IE UNGE DEMORAAZI (Den Haag) Dansschool „Willems" (Alkmaar) UHSESfRUlT 49 - U1HMR reilisten - Dennsifn - Fffitefaa I T eSegpammen ®iosc©p@@i Btadsiiieuws larklberEchten_ r BURGEMEESTER en WETHOUDERS yan ALKMAAR brengen ter algemeene Sen ilis dat in het Gemeenteblad van Al'kmaar, pr. 1072, is opgenomen het in hunne verga- tiering van 17 Mei 1927 goedgekeurde Reglement van orde voor de Com- missie van beroep, bedoeld in artikel 22 van de Verordening, houdende bepalingen betreffende het toekennen van wachtgelden en uitkeeringen aan ambtenaren en werklieden in vasten dienst der gemeente. - Dit reglement is heden afgekondigd en tigt gedurende drie maanden ter gemeente- secretarie ter lezing, waar het tevens in af- druk, tegen betaling der kosten, verkrijg- t»aar is. Alkmaar, 16 September 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS »an ALKMAAR brengen ter algemeene ken- lis, dat zij hunne beslissing op het verzoek ran het Bestuur der St. Hippolytusstichting :e Delft om vergunning tot het oprichten van :en installatie ten behoeve van een ziekenhuis, vaarbij voor de aandrijving van diverse ma- •hines van electromotoren en stoomturbines zebruik zal worden gemaakt in het perceel 7an Everdingenstraat nr. 18, hebben VER- DAAGD. ALKMAA.R, 16 September 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. brengt U het ALLEBMEUWSTE op dansgebfed in den meest COHRECTE1 §T1JL. Inschrijving van leerlingen iederen Vrijdag van 3-6 en 7-8.30 uur in „De Unie" le ontwikkeling van de arbitrage,- doch in dit jpzicht verdient zijn motie, die overigens in rele kringen een gunstigen indruk maakte, lis een oprechte toenaderingspoging wel •enige aanvullingen. De juridische commissie, benoemd door den Xaad van den Volkenbond ter behandeling "jan het Roemeensch-Hongaarsch geschil, leeft inmiddels beslist, dat Roeraenie moet vorden uitgenoodigd zijn vertegenwoordiger n het gemengde Hongaarsch-Roemeensche scheidsgerecht opnieuw zijn plaats te laten innemen en dat dit scheidsgerecht alleen dan gerechtigd is tot tusschenkomst als de Roe- ueensche landvvetten de Hongaarsche optan ten volgens een anderen maatstaf behandelen dan de overige Roemenen. Naar men zich herinneren zal, had het scheidsgerecht ten bate van de optanten tus- schenbeide willen komen, toen bij de nieuwe .Roemeensche landwetten een deel van het groote grondbezit verdeeld werd, waarvoor aan de gewezen eigenaars naar de mee- ning van de Hongaarsche optanten te iveinig vergoeding werd toegekend. Naar aanleiding hiervan had Roemenie zijn verte genwoordiger in het scheidsgerecht terugge- roepen. Gezamenlijk wijzen bovenstaande feften er- op, dat de Volkenbond krachtig werkt in't be- lang van den vrede. Men kan slechts den wensch koesteren, dat 't werk inderdaad resultaten hebben zal ten heeft gesteund en thans opnieuw door het resultaat der jongste Sovjet-„verkiezingen." Daar de communisten uitsluitend het wel- zijn van het proletariaat op het oog hebben, is binnen de partij ten hoogste plaats voor critiek, die naar technische verbetering der communistische maatregelen streeft, doch niet voor andere partijen, zooals mensjewiki en sociaal-revolutionnairen. Spreker ontkende niet, dat een aantal com munisten uitsluitend wegens hun koele hou sing ten opzichte der anti-gcdsdienstige pro paganda uit de partij gestooten zijn. Volstrekt onjuist noemde hij de meening, dat de Amerikaansche communisten volgens de aanwijzingen van Mcskou te werk zouden moeten gaan. Wel worden zoo noodig de communisten in het buitenland door de Ko- mintern met geld gesteund. De communisti sche partij in de Vereenigde Staten heeft tot dusverre uit Rusland echter geen financiee- len steun gekregen. Doch indien de Ameri kaansche communisten steun mochten wen- schen, zou de Komintern bereid zijn, dien te verleenen. Stalin ziet in het verloop der revolution- naire crisis het ontstaan van twee centra, nl. een socialistische en een kapitalistische we- reid,' welter eindstrijd de beslissng zal bren gen. Echter achtte Stalin voorloopig samenwer- king tusschen de beide wereldstelsels nog zeer wenschelijk, zoowel op economisch ge- bied Tifj de ontwikkeling van den goederen- ruil, als in diplomatiek opzicht tot handha- ving van den vrede. Doch ook in zuiver fi- nancieel opzicht! Want de Sovjetunie heeft credieten noodig en de kapitalisten hebben een flinke rente noodig en volgens Stalin zijn de Sovjets de meest stipte betalers. POLEN. ZAGORSKI. Een geweigerd onderzoek op de Westerplatte. Uit Danzig wordt gemeld, dat de over heid aldaar door de berichten in de Pool- sche bladen, waarin gemeld werd, dat gene- raal Zagorski tegen zijn wil op de Wester platte werd vastgehouden, zich gedrongen achtte om te laten constateeren, of er wer- VOLKENBOND. DE VOLKENBONDSVERGADERING. Voor bijzonderheden over de gister ge- houden besprekingen ter Volkenbond&ver- gaderingen verwijzen wij naar ons Dage- lijksch Overzicht. .VERKLAR1NGEN VAN STRESEMANN Na een onderhoud met Briand. Dr. Stresemann, die gistermorgen buiten Geneve vertoefde en een samenkomst met Briand had, verklaarde na zijn terugkeer, dat bij het onderhoud zich een gedachtenwisse- ling heeft ontwikkeld, die vermoedelijik goede vruchten zal dragen. Hij wees op de beteekenis van het feit, dat Duitschland de verplichte arbitrage voor het Internationale gerechtshof heeft erkend en hoopte, dat door de onderteekening van de desbetreffende verklaring door Duitschland ook andere naties tot aanvaarding van de verplichte arbitrage bewogen zullen wor den. Vender legde dr. Stresemann den nadruk op de vredelievende bedoeiingen' van het Duitsche volk, waarvan de laatste jaren vol- doen-de bewijzen zijn gegeven. Hij veioor- deelde het optreden van Duitsche pacifists sche sch-rijvers als prof. dr. Foerster en Adolf M-ertens, wier uitlatingen hij als leugen en laster betitelde. Personen, die sedert jaren niet meer in Duitschland hebben geleefd, hebben niet het recht over de tegenwoor- dige geestesgezindheid van het Duitsche volk te schrijven. Het Duitsche volk in zijn groote meerder- held heeft zich voor de buitenlandsche poli tick van Duitschland, zooals die in de laatste jaren is gevoerd verklaard. Indien men thans nog van een geest van revanche in Duitsch land spreekt, van niet vervulde verplichtingen tot ontwapening en van rnilitarisme, dan zijn dit leuzen. die afgedaan hebben. Wat de bijzondere besprekingen tusschen sommige leden van den volkenbond betreft., waarop critiek is geoef-end, verklaarde dr Stresemann, dat deze besprekingen betrek- king hadden op aangelegenheden, die niets met den volkenbond uitstaande hebben. Hij achtte het juist een van de groote voor- deelen van den volkenbond, dat daardoor ge- regelde ontmoetingen tusschen de staatslie- den plaats hebben, waardoor persoonlijike gedachterrwissel-ing mogelijk wordt. DUITSCHLAND. STALIN OVER DE OPPOSITIE IN RUSLAND. Moskou kan de kapitalisten nog niet rnissen. Stalin ontving Donderdag de eerste Ame rikaansche arbeidersdelegatie, die na een verblijf van een maand in Rusland, heden vertrokken is. Bij die gelegenheid hield hij een toespraak, waarin hij met enkele woorden inging op het conflict met de oppositie in de Russische communistische partij. Stalin gaf toe, dat de communistische par tij de regeering en de vakvereenigingen in de Sovjetunie controleert. Het vertrouwen der arbeiders- en boerenbevolking in de partijlei- ,8ing is echter volgens Stalin bewezen door 'het historische feit, dat de massa in beslis- acten eigenlijk nog veel te gauw voorbijgaan. Velen zullen deze week van den Garaeluite- nant genieten. r Het trio, bestaande uit de heeren Prins en den heer v. d. Lijn zorgt voor heel goede mu- zikale begeleiding. Het orgelspel verleent aan diverse tafreelen een eigenaardige bekoring. Als bijprogramma gaat vooraf een natuur- opname, een teekenfilm van Felix den Kater en een tweeacter in het komische genre, die eenigszins een parodie moet voorstellen op de Gevangene van Zenda, het bekende boek van Anthony Hope. In de advertentie van dit theater in onze courant van gisteren is de naam van het schip der N. R. V. niet juist vermeld. Bedoeld werd „de Monte Olivia". Alkmaarsch Bioscoop-theater. Droomkonink'je, van Heijermans. Men moge al of niet waardeering ge- voelen voor het werk van Herman Heijer mans, niemand zal durven ontkennen, dat hij een man was met groote gaven en geweldige visie. Zijn hartstochtelijk karakter uitte zich vaak in ruwe realiteit, maar onder de kracht *van den worstelaar verschoo'l zich het teere mededoogen van den warmvoelenden mensch voor den nood van het volk. Een der meest sympathieke uitingen van fijn gevoel bij dezen litterairen krachtmensch is zijn letterkundige nalatenschap „Droomko- ninkje", schepping van zijn machtigen geest, toen de moordende kwaal reeds aan het for- sche lichaam knaagde. Het is de roerende ge- schiedenis van een kleinen gebrekkigen droo- mer, die de soberheid van zijn kinderleven wist te vergulden door zijn rijke fantasie. Deze subtiele schets nu is door bemiddeling van de Duitsch-Amerikaansche filmmaat- schappij de U. F. A. verfilmd en verschillen- de talentvolle Duitsche en Hollandsche ar- tisten hebben aan deze rolprent medegewerkt. Het droomkoninkje wordt voorgesteld door Henkie Klein, 'n peuter van misschien 5 jaar, die in artistiek begrijpen werkelijk niet be- hoeft onder te doen voor den eenmaal zoo be- roemden Jackie Coogan. Deze kleine knaap met zijn prachtvolle droomoogen overtreft o. i. in eenvoud en natuurlijkheid zelfs dit Amerikaansche filmwonder. Gaarne rnissen wij bij hem het tooneelmatige smeekgebaartje, arti llerie-beschi etingen Het meisje komt onder den indruk van zijn vertelling en besluit hem te redden. Haar vader blijk-t een van de politie-agenten te zijp, die aan de jacht op den paardendief hebben deeligenomen maar hij bedenkt hoe zijn zoon sneuvelde en geeft Danny een goeden kans zich met zijn paard uit de voe- ten te maken. Hoe dit dezen gelukt en welke ibelooning hem in de -toekomst wacht, moet men zelf bij deze bijzonder fraaie en span- nende film maar eens gaan kijken. Rex Da- vies en Edlna Best geven keurig spel te be- wonderen. Vooraf gaan een interessant journal en een paar geestige tweeacters „Het hotel van graaf Bu,ig" en „De Baby". (GedeelteLijk eecorrigeerd.) kelijk sprabe was van vrijheidsberooving, wat volgens het te Danzig geldende recht straf- baar zou zijn. De overheid gaf daarom aan den diplo ma tieken vertegenwoordiger van Polen te Danzig kennis, dat politieambtenanen een onderzoek zouden instellen. Toen deze ambtenaren zich echter aan- meldden, liet de Poc'sche commandant van de Westerplatte door een onder-officier m-ee- deelen, dat de Westerplatte Poolsch gebied is en dat daar aus geen optreden van Danzi- ger ambtenaren zonder toestemming van den diplomatieken vertegenwoordiger van Polen toegelaten zou worden. Daarop wendde men zich tot -*ezen ver tegenwoordiger, die echter liet mededeelen, dat de Poolsche overheid een onderzoek in- stelt. of Zagorski op de Westerplatte is, zoodat een inmenging van de Danziger poli- tle rflet^noddig whs. Cinema Americain. ■De. Qardeluitenant. Wat een buitengewoon fijne speelfilm brengt de Paramount deze week in de Cinema Americain! En zij die no-" niet wisten welk een schitterend filmacteur Adolphe Menjou is, zullen na't zien van den Gardeluitenant wel overtuigd zijn. Deze fijn beschaafde film- speler beheerscht het geheele werk, maar men heeft gezorgd, dat zij die naast hem optreden eveneens van bijzondere kwaliteiten waren. Voeg daarbij de keurige ensceneering en men begrijpt dat er een geheel is verkregen, dat ieder in hooge mate zal voldoen. Hoe dikwijls was Menjou niet reeds ge- dwongen de galante booswicht te spelen. Thans krijgt hij echter een betere kans. De sympathieke persoon wordt door hem uitge- beeld, bijzonder van houding en gebaar en gentleman in alle omstandigheden. Een vriend, collega luitenant, ontneemt hem op unfaire wijze de liefde van zijn ver- loofde en een scheiding volgt. Flij, Maturin, wordt zelfs uit den dienst ontslagen. Doch hij. leeft met de kop omhoog verder en zie hoe dan de toevallige omstandigheden hem weer met zijn eerste liefde in aanraking brengen; de eerste liefde, die reeds weduwe is en een dochter van zeventien jaar heeft. Het boeiende spel van Menjou, het sobere werk van Alice Joyce en het schitterend sa- menspel van den vriend, diens vader en ue lieftaiiige dochter Miss Joan, doen de zeven DE OCEAANVLUCHT VAN MAC INTOSCH MISLUKT. LONDEN, 17 September. De Oceaan- vlucht van den vlieger Mac Intosch, die gisterochtend om 12.34 uur was opgeste- gen te Dublin om te trachten New York te bereiken, is mislukt. Mac Intosch was gisteravond 6 uur nl. gedwongen een noodlan-ding te doen op het strand bij Bealy (graafschap Keny). (Gezien de groote tijd, gelegen tusschen het uur van opstijging en de noodlanding, mag men aannemen dat Mac Intosch bo- ven den Ocetaan een defect heeft bespeurd en gelukkig nog terug is kunnen keeren Red.) WEER EEN RAMP IN JAPAN. NEW-YORK, 17 September. Volgens alhier uit Tokio ontvangen telegrammen is Japan opnieuw door een ramp getroffen. In de Ariakebaai,, nabij het eiland Kiu- shiu, vond' n.l. een hevige zeebeving plaats waardoor meer dan 100 schepen onmiddel- Tijk zijn gezon'ken Onder de gezonken schepen zou zich het Japansche stoomschip Wiushiu bevin- den met meer dian 900 personen aan boord. Officieele bevestiging der berichten ont- breekt nog. NIEUWE AARDBEVINGEN IN DE KRIM. MOSKOU, 17 Sept. In de geheele Krim hebben nieuwe hevige aardbevingen ..plaats gehad. RADIOFONISCH WEERBERICHT naar waarnemingen, verricht in den morgen 17 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Metoorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 762,9 te Toulouse Laagste barometerstand 734,1 te Larwick Verwachting (geldig van den avond van 17 tot den avond van 18 Sept.): Matige tot zwakke zuidwestelijke tot Noordwesielijken wind, afnemende bewol- khig, welnig of geen regem, weinig verande- ring van temperatuur, later wellicht iets koe- ler. dat Jackie Cooghan bij elke rol onmisbaar te pas bracht. De ouders van het droomkoninkje worden gerepresenteerd door de filmster Aud Egede Niesen en Willem v. d. Veer, de Heij- ermahsvertolker bij uitnemendheid en een filmacteur van niet.geringe verdienste. Ook de andere rollen worden uitstelrend vervuld door met zorg gekozen „Ufa"-artisten. De geschiedenis is eenvoudig en groote sensatie's blijven achterwege, doch we mee- nen met stelligheid te kunnen concludeeren, dat het talrijke publiek dat op alle rangen van het A. B. T. aanwezig was, volop heeft genoten en geheel onder den indruk raakte van het ontroerende spel en handeling. Wij gelooven dan ook dat onze verwachting: deze week iederen avond een uitverkocht huis, niet beschaamd zal worden. Victoria Theater. Na de parade. Na de parade, met den ondertitel ,.De laatst overgeblevenen", is een film, die aan den gxoot-en wereklooriog herinn-ert. Danny Creath is een van die ongelukkige slachtofiers, die wel ongedeerd uit den strijd zijn gekomen, maar die daanna werkeloos rond'loopen. t Tevergeefs probeert hij in zijn onderhoud te voorzien en in de eerste acte zien we hem in Londen bij een plechtige herdenking van den strijd als de menigte bl-oemen op het graf van den onbekenden soldaat brengt. Daar m-aakt hij heel vlu-chtig kennis met een meisje dat met een krans haar gesto-rven broer herdenkt met wier. hij in hetzelfde re giment gediend heeft Maar ailes loopt hem tegen en als hij op een goeden dag langs de haven slentert en een gesprek met een ouden zeem-an aanknoopt, ziet hij de paarden voor- bij k-omen, die in den oorlog hun trouwe dienst-en hebben bewezen, maar nu aan de paardenslagers voor export naar Belgie ver- kocht zijn. Plot-s-eling herkent hij in een der dieren het paard waarmee hij ten strijde is getrokken, waarmede hij tegelijkertijd in Frankrijk g-e- wond raakte en dat hem het leven heeft g-e- red. Hij bedenkt zich niet lanig maar maakt zich van het paard m-ees-ter en weet er in het algemeene tumult mee te ontvluchten. Hij vindt met zijn paard een schuilplaats ten huize van het meisje, dat hij eens bij het monument ontmoette en vertelt haar van den grooten oorlog. Prachtige oorlogsop- namen worden hierbij op het doek gebracht, loopgravengevechten. bajonetaanvallen en DE TOESTAND VAN DEN HEER LISSONE. Dat de heer Lissone een algemeen bekend en geacht ingezetene dezer gemeente is, kan zeker blijken uit de aanvragen, die ons berei ken om in den eersten tijd geregeld van zijn toestand melding te willen maken. Naar wij hedenmorgen vernamen. is de toestand, ook door een aandoening der lon- gen, nog steeds onveranderd ernstig, hoewel de hoop op behoud door den behandelenden geneesheer niet wordt opgegeven. EEN MERKWAARDIGE LEEFTIJD. Heden bereikt de heer Nicolaas Petrus Er- kamp, wonende in de Lindenlaan, den leeftijd van 98 jaar. Een zeer hoogen leeftijd dus. Als bizonderheid vermelden wij hierbij, dat de heer Erkamp niet de oudste inwoner is, doch wel de oudste Alkmaarder. Gedurende zijn gansche leven woonde de heer Erkamp na- melijk in Alkmaar, wat op zichzelf eveneens iets zeer merkwaardigs is. Ten slotte kan meaegedeeld worden, dat onze oudste Alkmaarder van geboorte nog steeds een uitstekende gezondheid geniet. SPREEKUUR BURGEMEESTER. De Burgemeester zal, in het bijzonder voor onderwijszaken, ten Stadhuize een spreekuur houden op Vrijdag van iedere week, van 4—5 uur namiddags. Het gewone spreekuur, voor zaken buiten het onderwijs, blijft gehandhaafd op Woens- dag en Vrijdag van iedere week van 10—11J4 uur voormiddags. CONCESSIE AUTOBUSDIENST. De Zuid-Hollandsche Autohandel Maat- schappij (Z.H.A.M.) heeft aan het gemeen- tebestuur bericht gezonden de aan de Noord- hollandsche Autohandel Maatschappij ver- leende concessie voor het exploiteeren van autobusdiensten in de gemeente te aanvaar- den. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Genomen baden van 11 September tot en met 17 September: Heeren 44, dames 37, on- vermogenden 4, totaal 95 baden. Vanaf heden is de inrichting gesloten. Genomen baden seizoen 1927Heeren 9218, dgmes 8318, onvermogenden 3667, totaal 21198 baden. Afgencmen proef voor diploma: Dames 54, heeren 47, totaal 101 proeven, waarvan de oudste dame 52 jaar is; de jongste meis'jes elk 9 jaar; de oudste heer is 33 jaar; de jongste 9 jaar. COMITe VOOR TOOMEEL- UITVOERiNGEN TE ALKMAAR. Blijkens in dit nummer voorkomende adver tentie zal boven vermeld comite dezen winter een aantal abonneinentsvoorstellingen orga- niseeren, te geven door zoo mogelijk, vier van onze allerbeste gezelschappen. Onderhandelmgen zijn reeds geopend met de Directies van het „Vereenigd Tooneel" (Verkade en Verbeek), het „Hofstad Tooneel" (Cor v. d. LugtMelsert), het „Schouw- tooneel" (v. d. Fiorst Musch). Voor een zeer afwisselde reeks zal worden zorggedra- gen. Het Hofstad Tooneel zal naar alle waar. schijnlijkheid uitkomen met het tegelijk gees tige en pakkende stuk „De kleeren maken de Vrouw", dat in het begonnen seizoen door het schitterende spel van Fie Carelsen vooral de aandacht trok. Evenals een vorige maal wenscht het comite de mogelijkheid tot het brengen van de "ieuwe successtukken van dit seizoen niet uit te sluden. Het volledige pro- gramma zal dus in den loop van den winter worden bekend gemaakt. Het hoopt echter in den afgelocpen winter het vooropgezette doel, het beste te brengen wat de Nederlandsche Tooneelspellcunst te genieten geeft inderdaad te hebben verwezenlijkt en meent derhalve op den steun van geheel tooneellievend Alkmaar te mogen rekenen om het gehalte der voor- stellingen hoe langer hoe meer het ideale te doen benaderen. AUTO-TENTOONSTELLING. De Kennemer Autogarage, Kennemer- straatweg alhier, vertegenwoordiger van de wereldberoemde Peugeot autofabriek, opeat hedenmiddag 3.30 uur een tentoonstelliag van een zestal der nieuwste modellen door deze fabriek vervaardigd. Ter eere van dit feit gaan er een 200 bal- lonnetjes om hoog, wat een aardig gezicht kan opleveren. Wij waren in de gelegenheid de nieuwe wagens in oogenschouw te nemen en consta- teerden dat de uitvoering van de wagen* zich door tal van nieuwigheden, kenmerkt. De afwerking van de geexposeerde landau- let is zoo subliem dat het inwendige den in druk van een fijn salonnetje maakt. Voor autokenuers is deze expositie zeker in teressant. REGELING VAN DEN ZONDAGS- EN N ACHT DIEN ST IN DE APOTHEKEN TE ALKMAAR GEDURENDE 1927. Op 18 Sept. zal geopend zijn de apotheek van den heer C. M. B. Wanna, Mient 11. Op Zon- en Feestdagen en gedurende de« nacht is slechts een der apotheken geopend. De andere apotheken zijn gesloten van des avonds 8 uur (Zaterdags 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondlags geopend is, wordt gedurende de daarop volgende week de nachtdienst waargenomen. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. DISTRICTS-ARBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Voor vrouwelijk personeel dngang deur administratie. Geopend van 9 1 en van 25 uur. Des Zaterdags van 91 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 uur en Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. De ambtenaar van bovengenoemde dienst maakt bekend dat heden de navolgende werk- zoekenden zijn ingeschreven: 1 bankwerker, 2 betonwerkers, 2 boekbin- ders, 1 bouwkundig opzichter, 4 broodbak- kers, 4 chauffeurs, 1 drukker, 20 grondwer- kers, 1 hotelbediende, 5 kantoorbedienden, 1 kleermaker, 1 koetsier, 2 letterzetters, 3 lood- gieters, 4 machinate houtbewerkers, 4 maga- zijnbedienden, 17 metselaars, 2 meubelma- kers, 15 opperlieden, 3 pakhuisknechts, 1 pianohersteller, 2 reizigers, 6 schilders, 4 schippers, 1 scheepstimmerman, 23 sigaren- makers, 1 sig. kistenplakker, 4 smeden, 1 steenhouwer, 3 stokers, 2 straatmakers, 3 stu kadoors, 28 timmerlieden, 5 tuinlieden, 1 voerman, 1 wissellooper, 116 losse arbeiders, 4 werksters. Geplaatst: 1 glasslijper, 2 metselaars, 1 oppeiman, 3 timmerlieden, 30 losse arbei ders. Alkmaar, 17 September 1927. De ambtenaar voornoemd, A. KLEIJMEER GEMEENTEBUREAU VOOR ADVIES BIJ BEROEPSKEUZE. DOELENSTRAAT. Geopend op Maandag- en Donderdag avond van 7—8.30 en op Woensdagmiddag van 24 uur Adlvies kosteloos. Het Hoofd van den dienst, J. C. HAREMAKER. PADVINDSTERS. Zaferdag 17 September: Oefening in Hei- loo, kwart over twee aan 't begin van de Wiihelminalaan. Woensdag 21 September 7 u., rondeavond troephuis. Zaterdag 24 September: Oefening in Ber gen, half drie bij den Watertoren. PADVINDERS. Woensdag 21 Sept.: troepavond, aanvang 7 uur. Zaterdag 24 Sept.troepoefening 2 uW- Brood en 0.10 meenemen. ALKMAAR, 16 Sept. 1927. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 205 stapels wegendle 178643 kilogjam- men. Fabriekskaas: kleine met merk f 50, Commissiekaas met merk f 50. Boerenkaas: kleine met merk f 48, zonder merk 48, coro- missiekaa3 met merk 50. Handel vtug. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEIS" MARKT. De priizen waren heden: Zeeuwsche gge* heimers 4.50-/ 4.75, Zeeuwsche B«nte 6.10—/ 6.50, Zeeuwsche Blauwen 5.0U tot 5.75, Zeeuwsche blauwe eigenhemMTS 4—/ 4.75, Drentsche Eigenih. 4.50-^ 4.76, Hillegommer Zand 0.05—/, 0.11 j>er K.G. Aanvoer 5 ladingen, totaal 1460 N.V EIERVEILING NOORDHOLLAND6 NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 17 Sept. Op de heden den eierveiling waren in totaal aangevo 91000 stuks kipeieren, waarvan de nrnzenj 56/58 7.70-/ 8; 58/60 7 90-/ 8 40^ 60/62 f 8.30 —f 8.50; 62/64 8.40r- 8.90; Bruin: 8.30—/ 9. 12000 stuks Eendeieren, prijs 7.2a

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2