DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Dagelijksch overzicht. I Uit het Parlement Buitenland Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Ibonnemenfsprijs blj vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkaaar /2,-z* franco door bet geheele Rijk /2.50. Afronderlijke en bew^snominers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTlfcNi Per regeJ /0.25, blj groote contracten rabaf. Groote letters naar pladttWMtfa Brieven franco aan de N.V. Boek- en Handrisdrukkerfj v/b HERMf. G08T8R ft fOflllt Voordam C 9. i G. EL KRAK. MAAHDAG Telef.nr. Administrate 3. Tfitefoonnr, Redadie 33. Postgiro 37060. Hoofdredacteuri Tj. M. ADEMA. Q SEPTEMBER Frankrijk en Rusland. Belgie en den Volkenbond. De Fransche ministerraad heeft Zaterdag ♦ergiaderd om te kunnen beraadslagen over de spanning, ontstaan door het optreden van den Russischen gezant Rakowsky, terwijl te yens shet anabod van Moskou om door een vendnag een dergelijk optreden voortaan on- tnogdijk te maken ter sprake werd gebracht'. De ministerraad1 heeft besloten, niet te ant- woorden op het door dte Sovjet-unie geformu- leerde pact van niet-inmenging in elkaars bin nenlandsche a a ngelege n hedendaar de Sov iets reeds op 29 November 1924 hunmerzijds volstrekt en onvoorwaardelijk deze verplich- ting hebben aanvaard, en voor nakoming tkzer verplichting zal de Fransdhe regeering waken. Anderzdjds was de ministerraad van oor- deel, dat op het oogenblik niets een verbreking der betrekkingen met Rusland1 rechtvaardigt. Voorts heeft de ministerraad de kwesfie van Ihet door de Sovjets voorgesteldte non agressie- pact in beraad gehouden, daar zulk een pact in overeenstemming is, zoowel met Fran-krijks politiek, als met de behoefte aan veiligheid zij- ner gealieerden in Oost-Europa. Derhalve heeft de Raad den minister van BuitenlandSche zaken, Briand1, gemachtigd, de onderhandelingen over zulk een pact voort te zetten, waarbij hij zi-ch tevoren de zekerheid moet verschaffen, dat alle voorwaarden- nage- komen worden, om een zoodanig pact raoge lijk te maken. De gezant zal dezer dagen met den Russi schen volkscommissaris van Buitenlandsche Zaken, Tsjitsjerin, een onderhoud hebben. De diplomatieke correspondent van Havas merkt op, dat het moeilijk zal zijn, bij bedoeld onderhoud de affaire-Rakofski niet aan te raken. Het staat aan Tsjitsjerin te beoordee- len, of Rakowski de geschikte persoon is om te Parijs de onderhandelingen te leiden, welke de Fransch-RussisChe betrekkingen moeten versterken, nadat deze die pencampagne uit- lokte, welke een verbreking der betrekkingen beoogde. Naar verluidt, is Rakofski door den volks commissaris van Buitenlandsche Zaken, Tsjitsjerin, naar Moskou ontboden om rap port uit te brengen. Men neemt aan, dat hij in den loop der volgende week naar Rusland zal vertrekkem. De Belgisehe minister van Binnenlandsche Zaken, Vandervelde, die inmiddels uit Geneve ieruggekeerd is, verklaarde tegenover journa- listen, dat het echec van Belgie bij de stem ming in de Assemblee in zake het voorstel tot herkiesbaarverklaring een onaangename aan gelegenheid is. De uitslag der stemming is be- treurenswaardig, aldus de minister, daar de aanwezigheid van Belgie in den Volkenbonds- raad nuttig was voor de goede tenuitvoerleg- gi-ng der verd-ragen van Locarno. Stresemann heeft o.a. tijdens een onderhoud verklaard, dat men nauwkeurig de maatregelen zal bestudee- ren, die genomen moeten worden, om de leem- te ontstaan door Belgie's vertrek uit den Raad met betrek-king tot de toepassing der Locarno- verdragen en uit algemeen gezic'htspunt aan te vullen. Voorts zeide Vandervelde, dat het dwaas- heid was, verband te leggen tussohen de kwes- tie der herkiesbaarheid en die der koloniale mandaten. Ook Nederland b.v. heeft voor het Belgisehe voorstel gestemd. De vraag deed zich voor, of Belgie's ver trek uit den Volkenbondsraad het ook zal be- rooven van zijn vertegenwoordiging in de voorbereidende ontwapeningscommissie. In dit verband is evenwel besloten, dat indien deze consequentie inderdaad zou bestaan, de Raad eenstemming zal beslessen, den eersten Bel- gischen gedelegeerde, senator de Brouckere, in de commissie te handhaven, De huidige zitting der Assemblee is gunsti ger geweest, dan velen hebben durven hopen Men heeft zich te Geneve een groot dte-bat zien ontwikkelen, waar ied'er op du-idelijke wijze zijn standpunt uiteenzette en waar de kleine landen hun vast voornemen toonden een stem in het kapittel te hebben en den strijd voort te zetten tegen de tegenstroomingen, die ge right zijn tegen de richtsnoeren van het proto col van Geneve. Voorts heeft Duitschland tijdens de huidige zitting de facultatieve clausule betreffende de verplichte arbritrage onderteekend. De Grieksche gedelegeerde, Politis, had geen ongelijk, toen hij verklaarde, d!at men onder de huidige omstandigheden moest weten te wachten, maar te moeten wachten beteekent niet, dat men verhinderd zou zijn de groote problemen ter hand te nemen en aan de open-bare opinie voor te leggen. waarmede de derde commissie dlan ook reeds bezig is. Ik heb de vasie overtuiging, zoo besloot Vandervelde, dat z-elfs wan-neer deze arbeid geen on-middellijke en tastbare resultaten mocht opleveren hij toch in elk geval vruchten ial dragen. DENaj^AG, 17 September 1927. De pBpbientaixe zomervacantie is weer ten eind^n de werkzaamheden zijn weer be- gonnen. Zij zijn aangevangen metde sluiting der zitting van het parlementaire jaar 1926'27. Zoo'n sluiting is ietS onver- mijdeltffcs ^mdat er anders geen nieuwe zit ting kan worden geopend en zon der opening schijnt de parlementaire machine niet in be- weging te kunnen komen. Het beste bewijs, dat de sluiting een bfoote formaliteit is geworden, is de weinige om- haal, welken men er van maakt. De Konin- gin machtigt den minister van Binnenland sche Zaken haar in Haar naam te voltrekken en in zijn dood eeentje rijdt deze in een statie- koets naar de Tweede Kamer, vindt daar een handjevol leden der Eerste en der Tweede Kamer in „Vereenigde Zitting" onder voor- zitterschap van den voorzitter van de Eerste Kamer, den ouden generaal Van Voorst tot Voorst, die het toch maar weer heeft aange- durfd om het presidiaat van de Kamer te aanvaarden. De minister plaatst zich achter de ministerstafel en houdt de sluitingsrede, in de laatste jaren niets meer dan eenige vriendelijke woorden van dankbetuiging in houdend. Ditmaal heeft de minister er echter een paar woorden ingevoegd, waarin er met eenigen nadruk opgeweZen wordt, dat de par lementaire arbeid bij een paar wetsvoorstel len zoo vlot is gegaan dank zij de voorberei- 'ding van de behandeling door den arbeid van speciale commissies. Of dit nu een bedek- te vingerwijziging is, dat het Parlement goed zal doen om in die richting te blijven voort- gaan en dus meer zaken door speciale com missies te laten voorbereiden, durf ik niet uitmaken. Nu krijgen wij Dinsdag a.s. de T-roonrede en dan gaan dienzelfden middag de beide Kamers alweer aan het werk. Maar een zwa re taak wacht ze nog niet. De Eerste Kamer heeft niet veel anders te doen dan hare afdee- lingen te vernieuwen, de Tweede Kamer moet de Staatsbegrooting in ontvangst nemen en een nominatie voor een Voorzitter opma-ken. Dat zal wel niet veel strijd kosten en ik waag het er op nu al vast mede te deelen, dat Jhr. Ruys de Berenbrouck nummer een van het drietal der nominatie wordt en dus volgens constitutioneele usantie door de Koningin tot voorzitter zal worden benoemd. 'De zaal waarin de Tweede Kamer verga- dert, heeft eenige verbeteringen en verfraaii'n- gen ondergaan. De joumalisten zijn d£ar- door echter niet in een betere condine geko- men, doordiat zij niet eens meer de gansche Kamer kunnen overzien. De bescheidenlijk daartegen geuite protesten heeft de huishou- delijke commissie niet kunnen overtuigen, dat de lui van de krant daardoor in hun werk worden bemoeielijkt. In andere landen gevoelt men wat meer voor dat werk. VOLKENBOND. VERGADER1NG VAN DEN VOLKEN BONDSRAAD. De Hongaarsch-Roemeensche kwesiie. Onwilligheid van beide landen. Redevoeringen. Min. Beelaerts vertrekt zeer onverwachl De Volkenbondsraad heeft Zaterdag onder bbuitengewoon groote belangstelling de dis- cussie aangevangen over het voorstel van de raadlscommissie van drie leden, Chamberlain, Adatsji en Villegas over het Roemeensch- Hongaarsch agrarisch geschil Zooals men weet is reeds verschillende keeren de raad genoodzaakt geweest zich bezig te h-ouden met de klachten van Hongarije, dat Roeme- nie door de nieuwe agrarische wetgeving de rechten der Hongaren in Transsylvanie ge- schonden heeft, die den Hongaren uit het vroegere tot Hongarije behoorende en door het vredesverdrag van Trianon aan Roeme- nie toegewezen gebied, bij dit vredesverdrag waren toegekend. Hongarije beweerdfe, dat de onteligening der Hongaarsche bezittingen feitelijk op een verbodeni liquid'atie van Hon- gaarsch eigendom was neergekomen. De Volkenbondsraad-benweungen tusschen Maart en (bans. Deze kwestie is thans reeds in Maart van dit jaar door den Raad in behandeling geno men, doch daar het niet gelukte een oplossing te vinden, Hiie Roemenie en Hongarije beide zouden aanvaarden, werd de beslissing van den Raad uitgesteld, eerst tot dte Juni-zitting en daarna weder tot September. In dien tus- schentijd heeft de commissie van drie onder voorzitterschap van Chamberlain getracht, de Hongaren en Roemenen tot een minzame oplossing van het agararische geschil in zijn ganschen omvang te brengen, zoodht de Hongaarsche klachten voor het gemengde arbitragehof te Parijs konden worden voor- komen. Toen dit niet gelukte, heeft de com missie van drie pogingen gedaan om de bei de partijen te bewegen tot een gemeenschap- velijke afspraak over de bevoetrdheden van het Roemeensch-Hongaarsche arbitrageliof van Parijs, waardoor de Roemeensche rech- ter weer in het hof zou zitting nemen Ook deze poging mislu-kte echter en zoo kwam dan Zaterdag een rapport van dte commissie van drie voor den raad, waarvan't bekend was, dat althans Hongarije weigerde het te aan vaarden. De voorstellen der raadscotnmissie van drie. Chamberlain stelde in dM rapport voor, diat dte raad een drietal beginselen omtrent dte be- voegdheid van het gemengde arbitragehof zal* verkondigen en beide partijen zal uitnoodi- gen zich naar deze beginselen te gedragen. Wanneer geen overeenkomst hieromtrenf tus schen beiae partijen te verkrijgen is, zal dte raad, indien Hongarije weigert, zijnerzijdS 't verzoek van Hongarije tot aanwijzing van een nieuwen redder van de hand wijzen, ter wijl de raad, indien Roemenie weigert, dit verzoek van Hongarije zal inwilligen. Moch- ten beide partijen weigeren, dan zal de raad volgens het voorstel van Chamberlain en de zijnen dte geheele aangelegenheid voor be- eindigd verklaren. De debatten. Een rustige rede van Apponyc. De driftige Titulerco Tegen dteze voorstellen van de commissie van drie heeft Apponyi in een hoogst indruk- wekkend pleidooi zich kracbtig verzet. Hij wees er op, op welik gevaarlijk terrein de Vol kenbondsraad zich zou begeven wanneer de raad als politick lichaam zich zou aanmaiti- gen de bevoegdhedten van een- arbitragehof te willen omschrijven. Apponyi stelde natnens dte Hongaarsche regeering voor, dat dte raad aan de beslissing van het Hlaagsche intema- tionale gerechtshof de vraag zal voorleggen of het gemengde RoemeenschHongaarsche arbitragehof te Parijs al dan niet bevoegd is van de Hongaarsche kach-ten kennis te ne men. Desnoods wilde Hongarije ook aan het advies van het hof de vraag onderwerpeni, of dte dioor Chamberlain en die zijnen omtworpen beginselen van competemrie juist zijn. Maar dit is dte laatste concessie die Hongarije be- raid is te doen. De Volkenbond zou zijn aanzien in de oogen der wereld enorm schaden indien de raad, het politieke orgaan van den bond, zich in de rechtspraak zou willen mengen. Hongarije vraagt niet als een gunst de benoe- ming van een nieuwen rechter in het gemeng de hof. Hongarije vraagt het krachtens zijn uitdrukkelijk recht van art. 239 van het ver- drag van Trianon en de Volkenbondsraad is niet bevoegd bij wijze van straf Hongarije de naleving van het recht te weigeren, omdat Hongarije weigert de interpretatie van den raad over dte bevoegdheid1 van een arbitrage hof te aanvaarden. De Roemeen Tituelesco stelde zich natuur- lijnrecht tegenover dteze opvatting, en het moet hem blijkbaar wel onaangenaam getrof- fen hebben, dat ook Stresemann van dezelide opinie was as Apponyi. De indruk ontstond, dat in den Volken bondsraad de ndging versterkt werd om overeenkomstig het adVies van Stresemann toch nog het Haagsche intemationale ge rechtshof in deze aangelegenheid te betrek- ken. Titulesco geovelde dat blijkbaar ook en gaf in zijn slo-twoord blijk van een zoodanige geprikkeldheid, dat hij grof tegenover Hon garije werd, dit land van ondankbaarheid je- gens Roemenie beschuldigend, en dat hij ein- digde met een d'riftig uitroepen, dat hij ge- noeg van deze discussie had. Het werd tijd dat de beraadslagingen een einde namen en dat men dte verdere voortzetting tot Maandag uitstddte Minister Beelaerts vertrekt. Terwijl het eerste optreden van minister Beelaerts van Blokland deze maand een aan- genatne sensatie bracht, was het een seneatie naar den minder aangenamen ka-nt, die zijn laatste optreden begeleidde. Zaterdagmiddag, terwijl de beraadslagin gen in dten Volkenbondsraad in het Hon- gaarsch—Roemeensch geschil nog volop aan den gang waren, heeft onze minister de raadSzaal verlaten en zich naar den trein begeven om naar Nederland terug te keeren. Dit vertrek van den gedelegeerde van het land, dat in den Volkenbondsraad feitelijk als de vertegenwoordiger van de kleine sta- ten zit en dat zelf zoo eervol bekend is in de gescheidenis der intemationale rechtsontwik- keling heeft in breede kringen opzien en ver- wondering gewekt. Men bedenke, dat dte raad juist heden bezig was met een geschil, dbt niet slechts reeds gedurende vier jaar bij den raad aanhangig is en de Roemeensch-Hon gaarsche verstandhouding vergiftigt, doch dat bovendien in dit geschil groote kwesties van internationaal recht betrokken zijn Menigeen is zelfs van oordeel dat van de raadsbeslissing in dezen zou afhangen of de wereld kan vertrouwem, dat de majesteit van het intemationale recht bij den Volkenbond in goede handen bewaard is en niet blootge- steld aan inmengingen van een politiek li chaam, van den raad. Van dte zijde der Ne- dterlandsche delegatie werd verklaard, dat minister Beelaerts naar Nederland moest te- ruggaan, terwille van een belangrijk gesprek a.s. Maandag te 's-Gravenhage. Hiertegenover mag wordten opgemerkt, dat onze minister ook bij vertrek met een lateren trein nog Zondiag te Den Haag had kunnen terugkomen, en in de tweede plaats, dlat het de goede gewoonte is, dat ledten van den Vol kenbondsraad hun verplichtingm te Geneve, behalve in zeer dringende uitzonderingsge- valleni, laten voorgaan. Het is zeer te betreuren dlat minister Bee laerts door zijn vertrek den goedten indruk van zijn eerste optreden heeft verzwakt. DUITSCHLAND. DE SCH'ULD AAN DEN OORLOG. Het T annenberg-monument ont- huld. Ongewenscht optreden der Nationatisten. Rede van Hinden- burg. In tegenwoordligheid van president Hin- deniburg is Zondag in de nabijheid van Hohenstein het nationale gedenkteieken ter herinnering aan den slag bij Tann-enberg onthuld Bij Hohenstein woedde in 1914 de slag het feist. Het stadlje zelf werd daarbij tot een pu if hoop geschoten. In die omge- ving der plaats zijn 60.000 soldaten begra- ven, wier kerkhoven in de Oost-Pruisische woudlen verspreid liggien. De voonbereiding der plechtigheid was geheel in handen der nationalisten, die erin geslaagd waren, alle republikeinsche organi- satie-s voor het hoofd te stooten en buiten de plechtigheid te bouden. De Joodsche deel- nemers aan den slag bij Tann-enberg waren evenmi-n verschenen, daar het feestcomite wel door vertegenwoordigers der chiristelijike godsdiensten het woord liet voeren, doch verklaard had, dat een rabb-ijn bij de plech tigheid niets te maken had. Ondanks deze stmbbelingen waren meer dan 100.000 personen naar Hohenstein ge- stroomd, om van de plechtigheid1 getuige te zijn Alle generaals, die in den werddoorlog een rol hebben gespeeld;, waren aanwezig. o.w. Lu-dendorf en Mackensen. Van de rijks- regeering ware-n rijkskanselier Marx, de Rijiksweermi-nister Gessler en de minister van Binnenlandsche Zaken Von Keudell1 aan wezig. Een groot aantal militaire vereeni- g-ingen had zich in een 1-ang front opgesteld. Na een openingswoord' van den voorzitter van het feestcomite hi eld Hind'enburg een toespraak, welker voomaamste passage als volgt luidide: De beschuldiging, dat Duitschland de schuld dlraagt van den -grootsten abler oor- logen,, wijzen wij, wijst het Dui-tsche volk, eenparig van de hand. Geen afgunst, geen haat, geen zueht naar veroveringen, heeft ons naar de wapens doen grijpen. De oorlog was slechts het uiterste middeli, dat met zware offers aan de zijde van het geheele Duitsche volk gepaard gi-ng, ten einde ons te handhaven tegenover een wereld' van vij- anden. Met een zuiver geweten zijn wij ter verdediging van het vad'erla-nd u-itgetrokken en met zuivere handen heeft het Duitsche leger het zwaard- gehanteerd. Duitschland is ten- alien tijde bereid, dit door onpartijdige rechters te bewijzen. m ZIJ, DIE ZICH MET 1 OCTOBER VOOR MINSTENS 3 MAANDEN OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUM- MERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECTIE. ENGELAND. HOOG WATER. Zaterdag was het dte vijf-dte opeenvolgen-de dag van hevigen regenval in het groo-tste deel van Midden- en Zuid-Engeland, ten ge- volge waarvan in verscheidene plaatsen over- stroomingen hebben plaats gehad. De Theems is in twee dagen tijds anderhalven meter gestegen. De regenva-l in -deze vijf dla- gen overtreft verre de normale hoeveelheid neerslag in de geheele maand September in het meeren-deel der betrokken provincies. De Avon is buiten haar oevers getreden, waardoor de lager gelegen verdiepingen der huizen langs de oevers ontruimd moesten worden. Groote uitgestrektheden weiland zijn in meren herschapen. De fruit beetwortel- en graanoogst heeft groote schade geleden, terwijl ook een aantal stuks vee verdronken is. de zijde van de regeering staat, zal waar- schijnlijk zware, verliezen lijden Haar lei- der Baxter verloor zijn zetel in het graaf- schap Cavan tegen den protestantschen on- afhankelijke, Cole. Waarschijnlijk zullen alle ministers en de voomaamste leden van Vaera's partij worden herkozen. DE BETREKKINGEN MET SOVJ-ET- >- RUSLAND. De Westminster Gazette zegt redien te heb4 ben te gelooven, dat binnenkort de So-vjetre- geering een poging zal doen om onderhande lingen te openen over het herstel van de nor male betrekkingen met Engdand1. De grond- slag van de onderhandelingen zou zijn een regeling van de aanspraken van Engelsche schuldeischers, waartegenover dte Sovjetre- geering dan hoopt Engelsche credieten tegen dte gebruikelijke rente te krijgen voor de ont- wikkeling van de Russische industrie. Dp het oogenblik zouden officieuze verkenmngen gaande zijn, maar na October, een maand, waarin dte Sovjetautoriteiten het te druk heb ben met de viering van den tienden verjaar- dag van de revolutie zou dte zaak krachtig worden a-angepakt. Het blad weet nog mee te d'eelen, dat dte Sovjetregeering tegen het einde dezer maand een intemationale leening van 20 mfTlfOW pond sterling zal trachten te plaatsen tegen een rente van 12 pet., een koers van 98 en af te loesen in tien jaar. i RUSLAND. DE KRIM IN NOOD. Voortdurend nieuwe aardsefwkken. De aardschokken in de Krim duren voort, in verband waarmee de toeristen in paniek naar het Nootd en vluchten. De spoorwegsta- tions worden door vluchtelingen belegerd. Daar de telefonische en telegrafische verbin- dingen met het geteisterde gebied slechts zeer gebrekkig functionneeren, heerscht te Moskou onder de familieleden der duizenden toeristen groote bezorgdheid; 50.000 telegra fische verzoeken om inlichtingen zijn in (fen loop der laatste dagen uit Moskou verzon- den. In het aardbevingsgebied kampeert de bevolking in den stroomenden regen op straat en in de parken. Geheele dorpen zijn ver- woest. DE VERKIEZINGEN IN DEN IERSCHEN VRIJSTAAT. De eerste gedeeltelijike resultaten van de Iersche verkiezingen geven de volgende re sultaten: Fainna Fail (de Valera's partij) 13, Regeeringspartij (Cosgrave) 12, Onafhanke- lijken 5, Nationalisten 2, Communisten (Jim Larkin) 1, Boeren, Labour en Sinn Fein elk 1 De latere opgave luidde: Regeeringspartij 28, Fianna Fail 25, Labour 3, onafhankdij- ken 9, boeren 1overige partijen onveranderd. Nader wordt uit Londen gemeld: Heewel er omtrent den uitslag der verkie zingen nog niets te voorspellen valt, kan toch reeds worden gezegd, dat de tegenwoor- dige regeeringspartij en Fianna Fail beide sterker uit den strijd zullen komen, terwijl de arbeiderspartij waarschijnlijk een ernstig verlics zal lijden. Thomas Johnson, die reeds gedoodverfd was als premier, indien dte transactie van de Valera gelukt zou zijn, schijnt thans groot gevaar tc loopen versla gen te worden, Ook de boerenpartij, die aan TSJECHO-SLO W AKIJE. EEN NIEUWE INTERPARLEMENTAIRE UNIE. Van de kleine entente, Poler^ Frankrijk en Belgig De Praagsche bladen melden, dat in Octo ber te Praag een nieuwe inter-parlementaire Unie van beperkten om-vang zal bijeenkomen, die gevormd is uit leden van dte parlementen van Tsjecho-Slowa'kije,Servie, Roemenie, Po- len, Belgie en Frankrijk. Het plan is uitgegaan van Tsjechische af- gevaardiigden en tot dtisver hebben de Ser- viens en Franschen reeds hun ad-haesie en meaewerkinig toegezegd. De datum van samenkomst zal einde dezer maand te Parijs vastgesteld1 wordten. w ZWITSERLAND. FELLE KOUDE EN VEEL REGEN. Gevaar voor den spoorweg Gentvt Chamonix. In geheel Zwitserland heerscht felle koude, voornamelijk in het hooggebergte, waar de sneeuw een voet dik gevallen is tot op een hoogte van 1500 M. In het lager gelegen ge bied heerscht zware regenval en uit vele plaatsen worden overstroomin-gen gemeld. In Boven-Savoye is dte rivier de Arve die twee jaar geleden de diijken bij Sallanohes heeft doorgebroken en welke schade nog niet geheel hersteld was, weer buiten haar oevers getreden en de geheele vlakte bij Sallanches is nu overstroomd. Over een gebied vain meer dan 300 H. A. staan wijngaarden en bouw- land bijna een halven meter blank. De weg en dte spoorweg van Geneve naar Chamonix zijn nog met overstroomd, maSr het water blijft stijgen en men vreest, dat zij ovei-- stroomd zullen wordten en dat dan de verfrm- dmg tusschen Geneve cn Chatmondx zal wor den afgesneden, tenzij er een verbetering in het weer komt, waarop thans weinig kans schijnt te bestaan. ALRHAARSCHE CODBANT. .'TESeSrHBMI DE WILD Lait over de Boterstraat. Telef. 34 en 36. HAARDEN en KACHELS. Vuurvast geemailleerde Haarden met circulate vanaf i 60.—. Nieuw geillustreerde prljscourant gereed. Alleen kwaliteitsartikelen en goedkoop!

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1