DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buitenland »I5 Dirrinmmer fasfaal off 2 bladen. Honderd negen en twintigste Jaarganfe 1927 Deze Courant wordl ELKEN AVOND, behalve Zon- en Fcestdagen, uitgegeven. JLbonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkassar 2.—franco door fief geheele Rijfe /2.50. Afzonderlljke en bewijsmirnmers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTENTI&Nt Per regel 0.25, bij groofe contracten rabat. Groote letters naar plaatsrufmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/b HBRAfo GQATBRft 100* Voordam C9. Dbrficteuri G. H. KRAK. Telef.nr. Administrate 3. Telefoonnr. Redactie 33. Hoofdredacteuri Tj. N. ADEMA. DIXSUAft Postgiro 37060. 13 SEPTEMBER Dageiijksc^ overzichf. NAAR EEN OOSTELHK LOCARNO? Meer en meer blijkt, dat de Oostelijke Randstaten Letland, Finland, Litauen en Estland, gesteund nog door Poien, plannen koesteren zich te vereenigen in een oondge- nootschap. Poien nield, zooals gieaegd, zich ook reeds met dergeijke toekomstmogelijkheden bezig, d'och ging daarbij alleenlijk uit van het stre- ven, zijn eigen veiligheid te verzekeren. De andere staten ecbter schijnen zelfs Rusland en Duitschland in de besprekingen te willen betrekken. In verband met deze kwesties is tusschen de thans, tar gelegenheid van de Volkenbonds- vergadering te Geneve vertoevende ministers der Oostelijke Rand- of kortweg Baltische staten herhaaldelij'k geconfereerd. Naar van bevoegde zijde gemeld wordt, is op deze conferenties meer speciaal besproken te komen tot een project tot neutraliseering der vier Baltische Randstaten. Voornamelijk de Letlandsche minister van buitenlandsehe zaken Zeelens en de Litausche minister-presi dent Woldemaras ontpopten zich als voor- standers. Men steit zich voor tot deze neutral isee- ring te komen door een garamtie eenerzijds door de groote Westelijke mogendheden, Frankrijk Engeland en Duitschland, ander- zijds door sovjet-Rusland. De Litausche mi nister-president Woldemaras wees er daarbij op, dat het ten vorigen jare tusschen Litauen en sovjet-Rusland gesloten verdrag, waarbij de onschendbaarheid van het Litausche grondgebied wordt gegarandeerd, evenitueel tot voorbeeld kan dienen. De Estlandsche minister van buitenand- sche zaken betoogde, dat het van belang was, dat de vier Baltische Randstaten met de sov- jetregeering een algemeen non-agressie pact afsloten. Hiertegenover merkte echter de Fin- sche gedi-legeerde op, dat Finland, als Scan- dinavische mogend'heid, zich bij een dergelijk pact niet zou kunnen aansluiten. De onderhandelingen, die zich op't ocgen- blik nog slechts in een voorbereidend stadium bevinden zulen spoedig in een der Baltische hoefdsteden worden voortgezet. Gedurende de laatste dagen hebben er meerd re besprekingen pliaats gevonden tus schen de Baltische vertegen woordigers en Chamberlain en Briand, waarbij deze kwestie echter slechts zeer oppervlakkig werd aange- roerd. Naar hieromtrent verder vernomcn wordt, zal deze conference op 19 November a.s. te Riga plaats vinden. Pclen zal door een waar- ncmer vertegenwoordigd zijn, terwijl over de delneming van Rusland nog niets verluidt. Vooral de Letlandsche minister van buiten landsche zaken ijvert ten sterkste voor deze plannen, daar hij vindt, dat het initiatief tot een dergelijke actie van de Batische staten zelf meet uitgaan. Wij herhalen, dat de plannen nog slechts in een allereerst beginstadium verk:eren. De Ncvember-conferentie zal eerst nieuw licht kunnen brengen. Wij zijn echter nieuwsgierig hoe Sovjet- Rusland en Duitschland zuilen staan tegen- over deze kwestie, die vooral voor Duitsch land1 nadlaelig is, daar alle grenswijziging daardoor practisch onmogelijk zou worden gemaakt. Het staat o. i. zeer te bezien of een ,,Bal- tisch Lccarnopact" zonder hevige discussies tot stand zal kunnen komen en of overig Europa bereid zal zijn het ten voile te er" ken n en. VOLKENBOND. VOLKENBONDS WEL EN WEE. Stilstand der besprekingen. Het Ncderlandsche vcorstel naar de commissie verwezen. Een koninklijk geschenk. Ter Volkenhondsvergadering is momen- feel een stilstand in de besprekingen ingetre- den, doordat de algemeene beschouwingen zijn gesloten en de openbare voltallige ver- gadering verdaagd is tot Donderdagochtend 12 uur. Er zijn nog wat weinig belangrijke be sprekingen gehouden tusschen de gedele- geerden on-derling, doch dat is dan ook het cenige, behalve dan natuurlijk de rede van den Zwi'teerschen bondspresident Motta, die in een kort betoog opnieuw het nut en het verheven doel van den Volkenbond naar voren bracht. Wat het Nederlandsche voorstel aangaat, meldden wij gister reeds, dat dit ter behan- aeling verwezen is naar de derde commis sie. Motta heeft in zijn rede nog groote syrn- Pathie voor het Nederlandsche voorstel uit- gedrukt, er op wijzende, dat het de plicht van oe Voikembondsvergadering is te trachten het ontwapeningsvraagstuk dat doodgeloo- Pen was opnieuw in beweging te brengen. Nederlandsche voorstel' zou hiertoe goede dienisten kunnen bewijzen. Motta ver- klaarde ook dat het zijn wensch zou zijn, dat de derde commissie harerzijds besluiten zou de besprekingen inzake de arbitrage naar de eerste commissie te verwijzen. Naar bekend is, moet dit denkbeeld ook reeds in het bureau van de vergadering bespro ken zijn. Het thans door de vergadering aangenomen voorstel van het bureau om het Nederlandsche voorstel naar de derde commissie te verwijzen, beteekent volstrekt niet, dat deze ten aanzien van arbitrage ge- volg zou geven aan de rede van Motta, die ook de instemiming van de Nederlandsche delegatie zelf heeft. Ten slotte zij nog vermeld, dat de Vol kenbondsvergadering kennis gekregen heeft van het besluit van den Volkenbondsraad om het aanbod van een aantal Amerikanen om een fonds van twee millioen dollar te stichten in het belang van de vestigimg te Geneve van een groote volkenbondsbiblio- theek aan te nemen en aan de volkenhonds vergadering de bevestiging van het aan nemen te verzoeken. Nadat Motta, in naam van de Zwitsersche regeering en die van het karnton Geneve en Osusk, namens de financieele controle- commissie van den Volkenbond, hun dank aan de Amerikanen betuigd hadden, heeft prof, van Eysinga als voorzitter van de vierde commissie van de volkenbondsver- gadering er zijn vreugde over uitgesproken Prof, van Eysinga herinnerde er aan, dat ook in het tweede groote internationale centrum, 's-Gravenhage, een groote bibliotheek van internationaal recht bestaat in het Vredes- paleis, dat aan den grooten Amerikaan Carnegie te dank en is. De Nederlandsche gedelegeerde juichte het bijizonder toe, dat ook Geneve zijn eigen hi bliotheek krijgt. Onder algemeen applaus van de vergadering werd besloten het Ame- rikaansche aanbod, dat grootendels aan Roc kefeller, die ook reeds financieelen steun aan het hygienisch Volkenbondswerk geeft. te danken is, naar de vierde commissie te ver wijzen. DE VOLKENBONDSVEIRGADERING Een rede van den Cartadeeschen gedelegeerde. Engeland en zijn Dominions. De Volkenhondsvergadering heeft gister' middag, zooals hier boven reeds gemeld, de algemeene beschouwingen geeindigd. On der de laatste redevoeringen verdient bij zondere vermelding die van den Canadee schen gedelegeerde Dandurand, die twee jaar geledem voorzitter der Volkenhondsver gadering geweest is, en hier nog steeds een groote autoriteit bezit. Dandurand heeft in tegenstelling met Chamberlain en de Au- stralische gedelegeerden Zatexdag met groo te seherpte het denkbeeld van verplichte in ternationale rechtspraak verdedigd, daar door weder bewijzend dat onder de Britsche dominions de tegenstand van Chamberlain gcenszins algemeen gedeeld wordt. Ook hield Dandurand een welsprekend betoog ten gun- ste van de rechten der nationale minderhe- den, den nadruk er op leggende dat het plicht van iedere regeering is, niet alleen te werken voor het welzijn der nationale nmer- derheid, doch ook de belangen der nationale minderheid zoo goed mogelijk te behartigen. De algemeene Volkenhondsvergadering zal thans eerst weder Donderdag bijeen komen om dan over te gaan in de eerste plaats tot een stemming over het Belgische verzoek tot herkicsbaarheidsverklaring en daarna tot de kcuze der drie nieuwt niet-permanente raadsleden. HET ONTWAPENINGSVRAAGSTUK. Jk. Loudon rappvrteert. De derde commissie voor het ontwape ningsvraagstuk heeft gistermiddag onder voorzitterschap van dr. Benes vergaderd. Duitschland is in deze commissie door den rijksdagafgevaardigde graaf Bemstorff ver- tegenwoordigd. Bcncs opende de vergadering met een toe- spraak, waarin hij. er op wees, dat de com missie zal hebben te beraadslagen over de moties van Nederland en Polen en voorts de beraadslagingen over het ontwapenings vraagstuk zal moeten voortzetten. Wat het laatstgenoemde vraagstuk be- treft, sfeld'e Benes vast, dat men op dit ge- bied vorderingen heeft gemaakt. Daarop gaf Mr. Loudon cen overzicht van de werkzaamheden der commissie. Op sommige belangrijke punten is men bij de be- raadslagingen der voorbereidende ontwapc- ningsco'mmissie reeds tot overeenstemming gekomen. De openbare meening heeft zich in vele gevallen een overdreven voorstelling van de mislukking der eerste bijeenkomst van de commissie gemaakt. Dit neemt echter niet weg, dat het gewenscht is, de volgende zitting veel beter voor te bereiden. De groo te beginselen van het protocol van Geneve: ontwapening, arbitrage en veiligheid, zijn nog steeds levendig. Men mag zich tot geen overdreven voorstellingen laten verleiden door de mislukking van de drieniogendhe- denconferentie, welke met den volkenboncr niets uitstaande had. Na jhr. Loudon nam graaf Bemstorff het woord om cp enkele punten van het rapport- Loudon nader in te gaan. Bemstorff hecht- te er gewicht aan om vast te sitellen, dat vele leden van de ontwapeningscommissie van opvatting zijn, dat d'e taek der voorgestelde ontwapeningsconferentiie niet moet zijn grenzen voor de bewapening vast te stellen, doch tot een vermindering van de bewape ning te komen. Nu Duitschland volkomen ontwapend is, gaat het er om, dat de ver- plichting der algemeene ontwapening ook door, andere staten ten uitvoer moet worden gebracht. Zander een gem tens c h appe 1 ij ke verklaring van de voorbereidende ontwa- peningsconferentie kunnen noch de onder handelingen tusschen de regeeringen, noch de openbare meening haar invlocd op de ont- wapeningseonferentie doen gevoelen. Jhr. Loudon beantwoordde de rede van graaf Bemstorff met enkele woorden, waar in hij er op wees, dat zijn opvatting dat voor- loopig slechts sprake kan zijn van een con- ferentie tot het vaststellen van grenzen voor de bewapening, zuiver persoonlijk is. Hij is het echter met graaf Benrstorff volkomen eens, wat betreft de verplichting tot algemee ne ontwapening op grond van het verdrag van Versailles. RUSLAND EN' DE VOLKENBOND. Russische waardeering voor de edonomisclte conferentiei De Russische regeering heeft aan het vol- kenbonds-secretariaat medegedeeld, dat zij met de grootste belangstelling heeft kennis genomen van de besluiten van de eeonomi- sche volkenbonds-conferentie, die haar door het secretariaat waren toegezonden. De sovjet-regeering verklaart, dat zij die besluiten der conference, die de stem d'er soVjetdelegatie verkregen hadden, als de be- langrij'kste beschouwt, en dat deze in volko men harmonie zijn met de gedachte, waar- door de sovjetregeering zich laat leidm in haar economische bedrijvigheid. De sovjet-regering is dus voornemens voor de practische verwezenlijking van bovenge- noemde besluiten te arbeiden. In dit verband moet opgmerkt worden, dat de Russische delegatie bij de meeste pun ten zich van stemmen onthouden heeft, o.a. met betrekking tot het belangrijke punt van de uit den weg ruimen van handelsbelem- meringen. De Russische delegatie heeft al leen gestemd ten gunste van de meer-techni- sche resoluties, zoodai men aan de bereid willigheid, die de Russische regeering in de- zen brirf kenbaar maakt, niet al te groote waarde mag schenken, D E VOLK ENBONDSJOURN AL ISTEN Italie wAvbarsfig. De internationaile vereeniging van bij den volkenbond geaccrediteerde journalisten, heeft ZaWdag haar algemeene jaarverga- dering gehouden, waarbij o.a. een nieuw be- stuur gckozen werd, en onze landgenoot Jhr. mr. dr. de Jong van Beek en Donk tot pen- ningmeester herkozen werd. Bij deze be- stuursverkiezing werd' de aftredende fascisti- sche Italiaansche vice-president niet herko zen, terwijl daarentegen een anti-fascisti- sche Itacistische Italiaan een zetel in het be- stuur kreeg. Tengevolge van deze stemming hebben thans alle Italiaansche journalisten, die tot fascistische bladen behooren, hun ontslag als lid van de internationale journalisten- vereeniging genomen en zal morgen een nieuwe algemeene vergadering plaats heb ben ter bespreking vah den hierdoor ontsta- nen toestand. In de derde commissie der volkenbonds- vergadering die zich met het ontwapenings vraagstuk bezig houdt, heeft jhr. Loudon verder verklaard, dat de uitkomsten der Maart-April zitting zonderfing onderschat zijn, en dat het zinneloos is van een bankroet in het ontwapeningswerk te spreken. Daarentegen drukte de beer Loudion zijm teleurstJling uit, dat de regeeringen sinds April zoo weimig gedaan haddein om te trachten in de nog onopgelost gebleven vraagstukken tot een compromis te komen. Ook was hij teleurgesteld, dat de pers zoo weimig gedaan had voor een verstamdige voorlichting der openbare meening. Op dezen grond meende jhr. Loudon, dat het beter zou zijn de eerstvolgende zitting der voorbereidende commissie niet in No vember reeds te houden, doch eenige weken en liefst 'n paar maanden later, opdat de regeeringen tijd voor de noodige voorberei- dinig zouden vinden. De heer Loudon sprak het verrtouwen uit, dat de discussies in de achtste volken- bondsvergadering veel zuilen hebben bijge- dragen tot de vermeerdering der moreele ontwapening en dat de derde commissie nog een flimken stoot van aanmoediging aan de voorbereidende commissie zou geven. DUITSCHLAND. EEN NIEUW VEEMMOORD-PROCES. Voor de scbepenen-rechtbank te Spandau zal heden een proces aanvangen, dat in nauw verband met de veemmoord-processen staat en wel met de affaire-Wilms, die onder-offi- cier was bij een der z.g. arbeids-commando's der Zwarte Rijksweer, doch later werd ver- moord. Wegens deze misdaad zijn de eerste- luitenant Schulz en Fuhrmann en de onder- officieren Umhofer en Klapproth indertijd door de gezwor-enen-rechtbanik ter dood ver- cordeeld. Het vonnis is echter nog niet rechts- gield'ig geworden, daar de veroordeelden re visie hebben aangevraagd en het rijksgerecht nog geen uitspraatk heeft gedaan. De geb'eurtenissen, die aan het morgen aanvangende proces ten grondslag liggen, speelden zich voor den moord op Wilms af Morgen staan terecht de onderofficier Stein, de sportleeraar Rotenbusch, de vereenigings- secretaris Metten en de boekhandelaarsbe- diende Reiser. Wilms, die onder beschuldi- girag van verraad was gearresteerd en opge sloten, was door een z.g. „Rollkcmmando", bestaande uit1 genoemde vier beklaagden met zweep- en riemslagen ontzettend mis- handeld, zoodat hem op verschillende plaat sen de huid aan flarden aan het lichaam hing. BELGIe. EEN WINDHOOS. Groote schade; een jonge man on der vallend puin gedood. Het dorp Bissegem in de buurt van Kort- rijk, is Zaterdagmiddag am twee uur door een windhoos getroffen. De lucht, zoo meldt men uit Kortrijk aan Het Laatste Nieuws, was inktzwart, een donderslag weerklonk, ge- volgd door een onweerstaanbaren wervel- wind, die in de richting van Heule als een macbtige zuigpo-mp werkte. De groote viasschuur van 20 bij 11 meter, van den vlashandelaar Maurice Vanackere, stortte te Bissegem als een kaartenhuis in Twee arbeiders konden tijdig wegvluchten, maar een jongeling, met name Maurice Sin- tobin, die bezig was met kaf te verzameien, werd onder puin begraven en lewam om bet leven. Op gansch zijn doortocht richtte deze korte, doch ongewoon heftige wervelwind groote schade aan. Het dak van het drankhuis „In Wevelgem" werd weggeslingerd; een woonwagen, staan- de tusschen Wevergem en Bissegem, werd op gdicht en verseheidene meters verder geslin- gerd. Twee groote ldppenhokken in de nabij- heid van het vliegplein en toebehoorende aan den heer Ghekiere, werden gansch omgerukt. Zware dekplaten van 80 kgr. vlogen van het dak van- een bergplaats een 100-tal meter ver der. Het platdak der machinekamer van de fa briek Oosterlinck, St. Janbegraafplein te Kortrijk, werd insgelijks weggerukt. Te Heule en verder richtte het orkaan ook schade aan. Vermoedelijk is dit dezelfde bui geweest, die later op den middag Kruiningen geteis- terd heeft DE ONTHULLING VAN HET MONUMENT VOOR MATTEOTTI. Redevoeringen van Henderson en Turati. Het bestuur van het Internationaal Ver- bond van Va'kvereenigingen, dat te Brussel vcrgadert, heeft Zondag op plechtige wijze het gedenkteeken voor Matteotti in het Volks- huis onthuld. Verseheidene parlementsleden en de voornaamste voormannen van het Bel gische socialisme waren aanwezig. Hender son, d'e voorzitter van het I. V. V. zette de be- teekenis van de plechtigheid uiteen en bracht hulde aan de onvergarikelijke vrijheidsiiefde van den Italiaanschen tribuun. Hij eindigde met de onwrikbare haat van de Internationale te betuigen tegen elken vorm van dictatuur. De secretaris van de Belgische arbeiders- partij nam de zorg voor het gedenkteeken voor zijn partij over. Hij gewaagde van Matteotti's leven als van een symbool. Uit naam van zijn mede-bannelingen bracht het Italiaansche Kamerlid Turati, na een woord van lof aan het Belgische socialis me, een plechtige hulde aan den overleden vriend, waarbij hij' den staf brak over het fas- cisme en de hoop uitsprak, dia-t het socialisti- sche ideaal weid-ra verwezenlijkt zal worden. Met het zingen van de internationale werd de plechtigheid besloten. RUSLAND. NAAR DE WE RE LD-REVOLUTIE. Een nieuwe oproep. De sovjet-bladen publiceeren een nieuwen oproep van het uitvoerend comite van de der de internationale te Moskou aan de arbeiders van de geheele wereid. Daarin worden teeke- neri der „naderde wereld-revolutie" als volgi: geschetst: „De Fransche arbeiders zijn na een langen wapenstilstand opnieuw tot straatgevechten overgegaan. De iierinnering aan de Juli-revolutie te Weenen heeft zich in de harten van de Ween- sche arbeidters diep ingeprent. Deze revolutie werd gesmoord door socialistische verraders en fascisten. De Duitsche arbeiders zijn trouw aan hun plechtige belofte. welke een half millioen roo- de strijders gegeven hebben, om zonder vrees onder de roode vanen van de sociale revolutie te strijden. De Engelsche arbeiders herstellen zich van de verschrikkelijke nederlaag, welke een ge- volg was van verraad tijdens de algemeene werkstaking en zij organiseeren thans straat- betooglngen. De aanhondende en dringende plicht van de voorvechters van de arbeiders bestaat hier- in, al deze revolutionnaire stroomingen te lei- den tot een aanval in den beslissingsstrijd tegen de burgerlijke justitie, welke de prole- tarische sti'ijders foltert en doodt". HEVIGE AARDBEVING IN ZUID- RUSLAND. Kort na middemacht hebben Zondag in Zuid-Rusland ernstige aardschokken plaats gehad, waarvan het centrum waarschijnlijk in den Krim lag. Het eerste nieuws werd ont- vangen uit Simferopol, waar onder de bevol- king een paniek ontstond. De bewoners ver- lieten hun huizen en brachten het verdere ge- deelfe van den nacht op straten en pleinen door. De schokken in Sebastopol zijn van ernsti- ger aard geweest. Volgens officieele berichten is geen huis onbesdiadigd, terwijl een aantal huizen is ingestort en de bewoners onder de puinhoopen werden bedolven. De schokken herhaalden zich later in den morgen. Met sommige deelen van het land zijn alle verbindingen verbroken. De berichten uit Odessa, Kief en Nicolajef zijn minder ver- ontrustend. LITAUEN. DE OPSTAND IN LITAUEN. Reeds honderd leiders gearresteerd. Voligens te Memel ontvangen berichten is Zaterdag en Zondag de vervolging van de personen, die bij de opstandige beweging te Tauroggen betrokken zijn, voorgezet. Tot dus- ver zijn ongeveer honderd leiders der bewe ging gearresteerd. Een der leiders, gewezen lid van de sociaaldemocratische fractie in het parlement, is Zaterdag op een landgoed bij Kalkenenai doodgeschoten. Ook in Olita, ten Zuiden van Kowno, had den twee socialistische afgevaardigden in den vorigen Landdag een opstandige beweging georganiseerd, tegelijk met de putsch-poging in Tauroggen. De leiders vonden echter geen aanhang en zijn gevlucht. I ROEMENIe. KINDERVERLAMMING IN ROEMENIe. Honderden patienten bezweken. Uit Roemenie komen ontstellende berichten over de uitbreiding der kinderverlammings- epidemie, waaraan in den loop van den laat- sten tijd reeds honderden kinderen zijn be zweken. Alleen in het district Boekarest zijn 134 patienten gestorven. De laatste dagen worden uit het geheele land honderd nieuwe gevallen per dag gemeld, waarbij ook vol- wassenen worden aangetast. De epedimie heeft zich inmiddels ook tot Zuid-Hongarije uitgebreid. De Roemeensche autoriteiten hebben ter be- strijding der ziekte zeer strenge maatregelen genomen. Alle vergaderingeri zijn verboden, terwijl in het district Boekarest de scholen voorloopig gesloten zijn. Ook de geneeskundige dienst te Weenen heeft bevel gegeven, alle uit Roemenie komen de personen nauwkeurig te observeeren. Ook kinderverlamming te Hessett Nassau. In verseheidene plaatsen van het district Hersfeld-Rhon (Hessen-Nassau) zijn geval len van kinderverlamming geconstateerd, waarvan twee met doodelijken afloop. Boven- dien zijn vijf gevallen van dysenterie gecon-" stateerd; een der patienten is inmiddels over leden. JOEGO-SLAVIe. RESULTAAT DER VERKIEZINGEN. Resultaat der verkiezingen in Zuid-Slavie. Het resultaat der verkiezingen in Zuid- Slavie is geweest, dat de radicaal-democra- tische coalitie een belangrijke overwinning heeft kunnen boeken. De radicale regeeringspartijen behaalden 112 zetels, democraten 67, Zuid-Slavische Muzelmannen uit Bosnie 32, oppositie van Raditsj 53, onafhankelijke democraten 30, Sloveensche volkspartij 19, agrarische partii 6, Duitschers 4. De nieuwe kamer is tegen 5 October bijeen- geroepen. MARKOWITSJ OVER DEN VOL KEN- BOND. Geen gunstig oordeel. Markowitsj, de Servische minister van bui tenlandsche zaken, heeft in een interview ge- zegd, dat de Volkenbond niet heeft beant- woord aan dte verwachtingen, die men na het toetreden van Duitschland in hem had ge- steld. Het vertrouwen in den bond is ver- minderd. De verdeeldheid der mogendheden van voor den oorlog kondigt zich ook thans weer aan, de symptonen van beginnend ver- val wordten steeds duidelijker, de invloed der kleine mogendiheden, die wel is waar een meerderheid vormen, maar slechts een figu- rantenrol mogen spelen, wordt steeds sterker. ALRMAARSCHE GODRAHT. ■Em./L-LMLWJl-l;g)UtE*"aWa BwiMaHBaMiSMM

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1