter komt de nieuwe geest op het thans aan den gang zijnde Vakverbonds-con- gres aan den dag bij de bepaling der aan te nemen houding tegenover Rusland. De Engelsche arbeidersbeweging in haar geheel is altoos gezond genoeg geweest, om zich niet te laten meesleepen tot ijveren voor ziekelijke politieke idealen, die bij de pogingen om ze te verwezenlijken de samen- leving ziek maken. Maar er is toch een tijd geweest dat een roerige extremistische m«n- derheid meer invloed gekregen had dan haar naar haar getal toekwam. Dat ook hier een keer in is gekomen, is niet weinig de schuld van de Russische bolsjewiki zelven. Engel sche arbeidersleiders zijn in Sowjet-Rusland op -bezoek geweest en hebben er, ondanks de oogkleppen die men hun aan had gedaan, toch een en ander opgemerkt dat hen tot nadenken gestemd heeft. De financieele steun dien de „arbeiders" in Rulsand den staken-- den Engelschen mijnwerkers zoo royaal heb ben verleend, heeft de vakbeweging niet kun- nen bewegen het gevoel van erkentelijkheid over het gezonde verstand te laten regeeren Herbert Smith, de president van den mijn- werkersbond, heeft niet lang geleden de posi- tie vhn de arbeiders onder het Sowjet-regime met die van slaven vergeleken. De Russische bolsjewiki hebben hun zaak ten slotte gron- dig bedorven met boodschappen in snau- wenden en hoonenden toon aan de Engelsche vakbeweging. Een ervan is de „broederlijke" boodschap die de secretaris van den Alrus- sischen Raad van Vakvereenigingen aan het Edinburgsche congres heeft gericht. Hij ge- waagde er in van het „verraden" van de al gemeene staking door de Engelsche leicters, van hun „sabotage van den heldhaftigen strijd der mijnwerkers" en beschuldigde den algemeenen raad van de Engelsche vakbe weging, dat zij tegen de Sowjet-vakbeweging ongegronde beschuldigingen uitte als voor- wendsel om de betrekkingen af te breken. Er was een gemeenschappelijke Engelsch- Russische raad ingesteld om het contact tusschen de vakvereenigingen in de twee lan den te bewaren en naar samenwerking te streven. De algemeene raad1 van de Engel schen is thans van meening dat het geen nut meer heeft de onderhandelingen over zulk een samenwerking voort te zetten, zoo lang de Russen geen voornemens toonen om zich te gedragen naar de voorwaarden, zonder welke geen samenwerking mogelijk is. In de vergadering van gister is een voor stel in bovenbedoelaen zin behandeld. En het resultaat is geweest dat met 25.000.000 stemmen voor en 620.000 tegen besloten is de Russen voortaan in hun sop gaar te laten koken! Opzienbarend mag deze beslissing van het Vakverbond zeer zeker worden genoemd, want thans loopt men niet alleen de kans dat Moskou de vakbeweging openlijk zal gaan bestrijden, doch tevens is het gevaar dat de pro-Russische minderheid zich af zal schei- <fen van het Vaikverbond allesbehalve denk- beeldig. Met spanning mag dus het verloop dezer kwestie worden tegemoet gezien. Haas tenlarcd VOLKENBOND. ROND HET NEDERLANDSCH VOORSTEL. Terwijl nagenoeg de geheele Europeeschc ^lers nog van groote bewondering blijk geeft alleen de Engelschen blijven bezwaren koesteren is men ter Volkenbondsvergade ring nog steeds heftig aan't confereeren over de Nederlandsche en Poolsche voorstellen. Mede op aanstichting van Chamberlain en de andere Engelsche gedelegeerden heeft Po- len zijn voorstellen aanmerkelijk gewijzigd, zoo, dat naar vrluidt ook Engeland zich daarmede kan vereenigen. Hierdoor zou het Nederlandsche voorstel gemakkelijk op zijde funnen worden geschoven. Intusschen maakt men zich in de kringen der kleine staten ernstig ongerust over de aiethode. die de smote mogendheden schiinen te willen volgen, om desnoods onder geweldi- gen druk der Volkenbondsvergadering een be- paalde houding op te dringen met betrekking tot de behandeling der Nederlandsche en Poolsche voorstellen. Ten einde Chamberlain den onaangenamen plicht te besparen, nogmaals de gedachte van verplichte rechtspraak van de hand te moeten wijzen en opnieuw de groote beginselen van het protocol van 1924 in hun algemeenen vorm te verwerpen, schijnen Briand, Strese- mann en Scialoja het eens te zijn geworden, om aan de algemeene Volkenbondsvergade ring aan het slot der algemeene besdhouwin- gen de eenstemmige aanmeming voor te stel- len van het boven weergegeven Poolsche voor stel zonder verwijzing ervan naar een der commissies. Gelijktijdig zou dan verklaard worden dat het Nederlandsche voorstel over- bodig is geworden door de aanneming van de Poolsche resolutie. Hierdoor zal iedere ern- stige discussie over de beginselen van het protocol in een eommissie kunnen vermeden worden. Een dergelijk voorstel zou geheel in strijd zijn met alle tradities der Volkenbonds vergadering, die willen, dat ieder voorstel eerst in een eommissie behandeld wordt, voor- dat een voltalliger vergadering het in be- spreking noemt en er over stemt. Een derge lijk besluit om een voorstel terstond te behan- delea zonder voorafgaande verwijzing naar een eommissie kan volgens het reglement slechts met een meerderheid van twee derden aangenomen worden. Het blijft thans te be- zien°of de Volkenbondsvergadering zoo ge- rvillig zal zijn zich naar den wensch der groo te mogendheden en in het bijzonder van Chamberlain tot onderdrukking van de dis- cussies te voegen. Het schijnt dat de Scandi- naafsche, Baltische en Nederlandsche delega- ties weinig neiging hebben, zich onvoorwaar- delij'k over te geven, maar te groote illusies, dat een derde der vergadering den moed zal hebben zich uitdrukkelijk tegen den wil der groote mogendheden te verzetten, maakt men zich op dit oogenblik nog niet. In ieder geval schijnt jhr. Beelaerts v. Blokland te willen eischen, dat zijn resolutie in de voltallige vergadering wordt in stem ming gebracht. Het laatste nieuws omtrent het Poolsche voorstel is, dat nieuwe moeilijkheden van de zijde der Poolsche regeering te Warschau ge- maakt zijn. De Poolsche regeering schijnt van meening, dat de Poolsche motie gedurende de beraadslagingen met de groote mogendhe den al te zeer verzwakt is, en moet de Pool sche delegatie nader instructie gegeven heb ben de oorspronkelijke Poolsche voorstellen in te dienen. Verrassmgen ter Volkenbonds vergadering. Het Poolsche Voorstel. Zooals wij hierboven reeds mededeelden heeft de Poolsche delegatie inderdaad spijt gekregen van de wijzigingen die zij op aan- drang der groote mogendheden in haar voorstellen voor een non-agressiepact heeft aangebracht. De Poolsche delegatie heeft dan ook we instructie's gevraagd en het resultaat daarvan is geweest, dat thans de door de groote mogendheden aangebrachte wijzigin gen onaannemelijk zijn verklaard, waarna opnieuw instructie's uit Warschau zijn aan- gevraagd. Het besluit der Poolsche delegatie betee- kende een groote teleurstelling voor het tal- rijke publiek, dat bij de middagzitting van den Volkenbond tegenwoordig was, daar ieder verwaehtte, dat thans de behanci.Vjg van het Poolsche voorstel zou plaats vinden. Deze teleurstelling nam nog toe, toen na de vertaling der in de ochtendzitting gehouden rede van den Griekschen gedelegeerde Poli- tis die eveneens stelling nam tegen de Ne derlandsche resoluties, bekend werd, dat ver- klaringen van Briand, Chamberlain of Stre- semann heden niet te verwachten waren. In ieder geval kan worden verwacht dat wanneer de Polen zelf ook op tegenwerking der groote mogendheden moeten rekenen, de kans van slagen voor de Nederlanders aan merkelijk grooter wordt. 't Zal in ieder geval aan Chamberlain en de zijnen uiterst moeilijk worden gemaakt om thans het Nederlandsche voorstel zonder meer in den doofpot te stoppen! Bijeenkomst van den Volken- bondsraad. In de vergadering van den Volkenbonds- raad heeft onze minister van buitenlandsche zaken Jhr. Beelaerts v. Blokland gerappor- teerd over de laatste zitting van de Manda- tencommissie, waarna besloten werd een Duitscher tot deze eommissie als lid toe t'e laten. Een succes voor Dantzig. Een vrij uitvoerige discussie volgde hierop over de door Danzig opgeworpen kwestie van toelating van Poolsche oorlogsschepen in de haven van Danzig. Een onderwerp, te gen welks behandeling Polen zich de vorige maal tevergeefs verzet had. Weliswaar be- sloot de raad overeenkomstig het rapport van Villegas nog geen beslissing in aeze September-zitting te treffen, doch het geluk- te Stresemann den raad tot vaststelling van preciese termijnen voor de verdere procedure te bewegen, zoodat het thans vaststaat, dat de aangelegenheid op deze wijze zal worden beslist, indien het Danzig en Polen niet ge- lukt door vriiwillige onderhandelingen, in van het bijzijn van den hoogen commissaris voor Danzig, prof, van Hamel, zelf tot een over- eenstemming te komen. EEN REDE VAN PROF. LORENZ. Gistermiddag kwam de tweede eommissie uit de Volkenbondsvergadering, die over de technische organisatie, bijeen om een uiteen- zetting te hooren van onzen landgenoot prof. Lorenz, die daartoe expres naar Geneve was overgekomen, over het werk en doel van de Volkenbondscommissie voor intellectueele sa menwerking. Prof. Lorentz hield een warm pleidooi voor deze samenwekring, wist zijn toehoorders vol- komen te overtuigen van het nut ervan en het slot was dan ook dat de voorzitter der eom missie prof. Lorentz dankte voor zijn woor- den en opmerkte, dat deze eommissie, on danks de bezwaren die er tegen gemaakt zijn, zeer zeker haar bestaansrecht bewijzen zal. PROF. VAN EIJSINGA GEHULLDIGD. De internationale club te Geneve, die de ge- woonte heeft internationale beroemdheden, die aldaar vertoeven, een maaltijd aan te bieden, heeft een diner gegeven ter eere van onzen landgenoot prof, van Eijsinga, die daarna een rede gehouden heeft over Amerika en het in- ternationaal gerechtshof te 's-Gravenhage. Prof. Hudson van de Havard universiteit in Amerika en de rector der Geneefsche uni versiteit prof. Rappard huldigden onzen land genoot als een der beroemdste specialiteiten op het gebied van het internationale recht. FRANKRIJK. PANIEK IN EEN TREIN BIJ CHAMONIX. Met groote vaart de helling af! Op het trajeel an den tandradspoorweg MontanversChamonix, waar onlangs het vreeselijke treinongeluk plaats greep, hebben de reizigers dezer dagen weer eenige angsti- ge oogenblikken doorgemaakt. Op een gegeven oogenblik begon de trein, gelijk ook bij de jongste ramp het geval was, in buitengewoon snelle vaart de helling af te rijden. De bestuurder slaagde er evenwel in, intijds te remmen en een nieuwe ramp te voorkomen. Onder de reizigers was intusschen een pa- niek uitgebroken. Angstkreten weerklonken van alle kanten en toen de trein behouden tot stilstand was gebracht, gaf men er maar de voorkeur aan, zijn weg naar Chamonix te voet voort te zetten. Terwijl een stoet van meer dan honderd reizigers, wien de schrik nog in de beenen zat, Chamonix binnentrok, kwam de trein leeg op de plaats van bestemming aan. ENGELAND. HET VAK VER E EN I GIN GSCON GRES Tcespraak van Mac Donald, de wensch naar een Iabour-regeering. Zooals wij in ons overzicht melden Ueeit het Congres te Edinburgh met een meerder heid van bijna 2 miljoen stemmen het be- stuursvoorstel aanvaard om de officieele betrekkingen met de Russische vakvereeni gingen at te breken. Secretaris Citrine hield de groote toelichtingsrede namens het be- stuur en haalde tal van voorbeelden aan om te bewijzen dat als de activiteit der Russen nog langer zou geduld worden, de Engel sche vakvereeniging niet langer baas zou zijn in eigen huis, en op den duur de slaaf van Moskou zou moeten worden. Er "volgde een heftig maar kort debat en de bekendimaking van: de cijfers werd met luid1 applaus door de meerderheid begroet. Daarna sprak MacDonald het congres toe als leider van de arbeiderspartij. Hij wekte alle vakvereenigingen op om de politieke pro-, paganda met ernst en ijver te blijven voeren, opdat bij de volgende verkiezingen een zuivere labourmeerderheid, die hij alleszins mogelijk achtte het resultaat van de stembus zou zijn. Voor dat geval beloofde hij dat cle Wet op die industrieele geschillen onmiddel- lijk uit het Stated Book zou verdwijnen, on- geacht den eerbied die ook die arbeiderspartij steeds voor eenmaal aangenomen wetten had betoond; zouden de Torys daarentegen, wel verzwakt, maar toch nog net met 'n meerder heid uit de stembus komen, en zouden zij in hun angst voor de toekomst door een Wet tot hervorming van het lagerhuis of beter tot beknotting der rechten van de democratie- sche bevolking trachten door te drljven, op dezelfde wijze, als zij de Vakvereenigings- wet hadden doen behandelen, met gebruik- making van de guillotine (beperking van1 spreektijd) en andere middelen, dan zou ook voor die wet geen achfing worden betoond. Zij zou niet eens in het Statut Book kunnen verschijnen, zoo geweldig zou de oppositie der partij zich ontwikkelen. Verder verzocht MacDonald steun van de labourpartij, ten einde de geheime diploma- tie eindelijk den doodssteek te geven. Weer was een Volkenbondsvergadering te Geneve bijeen, weer had men- de verwijten van de Ne derlandsche en Noorsche ministers aan het adres der groote mogendheden gehoord, en weer zag men het schouwspel dat drie groo te mogendheden de rechten der kleine staten eenvcudig met voeten traden. Ook dit beloof de hij, zou met de komst der labour regee ring met eigen meerderheid veranderen. DE STAKING IN QUEENSLAND. De spoorwegstaking te Queensland is ver der van een oplossing dan ooit, maar ge- hoipen door de regeering heeft het gemeente- bestuur van Brisbane doeltreffende maatre- gelen genomen om de staking toch te bestrij den door een moordende concurrentie met autobussen en particuliere auto's. Het ver- keer in die stad ondervindt nagenoeg geen hinder, maar gister zijn autobussen onder gewapend geleide met levensmiddelen, klee- ren en andere hoog noodige artikelen naar Toowoomba vertrokken en zij hebben geen overlast van de stakers gehad. De spoorwegarbeidiers in Nieuw Zuid Wales, Victoria en Zuid Australie hebben wel besloten om hun kameraden in Queens land financieel te steunen door een halven dag loon per week af te staan, maar er be- staat zoo goed als geen kans, dat zij zich actief bij de staking zouden aansluiten door ock hunnerzijds het werk neer te leggen. Minister M'Cormack heeft herhaaldl dat hij een oplossing door het Hof van Arbitra ge mogelijik en gewenscht acht, maar de re geering zal de rechten der spoorwegdlirecties tot vaststelling in overeenstemming met de regeering van hun vrachtprijzen niet laten beknotten. Volgens Renter, is ondanks de pogingen tot arbitrage, de mogelijkheid van een alge meene staking niet uitgesloten. HQNGARIJE. LLOYD GEORGE EN ftoNGARIJE. Herziening der verdragen mogelijk. De „Daily Mail" pubMceert den inhoud van een schrijven, dat Lloyd George tot een Hon gaarsch journalist heeft gericht en waarin hij o.a. zegt, dat de openbare meening in En geland ten voile erkent, dat noch het Hon- gaarsche volk, noch zijn eerste minister ver- antwoordelij'k waren voor den ramp van 1914. Verder verklaart Lloyd George uitdrukke lijk, dat de ontwerpers der verdragen van 1919 en 1920 nooit een dergelijke volmaakt- heid aan deze verdragen hebben toegekend, dat zij ze als voor geen wijziging vatbaar hebben beschouwd. Wij alien, schrijft Lloyd George, hebben de mogelijkheid op het oog gehad, dat sommige clausules en bepalingen der verdragen onder- worpen zouden zijn aan de beraadslagingen, de rechtspraak en een mogelijke herziening door het groote gerechtshof, dat in het eerste artikel der verdragen is opgericht, n.l. den volkenbond. RUSLAND. BOECHARIN ZEGT: „EUROPA IS RIJP VOOR DE REVOLUTIE". Volgens bericht uit Stockholm heeft Boe- charin aan het uitvoerend comite der commu- nistenpartij te Moskou een rapport voorge- legd, waarin het o. m. heet, dat „Europa voor de revolutie rijp is". De wereldrevclutie moet in Frankrijk een aanvang nemen. Heel de aandacht en heel de kracht der derde internationale moet zich op Frankrijk concentreeren. JOEGO-SLAVIe. HET VERDRAG VAN TIRANA. Uitlatingen van Marinkowitsj. De Geneefsche correspondent van de „Ex- elsior" heeft een onderhoud gehad met den Joegoslavischen minister van buitenlandsche zaken, Marinkowitsj, en dezen ondervraagd over de betrekkingen van zijn land tot Italie. Marinkowitsj zeide, dat het verdrag van Tirana, ook na het herstel der vriendschap- pelijke relaties tusschen Italie en Joego Sla- vie nog steeds irirteerend werkt op de open- bare meening in zijn land. En die onrust zou niet ophouden, meende de minister, zoo lang de inhoud van dit verdrag niet is gepubli- ceerd. Het is derhalve de taak van den volken bond, verklaarde hij, zich met dit verdrag en deszelfs clausules bezig te houden. Spreker achtte het echter wenschelijk, dat niet Joego- Slavie, doch een niet-belanghebbende mo- gendheid de kwestie voor het Geneefsche in- stituut ter sprake zou brengen. Daarna zou een rechtstreeksche gedachten- wisseling tusschen Italie en Joego Slavie over het heele complex van kwesties, welke beide landen interesseeren, kunnen plaats vin den. JOEGO-SLAVIe EN GRIEKENLAND. De kwestie-Saloniki. De directeur van het Belgradosche blad „Politica" heeft te Geneve een onderhoud gehad met den Griekschen minister van bui tenlandsche zaken, Michalokopoelos, over de Saloniki-kwestie. De Grieksche minister stelde voorop, dat zijn land en de Helleensche regeering zeer NIEUWE MODELLEN HERM. DU CROCQ. Hoogstraat 4. Telefoon 352. gaarne tot een overeenkemst met de Joego- Slaven zouden geraken; echter: de grondslag van een zoodanig accoord kon geen andei zijn, dan de handhaving van den satus qua op den Balkan. Michalokopoelos wees er in dit verband op, dat de „desiderata" van Joe- go-Slavie sinds 1913 allengs tot „eischen" waren uitgegroeid, en in Griekenland nog al achterdocht hadden gewekt. Men was van oordeel, dat de Joego-Slaven in Saloniki wel iets meer zochten dan de bevrediging van hun wenschen op handelsgebied. De openbare meening in Griekenland wist, dat zekere onverantwoordelijke factoren in Joego-Slavie de grens aan de monding van de Wardar, dus in de richting van Saloniki, gaarne zouden verleggen. Met deze vreezen der publieke opinie moest de Grieksche minister rekening houden. Een hecht bondgenootschap was dan ook slechts mogelijk, indien Joego-Slavie voor zijn handel, die zeer miniem is, niet meer verlangt dan noodig is. Wat betreft de kwestie van de staatsvorm in Griekenland, zeide de minister: Die kwestie is van de baan, sinds de repu- blikeinsche constitute kort geleden met drie- vierden meerderheid werd aangenomen. Spreker geloofde ook niet, dat buitenland sche factoren in dit opzicht, Griekenland zou- den kunnen be'fnvloeden. Ook had hij geen enkele reden, te veronderstellen, dat Rceme- nie op een herstel der monarchic in Griekem land zou willen aansturen. DE GROOTE VLIEGTOCHTEN. De Catling en de St. Raphael als verloren beschouwd. De Duitschers geven het voor dit jaar op. Brock en Sdilee. Het blijkt, dat de pogingen, om den Ooeaan over te vliegen, de laatste dagen ver* sell ill en de slachtoffers hebben geeischt." De Old Glory met Bertaud en zijn mannen aan boord is niet gevonden door de stoom- schepen, die naar de plaats vanwaar de nood- seinen gegeven zijn, trokken. Gevoegelijik mag men dus aannemenv nu ieder teeken van leven uitblijft, dat zij even- min als Nungesser en Coli en de andere slachtoffers nog gevonden zullen worden. De St. Raphael was al eerder opgegeven. Doch thans heeft zich de Sir John Carling met kapt. Tally en luit. Medealf aan boord zich bij de reeds lange rij gevoegd. Donderdagmiddag om ongeveer 1 uux hadden deze vliegers uiterlijk op het vlieg- veld Croydon bij Londen moeten landen langer strekte hun benzinevoorraad niet doch er is geen vliegtuig aangekomen en alle berichten ontbreken volkomen. Thans nest nog de Royal Windsor Inmiddels hebben de Duitschers besloten, dit jaar geen nieuwe pogingen aan te wenden Het werd ook al te gevaarlijk De vliegers Brock en Schlee, die na den Oceaanvlucht volbracht te hebben, besloten een vliegtocht rond de wereld te maken, zijn thans te Rangoon aangekomen, doch niet dan nadat zij een hevigen strijd tegen den moesson hadden gevoerd. Het allennoeilijkste traject zou dat over den Grooten Qceaan worden. Amerikaan- sche vrienden der beide vliegers stellen thans bij het departement van Marine te Tokio pogingen in het werk, om te doen be- letten, dat zij dit waagstuk zullen onder- nemen. De secretaris der marine heeft echter ge- antwoord, dat hij onbevoegd is tusschen- beide te komen. Intusschen wordt gemeld, dat de 'drie broers van Schlee een schip gecharterdi heb ben om de vliegers van de Pride of Detroit morgen te Tokio af te halen en naar San Francisco over te brengen. Misschien, dat zij er dan toch nog in slagen het snelheids- record voor de reis om de wereld, dat thans nog op naam van Linton Wels staat met 26 dagen, met eenige dagen te verbeteren. Den 22en Augustus zijn Brock en Schlee van Detroit naar New-York gevlogen en vervolgens sprongsgewijs naar Harbor Grace gegaan. Zij rekenen hun reis om de wereld daar te zijn begonoen. Den 27en Augustus vertrokken zij en ruim 24 uur later waren zij te Londen, terwijl zij op de En gelsche kust nog een paar uur verspeeldl hadden, omdat zij den koers kwijt waren. Met groote regelmatigheid hebben zij tot dusver hun tocht voortgezet. Behoudens een dag rust te Londen en een dag gedwon- gen ononthoud wegens pas- en douaneforma- liteiten te Konstantinopel, hebben zij elken dag en nieuwe schakel aan de keten van hun reis toegevoegd. VOORZORGSMAATREGELEN IN AUSTRALIA TEGEN GEVAARLIJKE VLIEGTOCHTEN. Slechts het gebruik van zeevlieg- tui.gen, vliegboofen en amphibie-tde- stellen geoorloofd. Wegens de noodlottige mislukkig van ver- schillende groote vliegtochten in den laat sten tijd, heeft de Ausfralische regeering be sloten voor tochten over langere afstandeft dan 80 K. M. boven zee het gebruik van land- &LKMAARSCHE COURART. DE WILD Laat over de Boterstraat. Beroemde Miele, Schmidts en John's Waschmachinea voor hand- en motorkracht. Alleen kwaliteitsartikelen en goedkoop!

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1