fflflarkibericfafen Zeeiijdingen te in becfwang kon houden Ainoewel de ma chinist een en ander gced kon waarnemen en bovendien ncg gewaarschuwd werd door voorbijgangers, bleef hij doorrijden, met het gevolg, dat de paaraen op hoi sloegen en de bestuurder van den wagen viel, waar- bij hij verwond werd. De wagen werd zwaar beschadigd, terwijl de paarden ook tal van verwondingen opliepen. Op 20 Juni 1927 te tien uur v.m. stond op den Rijksstraatweg te Laren, ter hoogte van de villa, „Emile"/ een yierwielige vrachtauto wegens motordefect stil en wel naast de tramtaan Een tramtrein van de G. S. naderde en hoewel de machinist de auto op een grooten afstand kon zien, reed hij door, daarbij de vrachtauto aanrijdend. De auto werd tegen een hek geslingerd, waardoor en de auto en het hek zwaar be schadigd werden. Verschillende andere gevallen van roeke- loos doorrijden door maehinisten der G. S., waarbij door omzichtiger te rijden materieele schade aan naast de spoorbaan stil staande voertuigen gemskkelijk had kunnen worden voorkomen, zijn bij onze Commissie nog in onderzoek. Het moge dan waar zijn, dat, behalve zij die bij de ramp te Laren omkwamen of ge- w:.:d werden, slechts drie van de 15.000.0CO vervoerde, passagiers gewond werden, dit neemt niet weg, cat en bij het publiek en bij de Commissie omtrent den eerbied van de Gooische Stoomtram t.o.v. de overige wegge- bruikers, een geheel andere incruk fcestaat, dan de directie dezer onderneming getracht heeft bij de Staatscommissie te vestigen. De zooeven genoemde ongevailen van 8 April en 20 Juni j.l. zijn hiervan slechts enkele illustreerende voorbtelden. Voorts is ons, zoowel uit persoonlijk on derzoek als uit ambtelijke gegevens gebleken, dat ernstige klachten bestaan, dat de G S. op punten, waar de veiligheid zu'ks ver- eischt, niet in voldoende mate signalen geelt, ai moet worden erkend, dat na de ramp nier- in een verbetering is te constateeren, waar- van echter maar al te zeer is te vreezen, dat zij van tijdelijken aard zal blijken te zijn. De directie schijnt zich te dczer zake op het standipunt te stellen, dat het geven van sig nalen slechts op een welwhlendheid harer- zijds berust en aan gerechtvaardigde ver- zoeken wordt door haar blijlcbaar niet vol- daan. Deze ervaring is o m. opgedaan door een ingezetene van Naarden, die hierover met de directie der G. S. correspondents heeft gevoerd, terwijl ons van verschillende zijden soortgelijke en door feiten gestaafde klachten fcereikten. Voorts beschikt onze Commissie over tal van gegevens, tetrekking hebbende op de Gooische Stoomtram in verband met de vei ligheid van het verkeer, wij noemen b.v. de strooken gronds onmiddellijk naast <k spoorbaan, welke de G S. verplicht is in goeden staat te onderhouden, een verplith- ting, welke echter op vele punten niet wordt nagekomen. Dan bestaan er nog verschillende grieven, als: de bestrating der spoorbaan aan over- wegen, nabij verschillende lanen, die over het algemeen deplorabel is, het versperren van het verkeer, wanneer de stoomtram bij kruispunten stopt en de staart der tramtrei- nen ten verkeersbekmmer.ng vomit, omcat de maehinisten de rijtuigen niet voldoende laten doorrijden. Ten slotte wijzen wij nog op de wensche- lijkheid van het kappen van bepianting in niet overziehtdijke bochten en op hoeken van nauwe lanen, d:e op de trambanen uitmon- den. Onze Commissie heeft nog verschillende punten, welke verband houcltn met de haar verleende opdracht in onderzoek, dcch zij oordee'.de het raadzaam, reeds nu een aan- tal door haar verzamclde feiten, die zij yoor openbaarmaking rijp achtte, ter kennis van het weg- en tramgebruikend publiek te brengen. In een ander rapport, dat eerlang zal ver- 6chijnen, stelt de Commissie zich voor, de verdere resultaten van haar onderzoek, ver- gezeld van een aantal toegelichte conclu- sies, ter kennis van het publiek te brengen. Op den grondslag dezer conclusies, zal dan in een openbare vergadering moeten wGrden besloten, welke verdere stappen in het alge meen belang nog zijn te r.emen. CYCLOONVERSCHIJNSEL. Een lezer van het Hbl., die, ofschcon het weer zich in de vroegte niet te best liet aan- zien, Zondagochtend met zijn motorjacht met gasten den Amstel was opgevaren, zend aan dat blad de volgende interessante beschrij- ving van^en cycloonverschijnsel dat hij heeft waargenomen Tegen kwart voor tien staken wij van wal Het weer was intusschen aanmerkelijk opge- knapt en wij verheugden ens reeds op een schitterenden dag. Het zonnetje, af en toe door een wolk onderschept, besrhcen het landschap vroolijk en koesterde ons terdege Nog voor Ouderk lk echter bemerkie ik ill het Noord-Westen aan den horizon een wol- kenbank, die niet veel gceds voorspelde. Een grauwe wolkenstapel vertoonde zich nl die langzaam onze richting uitdreef. Als oud- zeiler ben ik voor dergelijke wolkenpartijen steeds op mijn hcede, daar ik uit endervin- ding wcet, dat daar dikwijls een brok wind onder zit met slagregen. Hoewel wij bij mij aan boord niet veel last daarvan zouden heb ben, daar ik in het ergste geval mijn gasten in de kajuit kon plaatsen, gaf ik er de voor- keur aan een beschutte plaats op te zoeken en zonder de dames te verontrusten, wist ik een voorstel om te lunchen in de „Waver" voorbij „de Nes" aangenomen te krijgen. Wat meer gas en met een flink vaartje bereikten wij de Waver". Direct na den ingang daarvan heeft men een bocht in N.O. richting waar zich een flinke rij lage boomen met veel riet bevindt Daarachter zocht ik bescherming en meerde mij stevig vast. Wij zullen daar ongeveer 10 minuten hebben gelegen, toen plots een der dames riep: „Kijk eens, wat is dat"? En zie daar hadden wij het natuurverschijnsel van den cycloon. Om den hoek van het geboomte kwam langzaam aandrijven het door mij reeds eerder bemerkte zwarte wolkengevaar- |e, geflankeerd en daarboven door lichter ge- hnte wolken en in N. O. richting zelfs door nelder blauwe plekken. Aan genoemde zwarte wolk hing onder een hoek van circa 15 gr., achtenvaarts gericht een si erf tot op onge veer 50 a 100 meter van de aarde. Naar schatfing bedroeg deze slurf een lengte van y 7 a 800 Meter en wentelde duidelijk zicht- baar in groote snelheid om zijn as, in de richting N.O.Z.W. dus met de wijzers van een klok mede, de scheepsklok wees toen 11.14 uur. Af en toe kromp deze slurf tot op een derde of een vierde in, om dan meteen weder zich te verlengen tot op bovengencem- de lenigte. Dit verschijnsel herhaalde zich ver schillende malen, totdat ten siotte de slurf geheel door den wolk werd opgezogen en aaarmede voor ons het bezienswaardig ver schijnsel was afgeloopen. Het gevaarte pas- seerde ons op, naar schatting 2 kilometer af stand in de richting N.W.Z.O. ten Z.W. van „de Nes". Voor zoover wij deze cycloon hebben gezien, heeft hij de aarde niet aange- raakt en heeft dus geen schade berokkend, hoewel wij ieder oogenblik vreesden dat de slurf zich tot op het aardvlak zou verlengen met al de gevolgen van dien. Opmerkelijk was, dat het verschijnsel zich langzaam voortbewoog, hoewel het toch in hevige be- roering was en dat wij hoewel wij betrekkelijk dichtbij waren van hevigen wind niets hebben bemerkt, integendeel het was zeer stil te noe men. KORTE BERICHTEN. Zaterdag is een inwoner van Velscn, werkzaam bij den sluisbouw te IJmuiden, op het terrein van dit werk van een circa twaaif meter hooge stelling gevallen. Met ceil paar gebrok:n ribben en inwendige kneuzingen is de man naar een ziekenhuis te Haarlem overgebracht. De 6-jarige J. Verbocm uit Vcorschoten is door een auto aangereden. De knaap lcreeg een schedelfractuur, een armbreuk en ernstige inwendige verwondingen. In vrijwel hopeloozen toestand is de jcngi:n in het aca- dcmisch ziekenhuis te Leiden opgenomen. De minister van binnenlandsche zaken, mr. J. B. Kan, was gister in Doorn tot het houden van besprekingen met den ex-keiz:r. Prins Hendrik zal het 79ste Ned. Land- huishoudkundig Congres op 27 September te Baarn bezoeken. De burgemeester der gemeente Voorst heeft het verzoek van de afdeeling Terwolde der S. D. A. P. om de film Potemkin te mo- gen vertoonen, niet ingewilligd. Te Hoogersmilde (Dr.) is het 7-jarige zopntje van H. H. door een auto aangereden en op slag gedood. Donderdagmiddag ongeveer 5 uur is bij de halte Adrianalaan van de Zuid'li. Spoor- wegmaatschappij te Rotterdam de 21-jarige v. R. door een trein overreden en gedcod. Ziet ge mug gen, lang van pout, Aarzelt niet maar slaat ze dood. Buitesiland ENGELAND. MINDER HUWELIJKEN EN GEBOORTEN Haast een laagtereccrd. Ook in Engeland gaat het aantal huwe- lijken en geboorten achteruit. Als men de jaren 1917 en 1913 uitschakelt, die abnor- inale uitkomsten gaven, heeft het jaar 1926 van tientallen jaren de laagste cijfers ge- haald. In 1926 zijm 279.860 huwelijken ge- slO'ten, 14.3 op iedere duizend inwoners. In 1925 was bet nog 15.2. Behalve in 1917, toen het'verhoudingsgetal 13.8 was, is er sinds 1886 geen lager cijfer geregistreerd. Be geboorten, 17.8 per duizend inwoners. gimgen alieen het aantal van 1918 (17.7) te boven. Zoolang de burger!ijke stand wordt bijigehouden is zco'n gering geboortetal niet gekend. FRANKRIJK. ^OORDAANSLAG TE PARIJS. De Ii'aliaanschc vice-consul Nar- dirl op zijn karner neergescheten. Graaf Carlo Nardini, de Italiaansche vice- consul te Parijis, is gistermiddag door een bezceker in zijn kamer op het consulaat in de Avenue de Villars met een revolver neer geschoten. De dader is waarschijrdijk een Itaiiaansch arbeider. Omtrent de omstandigheden, waaronder het drama plaats had, kan nog medegedeeld worden. dat gistermorgen om elf uur de man den consui-generaal te spreken vroeg. Nadat hij een oogenblik gewacht had, werd hij in de kamer van den vice-consul gelaten. waar graai Nardini hetn te woord stond De secretaris van het consulaat, Tcrrente was tp zamen met- een oude dame bij bet be gin van het gesprek in de kamer. De bezoe- ker deed den vice-consul mededee'ing van de moeiTkheden, welke hij had ondervonden bij het verkrijgen van een paspocrt voor Itaiie. Hem werd teen mpdegedeeid, dat aan- gezien de prefect der provincie, waarin hij geboren was, niet de vereischte toestemming om hem een pas te versirekken had gc- geven, zijn aanvraag niet voor inwilliging vatbaar was Op jar oogenblik veriiet Tor rente de kamer en even later hoorde hij twee schoten en snelce terug. De vice-consul lag achterover in zijn stoe! en was reeds bewuste- loos. Hij was door beide kogels getroffen,, cen in zijn arm, terwijl de tweede kogd doo- delijk was en hem in de hartstreek had ge- raakt. De. dader was inmidd-eis gevlucht, doch were met eenige moeite, hij loste nog twee schoten in de lucht. door den huisbewaarder en den po;itie-ager.t, die voor het consulaat geposteerd stond, overwe-ldigd. De moorde- naar werd naar het naastbijzijnde politic- bureau getransporteerd, doch hij bevond zich in zulk een opgewonden toestand, dat zijn overbrenging naar het ziekenhuis noo- dig werd geacbt. Na een kort onderzoek werd hij weer naar het politie-bureau ge- Ieid, doch viel hier in onmacbt, zoodat hij niet verhoord kon worden. De identiteit van den dader staat nog niet vast en men gelooft, dat hij voor zijn bezoek aan het consulaat zijn papieren heeft vernie- tigd. Bij fouilieering bleek de man slechts in het bezit te zijn van een Itaiiaansch spoor- kaartje. De overleden graaf Naridni is 56 jaar oud en woonde reeds gedurende 27 jaar te Parijs Engeland, VOLKENBOND. EEN' VRAAGGESPREK MET CHAMBERLAIN. Over geheime diplomatize en het protocol van Geneve. In een vraaggesprek aan journalisten heeft Sir Austen Chamberlain gisteravond gczegd, dat hij de critiek, die zoo vaak en zoo onomwondiii in de vergaderingen van dit jaar gehoord was, ten zeerste gewaar- dteerd had om den goeden wil, die er uit had gesproken. Er was echter een punt, waar de critiei te ver waren gegaan, in hun beklag n.l. over de zooganaamde geheime besprekin gen, die nog tusschen vertegenwoordigers der groote mogendheden waren gehouden. Men was weer komen aandragen, met het schrikbeeld „geheime diplomatic" en dit woord was ook een paar maal gevallen, zon der dat de sprekers bedacht hadden, dat het nog niet zoo heel lang geleden was, dat heel Europa zich beklaagde, dat sommige minis ters van vroeger vijandelijke staten niet eens tot een handdruk of een groet te brengen wa ren. Die tijd was niet alleen voorgoed voor bij, maar diezelfde ministers kwaman nu bij- een en bespraken op volkomen zakelijke, maar vriendschappelijke wijze kwesties, die alien hun eigen landen aangingen en waar niemand verder iets mee te maken had. In geen enkele bespreking was ooit tegen der- den gekonkeld of waren de daden van ande re regeeringen zelfs maar besproken en dus maste men ieder recht om te spreken van een herleving van de oude methoden der zooge- naarnde geheime diiploinatie. Ten aanzien van Engeland's standpunt ten opzichte van het weder in studie nemen van het protocol van Geneve, zeide de minis ter nogmaals, dat het Engelsche standpunt uitslui'tend werd bepaaid door het beginsel, dat Engeland geen verplichtingen kan aan- vaarden, die het niet met van te voren vast- staandie zekerheid ook zou weten na fe komen, Dit was een redelijk beginsel, dat ieder staatsman bij het bespreken van eventueele tractaten altijd had aanvaard. Het was dus volkomen nutteloos om opnieuw besprekin gen te beginnen, die nocdzakelijkerwijze op desillusie en dus onvruchtbaarheid mceten uitloopen. Tegen den geest van het protocol noch tegen de veiiigheidsgedachte had En geland iets in te brengen; slechts de gevol gen der voorstellen maakt hun aanneming onuitvoerbaar. NOORWEGEN. EEN OPSLAGPLAATS VAN KRUIT EN DYNAMIET IN DE LUCHT GEVLOGEN Een arbeider gedood. In de opslllgplaats voor ontplofbare stoffen te Moss is een bergplaats van kruit en dyna- miet in de lucht gevlogen. Een arbeider van de opslagpfaats werd gedood en eenige ge- bouwen zijn vrijwel totaal vemieid. Tot ver in den omtrek werden de ruiten ingedrukt. Men schat de schade op eenige honderdduizenden kronen. De ontploffing ontstond, toen een arbeider dynamiet uit de bergplaats haalde. KORTE BERICHTEN. De Hamburgsche bankier Alwin Lorf is gisterochtend door de politic dood in de wo- ning van zijn vrouw gevonden. De echtge- noote, van wie hij gescheiden leeft. heeft er kend verschillende rebolverschoten op haar man te hebben gelost, omdat hij een verhuis- wagen had laten voorkomen, waarmee hij ook haar meubelen had witlen wegvoeren. Bij de in Joego-Slavie gehouden parle- mentaire verkiezingen hebben voigens de tot nu toe bekende uitslagen de oude regeerings- partijen vermoedelijk de ovei-winning be- haald. In Zuid-China moeten boeren- en arbei- dersopstanden zijn uitgebroken tegen de re geeringen van Nanking, Kanton en Woekan Bij een grooten brand te Stamboel zijn 150 gebouwen in aseh gelegd. Het bestuur van de derde internationale heeft, voigens de Roel, energieke pogingen aanigewend tot het herstel van de eenheid in de Duitsche ccmmunistische partij, echter zonder resultaat. De leiders der oppositie- groepen hebben categorisch geweigerd naar Moskou te komen voor het voeren van onder- handelingen ter zake, blijkbaar uit vrees, dat de sovjet-autoriteiten tot hun arrestatie zou den overgaan. Het miiitair gerechtshof te St. Peters burg heeft een drietal zee-officiereii, alsmejle eenige burgers, ter dood veroordeeld, we- gens deeineming aan terroristische anti- bolsjewistische organisaties. Den 4en en 5en September hebben op groote schaal huiszoekingen en arrestaties bij particuli e kooplieden te St. Petersburg plaats gehad. Aan 15 hunner is het verder verbiiji in het gouvernement St. Petersburg ontzegd. In verband met het feit, dat de onder- handelingen met de Fransche regeering over een handelsverdrag onverwijld zuMen wor den ter hand genomen, inplaats van zoo- ais aanvanikelijk was te verstaan gegeven dooi het dept. van staat in October, heept men in Amerika dat reeds loopende de onderhandelingen, de meestbegunstigings- clausule toepassing zal vinden en dat de hooge Fransche invoerreehten zullen worden geschorst. LiMrMViliM't. Men zal trachten bet vliegtuig aTsnog te lichten. LEVINE GEEFT HET OP. Naar Reuter meldt, heeft Levine, nu het slechte weer aanhoud't, besloten zijn vlucht van Engeland naar Amerika met de Miss Columbia op te geven. Hij is voornemens zijn poging het volgend jaar te herhalen met een krachtiger toestel. DE GROOTC VLIEGTOCHT. Rene Fonck, de vermaarde Fransche vlie- ger, die ook op het punt stond om met twee makkcrs -- van de Ver. Staten naar Europa te vliegen, is thans gezwieiit voor de kracht der openbare meening en zal den or geno men tocht niet ondternemen. Hij hoopt ech ter thans een record-lange-afstand-vlucht bo ven het land uit te voeren. Hij veriangt daar bij de hulp te hebben van de Amerikanen luitenant Currin en vaandrig Edwarda, die den vliegtocht over den Oceaan had den willen meemaken, doch wegens een ver- bod van de autoriteiten zich hadden moeten terugtrekken. DE WEDSTRIJD OM DE SCHNEIDER CUP. Een van de Britsche vliegtuigen, welke door het ministerie voor de iuchtvaart zijn uitgezenden om te Venetie mede te dingen naar den prijs om de Schneider Cup heeft een ongeval gehad. Een der vliegtuigen, n.l. bestuurd door den piloot-vliegerofficier Schofieki, stortte tijdens een proefvlucht in de zee; de inzittenide werd aan de oogen gewond. ALKMAARSCHE EXPORTVE1LING. ALKMAAR, 12 Sept. 1927. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bl. kool le s. per 100 stuks 1723.50; Bl. kool 2e s. per 100 stuks 813; Roode Kool per 100 K.G. 3f 4.50; Wortelen per 100 bos 3.206.40; Rabarber per 100 bos 1.101.90; Enkele Slaboonen per 100 K G. 1322; Dubbele Slaboo nen per 100 K.G. f 3.40—/ 15.80; Aard- beien per slofje 0.280.46; Andijvie per 100 stuks 0.401.70; Augurken per K.G. 0.12—/ 0.82; Kropsla per 100 st. 0.603.20; Komkommers per 100 stuks 3.109.30; Pieterselie per 100 bos 1.20—/ 2.30; Pcstelein per bakje (5 K.G.) 7—25 cent; Snijboonen per 100 K.G. 8 24.60; Spruiten per 100 K.G. 1113; Spinazie per bakje (2'A K.G.) 829 cent; Selderie per 100 bos 1.202.80; Toma- ten per 100 K.G. 3.2025; Appelen per 100 K.G. 436; Peren per'100 K.G 2—/ 34; Druiven per K.G. 0.56 0.62. Blocveiling: Tomaten A 10.50— 11.50; Tomaten B 8.208.80; Toma ten C 4.30—/ 4.80; Tomaten CC 1 30— 1.80 per 100 pond. Aanvoer 4500 pond. NOORDSCHARWOUDE, 12 Sept. 1927 Schotsche muizen 6.607.4C; Duken 3.50—/ 3.60; Drielingpn 7—/ 7.20; Spercieboonen 7.1013.20; Uien 4.60 5.10; Drielingen 4.204.60; Gele Nep 8.609.80; Peen 2.10—/ 2 50; Kroten 3.20; Roode Kool 34.10; Witte Kool 1.70—/ 2.20; Gele Kool 4.505.40, alles per 100 K.G.Boswor telen 3.404.20 per 100 bos; Bloemkool 9.6016.20; Bloemkool 2e s. per 100 stuks 1.60—/ 3.20. Aanvoer: 8700 K.G. Aardappelen; 1600 K.G. Spercieboonen; 9500 K.G. Uien; 1600 K.G. Peen; 550 K.G. Kroten; 17400 K.G. Roode Kool; 23000 K.G. Witte Kool; 3400 K.G. Gele Kool; 1400 bos Boswortelen: 1250 stuks Bloemkool. WARMENHUIZEN, 12 Sept. 1927. Bl. kool le s. 16.10; Bloemkool 2e s. 1 20; Nep 9.509 80; Drielingen 4; Uien 4.40. Aanvoer: 950 K.G. Nep; 275 K.G. Uien en 165 stuks Bloemkool. BOVENKARSPEL, 12 Sept. 1927. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 12.5021.50; Bloemkool 2e s. 47.80; Bloemkool 3e s. 1 50 3.20; Roode Kool 2.80—/ 3.50; Witte Kool 1.50; Uien 2.30; Drielingen 2.25; Nep 3.60; Enkele Slaboonen 1.50 2.20; Aardappelen: Gr. Schotsche muizen 3.403.65Kl. Schotsche muizen 3.60 4; Ideaal 2.403.15; Kleine Ideaal 2.90—/ 3.15; Geldersehe Schotsche 2.60 3; Kriel 0.80. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Sept 1927. Langedijker Groentenveiling. Bloem kool le s. 1523; Bloemkool 2e s. 2.404.50 per 100 stuks; Wortelen 2.40—/ 2.50; Roode Kool 3.30—/ 4.50; Gele Kool 4.505.40; Witte Kool 2 2.30; Uien 4.804.90; Drielingen 4.30—/ 4.90; Nep 8.80—/ 9.80; Sla boonen 6.6012.10; Tomaten A 18.60; Tomaten B 17; Tomaten C 12.50; Tomaten CC 5, alles p. 100 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 5.10 8; Due of York 3.603.80; Drielingen 7.10, alles per 100 K.G. Aanvoer: 22000 stuks Bloemkool; 600 K.G. Wortelen; 30000 K.G. Roode Kool; 10000 K.G. Gele Kool; 30200 K.G. Witte Kool; 24700 K.G. Uien; 900 K.G. Slaboo nen; 780 K.G. Tomaten en 9000 K.G. Aard appelen. PURMEREND, 12 Sept. 1927. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om- streken." Aardappelen 1.48—/ 2.49 per zak, 25 K.G.; kl. Aardappelen 8089 cent per zak, 25 K.G.; Slaboonen 0.702.65 per zak, 15 K.G.; Snijboonen 1.204.35 per zak, 15 K.G.; Pruimen 1854 per 100 K.G.; Tomaten 12—/ 18.70 per 100 K.G.; Sla 1.201.80 per 100 krop; An dijvie 23.30 per 100 krop; Rabarber 3 per ICO bos; Bieten 8—/ 13.50 per 1000; Wortelen 4.3013 per 100 bos; Uien 0.901.10 per 25 K.G.; Meloenen 1739 per 100 stuks; Druiven 50— 62 per 100 K.G. Appels: Codlin Keswick 5—/ 10; Transparante de Cronsels 9 20; Tulpappel, roode 7—/ 12, alles per 100 K.G. Peren: Beurre d'Amanlis 9 13; Beurre do Mirode 512; Clapp's Favorite 824; Duchess Wil liams 815; Juttepeer 15— 2S; Seig neur d'Esperen 1127; Triomphe de Vienne 1024; Diamant 6.50 10.70; Trosjes 3.50—/ 7.20, alles per 100 K.G. ZAANDAM, 12 Sept. 1927. Veiling ,.De Zaanstreek." Selderie 47 cent per bos; Pie terselie 58 cent per bos; Meloenen 1740 cent per stuk; Peen 1013A cent per bos; Slaboonen 56A cent per pond; Prei 13A cent per bos; Andijvie 4078 cent per kist; Sla 0.80—/ 1.45 per kist; Bieten 5A 8A cent per bos; Enkele boonen 8—\0A cent per pond; Spinazie 4888 cent per kl. kist; PosteUin 4058 cent per kl. kist; Zoete app. AA6 cent pr pond; Handperen 68 cent per pond; Snijboonen 10—12 cent per pond; Komkommers le s. 710 cent per st.; Komkommers 2e s. 47 cent per stuk; Rietperen 34 cent per pond; Augurken 20 —32 cent per pond; Uien 2A3A cent per pond; Handperen 5A9A cent per pona. ZWAAG, 12 Sept. 1927. Veiling Bangert en Omstreken. Slaboonen 6.5012; Snij boonen 8.8013; Bloemkool 9.20; Sin- jeur 67; Rure de merode 78; Claps 12—/ 14; Noten 11—/ 13; Prui men Reine Victoria 30—/ 40; Druiven 3540; Tomaten A 9.10; Tomaten B I 8.80; Tomaten C 8.60; Tomaten CC I 4.60. 81 OOMVAAKTLIjNEN. STOOMVAAR1-MIJ. Nx.DEKi.AND. Grotius (uitr.) 10 Sept. v. Colombo. Kcningin der Nederlanden (thuisr.) 12 Sept. v. Port Said. P. C. Hoolt 11 Sept. v. Batavia te Amst. Riouw (thuisr.) li Sept. v. Marseille. Semaloer (thuisr.) 11 sept. v. Port Said. Sing'kep (cnarter), v. Eng. Indie n. Hull en hambrg, via Oran, 11 Sept. v. Port Said Batoe (iuir.) 9 Sept. te Singapore. Bintang 11 Sept. v. Amst. n. Java, 12 Sept. te Antwerpen. Krakatau (tnuisr.) 10 Sept. v. Belawan. Moena (charter) 11 Sept. v. Port Said n. Newcastle o/Tyne. Radja 8 Sept. v. Amst. te Batavia. Rondo 10 Sept. v. Batavia n. Amsterdam. HOLLANDAFR1KA LIJN. Jagersfontein (thuisr.) 12 Sept. te Kilindini. Klipfontein 11 Sept. v. Mozambique n. Port Amalia. Nias (thuisr.) 10 Sept. v. Kaapstad. Randfontein 10 Septe. v. Zanzibar a. Port Natal. Rietfontein (uitr.) 10 Sept. te Malta. Rijperkerk 10 Sept. v. Rott. te Hamburg. Springfontein (iutr.) 11 Sept. te Antwerpen, Giekerk (thusr.) 9 Sept. v. Port Soudan. Hemskerk 11 Sept. v. Antwerpen te Amst. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland (thuisr.) 9 Sept. v. Las Palmas Montferland (uitr.) 10 Sept. te Buenos-Ayres. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk, v. Rott. n. Portland, O., 8 Sept. v. Jan Jose. Lochgoil, v. Rott. n. d. N. Pacific, 11 Sept. te Londen. Nebraska, v. d. N. Pacific n. Londen en Rot terdam, 10 Sept. v. Liverpool. Nieuw-Amsterdam, v. New-York n. Rott., 12 Sept. v. Plymouth. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Blijdendijk 12 Sept. v. Balimore te Rotterdam Boschdijk 11 Sept. v. Baltimore te Norfolk. Breedijk 10 Sept. v. Boston te Philadelphia. Eemdijk, v. Antwerpen n. d. Pacifickust, 11 Sept. te Londen. Rotterdam 10 Sept. v. New-York n. Rott. Rijndam 10 Sept. v. Rott. te New-York. Westerdijk 11 Sept. v. d. Pacifickust 1. V. Londen, te Hamburg. KON. PAKETVAART-MIJ. Pahud 12 Sept. v. Rott. te Batavia. Van Overstraten 9 Sept. v. Belawan n.? Tasman 10 Sept. v. Banvia te Melbourne. HALCYON LIJN. Stad Vlaardingen 11 Sept. v. Rosari te Rot terdam. HOLLANDAUSTRALIA LIJN. Aldemarin (thuisr.) 11 Sept. te Hamburg. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Zijldijk (thuisr.) 10 Sept. v. Victoria (Braz.) Alsyone (thuisr.) 10 Sept. v. Buenos Ayres. Algorab 11 Sept. v. Antwerpen te Rott. Poeldiik 11 Sept. v. Hamburg te Amst. Waaldijk (iutr.) 9 Sept. v. Bahia. EMZETCO LIJN. Jonge Maria 10 Sept. v. Rott. te Alicante. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Schiekerk (thuisr.) 12 Sept. v. Calcutta.^ Kcudekerk (thuosr.) 11 Sept. te Karachi. Meerkerk 11 Sept. v. Rott. te Hamburg. Ridderkerk (thuisr.) 11 Sept. v. Port Said. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjisarcea 11 Sept. v. Batavia n. Hongkong Tjisalak 8 Sept. te Batavia. lj.tarcem 9 Sept. v. Shanghai n. Chinampo. KON. NED. STOOMBOOT-MfJ. Achilles 11 Sept. v. Hamburg n. Bremen*. Adonis 11 Sept. v. Amst. te Rotterdam. Alkmaar 10 Sept. v. Antwerpen n. Hamburg. Amor 10 Sept. v. New-York n. La Guayro. Baarn 11 Septe. v. Hamburg te Antwerpen. Berenice 10 Sept. v. Rott. n. Malaga. Crijnssen (uitr.) 10 Sept. v. Boulogne n. Bar- bado. Deucalion 10 Sept. v. Candia te Calamata. Fauna 10 Septe. v. Piraeus te Salonica. Flora 9 Sept. v. New-York n. Haiti. Ilos 10 Sept. v. Gibraltar n. Faro. Irene, v. Amst. n. Stettin, 11 Sept. v. Holtc- nau. Iris 12 Sept. v. Hamburg te Amst. Jason (uitr.) 8 Sept. te Talcahuano. Juno 11 Sept. v. Messina te Palermo. Neptunus 10 Spt. v. Cadix te Genua. Notes 10 Sept. v. Zante n. Algiers. Orestes 10 Sept. v. Constantinopel n. Boun gas. Achilles 11 Sept. v. Hamburg n. Bremen. Alkmaar 12 Sept. v. Antwerpen te Hamburg. Ariadne 12 Sept. v. Kopenhagen te Amsterd. Bacchus 10 Sept. v. West-Indie te New-York. Bcskopo (uitr.) 10 Sept. v. Callao. Brielle (uitr.) 9 Sept. v. Antofagasta. Jason (uitr.) 9 Sept. v. Taleahuano. Odysseus 11 Sept.t v. Amst. te Barcelona. Oricn 10 Sept. v. Aux Cayes n. Pto. Cortes. Pollux 10 Sept. v. Amst. te Tarragona. Rhea (uitr.) 9 Sept. te San Juan de Porto Rico. Stuyvesant 11 Sept. v. Amst. te Hamburg. Zeus 11 Sept. v. Venetie te Triest. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Rhexenor, v. Japan n. Rott., 7 Sept. v. Tient sin. Tantalus 10 Sept. v. Glasgow n. Java. Adrastus, v. Japan n. Rotterdam, 11 Sept. te Belawan. Rhexenor, v. Japan n. Rotterdam, 10 Sept. t« Shanghai. Stentor 12 Sept. v. Batavia te Amsterdam. HOLLAND—OOST-AZIe LIJN. Oldekerk (uitr.) 11 Sept. te Genua. Madoera (uitr.) 11 Sept. v. Penang. ROTTE RDAMSCH'E LLOYD. Djember (uitr.) 11 Sept. te Singapore. Garoet (uitr.) 11 Sept. te Genua. Menado (uitr.) 11 Sept. v. Suez. Modjokerto 11 Sept. v. Rotterdam n. Batavia, via Londen. Tapanoeli 11 Sept. v. Hamburg te Rotterdam. Tjcrimi (thuisr.) 11 Sept. te Marseille. Gorontalo 11 Sept. v. Soerabaya te Hong kong. Jacatra (iutr.) 11 Sept. te Belawan. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Albireo (iutr.) 9 Sept. te Libreville. Eemstroom (iutr.) 10 Sept. te Bordeaux. Scheldestroom (thuisr.) 10 Sept. v. Toneriffe n. Havre.- Texel 10 Sept. v. Rotterdam te Bremen. JAVA-NEW-YORK LIJN. Blcmmersdijk, v. Batavia n. New-York, 9 Sept. te Penang.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7