L. Frankenberg Alkmaar. Sport Week later, dat zij-n naam een heel wat min der voomamen klan-k had. De pseudo heer Piet Baardwinkel stonds alsnu terecht voor die twee feiten en werd1 veroordeeld tot f 4 en f 1C boete ot 4 en 10 dagen hechtenis. Of Baardwinkel ze ook bruin had gebak- ken. DE POLIT1E GEEFT LES IN STIPTHEI'D. De houder van een volkslogement had de voorgeseh-reven n-achtliijst, die voor of ten 9 ure op het politiebureau ter contr&le be- hoort te zijn, te laat ingeleverd. Hij stond heden voor deze overtreding terecht. De kantonrechter wees hem er op, dat hij zich op het bureau ver van parlementai-r had ge- dragein, waarop verdachte repliceerde, on- rechtvaard-ig te zijn behandeld. Bij anderen wordt door de vingers gezien, wat hem zwaar wordt aangerekend. Vonnis 8 boete of 4 dagen hechtenis. DE HOMDJES VAST oF BOETE oF IN DE KAST. Een burger van het bekflorlijtke Bergen had er niet voor gezorgd, dat zijn airdale terrier van de straat werd gehouden. Daar men in Bergen in het badseizoen veel lekkere kluifjes langs den weg ziet, koes- text men aldaar een beilzamen schrik voor losloopende hondjes. Deze nalatige eige- naar werd dan ook gestraft met f 1 boete, eu-bs. 1 dag. POLITIONEELE WARWINKEL? Een autobusondememer AlkmaarBergen 'heeft volgens het oordeel van de controle in de kermisweek ongeoorloofde diensten in zijn dienstregeling gelascht en stond nu des- wege terecht. Hij beweerde echter in strijd met den kantonrechter, dat het hem niet mogelijk was, anders te hand-den, daar de voorsch-riften omtrent vertrek en aankomst te Bergen in flagrant-en strijd zijn met de po- iitiebepalingen te Alkmaar. Om wat beter ikijk te krijgen op die ingewiikkelde verorde- ningen heeft de kantonrechter de zaak aan- gehouden tot 30 September, ten einde zich eens door Bergen's Burgervader te laten voor- en bijlichten. EEN ZWAK EN KLEINGELOOVIGE. Een 53-jarige straatventer, voormalig wa- genbewoner en thans bewoner van de boule vard Petit Nieuwland te Alkmaar, was op 3 Jumi bij verstek veroordeeld tot 5 boete of 3 dagen hechtenis wegens het bewonen van een woonwagen, die niet was gekeuud. De verdachte was zoo eigenwijs geweest, om tegen dit vonnis in verzet te kom-en. Hij had al geruimen tijd dien wagen bewoond, zan der las-tig te zijn gevallen. De agent Wein berg, specialiteit van het vervoerwezen van af Baby Snorren en vliegende hollanders tot rijdende evangelisatietenten, verklaarde ech ter, dat men met verdachte bijzonder veel ge- d-uld en consideratie had betoond. Doch hij had steeds verzuimd de door hem bewoonde wagen aan een keuring te onderwerpen. De kantonrechter aehtte zich alzoo voldoende ingelicht en bekrachtigde het vonnis. SCHOOLBOEKEN voor U.L.O., Handel-s school, R.H.B.S., Gymnasium en R.K. Lyceum worden spoedigst geleverd door HIJ BLEEF. OP ZIJN STUK STAAN. Een 67-jarige welgedane en als een ge- kookte kroot blozende boeren-rentenier uit Heiloo had geen gevolg gegeven aan de verordening, zijn perceel te doen aansluiten bij het prov. waterleidingbedrijf De oude heer stond nu voor dit feit te recht en betoogde ennstig, dat hij van dat water ni-ks hebben most. Hij had aan meneer Schuurman, de controleuir, medegedeeld, dat hij het perceel zou aansluiten, zoodra de but tenleiding gereed was. Dat wilden ze niet 'Hij moest eerst zorgen, dat de binnenleiding gereed' was, dan moest hij vooruit betaken en dan zou men hem aansluiten, maar daar -bedanikte hij voor. W-ij zijn benieuwd, hoe- lang deze -bejaarden held den strijd vol zal houden Hij is nu veroordeeld tot f 2 boete of 2 dagen hechtenis, maar als de oorlog lang mocht duren, is een belangrijke progressie te verwachten. Provinciaai nieuws UIT HEILOO Zondag had de Noord-Hcllandsche bede- vaart plaats van de Kruisverbonden en Maria-vereenigingen naar de bedevaarts- plaats van O. L. Vr. ter Nood. In tegenstelling met andere jaren was de deelname uit West-Friesland en de steden (uitgezonderd Alkmaar) niet groot, terwijl slechts 2 rijwielclubs deelnamen; het aantal bezoekers was dan ook beneden de 800, een getal dat namiddags iets grooter werd. Te 11 uur werd in de bedevaartskerk een Mis opgedragen met de intentie Gods zegen te verkrijgen over de Drankbestrijding dcor de voorspraak van O. L. Vr. ter Nood. Door de Koristen uit verschillende plaat- sen werd de Mis „Salve sacta Parens" gc- zongen, terwijl de bekende kanselredenaar Pater van Doornik uit Driehuis, een treffen- de predicatie hield. Na den middag werd door kapelaan Buu- ren van Heiloo de Kruisweg gehouden, waarna een plechtig lof met processie. Door her ongunstige weer werd dit echter in de kerk gehouden, cok werden andere oefenin- gen gehouden tot bijzondere intenties. De goed geslaagde dag'werd met het lied van Sobrietas „Ons blauwe vaandel draagt het Kruis" beslotca. De Vrijdag, Zaterdag en Zondag ge houden Floralia-tentoonstelling van den Volksbond tegen Drankmisbruik heeft in de eerste dagen niet veel bezoek gehad, doch Zondagmiddag en des avonds was het beter, hoewel het hestuur op grcoter bezoek had ge- rekend. De inzending ter opluistering was beter, daar ter elfder ure nog was ingezonden. Bij de inzending ter opluistering troffen we aan een mooie collecte bloemen en planten en heer Jac. Grootewillink waarbij belangrijke aanwinsten die hun weg wel zulien vinden omdat ze voor bindwerk bijzonder geschikt zijn. Op de tentoonstelling was afwisseling, een mooie collecte bloemen en planten en ten overvloedig muziek. Eenige dames brachten de loten aan den man, waarvoor mooie prijzen beschikbaar zijn. Het bestuur, en vooral de ijverige organisator Grootenwil- link, kunnen met voldoening op den volbrach- ten arbeid terugzien. Zaterdagmiddag had op het landgoed „Ter Coulster" de gymnastiek-uitvoeimg van „D. O. V. E. S." piaats. Hcewel de lucht niet veel goeds voorspelde, toog men toch, met het fanfarecorps „Eensgezindheid" voor- op, naar het terrein. Een gedeelte van het program werd afgewerkt, doch de stroomen- de regen maakte het onmogelijk om verder te gaan. Het bestuur zal overwegen of het de reeds behaalde prijzen zal toekennen of ge- heel over zal doen. Dit laatste is misschien wel het best daar ook het eerste gedeelte slechts matig tot zijn recht kwam. Trots het slechte weer was er nog veel volk op de been. Mej. J. de 0. verrichtte eenige werk- zaamheden op den zolder en is, door een on- bekende oorzaak, gevallen. Zij kwam op de steenen terecht. Dr. Hoekstra behandelde haar en achtte het noodig om haar naar het St. Elizabeths-gasthuis over te brengen. Naar we vernemen is de toestand niet on- gunstig. tegen ,.ix Voorzorg". Het Armbestuur, dat de subsidie vefleen- de heeft de billijkheid hiervan ingezien, om- reden de armvoogdij meende, dat zij voor meerdere uitgaven gevxijwaard zou wordien bij Ziektegevallen van annlastigen. E)e Ver. voor Ziekenhuisverpleging zou dan de taak van het Burgerlijk Armbestuur overnemen. Naar aanleiding van de gehouden bespre- kingen in den- raad, den-ken twee leden van het Armbestuur %r ernstig over om te be- da-nken voor dit college. Het zijn de heeren J. de Geus en E. Vlug. Ten derde willen wij nog iets schrijven over het gesprokene in de bewuste raadsv-er- gadering over de Ned. Herv. Diaconie. V an R.-K zijde werd critiek uitgeoefend op deze instel-li-ng, wat betreft de bijdrage, wel-ke verlan-gd w-erd, en in-mid-dels verkregen is in de kosten van een armlastige der Diaconie. De persoon- in kwestie was de voormalige kosteres der N.H. kerk. De voorzitter sprak o.m. van i-ema-n-d, die vergrijsd is, in hun dienst. Men inerkte op, dat de Diaconie haar taak i-n deze ve-rzaakt heeft door een ged-eelfe te verhaien bij het Bu-rgerlijk Armbestuur, hoe wel de Diaconie een reserve bezit van onse- veer f 3000. 5 Men was verder van meenin-g dat de Diaconie haar eigen armlastigen moest on- derhouden. Van de zijde der Diaconie is men er niet van overtuigdi, verkeerd te hebben gehan- deld, integendeeli, er wordt h. i. veel voor de armen ge-da-an. Terecht stel-de men de vraag, of het R.-K. Armbestuur geen -bijdragen ontvan-gt van het Burgerlijk Armbestuur. De consequenti-e van de critische beschouwingen in den raad naar voren gekomen, zoud-en hiertoe moet-en leiden. Zoo zijn dan de gemo-ederen in on-ze ge- meen-te weder in beroering gebracht, en als wij ons niet vergissen, zal een en an-der in de eerstvoIger.de raadsv-ergadering nog wel ter sprake worden gebracht. Door den minister van Onderwijs is toe- stemming verleend, in afwachting van de be- noemin-g van een onderwijzeres uit de 1-ijst van wachtgelders een tijdelijke ondferwij- zer (niet wachtgelder) aan te stellen. De heer H. Doedens, die als tijd-elijk on- derwijzer aan de openbare school werkzaam was omdat de heer Muller in militairen dienst was kan nu in f-unctie blijven, -HIJ MOEST ZIJN EIGEN ERWTJES h DOPPEN. Een bewoner van Alkmaar, die zich had schuldig gemaakt aan overtreding van een der 3 millioen. 650 d-uizend wetsartikelen, waarmede een Nederlan-der op het pad der deugd wordt gehouden, had geen tijd of -lust, om zelf te komen en had daarom zijn vrouw gezonde-n. Daar het -brave mensch echter niet i-n- het bezit was van een vol- macht, werd deze rempla^ante niet erken-d en de verdachte bij verstek tot 4 boete of 4 dagen hechtenis veroordeeld. DE GEHEIMEN DER ARBEIDSWET ZIJN ONDOORGRONDE-L1JK. Als laatste numm-er van het zwaar be- ladan zittingsprogramma werd voortg-ezet een zaakje be-trefl-ende overtreding der Ar- beidswet contra een timm-erman uit Broek op Lang-edijk, behandeld op 26 Augustus. Verdachte had op 9 Juli 3 ar-beiders -krotten laten mak-en in verboden werktijd'. Hij be weerde toen, dat hij een machtigi-n-g had voor overwerk en toonde die machtiging dan ook, er bij v-erzekerend, dat dit document, zooals was voorgeschreven, in de werk- plaa-ts was opgehangen. Maar helaas, d-e coupon bij de machtiging behoorend, had hij niet opgehangen en dit ijselijk verzuim -beteekende's mans doodvonn-is. De kanto-n rechter. magistraa-t van ouden stempel, d'ie i-n a-1 die wettelijke haarkloverij-en geen be- hagen -kan scheppen, was er z-elf door aan- gedaan, Hij vermaarde den overtreder toch voora-l zijn gedacht-en te concentreeren op d'rt veel omvattend-e stuk wetgeving, w-elks bestud-eering den werkgever nagenoeg geen tijd meer laat voor andere werkzaamheden en veroordeelde hem d-aarop, met i-nachtne- ming van de meest verzachtende omstand'ig- heden tot 3 X f 1 boete, subs. 3X1 dag hechtenis. Houdt Uw huis van mug gen sehoon En gezondjkeitj. ia Uw Loon. U-IT ZUID-SCHARWOUDE. On-ze gemeeinte staat weder voor de zoo- veelst-e maal in het trek-en van onderlingen strijd, en wel n-aar aanleiding van de op 6 September gehouden raadsvergadering. In de plaatselij-ke pers regent het ingezonden stu-kken over d-e verschillende kwesties. Het is niet onze taak, hierop in te gaan, maar wel om de lezers juist in te lichten, wat er nu weder gaande is. Allereerst willen wij h-eri-nneren aan het feit, dat de voorzitter toen zeer verontwaar- digd was over het bianco stemmen van twee raadsleden bij de wethoud-ersverkiezing en bij verkiezing van leden voor de commissi-e der lichtbedirijven. Het is gebleken, dat deze bianco stemmend-e raadsleden waren de hee ren Du Bu-rck en Dij-khuizen, te samen vor- mende d-e Vrijzin-nige (plaatselijke) raads- fractie. Het S. D. -lid de heer Zeeman heeft, hoe wel eerst van- gevoelens om aan de stem ming bij de wethoudersv-erkiezing niet d-eel te nemen, dit tenslotte toch gedaan, omreden hij dit beter ach-tfe dan zich te verw-ijderen. Op verzoek van den voorzitter aan de bianco stemmers, om zich te verwijdexen, gaf alleen de heer Dij-khuizen gevolg. Hoewel hij opston-d van zijn zetel, was dit niet n-aar den zin van den voorzitter. De heer Dijkhuize-n begaf zich toen naar de publieke tribune. Naar wij vernemen, is naar aanleiding hiervan door de Vrij-zimnige raadsfractie een adr.es aan den raad geri-cht, waarin gezegd wordt, da-t bianco stemmen volgens de w-et geoorloofd is. Tenslotte wordt v-erzocht, -dat de voorzitter zijn naar hun m-eening uitgesproken beleed-igen-de woorden intr-ekt. Ten tweede is er de kwestie van subsidie- verleening aan de Vereemiging voor Zieken huisverpleging: „De Voorzorg" door het Burgerlijk Armbestuur. Dit had volgens de meerderheid der raadsleden, en in het bij-zond-er van R.-K. zijde was men zeer verontwaardigd over deze subsidieverleen-ing, n-i-et mogen plaats vinden. De voorzitter was zeifs van m-ee ning, dat dit w-ettelijk niet geoorloofd is. Men- spiak zelfs over het terugvorder-eni van de subsidie. Opgemerkt d'ient te worden, dat hi-er twee vereenigin-gen voor ziekenhuisverpleging zijn. Van de vereen-iging „De Voorzorg" zijn uitsluitend niet roomsch kathcliek-en lid, terwijl van de an-dere vereen-iging zoowel roomsch katholieken als an-dersdenken-den lid zijn. Laatstgenoemde vereeni-ginig is opgericht uit de vereeniging „Helpt Elkan-der" en o.m. aanges-loten bij de fed-eratie va-n Ver. voor Ziekenhuisverpleging. De veron-twaardiging der R.K. raadsleden moet ongetwijfeld ook worden toegeschr-even aan hun an-ti-pathie UIT ST. PANCRAS. De thuiswedstrijd Vrone II—V. V. V. It, onder lciding van scheidsrechter Koelemeij,' einaigde Zondag met gelijk twee. UIT DE STREEK. De bloembolknveilingsvereeniging „Wes:- Friesland" heeft te Bovenkarspei baa-r 15e veiling in dit seizoen gehouden. De aan-voer bes-tond bijna geheel uic plantgoed van tul-pen Voor goede vroege soorten bestond veel be- langstelling; ook Darwins waren iets meer gewild. UIT BERGEN. E)en 2en October 1927 herd-enkt de heer F. Bcrkenvelder, chef van den Utvoerenden Dienst bij d-e Stoomtramwegen te Alkmaar, wonende Breelaan 4 te Bergen, den dag, waarop hij 4-0 jaar geleden bij den dlens: der Staatsspoorwegen werd werkzaam ge- steld. De laatste 5 jaren is de heer Berkenvelder te Bergen woonachtig en leidt den dienst der Tramwegen- AlkmaarBergen e. a. Nimmer zelf op den voorgrond tredende en door deze, welhaast spreekwoordelijk ge- worden bescheid'enheid, niet zoo algemeen bekend bij de inwoners van Bergen, als men van zijn positie zou kunnen verwachten, is bij de stille en stoere werker, die veel voor de bloei van Bergen heeft gedaan, o.a. m- zake betere tramverbinding met Amsterdam, Bergen aan Zee enz. enz. Thans heeft zich een comite gevormd uit i-nwoners van Bergen, waarvan de burge- meester, Mr. H. D. A. van Reen-en, gaame het eere-voorzitterscha-p op zich nam, ten- einde den heer F. BerKenvelder namens de inwoners van Bergen een huldeblijk aan te bieden. Het comite ziet gaarne bijdragen tegemoet aan het adres van den heer J. C. D. Koster, Jan Oldienburglaan 34, Bergen. Het noodigt belangstelienden uit hun bij drage uiterlijk 20 September aan het comite te willen toezenden. Het huldeblijk gaat vergezeld van een album met de handtteekeningen der deel- nemers. De uit het weiland aan de Vinkekrocht ver- miste koe is weder in het bezit van den eige- naar gekomen. Het losgebroken beest was door eenige tumen in de Guurtjeslaan ge- loopen en werd ten slotte door den heer B. bij z.j-n huis aan de Franschman aangetroffen en door dezen vas-tgehouden tot de eigenaar zich aanmeldde. De Berger Hengelsportvereeniging „De Karper" hield Zondag in het Noord-Holl. Kanaal tusschen Zijpersluis en Schoorldani een wedstrij-d in het visschen, waarvoor als prijzen hengelsportbenoodigdheden waren be schikbaar gesteld. Aan den wedstrij-d narne.n 17 personen deel. Den eersten prijs verwierf de beer J. E. Martin. De heeren C. Mooij, Rike, P. Blokker, Smit, Klooster en Scholten verwierven resp. den 2en tot en met 7en prijs. UIT HOORN. De Vaand-rig B. J. Cramer von Baumgar- ten, uit deze gemeente, thans voor herhalings- oefeningen onder de wapenen bij het 2-le Reg.'men-t Infanterie te Harderwij-k, wordt op 24 September a.s. weder in het genot van groot-verlof gesteld. Alsvoren de Reserve-Tweede-Luitemani E. H. de Vries, uit de gemeente Beverwijk en de Vaandrig J. H. Dorresteijn uit de gemeen te Bergen. UIT TWISK. (VOOR GOED VRIJ- STELLING). Bij beschikking van den Minister van Oor log, is aan den dienstplichtige J. Smit, met ingang van 1 November a.s., voor goed vrij - stelling van den dienstplicht verleend. UIT HENSBROEK. Onweer. Tijdens het onweer van Zondag- morgen is de bliksem ges'agen via een paal der electrische geleid'in-g in de wonin-g van den heer C. O-bdam, alhier. De bewoner werd zoodanig getroffen dat tijdelijk een verstijving van de lin-kerzijdie intrad, die la ter op d-en dbg langzaam verdween. Ook een kind werd tegen den grondl geslagen doch bekwam geen letsel. De electrische lampjes waren alien stuk, doch brand werd niet ver- oorzaakt. Floralia annex land- en tuinbouwtentoonstel- ling. Zaterdagavond om 7 uur had de opening plaats van bovengenoemde tentoonstelling in het lokaal van d-en heer K. de Boer, Het geheel, opgesteld in den langen koitbaan van bovengenoemde in-ricliting, maakte een got- dten indiuk. Het meerenoeel der planten nau zich in deze periode goed- ontwiktseld, hoewel op sonumgen den nacten zomer wel zeer na- deelig haa ingewerkt, te noemen de Helian- throo-p en de Bol-begonia. Vooral zij die bui- ten-planten te verzorgen hadden, heb-ben moeite moeten doen er iets van te maken. De Coleus- maakte hierop een uitzondering, waard-oor die dan ook bij uits-tek zich voor dit doel k-ent. De attraeties vormden ook nu weer een aardige afwisseling voor het pu- biiek, waaronder vooral het „rad van avon- tuur" de aandacht vroeg, en waardoor het publiek deze ook grootendfeels voorkeur heeft geschonken. Zaterdagavond was het bezoek goed te noem-tn, ook de Zondag sloot zich hierbij aan, h-oewel het zeker te wijten is aan het veelvuldig houden van deze tentoonstelling op verschillende plaatsen in d-en omtrek wel van invloed zal zijn geweest. Des avonds had de uitreiking der prijzen en de verloting plaats in het lokaal van den heer S. Mantel, waar echter nog heel wat gedraaid moest worden aan het vroolijke rad, wilde men zich van de paling en taart en druiven ontdoen. Hieronder voigt de lijsl der prijswinnaars. Groepen binnenplanten le prijs Jb. v. a. Molen; 2e pr. Aag. Kol- der; 3e prijs D. Wit. Personeeie Geranium. le prijs Jan Volkers; 2e prijs K. d. Hart; 3e prijs K. d. Boer. Coleus. le pr s Jan Metselaar: 2e prijs Wed. Jan Stammes; 3e prijss Joh. Visser. Begonia Limomosa. le prij-s H. de Vries Sr.2e prijs R. Schreu- der; 3e prijs H. de Vries Jr. Buiten-p-lanten (groepen). le prijs Anna Kolder; 2e prijs Jb. Heer- tjes; 3e prijs K. v. Leijen. ile tal op-gemaakt. i P. Brugman Jbz., 1. H. b. Wilken cn 3. S. van Splunteren, alien in dea Groetpold-er, gemeente Winkel. U-IT E-G-MONDBIN'NEN De gemeenteveldwachter Kran te Egmond- Binnen h-eeft hedenmorgen op heeterdaad ztkeren Z. betrapt, die melk stal uit bussen, welke bij het weiland stonden van den heer Mooij uit Heiloo. Reeds geruimen tijd werd melk vermist en werd de inho-ud van d-e bussen- met water bij- gevuld. Na vier nachten wachten in de schuur van den heer Onderwater gelukte het de politie den dader te betrappen. 3e le Personeeie Geranium, le prijs P. Burger; 2e prijs G. den Das; 3e prijs Jb. Schotsman. Knolbegonia. le prijs Jan Leegwater; 2e prijs T. Schroo der; 3-e prijs C. Blom. Heliantluoop. le prijs S. Mantel: 2e prijs Wed. C. Sta- pel3e prijs K. Reinders. Kinderplanten. Afrikaantjes. Jongens: le prijs. B. Bart; 2e pr. C. Bas. Meisjes: le pr. M. v. Leijen; 2e pr. Rika de Graaf. Asters. Jongens: le pr. Jac. Klinkhamer; 2e pr. Jb. de Hart. Meisjes: le pr. D. Bas; 2e pr. Jacoba Edel. Bouquetten. le pr. K. Reinders; 2e pr. T. Schrooder; 3e nr. Joh. Visser. Kamerplanten. le pr. P. v. Leijen; 2e pr. D. Schrooder; 3e pr. Joh. Holder. Bloemstukken. le prijs Joh. Visser; 2e pr. C. Blom. Koolsoorten. Late ro-ode: le pr. C. Bas; 2e pr. C. Boot. Vroege roode: 2e pr. C. Bas. Vroege gele: le pr. Jac. Edel. Eerv. verm. Jac. Visser. Late gele. le pr. C. Boot. Deensche Witte: le pr. C. Boot; 2e pr K. Speets. Snijboonen: le pr. de Haan; 2e pr. L. Man tel; 3e prijs C. Wit; eerv. verm. A. Volkers Slaboon-cn: le pr. W. Koning; 2e pr. A Volkers (z-onder draad); 2e pr. K. Speets (m draad); 3e pr. K. Speets (zonder draad). Spruitkool: le pr. Jb. Nap; 2e pr. Jr Turkstra. Collectieve inzendingen. Fabrieksbieten: le pr. W. Konin-g; 2e pr C. Boot. Voederbietenle pr. C. Boot; 2e pr. Jb Edd. Keuken-bietenle pr. L. Mantel; eerv. ver- melding Jan Volkers. Andijvie: le nr. D. Wit. Fruit en Kom-kommers: le pr. D. Wit; prijs C. Blom. Sninazie: eerv. verm, de Haan. Aland met verschillende soorten Fruit, pr C. Blom. Wortelen: le pr. K. de Hart; 2e pr. Boot. Zaaiuien: le pr. J. Mantel; eerv. verm. Boot. Aard'appelenle pr. C. Boot; 2e pr. K. de Hart; 3e pr. K Speets. Het aantal inzendingen Landbouwprodiuc- ten bedroeg Roode Kool, late 2, vroege 1. Gole Kool, vroege 2, Late 1. Witte Koo-1 (Deensche) 2, Sn-ij-boonen 8, Sla-boonen 16, Spruitkool 2, Collecieve inzendingen 16, Wortelen 3, Zaad-uien 3, Aardappelen 4, waaruit blijkt da-t bij betere samenwerking van de resp. vereenigin-gen, waarvan den grondslag reeds gelegd moet worden op bel- der algemeene jaarvergaderingen, veel be- reikt zal kunnen worden. Met een hartelijk woord aan alien die hun- ne krachten voer het welslagen hebben ge- geven, sl-oo-t burgem. Kooiman om kwart over elf de tweede, goed geslaagde Floralia-ten toonstelling. UIT KOEDIJK. In den nacht van Zondag op Maandag, te ongeveer 12 uur, had in onze gemeente een auto-on-geval plaats. Twee jongelieden ver- lieten per auto de kermis, om zich in de rich- ting Sint-Maarten te begeven. Ha-lverwege de gemeente kwam een auto uit tegenover gcstelde richting met een behoorlijken gang en vol licht. De boven vermelde jongelieden haald'en spoed-ig in goede rcih-ting uit, doch reden daarbij met een behoorlijken gang te gen een paal van het electrisch net en het hek v66r de woning van den tuinbeuwer Jn. de Graaf. Verschrikt door het lawaai en't hel- dere licht spr-ong deze het bed uit en ook in and'ere wo-ningen bemerkte men tengevolge van het geweld der electrische draden dat er iets niet in ordfe was. De auto was totaal gehavend, de spak-en staken uit het wiel en het geheele voorgedecl- te was in elkaar en verbogen. Gelukkig kwa- men d-e inzittenden er best a-f. Maandagmor- gen was men aan het opruimen en deponeer- de men de brokstu-kken bij den smid' Bos UIT SCHAGEN. Door de benoemin-g van den heer A. J. Waaiboer tot Dijkgraaf is eene vacature ont- staan in het college van heemraden. Het be stuur van den polder Waard en Groet heeft voor deze vacature thans het volgende drie- 37 930 1277 2184 2623 3304 3891 4840 5536 6177 7009 7515 8606 8957 10056 11060 12499 13151 13843 14553 14974 15756 16528 17055 17477 18257 19014 19368 20513 STAATSLOTERIJ. Trekking van M-aandag 19 Sept. 5-e kiasse le lijst Prijzen van 70. 130 9S9 1418 2186 2661 3384 3966 4959 5601 6479 7141 8142 8612 9114 10377 11683 12983 13429 13880 14612 15025 15809 16628 17208 17705 18441 19025 19617 20523 2 314 483 558 959 1148 1612 1918 2043 2383 2502 2621 2915 3110 3455 3678 3982 4214 4420 4723 4946 5070 5243 5558 5866 6097 6225 6462 6741 6942 7184 7433 7684 8023 8210 8427 8765 9080 9443 9796 9905 10111 10506 10771 11018 11302 11598 11863 12009 12340 12563 12828 12975 13091 13291 13526 13708 13944 14125 14271 14631 14745 14980 15142 15364 15553 15707 15979 16268 16546 16815 17190 17524 17816 18106 18298 18513 18759 19003 19374 19624 20209 20403 20732 209511 66 342 485 655 1057 1251 1630 1932 2077 2384 2519 2629 2974 3116 3469 3681 4081 4226 4440 4730 4966 5083 5317 5596 5906 6103 6258 6492 6809 6984 7350 7458 7709 8074 8263 8548 8794 9101 9521 9798 9958 10232 10524 10813 11036 11309 11616 11872 12012 12362 12685 12838 12988 13100 13350 13548 13719 13954 14161 14277 14658 14791 1500? 15154 15360 15634 15749 16026 16271 16575 16894 17277 17587 17909 18164 18321 18644 18854 19038 19398 19667 20226 20547 20843 20981 230 1061 1497 2428 2997 3649 4115 5259 5796 6503 7283 8220 8692 9268 10632 11691 12992 13532 14286 14645 15145 15810 16794 17230 17761 18789 19140 19744 20-640 N i e 275 390 517 721 1080 1274 1649 1939 2134 2393 2539 2835 2975 3143 3519 3769 4088 4268 4483 4736 4974 5112 5321 5640 5956 6123 6298 6549 6827 7109 7361 7484 7734 8090 8289 8571 8833 9124 9574 9805 10010 10293 10531 10817 11158 11323 11668 11924 12050 12368 12701 12874 13021 13148 13373 13619 13720 13956 14163 14431 14664 14792 15020 15187 15399 15642 15167 10066 16290 16582 16918 17312 17636 17996 18298 18340 18662 18899 10103 19493 19688 20234 20586 20850 482 1182 1825 2514 3117 3735 4279 5441 5810 6886 7338 8374 8865 9791 10691 12037 13032 13742 14319 14843 15311 16166 16895 17288 17942 18827 19186 19835 20659 ten. 287 416 523 860 1095 1416 1709 1978 2135 2401 2551 2856 2983 3148 3566 3837 4118 4355 4662 4750 5035 5162 5365 5646 5999 6199 6350 6556 6837 7123 7405 7535 7799 8126 8306 8680 8891 9219 9673 9806 10039 10362 10578 10878 11208 11324 11697 11926 12171 12382 12723 12880 13037 13175 13392 13645 13734 14031 14178 14438 14687 14796 150-65 15209 15456 15650 15787 16087 16354 16651 17123 17380 17673 18020 18211 18348 18668 18941 19289 19520 19793 20270 20629 20872 763 1216 1987 2564 3153 3884 4582 5456 5990 6905 7445 8399 8879 9846 10776 12210 13043 13745 14390 14901 15448 16304 16919 17389 17952 18830 19283 19904 20760 795 1222 2098 2588 3288 3887 4774 5469 6158 6908 7479 8449 8933 9942 10870 12336 13142 137S8 14548 14953 15734 15305 16953 17414 18101 18865 19288 20064 294 448 530 892 1097 1435 1773 1979 2232 2412 2585 2866 2990 3165 3572 3941 4199 4406 4667 4781 5044 5177 5368 5669 6051 295 468 540 925 1125 1523 1813 2012 2293 2479 2596 2904 3038 3450 3605 3958 4211 4413 4677 4943 5050 5222 5389 5757 6077 0214 6446 6690 6922 7173 7728 7657 7903 8177 8349 8725 9011 9329 9753 9856 10075 10487 10692 10924 11258 11466 11817 11972 12326 12445 12820 12942 13076 13213 13522 13694 13940 14054 14236 14570 14721 14834 15140 15307 15538 15667 15910 16226 16510 16803 17187 17489 17784 18079 18296 18443 18754 18984 19366 19576 20075 20401 20721 20937 VOETBAL. Terwiil B.S.V. I nog niet voor de competitie der le kiasse N. H. Voetbalbond behoefde uit te komen, speelde B.S.V. II haar eerste wed- strijd aan den Kerkedij-k tegen D.T.S. II. De Bergenaren verloren met 50. Succes I van Wieringen speelde Zondag een competitiewedstrijd tegen Sparta II van Schagen. Eindstand 31 in het voordeel van Succes. Succes III speelde tegen Anna Paulowna II en won met 7—1, 6209 6416 6634 6841 7169 7416 7575 7804 8146 8345 8701 8929 9232 9734 9851 10054 10442 10631 10891 11240 11424 11791 11954 12248 12444 12767 12906 13073 13209 13486 13687 14776 14034 14201 14498 14709 14826 15114 15245 15458 15666 15863 16095 16377 16751 17183 17452 17741 18037 18226 18366 18727 18950 19326 19528 20005 20276 20689 20908

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6