BE JUISTE BEHANDELING V0OR INDZGSSTIE Rechis zaken L. Frankenberg, Alkmaar. Bfiarktfaerichten bestaat uit het overwimnen van de oorzaak der aandoening het overmatig zuur waar- door de teergevoelige voering der maag wordt aangevallen en waardoor pijnlooze, normale spijsvertering belemmerd wordt Voor dit doel bestaat niets dat even goed is als het gebruik van een half theelepeltje Oebismureerd Magnesium, waardoor het zuur onmidddlijk onschadeldjk wordt ge maakt, de pijn en ongemakken tot bedaren worden gebracht, de ontsteking der weefseis verzaeht wordt en Uw maag in staat wordt gesteld haar werk te verriehten op eene pijn looze normale wijze. Probeert het eens! Let eens op hoe de pijn verdtwijnt alsof zij Is weggetooverd! Koopt nog heden Gebismu- reerd Magnesium bij Uw apotheker, en eet wat gij wilt, wanneer gij wilt en zonder U ie behoeven te bekommeren over de pijn of ongemakken die volgen zullen. Verkrijgbaar bij alle Apthekers en Dro- gisten a 1.— per flesch. fokkers opvoedend zal werken. Het stamboek heeft tot taak, de fokkers zooveel mogelijk voor te licbten. Het stamboek moet niet in de keuze der fokkers treden.. De heer Anema zeide, dat de boeren te weinig fokkers zijn, dat ze de idealen, die het bestuur zich voorstelt, tot werkelijkheid zullen maken. Wanneer de keuring gedegradeerd wordt tot een advies, is het dan niet beter de keuring van de vrouwelijke dieren geheel na te laten? Van bestuurszijde werd opgemerkt, dat de voorgestelde maatregel geen afschaf- fing van de keuring der vrouwelijke dieren in- houdt. Het geeit den fokkers meer gelegenheid om hun eigen inzicht te volgen, men geeft ad vies en stoort de bloediijn niet._ Bovendien brengt het een besparing van administratie inede. De heer Timmermans vreesde, dat door den voorgestelden maatregel de selectie achteruit- gezet en de administratie naar voren komt. De vocrzitter geloofde niet, dat de selectie zal achteruitgaan. Een fokker kan beter selec- teeren door het stamboek en juist deze maat regel zal de selectie btvorderen. De fokkers moeten op eigen beenen staan, met de meest tnogelijke voorlichting. Het zal den iudivuee- len kijk bevorderen. Besloten werd de zaak nog eens onder do aogen te zien. NA DE WETHOUDERSVERKIEZING TE AMSTERDAM. Naar aanleiding van de stemming in den Amsterdamschen gemeenteraad, waarbij het dagelijksch bestuur der gemeente voltallig werd gemaakt door de verkiezing van de bur- gerlijke leden Abrahams, Ketelaar en Boisse- vain, zoodat de sterkste fractie, die der S. D. A. P., niet meer in dat bestuur is vertegen woordigd, had gisteravond de federatie Am sterdam van de S. D. A. P. in het Concert- gebouw een meeting belegd, waarin achter- eenvolgens de afgetreden soeialistische wet- houders F. M. \Vibaut, S. R. de Miranda en E. Polak het woord hebben gevoerd. De groote zaal, de gaanderij en het podium wa ren geheel gevuld, velen mcesten zich met een staanplaats tevreden stellen. De drie sprekers van den avond werden bij het betre- den van de zaal langdurig toegejuicht. Na 'n inleidend woord van den voorzitter was de heer Wibaut, opnieuvv met geestdriftig ap- plaus begroet, die, sprekende van de „drie weggejaagden" uitvoerig de verdiensten van zijn beide collega's naging en, zich zelf „die derde" noemende, er aan herinnerde hoe in de oorlogsjaren de niet lichte last van Amster dam's voedselvoorziening op hem drukte; hoe hij daarnaast was begonnen uitvoering te geven aan het sociaal-democratische voor- stel tot het bouwen van 2000 woningen en den grcndslag heeft gelegd voor de ophef- fing van den woningnood. Toen na den oor log aldus spr. vcor Amsterdam de gel- delijke zorgen kwamen, heeft spr. het bestaan om met medewerking van de fractie het schip van de geldmiddelen van Amsterdam in klaar vaarwater te brengen. Doch toen de woningnood en de financieele moeilijkheden waren overwonnen, is er bij de burgerlijke fracties moed en durf ontstaan. Toen de ver- kiezingen voor de sociaal-democraten een te- genvaller brachten, toen zij een zetel verlo- ren, hebben de burgerlijken z.g. volgens even- tedigheid uitgerekend, dat dit een wethou- iersplaats minder beteekende; hoewel de Christ. Historischen en de Vrijheidsbond, die dan volgens evenredigheid recht zouden heb ben op een halven wethouder (hilariteit) resp een en twee kregen! Wij hebben geen afstand van een zetel willen doen uit inhaligheid, schrokkigheid of zetelhonger, zooals de bur gerlijken ons verweten zoo zeide spr. doch uitsluitend omdat wij in een college van zes wethouders onze zware verantwoor- delijkheid niet konden aanvaarden dan met drie zetels. Wij vinden het heel erg dat de hoofdstad nu zal worden bestuurd zonder sociaal-democraten, omdat zulks een achter uitgang is voor de heele stad! Want in het gemoed der burgerlijke wethouders kan 2oo riep spr. met stemverheffing uit niet kloppen het arbeiders-sentiment, dat hen drij- ven moet om in moeilijke tijden de nooden der arbeiders op den voorgrond te stellen (lang durig applaus). Wij zullen onzen strijd niet opgeven, zeide spr., maar wij zullen ons in dien strijd niet te buiten gaan aan Wijnkoop en zijn medestanders (applaus) noch aan buitenspcrige eischen; wij zullen blijven op den bodem der werkelijkheid, wij blijven we- ten dat de sociaal-democratische gemeente- politiek is bouwen en nog eens bouwen! De voile kracht onzer raadsfractie zal worden verricht om afbraak tegen te gaan en stil- "and aan den kaaic te stellen. (daverend ap plaus). Ook de heeren de Miranda en Polak, die vrijwel in gelijken geest spraken, hadden langdurig applaus in ontvangst te nemen. .Onder het zingen van de Internationale fpng de bijeenkomst uiteen. KORTE BERICHTEN. Te Nieuwer Amstel is een meisje, dat In een sloot een schaal wou schoonmaken, v -or- uver gevallen en gestikt. Ds. J. D. van der Veen, herv. pred. fe lurmerend, is beroepen te Helder. Op de kermis te Reusel (N.-B.) is Maan- aag de 20-jarige Van den Borne uit een lucht- sciiommel gevallen, waardoor zijn rugge- graat zoo beschadigd werd, dat men voor z']n leven vreest, Op de Nieuwe Ooster Begraafplaats te Amsterdam is heden ter aarde besteld het stoffelijk overschot van dr. C. Kerbert ,in le- van directeur van het Koninklijk Zoologisch Genootschap „Natura Artis Mag-istra". De belangstelling was zeer groot. Gister is te 's-Gravenhage, 80 jaren oud, overleden ihr, mr. J. W. A. von Schmidt auf Altenstadt, oud-vice-president van het hooggerechtshof in Ned. Indie, rid- der in de orde van den Ned. Leeuw. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK. (MEERV. STRAFKAMER). ZITTING VAN DINSDAG 13 SEPTEMBER NIEUWE ZAKEN. ZWARE MISHANDELING. De arbeider P. J. H., gedetineerd in het huis van bewaring, geboren be Wotiw in N. Brabant en aldaar gedbmiliceerd stond te- recht wegens zware mishand'eling van den getuige Corn. Glas, die hij zoodanig met een mes in den wa-ng heeft gesneden., dat de kaakslagader wexxl getroffen en de getroffo ne heden nog niet de voile beschikking heeft over gemeld lichaamsdeel. Dit lejt is gepleegd1 te Het Zand gem. Zijpe, in den nacht van 14 op 15 Augustus. De 37-jarige veehouder Corn. Glas uit Koe- gras wiens gelaat is ontsierd door een gewel- dig lidteeken, verklaart dat verdachte in 1Q26 inwonende knecht is geweest. Er is niets tusschen hen voorgevallen dat aanlei ding kon geven tot wrok. Een uur voor den aanval heeft verdachte nog onthaald op een glas bier. Eenigen tijd later, plm. 20 minuten kwam Glas buiten, hij ontmcette toen ver dachte, die zei: Daar heb jij ook wat en te- gclijkertijd kreeg hij de snede met het mes. Glas dacht eerst dat hij een slag kreeg met een boksijzer en zeide toen nog: Dat had ik niet van ie gedacht. Glas kan momenteel zijn mend nog met moeite openen. De dokter is van meening dat dit letsel voortdurend zal zijn. De verdachte zeide dat er niets on- aangmaams tusschen hem en zijn vroegeren patrocn is voorgevallen. Hij weet wel dat hij naar Glas heeft gestoken, verder wist hij niet meer wat er gebcurd is. Het mes een klein model broodmes, was het eigendoni van een kameraad. Hij weet niet hoe het in zijn bezit is gekomen. Hij heeft ei* niet cm gevraagd Hij heeft groot berouw over zijn daad en plengt eenige trenen. De vcldwaehter Doorman heeft verdachte eenige glazen bier zien drinken. Hij was ech- ter abscluut niet dronken. De burgerij waar- schuwde de politie dat men iets van plan was. Toen verdachte werd aangehouden was hij niet in beschonken toestand. Hij is met de politie per rijwiel naar den geneesheer gere- den. Hij toonde zich onverschillig en wilde een sigaret opsteken. De arbeider Adr. v. Meerbergen, eveneens uit Wouw afkomstig heeft op verzoek van verdachte hem zijn broodmes, dat hij in een scheede bij zich droeg, afgestaan. "Verdachte gelooft niet dat hij om het mes heeft ge vraagd. Het bleek dat na den aanval op Glas getuige v. Meerl'mgen ana den haal was ge- gaan en zich in een bcschje heeft verscho- kn. Onder nadere aanduiding van het gebeur- de te Het Zand in den nacht van 14 op 15 Augustus vorderde de officier, ter zake zwa re mishandeling, blijvend letsel tengevolge hebbende, tegen verdachte een gevaarlijk mensch noemde de officier hem, 2 jaar gevan- geniEstraf. De verdediger mr. Eecen. alhoewel toege- vende dat verdachte het kniasre gelegde feit heeft gepleegd, constat'-erde pleiter in deze zaak rog eenige duistei'hed- i. Verdachte heeft een bianco strafregister en v roorzaakte te Het Zand geenerlei moei'lijkheden. Ziin ver- 1'ouding met Glas was vriendschappelijk, oleiter vestigde de aandac'it op getuige van Meerlingen. Het is niet uitgesloten dat deze getuige invloed op wdarhte h»*eft uitge- cefend. Van hem is het mes, waarmcde het misdrijf is gepleegd. ple;ter drong tenslotte aan cp een voorw. straf. De officier repliceerde en merlcte op dat de reputatie van verdachk in zijn weon- pb.ats niet gunstig is. Voorts ptssisteevde het 0. M. bij ziin genomen. requ'sitoir. VALSCHHEID. De voormalige werkmeester van gouden- en zilverwerken, thans cafebediende te Amster dam. G. L. V., vrceger te Hoorn siond terecht ter zake het vermaken van rijksmerken op gouden en zilveren voorwerpen, teneinde die als echt en onvervalscht te gebruik-n, welke feiten zijn gepleegd in 1920. Verdachte erken- de alles. Hij deed zulks omdat hij in geldver- legenheid verkeerde en de kosten, betreffende de officieele stempeling ken uitwinnen Ge- eischt wordt 100 boete subs. 60 dagen, met verbeurdverklaring van de inbeslag genomen voorwerpen. RIJWIELVERDUISTERING. De 26-jarige Adr. R. te Uitgeest stond te recht terzake dat hij in April j.l. een rijwiel, at hij in huurkoop had van den rijwielhande- laar P. Kooij te Alkmaar zich wederrechtelijk zou hebben toegeeigend. Deze getuige was inmiddels weer in het bezit van het rijwiel ge- steld. Eisch 50 boete subs. 50 dagen hech- tenis. HOOGER BEROEPZAAK. De autobusondernemer Jan K., stond te recht terzake dat hij een dienstregeling heeft ingesteld zonder dat de voorgeschreven aan- kondiging was gedaan. Verdachte was door den kantonreeliter veroordedd en is van dit vonnis in hooger beroep gekomen. Zijn ver- weer is da,t bedoelde aienst niet geregeld was. Hij kreeg betaald per Kilometer, onge- acht het aantal passagiers. Het is een gewo- ne gele autobus- Er staat op aangegeven De RijpAlkmaar. De gemeenteveldwachter van De Rijp, van Kluijver werd als getuige ge- hoord. Deze verklaarde dat personen, die aan den weg stonden en de hand op steken als teeken dat zij mee willen rijden, daartoe in d>e gelegenheid worden gesteld. De officier zeide niet voldoende te zijn ingelicht en wenschte nog eenige getuigen te doen hooren. Hij verzocht 14 dagen uitstel. De verdediger, mr. Houwing, verlangde zijn pleid'ooi voort te dragen en de zaak ver der aan het oordeel der rechtbank over te la- ten, daar het hier een prindpieele kwestie geldt. De zaak wordt geschorst tot over 14 dagen 10.30 uur v.m. HOOGER BEROEP LEERPLICIiTWET. De landbouwer Joh. S. te Blokker was ver- oordeeld wegens overtreding van de leer- plichtwet mef betrekking tot zijn zoonfle Jo- liannes. Het hoofd der R. C. lagere school te W.-Blokker, een religieuse, wordt als getuige gehoord. De vader beweerde dat zijn zoon 6 leerjaren heeft doorgemaakt. Het hoofd der school; zuster Anna, zeide echter dat de schoilier een jaar is terug ge steld. De officier vorderde bevestiging van het vonnis. De opposant begreep niet hoe ze er toe komen. Hi] heeft alle jaren een rapport gehad en er is hem nooit medegedeeld dat zijn zoon is teruggezet. OVERTREDING JACHTWET. De 32-jarige koopman C. J. S., te't Zand (gem. Zijpe) is veroorceeld tot -10 boete of 20 dagen omdat hij zich op 27 Nov met twee lange of windihonaen in net jachtveld heeft bevonden. Van dit vonnis was appellant in hooger beroep gekomen. Hij bev/eerde slechts een windhond in bezit te hebben. De officier releveerae dat de verbalisant de Groot inmiddels was overleden, niettemin vorderde de officier bekrachtiging. Verdachte was meermalen wegens strooperij veroor dedd. ALS VOREN. De appellant in twee zaken, Dirk G. te Egmona aan Zee, betreffende Jaehtwetover- treding, was niet verschenen. De officier vor derde in beide zaken bevestiging van het von nis. HOOGER BEROEP OVERTREDING ART. WETB. VAN STRAFRECHT. De appellant Joh. K. was eveneens niet verschenen. Het betrof hier het in kennelij ken staat op den openbaren weg bevinden, twee maal gepleegd. Eisch bevestiging. APPeL VONNIS OVERTREDING GEMEENTE VERORDENING. De heer Fijke St., ondernemer van Cabaret en Cate „Populair" te Alkmaar was veroor- deeld wegens het houden van een openbare vermakelijkheid zonder vergunning van B. en W. Het betrof hier een oefening op z.g. home trainers. Het was een wedstrijd alieen voor leden. Deze wedstrijd was niet beeindigd kun- nen worden en de voortzetting werd bepaald op Woensdag daaraanvolgend. Appellant be- schouwde deze wedstrijd niet als een open- bare vermakelijkheid. Hij wees er op, dat een biljarhvedstrijd, waaraan verbonden een ver- boden loterij wel word't toegestaan. De aan- kondiging is zuinigheiclshalve ingelascht in de gewone wekelijksche dansannonce. Er werd geen entree geheven. De officier schaarde zich aan de zijde van den kantonrechter en requireerde bevestiging. Appellant repliceerde en zeide dat het wer ken op hometrainers geen vermakelijkheid is. De volgende week in alle zaken uitspraak. ingezonsi®n siukken Buiten verantwuordeUjkheid van de Re- dactie. De opname in deze rubriek bewijst geenszins dat de 'edneiie rr mede instemt.) Geachte Heer Hoofdredacteur. Wilt U zoo goed zijn, 't volgende in uw blad te plaatsen? Bij voorbaat mijn dianlc. Nadat dan al eens is geslagen op de trom, die de heer J. Fr. Gehrels op succesvolle wijze voor den dag had gehaald, zou onder- geteekende ook gaarne op dit instrument 'n bescheiden ti'kje wagen. De kwestie van het vegetarisme is niet nieuw meer; de vele voor- en tegenargumen- ten zijn reeds herhaaldelijk te pas en te on- pas, aan de orde geweest, maar toch zou ik den heer Gehrels 'n paar vragen in dit ver- band willen stellen, daar sommige zuivere consequenties van't vegetarisme en ook van die dierenbescherming, me toe schijnen, nog- al moeilijkheden te zullen opleveren. Gesteld, dat wij thans leefden in de eeuw van het dier, en we alien vegetariers waren, slechts uit historische geschriften wisten dat men vroeger wel eens vleesch van vermoorde dieren at, eieren nuttigde, melk van de koe, die toch voor't koeienkind bestemd is, dronk, schoeisel droeg, gemaakt van koeienhuidien en kousen, gemaakt van de pels van het schaap. We zouden ons dan uitsluitend moe ten voedfen met plantaardige etenswaren, als daar zijn: de aardappelen, knollen, wor- te's', uien, kool etc. te veel om op te noemen, alles bereid in water of in plantaardige olien. Er zou dus 'n veel grootere behoefte bestaan naar groenten, en haver, tarwe, gerst etc. daar de voedselwaarde van vleesch en visch, van boter, dierlijke olien, spek etc., vervangen moet worden door die van de planten. Dit eischt veel, heel veel van den grond, die thans weide is: heele plantages van struiken en boomen, die olie leveren, aan- gezien er geen boter meer is; duizenden bij duizenden bunders vlas, om linnen te krijgen, daar er geen wol meer is, uitgestrekte bos- schen voor't hout, waar onze klompen van gemaakt moeten wordbn, aangezien de koe haar huid mag behou— i, benevens nog de vele bunders voor diverse amdere zaken. De koeien, schapen, varkens hebben alzoo geen plaats en geen nut meer en aangezien ze ten eenenmale ongeschikt zijn om als buisdier te worden gehouden, voor de aardigheid, zooals nu die poes, de hond en helaas ook wel de kanaric of blinde vink, zullen ze elders moeten belanden. Waar? Verdrongen door het menschdom, en waarheen? "Naar de diergaarden waar zorgvuldig een paar exemplaren bewaard worden? "Of naar de vrije natuur? die nu al aan't vcrdwijnen is langzaam maar zeker gebruikt en onderwor- nen wordt door de homo recens voor wien, in diens strijd om 't bestaan zal gelden, over duizend jaren nog precies zooals thans, dat- gene, wat we als kind op school reeds hebben geleerd: Er zijn menschen, dieren en dingen, en dan dat menschen heel heel ver vooraan. Mochten thans de dieren kiezen: Vegetaris me met zijn zeer menschelijke consequenties of geen vegetarisme, dan denk ik, dat ze een- parig zouden zeggen, met 'n kleine variatie op wat eens een van Engelandls oude dich- ters (Tennyson?) zeide: „Het is beter ge- leefd te hebben en dan te sterven, dan in't geheel niet te hebben geleefd." Voorts nog't volgende: Wat denkt U als practisch en consequent dierenheschermer van de serologische laboratoria, waar men heilzame serums en vaccins maakt, teneinde den mensch te helpen in z'n strijd tegen de ontelbare bacterien die dag in, dag uit, klaar staan om den mensch, zoowel individu als massa, te vernietigen. Mogen geen serums meer bereid worden, omdat men daar koeien, kalveren, geiten, schapen, paarcen, marmotjes, muizen voor gebruikt, die op vrij pijnlijke wijze (alhcewel zoo pijnloos moge lijk!) behandelcf worden, om na venoop van maanden gedood te worden, of om geregeld groote hoeveelheden bloed te worden ont- stolen? Zullen de menschen, wanneer al uw idealen werkelijkheid waren Hever zelf ster ven, bij millioenen, aan pokken, cholera, pest, dyphterie enz. enz. dan dat ze voor hun leven en veilightid het dier, de twe£de in de rij: menschen, dieren en dingen, willen ver- moorden? Met hoogachtlng, J. P. NAQEILHQUT (Heiioo; Froiyiireciaal UIT SCHAGERBRUG. Uitslag der harddraverij van de vereeni- ging „Voorwaarts" Ingeschreven 17 paar- den, baanlengte 300 M, le prijs 400 met een gouden medaille voor den pikeur, Lady Shimes van v d. Veen te Haarlemmermeer, berijder J. van Leeuwen, 2e prij® 100, Catharina Spier van R. van Wieringen te Anna-Paulowna, berijder eigenaar; 3e prijs 50 Miss Zelda Peter van S. v. d. Oord! te Haarlemmermeer, beTijder J. van Leeuwen; 4e pr. 25 Catharina R. van J. Schoon te Medemblik, berijder J. van Leeuwen. UIT AKERS'LOOT. Tegen de wed. R. in den Kogerpolder al- hier is procesverbaal opgemaakt wegens he: niet aangeven van rotkreupel onder de schapen. Vrijdagavond 16 September zal in cafe Verduin alhier als spreker optreden de heer de Jong van Medemblik voor de Ned. Ziekenhuismaatschappij om ook in deze ge meente leden te werven voor Ziekenhuisver- pleging, onverschillig waar men verpleegd wil worden. Daar een dergelijke vereeniging alhier niet bestaat en het een zeer muttlge instelling is, twijfelen wij niet of velen zul len dien avond ter vergaaering komen en na toelichting wel als lid toe treden. UIT KENNEMERLAND. Gedurende een tweetal weken is er een groote aanvoer geweest van snij- en spercie- boonen en over het algemeen genomen was de kwalitelt goed. Danik zij het mooie weer is er nog heel wat terecht gekomen en zijn de sombere verwachtingen, dat ook de boonen-campagne een mislukking zou we- zen,, vervaagd'. De prijs is van middelmatig tot hoog geweest en zonder twijfel is men over de campagne tevreden. Tot heden zijn de boonen mooi geweest, doch nu domineert de 2e kwaliteit, terwijl de prijzen buitengewoon sterk uiteenloopsn; de noteering was voor snijboonen 3.50 k f 25.50, dikke boonen f 3 h f 16.50, dunne boonen 5.50 k f 22 eii trps /16a/ 27, alles per 100 K G. De aanigevoerde bloemkool is varieerend in kwaliteit en ook in veraoheidenheid, doch de kool is niet mooi en slechts weinig is er van onberispelijke kwaliteit. Wat de prijzen betreft, deze bewegen zich in stijgende lijn en zijn van 5 k f 24 per 100 stuks. Ook aan de veiilingen is groot verschil in kwaliteit, bovenaan staat Alk maar, daarna Haarlem en op het laatst Beverwijk, de kwaliteit is daar ver in de minderheid. In den aanvoer en de prijzen van kom- kommers is een wijzigimg ten goede ge komen ten aanzien van-de kwaliteit en de prijzen. Deze gaan van 4.50 tot II per 100 stuks. De aanvoer van peen (wortelen) is be- duidend grooter dan de vorige week en ook de kwaliteit is veel beter, de mooie peen vond dan ook heden vlug koopende af- nemers, die tegen steeds hooger prijs af- namen; de noteering was f 8.50 a 16.50 per 100 bos. Peulvruchten zijn duur, vooral geldf dit voor mooie raspers, welke tct f 40 per 100 K.G. gingen. Ook de Blis Abbandance was hooger in prijs, zij ging tot 34 per 100 K.G. De aanvoer van andijvie (tot heden van geen al te groote beteekenis) neemt met den dag toe. De prijs is niet bepaald hoog, n.b f 2 tot 4.50 per 100 stuks, doch die zal nog wel hooger worden. De aanvoer van .aardappelen is niet groot, er is geen vlugge handei, omdat de prijzen vrij hoog zijn en de afnemers schoorvoetend dien hoogen prijs accepteeren. De prijs 7.50 4 9 50 voor klei- en 8 a 11 voor duinaardappelen) zal, naar wij verwachten, niet lager worden, tenzij voor afwijikende kwaliteit, daar de oogstberichten niet bepaald gunstig luiden en alles wat bruikbaar is voor opslaan, reeds is opgekocht. De aanvoer van tomaten begirvt te ver- minderen en de prijs begint te zakken. Wel brengt prima kwaliteit aan de blocveilkig nog een vrij goeden prijs op, doch die van de gemiddelde kwaliteit (van f 6 50 tot f 23 per K.G.) is beduidend lager dan de vorige week. Uitschot is bijna niets waard, De aanvoer van sla staat op het doode punt. De prijs is lang en beweegt zich tus schen de f 0.30 tot 3.15 per 1(X) stuks. Kool wordt steeds meer aangevoerd, ech ter is er weinig kooplust en zijn de prijzen laag. De overige aanvoer onveranderd. Ook weinig verandering in de prijzen. Is uw SCHRIJFMACHINE defect? Bel No. 150 op! Wij helpen U direct. UIT HOORN. Door B. en W. zijn de verschillende func- ties aldus verdeeld: De burgemeester: Marktwezen en Haven- dienst, Onderwijs en Sociale maatregelen (arbeidsbemiddeling, werkverschaffiing enz.) De wethouder E. J. M. Stumpel: Techni- sche bedtijven, Gemeentewerken, Vleesch- keuringsdienst en Openbaai" slachthuis en Volkshuisvesting. De wethouder Mr. H. M. Fruin: Finan- cien, Georganiseerd overleg, Reinigings- diensii, Plantsoenwezen en Begraafplaats en Rentegevende eigendommen. Voorts is als waarnemend burgemeester aangewezen de heer Stumpel, en bij diens af wezigheid de heer Fruin. Het scbijnt thans wel vrij zeker, dat de Hoornsche Melkfabriek binnemkort zal wor den stopgezet. Jaren geleden was dit bedrijf en zeer bloeiende inrichting, waar talrijke menschen werk vonden. Door bet gemeentebestuur is jeejertfjd het verzoek gericht tot de Vereenigoag van Directeuren van Electriciteitsbedrijven in Nederland, om zoo mogelijk tijdens de a.s. winkelweek hier ter stede te doen houden de zoogenaamde electriciteitstentoonsteliing, welke vanwege de paedagogische electrici- teitscampagne voor West-Friesland in uit- zicht was gesteld. Gelet op het feit, dat al ruim een jaar in Hoorn e. o. onderwijs in electrotechniek wordt gegeven aan de hand van het werkje van den heer Van Balen en het propagan- distisch nut heeft bovengenoemde vereeni ging besloten aan het verzoek van de ge meente Hoorn te moeten voldoen. Van laaistgenoemde zijde zullen nu ge- gevens worden verzameld door hoeveel leer- lingen in de gemeenten van West-Friesland het boekje van den heer Van Balen is ge bruikt, welke alsdan in aanmerking komen voor de filmvoordracht en het bezoek aan de tentoonsteiling. UIT OTERLE'EK. Nog slechts enkele dagen (zie de adve?- tentie in dit blad van heden) en de zaal van den heer A. v. Ham zal in een zee van bloe- men zijn herschapen. Floralia, onderafdee- ling van de Vereeniging Huisvlijt, zal dan haar eerste tentoonsteiling houden. Er zullen er misschiem zijn,, die het niet de moeite waard achten, om hun planten in te zenden, daar zij ze niet mooi genoeg vinden,, maar daar staat tegenover, dat door den zonloo- zen zomer een ieder dit risico heeft. Ergo verdient het aanbeveling, dat een ieder zijn planten inzendt ter verkrijging van een goed1 geheel, de groote massa geeft een groot- schen indruk. Ook bloemen en planten ter opluistering worden op hoogen prijs gesteld, 'waarvoor ook prijzen beschikbaar worden gesteld. Alle inzendingen op Vrijdag 16 Septenrber. De feestavond zal afgewisseld worden door muziiek eii zang. Men hoopt, dat de burgers van Oterleek en omstreken het ijverige be stuur zullen steunen door het bezoeken van de tentoonsteiling. Aan het ecbtpaar O. Schoen, dat ge durende tien jaar het ambt van koster "en kosteres- met groote toewijdtng heeft uitge- voerd, is door kerkvoogden der Ned. Herv. Gemeente alhier, op verzoek eervol ontslag verlcend met ingang van 1 October. NOORDSCHARWOUDE, 14 Sept. 1927^ Schotsche Muizen 7.60; Duken 3.70 3.90; Bl. Aardappelen f 5.60; Spercieboo- nen 7.30 —f 1.70; Uien 4.90—/ 5.30: Drielingen 4.50—/ 5; Gele Nep f 9.90— 10.80; Kroten f 1.80—/ 3; Roode Kool 3.10—/ 4.80; Witte Kool f 1.70—/ 2.20; Gele Kool 4—/ 6.60; alles per 100 K.G.; Boswortelen 3.30—/ 4.60 per 100 bos; Bl. tool 17f 24.70; Bloemkool 2e s. 2.30 4.70, per 100 stuks. Aanvoer: 5500 K.G. Aardappelen; 3400 K.G. Spercieboonen; 6000 K.G. Uien; 2100 K.G. Kroten; 33600 K.G. Roode Kool; 36500 K.G. Witte Kool; 8100 K.G. Gele Kool; 2800 bos Boswortelen; 4600 stuks Bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Sept. 1927. Langediiker Groentenveiling. Bloem- iool le s. 2532.40; Bloemkool 2e s. 3.10—3.80 per 100 stuks; Wortelen 4.504.60 per 100 bos; Roode Kool 2.80—/ 4.10; Gele Kool f 3.205 80; Witte Kool 1.60—/ 2.20; Uien 4.80; Drielingen 4.70—/ 4.90; Nep S— f 10; Slaboonen 7.90—/ 12.90; Bieten 1.90 2.50; Tomaten A 17; Tomaten B 15; Tomaten C f 9.60; Tomaten CC 4; Aard appelen: Schotsche muizen 5.507.70; alles per 100 K.G. Aanvoer: 11000 stuks Bloemkool; 1000 bos Wortelen; 48000 K.G. Roode Kool; 32500 K.G. Gele Kool; 65000 K.G. Witte Kool; 15000 K.G. Uien; 3500 K.G. Slaboo nen; 2700 K.G. Bieten; 700 K.G. Tomaten; 2600 K.G. Aardappelen. ZWAAG, 14 September 1927. Veiling „Bangert en Omstreken." Bloemkool 5 10; Roode Kool f 7—/ 8; Gele Kool 5 9; Komkommers 2— f 5; Druiven 25 40; Trosperen 3—/ 3.50; Clpas 12 —f 13; Williams 8—/ 9; Appelen f 3.50 5; Snijboonen 911.90; Slaboonen 45.50; Tomaten A 8.70; Tomaten B f 7.90; Tomaten C 7.50; Tomaten CC 3.60. WARMENHUIZEN,14 Sept. 1927. Nep f 9.60—/ 10.70; Drielingen f 4.104.30; Uien 4.504.70; Slaboonen 6.80 12.10; Negentigvoud f 2.10; Blauwe Aardappelen 8. Aanvoer: 3475 K.G.Nep; 4325 K.G, Uien; 300 K.G. Slaboonen; 875 K-G. Aard appelen. Z A AND AM, 14 Sept. 1927. Veiling „De Zaanstreek." Peen 81314 cent per bos; Prei 1414 cent per bos; Tomaten 610 cent per pond; Druiven 38 cent per pond; Kom kommers 314—10 cent per stuk; Seldne 2—7., cent per bos; Pieterselie 5—8 cent per bos;/ Slaboonen 5—6 cent per pond; Snijboonen 4—14 cent per pond; Andijvie 20—78 cent per kist; Postelein 5270 cent per kl, kist; Spinazie 6070 cent per kleine kist; Hand- peren 41414 cent per pond; Rabarber 11 cent per bos; Augurken 2036 cent per pond; Knolselderie 13—15 cent per knol. Sla 1.202.50 per 100 krop; Bieten 67 cent per bos; Groene kool 714—10 cent per stuk; Zcete appelen 314514 cent per pond; Zure appelen 45l» cent per pond; Uien 414 cent per pond; Stoofperen 3—5 cent per pond. BEVERWIJK, 14 Sept. 1927. Coop. Tuin- bouw Vrije Groenten Fruitveiling. Spina, zie 5090 cent; Postelein 25—45 cent per kleine kist; Andijvie 24 cent; Sla 1—314! cent; Groene Kool 57 cent; Savoye kool 5—9 cent; Roode Kool 6—10 cent; Bloem kool 6—20 cent; Meloenen 1837 cent; Komkommers 110 cent per stuk; Snijboo nen 1527 cent; Snijboonen (stek) 15 ct. Dikke boonen met draad 814 cent; Dikke boonen zonder draad 714—17 cent; Spercie boonen met draad 101514 cent; Spercie boonen zonder draad 923 cent; Fijne Tros 2026 cent; Spek 45 cent; Aardappelen (klei) 79 cent; Aardappelen (zana) 8— 11 centAppelen en peren 11 27 cent per K.G.Peen 714 cent per bos; Bieten 6 7 cent per bos.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7