Attentie. m Naaihaizen, erna RINGER) VAN DER SLUIS, flinke Disnstbode, nette Werkster en flinke leisjes. een net Meneisje, net Dagmeisje. Jongens en leisjes HUISNAAISTER PAKHUIS ft w Best tehuis 3 Tm een beige pmml-regenjas WacM geen oogenbllh |j J meer met adverteeren Modepiaatjes van een Parisienne. BONBONS. mat wrrukkzlijkz framboz&nvuihnc Da koninqin ckr le pr. H. Wessels, Sijfoelcarspei2e pr. A. Bijman, Spanbroek; 3e pr. P. Konijn, ven huizen; 4e pr. F. J. Groot, Starnmeer. Rammen, geboren in 1925. le pr. K. Rosier Jz., Midiwoudl; 2e pr. M. Kant, Schagen; 3e pr. K. Roster Jz., Mid woud; 4e pr. R. Visser Cz., N. Beemster. Rammen, geboren in 1926. le pr. D. Schrooder, Hensbroek; 2e pr. P. Kooijman, Wognum; 3e pr. W. Kool, Ven huizen; 4e pr. Jac. de Wit, Burgerbrug. Ramlammeren (drietallen), van een vad'er- dier, geboren in 1927. Bronz. med.: C. Wit, Midwoudl; A. Bij man, Spanbroek; D. Schoenmaker, Hoog- karspel; eerv. verm.: 2 maal Gebrs. Hoge- toorn, N.-Beemster; W. Kool, Venhuizen; K. Roster Jz., Midwoud; C. Stapel Pz., Hoog karspel; H. C. Kooij, HarenkarspelC. Don- ker Az., Hoogwoud. OOIEN met hare in 1927 geboren lammeren, waar- onder ielkens minstens een ramlam. (Ooien met meer dan 1 lam). le pr. fokker-eigenaar: C. Wit, Midwoud; 2e pr. eigenaar: M. Kant, Schagen; 3e pr. fokker-eigenaar: D. Schoenmaker, Hoog karspel; 4e pr. eigenaar: C. Stapel Pz.:, de Hout, Hoogkarspel. OOIEN met hare in 1927 geboren ramlammeren. (Ooien met 1 ramlam). le pr. eigenaar: A. Dekker Kz. en Co., Oterleek; 3e pr. fokker-eigenaar: P. Konijn, Venhuizen. i OOIEN i (viertallen), geboren in 1925 of vroeger. le pr. met kamp. pr. K. Bregman Jz., N.- Beemster; 2e pr. D. Schoenmaker, Hoog karspel; 3e pr. P. Konijn, Venhuizen; 4e pr. D. Schoenmaker, Hoogkarspel. OOIEN (viertallen), geboren in 1926. 1 le pr. P. Konijn, Venhuizen; 2e pr. H. J E. van Hoom, Wieringerwaard; 3e pr jb. Eelman Gz., Eierland, Texel; 4e pr. A. Klare Dz., Kolhorn. OOILAMMEREN (viertallen), van een vaderdier, geboren in 1927. le pr. A. Dekker Kz. en Co., Oterleek; 2e pr. A H. Doets, Hoorn; 3e pr. Gebrs. Hoge- \oorn, N.-Beemster; 4e pr. K. Bregman Jz., -Beemster. E. V ARK ENS. I. VET VEE. De beste fijnste vette varkens (3 stuks). le pr. A, Schouten, Berkhout; 2e pr. en (erv. verm. P. Frans, Heiloo De fijnste varkens, het meest geschikt voor de slachtbank, niet zwaarder dan 150 kilo. (3 stuks). le en 2e pr. Firma Luiting, Alkmaar; eerv. verm. R. K. Land- en Tuinbouwhuis- houdschool te Bergen. Beeren, geb. in 1925 of vroeger. le pr. met kampioensprijs Wed. N. Bak- ker, Heiloo; 2e pr. A. de Groot, Stormpeto- ren; 3e pr. Varkensfokvereeniging „Spierdijk te Spierdijk. Beeren, geb. na 31 Dec. 1926 en voor 1 October 1926. le pr. P. Nooij Cz., Midwoud; 2e pr. P. Bcerepoot, Wognum; 3e pr. P. Brakeboer, Opmeer; 4e pr. C. Schipper, Graft. Beeren, geb. na 30 Sept. 1926 doch niet jonger dan 6 maanden. le pr. J. Bleeker Cz., Assendelft; 2e pr. Wed. N. Bakekr, Heiloo. DRACHTIGE ZEUGEN, geboren voor 1 Sept. 1925. (De dekkingen moeten geregistreerd zijn). le pr. Jac. Nierop, Kwadijk; 2e pr. D. Schoen, Benningbroek; 3e pr. Jac. Nierop, Kwadijk; eerv. verm. N. v. d. Veiden Egmond aan den Hoef. DRACHTIGE ZEUGEN, geboren na 31 Augustus 1925, doch voor 1 Januari 1927. (De dekkingen moeten ge registreerd zijn). le pr. Jb. Nierop, Kwadijk; 2e pr. S. Borst, Heer-Hugowaard3e pr. A. de Haan, N.- Beemster; eerv. verm. A. de Haan, Noord- Beemster. ZEUGEN, geboren voor 1 September 1925 met biggen. (De vader der biggen moet geregistreerd zijn). le pr. P. Borst, Heer-Hugowaard-Noord; 2e pr. P. Blankenaaal, Omval, Stompetoren; 3e pr. J. Swart W. Pz., Egmond-Binnen eerv. verm. C. Spil, Zuidermeer, Berkhout. ZEUGEN, geboren na 31 Augustus 1925, doch v6or 1 September 1926, met biggen. (De vader der biggen moet geregistreerd zijn). le pr. S. de Vet, Oudkarspel; 2e pr. A. A.ppel, Heer-Hugowaard-Noord; 3e pr. G. Vlaar. Benningbroek; eerv. verm. J. Bleeker Cz., Assendelft. JONGE FOKVARKENS, geboren of of na 1 Januari 1927 In te zen- den 4 stuks uit een toom. (De in deze ru- briek in te zenden dieren moeten door de inzenders gefokt zijn). le pr. Wed. P. Boots, Avenhorn. SLACHTPAARDEN. Onafgewisselde slachtpaarden. le pr. G. de Wit, Alkmaar, met den kam pioensprijs van den bond; 2e pr. G. de Wit, Alkmaar. Afgewisselde zware Paarden, boven 650 kilo levend gewrcht. le pr. K. Besse, Alkmaar; 2e pr. D. Smit, Alkmaar; eerv. verm. G. de Wit, Alkmaar; eerv. verm. G. de Wit, Alkmaar. Alk- A lk- verm Lichtere atgewisserae Slachtpaarden tot een maximum gewicht van 650 kilo, le pr. J. Th. Knip, Alkmaar; 2e pr. G. de Wit, Alkmaar; eerv. verm. Wed. H. Langen- dijk, Abbekerlc. KLEIN VEE. Hoenders, minstens 4 maanden oud. Uit- sluitend trio's (2 kippen met haan). Hollandsche Hoenders. Kraaikoppen. 2e pr. Hoenderpark „de Kraaikop", maar. le pr. niet toegekend. Hollandsche Hoenders. le pr. Hoenderpark ,/de Kraaikop", maar. Orpingtons, le pr. W. de Wit, Alkimaar. Wyandotten, a kl. le pr. N. P. Wortel, Oudorp; e N. P. Wortel, Oudorp. Plymouth Rocks le pr. W. de Wit, Alkmaar. Rhode Islands, le pr. W. de Wit, Alkmaar, 3e pr. E Von keman, Zuidlscharwoude; eerv. verm. E. Vonkeman, Zuidscharwoude, 2e pr. niet toe gekend. Leghorns, wit. le pr. C. Korn, Oudorp; 3e pr. A. Booij, St. Pancras; 2e pr. niet toegekend. Leghorns, a. kl. le pr. H. Heitink, Alkmaar; 2e pr. C. Korn, Oudorp. Niet genoemde rassen le pr. E. Scheepmakeir, Alkmaar. KRIELEN. Wyandotte, le pr. H. Machielse, Alkmaar; 2e pr. J. Langenberg, Alkmaar. Java. le pr. J. Stikvoort, Alkmaar; 2e pr. P. Bakker, Alkmaar. Engelsche. le en 3e pr. en 2 eerv. verm. H. Machielse, Alkmaar; 2e en 3e pr. H. A. Egbergen, Alkmaar. Niet genoemde rassen. le pr. E. Vonkeman, Zuidscharwoude. Ja- n Zijdchoen; 2e pr. J. Stikvoort, Alkmaar. it Leghorn. 3e pr. F. Luijting, Alkmaar. Plymouth Roks Columbia; eerv. verm.: D. G Meijer, Alkmaar. Plymouth Roks Wit; Dezelfde Plymouth Roks Columbia. KON1JNEN. i Vlaamsche Reuzen. Haaskleur. le pr. H. Feldberg, Alkmaar. V laamsche Reuzen. Andere kleuren. le pr. G. ten Hoeve, Alkmaar; 2e pr. J Bleeker, Warmenhuizen; eerv. verm. Gebr. Smit, Broek op Langendijk. Vlaamsche Reuzen, fok 1927. le pr. G. ten Hoeve, Alkmaar; 2e pr. H. Feldberg, Alkmaar; 3e pr. C. Koeman, Alk maar; eerv. driemaal B. v. Er'kelens, Alk maar. Lotharingers. le en 3e pr. A. J. Hasters, M.-Beemster; 2e pr. en eerv. verm. Th. de Waard, Uitgeest. Weeners. le pr. B. R. Tenkink, Alkmaar. Havanna's. le pr. D. Wester, Oudorp. Hollandsche Konijnen. le, 2e en 3e pr. Corrie v. d. Mculen, Alk maar. Tan-Konijnen. le pr. S. B. Bcersma, Heiloo. Blue. Niet genoemde rassen. le pr. N. P. Wortel, Oudorp. Papillon;2e pr. S B. Boerma, Heiloo. Papillon.; 3e pr. D. Wester, Abastra; eerv. verm. S. B. Boer ma, Papillon; D. Wester, Oudorp. Abastra. Voecfster met jongen, groote rassen. 2e pr. K. Molenaar, Oudkarspel. Nesten jongen, groote rassen. le pr. G. ten Hoeve, Alkmaar. Voedster met jongen, mid Eerv. verm. S-. B. Boerma, Heiloo. Papil lon. Nesten jongen, middenrassen. le nr. B. R. tenkink, Alkmaar. Weeners. Vocdslers met jongen, kl. rassen. le pr. J. Bleeker, Warmenhuizen; eerv verm. D. Wester, Oudorp. Nesten jongen, kleine rassen. le pr. D. Wester, Oudorp. SIERDUIVEN (per paar). Kroppers, alle kleuren. le pr. D. G. Meijer, Alkmaar. Holland Kr. Zilver; 2e pr. Dezelfde Engelsch Dwerg Roodbont. Hagenaars, alle kleuren. Eerv. verm. J. W. Klaver, H.-H.-Waard. Raadsheeren, alle kleuren. le pr. D. G. Meijer, Alkmaar. Oud Holl. Tuimclaars, alle kleuren. le pr. D. G. Meijer, Alkmaar; 2e pr. L. Schwarzer, Alkmaar. Niet gevraagde rassen. le pr. J. Bek, Alkmaar. Silveretten; 2e pr. D. G. Meijer, Alkmaar. Boekareesch Trom- melaar; 3e pr. Jac. Al, Alkmaar. Deensche mlpa zwart; eerv. verm, dezelfde Deensche matpa lever. POSTDUIVEN (per paar). Blauw en blauwkras. le en 3e pr. H. Machielse, Alkmaar; 2e pr. Jac. Al, Alkmaar; eerv. verm. H A. Egbergen, Alkmaar. Zwart en zwartkras. le pr. H. A. Egbergen, Alkmaar. Bont en andere kleuren. le pr. H. A. Egbergen, Alkmaar; 2e pr. H. Machielse, Alkmaar. WATERVOGELS 1—2. Andere soorten eenden. le nr. N. Jol, Alkmaar. Kwakereenden. hlezoeker van een afgetegen hotel„Wai zijn uw voor tvaarden voor een week Directeur; ^Wel, eh, dat weet ik eigenlijk niet" BezoekerhWat, weet u uw eigen prijzen niet Direotenr,,Ja ziet u, er is hier nog nooit iemand een wgak gebteyefl.T *ks (Passing Show). GROENTEN, BLOEMEN en rflUIT. 1 le pr. Firma Wittebrood en Scheepmaker; 2e pr. en verg. zilv. med. J. Groen, St. Pan- eras; 3e pr. H. Schipper, Alkmaar; eerv. verm. M. Groot, Alkmaar. TE'R GPLUISTER'INO. le pr.Jac. Met, Alkmaar, 7 automobielen en 3 rijtuigen; Klaas Baas, Alkmaar, 6 au tomobielen; K. van Boaegraven, H.-H. Waard, een driewielde kar; Kennemer Auto- garage, Alkmaar, directeur J. C. Pouwels, automobielen (5 personenwagens en 1 vracht wagen); Kaal, Alkmaar; van Tiel, Alk maar; 2e pr. B. Hulskamp, Alkmaar, zuivel- bereidingsgereedschappeneerv. verm.: Jan die Vries, Alkmaar, schapenwaschmiddel „Vriesia". Radicaal insecten doodende straal; Firma Bak, Alkmaar, inzend'ing Hols Ochtendvoer; T. Beers, Alkmaar, een drie wielde wagen; J. Lind AzAlkmaar, zadel- makersartikelen; G. de Boer, Alkmaar, man- dlenwerk; H. C. Stoutjesdijk, Alkmaar, land- bouwwerktuigenM. Engel, Alkmaar, rijtui gen; B. Zuiker, naaimachiines. (Nadruk verboden.) Begin September. De Parisienne heeft noo.it veel kleeren te- gelij'k en wat ziji op een oogenblik bezit, past bijna steeds bij elkaar, zoodat ziji het hoedje van de eene combinatie ook bij een andere mantel kan dragen en omgekeerd. Zoo'n ensemble is soms op zichzelf al heel uitge- breid, om voor vele gelegenheden en tempe- raturen te kunnen dienen, en bestaat dikwijls uit 4 stukken, de zoogenaamde „quatre pieces". Dat zijn dan: een jurkje van bijv. crepe de Chine met een vest zonder mouwen en een mantel van zwaardere wollen stof met bontkraag; of de rok en de 3/4 lange mantel zijn van dezelfde stof, bijv. kasha- bure en het vest zonder mouwen en de sweater met mouwen, zijn beide van fijne jersey in iets lichtere toon, soms met een band van de zware, donkerder stof afgezet. De bointkraag is dan weer in de tint van sweater en jersey, bijv. lichtgrijs op donker- grijs of lichtgrijs bij de nieuwe ros-bruine tint. In Biarritz werden deze ensembles al veel gedragen: 't jurkje om te dansen, aan 't dejeuner, op een middag-concert, etc., een kort jasje of vest er biji voor koelere uren en voor de auto de groote mantel met bomt over alles been en't kleine vilthoedje, dat ook bij elk onderdeel past en de kleur heeft van een van de details. Om de „quatre pieces" prettig te dragen, is volstrekt geen Biarritz-omgeving noodig en de meest practische huiselijke vrouwtjes kunnen er pleizier van hebben; zoo bijv. van een beige combinatie: geplisseerd rokje, met fijne stolpplooitjes, waarop een gebreiue jumper van hemeisblauwe wol met korte mouwtjes, daarbij een jasje met twee zakken, gesloten met een stuk of vijf knoopen vo6r onderaan, die een lange puntopening laten, waar de blauwe jumper een vroolijke note geeft. De mantel volgt dezelfde lijnen als het vest-jasje, heeft op dezelfde plants twee zakken onder een patte en een groote chale- kraag en manchetten van echte of namaak vos. Deze mantel heeft een ceintuurtje rcnc- om, zooals veel mantels dit najaar zullen hebben. Deze ensembles-4-pieces moeten voorak rustig wordien gehouden en er moet niet meer dan (en andere kleur ter opfleu- ring worden gebruikt, bijv. rood bij beige- grijs, of een „golf", a. i. een vestje met mouwen van ge'le fijne wol gebreid, bij: rood- bruinc homespun-aehtige stof; kraag van rossige (natuurkleur) vos. De rokjes van deze ensembles, vooral wan- neer ze van de dikke stof van de mantel zijn, hebben het klokmocfel, dat ruimte geeft zon der dikte op de heupen te maken. Ook is soms de voorbaan alleen klokvormig en de achterbaan recht. Deze snit geeft het mode- model voor dezen winter. Zoo'n rokje is meestal aan een plat stuk gezet, zooals ook de meeste rokken met plooien. Die plooien zijn ook weer alleen van voren, meest drie in 't geheel. Aan dunnere toiletjes wordt de ruimte- voor weer op andere matnieren gevormd: door e(n puntige „klink" midden-voor of meerdere in de voorbaan; of gerimpelde ruimte of volants. Mantels worden vo6r in klokvorm gekni.pt als de rokjes en kruisen dan gemakkelijk voor over elkaar, hebbon dan ook meestal geen knoopen, maar wor den met de linkerhand vastgehoudeo. Verdere nieuwtjes zijn, dat we meer en meer lange mouwen zullen dragen, ook aan de „petites-robes du soir", die jurkjes, die we dragen op kleine diners, in den sehouw- burg, behalve op de allermooiste plaatsen in de groote opera, waar voor de heeren rok is voorgeschreven en de dames dus haar aller- grootate gala-toiletten met groot decoilete dragen. De behoefte de kleuren van ons toilet te doen harmonieeren, heeft de mode geinspi- reerd onze bijoux en bloemen in dezellce tint te kiezen, bijv. bloedkoraal met een roode roos, rose koraal met een rose bloem, bij ivoor of paarlen een wit „corsage". Veel zwarfe mantels met lichtgrijs bont op zwarte jurkjes. Veel tunieken dezen winter. De empire-lijn wordt door banden, nerven etc. aangegeven op veel japonnen en man tels. De stoffen zullen volgens schuine lijnen Worden geknipt en met schuine naden ge- naaid. Omdat de kleur van het eenvoudige avond- jurkje veelal zwart is, dragen we daarbij zwartsatijnen schoentjes, meest sandale-mo- del met ccn mooie knoop of gespje. Bij de ge- kleede avondtoiletten laten we schoentjes in de tint van het toilet maken van crepe de Chine, dus niet meer van brocaat of satijn. 't Model is dan het allereenvoudigste, n.l. ,,escarpin", „d(ccilete" of „puinp", wat alle- maal hetzelfde is. Hooge rechte hakken. Overdag dragen we nog steeds combinaties van effen- en reptielen-leer, maar nleuwer dan slangenhuid, dat zooveel nagemaakt wordt, is nu krokodil, samen gebruikt met bruin box-calf. Verder combinaties van grij- ze suede met zwart lak, of roest-bruin lak met hagedis voor's middags. De heel geraffineerde vrouw laat haar tasch en haar schoenen uit hetzelfde vel snij- den; de eenvoudige vrouw met smaak zorgt, dat de tinten niet vloeken, zelfs harmoniee ren. COL1NE. Advertentien, voor het nummer van denzelfden dag bestemd, wor den tot uiteriijk halt elf imr 's morgens aangenomen, uitgezon- derd des Zaterdags. Vraag esi Aanbod tot uiter iijk Vrijdagsavoads 7 uur, en uitsluitend tegen contante be- taling. j&glweftewtieii Getrouwd (bij volmacht): TON ZWAANSWIJK en RIEK DIK die, mede namens wederzijdsche familie, hun dank betuigen voor de veie blijken van belangstelling voor en bij hun huvaflKk ondor- vonden. Ondern. Dolok Ilir Dolok Merangir Sumatra (O.-I.), 21 Sl""- 1927 Alkmaar, Heden overleed, na een Jang, doch geduldig lijden, onze geliefde Kchtgenoote, Moeder, Pleegmoeder en Behuwdmoeder GUURTJE BRIEFJES geb. Dekicer, voorzien van de H. H. Sacra- menten der stervenden, in den ouderdom van ruim 71 jaren. Uit aller naam, L. BRIEFJES. Alkmaar, 20 Sept. '27 Verdronkenoord C 8. Juffr. VRAAQT nette voor verstel en nieuw ondergoed. Wed. PRINS, Krebbesteeg 4a. aangeboden met vrije kamer, f 55.per maand, op mooien stand, bij den hout. Brieven onder F 188 bureau van dit blad. LoJ-opden naam aan den. LaJ onder kan}-van HUtDARTS, Oudegracht 134 Alkmaar, hervat '12 September de piaktuk. GEVRAAGD tegen I November in klein gezin een kunnende koken, voor dag en nacht. Adres: G. H. KRAK, Voordam 10, Mevrouw KORTEWEG zoekt voor de morgenuren. Zich aan t« melden LANGESTRAAT 60. De Stoomwasscherij van S. KROM vraagt een Ook kunnen in de Stoomerij MEISJES geplaatst worden voor Costuumstrijkster. GEVRAAGD leeftijd ongev. 16 jaar, lief voop kinderen. Adres te bevr. bur. v. d. bl. GEVRAAGD een Brieven onder letter J 191, Bur. van dit Blad. voor direct, voor dag of dag en nacht, bij DE HAAS, Kennemer- straatweg 108. Bij ERO REM kunnen nette geplaatst worden tegen hoog loon. Kruideniersbedtende. Een nette Kruideniersbediende kan geplaatst worden bij ANT, SCHELLINGER, Achterstraat B 48, Alkmaar. gevraagd, ook bereid nu en dai buiten de stad te logeeren. Brieven lett. H 190, bureau v. d. blad. Te huur aan de Laat 196, vlak bij het Post* kantoor. Te bevr. H. BRUIN, Oudegraoht 223. VERLOREJi fietsende van Alkmaar, Heiloo, Egmondbinnen, Alkmaar. De vinder wordt vriendeljjk ver. zocht deze terug te bezorgen H, W. FRESE, Tesselschadestraat 8, feTj n ledamsche Courant- s: Prov. Geldersche en Nljmeegsehe Courant Arnhemsche Courant Provinciate Drentsche en Asser Courant Zutphensche Courant Frovinc. Noordhr. en 'sMertogenb. Courant Frovinciale Groninger Courant Dordrechtsoho Courant Haagsche Courant Leidsch Dagblad Deutsche Courant Mi&delburgsche Courant Frovinciale Overijss. en Zwolsohe Courant Oprechte Haarlemsche Courant Leeuwarder Courant Alkmaarsobe Courant J Deiang

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3