Alkmaarsche Cnurant m MARTIN'S VERJONGKKUUR. a EEUILLETON. Radio-hoekje Hendeid negen en twlntigsii Jaargang. Woensdasr 21 Seiiflember. ZIJ, DIE ZICH MET 1 OCTOBER VOOR MINSTENS 3 MAANDEN OP DIT BLAD AftONNEEREN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUM- MERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECTIE. Donderdag, 22 September. Hilversum, 1060 M. 12.Politieberich- ten. 12.352.— Lunchmuziek door het trio D. Coronet, viool. J. Drukker, cello. L. Kap- per, piano. 3.304.30 Uurtje voor wees- en ziekenhuizen, door Mevr. Ant. van Dijk. 6. 7.15 Dinermuziek door het Kling-Ensemble. Louis Peereboom, vicol. Miep Kling, cello. Cor Kling, piano. 7.15—7.45 Een praatje over Indie#Causerie door den heer W. Vogt over: Amb'on en de Amboneezen. 7.45 Poli- tieberichten. 8.10 Concert door het A. N. R. 0,-orkest onder leiding van Nico Treep. Mi chael Busch, cello. Kees Heerkens, piano. 10.30 Persberichten. Daventry, 1600 M. 12.20 Da-ventrykwartet toi solisten, sopraan en tenor. 1.202.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Vesper in de West minster Abbey. 4.05 Daventry-kwartet en so listen, sopraan en viool. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Landbouwberichten. 6.40 Dansmuziek. 6.50 Tijds. en weerbericht. 7.05 K. Destour- nel, sopraan. 7.20 Lezing: The Autumns Educational programmes. 7,35 Orgelconcert. 7.50 Orkestconcert. F. Woodman, sopraan. S. Robertson, bariton. 9.20 Weerbericht en nieuws. 9.35 Lezing: The frozen North. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Lichte orkest- muziek. Het radio-orkest. 10.5012.20 Dansmuziek. Parijs ,JZadio-Paris", 1750 M. 10.50 11 20 Concert. 12.502.10 Orkest Locatelli. 5.055.55 Kinderuurtje. 8.5010.50 Con cert. Orkest en solisten. Langenberg, 469 M. 1.302.50 Orkest concert. 5.506.50 Orkestconcert. 8.30 Os- kar Ludwig Brandt avond. O. L. Brandt, de- clamatie. A. Frankel, sopraan. Dameskoor van de Werag. P. Mania, begel. 10.20 11.J. Ringelnatz, gedichtenvoorlezing. Daama tot 12.20 Dansmuziek. Konigswusterhausen, 1250 M. 2.50 8 05 Lezingen en lessen. 8.50 Symphoniecon- cert. Chopin: Pianoconcert F-moll, C. Arrau. 10.5012.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 4.35 Dansmuziek. 5 20 Orkestconcert. 6.20 Popu'air concert. 8.20 „Kurve links", comedie der techniek in 3 acten van Palitzsch. Daarna tot 1.10 Dans muziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Kinderuurtje. 8.35 Orkestconcert. 10.0510.30 Literaire selectie. Rechtszaken arrondissements-rechtbank. Meervoudige strafkamer. Strajzitting van Dinsdag 20 September. UITSPRAKEN VORIGE ZITTING. Petrus Joh. A. Zijpe thans gedetineerd. Zware mishandeling. Onderzoek niet volle- dig nieuwe instructie. Gerard Lucas V., Amsterdam, vroeger te Hoorn. Valschheid in zegels of merken 100 boete of 60 dagen hechtenis. Adriaan R., Uitgeest. Verduistering. Vrij gesproken. Jan K. de Rijp. Hooger beroepzaak auto- busreglement, aangehauden. Jan Sch. W. Blokker, als voren. Leerplicht- wet. Ontslagen van rechtsvervolging. G. J. S. Zijpe, als voren. Jachtwet. 40 boete of 20 dagen. Dirk G, Egmond aan Zee, als voren Jachtwet. Vonnis bekrachtigd. Joh. K. Egmond aan Zee, als voren. Dron- Venschap. 20 dagen hechtenis en 1 jaar en 6 maanden opzending. Teyke S, Alkmaar, als voren. Politieveror- dening, aangehouden tot 11 October. Als dan wordt een nieuwe getuige gehoord. Nieuwe zaak. Diefstal en poging tot doodslag op een Gemeente-Veldwachter. De 18-jarige Hendrik B. te Bergen, thans gedetineerd, stond terecht wegens diefstal met braak in vereeniging met 2 andere kna Door Rafael Sabatini. Hit het Engelsch door C. M G. d. W. Zij was dezen keer beleefd tegen hem, zei hem goeden dag cp een wijze die aan het vriendelijke grensde. Verbaasd ging hij naast haar loopen en zij wandelden samen het ter ras met taxis omzoomd langs, de steeds waak- zame maar bescheiden Battista volgde hen, maar nu een paar pas verder achter hen. E>e eerste ocgenblikken sehenen zij zich ge- geneerd te gevoeten en spraken over de val- lende bladeren en de gunstige verandering van het weer. Plotseling stond zij stil en zag hem aan. „Wil je mij een pleizier doen, Marius?" vroeg zij. Hij bleef ook staan keerde zich tot haar, zag haar in haar lieve gezicht en trachtte te lezen in de heldere bruine oogen die tot hem werden opgeslagen. Hij trok de wenkbrauwen even verwonderd op. En toch „Er is niets ter wereld dat je mij zou kun nen vxagen Valerie, dat ik niet voor je zou willen doen", betuigde hij. Zij glimlachte peinzend. „Hoe gemafckelijk is het om maar wat te gi?en!' zei ze zuchtend. pen die bereids veroordeeld zijn. Voorts heeft ver:'~-hte in den nacht van 17 op 18 Januari een i...i scherpe patronen geladen revolver afgevuurd op den gemeente veldwachter van der Kerk, tengevolge waarvan deze door een schotwond in den arm werd verwond. Verdachte B. erkende. Ze zijn binnenge drongen in de villa van den heer Vosma, des tijds onbewoond. Na verbreking van een glasruit was een der drie jon-ge inbrekers bin nengedrongen en heeft den toegang vrij ge maakt voor de twee anderen. Verdachte zei de revolver, die ook is gestolen, in het kanaal te hebben geworpen. Verdachte werd van rechten bijgestaan door rnr. A. Prins Jr. die eenige getuigen a decharche heeft doen oproepen, hoofdzake lijk met het doel de rechtbank een inzicht te geven op het karakter van verdachte. Zooals gezegd is door verdachte met b hulp van zijn twee medeplichtigen, een groot aantal voorwerpen weggenomen. Er is ech ter niets bij van groote waarde. Zij hebben het gestolene begraven in de nabijheid van de muziektent. Verdachte zegt uit een soort van kwajongensachtigheid tot deze daden te zijn gekomen. De president, mr. Ledeboer, wees er ver- dachte op, hoe schan dliik zij in de villa heb ben huisgehouden. Verdachte zeide dat hij zich heelemaal niet wil verontschuldigen. Hij zag nu zelf in dat hij verkeerd gedaan had. Met betrekking tot den aanslag op veld- wa-chter van der Kerk geeft verdachte toe *dat hij toen voornemens was om het maga zijn van gestolen goederen nabij de muziek- tent te bezoeken. Hij was voornemens zijn aldaar achter gelaten kleederen op te zoeken en op de vlucht te gaan. Hij was tevoren op het raadhuis geweest, hopende dat hij zijn kameraden kon spreken, wat hem echter niet gelukte. De revolver had hij bij zich gestoken. Niet met het doel een misdaad te plegen. Het was meer uit zucht tot avonturen. Heelemaal pre- cies kon hij het niet definieeren. Toen hij in den. muziektent gehurkf zat hoorde hij gerucht en zag hij bij het maan- schijnsel een pclitiepet. Toen schrok hij hevig en vuurde hij zijn revolver af, echter niet met het voornemen iemand van het leven te berooven. Daarna is hij de duinen in ge- vlucht waarin hij den geheelen dag heeft ver toefd. De revolver en de kogels heeft hij onder de voortzetting van zijn vlucht, in het N.-H. Kanaal gegooid. De heer Vosman, bewcner van de villa „Amazone" bevond zich tijdens den diefstal te Nice. In Januari is hem de inbraak getelegra feerd. Met den burgemeester heeft hij een be zoek aan de villa gebracht, waar hij de grootste wanorde en vernieling heeft gecon stateerd. De vernieling was verreweg het ergste. Twee valiezen met kleeren stonden ter verdere expeditie door de inbrekers gereed. Nader blijkt dat ook ncgal tamelijk wat zilverwerk is ontvreemd. O. m. zilveren lepels uit het buffet en vier zilveren kandelaars: voorts tooneel- en verrekijkers. De heer Vcs man was tegen inbraak verzekerd, doch hij heeft toch nog schade geleden. De 51-jarige chef gem. veldwachter Joh. van der Kerk heeft een onderzoek ingesteld naar de inbraak in villa „Amazone" een paar dagen later surveilleerde van der Kerk in den omtrek van de muziektent, zulks in opdracht van den burgemeester. Het was 's nachts omstreeks 1 uur. Hij zag iets zitten en de veldwachter is van meening dat ver dachte hem reeds eerder zag. Verdachte zegt alleen een uniformpet te hebben gezien. Van der Kerk voortgaande met zijn ver- klaring, zag eensklaps dat op hem werd ge- vuurd en voelde, dat hij geraakt werd. Hij ontving een kogelwoord in den arm die nu weer volkomen genezen is. De schotafstand bedroeg circa 3 Meter, overigens geeft van der Kerk geen ongunstige getuigenis omtrent verdachte. Wei gel ooft van der Kerk, dat verdachte hem met den revolver in de hand zat op te wachten. Den laatsten tijd hebben de jongens elkander opgehitst, zegt van der Kerk. Daarna werden gehoord de getuigen a decharge. Eerst de heer R. Dekker, die be- zwaren maakte tegen den eed. Hij teekent de gevorderde verklaring en volstaat met de be- lofte. Deze getuige moet verklaard hebben dat in een jas van verdachte zes kogels zaten. Hij heeft dit aan van der Kerk verklaard. Hij beweerde een brief van verdachte uit Rus- land te hebben ontvangen en deze had het aan Dekker geschreven. Volgt getuige Hoogevorst, bakker te Ber gen, deze heeft verdachte in dienst gehad als leerjongen en venter. Het was een flinke op- passende, vlijtige, eerlijke jongen. Van com- munisme was niets bij hem te merken De zeggen „Tro „Trmiw met mij" antwoordde hij en hij boog zich tot haar over en 't was of zijn ♦ogen haar wilden verslinden, „dan zal je eien hoe spoedig mijn woorden in daden ver- inderen". i i^th" zei ze e;n haar gluulach verand^rde in een toornige uitdrukking, „je maakt voor- waarden. Als ik niet met je trouwen wil, dan is er niets dat je met voor mij zou willen doen, zcodat ik het o-mkeer en ik niet met je trouw als je niets voor mij wilt doen. Maar Marius, in dezen tusschentijd, totdat ik een besluit heb genomen of ik met je trouwen wil ja of neen, zou je dan niet een kleinigheid voor mij willen doen?" „1otdat je een besluit neemt?" riep hij en hij kreeg een kleur van hoop bij die woorden I ot nu toe was er geen sprake geweest van een mogelijke verandering van houding tegen- over zijn huwelijiksaanzoek. Het was afkeer geweest, een weigering beslist en zonder eeni ge hoop. Weder zag hij haar onderzoekend aan. Hield zij hem voor den gek, dat meisje met den onschuldi-gen engelen-blik? De ge- dachte aan zulk een mogelijkheid bekoefde hem oogenblikkelijk. „Wat yerlang je van mij?" vroeg hij met een weinig vriendelijke stem. ,,-Slechts een ding, Marius". Zij keek over haar schoud-er naar den lenigen langen man met zijn leeren buis en beenen met kruisban- dlen die een pas»of twaalf achter hen liep. „Ontsla mij van het gezelschap van dicn kerel" zei ze. Marius keek naar Battista en daarna naar Valerie. Toen glimlachte hij en haalde even de schouders op. „Maar waarom?" vroeg hij alsof hij een onredelijke vraag beantwoordde. „Hij zou door een an der vervangen worden, en er is niet veel keus onder de manschappen op Condillac". „Niet veel misschien; maar toch wel een-i- ge". Zij was zeker van haar zaak en maakte qd urt ziin toofi en ziin ajatiier van doen dat heer Barrefa, Koofdl der school, heett verd steeds medegemaakt en noemt het een knappe jongen, die goed kon leeren. Hij was ook niei cnhebbelijk of lastig en gedroeg zich correct. De heer officier aan het woord komende, ging het gebeurde in extenso na en sprak als zijn overtuiging uit, dat verdachte om zich te redden bij het naderen van den politieman, het voornemen heeft gehad, zich ten -koste van a-liles den veldwachter van't lijf te hou- den en hem onschadelijk te maken. Het was niet t-e doen, om schrik aan te jagen, want dan had h>iji in de lucht moeten schieten. Het is gelukkig goed afgeloopen, doch eenige centimeters verder en v. d. Kerk was als slachtoffer van zijn plicht gevallen. Met betrekiking tot de strafmaat merkte de ofiicier op, dat het de bedoeling is, hem als een nuttig lid aan de maatschappij terug te geven. De persoon van verdachte is den offi cier meegevallen. Zijn houding is den officier sympathiek. Het is spreker een raadsel, hoe hij tot zulke daden. is vervailen. In verband echter met den ennst van de daden moet spreker 'overgaan tot het vorde- ren van een strenge gevangenisstraf. Spreker vordende ten slotte een gevange nisstraf van den tijd van 2 jaar en 6 maanden. Mr. A. Prins Jr., die zich in deze zaak bij- zonder veel moeite heeft gegeven, gaf een uitvoerig b-etoog ten beste, en sprak daarin zijn twijfel uit, -of hier het opzet heeft be- staan, om doodslag te plegen. Pleiter achtte de argumenten van den officier buitenge- meen zwak. Het pi-stool behoorde tot de uitrusting van de jongens, wier avontuurlijke geest was opgew-ekt door detectieve romannetjes in den geest van Lord Lister of Nick Carter of door bioscoopbezoek. De verhoud'ing tus- sch-en den veldwachter en verdachte was goed. Van eenige animositeit is geen sprake Pleiter wees voorts nog op het verschil tus- schen de twee processen-verbaal van den veldwachter, waardoor pleiter in zijn mee ning wordt gestaafd. Pleiter voerde over het opzet tot doodslag uitvoerig het woord. Daarop ging pleiter over tot het psycholo- gisch g-edeelte van zijn betoog en kwam tot de conclusie, dat de jongen niet misdadig is aangelegd. Pleiter bracht ter sprake het uitvoerig rap port der reclas'S-eering, waarvoor pleiter den heer Wiggers hulde bracht. De teleurstelling van den knaap in zijn aspiraties is het begin geweest van zijn misere. Had hij zijn idealen kunnen volgen, dan was er niets met hem gebeurd. Pleiter eindigde zijn pleidooi met -een be- spreking over de straf, die den verdachte moet worden opgelegd, en is dan van mee ning, dat het ten zeerste in het belang is van den suggestieven jongen, om hem -een voorw. straf op te leggen. Verdachte verklaarde zich bereid, een streng toezicht te willen aan-vaarden. Hierna werd tusschen officier en pleiter nog eenig debat gevoerd over het opzet, dat ver dachte is ten laste gelegd. Hierbij bleef de officier zijn opinie gestand met betrekking tot de geeischte straf. De heer Wiggers noernde verdachte een goede hoogstaande jongen, doch hij is niet geschik-t voor toezicht. Als hij -een jaar moet zitten, dan gaat hij dit liever doen, dan 3 jaar onder toezicht te moeten staan. Mr. Prins toonde nog eens aan, dat de gevangenis voor den jongen verderfelijk zal blijken te zijn. In deze zaak over 14 dagen uitspraak. PpowinciassE bhIsuws UIT NO OR D-SC H A R W OU D E De markt. Het is de laatste week aan de markt met de prijzen be ter ge.gaan dan we de laatste weken gewoon waren. Bij een sterk toegenomen aanvoer van roode, wi-tte en gele kool zijn de prijzen van roode en gele niet onbelangrijk toegenomen De roode, die den vorigen Zaterdag als hoog- ste slechts j.70 opbrachten, kwamen j.1. Zaterdag to-t 5.10. Wel waren de vorige daigen niet zoo hoog, doch meermalen liepen ze toen ook reeds boven de 4.50. De gele brachten den vorigen Zaterdag ten hoogste 5 70 en j.l. Zaterdag 7 op, ter- wijil ook de minder gewilde soorten ruim 1 gulden meer opbrachten. De witte kool bleef vrijwel op het zelfde peil en dat dit kan ondanks den zeer sterk toe genomen aanvoer, geeft moed voor de komen de tijden. Veel minder goed1 ging het met de boswor- telen. Deze, die toch reeds geregeld een te la- gen prijs opbrachten, gingen nog weer met 50 cent tot 1 gulden omlaag, waardoor Zater dag de hoogste noteering slechts 2.80 was. Ook hiervan was de aanvoer grooter dan de laatste weken het geval was. hoe meer zij er op aandrong hoe minder kans zij had te slagen, en daarom zette zij haar verzoek met des te meer aandrang door. „0, riep zij uit met voorgewende woeden- de stem, „het is een beleediging voor mij d'ien onzindelijken vent tot voortdurend gezel schap te geven. Ik verfoei en veracht hem. Hem te zien alleen is niet uit te staan". „Je overdrijft'' zei hij op koelen toon. _„Neen, dat doe ik niet; dat doe ik bepaald niet" antwoordde zij hem vrijmoedig en smee- kend aanziende. „Je kunt je niet voorstellen wat het is de brutale waakzaamheid van zulk een vent te moeten verdragen; te voelen dat iedere voet- stap wordt nagegaan, zijn oogen steeds op je gevestigd te voelen, wanneer hij in je nabij heid is. O, het is niet uit te houden". Plotseling ree-p hij haar arm, zijn gezicht was geen handbreed van het hare verwijderc, met gloeiende woorden sprak hij „Je hebt het in je macht daar zoodra je maar wilt een einde aan te maken, Valerie", sprak hij hartstochtelijk. Stel je onder mijtn loede. Laat mij voortaan over je waken. Laat mij Plotseling zweeg hij. Zij had haar hoofd teruggetrokken, haar gezicht was bleek tot de lippen toe en in haar oogen, die zoo nabij de zijne waren, vertoonde zich een uitdruk king van schrik, van onuitsprekelijke wal king. Hij zag het, liat ha-ar arm los en deins- de terug alsof zij hem geslagen had. Ook hij werd doodsbleek. ,,0f inspireer ik je hetzdfde gevoel als hij?" mompefde hij met doffe stem. Zij stond voor hem met neergeslagen oogen, haar boezem hijgde nog van de vrees die ziin nabijheid badr had1 iiigeboezeiBd. Hij REGELMATIG EN OP BEKWAME MANIER ADVERTEERT IN DE ALKMAARSCHE COURANT moet glj adverteeren, Indlcn ge wenscht dat het publiek uw zaak zal verklezen boven die van uw college's. En wanneer gl] eens een bl|zon- dere advertentie wilt plaatsen of een speciale reclame-cam- pagne wilt beginnen en ge zijt het niet met uzelf eens, hoe te handelen, wendt u dan sens tot ons, we zullea u gaarna van advies dienen. m s[ De aanvoer van bloemkool neemt sterk af. De prijs echter was deze week weer veel hoo ger. Kroten en peen deden het als steeds niet goed. Deze producten leggen op de markt wel weinig gewicht in schaal, doch natuurlijk maakt de aanvoer hiervoor ook liever betere prijzen. De aardappelenaanvoer was voor het eerst vrij onbeteekenend. Dooreengenomen niet eens 1 wagon per dag. De prijzen liepen met on geveer 1 gulden terug. De spercieboonen, waarvan de aanvoer veel grooter is dan het vorig jaar, brengen een vrij goeden prijs op Wel staat de markt tamelijk hoog, doch de hocge prijzen bepalen zich tot enkele soorten. De hoofdaanvoer bracht 7a 8 gulden op, terwijl de hoogste noteering 17 was. Gele uien werden veel minder aangevoerc dan de drie laatste weken. De prijzen echter waren belangfij'k hooger. Het verschil was meermalen 1 gulden per 100 K.G., waardoor de hoogste noteering 6.40 werd. De nep bracht Zaterdag, toen de markt hoog stond, 11.50 per 100 K.G. op. De totaal-aanvoer was /ieze week ougeveer 65 wagons. UIT HE I LOO. De gemeenterekening over het dienstjaar 1926 opent een hoopvol persoectief. De belas- ting, de hoofdbron der inkomsten, is meege vallen. De inkomsten zijn: hoofdelijke omslag 60970.15, opcenten van gebouwde eigen- dommen 5072.85, id. gan ongebouwde eigendommen 1017.05, personeele belasting 8774.63, hondenbelasting f 543, totaal 76377.68. Het G. E. B. heeft een winst gemaakt van 4221.80, waarvan 80^ pCt. in het bedrijf blijft en 20 pCt. de gemeente ten goede komt. Het onderhoud van wegen en voetpaden vordert steeds een groot bedrag, n.l J 8045.62 'ADit wordt nog verhoogd met een post op den kapitaaldienst, groot 1927.23^. De plantsoenen hebben gekosf 1260.8811 (hierin zijn begrepen de kosten van den boom- plant dag). Het onderswijs (U.L.O., O.L.O. en van de Bijzondere School) heeft een bedrag gevor- derd van 26868.591/2 of pl.m. J/« gedeelt: van de begrooting. De eindcijfers van de be grouting zijn op den gewon-en dienst: ont- vangsten 115696.90V2, uitgaven 105935.67, voordiedig saldo 9761.23 K- kapitaaldienst: onri'angsten 26410.08K, uitgaven 26269.24i/2, voordeel-ig saldo 140.84 6 UIT HOORN. De vereeniging „Floralia" heeft wederom haar driedaagsche tentoonstellin-g geopend in de kleine Parkzaal, terwijl de groo-te zaal als dancing is ingericht. Ongetwijfeld heeft de aanhoudende natte weersgesteldheid met het gi'oote tekort aan zon zeer belemmerend gewerkt op den uitgroei der planten, zoodat deze over 't algemeen wat schraaltjes voor den dag komen. Een gelukkige gedadite van het Bestuur was het, om in verband met het vorenstaand>: aan de tentoonstellin-g van bloemen en plan- ten een afdetlmg fruit te vertvinden. Voorts hebben de bloemisten voor keurige inzendingen gezorgd, welke het geheel ten goede komen, zoodat het geheel een verbazend prettigen indruk maakt. Zooals we reeds opmerkten was de groote Parkzaal voor deze gelegenheid1 op bijzondere smaakyolle wijze in dancing omgetooverd, waarb-ij een iiitstekend orkestje zorgt voor pittige balmuziek Talrijke attracties brengen de noodige af- zag haar een oogenblik zwijgend aan, met half dichtgeknepen oogen en opeengeklemde li-ppen. Toen ontwaakte zijn toorn en ver- dreef het verdriet, waarmee hij aanvankelijk de bewijzen van haar afkeer had opgemerkt. Maar toorn was voor Marius de Condillac een koude doodelijke ontroering, die zich niet uitte in hoogdravende woorden, in luicLe be- dreigingen of aanklachten, in zwaaiende ar- men of het uithalen van wapen-en. Hij boog zich weder tot haar nedier van uit zijn deftige, genadige hoogte. De wreeefheid welke verborgen lag in de schoone lijnen van ziin mond vertoonde zich onmiddellijk in zijn glimlach. „Ik geloof dat Battista een uitstekende waakhond is" zei hij en 't was of hij zich amuseerde alsof hij met een klein kind te doen had. „Het is geen wonder dat je niet van hem houdt. Hij kent geen Fransch, je kunt hem dus niet bepraten en omkoopen en pa-aien met beioften, wat je doen zult als hij je helpt ontvluchten;.maar je zult inzien dat die eigenschap die hem hatelijk maakt i-n jouw oogen hem juist voor ons van onschat- ba-re waarde doet zijn." Hij lachte zachtjes, alsof hij heel tevreden was over zijn eigen slimbeid, floot om zijn bond en ging plotseling weg. Zoo werden Marius en zijn moeder aan wie hij het verhaal van Valerie's vraag over- bracht opnieuw misleid in zooverre dat zij hun voile vertrouwen schonken aan den waakzanwn, onomlcoopbaren „Battiata". En dat begreep Garnache; daardoor kon hij zich ongee+oord wijden aan <fe planneg, die hij beraamd had. En hij legde er zich op toe met een ongeevenaard welgevailen. Niet dat het iets ongewooas wag voor Garnache zich van wisseling, mede ten doel hebbende zoo moge- lijk de kas der vereeniging te stijven. Ongetwijfeld heeft „Floralia" met deze ten- toonstdling wederom veel succes. UIT OTERLEEK. Zondag hield ..Floralia" haar eerste ten toonstelling in de met groen en bloemer, versierde zaal van den heer A. v. Ham. De uitgereikte stekken,, aid ook de vrije in zendingen van planten en bouquetten waren in grooten getale ingezonden. Bekroningen (uitgereixte stekken)- Gera nium, lste pr. mej. Jb. Slooten, 2de pr. mej. H. Klerk, 3de pr. nrej. Plevier, eerv. verm de dames P. Slot, Tromp en J. Zijp. Coleus, lste pr. mevr. J. de Wit, 2de pr mej. O. Schoen, 3de pr. mej. Plevier, eerv. verm, dames Witteveen en Kruithof. Balsemien, lste pr. mej. P. Klomp, 2de pr mej, G. Kaij, 3de pr. mej. O. Schoen, eerv. verm, dames P. Slot en R. Witteveen. Salvia, lste pr mej. A. Hoogland, 2de pr. mej. H. Lodder. 3de pr. mej. J-b. Dekker, eerv verm, de heer G. Moeij-es. Begonia, lste pr. mej. P. Dekker, 2de pr. mevr. J. d. Wit, 3be pr. mej. H v. Ham, eerv. verm, dames C. Wonder, mej. A. D-eun en mej. Jb. Leegwater. Fuchsia, lste pr. mej. Jb. Slooten, 2de pr. mej. A. Deun, 3-ie pr. mej. J. Zijp, eerv. verm. mej. O. Schoen en de heer G. Moeijes. Kinderer*, uitgereikte stekken: Dte en 2de klas: 1 - te pr. Klaaske Witteveen, 2de pr. Jan IJven, 3de pr. Cathrien Akkerman, 4de pr. Nelly v. Bodegraven, 5de pr. Beertje Gardebroek, 6de pr. Cathrien Akkerman, 7de pr. Jaup Korvee 3de en 4de klasse: lste pr. Trientje Zomer, 2de pr. All Beeker, 3de pr. IJs Kaij, 4de pr. IJs Kaij, 5de pr. Fran-s Nauta, 6de pr. Aafje Slooten. 5de, 6de en 7de klasse: lste pr. Geertje Slot, 2de pr. Guurtje Kok, 3d-e pr. Theo Iin- ming, 4de pr. Aafje Kli-nkhamer. Mooiste stellen (meisjes): Lena Klomp; idem jongens: Jaap Timmer. Vrije inzend-ing bin.nenplanten: lste pr. mevr. J. d. Wit, 2de pr. wed. Akkerman, 3de pr. mej. P. Edel, eerv. verm. mej. G. Zijp; buitenplanten: lste pr. mej. A. Deun, 2de pr. mej. A. Hoogland, 3d-e pr. mej. A. Deun, eerv. verm. mevr. J. d. Wit. Bloemstukken: lste pr. mej. C. Moeijes. 2e pr. mej. R. Witteveen, 3d-e pr. mej. P. Bode graven, eerv. verm. mej. Joh. Dekker. Als keurmeester fungeerde de heer Van Heugten uit Alkmaar, die uitstekend voor zijn taak was berekend. 's Morgens werden de schoolkinderen in de gelegenheid gesteld een kij-kje te nemen Na -een bezoek van een uur togen zij, ieder met een reep chocolade, voldaan huis- waarts. 's Middags was het bezoek heel druk, hoewel door het ongunstige weer de toeloop van buiten niet meeviel. Er waren een negental meisjes, di-e het heel druk had- den met de voorziening van tlee en gebak- jes. Ook d-e loten, 10 ct. per stuk, vlogen weg. De prijs, een mooie bloemenmand, weixl gewonnen door Tji-p Zijp. Den geheelen middag werd de stemming verhoogd door eenige meisjes. die voor een gezellig strijkje zorgden. Om 7 uur werd de tentoonstelling g-esloten, waarna om 8 uur de feestavond begon met een speechje van m-ej. Deun, die inzendsters en inzenders a!s- mede schenkers van prijzen, harteiiik dank zegde voor hun spon-tane medewerking. Daarna had de prijsuitreiking plaats, waar voor de zaal en zijzaal geheel gevuld waren ganschcr harte te wijden aan de onderne ming die hij op zich genomen had; maar dit zaakje te Condillac was hem tegen zijn wil opgedragen door den drang der omstandig- hed-en was hij langzamerhand genoodzaakt de bevrijding van Valerie persoonlijk ter hand te nemen. Het was uit ijdelheid en trots dat hij was teruggekeerd toen hij reeds op weg was naar Parijs; hij zou zich niet "aarne opnieuw de nederlaag laten lijden. )aar door had hij zich voor het eerst van zijn leven la-ten- verleiden tot liet onwaardige van een vermomming; en hij die altijd reeht door zee was gegaan, was genoodzaakt ge-^ worden zijn toevlucht te nemen tot de ge» meenste bedriegerijen. Met wrok in het hart w;as hij er toe overgegaan de rol te spelen, die hij had op zich genomen. Hij begreep dat het iets was beneden zijn waardigheid, iets dat hem verminderde in de achting die hij zich zelf toedroeg. Had er een hooge politie- ke bedoeling achter gezeten, dan zou hij er zich gemakkelijker in geschikt hebben; het einde zou de onwaardige middelen goedge- maakt hebben. Maar de taak op zich zel-f was al haast even onwaardig al's de midde len die hij nu toepaste. Zijn gezicht zwart maken, zijn haar en zijn baard verven, zic'a kleeden in vuile, slordige kleeren, met geen beter doel dan de bevrijding van een jong meisje uit de gevangenschap van een listige dame in Daupliine. Was dat een. taak voor een soldaat, een man van zijn jaren, van zijn stand en naam? Hij had het niet over zich kunnen verkrijgen en toch had die hardnekki- tro-ts waardioor hij niet kon besluiten naar Pari«s terug te keeren en te erkeimen dat hij verslagien was door een vrouw, hem genood zaakt dat afsch-uwelijke werkje op zich te ngpien. (Wordt vervolgd). No. 223 >927 «j8i Als gi| er prijs op stelt dat uw zaak steeds meer en meer be- kend wordt, Is er ook maar een mlddel: ADVERTEEREN.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5