DE LANGE DE MORAAZ Gredieten - Deposito - Effected Bultenlaiulsch pmengd nieuws. Sfadssii©uws U18ESMT 49 - ALKMAAR Tijdschrifrten L. Frankenberg, Alkmaar. DIENSTPLICHT Bekeridmaking van uitspraken in zake vrifstelling. De BURGEMEESTER van ALKMAAR firengt ter algemeene kennis, dat omtrent de aanvrage om vrijsteliing van den dienst- plicht wegens broederdienst betreffende den nieronder genoemden persoon, de uitspraak is geschied, adhter zijn naam vermeld: Cornelis Lebbing, lichting 1928. Uitspraak". Voor goed vrijgesteld. Tegen deze uitspraak kan binnen TIEN DAGEN na den dag dezer bekendmaking in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegen- woordiger; b. door elk der overige voor deze gemeente voor dezelfde lichting ingeschreven per- sonen of door diens wettigen vertegen- woordiger. Met verzoeksdirift, daartoe aan de Konin- f in te richten, moet met redenen zijn cwn- leed en worden ingediend bij den Burge- meester, ter secretarie dezer gemeente, afdee- ling Militaire Zaken, die voor de doorzen- ding zorgt. Alkmaar, 22 Sept. 1927. De Burgemeester voornoemd, WENDELAAR. DRANKWET. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter a'gemeene ken nis dat bij bun college is ingekomen eem verzoek van JOHANNES VAN KLEEFt alhier, om verlof tot den verkoop van a 1 - coholhoud'emde dranken, an- deren dan sterken drank voor gebruik ter plaatse van verkoop in bet per- Ceel HEILIGLAND 28. Binnen twee weken na diagteekening dezer ian een ieder schr.iftelijk bezwaren tegen bet verleenen van dit verlof bij hun college indienen. Alkmaar, 22 September 1927. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WE'NDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris Wij houden een zeer uitgebreide sorteering TABELLARISCHE BOEKEN vanaf 4 tot 52 kolommen. trent het aantal slachtoffers ontbreken nadere bijzonderheden. Men vermoedt, dat de aan- slag door Bulgaarsdie comitadji's is ge- pkegd. De Orient-express bad tengevolge hiervan enkele uren vertraging. In bet ziekenhuis te Wriezen zijn vier leden van een gezin, ten gevolge van vergif- tming door paddestoelen, welke zij zelf ge- zochf hadden, overleden. Twee andere leden zijn nog zwaar ziek en men betwijfelt, of zij er bovenoo zullen komen. Een 13-tal Portugeesche politieke ge- vangenen, die beschouwd worden als de lei- ders van de revolutionnaire beweging, zijn te- zamen met enkele communisten naar Afrika gedeporteerd. Uit Boekarest wordt gemeld: Het offi- cieele blad ..Monitor'' dee'lt mede, dat prim Carol den laatsten wit des konings betwist. Hij heeft een onderzoek gevraagd naar de hofadministratie van het afgeloopen jaar, daar bij fraude vennoedt Bij Thc-m is een Poolsch legervliegtuig omlaag gestort van een hoogte van yier- honderd meter. Het werd' volkomen vernield. De bestuurdei; werd gedood Volgens een bericbt uit Belgrado heeft de reconstructie van het Joego-Slavische ka- binet, welke na de verkiezingen van 11 Sep tember werd verwacht, haar beslag gekre- gen. De Sloveensche katholieke volkspartij treedt tot de regeering tee en zal enkele mi ll is ter-p or tef eu ill es verier ij gen Vetweiders in Australie schatten, dat meer dan /even millioen schapen gestorven zijn ten gevolge van de langdurige droogte in Queensland. Vele boeren zijn geru'ineerd. IN' EENVOUD. A. Rannah schrijft in bet verloren hoekske Van Het Laatste Nieuws: Zaten vlak voor mij: twee jonge vrouwen, een donkere en een kiare. Zei de donkereIk ben getrouwd, sedert Donderdag. Vroeg de klare En zijt ge gelukkig? Zei de donkere: Kijk mij aan. De klare keek de donkere aan en ik ook deed zoo. Er ging licht uit van de donkerehaar don- kerheid lag alleen in haar nachtzwarte ha- ren. Zij was Eva, toen deze ontwaakte in den glans van den eersten Paradijsdag. Zij was Ophelia, geloovend in Hamlet. Juliette was zij, Heloise en Eurydice. De Bertha van Er nest Staes, zooals zij hem in een droom ver- scheen in zijn werkamcr. De Elise van Char les De Coster, zooals ik mij haar indenk na het lezen van zijn brieven aan haar. De brand van haar bl'ijde bloed scheen over haar wezen. In haar oogen blonken twee harmonieuze sterren, met den serenengloed, welke sterren hebben als men ze bekijkt op een avond van liefde en vroomheid. Zij was schoon zoo, Zij. gaf licht op de kla re, die stil lachte en alleen dit zegefe. Ik ben blij om u. Ik gis dat zij ook blij was om zich zelf: zij wist dat er nog geluk bestaat door twee men- schen samen gemaakt. Ik wensch de donkere dat zij gelukkig blij- ven zal. En dat zal zij. Want ik zag dat haar liefde er een was van alles overheerschenden eenvoud. Daar kon geen berekening zijn in haar. Haar liefde was een mystisch zich ge- ven, zonder verwikkeling, zonder ziekelijke ontleding, zonder waarcm noch hoe, zonder zich zelf te zoeken, evenwichtig naar lichaam ,en naar ziel. Zij zal gelukkig blijven. Want de man, die haar heeft gevonden, heeft rust gekregen, in haar frischheid, haar goedheid. De man ontmoet niet vaak meer een vrouw, die hem rust geeft. De vrouw is een wezen geworden met geverfde lippen en geverfde ziel. De man zoekt zijn rust in de boeken of fn zijn droom, waar hij haar dan ontmoet die zijn ideaal 'is, troostend en naderbij. - - Kijk mij aan Als hij die de donkere vrouw heeft gevon den, haar anakijkt, dan gis ik dat hij nooit verder kijken zal, want dat voor hem staat een blinkend wezen, schoon van eekk, en s&ocTn geluk geven'd, zonder wikken, zonder wegen in eenvoud. - IN EEN KOOI MET LEEUWEN GEVALLEN. In een circus op de kermiis te Nantes had een ernstig ongeval plaats. Een acrobaat, die boven een kooi met leeuwen aan den rek- stok werkte, viel plotseling omlaag en1 kwam tusschen de wilde diei'en terecht. De leeuwentemmer wilde de dieren nog van den man afhouden, rnaar een van de leeuwen had zich reeds op den acrobaat ge- worpen. Zijn toestand is ernstig. EEN GENTSCH GRAPJE. De Gentsche correspondent van Het Laat ste Nieuws vergast zijn lezers op het volgen- de grapje: De ond'erwijzer sprak over de mirakels. Awel, Pauwken, zei hij, wat is een mi- rakel? Pauwken peuterde in zijn neus en sprak geen woord. 'k Heb het gedacht, zei de onderwijzer. Ge weet niet wat een mirakel is, niet waar? Neen. Awel, luister eens naar mij. Veronder- stel eens dat gij's nachts opstaat en ge ziet de zon schijnen. Wat zoudt'gij zeggen? 'k Zou zeggen dat het de maan is. Maar gij zoudt dat niet kunnen, als gij zoudt zien dat het de zon is. Allee, zei Pauwken. Ik ken het verschil tusschen de zon en de maan, zulle. Maar als iemand u zei dat het de zon is Gebrs. Spanjaard, THE ALL TONE Co. Radio-lnsta llaties. Ik zou zeggen dat hij een leugenaar is. Maar als ik u nu moest verzekeren dat het de zon is. Gij zoudt tegen mij toch niet durven zeggen dat ik een leugenaar ben, eh? Neen, zei Pauwken, Ik zou zeggen dat ge zat zijt. RAADSVERGADERING. Het ligt in de bedoeling van den Burge meester, om tegen Donderdag den 6 Oct. 1927 een Raadsvergadering te beleggen. De Feesten van de afd, Alkmaar der Holl. Maatsch. v. Landbouw. De kortebaandraverij. Dit interessante en belangrijke nummer van het feestprogramma is gisteren weer uit- i stekend geslaagd en de van ouds bekende „Harddraverslaan" heeft dien naam weer alle eer aangedaan. Er was veel belangstelling Op uitstekende wijze was voor de afzetting zorggedragen. Begunstigd door prachtig herfstweer, had de geheele draverij onder goede en beproefde leiding een vlot verloop. Precies half zes had de laatste rit plaats. Het Stedelijk Muziekcorps onder leiding van den h.er Maas deed opwekkende muziek hoorcil tijdens de draverij. Van de 13 ingeschreven paarden versohe- nen er 9 aan den start. Malie B, Nicky Hen ry, Oscar en Quimperle kwamen niet op. De af te leggen baan bedroeg voor alle paarden 300 M. le prijs f 300, Madrigal van C. F. Ockhorst te den Haag, rijder eigenaar. 2e prijs 150, M a r i e P. van D. A. v. Stralen te den Haag, rijder B. Schippers Sr. 3e prijs 75, Senator Axbond van Z. Davidson te Hoorn, rijder P. Kout. 4e prijs f 25, MissZeldlaPeterv, S. v. d. Oord te Haarlemmermeer, rijder J. v. I.eeuwen. In het Gulden Vlies had na afloop de prijs- uitreiking plaats. Het vuurwerk Als altijd trok het vuurwerk weer duizen den en duizenden menschen naar de Kanaal- kade. Dank zij het mooie weer op den dag van gister en het uitblijven van regen ook gisteravond er viiel slechts een enikel spatje kwam het inderdaad schitterend vuurwerk uitstekend tot zijn recht, zood'at het publiek weer echt 'heeft genoten. Bijzonder mooi was het nummer, voorstellende een olifant en dan niet te vergeteni het elotnum- mer, voorstellende de Alkmaarsche kaas- dragers met de burry met kaas, waarnaast een koe met melker. De woorden ,,Onzen dank" met de jaar- cijfers 19021927. die met- den naam Schuur- mans dit stuk hadden moeten sieren, hebben blijkbaar door een foutje in de volgorde van het ontsteken niet geheel voldaan, want 'het eerste gedeelte kwam wat te vroeg, zoodat men zich de vraag steld-e, wat het eigenlijk 'beteekenen moest. Uit het later volgende bl-eek die be doeling wel en dat dit stuk op prijs gesteld werd1 en om het mooie en om de aanbie- ding door den leverancier als dank voor de 2'5-jarige levering van vuurwerk, bleek dui- delijk uit de iuide bijvalsbetuigingeru Na afloop van het vuuirwerk gaf het Sted Muziekcorps onder leiding van zijn directeur, den beer Maas, een concert op het Hofplein, dat een bijzonder groat publieik trok. Nog lang bleef het d-ruk in de stad. Geconstateerd kan worden, dat ook dlii ja-ar weer de tentoonstelling met daaraan verbonden feestelijkheden van de afd. Alk maar van de H. M. v. L. uitstekend geslaagd SPREEKUUR BURGEMEESTER. De burgemeester is verhinderd morgen spreekuur te houdeq. 1 a PERSONEEL SCHOOL VOOR VOORBE- RE I DE ND MIDDE LBAARTECBNISCH ONDER WIJS. Ter vervulling der vacature van leeraar in Engelsclh aan de school voor voorbereidend m-iddelbaar tedhnisch onderwijs alhier, die is ontstaan door Ihet aan den heer E. van Meir als zoodanig verleende eervol ontslag en is blijven bestaan door het niet-aannemen zijner benoeming door den heer Dr. J. B. van Ame- rongen, bieden B. en W. den Raad de volgen- In den eersten omloop werden de definitieve resultaten alle reeds na twee ritten bereikt. Marie P. won in twee ritten van Silent Nancy. Miss Zelda Peter op gelij'ke wijze van Patrick Duluth. Senator Axbond van Marv Magowan en Madrigal van Lieda B. No jf pear uitkwamen. Marie P. won nu in twee ritten orbert G had een stilstaand nummer, zoodat vijf paarden in den tweeden omloop van haar stalgenoot Norbert G. De stiijcltus schen Miss Zelda Peter en Senator Axbond vcrderde dTie ritten. Eerst won Miss Zelda, doch de tweede en derde rit waren voor den kleineren maar toch zoo pittigen Senator. Om den eersten, tv/eeden en derden prijs moest nu gestreden worden door Madrigal, Marie P en Senator, terwijl Miss Zelda sn Norbert G. den strijd uitvochten om den vier- den prijs. Deze Viel ten dee! aan Miss Zelda Peter die in twee ritten Norbert G versloeg. De strijd om de hoofdprijzen was zeer in- teressant, vooral om den tweeden en derden prijs. Madrigal won eerst in twee ritten van Ma rie P. en daarna in twee ritten van Senator, zoodat deze uitmuntende draver van den hr. Ockhorst welverdiend den eersten prijs won. Tusschen Senator en Marie P., gereden door de beide veteranen Piet Kout en Bas Schippers Sr., werd daarna fel gekampt, en niet mindler dan vier ritten waren noodig. voordat e£n der paarden tweemaal gewon- nen had. De eerste rit was n.l. dead heat. Beide paarden gingen gelijk door de finish. Voor Bas Schippers was dit een teleurstelling. want hij meertde stellig eerste te zijn ge weest. De tweede rit werd gewofinen door Marie P. Senator ging springend door de finish er werd voor die rit gediskwalificeerd. De derde rit won Senator en zoo moest een vierde de beslissing brengert. Deze viel ten gunste van Marie P., zoodat de uitslag van de geheele draverij werd; de voerdracht aan: 1. J. G. Hazeloop, hoofd Gemeenteschool nr. 9. 2. J. Barkman, hoofd Gemeenteschool nr. 6. 3. J. Gerling, onderwijzer Gemeenteschool nr. 3. B. en W. stellen voor het bepalen van den datum van infunctietreding aan ons College over te laten. FAILLISSEMENT. Heden verklaarde de rechtbank failliet de Cccperatieve Verieeniging tot exploitatie van Volkstuintjes „Eendracht m-aakt Macht", in liquidatie, geVestigd te oegras gem. Hol der, met benoeming van Mr. Ubbens, rechter- plaatsvervanger, tot rechter-commissaris en Mr. Veltman tot curator. BEKROOND SLACHTVEE, Volgens in dit nummer voorkomende ad1- verteiiti ;s is door verschillende slagers op de Land- en Tuinbouwtentoonstelling bekroond slachtvee aangekocht en wel als volgt: door P. H. de Rover, Houttil, twee m. eer sten prijs bekroonde runderen; door Jn. BlaaubOer, Ritsevoort, een met den eersten prijs bekroond rund uit de afd „beste cn fijnste vette vet" en een 2en prijs vet kalf; door Firma H. v, d. Kamer, Huigbrou- werstraat, bclcroonde jonge schapen en door J. J. Bing, Achterstraat, 10 met eer- sien prijs bekroonde vette schapen. HANDENARBEID. Op verzoek vestigen wij gaarn-e de aan- acht op de adiyertentie in dit blad. betrei- nde handenarbeid. De vereeniging van Handenarbeid1 gaf de laatste jaren die kindercursussen en mocht zich steeds in flinke belangstelling verheu- gen Verleden jaar bezochten een 50 tal kinde- ren de lessen. De tentoonstelling van het ge- maakte werk in April j.l. trok" de aandacht van kindervrienden en voorstanders van maatschappelijken arbeid. Men zie voor bijzonderheden de in dit mummer opgemomem adivertentie. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gen te 7.30 uur licht op. Voor rij- en andere voertuigen een half uur later. Provinciaal nieuws UIT HE-ILOO. Naar we veroemen, zijn hier dit jaar reeds 50 nieuwe woomhuizen gebouwJ en zijn meerdere aanvragen ingediend of in voor- bereiding. Zeer zeker zou het aantal vergunningen voor het bouwen van woonhuizen nog toe- n-emen, al® de prijzen voor bouwterreinen niet zoo hoog waren. De heer H. K. verwondde zich aan de hand, doch ging achteloos door, omdat de wond van geen beteekenis was. Na eenigen tijd zette de hand op en con- stateerde de dokter bloedvergiftiging. Het is te h-open voor den man, vader van een ta-lrijk gezin, dat hij- hiervan geen Mijvende gevolgen zal ondervinden. Nauwelijiks heeft de gemeent'eraad een besluit genomen tot verbreedi-ng van het Slempad of de grondexploitanten zijn er bij om den grond in handen te krijgen. De heer van S. heeft al- zijn bouwgrond verkocht aan dfen heer Visser. Ook de eigenaren van grond aan den Principeweg (van Tuindorp naar den Sta- tionsweg) krijgen bezoek van de bekende grond-speculanten, die nu at een bod! op den grond1 doen. UIT WINKE'L. In de vergadering van de afd. Winkel van „Vo-lksonderwijs" zijn tot bestuursleden benoemd die heeren P. Bart, J. A. Rietbergen, P. Brugman Jbz. en J. de Veer. De heer J. Porte, die 1 November a.s. als hoofd der school te Lutjewinkel ontslag heeft genomen em de gemeente en Volkson- derwijs, waarvan hij oud-secretaris is, gaat verlaten, werd1 benoemd tot eerelid en als blijvende gedachtenis werd hem een schemer- lamp aangeboden. UIT OUDKARSPEL. De coi'lecte voor het te huis voor alleen staande blindten te Wolfhezen heeft alhier opgebracht f 32.70. Door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente is de heer Jb. Kroon Jbz. wederom als p-laatsveivangerd Burgemeester aange- wezen. UIT HOORN. De d'ienstplichtige J. van d^r Oord uit de ze gemeente, is nader bestemd voor de op- leiding tot verl-ofs-off-icier. De rijksveidlwachter alhier heeft gear- resteerd zekeren J. de G. uit Alkmaar, ver- dacht van rijwieldiefstallen alhier en Noord- scharwoude. Tot leeraar aan de R. H. B. S. alhier is benoemd de heer K. Kraal te Hoo-geveen. De heer N. B. Har-ing alhier is benoemd aan dt R -K. Jongensschool te Wognum. UIT DE STR'EEK. Op verschillende akkers benoorden de Streek treedt hier en daar ook in de winter- aardaippeleni weer de gevreesde ziekte op. Heit aanhoudende natte weer is van zeer na- deeligen invloed o-p de kwaliteit der aardap- peten. UIT ZUI D'SCFl A R'WOU D E De driedaagsche kermis alhier heeft weder plaats gevonden. Hoewel de drukte iets min der was dam vorige jaren, kenmerkte de ker mis zich door eem gezeliige bedrij-vigheid. De dianslustigem hadldem ia de diverse lo- kaliteitem volop gelegenheid, waarvaa dam ook veel gebruik is gemaakt. Maandag- avond werd im het lokaal vam dem heer Kra Langbeen". Het spel viel te roemen, het too- meel was goed verzorgd. De bioscoop van Schinkel mocht zich ook weder als vorige jaren im een druk bezoek verheugen. De zweefmolen van Dirks en de verschil lende kramerijen droegen er het hunne toe bij om de kermis gezellig te maken. LANDBOUWTENTOO'NSTELLING TE WIERINGEN. De landbouwtentoonstel 1 inguitgaandie van de afdeeling Wieringen van de Holl Mij. van Landbouw, die hier op Dinsdag en Woemsdag j.l. gehouden werd en waaraan verschillende feestelijkheden verbonden wa ren, mocht zich in een groote -belangstelling verheugen. Dimsdagsmorgens heeft de eigen- lijke veetentoomsteilimg pla-ats gehad op het Kerkplein, terwijl een groot aantal Inzemd-in- gen op het gebied van- zuivelbereiding, bloe- men- em vruchtencultuur e. d. te bezichtigen waren in Hotel de Haan, waar ook ver schillende firma's een stand in-namen. 's Middag® gaf de turnvereeniging een uit- voerin-g, waar, in aamtnerkiog genomen den kortem tijd van bestaan der vereeniging, zeer behoorlijk werk werd1 v-erricht. Woemsdag was de voornaamste attractie een ringrijderij, waar verschillende fraai versierde rijtuigeti aan deel namen. Beide avondem gaf de muziekvereeniging ,,-Harmonie" -een uitvoeriing, terwijl ook het geheele feest werd opgeluisterd1 door muziek Aan de tentoonstelling was een verloting verbonden, waarvan de hoofdprijs, een vette koe. werd gewon-nen door Gebr. Kuijt UIT SCHERMERHORN. De heer G. Borsjes werd- per rijw-iel gis- terrmiddag aa-ngereden door een auto. Het rijwiel werd1 geheel vernield, terwijl d-e heer B. er zonder persoonlijk letse! af- kwam. Het autonummer werd door hem on- mid dell ijk opgeschr-even, zoodat hij zal trachten eenige schade vergoed' te krijgen. Jl^iichtvaarff. eerste van 10.000 dollar, de tweede van 5000 dollar als ze den tocht zonder tusschenlan- ding volbrengen. De Jcuge Gids van 15 September opent met een uit het maan-dtolad „S'tuwing" van de Amsterdamsche Mij. voor Jonge Mannen overgenomen hoofdartikel „Op den Paasch- heuvel", waarvan het verheugende is, dat het hamdtelend over een A. J. C. feest, een plaats vond in een Christelijk orgaan als de ,.Stuwing". Het gebeurt niet vaak, aldus merkt de re- dactie, van De Jonge Gids op, dat we een be- oordeelimg lezen over tegenstanders, zoo waardeeren-d, zoo ruim, getu-igen-dl vam zoo- veel gemeenschapszin. Mr. J. Reitsma begint met beschoywimgen over „Het Religieus-socialisme als cultuur- verschijnsel", Chris Blom vervolgt zijn art> kel-en over „Jeugd-herbergen" in Duifsch- land, terwijl Martha Poldermans in haar bijdrage „Vivisectie" haar diereniiefde wel wat al te zeer den vrijen teugel laat. Theoretisch kan het heel moo-i zijn „zich niet te laten behandtelen met geneesmiddelen, die door vivisecties verkregen eijn", practisch zullen de meesten onzer bij werkelijk levens- gevaar, een dergelijk geneesmiddel waar- schijnlijk wel met beide handen aamgrijpen. grijpe-n, BURGERLIJKE STAND. GETROUWD: Carel Jan Petrus Engel en Janna Pietje Meiier. Pieter Winder en Trijntje Jansen. Johannes Spaans en Maria Langenberg. GEBOREN: Jacobus, z.v. Frederik van Elst en Petro- nella Maria Kaan-dorp. Maria-, d.v. Adri- anus Koopman en Maria Schildier. R ADIOF ONI SCH WEERBERICHT, naar waarnemingen verricht in den morgen van 22 September medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut de Bildt. Hoogste barometerstan-d 761.1 Janmayen. Laagste barometerstand 744.7' te Blaa- vandshoek. Verwachting meest matige zuidelijke tot westelijken wind, zwaar bewolkt of betrok- ken met tijdelijke opklaringen waarschijnlijk regen- of onweersbuien. iets koeler. DE VLIEGWEDSTRIJDEN. De vliegtuigen, die behooren tot de derde groep voor den wedst-rijd New-YorkSpoka ne zijn gistermiddag om 3 uur opgestegen. Drie vliegers vertrokken, waarvan twee zeker een belangrijken prijs zuilen verwerven, de NOORDSCHARWOUDE, 21 Sept. 1927. Schotsche Muizen 7.10; Duken 3 40-— 3.60; Drielirtgen 6.90—/ 7.39; Spercie- boonen f 6.90—/ 16.80; Uien f 5.90— 6.60; Drielingen 5.50—6.'40; Gele Nep 9.60—/ 11.80; Peen 2.40— 2.80; Kroten f 1.40—/ 2.70; Roode Kool 3.10—/ 4.80: Witte Kool 2.20—/ 2.40; Deensche Kool 2.60—/ 3; Gele Kool 3.50—/ 5.40; alles per 100 K.G.; Boswor- telen f 3.30—/ 4.60 per 100 bos; Bloem- kool 19.4021.40; Bloemkool 2e s 2 f 6.10 per 100 stuks. Aanvoer: 8400 K.eG. Aardappelen; 4300 K.G. Spercieboonen34800 K.G. Uien; 10900 K.G. Peen; 6800 K.G. Kroten; 39500 K.G. Roode Kool; 6500 K.G. Witte Kool; 1520 K.G. Deensche Kool; 9500 kA Ge/e Kool; 2000 bos Boswortelen; 4400 stuks Bloemkool. KAASMAR-KT HOORN. HOORN, 22 Sept. 1927. Op de heden ge houden kaasmarkt waren aangevoerd: 19 st. kl. Fabriekskaas 50; 22 st. kl. Boerenkaas 50; 2 st. Fabriekscommissiekaas 50; 10 st. Boerencommissiekaas 51. In totaal 42 st. wegende 47596 K.G. aangevoerd Handel vlug. WARMENHUIZEN, 21 Sept. 1927. Roo de Kool 3.40—/ 3.80; Witte Kool 1.80 1.90; Blomekool 15; Nep f 10— 10.80; Drielingen 5.90—/ o. 10Uien f 6—/ 6.40; Grove Uien f 5.80—/ 5.90; Slaboonen 7.5013. Aanvoer: 3900 K.G. Roode Kool; 8800 K.G. Witte Kool; 3575 K.G. Nep; 12950 K.G. Uien; 150 K.G. Slaboonen; 88 stuks Bloemkool. SCHAGEN, 22 Sept. 1927. Op de heden ehouden veemarkt waren aangevoerd: 14 'aarden 100—/ 200; 10 Stieren 160 230; 40 Geldekoeien mag.) 180—/ 300; 82 Geldekoeien (vette) 300450; 50 Kalfkoeien 220—/ 415; 5 Graskalveren 70—/ 80; 26 Nuchtere kalveren 10 22; 60 Schapen (mag.) 32—/ 36; 344 Schapen (vette) 3341582 Lammeren 2030; 7 Bokken en Geiten 69; 41 Varkens (mag.) 2423; 35 Varkens (vette) per K.G. 0.66—/ 0.67; 175 Big- gen 12—/ 19; 43 Konijnen 0.402; 287 Kippen 0.50—/ 1.25; Hanen 0.50— 1.75; 156 K.G. Boter 1.90—/ 2.20. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Sept. 1927. Langedijker Groentenveiling. Bloem kool le s. 2132.40; Bloemkool 2e s. 2.30—/ 3.50 per 100 stuks; Wortelen 2.80—/ 3.30; Roode Kool 3.20—/ 5; Gele Kool 3.50—/ 5.50; Witte Kool 1.70—/ 2.10; Uien 6.40—/ 7; Drielin gen 5.50—/ 6; Nep 10.10—/ 12; Sla boonen 7—/ 17; Bieten 2.80—/ 3; Aardappelen: Schotsche Muizen 6.30; Due of York 3.50, alles per 100 K.G. Aanvoer: 13000 stuks Bloemkool; 6500 K.G. Wortelen; 27000 K.G. Roode Kool; 25000 K.G. Gele Kool; 32000 K G. Witte Kool; 18400 K.G. Uien; 1800 K.G. Slaboo nen; 3200 K.G. Bieten; 1100 K.G. Aardap pelen. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 21 Sept. 1927. In de heden gehouden veilingen werd betaald voor: Bl. kool le s. per 100 stuks 2228.50; Bl. kooi 2e s. per 100 stuks 10f 15; Roode Kool per 100 K.G. 3—/ 5; Wortelen per 100 bos 2.50—/ '6.30; Uien per 100 K.G. 58.90; Enkele Slaboonen per 100 K.G. 617.40; Dubbele Slaboonen per 100 K.G. 2—/ 15.80; Andijvie per 100 stuks 0 301.70; Augurken per K.G. 12—84 cent; Kropsla per 100 stuks 1.20f 3.40; Komkomrners per 100 stuks 2.5010.30; Pietereselie per 100 bos 0.401.60; Pos- telein per bakje (5 K.G.) 2050 cent; Snij- boonen per 100 K.G. 20—/ 56.70; Sprui- ten per 100 K.G. 11—/ 13; Spinazie per bakje (2% K.G.) 20—52 ct.Selderie p. 100 b. 0.702.80, App. p. 100 K.G. 4— 40; Peren p. 100 K.G. 2—/ 34; Druiven per K.G. 0.52—/, 0.64; Mcloenen per stuk 12—35 cent. - Langestraat 88, Tel. 533, Alkmaar. Geen zoeken meer. Een kwestie van Instellan. ■■■■•nfiW" i

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2