AlKmaarsche Gaurant WOUDA's MARTIN'S VERJONCINCSKUUR. FEUILLETON. Radio-hoekje So Sl« 192? Heiioerii negen an fwlntigsta Jaargaug. Woensdag 14 September. 1 Donderdag 15 September. Hilversutn, 1060 M. 10.12.— J.aar" beursconcert door een trio. 12.Pohtiebe- richten. 12.35—2.— Lunchmuziek door het trio D. Coronel, viool. J. Drukker, cello. L. Kapper, piano. 2.-4— Jaarbeursconcert door een trio. 3.30—4.30 Uurtje voor wees- en ziekenhuizen door Mevr. Ant. van Dijk. 67 45 Concert door het A- N. R. O.-orkest. J. van Buggenum, bariton. Egbert Veen aan den vleugel. 7.45 Politieberichten. 8.10 Aan- sluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Afscheidsconcert door het Residentie-orkest orider leiding van Prof. Schneevoigt. 10.30 Nieuwsberichten. Daventry, 1600 M. en Londen, 361 M. 12 20 Daventry-kwartet en solisten, sopraan en'bariton. 1.20—2.20 Gramofoonmuziek 3.20 Vesper u. d. Westminster Abbey. 4.00 Het Daventry-kwartet en solisten, sopraan en bariton. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmu- ziek 6.35 Landbouwberichten. 6.40 Dansmu ziek. 6.50 Tijds., weerbericht en nieuws. 7.05 Voor padvindsters. 7.20 Lezing: How it s done How to ride a horse. 7.35 De suites van Handel. 7.50 Koorzang. De St. Stephens Gleemen. 8.20 Symphonieconcert .Orkest en •B Humby, piano. 9.20 Weerbericht en nieuws. 9.35 Lezing: The grand tour on a small car. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Het t. Leggett London Octet, o.m. een schets „Ear- ly Birds", van Pertwee. Daama weer het octet 10.50—12.20 Dansmuziek. Parijs Radio-Paris", 1750 M 10.50- 11.20 Concert. 12.50—2.10 Orkestconcert. 5 05—5.55 Kinderuurtje. 8.50—10.50 Con cert. Operettefragmenten door orkest en so listen. Langenberg, 469 M., Minister, 242 M. en Dortmund, 283 M. 1.50-2.50 Orkestcon cert. 5.50—6.50 Orkestconcert. 8.50 Maria- liederen en Maria-legenden. J. Koet'sier, so praan. M. Ploger—Winterberg, declamatie. Werag-koor. Dortmunder striikkwartet. Daarna dansmuziek. Konigswusterhnusen1260 M. 2.50 o.05 Lezingen en lessen. 8.30 „Tausend und eine Nacht", sprookjesspel van Joh. Strauss. 10.50—12.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 5.20 Dansmuziek. 6.20 Volksconcert. 8.20 Werken van Rich. Strauss. Orkest en solisten. 10.20 Causerie. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Kindermati- nee. 8.35 Orkestconcert. 9.35—10.50 Dans- muziek. Stagisaiieiiws N. V. Alkmaarsche Exportveiling van Land- en Tumbouwproducten. Dinsdagavond had in cafe de Graanhandei de jaarlijksche algemeene vergadering plants van aandeelhouders der N.V. Alkmaarsche Exportveiling van Land- en Tuinbouwpro- (fucten. Nu een' kort cpeningswoord van den voor- zitter, den heer P. A. de Lange, waarin deze mededeelde dat cp de vergadering vertegen- woordigd waren 214 aandeelen, te zamen recht gevende op 139 stemmen, las de secre- taTis, de heer E. Ma'k, de zeer uitvoerige no- tulen van de vorige vergadering. Deze notulen werden ondler dankzegging aan den secretaris zondei" eenig voorbehaud goedgekeurd. Balans en Winst- en Verliesrekening. Aan de orde kwam hierna p u n t 2 der agenda, verslag van het bestuur omtrent den toestand der N.V., zoomede dte Balans, de Winst- en Verliesrekening over 1926, bene- vens het verslag van de Commissie, belast met het nazien dezer rekening. Uit het verslag bleek dat over 1926 voor ruim f 27000 minder werd geveild1 dan over 1925. In laatstgenoemd jaar werd nil. geveild voor een bedrag van f 289,600 terwijl over 1926 geveild werd voor een bedrag van f 262,360. Dit verschil valt te wijten aan mindere opbrengst der producten, daar de geveilde hoeveelheid belangrijk grooter was. De jaarreVening sloot met een batig sal do van 4528,12, dat geheel bestemd werd voor afschrijving op de balans. Voorgesteld werd zowel het verslag als de jaarrekening ongewijzigd goed' te keuren, hoewel, daar het winstsaldo onvoldoendc werd geacht voor behoorlijke afschrijving,, het bestuur aanried de reorganisatie-plan- nen ter bevordering van een lucratieve exploi- tatie aan te nemen. De heer Wognum verzette zich als be- Door Rafael Sabatini. Uit het Engelsch door C. M G. d. W. 42 De zaak ven'uide hem zoo zeer dat hij er oyer sprekc-n moest, alwas het tot zijn be- diende. Rabecque met zijn scherp gelaat keek bestraffend. Hij zuchtte plichtmatig. Hij zocht naar woorden van troost. eindelijk zei hij: „Mijnheer heeft ze daar te Condillac toch wel bang gemaakt." „Bang voor mij?" vroeg Garnache la- chend. „Ach kom! Ze lachen mij uit, wou je ?eker zcggen." „Bang gemaakt, herhaal ik mijnheer. Waarom hebben zij zich anders zooveel moei- te gegeven om de bezetting te versterken?" „Wat?" vroeg hij. Zijn toon was niet heel belangstellend. „Doen ze dat? Versterken ze de bezetting! Hoe weet je dat?" „Ik heb het gehoord van den stalknecht in het Zuigende Kalf dat een zekere kapitein Fortunio een Italiaansche soldaat die het commando heeft op Condillac gisteravond in de „Auberge du France" was, en wijn Khonk aan ieder die met hem drniken wou en betaalde uit de beurs van mevrouw de Mar- kiezin. Tot degenen die van zijn gastvrijheid gebruik maakten praatte hij van de glorie van een njilitaire loopbaanen horn die be:,. sfutiRffS Sgen 'n v^lclaring van 3£n zitter, dat het bestuur unaniem zich accoord had verklaard met de reorgan.c„,.c planoen. Het bleek echter, dat genoemd no op die vo rige vergadering niet aanwezig was geweest. zoodat hij zijn meening daarover niet had kunnen geven. Zoowel het jaarverslag, als de balans en winst- en verliesrekening werden daarna on gewijzigd goedgekeurd. Punt 3. Bestuursverkiezing. a. Verkiezing bestuurslid wegens period'ieke aftreding van den heer H. Doom, die zitting heeft voor de Tuinderspa- troonsvereeniging „Alg. Belang". Candidaat is gesteld de heer W. Balk. Door een der aanwezigen werd gevraagd of 't den heer Balik wel geoorloofd was een candidatuur te aanvaarden, daar hij secreta ris is van den Provincialen Bond van Veilin- gen. De heer Balk deelde mede, dlat hem na speciaal overleg in't algemeen belang in ver- band met de reorganisatie-voorstellen toe- stemming was gegeven een mandaat te aan vaarden, met dien verstande, dat hij dit man daat neer zal leggen als die reorganisatie zal zijn tot stand gekomen. VerschiWende leden, doch voornamelijk de hr. B r a s s e r, uitten hierna twijfel of een candidatuur-Balk wel wenschelijk was, ge- zien den toestand op onderscheidene veilin- gen, die niet is zooals hij zijn moet. DeVoorzitter achtte het niet wen schelijk de kwaliteiten van de candidaten ter sprake te brengen. De heer B r a s s e r betoogdie, dat het zeer zeker wel wenschelijk was daarover te sprc- ken, daar de leden recht hebben te weten op wien zij stemmen. De heer P r e ij e r viel hem daarin bdj DeVoorzitter verklaarde zich daar nogmaals tegen. De heer Wognum verzette zich tegen een uutlating van den voorzitter dat die vei- lingskring de leiding had in de wijze van veilen. Dat is volgens spr. niet het geval. De veilingskring staat daar buiten. De heer Pander verklaarde, dat waar de vereeniging van tuinders den heer Balk heeft candidaat gesteld, men mocht veron- derstellen, dat de heer Balk over voldoende goede capaciteiten beschikt. Het verwonder- de hem daarom, dat uit Tuinderskringen thans bezwaren naar voren werden gebracht tegen zijn candidatuur. De verkiezing had daarna plaats, met als uitslag dat uitgebracht werden 139 stemmen, waarvan 76 op den heer Balk, 61 bianco en 2 tegen. Dc heer Balk is dus gekozen. Op de vraag van den Voorzitter of de heer Balk deze benoeming aannam, ver klaarde de heer Balk, dat hij deze aanvaar- ding zou laten afhangen van de al- of niet aanneming van de door hem ontworpen re organisatie-voorstellen tot meerderen bloei van de veiling. Tevens zeide hij, dat zoodra de veiling zijn diensten niet langer zou be- hoeven, hij zijn functie neer zou leggen. Hij meende daardoor tegemoet te komen aan de wenschen van sommige aanwezigen en di verdenking, dat hij met zijn candidatuur slechts baantjesjagerij beoogde, te hebben weerlegd. De Voor zitter bracht dank aan het aftredend bestuurslid de heer H. Doom voor de aan de veiling bewezen diensten. P u n t 3. b. Verkiezing van een bestuurs lid wegens periodieke aftreding van den heer Wognum, zitting hebbend voor de Tuinbouw- vereeniging Schoorl, die opnieuw candidaat is gesteld. Uitgebracht werden 139 stemmen, waarvan 101 op den heer Wognum, 37 bianco en 1 op den heer Doom. De heer Wognum dankte de vergade ring voor het in hem gestelde vertrouwen en verklaarde zijn benoeming te aanvaarden. De wijziging der Statuten (cir. a.) Hierna werd behandeld punt 4 der agen da: a. Statutenwijziging b. Reorganisatie- plannen. A. Bij de artikelsgewijze behandeling van de Statutenwijziging, maakte de heer E 1 :- o n bezwaar tegen de behandeling van deze wijzigingsvoorstellen, die aan de bestuursle- den belangrijk uitgebreide bevcegdhedcn ge ven, voor dat de reorganisatievoorstellen be handeld zijn. DeVoorzitter vroeg of het die bedloe- ling was van spr. om eerst de reorganisatie- plannen te behandelen en daarna de wijzi ging der statuten. De heer E 1 i o n verklaarde het zeer goed mogelijk te achten, dat men wel voor de re- organisatieplannen kan zijn, zonder n-och- ta-ns de bevoegdheden van het bestuur uit te willen breiden. De heer Balk, die het betreffende artikel had voorgesteld (het ging hier om het toe- zien door de bestuursleden op de hoedanig- heid, verpakking, sorteering en 't plegen van overleg met andere belanghebbenden e. d.) zeide, dat hij het zeer wenschelijk achtte, die langstelling toonde voor hetgeen hij zei bood hij een plaats aan in zijn compagnie." „Heeft hij er veel aangeworven?" „Geen een mijnheer, vertelde de stalknecht; het schijnt dat hij den heelen avond bezig was zijn spinneweb te weven. Maar de vlie- gen waren oververmoeid. Zij wisten waar hij vandaan kwam; zij hadden gehoord waar- voor hij ze wenschte te werven want er was een gerucht in omloop dat Condillac in verzet was gekomen tegen de bevelen van de Koningin en er was niemand die er zoo ellendig aan toe was in de Auberge du Fran ce om zijn leven te wagen en dienst te nemen, hij mocht dan bieden hoeveel hij maar wilde." Garnache trok de schouders op Ach het doet er niets toe" zei hij. „Geef mij nog maar een beker wijn." Maa-r toen Rabecque wegging om den wijn te halen vertoonde zich plotsefing een gloed in de oogen van mijnheer de Carnache, die het sombere gelaat heelemaal verhelderde. HOOFDSTUK X. De Recruut. In de groote zaal van het kasteel de Con dillac zat de douairiere, haar zoon, en mijn heer de S^nechal in gesprek. Het was vroeg in den namiddag van den Iaatsten Donderdag in October, precies een week sedert mijnheer de Garnache geheel verpletterd door het mislukken van zijn op- dracht uit Grenoble vertrokken was. Zij hadden gedineerd, borden en overblijfselen .van dep maaltijd stonden nog on tafel, want en Wel (St te breiden omdat cfvt Sestuur het recht moet hebben op controls. De heer E 1 i o n achtte die bevoegdiheu echter in de oude statuten reeds voldoenc'c vastgelegd1. In het gewijzigd statuut wordt die controle-bevoegdheid thans belangrijk uit gebreidl Beroep tegen een bestuursbesluit te dier zake wordt nagenoeg otunogelijk, daar den leden geen grootere medezeggcnschap wordt verleend. Specificeering zooals die In het voorgestelde statuut geschiedt, is volgens spr. niet gewenscht. DeVoorzitter:Ik ben geen voor- stander van Mussolini, doch een op demo- cratische wijze gekozen bestuur moet toch kunnen handelgn. Het bestuur wordt door de leden gekozen en men mag dus verwachten, dat dat bestuur het vertrouwen van de leden heeft. De heer T h o m s e n verklaarde, dat de wijziging uitsluitend is voorgesteld om het bestuur een vaste lijn te geven bij het nemen van beslissingen en betere bevoegdheid. Tevens mag men niet vergeten, dat waar den tuinders mede door deze wijzigingen ge- legenheid1 wordt gegeven in breederen kring aandeelen te nemen, de tuinders grooteren in- vloed krijgen op de bestuursformatie. De heer E 1 i o n Dat is voor de galerij. In de practijk wordt de grootere bevoegdheid alleen naar een kant gegeven, naar de zijde van het bestuur. De heer Pander verklaarde, dat hij het in tegenstelling met den heer Elion wel ge wenscht achtte de bedoelde bevoegdheden aan het bestuur te geven, daar z.i. die be voegdheden thans te gering zijn. Er moet eenheid van gezag zijn en er moeten niet tel- kens over kleine kwesties moeilijkheden ko men. De veiling zal daardoor slechts in bloei winnen. Het bestuur mag worden geacht het algemeen belang der tuinders voor te staan! (applaus). De heer Schermer was het volkomen met den heer Pander eens, doch meende, dat het beter was de statuten niet al te veel uit te breiden. In het huishoudelijk reglement is deze omschrijving meer op hare plaats. De heer Balk zette uiteen, dat 't hier slechts gaat om de wijze van toezichthouden en achtte het dus niet bezwaarlijk het bedoel de artikel in de statuten op te nemen. De heer Elion verklaarde zich accoord met den heer Pander, doch de bevoegdheid van het bestuur moet niet verder gaan dan het billijke. Er moet niet te veel toezicht zijn. De voorzitter stelde daarop voor aan het bewuste artikel toe te voegen, die be voegdheden van het bestuur in het huishou delijk reglement vast te leggen. Allen verklaarde zich daarmede tevreden. Hierna ving een met de artikelsge wijze behandeling der gewijzigde statuten. Daarbij werd uitvoerig gediscusseerd over technische details. Zoo ontspon zich een ge- dachtenwisseling over de wenschelijkheid van de beschikbaarstelling van aandeelen van 50 voor de tuinders (art. 4). Verschil- lende aanwezigen maakten bezwaar tegen de passage: „Niet volgestorte aandeelen waar van de verplichte jaarlijksche storting niet tijdig geschiedt, kunnen ten beoordeeling van het Bestuur der N. V. nietig worden ver klaard, zonder dat hiervoor de N. V. gebon- den is resfitutie te verleenen. Deze leden acht- ten corrupfie niet buitengesloten en meenden tevens, dat de kleine tuinders bezwaar zou- den maken tegen het min of meer gedwongen nemen van een aandeel h 50, te voldoen in 10 jaarlijksche termijnen. De heer Wognum verklaarde in dit ver- band bv. reeds dat de 160 Schoorlsche kleine tuinders ernstig bezwaar maakten en zelfs meenden bij andere veilingen betere conditie's te kunnen bedingen. De heer Schermer verwonderde er zich over, dat de heer Balk in zijn reorganisatie voorstellen niet gekomen is met het voorstel van de veiling zooals dat in bijna alle plaat- sen geschiedt, meer een veilingsvereeniging te maken. De heer Balk verklaarde daarover ge- dacht te hebben, doch dan zou de N. V. moe ten liquideeren en zou er niet meer te- recht komen van de verplichtingen van de tuinders tegenover de oude aandeelhouders. De heer Schermer meende dat't vrij eenvoudig zou zijn van de N. V. een Vei lingsvereeniging te ma-ken, die alle rechten en verplichtingen over zou nemen van de oude N. V. Zoowel de heer Balk als de voorzit ter meenden echter, dat zulks practisch niet mogelijk zou zijn. De heer Wognum zette nogmaals uit een, dat men door de tuinders te verpliehten aandeelen te nemen, de tuinders van de Alkmaarsche veiling verjaagt. Men moet niet meenen dat de behandeling en de prijzen te Alkmaar zoo zijn, dat men naar geen andere veiling wil. Andere veilin gen bieden betere condities en er is dus niet veel noodig om de Schoorlsche tuinders te verjagen. de tafel was nog niet afgenomen. Maar zij waren van tafel opgestaan de Senechal tot zijn spijt, want hoe bedrukt en vervuld met andere dingen, hij mocht wezen, een goede maaltijd was zeer aan hem besteed zij waren reeds rondom den grooten open haard gezeten. Een flauw October zonnestraaltje viel door de beschilderde ramen naar binnen en weer- kaatste een rood licht in het zilver en glas- werk op tafel. Mevrouw was aan het woord. Zij herhaalde woorden die zij die week zeker reeds twintig keer per dag had uitgesprcken. „Het was dwaasheid dien kerel te la-ten weggaan. Als wij hem met zijn knecht uit den weg geruimd hadden, dan zouden wij nu ten minste rustig kunnen slapen. Ik ken hun manieren aan het hof. Ze zouden eerst mis- schien wat verbaasd geweest zijn dat hij zoo- lang wegbleef en dat hij niets van zich liet hooren; maar het zou niet lang geduurd heb ben of ze dachten niet meer aan hem en aan de zaak, waar de Koningin zoo dwaas ge weest was zich mee te bemoeien. Maar nu zal de kerel terugkomen te Pa- rijs, woedend over den smaad die hem is aan- gedaan; er zal wat moois verteld worden in Parijs, het zal als verraad beschouwd wor den, als een beleediging Zijne Majesteit den Koning aangedaan, als verzet. De Katner zal bijeengeroepen worden om ons vogelvrij te verklaren. En wat zal het einde zijn van dat alles? Wie kan het zeggen?" „Condillac ligt een heel eind van Parijs af, madame" zei haar zoon, schouderonha- De Heir P a n 3 e rVroeg Roe ae Heer Wog- r um het waagde met deze verklaring te ko- aSh, daar van den aanvang af het juist de Schoorlsche tuinders geweest zijn, die om derwille van betere prijzen naar andere vei lingen liepen en zoodoende hun eigen vei ling benadeelden. De heer Wognum Niemand zal van de arme Schoorlsche tuinders verlangen dat zij ter wille der Alkmaarsche veiling hun aard- beien 12 cent goedkooper verkoopen dan el ders! En dit zou dit jaar gebeurd zijn. Eischt men dat wel, dan is men uiterst onbillijk! (Applaus). Hierna werd bedoeld art. 4 in stemming gebracht met het resultaat dat het met 105 stemmen voor, 33 tegen en 1 bianco werd goedgekeurd. Bij de bespreking van art. 8, betreffende het aannemen en ontslaan door het bestuur van beambten en personeel, diende de heer Elion een amendement in, behelzende dat het vaste personeel tegen de bestuursbesluiten beroep heeft op de algemeene vergadering. Dit amendement werd goedgekeurd. Ook verder werd bij de artikelsgewijze- behandeling nog uitvoerig gediscusseerd, waarbij het vooral de heeren Elion, Scher mer en Wognum waren, die bezwaren tegen de bestuursvoorstellen naar voren brachten. Het' bestuursvoorstel betreffende de statu- tenwijzigingen werd daarna in zijn geheel aanvaard met 123 4 stemmen (6 bianco) Punt 4 B. Reorganisatie-voor stellen. Met het oog op't vergevorderd uur stelde de voorzitter voor de vergadering te verdagen, daar anders verschillende buiten- menschen gedwongen zullen zijn tijdens de discussies de vergadering te verlaten. Het schorsingsvoorstel werd algemeen goedgekeurd, waarop besloten werd de ver gadering Donderdag a.s. om 8 uur te her- openen. Provarcciaal nieuws UIT SCHAGERBRUG. Uitslag der bekroninigen op de Landbouw- Tentocnstelling op 12 Sept-ember 1927. Paarden, warmbloed. 1. Paarden van 4 jaar en ouder: le pr. A. Brak te St. Maarten, 2e pr. E. de Boer Pz. te St. Maartensbrug, 3e pr. Jb. Boontjes te St. Maartensbrug. 2. 3-jarige: le pr. C. Gutjcer te Schager- brag, 2e pr. A. Brak Jbz. te St. Maartens brug, 2e prijs C. van Eeken te Koegras. 3. 2-jarige: le p-r. H. Schermer te Oude- sluis, 2e pr. G. Bakker te Callantsoog, 3e pr. K. Slik te Ba-rsingeThorn. 4. 1-jarige: le pr. N. J. Kruger te Burger- brug, 2e pr. S. J. de Wit te't Zand, 3e pr. Jb. Boontjes te St. Maartensbrug. Paarden, koudbloed: le pr. H. van Hoorn te Wieringerwaard, 2e pr. P. Visser Az. te Wieringerwaard, 3e p-r. L. Vader te Schager- brag. 6. Merries met veulen, warmbloed: le prijs J. E. J. Kramer te Burgerbrug. 7. Veu-lens, warmbloed: le pr. P. Hoogscha- gen te Koeigras, 2e pr. W. Jimmink Hz te't Zand, 3e pr. J. E. J. Kramer te Burgerbrug 8. Veulens, -koedbloed: le pr. H. van Hoorn te Wieringerwaard. 9. Hoornvee melkkoeien, afgewisseld, be- trouwbare melkstaat, gekalfd tusschen 1. Jan. en 31 Mei: le pr. W. Jimmink Hz. te Scha- Scrbrug, 2e pr. A. Francis te Schagen, 3e pr t. Rademaker te Burgerbrug. 10. Melkvee, afgewisseld, niet ingeschreven, verder als 9: le pr. J. de Veer te Schagen, 2e pr. J. E. J. Kramer te Burgerbrug, 3e pr. D. Kuiper te Burgerbrug. 11. Twinters, gekalfd tusschen 1 Jan. en 31 Mei 1927: le pr. J. Jimmink te Schager- brug, 2e pr. A. Francis te Schagen. 12. Melkvaarzen, verder als 11: 3e pr. A. Francis te Schagen. 13. Pinken, geb. in 1926, ingeschreven: le pr. W. Jimmink Jbz. te Schagerbrug, 2e pr. d'ezelfde, 3e pr. G. Appel te Burgerbrug. 14. Pinken, niet ingeschreven: le pr. K- Slik te Barsingerhorn, 2e pr. D. Jimmink Jzn. te Schagen. 15. Stieren, geb. in 1926: le pr. P. Kieft te Schoorl, 2e pr. D. Jimmink Jbz. te Oudesluis, 3e pr. C. Hoogschagen te Koegras. 16. Stierkalveren, geb. in 1927, ingeschre ven met afstamming: le pr. met verg. zilv med. A. Francis te Schagen, 2e pr. J. Jim mink te Schagerbrug, 3e pr. W. Jimmink te 't Zand. 17. Stierkalveren, graskalf, geb. in 1927, niet ingeschreven: le pr. S. Wardenaar te Barsingerhorn, 2e pr. D. Jimmink Jzn. te Schagen, 3e pr. dezelfde. 18. Kuikalveren, graskalf, geb. in 1927, geregistreerd: le pr. W. Jimmink Hz. te Schagerbrug, 2e pr. K. Reijne te Barsinger horn, 3e pr. dezelfde. 19. Kuikalveren, graskalf, niet ingeschre ven: le pr. P. de Graaf te Schagen, 2e pr. D. Jimmink te Oudesluis, 3e pr. P. de Graaf lend. „Zij zullen niet zoo spoedig klaar staan om soldaten hier naar toe te zenden, markie- zin" ,voegde de Senechal er tot haar troost bij. Ach kom! Ge zijt veel te zeker van uw veiligheid. Ge weet op uw duimpje wat ze doen en wat zij laten zullen. De tijd zal het leeren, mijn vrienden. Ik begrijp er niets van dat ge het niet met mij eens zijt en geen spijt hebt dat we ons niet verzekerd hebben van mijnheer de Garnache en zijn bediende, toen wij hen nog in onze macht hadden." Somber zag ze Tressan aan, die blik be- loofde niet veel goeds. Hij huiverde en hield zijn handen voor het vuur alsof hij huiverde van kou. Maar Marius liet zich zoo spoedig niet bang maken. „Madame" zei hij, „in het ergste geval kunnen wij de poorten sluiten en hen tarten. Wij hebben voldoende bezetting en Fortunio tracht nog meer mannen aan te werven." „Dat tracht hij, ja" zei ze spottend. „Een week lang heeft de man geld als water ver- morst, hij heeft het hoofd van half Grenoble beneveld met den besten wijn die in de Auberge du France te krijgen is, en toch heeft hij geen enkelen recruut kunnen krij gen." Marius lachte. „Uw zwartgalligheid brengt u tot vlugge conclusies", riep hij. „U vergist u. Er is een recruut gekomen." „Een!" herhaalde zij. „Verduiveld! een mooi aantal! Een mooie aanwinst voor den stroom wijn, waarmee hij de magen-in Ore- Zuiver Boekweitmeel Voor winkeliers en Gross, bij v/h. M. DE HAAS, Alkmaar. te Schagen. Wolvee. 20. 4 Fokschapen, type Tesselsch, ingeschre ven, geb. 1926: le pr. H. van Hoorn te Wie ringerwaard, 2e pr. G. Appel te Burgerbrug, 21. 4 Fokschapen, type Tesselsch, geb. in 1925 of eerder: le pr. G. Visser te St. Maar tensbrug, 2e pr. W. Jim-mink te 't Zand, 3e pr. G. Appel te Burgerbrug. 22. Ooilammeren, type Tesselsch, ingeschre ven; le pr. A. Brak te St. Maarten, 2e pr. A. Klare te Kolhorn, 3e pr. K. Winkel te Scha gerbrug. 23. Ram, geb. in 1925 of eerder, type Tes selsch, ingeschreven: le pr. H. van Hoorn te Wieringerwaard; 2e pr. M. Kant te^ Schagen, 3e pr. A. By man te Spanbroek. 24. Ram, geb. in 1926, verder als 23: le pr D. Schrooder te Hensbroek, 2e pr. J. de Wit te Burgerbrug. 25. Ooi met hare lammeren in 1927, met minstens 1 ramlam, Tesselsch, ingeschreven: le pr. A. Byman te Spanbroek, 2e pr. M. Kant te Schagen, 3e pr. H. van Hoorn te Wie ringerwaard. 26. 3 Tallen ramlamitteren van een vader, Tesselsch, ingeschreven: le pr. H. van Hoorn te Wieringerwaard, 2e pr. A. Brak te St Maarten, 3e pr. G. Appel te Burgerbrug. 27. Tien overhouders: le pr. J. van der Oord te Schagerbrug, 2e pr. Jb. Mawwes te Oudesluis, 3e pr. C. de Moor te Schagerbrug, 4e, bestuursprijs, P. Koster te St. Maartens brug. 28. Vier fokschapen, geb. in 1926, niet inge schreven: le pr. G. Brak te Schagen, 2e pr. J. Bruin te Burgerbrug, 3e pr. P. Vrieg ll Schagerbrug. 29. Vier fokschapen, niet ingeschreven: It pr. H. Schermer te Oudesluis, 2e pr. P. Vries te Schagerbrug, 3e pr. Jb. Eriks te Schager brug. 30. Vier ooilammeren, met ingeschreven: le pr. J. Brak Kz. te Schagerbrug, 2e pr. Joh. de Veer te Schagen, 3e pr. E. Bas te St. Maartensbrug. 31. Ram, geb. in 1927, niet ingeschreven: le pr. E. Bos te St. Maartensbrug, 2e pr. C Berkihouwer te Dirkshorn. Pluimvee, 2e hennen met 1 haan. 32. Krakels: le pr. Th. y. d. Gracht te Schagen. 34. Leghorn: le pr. A. van Sluis te Scha gerbrug, 2e pr. P. Kranenburg te Anna Pau- lowna. 38. Andere rassen: le pr. Wed. Sprijt Keuris te Anna Paulowna. 41. Andere rassen krielen: 2e pr. mej. C. Kuiper te St. Maariensbrug. 42. Eenden: le pr. S. G. de Lange te Schagerbrug, 2e pr. C. Kuit te Schagerbrug. 43. Kalkoenen, fazanten en pauwen: le pr. C van Stralen, 2e pr. J. Koning, beiden te Schagen. 44. Toomen: 2e pr. J. Koning te Schagen. Konijnen van alle rubrieken. 45. Vlaamsche reus, ram: prijs 1 en 2, A. van der Sluis te Schagerbrug. 46. Idem, voedster, prijs 2 N. Leijen te Schagen. 47. Weener ram': prij6 2 Th. van der Gracht te Schagen. 48. Weener voedser: prijs 2 K. G. Smit, prijs f 1, Jansje Smit, beiden te Barsinger horn. 51. Lotharingen ram: prijs 2 P. Hooij te L-utjewinkel. 53. Hollansche ram: prijs 2 Jansje Smit te Barsingerhorn; prijs 1 P. Hooij te LutjewinkeL 52. Lottanringers voecteter, prijs 1 P. Hooij te LutjewinkeL 55. Zilvers voedster: prijs 1 B. Moeijers te Schagen. 57. Brandneuzen, ram: prijs '/j 2 G. Moeijes te Schagen. 61. Voedster met jongen: pr. 2 P. Hoog te Lutjewinkel; prijs 1 A. Kie.zeling te Schagen 62. Nesten jongen, prijs 1 Jansje Smit. Bloemen en planfem. 63. Collectie particulieren: prijs 5 mei. RezelmanGrootes te Schagerbrug; prijs 3 mej. Kiebeling te Schagen. 64. Voor de mooiste plant van .particulie ren: -prijs 5 A. BakkerK is te maker te Schagerbrug, prijs 3 mej. RezelmanGroo1 ter te Schagerbrug, prijs 2 mej. Kiezeling te Schagen. 65. Snijbloemen particulieren: prijs J 5 mej. JimminkBakker te't Zand. 66 Vruch-ten, collectie tuinvruchten: prijs 10 J. Igesz te Schagen. 67. Kaas, Edamnier 10 stuks, prijs 10 Dageraad te Burgerbrug; prijs 5 Een- noble heeft schoongewasschen." „Toch is het een begin" waagde de Sene chal op te merken. „Jawel, en zonder twijfel een einde ook! En wat voor dwaas zal dat wezen, die er zoo wanhopig aan toe is dat hij zich met ons wil inlaten?" „Het is een Italiaan een man uit Pie- mont; hij is te voet door Savoye hier naar toe gekomen, op weg naar Parijs waar hij fortuin hoopt te maken, toen Fortunio hem oppikte en hem aan het verstand bracht dat zijn fortuin gemaakt was als hij op Condil lac kwam. Het is een kloeke, flinke vent! hi; kent geen woord Fransch en voelde zich aan- getrokken tot Fortunio toen hij merkte dat deze een landgenoot van hem was." Een spottende blik vertoonde zich in de mooie oogen van de douairiere. „Daar heb je de reden waarom hij zich liet aanwerven. Hij kent geen woord Fransch, de arme duivel, en had dus niet begrepen wat een waagstuk hij ging ondernemen. Konden wij maar meer zulke mannen vinden! Maar waar halen wij ze vandaan? Ach mijn beste Marius, de zaken zijn niet veel verbeterd ee wij kunnen de fout dat wij Garnache hebben laten gaan, nooit goedmaken." „Madame" waagde Tressan nogmaals op te merken. „Ik geloof dat u veel te wanhopig is." (Wordt vervolgd). EISCHT DE BLAUWSTREEP ZAK!

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5