DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No 222. DH nnmtnw ftesfaat on 2 Dladeri. rtonderd negen en twlntigste Jaargang 1927 Deze Gonrant wordt ELKBN AVOND, behalve Zon- en Feesfdagennitgegeven. Iboonementeprljs by vooruitbetaiing per 3 maanden voor Aikaaar /2,-tt, frauco door At* gebeele Rijk /2.50. Afzonderlljke en bewriysnnmmers S cents. PRUS OBR OEWONB ADVERTENTlfeNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters oaar pTaatSTQfttfVb. Brieven franco aan de N. V. Boek* en HandelsdrukkeriJ r/b RBRMOi GQiFM t Voordam C9. IWreoteun a H. KRAK. Telef.nr. Admlnlstrafle 3. Telefoonnr, Redadie 33. Hoefdsedaateun Tj. 61, ADEMA, WOEWIDAG Postgiro 37060. AJjEMl ■m 21 §EPTE1MBER Dagelijksch overzacht. DE CRISIS IN IERLAND. JVfl de verkiezingen. - verklaring van de Valera. Een De uitslag der verkiezingen is thans offi cieel bekend gemaakt. De regeeringsgroepen hebben in totaal op 79 zetels bes'ag wet en te leggen, de oppositie-groepen moesten zich met 73 zetels tevreden stellen. De partij van Cosgrave verkreeg 61 zetels, de onafhaakelijke 12 en de boeren 6. De oppositie bestaat uit 57 republikeinen 13 arbeidersafgevaardigden, 2 nationalisten en 1 communist. Zooals te verwachten was, heeft Cosgrave dus een meerderheid weten te behalen. Doch het ging hier niet om het behalen van een meerderheid alleen, in meerdere mate om een meerderheid die zoo groot moest wezen, dat behoorlijk regeeren er door mogelijk gemaakt werd. En de groote vraag is nu, of Cosgrave een meerderheid van 6 zetels op de 152 daartoe voldoende acht Wat Fianna Fail's zetelaantal betreft moet men ten eerste niet vergeten, dat Sinn Fein geen candidaten had en het grootste deel der tegenwoordige Sinn-Feiners waarschijnlijk op Fianna' Fail gestemd heeft, en ten tweede dat velen van hen die in Juni op de arbei derspartij stemden, het nu klaarblijkelijk op Fianna Fail gedaan hebben, diegenen n.L. die de Valera voor het nakomen van zijn bij- na extremistische economische beloften een kans wilden geven. Dat de Valera den kleinen boeren voorspiegelde ervoor te zullen zorgen dat zij de annui'teiten die zij voor den ver koop van hun land verschuldigd zijn, niet meer zouden te betalen hebben, moet talrij- ken hunner tot stemmen voor Fianna Fail bewogen hebben. Die annui'teiten, tusschen haakjes, worden door de Vrijstaatsche regee- ring aan de Britsche uitgekeerd, die ze aan de vroegeren landheeren uitbetaalt. Zonder onwaarschijnlijke medewerking der BritSche regeering die tegenovber de landheeren ver- antwoordelijk is, kan De Valera zijn belofte niet inlossen. Wat Cosgrave betreft moet men verschil- lende dingen in het oog houden. De Boeren- partij is er leelijk afgekomen. Sommigen schrijven dit toe aan den oogst. Maar men is waarschijnlijk dichter bij de waarheid, wan- neer men zegt, dat het verschil tusschen haar en de regeeringspartij zeer gering geworden was en dat vroegere voorstanders der Boe. renpartij nu rechtstreeks de regeering ge steund hebben. Verder mag men de arbeiderspartij zoo maar niet zonder meer bij de oppositie reke- nen. Eenerzijds zal zij in sociale en economi sche vraagstukken inderdaad sterker in oppo sitie zijn. De reden daarvan is dat Cosgrave, die meer en meer op de bezittende klasse is gaan steunen, naar rechts gedreven is. An- derzijds echter zal de Valerate arbeid vooral na het mislukken van zijn coalitieplannen en den uitslag van deze stemming voor zoover het verdrag betreft, velen tegen zich hebben, Naar dien kant zou Cosgrave, als hij aan- blijft, dus altijd op een groote meerderheid kunnen rekenen. Ook de Nationaal League die tot een paar zetels teruggebracht is, is trouwens voor het verdrag en steunt ten overvloede op de zoo genaamde kapitalistische klasse. Positief valt er bij gevolg nog niet veel te teggen omtrent den vermoedelijken gang van zaken in het Iersche parlementaire leven. Sommigen houden rekening met de moge- lijkheid dat Cosgrave de Valera een kans wil laten, mite deze zich binnen de perken van Cosgrave's verzoeningsprogramma houdt. Na de verkiezingen komt de leening echter direct op den voorgrond te staan. De koer- sen der staatsleeningen zijn on der den in- vloed van den uitslag dalende en Valera zou het dus hard te verantwoorden hebben en de situatie waarschijnlijk niet aan kunnen. De Valera schijnt dat zelf drommels goed te hebben ingezien, want onmiddellijk na het bekend worden van den officieelen uitslag, deelde hij mede, dat er voor of tijdens de ver kiezingen geen afspraken tusschen de onder- acheidene groepen der oppositie gemaakt wa- ren en dat nu die groepen geen meerderheid konden vormen, elk voor zkh zou blijven op- treden. Oevoegelijk kan men hieruit de conclusie trekken, dat de Valera door deze uitlating rich bij vcorbaat heeft will en dekken tegen de mogelijkheid, dat Cosgrave, nu ook diens partij geen eigen meerderheid heeft behaald bou wfllen aftreden en de verantwoordelijk- held van een nieuw te vormen regeering op oe Valera leggen. In dat geval edhter zou Cosgrave met een "ige oppositie rekening moeten blijven hou- En dan zou het parlementaire gebeuren Ieriand wel eens een eigenaardig karakfer nnen krijgen! Binnenland Totaal 651.581.149 f 229.656.757 f 821.480.252 De Staatsbegrooting voor 1928. De minister van Financien, jhr. D. J. dc Geer, heeft gister bij de Tweede Kamer in- gediend de Staatsbegrooting voor 1928 en ter begeliding daarvan de miiillioenennota voor dat jaar, waarin hij een bedd ontwerpi van den tinancieelen toestand des lands. Blijkens deze nota ziet het totaalbeeld der begrooting er als volgt uit: Ontvangsten Gewoon Buitengew. f, 5.95.240.008 56.341.051 Uitgaven 591.823.495 Batig saldo 3.416.603 Nadeelig saldo 173.315.706 169.899.103 Is er derhalve op den gewonen dienst een overschot van circa 3 millioen, op den bui- tengewonen dienst komt een nadeel'ig slot voor ten bed'rage van ruim 173 millioen, zoo- dat blijft een nadeelig saldo van bijna 170 millioen. Ter verklaring van de sterke stijging der buitengewone utigaven (van ruim 55 milli oen in 1927 tot ruim 2291/2 millioen voor 1928) wijst de minister er op, dat in het vol- gend jaar afgelost moeten worden van: de leening 1923A 1923B 97.098.000 83.175.000 Totaal 180.273.000 Daartegeenover is in deze begrooting als ontvangst alleen geramd de uitkeering van de N. U. M. ten bed'rage van 47.500.000, zoodat deze aflossing het nadeelig saldo van den buitengewonen dienst voor 1928 ver- hoogt met 132.773.000. Schakelt men dezen factor uit, dian be- draagt derhalve het nadeelig saldo van den buitengewonen dienst 173.315.705 132.773.000 40.542.705. Het batig slot van den gewonen dienst blijkens het voorgaande geraamd op 3.416.603 zal, naar de minister mede- deelt, door verhooging van uitgaven in dien loop van 1928 vrijwel geheel worden teniet gedaan. Het ligt n.L in de bedoeling der Re geering om, ten deele op advies der commis- sie-Van Vuurcn, de saneering van het Pensi- oenfonds ter hand te nemen. Daartoe zal een wetsontwerp worden ingediend, krachtens hetwelk de Regeering een iaarlijiksche vaste bijdrage aan dit fonds zal afstaan, voorloo- pig bedragende 34.500.000. Komt dit ont- werp tijdig tot stand, dan zal deze bijdrage ingaan op 1 Juli 1928. De begrooting van dat jaar zal alsdan nog belast moeten wor den met de helft van het verschil tusschen 34.500.000 en het totaal der bedragen op dfe verschillende hoofdstukkcn, thans ingevol- ge de Pensioenwet uitgetrokken. Dit totaal bedraagt 28.141.322, zoodat de uitgaven voor 1928 nog zullen stijgen met X 6.358.678 f 3.179.339. Het batig saldo van den gewonen dienst zal hiertoe de gelegenheid bicden. Verlaging der Rijksinkomstenbelasting. Het geraamde overschot op den gewonen dienst is verkregen ondanks een in de eijfers voor 1928 reeds verwerkte verlaging van de Rijksinkomstenbelasting met vijftien millioen, waratoe tegelijk met de millioenennota een wetsvoorstel is ingediend. Reeds meermalen zoo betoogt jhr. De Geer heeft de ondergeteekende als zijn meaning uitgesproken, dat de hoogte, waar- toe de belastingen en tarieven hier te lande zijn opgevoerd, een der voornaamste oorza- ken is van de duurte van ons land en een der ernstigste belemmeringen op den weg naar' het economisch herstel. De toestand, waarin wij te dien aanzien een tijdlang verkeerd hebben, kan niet straffeloos op den langen duur bestendigd blijven. Wat de spoorweg- en de posttarieven betreft, is reeds in den loop van het yorige en van dit jaar achtereenvoi- gens eenige beterschap ingetreden. Ook met de belastingverlaging is een bescheiden be gin gemaakt. Het is noodig, te d'ier zake een nieuwen stap te doen, Zonder twijfel is ook nu nog juist wat ten vorigen jare verklaard werd dat de moeilijkheden, waarmedle, ondanks menig gunstig gegeven, ons land in econo misch opzicht nog zoo veelszins te worstein heeft, in den abnormaal hoogen belasting- druk voor een groot deel haar verklaring vinden. De Regeering heeft zich dan ook ver- plicht geacht er naar te streven, dat het ac- cres der middelen in hoofdzaak voor belas- tingveriaging kon bestemd worden. Zij ziet hierin eenerzijds de onmisbare voorwaarde voor een duurzame herleving der welvaart, d.w.z„ voor .een doeltreffende, immers na tuurlijke veruiming der werkgelegenheid, an- derzijds het krachtigste en meest werkzame middel tot bestrijding van de belastingvlucht, al kan deze d'aarnaast op andere wijze wor- den tegengegaan. „Wie in dezen tijd hier te lande welvaarts- politiek wil voeren, moet er in de eerste plants op bedacht zijn, den belastinedruk te- rug te brengen tot een peil, dat niet al te ver verwijderd ligt van datgene, dat wordt aan- getroffen bij de volken. te middien waarvan het onze leeft en werkr'. Een nieuwe heffing op komst. Voor 1928 zal het wetsontwerp tot verla ging der Rijksinkomstenbelasting een bedrag van 15 millioen aan de schatkist onttrek- ken. Voor 1929, wanneer de verlaging haar invloed doet gelden op het vollle begrootings- jaar, zal dit bedrag tot 20 millioen stijgen en de minister merkt in dit verband' op, dat het niet zeker is, dat 1929 deze derving dragen kan. „Het is niet onmogelijk, dat deze 5 millioen voor 1929 door een nieuwe heffing een die minder schadelijk is dan de tot de huidige percentages opgevoerde inkomstenbelasting zal moeten worden gedekt". Deze heffing zal er, zoo vervolgt de minis ter een zijn, die overtollige uitgaven treft. In- middels volgt uit een en ander, dat de diruk- verlichting, die uit de verlaging der inkom stenbelasting zal voortvloeien, slechts onder een gunstige constellatie tot voile ontplooiing zal komen. Te grooter is de kans, dat tot de voorgeno- men nieuwe heffing zal moeten worden over- gegaan, nu 1929 eenige nieuwe uitgaven zal moeten dragen: 4.2 millioen ter verhooging van's Rijks bijdrage aan het Invaliditeits- fonds, 1 millioen ter verdere saneering der waterstaatsuitgavea, 3 millioen aan pensi- oenuitgaven, terwijl de voorgenomen invoe- ring van den 7-jarigen leerplicht op 1 Juli 1928 in 1929 ongeveer 2.8 millioen zal vor- deren. In totaal derhalve circa 11 millicen. Ongetwijfeld aldus de minister zal bet, bij een voortgezet sober beheer, moeten gelukken een deel van deze 11 millioen, naast het normaal accres der uitgaven, op te vangen door verlaging eldtrs. Evenzeer als het ditmaal mogelijk is geblekeii', zonder be- teekenende verhooging van het eindcijifer, d'e bijdrage aan het Invaliditeitsfonds met 2 millioen te verhoogen; de saneering van de waterstaatsuitgaven met f 1 millioen voort te zetten en die van pensioenuitgaven met 3 millioen aan te vangen; de uitkeering aan het Wegenfonds met f 2 millioen te verster- ken, en de f 1 millioen te vinden, waar- mee cfe gewone dienst ten behoeve der Zul- derzeewerken zwaarder moest worden be- last. Afgezein van het gewone accres der uit gaven, waaronder b.v. meer dan 2 millioen aan pensioenlasten. Niettenrin meent jhr. De Geer in dit verband de aandacht te moeten vestigen op het feit, dat het voor 1928 ver kregen resultaat grootendeels beinvloed wordt door een daling van d'e uitgaven voor den dienst der Staatsschuld, welke zich In een volgend jaar waarschijnlijk niet in dien omvang zal voortzetten. Uitgaaf be perking noodzakelifk. „Alles te zamen genomen blijkt dus wel, dat een streng voortgezette beperking der uit gaven de voorwaarde is, waaronder de hui dige, zeer urgente, belastingverlaging wordt ter hand genomen. Waar haar economische nood'zakelijkheid niet te miskennen valt, ver- trouwt d'e minister, dat op voldoende mede werking om haar financeiele mogelijkheid te bewaren, niet tevergieefs een beroep zal wor den ged'aan. Ook zoo een compenseerende nieuwe heffing, als waarvan boven sprake was, tegen 1929 noodig zal blijken, zoo meent hij, dat deze toch niet dan bij zeer ou- verwaehten tegenslag een bedrag van 5 milioen het in dat jaar te lijden verlies aan inkomstenbelasting zal behooren te ■Tverschrijden". DE STAATSBEGROOTING. Van de ministerieele plannen nemen wij nog de vclgende bijzonderheden over. Verruiming van het Noordzeekanaal is op 12 1/4 millioen geraamd. Men hoopt het werk in 7 jaar te voltooien. De minister van Waterstaat is van plan vereenvoudiging in de Hiding van het toe- zicht op de spoorwegen te brengen. Het ligt in die bedoeling 3 lichtschepen van rad'iopharen te voorzien. De commissie die het vraagstuk van de af- schrijving op het spoorwegkapitaal bestu- deerde, aclviscerde den minister ter inhaling van den achterstand een bedrag van 5.5 millioen op de begrooting uit te trekken, dat, voor zoover niet benoodigd tot dekking van een eventueel exploitatie-tekort, aangewend zou moeten worden tot extra afschrijving. Naar aanleiding van dit rapport is het op de Staatsbegrooting voor 1927 uitgetrokken bedrag van 5.5 millioen voor dekking van het spoorwegtekort, dat in dat jaar niet be- hoeft te worden aangewend aangezien het exploitatiejaar 1926 geen tekort heeft opgele- verd', ook voor 1928 op hetzelfde bedrag ge- handhaafd, in afwachting van een naar aan leiding van dit rapport nader in te dienen wetsvoorstel. Op de Waterstaatsbegrooting-1928 is voor de K. L. M. een riikssubsidie van zes ton uit getrokken. gk De minister van Landbou\vziet zich ten bate van de stiefmoederlijik bedeelde land- bouw, genoopt de njkssubsidie aan de bur- gerwacht met 150000 te verminderen. Gelden zijn uitgetrokken voor 2 ond'erzee- booten en voor den bouw van een vaartuig voor politie-toezicht op de visscherij. Bij de afdeeling kunsten en wetenschappen deelt de minister van O. K. en W. in de toe- lichting op de begrooting-1928 mede, dlat de verhooging van de jaartermijnen, aange- bracht ter bespoediging van de afbetaling van eenmaal toegezegde rijksbij dragen voor monumentenzorg, ook voor 1928 gehand- haafd blijft. Zelfs is er nog eenige uitbreiding aan gegeven. Naar d'e minister van O. K. en W. in de toelichting op zijn begrooting 1928 mede- dbelt, ligt het in de bedoeling, het onderwijs in de psychotechniek aan de rijiksuniversiteit te Groningen niet op te dragen aan den op- volger van prof. Heymans, doch hiermede den lector in de paediagogiek te belasten, wiens bevordering tot gewoon hoogleeraar d'aardoor gewettigd is. Een lector in de na- tuurkunde zal voorts moeten worden aange- steld, waarvoor die gelden worden aange- vraagd'. Meer dan tot dusver mogelijk was zal aan dacht gewijd worden aan de belangen der noodlijdende klompenindustrie. In de memorie van toelichting op de Justi- tie-begrooting, zegt d'e minister, dat het hem wenschelijk voorkomt in verband' met de Psy ch op a t h en we tte n, van wel'ke hij een spoe- dige invoering zooveel mogelijk bevordert, op deze begrooting reeds een bedrag voor ex- plbitatie uit te trekken. Met een bedrag van 100.000 verwacht de minister althans voorloopig te kunnen vol- staan. Ter voorkoming van dubbele beTastingen heeft de minister van Financien bepaald, dat, te rekenen van 1 Mei j.l., met binnen het Rijk wonende Nederlanders gelijkgesteld worden vreemdelingen,_ die gedurende de laatste vijf aan het belastingjaar voorafgaande belas- tingjaren binnen het Rijk hebben gewoond. In de Memorie van Toelichting op de be grooting van Landbouw zegt de minister o.a., dat ten gevolge van bezuinigingen een bedrag van ongeveer 300.00C aan den landbouw meer ten goede zal komen. Uit de wet op de middelen blijkt, dat die netto opbrengst der Grondbelasting wordt geraamd op 21 millioen, dit is f 7.044.000 boven die van '27. De netto opbrengst der Personeele belasting wordt geraamd op 22.5 millioen, zijnde 5.8 millioen bene- den de raming 1927. Aangevraagd worden f 50000 meer voor land- en tuinbouwscholen en 250000 meer voor ontwateringswerken. Het hoofdstuk Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen vraagt bijna f 4.5 millioen meer waarvan 59000 voor het handelson- derwijs. Het eindcijfer der Marine is 437705 minder geraamd en dat van Financien vier ton meer en dat van Oorlog 627.181 min der. Voor Waterstaat wordt f 5.913.926 meer gevraagd. Voor Noord-Holland is uitgetrokken 322.674.81 voor zeewerken, 16.470 voor verdediging van de Noord- zeekust en 9.728.90 voor havens. Voor onderhoud en verbetering der kustverdedi- ging in Noord-Holland wordt in totaal 273200 aangevraagd. Uitgetrokken zijn voor werken aan de Nieuwe Merwede f 50000, voor verbreeding van de Noord f 40.000, voor de Maas-kana- lisatie 2.139.000, voor het Maas-Waal- kanaal 50.000, voor het Julianakanaal 4.4 millioen, voor de Maasbrug f 400.000, voor den Rotterdamschen Waterweg 700.000, voor bescherming van de Betuwe 90.000, voor een nieuwe brug over de Zuid Willemsvaart 50.000, voor de Twen- thekanalen 50.000, voor verbetering van de Vlissingsche haven 950.000. Voor onderhoud en verbetering van Rijks- wegen en daarmede in verband staan de uit gaven, waarvoor in de begrooting van het Wegenfonds geen gelden zijn uitgetrokken, wordt aangevraagd f 525.000, waarvan 242.500 voor onderhoud wordt geraamd, terwijl het overige voor wegverbetering zal kunnen worden besteed. 4.782.300 wordt uitgekeerd aan het We genfonds; 20.000 voor verbetering van dte inrichting van enkele noodlandingsterreinen 600 als bijdrage aan het Intern, teehniseh comife van deskundigen inzake luchtvaart- verkeer; 3000 als bijdrage aan de Intern. Luchtvaartcommissie: f 60.000 voor den tunnelbouw te Heerlen; 75.000 voor het omhoogbrengen van de spoorwegbrug te Dordrecht; 1.000.000 voor den aanleg van een spoorweg van Gouda over Waddinxveen en Boskoop naar Alphen; 1.700.000 voor den aanleg van 'n spoorweg van Schaesberg over Kerkrade en Spekholzerheide naar Sim- pelveld3.000.000 (v.j. 2.400.000) ate uitkeering aan het Staatsmijnbedrijf wegens versterking van kapitaal; 10.000 als sub- sidie aan de Zuid-Holl. Mij. tot redding van schipbreukelingeo; f 89.000 als subsidie aan het Nationaal Zeemansfonds. 100.000 meer voor t. b. t.- bestrijding. De desbetrefffende post voor 1927 uitge trokken, bleek geheel onvoldoende om het werk van uitbreiding der bestrijding van de t.b.c. door particulier initiatief van Rijkswege te kunnen steunen. Verhooging van dezea post is onvermijdelijk, waarom daarop f 100.000 meer is uitgetrokken dan voor 1927. Bleef verhooging achterwege, dan zou een deel van de bestrijding worden stopgezet. De Minister herinnert eraan, dat indertijd een verhooging van dezen post met f 400.000 werd voorgesteld, doch later werd veranderd in een verhooging met 100.000, onder uit- spreking van de bedoeling den post niet in- eens, doch geleidelijk te verhoogen en dan met tenminste een bedrag van 400.000. Voor 1927 te een bedrag uitgetrokken tot het nemen van een proef met vervanging van krotten. Aangezien nog geen ervaringen zijn opgedaan, ligt het in de bedoeling de proef in 1928 voort te zetten. Ook voor dat jaar wordt gerekend op een bijdrage voor een honderdtal woningen. Ingediend is een wetsontwerp tot het aan- gaan van een geldleening ten laste van het Rijk ter aflossing van het nominaal bedrag der niet uitgelote schuldbewijzen behooren- de tot de Nederlandsche Staatsleening 1923 B, welke zijn uitgegeven krachtens de lee- ningwet 1923. De voorwaarden der te geldemaking wor den door den Minister van Financien vast- gesteld. Ruim 10 millioen is besteed voor vloot- bouw waarvan 4 1/4 millioen ten la6te van Indie komt. Voor de munt is een verlies van 1 Vi ton geraamd. Bij de Staatsbegrooting-1928 is voorge steld, het subsidie aan de Mij: tot bevorde ring der Toonkunst, dat tot nog toe 12000 bedraagt, te verhoogen met 500 ten behoe ve van de vestiging van een leerstoel voor muziekwetenschap aan een Universtieit hier te lande. Dank zij het ruimer vloeien der middelen heeft de verlaging van het Hoofdstuk Natio- nale Schuld, welk hoofdstuk, voor 1927 in vergelijking met het vorig jaar met 3.353.222.75 kon worden verminderd, vooi 1928 verderen voortgang kunnen hebben. Onze nationale rentelast daalt. A Op de landbouwbegrooting wordt voor zien in de oprichting van een tiental nietiwe land- en tuinbouwscholen. Luchtvaart. DE WEDSTRIJD VOOR VLIEGTUIGEN. Van New York naar Spokane Naar Renter d.d. Maandag uit New York meldt, zijn van de 25 vliegtuigen, die daar (op het Roosevelt-vliegterrein) waren opge- stegen om naar Spokane te vliegen, er twaalf aangekomen te Chicago oin daar te verpoo- zen; de overige zijn op andere ptaatsen ge- daald om te overnachten. De tweede ploeg zou Dinsdagochtend den transcontinentalen vliegtocht beginnen. DE VLUCHT NAAR SPOKANE. Gisteren zijn weer 2'5 vliegtuigen van Bet Roosenvelt-vliegterrein te New York opgeste- gen voor het tweede deel van de transcoirti- nentale vlucht naar Spokane in den staat Washington. Twaalf vliegtuigen hadden te middags Chicago bereiikt, 12 andere zija teruggekeerd of hebben noodlandingen moe ten maken en van een machine is nog geen be- rixSit binnengekomen. Nader wordt door Reuter gemeld, dat (lit laatste vfliegtuig neergestort. is in een bosch bij Long Valley (New Yersey). De bestuur- der en zijn metgezel kwamen'om. KoNNECKE VERTROKKEN. De vlieger Konnecke is gistenniddag tegen half drie te Keulen in zijn Gcrmania opge- stegen voor de lange afstandvlucht naar Oost-Azie. Graaf Soltas is mede gegaan ate passagier en Hermann als mecanlcien. IDe Germania was binnen 30 seconden na den aanloop in de l'ucht. LEVINE WIL KoNNECKE INHALEN. Levine is gisteren weer onverwachts uit Paaiis te Londen aan komen vlieo;ep. ©n heeft ALRMAARSGHE GOURANT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1