Binnenland Sfaelsnieuws ztcft ommiddeHijk' naar Cranwell Sefe^efi waar hij vandaag hoopt op te stijgen met Hincliffe voor zijti lange afstand vlucht naar het Oosten. Hij zeide, dat het bericht van Konnecke's vertrek uit Keuleti hem in Parijs geen rust had gelaten en hij alsnog wil trach- ten de Duitscher in te halen o een verder punt te bereiken. DE TRAMBOTSING. Het ongeluk met de Haarlemsche tram heeft de vraag doen rijzen, hoe het staat met 'de Amsterdamsche stadstram in geval de be- stuurder onwel wordt. Op de eenmanswagens, welke rijden op het ringlijntje om het Centraai Station, gaan, wanneer de bestuurder de handvatten loslaat, de remmen automatisch werken. Op de andere eenmanswagens is dit echter niet het geval. Nu zal in de meeste gevallen de bestuurder, die zich onwel gevoelt nog wel gelegenheid hebben om maatregelen te nemen. Mocht ech ter een flauwte hem zoo snel overvallen, dat een zoodanige gelegenheid niet meer bestaat, dan vindt het publiek op den wagen alle aan- wijzingen hoe het handelen moet; aan de •handgreep trekken, de deur openen en de Urn aandraaicn. Zoodra de deur opengaai c stroom uitgeschakeld. I Bij de Haavlemsche tram staat de bestuur- i der vrijwel gei'soleerd, ook de conducteur kan fcem nauwelijks zien; bij de Amsterdamsche eenmanswagens ziet het publiek den bestuur- (der vootrdurend. Bovendien heeft Amsterdam jgeen sneltram. Het publiek bij de tweeman- twagens de conducieurs merkt dadelijk. 0at de bestuurder eventueel niet op een stop- •igmaal reageert, dus, dat er gevaar is. IDOOR DEN ELECTRISCHEN STROOM k GEDOOD. 'j Te Ouderkerk a/d Amstel is een 17-jarig jongmensch, werkzaam op een scheepstimmeia werf, tc en hij bezig was met electrisch boren, door den electrischen stroom gedood. Nadat de jus ti tie een onderzoek had inge- Steld zijn het lijlk en de boormadhine is beslag genomen. VAN EEN STEIGER GEVALLEN. Gistermiddag is te Nijmegen de nietselaar Vergeer, vader van 8 kinderen, van een steiger tevallen bij een in aanbouw zijnd huis aan en Sterrenschansweg te Nijmegen. De man brak zijn nek en was onmiddellijk dood. GOED AFGELOOPEN. Gistermiddag waren de korporaal-vlieger Bakker en de marinier le klasse Lammers met het verkenningsvliegtuig F 1 van het .vliegkamp de Kooy, bij Helder, met een daar- aan gehangen zak als doel dienende voor de artiiierie, nabij den Helder boven de kanon- neerboot „Hefring", toen plotseling de motor weigerde. Het gelukte den vliegers een nood- landing te maken op een bouwland aan de Javastraat. Het vliegtuig raakte tengevolge van den drassigen grond met de wielen in den grond vast, waardoor het kapsijsde. Thans ligt het vliegtuig ondersteboven op het ter rain. Beide vliegers zijn ongedeerd, evenals het vliegtuig, behoudens enkele geringe scha- de. BETOOGING TEXTIELARBEIDERS. Op het in het centrum van Enschede gele- gen van Heekplein vond gisteravond direct na het uitgaan aer fabrieken een groote pro- testmeeting plaats, uitgeschreven door den Algemeenen Nederlandschen Textielarbei- dersbond „De Eendracht" en de- Landelijke Federatie van Textielarbeiders, in verband met het uitblijven van een antwoord der fa- brikanten op het herhaalde verzoek voor een behoorlijke vacantie met behoud van loon. De meeting wordt door meerdere duizenden arbeiders bezocht. Het woord werd gevoerd door de heeren Rengelink en Huve, voorzit- ters respectievelijk van den Algemeenen Ne derlandschen Textielarbeidersbond „De Een dracht" en de „Landelijke Federatie van cTextielarbeiders". RADIOFONISCH WE ER BERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen 21 Sept. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisdi Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstaud 763.6 te Zurich. Laagste barometerstand 744.7 te Sarna. Verwachting (van den avond van 21 Sept. tot den avond van 22 Sept) Matige tot krachtigen zuid-westenlijke wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen, weinig verandering in tempera- tuur. BURGERLIJKE STAND. GETROUWD. Anton Zwaansv/ijk en Hendrika Dik. GEBOREN: Theodoras Dirk, z. v. Dirk Ypelaan en Jo nanna Geertmida Smith. Johan Gerrit, z. v. Jan Evert Schwantje en Neeltje Bruin. OVERLEDEN. Guurtje Dekker gehuwd met Lourens Briefjes 71 jaar. JUBII.EUM B. HOEK. Gisteren is de heer B. Hoek, directeur der plantsoenen, in een gemeenschappelijke ver- gadering van Burgemeester en Wethouders en de commissie van bijstand voor de plant soenen, gehuldigd in verband met zijn 25- iarig jubileum in dienst der gemeente. De Burgemeester heeft den heer Hoek de eilveren medaille uitgereikt. WERKLOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDSBEMIDDELING. Verschenen-is het verslag van den Gemeen- telijken Dienst der WerklooshHdsverzekering en Arbeidsbemiddeling, tevens Districts Ar- beidsbeurs ovu het jaar 1920 COM ITS VOOR TOONEEL- UITVOERIN JEN De eerste voorstelling zal plaats hebben, /ooals uit de advertentie in dit nummer biijkt, op Vrijdag 30 September a.s. Het te geven stuk zal zijn een nieuw blijspel van dit seizoen „Kleeren maken de Vrouw" van George Paston, waarin Fie Carelsen met zeer groot succes in <ie hoofdrol onttw* Fctiige persb'eoordeenngen mogen hl-er vol- gen: De Vrijheid. Stuk en vertooning maakten den avond tot een zich in heel veel applaus hartelijk la- Chen, open doekjes en bloemen uitend groot succes voor het Hofstadtooneel. De Telegraaf. Wanneer men in een verhaal neerschreef, dat dezelfde vrouw er bepaald leelijk uit kan zien, zoo dat geen man ooit zin in haar kan krijgen en dan opeens zoo bekoorlijk, dat zij alle mannen het hoofd op hoi brengt, zouden wij misschien zeggen: nu ja het papier is ge- duldig, maar op het tooneel kan het bewezen worden. Dat heeft het tooneel voor onder meeren zoo was het juist de amusante voorstelling om het seizoen mede te openen. De Maasbode. Een aardig niet te zwaar stuk. Het is licht verteerbaar, maar er zit toch moraal in. De premiere was een groot succes. Het stuk zal dezen winter wel niet van het repetoire ver- dwijnen. Wie zich een avond amuseeren wil, kunnen wij het aanbevelen. Rotterd. Nieuwsblad. Om me th^-en om en he id te kunnen verkla- ren, datJ|^Btn maken de vrouw een onder- houdend^^Bekelijk en knap geschreven blijspel ^^^^Rirlijk een blijspel met een klueht, c^^^nderdaad een spel waarin op geestige wij|^eel belangwekkends over de verhouding IBschen de twee seksen tot uiting is gebrachtDe vertooning in haar geheel had succes. Haagsche courant. Een alleraardigst, dikwijls zelfs geestig blijspel, geborduurd op een goed gevonden stramien: het uiterlijk van de vrouw beslist over haar succes bij de mannen. Dat is wel niet heelemaal waar, maar heelemaal on- waar is het toch ook niet. Het gegeven is in tal van aardige, prettige bezighoudende tooneeltjes verwerkt en de dialoog is on- derhoudend, zoodat men zich voortdurend amuseert. Een goede vlotte vertooning van een knap op elkaar ingesteld ensemble. GROOTE MANOEUVRES BIJ HET 21e REGIMENT INFANTERIE. Het 21e Regiment Infanterie (de jongens uit Alkmaar en Omgeving), thans voor oefe- ningen te Harderwijk verblijf houdende, zal op 22 en 23 September aeelnemen aan de oefeningen in Divisie-Verband te Amersfoort. Het Regiment wordt daartoe per extra-trein op Amersfoort gedirigeerd. Na afloop van de manoeuvres vertrekken de soldaten vanuit Harderwijk met groot-verlof, n.l. op 24 Sep tember. Op 28 September a.s. wordt het admi- nistratief kader der herhalingslichtingen van de Infanterie in het genot van groot-verlof gesteld. VER BETE RING VAN DEN VAARWEG OVER HET ALKMAARDERMEER. Uit de beigrooting voor 1928 van het De- partement van Waterstaat biijkt het volgen- ue: Bijdrage aan de provincie Noordlholland in de kosten van verbetering van den vaarweg over het Alkmaardermeer. Zooals bekend mag worden geacht, heeft de provincie Noordhol- land in 1920 eene commissie benoemd om voorstellenr te doen ten- aan zien van de te ver- richten werkzaamheden om te komen tot bete- re waterwegen op het vasteland van het noordelijk deel van Noordholland, voorname- lijflc in Westfriesland. Deze commissie heeft in 1925 haar rapport uitgebrac'ht en als gevol-g hiervan heeft de provincie besloten te doen overgaan tot het uitvoeren van verschillende werken. Daaronder komt in de eerste plaats voor het verbeteren van den vaarweg over het Alk maardermeer, ddch in het besluit van de Sta- ten om hiertoe over te gaan werd de voor- waarde gesteld, dat het Rijk in de kosten van het werk 1/3 gedeelte zou bijdragen. De ver- ruiming van den vaargeul op het Alkmaar dermeer is voor de scheepvaart van groot be- lang, weshalve de ondergeteekende voorstelt het bedoelde subsidie te verleenen. Aangezien de kosten van het werk worden geraamd op 80.'000, zal de Rijiksbijdrage kunnen worden verleend tot een maximum bedrag van 27.000. RECTIFICATIE. Door het invoegen van een verkeerde cor- rectieregel komt in het ingezonden stuk van den heer Nagelhout in ons vorig nummer een onduidelijkheid voor, die verbetering vraagt. Er staat namelijk: „Nog wat meer van zulke vrienden en we zijn" geleefd te worden. Dit moet zijn: ,,Nog wat meer van zulke vrienden en we zijn er geweest". LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 7.35 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. De Tentoonstelling van de afd. Alk maar van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Wat gisteravSnd en zelfs vanochtend nog niemand durfde hopen of verwachten, is ge- beurd: zon en wind hebben het gewonnen van de loodz\vare sombere regenwolken. Een stralende zon brak door en goot hare stra- len over de stad, waar de verschillende inzen- dingen reeds gereed stonden om de belang- stellend'en te ontvangen. En deze hebben zich niet onbetuigd gela ten. Honderden bij honderden bewogen zich de menschen over Waagplein (inzendingen vce), Marktstraat, Hofplein en Nieuwesloot (vee, schapen en varkens), Korte Nieuwesloot (slachtpaarden) en Korenbeurs (kippen, ko- nijnen, duiven, fruit, enz.) De opening door den heer Govers. Om elf uur, toen de keuringscommissies hun werk grootendeels beeindigd haddeu, werd de tentoonstelling officieel geopend door den heer D. J. G o v e r s, voorzitter van de afd. Alkmaar van de H. M. v. L. Be- halve verschillende bestuursleden waren bij het Waaggebouw een groot aantal dames en heeren samengekomen, onder wk wij op- merkten den heer Wendelaar, burgemeester, den heer Hoekstra gemeeniesecretaris, wet- houder Ringers en den heer Walraven, com- missaris van politie. De heer Govers met zijn vreug- yver uit ce spreken, dat een lief Sep- I tembefzonnetje was te voorschijn gekomen, en met als zijn overtuiging te kennen te ge ven, dat de tentoonstelling zeker zal slagen. Hij heette alle aanwezigen hartelijk wel- kom, speciaal den burgemeester en de ledcn van het Dagelijksch Bestuur der gemeente, al had hij daarvan graag meerderen begroet. Spr. zag in de aanwezighedi van zoovek personen een blijk van belangstelling voor de expositie van de H. M. v. L. In't bijzonder heette spr. ook welkom den heer D. de Boer Dzn., uit Stompetoren. Het deed hem genoegen dezen bier te mogen zien en nog te mogien begroeten als voorzitter van de H. M. v. L. Spr. betreurde het in het be- lang van den landbouw in het algemeen en in dat der afd. Alkmaar in het bijzonder, dat de heer de Boer door de wet dier Maatschap- pij is gedwongen die functie meer te leggen. Herinnerend aan de vergadering te Ridder- kerk, zei de hr. Govers dat de huldiging, den heer de Boer daar gebracht, hem bijzonder genoegen deed en zeker zeer velen met hem, omdat daarin lag een erkenning van diens groote verdiensten. Spr. hoopte dat de aftre- dende voorzitter nog lang in goedie gezond- heid1, als tot dusver en met grooten lust mag meeleven met de H. M. v. L. Voortgaande, bracht de heer Govers den burgemeester dank voor diens tegenwoordig heid en beval ook voor het vervolg de be- langen der afdeeling bij het Dag. Bestuur der Gemeente aan. Dank bracht spr. vervolgens in de eerste plaats aan de vele inzendiers op de tentoon- stelling, die hierm-ee een steentje bijdiragen tot haar welslagen. Hiertoe werken ten zeerste mede de vier fokvereenigingen van de lichtere gronden, die dit jaar hare keu- ringen op deze Alkmaarsche tentoon- toonstelling houden en daarvoor was spr. hartelijk dankbaar. Die organisaties zijn nog wel jong, maar spr. was overtuigd, dat zij er krachtig toe zullen kunnen meewerken, dat het vee van de lichtere gronden wat exteri- eur en melkopbrengst en zuivelwaarde be- treft, zal kunnen wedijveren met den veesta- pel van de zwaardere gronden. Een weinig benijdenswaardige taak noem- de spr. die van de jury, omdat zij immers altijd bemerkingen krijgt en dat zij des- •onclanks toch haren arbeid had aanvaard stelde de beer Govers op hoogen prijs. Dank bracht hi, ook aan de regelLngs- commissie, die ook nu weer een moeitijike taak had, maar zich daarvan scbitterend had gekweten. Wij kunnen niet buiten zoo'n commissie, zei spr., omdat men toch niet al- les zelf kan doen, maar alies is verricht zoo danig,, dat er niet te kort komt aan wat wij beoogd hadtien. Voorts bracht spr. dank aan de commis sie, die als altijd weer voor de feestelijk- beden had gezorgd en nu weer, evenals ver- leden jaai het concours-hippique had ver- vangen door een harddraverij op de korte baan. Aangaande het door de feestcommis- sie weder op het programma gezette vuur- werk deelde spr. mee, dat de leverancier, de firma Schuurmans uit Leeuwardep, daaraan en extra-nummer heeft toegevoegd uit er kenning, dat hij nu 25 jaren achtereen hier het vuurwerk heeft gefeverd voor de feesten bij: de jaarlijksche tentoonstelling der H. M v. L. Verder richtte spr. een woord van harte- lijken dank aan alien, die medailles gaven, waardoor de lijst van bekroningen kon wor den uitgebreidi; aan de leden der wijkcom- missies, die ervoor zorgdien, dat de feest- commissie over voldoende gelden kon be- schikken; aan den commissaris van politie voor diens goede orde-maatregelen; aan de muziek, die zich als steeds weer bereid toonde, het feest op te luisteren en last not least aan de pers, de koningin der aarde, die zich ook nu weer gesteld had in dienst van de belangen van land- en tuinbouw en vee- teelt. Met het uitspreken van zijn overtuiging, dat ook deze tentoonstelling zal meewerken aan bet krachtiger maken van landbouw en veeteett, in het belang van de stad en hare wijdie omgeving, verklaarde spr. deze 46e tentoonsteliling voor geopend. (Fanfares). Hierna nam de burgemeester het woord. Hij dankte voor de aan zijn adres ge- richte vriendelijke woorden en decide mede. dat de niet aanwezige leden van het Dag! Bestuur hem hadden verzocht, hen te veront- schuldigen wegens uitstedigheid. Wat de heer Govers had gezegd ten aanzien van den heer De Boer, onderschreef spr. volkomen. Ook mijinerzijds, aldus de beer Wendelaar, ga ik volkomen mee met de hulde, den heer De Boer gebracht. Ook ik voel leedwezen over zijn aftreden als voorzitter van de H. M v. L., omdat i'k het een voorrecht achtte voor deze streken, dat hij voorzitter was van die organisatie. Hij heeft krachtig meegewerkt aan de onhvilckeling van den landbouw in dieze streken. Verheugd was spr. over het groote aantal inzendingen, omdat zij den landbouw en de veeteelt ten goede komen en hij dankte de afd Alkmaar van de H. M. v. L., dat zij telken jare zoo'n tentoonstelling organiseert. Deze behoort bij Alkmaar, zei spr., zij is iets echt Alkmaarsch geworden, Eenmaal per jaar, op den dag der tentoonstelling, laat Alk maar zich van zijn eigen kant Zien. Spr. eindi'gde met de best® wenschen uit te spreken voor de Alkmaarsche afdeeling en de door haar georganiseerde expositie. De heer De Boer aan het Woord. De heer D. d e B o e r D z., riep in de her- innering terug den tijd, toen hij werd geroe- pen als Leu r incest er op te treden. Het was in den tijd, dat de heer Jn. Frans als zoo- danig optrad. Ernstige m-eeni ngsverschill en over de vetheid der dieren deden zich voor, gelijk spr. nag.ing. Deze waren een afzonder- lijke bespreking overwaard en waren aan- leiding voor een nieuwe richting in het ten- toonstellingswezen. Hierover nadier uitwei- dende, betoogde spr., dat er groote belang- rijke tentoonstellingen worden georgani- seerd, maar dat daarnaast de kleinere, plaat- sielijke of streek-exposities hun eigen belang zullen blijven behouden. Zij zullen zeker ten alien tijde veel belangstellenden blijven trek ken, omdat men daar oijeen brengt alles, wat in die stneek als het beste is aan te merken. Dank bracht spr. aan den burgemeester voor de waardeerende woorden, tot hem ge- sproken. Zij gaven hem het bewijs, dat de werkrichting van de H. M. v. L. in het be lang van den landbouw niet alleen in die krlngen, maar ook daarbuiten wordt ge- waardeerd. De officieele opening van de tentoonstelling was hiermede afgeloopen. Een deel van het Stedelijik Muziekkorps speelde den „Land- bouwmarsch" van den directeur den heer H. A. Maas, en eenige andere stukken, waarna het publiek zich verspreidde over het tentoon- stelhngsterrein. De exposities. Voor de eerste maal had er dit jaar een keuring plaats van het v e e derlichte- regrond en. Wij kregen van dit vee een over het geheel zeer gunstigen indruk Meermalen getuigden de leden der jury, dat zij een dergelijke goede kwaliteit vee van de lichtere gronden niet hadden durven ver wachten. Vooral de inzendingen uit Uitgeest waren mooi. De groepen jongvee gaven wel den indruk, dat er serieus gefokt wordt. Aangaande de schapen mogen we ge- rust zeggen, dat de kwaliteit goed was. Er werden zeer vele rammen verkocht tegen prijzen, die liepen van 70 tot 95 voor halfjarige deiren. Verschillende ervan gingen naar Groningen, Friesland en Utrecht. Wat varkens betreft, trok de uitermate uniforme collectie de aandacht. Er bestond hiervoor dan ook een bijzonder groote be langstelling. Het viel ons op, dat de kwali teit der varkens in de laatste jaren enorm vooruit gaat. De slachtpaarden trokken de aan dacht om hunne bijzonder goede kwaliteiten. We hoorden verschillende malen de opmer- !king, dat heel wat dieren van zeer veel min- dere kwaliteit in verschillende bsdrijven da- gelijks nog goede diensten vsrrichten. Dit be- wijst dus wel, dat lang niet de slechtste paar- den voor de slachtbank bestemd worden. In de Korenbeurs vraagt allereerst de inzending pluimveevoe- der van Hols' fabrieken te Voorburg de aan dacht. Dan volgen de inzendingen duiven, konij- nen, kippen en ganzen, waaronder vele exem- plareti opvallen door bouw of kleurenpracht soms door beide. Van een groot aantal soor- ten en rassen dezer dieren waren exemplaren ingezonden. Een mooie etalage is die van de heeren Wittebrood en Scheepmaker, die op keurige wijze appels, peren, druiven enz. toonden. De muur aan de achterzijde van de stand was heel aardig door bananen en druiven gecamoufleerd. De heer Schipper, van de Oudegracht, toonae daarnaast wat ltij vcrmag t€ levcrem mooie gele andijvie, pracht kool, boonen en augurken in allerlei soort en voorts heerlirk fruit. J Aan een Nederlandsche Industrie ver- ieende de firma Jan de Vries een ruime plaats, n.l. aan haar viiiegen doodend sproeimiddel: Vrdesia's doodcnde straal, ter yerdelging van viiegen en muggen. De spui ten, die bij de toepassinig moeten worden gebruikt, waren daarbij natuurlijk ook ge- etalieerd, evenals -een schapenwasehmiddel.' De heer H. C. Stoutjesdijk exposeerde een mooie collectie tuinbouwartikelen. v^n de kweekerij van den heer Groen te yt- Pancras viel een inzending dahlia's te bewanderen. i Inzendingen ter optuistering op het Hofplein en de Nieuwesloot. Het waren meest de oude bekenden, die hier uitkwamen. De firma Jac. Met expo seerde een serie Ford- en Chysten-automo- bielen in verschillende prijzen en voorts eenige sierldjke rijtuigen. Auto's zagen we voorts van den heer Klaas Baas (Kennemerstraatweg) en de Ken- nemer Autogarage (dir. de heer J. C. Pou- wels). Eerstgenoemde exposeerde een Miner- va-vrachttruc, eenige Mathis-wagens en een Paige-auto. Laatscgenoemde lliet eenige Chevrolets en een Pontiac zien. De heer G. de Boer uit de Hekelstraat was als altijd tegenwoordig met .een mooie collectie meubelen, gemaakt van pitriet. Natuurlijk ontbrak ook dezen keer niet de heer H. Kaal met een ruime collectie rijwie len en een slangenwagen. Een andere oude bekende op de jaarlijk sche tentoonstelling is de heer J. Lind Az., die ook nu weer een keur van artikelen uit zij,n zadeknakerij ten toon stelde. De heer A. van Tiel exposeerde met een uitgezochte collectie Miele-waschmachines en verder stallantaarns en gereedschappen. Van den heer Zuiker valt een keurige in zending naaimachines te bewonderen merk Gritzner. Voor driewielde karren en kruiwagens voor land- en tuinbouw blijft altijd nog een goed adfes de heer T. Beers, blijkens zijn in zending van vandaag. W aschmachines en gereedschappen voor door den heer Hulskainp aan de Marktstraat. de zuivelindustrie zijn nog tentoongesteldl t-. Bekroningen. De lijst van de bekroningen la ten wij hier volgen: KAASKEURING. De uitslag van de kaaskeuring vanwege den Nieuwen Bond van Zuivelfabrieken, gis- ter alhier gehouden, is als volgt: deelnemers 14 fabrieken: le pr. „Vita Nova" te Heer- hugowaard 81 p.; 2e pr. „de Volharding" te Hauwert, 77 p.; 3e pr. „dte Eendracht" te Wogmeer, 76 p.; 4e pr. „de Concurrent" te Anna Paulowna, 7414 p. UITSLAG WOLKEURI'NG. Vachten van geregistreerde rammeni: le prijs J. de Wit, Burgerbrug, met de 9 3 K.G. eerste kwaliteitsvacht van ram 663. 2e prijzen ram 635 van G. Vis Cz., Ven- huizen xen ram 671 van L v. Reeuwijk, Hoofddorp, beiden van prima kwaliteit. 3e prijs ram 621 van M. Sipaan, Sint Pancras. Eervol vermeldl dienen te worden de rain- men van A. Dekker te Oterleek, D. Pijper te Spanbroek, C. D. Kaaskooper te Oosthuizen, M. Kant te Schagen en F. Veul te Hem. Vachten van 4 eenjarige ooien van &n vader afkomstig. 1 e prijs met een buitengewonen voorisprong 4 kinderen van ram 581 met gemiddeld 6.9 K.G. wol van beste eerste en prima kwa liteit. Een extra ordinaire praestatie. Eige- naar Jn. Buisle Ursem, welke met een twee- de gioep van dezen ram nog een eervolle vermelding bekwam. 2e prijs A. H. Doets te Hoorn met kinde ren van ram 511 en 3e prijs C. Donker te - Scfiellinkhout met kinderen van ram 585. I Nog werden eervolle vermeldingen toege- kend aan groepen van A. Bijman te Span broek en H. J. E. v. Hoorn te Wieringer- waard. Collectie van 4 vachten van oudere ooien 4 inzendingen. le en 3e prijs D Schoenmaker te Hoog- karspel; 2e prijs A. Bijman te Spanbroek. Collectie van 6 vachten van weideschapen 2e prijs J. Raat Dz. te Burgerbrug GEREGISTREERD VEE. Vereenigingsgroepen. le pr. Fokver. Stompetoren; 2e pr. Fokvef. Uitgeest; 3e pr. Fokver. Duinstreek; 4e or" Fokver. Schoorl. r Folckersgroepen. 5 stuks ou der vee. le pr. K. Feeke, Krommenie; 2e pr. J van Twuyver, Uitgeest; 3e pr. E. D. Govers, Alkmaar; eerv. verm. S. Kalverboer, Stom petoren. Fokfamilie (moeder met 3 kinderen). le pr. H. J. Bruin, Stompetoren (Rood 24) 2e pr. J. Posch, Stompetoren (Feikje 9); 3e pr. E. D. Govers, Alkmaar (Friso 3); eerv. verm. E. D. Govers, Alkmaar (Blauw 7) Groep jongvee (3 hokeklingen 3 kalveren). le pr. A. IJff, Krommenie; 2e pr K Fee' ke, Krommenie; 3e pr. E. D. Govers, Alk maar; eerv. verm. K. Feeke, Stompetoren. Gr::p 5. Hokeklingen van 1 vader le pr. kinderen van Coustantijn Theo 3; pr I- nderen van Jonge Meine 12; 3-. pr. - t. Constantijn Jacob 14; eerv. verm. Lnvan Adriaan 14. 5. Kuikalveren van 1 vader. 1- i-i kinderen v. Frans Nicolaas; 2e pr kinaeien v. Max Constantijn 54; 3e pr kin deren van Constantijn Jacob 14; eerv. verm, kinderen van Adriaan 14. Stierkalveren met tpoedsr. le pr. E. D. Govers, Alkmaar; 2e pr. A Over, Stcmpetoren; 3e pr C. Kramer Glij- nes, Stompetoren; eerv. verm D. Rus, Stom petoren. Oudere Stieren (Stompetoren) le pr. D. Glijnis, Stompetoren; 2e pr. I Borst, Alkmaar. Melkkoeien (Stompetoren). le pr. S. Kalverboer, Stompetoren; 2e pr. E. D. Govers, Alkmaar; 3e pr. A. Over Stompetoren; eerv verm. E. D Govers, Alk maar Twenters (Stomp.) le pr. Jan Feike. Stompetoren; 2e en 3e pr. E. D. Govers, Alkmaar. Vaarsen (Stompetoren). le pr. H. J. Bruijn, Stompetoren; 2e pr J Posch, Stompetoren; 3e pr. A. Over, Stom petoren. Groep Kuikalveren (Stompetoren) le pr. kinderen van Max Constantijn 54; 2epr. kinderen van Constantijn Jacob 14 Groep Hokkelingen (Stompetoren). le pr. kinderen van Constantijn Theo 3; 2e pr. kindereh van Jonge Meine 12; 3e pr. kin deren van Constantijn Jacob 14. Groep Jongvee (Stompetoren) le pr. E. D. Govers, Alkmaar; 2e pr J. Feeke, Stompetoren; 3e pr. D. Glijnis, Stom petoren, eerv. verm. J. Posch, Stompetoren. Groep 5. Oudere dieren (Stompetoren). le pr. E. D Govers, Alkmaar; 2e pr. S. Kalverboer, Stompetoren; 3e pr.. rt J. Bruijn, Stompetoren Vaarsen (Uitgeest). le pr. P. Waagmeester, 2e en 3e pr. J v. Twuyver, beiden te Uitgeest. Inzendersgroep (Uitgeest). le pr. K. Feeke, Krommenie; 2epr. J. v. Twuyver, Uitgeest! 3e pr. A. IJff, Uitgeest. Melkkoeien (Schoorl). le pr. Wed. A. Dapper, Schoorl; 2e pr. D Duirn Wz., Schoorl, 3e pr. M. Kaag, Schoorl Hokkelingen groep (Schoorl). le pr. Wed. A. Dapper, Schoorl; 2e pr. D. Duin Wz., Schoorl; 3e pr. C. Duin, School. Melkkoeien (Dninstreek). le en 2e pr. A. Jonker, Egmondermeer; 3e >r. C. van de Pol, Bergen; eerv. verm. 'Jhr. Jarnaart, Bergen. Twenters (Duinstreek) le pr. E. de Boer, Egmondermeer. Vaarzen (Duinstreek). le pr. E. de Boer, Egmondermeer; 2e pr. N. W. Groot, Egm. a. d. Iioef; 3e pr. E. d« Boer, Egmondermeer. Hokkelingen (Duinstreek). le pr. A. Jonker, Egmondermeer; 2e er 3e pr. E. de Boer, Egmondermeer. Kuikalveren (Duinstreek). le pr. A. Jonker, Egmondermeer; 2e pr R. Roskam, Bergen; 3e pr. Jhr. Barnaart Bergen. DR'ACHTIG VEE. Open klassen. Afgewisselde koeien. le pr D. Haremaker, Koog a. d. Zaan; 24 en 3e pr. Jb. Vethaak, Alkmaar. Niet afgewisselde koeien. Le pr. niet toegekend 2e pr.; C. Franzen. Koedijk. Schotten, met minetens 4 breede tanden. le pr. P. Otjes Mz., Beemster; 2e pr. J J. Stroomer, Oudorp. VET VEE. Open klassen. Het beste en fijnste Vette Vee. Vette Koeien (afgewisseld). le pr. D. de Geus, Z.- en N.-Schermer; 2t pr. Jb. de Ridder, Purmerend; 3e pr. C. Met, Beemster. VETTE KOEIEN. (Niet afgewisseld). le pr. K. Visser, West-Beemster; 2e pi C. Met, Beemster; 3e pr. S. Bloemendaal Amsterdam; Med. v. d. Alkm. Slachtveever zekering, D. Rodenburg, Deft. VETTE SCHOTTEN. le pr. Corns. Bleeker, Beemster; 2e pr. C Groenewoud Kramer, Stompetoren. VETTE KALVEREN. le pr. J. M. Groot, Alkmaar; 2e pr. 'Jb Schaper, Oosterblobker. D. WOL VEE. I. VET VEE. Beste fijmste vette schapen, geb, in '26 (10 at.) lie pr. A. Bakker Gz.. BobbelcLijk; 2e par. Gemeentereiniging Alxmaar; 3e pr. Jb. Kramer Hz., Koedijik; eerv. verm. M. Groot- Akersloot. Beste fijnste Overhouders (geen rammeni) geboren in 1927 (10 stuks). le pr. R. E. Schermerhorn, Z. en N.-Sclw^ mer; 2e pr. dezelfde; 3e pr. O. Framaftv Oterleek. a. TYPE TEXELSCH. RammeUj eeboren in 1924 of vrogggi, -v cx

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2