mITnhardts Sport /eflng vercHent. Ret verheugcte spr.; flat nisr te elfder ure, doch te rechter tiid op de juiste jvijze en in het juiste milieu deze zienswijze aaar voren is gebracht. Voorts nam spr. aan, dat het de wensch der vergadering was, dat het comity al datgene zou doen wat noodig was om de leden van de Eerste Kamer niet in het onzekere te lat?n omtrent de meening der vergadering. Met dank aan de aanwezigen, in het bij- zonder aan de leden der Eerste Kamer, ein- digde spr., waarna hij de vergadering sloot ,3j BONDSDAG VAN HORECAF. De vergadering te Groningen. Gister en eergister werd te Groningen de algemeene vergadering gehouden van den Ned'erl. Bond van werkgevers in hotel-, res taurant-, cafe- en aanverwiante vakken (Ho- recaf)- Donderdagnamiddag opende de bondsvoor- zitter, de heer J. N. van Hanja te 's-Graven hage, de eerste vergadering- Hij bcgroette den burgemeester van Gro ningen, jhr. mr. L. H, N. ridder van Rosen- thai en andere gasten. In het kort stelde spr. het nut van d'e alge meene vergadering in het licht aan de hand van de referaten, die verschillemde sprekers zouden houden en hij eind'igde met te wijzen op het doel van den bondverheffing van den stand1 en van het bedrijf- der leden. Namens het gemeentebestuur van Gronin gen vertolkie de burgemeester de belangstel- ling van B. en W. en van den burgemeester als zoodanig in het congres en in het bedrijf San Horecai-leden. Spr. herininerde er aan, at de gemeente Groningen in 1470 een wijn- huis exploiteerde en dat zij tot voor enkeie jaren te Tex Apel het hotelbedrijf zelf uit- oefende. Spr. deed eenige historische grepen uit de geschiedenis van het bedrijf en raadde aan, terug te keeren tot de oudc titulatuur van de hotels en cafe's van vroeger, waarin meer poezie lag dan in de moderne namen. De afdeeling Rotterdam stelde voor het onitbijt in de hotels te vereenvoudigen. Het H. B. ontraadde de aanneming van het voor stel. Het voorstel Rotterdam werd niet verde- digd en dus verworpen. Algemeene beschouwingen werden gevoerd ever de mogelijkheid van tien pCt. voor be- dicning ter vervanging van het fooienstelsel. Het hoofdbestuur deelde mede, dat het in deze vergadering geen beslissing over de kwestie wil uitlokken. De voorzitter deelde nog medle, dat geen voorstel zal worden gedaan voordat het per- soneel daarin is gekend. Een der leden deelde mede, dat, ook al heft men tien pCt., het personeel toch in de corridor zich posteert, om fooien in ontvangst te nernen. Tien procent is voor grootc zaken te weinig, voor kleinere te veel. De heer M. Kropveld, directeur der Alge meene Centrale Bankvereeniging voor den Middenstand te 's-Gravenhage hield een refe- raat over: middenstand, uiddenstandscre- d'ietwezen en hotelwezen. Algemeene beschouwingen werden gevoerd over de vraag, of invoering tot een uniforme glasmaat voor diverse dranken in alle moge- fijke zaken mogelijk zou zijn. De voorzitter deelde mede dat ook over dit vraagstuk thans geen beslissing zou worden genomen. De heer mr. A. J. Herzberg van Amster dam, hield vervolgens een rede over de nieu- we drankwet en behandelde het adres dat Horecaf thans aan de Tweede Kamer heeft gericht. Spr. ging daarop nader in op de be- wcegredenen, die het bondsbestuur hebben geleid tot het verzenden van het bekende adres Mr. A. J. Herzberg hield vervolgens een referaat over de aansprakelijkheid van den hotelhouder voor de bagage van de gasten. Spr. meende dat er geen overeenkomst van bewaargeving tusschen hotelhouder en gas ten bestaat, omdat de gast zijn bagage niet uridrukkelijk in bewaring geeft, maar haar meebrengt. En de hotelhouder wordt niet en- kel aansprakelijk gesteld voor diefstal of schade door het personeel, maar ook omdat menschen van buiten het hotelpersoneel ste len of schade aanrichten. In de gistercchtend heropende vergadering sprak de heer A. Ingenool Jr., directeur van het bureau van den Nederl. Middenstands- bond te 's-Gravenhage over „De Pers en het Hotelbedrijf". Een bloeiend hotel- en restaurantwezen is met slechts een groepsbclang, maar, aldus spr., ten belang van ons ggjieele volk, omdat de hotels en restaurants een groote bron van inkomsten voor ons land vormen en waar- cloor dan ook onze handelsbalans zeer gun- stig kan worden beinvloed. Immers genie ten eenerzijds vele andere ondcrnemingen van zulk een bloei, anderzijds bevordert deze op krachtige wijze het vreemdelingenverkeer in het land. Met den grooten dienst, dien het hotel- en restaurantbedrijf aan de gemeenschap be- wijst, heeft volgens spr. de Nederl. dagblad- pers in de laatstejaren nu niet altijd vol- doende rekening gehouden. De vraag of Nederland duur is in verge- lijking met het buitenland beantwoordde spr. ontkennend, althans wanneer men de lanaen met een gedepreeieerde geidswaarde buiten beschouwiug laat. Wei bekeken, dus, meende spr., zou men kunnen zeggen, dat iemand1, 'die over de duurte klaagt van een hotel of restaurant, waar hij geweest is, daarmede het bewijs levert, dat hij geweest is in een inrichting di; niet voor hem bestemd was. Vervolgens schetste spreker de juiste hou- ding van de pers tegenover het hotel- en res taurantbedrijf. De Nederl. Dagbladpers staat ongetwijeld zei spr. op een zeer hoog standpunt, heeft een goeden naam in het buitenland zoo wel als in het binnenland en haar dienarea beijveren zich dien goeden naam zoo hoog mogelijk te houden. Alaar al is zij eerlijk, on- afhankelijk en onomkoopbaar, haar groote ondeugd blijft toch haar oppervlakkigheid. Spr. vroeg van de zijde aer pers hem toch vooral niet verkeerd te verstaan. Hij stelde op den voorgrond, dat de hooge roeping van die pers eveneens medebrengt, dat zij angstig waakt tegen cxcessen en dat zij bepaalde ge- vallen van afzetterij, zooals men dat pleegt te noemen, onvoorwaardelijk in haar kolommcn openbaar maakt, maar dat dient dan te ge- schied'en na behoorlijk onderzoek en na gron- dfge overweging van de vraag, of het verwijt m arzerwbij, dat men "op Set puht is fa" zachter of harder vorm te uiten aan het adres van het hotel- en restaurantbedrijf, of van een bepaaldien hotelhouder of restaurateur, gerechtvaardigd is. Gistervoormiddag is de algemeene verga dering voortgezet. Het presidium werd nu waargenomen dloor den vice-voorzitter den heer H. Tetisma to Dordrecht. Spreker begroette de heeren W. F. Detinger uti Amsterdam, spreker van den dag, en den heer R. Woldring, lid.' der Ka mer v. Koophandel. Het woord was hierna aan den heer W. F. Detinger, die eene rede hield over die ar- beidsbemiddeling en de internationale uitwis- aeling van jeugd'ige arbeidskrachten. De heer A. T. Meijer bracht hulde aan de afd. Groningen voor de schitterende voorbe- reiding van het congres. Het voigende congres zal te Utrecht wor den gehouden. De congressisten maakten vervolgens een autotocht naar Paiterswolde. BEZOEK VAN BUITEN'LANDSCHE JOURNAL ISTEN. De A. N. w. B. Toeristenbond voor Neder land, heeft de laatste week van September een 35-tal vertegenwoordigers van buitenlandsche toeristenbonden en meer speciaal de leiders (redacteurs) van hunne officieele organen uitgenoodigd naar Nederland te komen en zijn gasten te zijn, ten einde hen in de ge- legenheid te stellen kennis te maken met het landschap- en stedenschoon dat ons land biedt, hun aandacht te vestigen op ons land als toeristenland en op hetgeen Nederland presteert op het gehied van handel, industrie, scheepvaart en als koloniale mogendheid. Deze uitnoodiging is geschied met het oog op de't volgend jaar te houden Olympische spelen, die zonder twijfel vele vreemdelingen naar Holland zullen doen komen en ter voor- koming, dat de belangstelling van den vreem- deling zich uitsluitend en niet verder zal uit- strekken dan Marken en Volendam. De A. N. W. B. gaat doel treffend te werk, want wanneer wij.het voorgenomen program- ma eens bekij'ken, dan blijkt ons, dat deze in- vloedrijke buitenlanders in vijf dagen tijds het voornaamste en interessantste deel van ons land zu'len bezichtigen. Zij maken o.a. terdege kennis met de be- zienswaardigheden van Amsterdam, Den Haag en Rotterdam bezichtigen de sluiswer- ken in IJmuiden, maken een tocht door het in teressantste deel van Utrecht, bezoeken Haar lem en omstreken, de Rotterdamsche havens, het vliegveld Waalhaven enz. Voor Alkmaar is deze excursie van beteeke- nis omdat het gezelschap Dinsdag a.s. om 8.15 met de Alkmaar Packet uit Amsterdam vertrekt om een bezoelc aan onze gemeente te brengen. Van 11 tot 12.30 wordt A'kmaar bezieh- tigd, waarna het internationale gezelschap officieel op het stadhuis ontvangen zal wor den. Bij ontstentenis van den burgemeester, zal mr. Leesberg daar in het Fransch een begroe- tingsrede houden, waarna de aanwezigen, met enkeie ger.oodigden, zich aan een lunch in Hotel Proot zullen vereenigen. Te twee uur zullen de gasten per sight- seeingcar via Bergen en Castricum naar IJmuiden vertrekken. Het gezelschap, dat waarschijnlijk ook ver- gezeld zal worden door een 2-tal leden van den Nederlandschen Journalistenkring, bestaat uit Belgen, Denen, Duitschers, Engelschen, Franschsn, Oostenrijkers en Hongaren. Geen wonder dat men zijn best doet, van ons land een zoo voordeelig mogelijken indruk te geven. Het tochtje naar Alkmaar zal zeker een interessant deel van het algemeene program ma vormen, PRINSE'S JULIANA. Prinses Juliana zal, naar die „N. Rott. Ct verneemt, met eenige andere Leidsche novitae optreden in een stukje, waarvan zij de auteur is. De titel is Blauwbaard, en zij zelve vervult de rol van zuster Anna. P'REDIKANT-BRANDWEiERMAN. De burgemeester van Broek in Waterland stelde voor eenigen tijd den predikant der N. H. Gemeente bij de brandweer aan tot brandwekker. De gemeenteraad besloot ech- ter op voorstel van ^en zijner leden in de verordening op de verplichte brandweer aan voorgangers van kcrkgen00tschappen en dokters vrijstelling te verleenen van verplich- ten dienst. Dit endanks de waar3chuwing van den burgemeester, dat deze vrijstelling in strijd is met een koriinklijk besluit uit het jaar 1904, volgens hetwelk de art'ikelen 192 en 193 der gemeentewet dergelijke vrijstellin- gen niet toelaten. Al'.een zij, die op het oogemblik, dat de dienstcn verrieht moeten worden, andere verplichtingen te vervullen hebben in het algemeen belang, kunnen maar dan eerst op dat moment vrijstelling erlangen. Gedvputeerde Staten van Noord-Holland hebben ihans den raad uitgenoodigd1 deze vrijstelling te laten vervallen. Anders zal do verordening aan de kroon ter vernietiging worden vcorgedragcn, wegens strijd1 met hot algemeen belang. BRAND Te Enschot (N -B is Wcensdagnacbt bet cafe an woonhuis van Haarboseh geitetl afgebrand, van den inboedel werd niets go red. Alles was verzekerd. KORTE BER'ICHTEN. Te Veendam in de Kerklaan sloeg gi-> termiddag een Ford1 totaal onderst boven, doordat de chauffeur met een vaart van 60 a 70 K.M. een bocht nam. De chauffeur F. B., heeft daarbij vermoedelijk een hand ver- loren De auto was van den heer S. te Vied- derveen. IPi^ov 1 ttciaal taSeuws UIT SINT PANCRAS Gistermiddag om half 4 geraakte de wo- ruing van den heer Zwanenburg in brand, doordat diens vrouw het petroleumstel liet vallen. Spoedig stond het geheele huis in licht# laaie en brandde tot den grond foe af Persoonlijike ongelukken kwamen niet voor. UIT STOMPETOREN. Naar aanleiding van het besluit genomen in hare algemeene vergadering van 7 Sept. is het bestuur der afd. Schermeer er in ge- slaagd in den heer W. H. Janknegt te Graft den lei der te vinden voor den door eenoem- 1 d!eh afdeeling en de*\%ree&g1hg van Tand- en tuinbouwers te houden landbouwwintercur- st». Dat er wel1 animo bestaat voor een der- geliiken cursus blijkt hieruit dat zich ook reeds gehuwden hiervoor hebben opgegeven. De leeftijdsgrens van de cursisten is be- paald vanaf den 15-jarigen leeft-d. Onder- wijs wordt gegeven in land- en tuinbouw en veeteelt, bemestingleer enz. Van het gemeentebestuur van Oterleek is de toezegging ontvangen voor het gebruik van een verlicht en verwarmd lokaal te Stom- petoren. Minstens 12 personen moeteni zich hiervoor opgeven. Dit met het oog op die hasten. UITAKERSLOOT A.s. Dinsdag zal er alhier een collecte wor den gehouden ten bate van de Nationale Stichting: „Tehuis voor alleenstaandie Blin- den" te Wolfhezen. Voor verdere bijzonder- heden verwijzen wij naar een in dit nummer voorkomende advertentie. Cinema Americain. Mooie beentjes gaan voor, Een echte Amerikaansche film, dit nieuwe werk van de Fox-productie. Modern in alle opzichten en aantrekkelijk in de goed ge- slaagde uitwerking. Het verhaal der drie meisjes wordt met tal van interessante opna- men verlevendigd, waardoor de belangstel ling gewekt wordt. Nora, een van de drie meisjes, is allerliefst en bezit een paar pittige onderdaantjes. Na haar ontslag uit het warenhuis kost het haar moeite een nieuwe betrekking te vinden, maar haar nieuwe vriend weet ten slotte iets voor haar. Hij brengt Nora in kennis met de beide firmanten van een modezaak. Zij is spoedig een uitmuntende kracht in de zaak. Maar het werk dat zij moet verrichten staat haar vriend niet aan, vooral als zij moet trachten den geldman der zaak tot nieuwe offers te bewegen. Nora zelf komt ook spoedig tot in- keer en gaat met haar vriend, die in Califor- nie een nieuwe betrekking heeft gevonden, een gelukkige toekomst tegemoet. Ook de beide vriendinnen vinden een paar eerlijke en op- rechte levensgezellen. Madge Bellamy is weer ultnemend in de hoofdrol, maar ook de twee vriendinnen zijn heel aantrekkelijk, vooral de blonde Joyce Compton. De heeren zijn niet minder goed. Lawrence Gray als Nora's vriend is echt na- tuurliik. De beroemde Farrell Mc. Donald uit „Het IJzeren Paard" is hier edn der firman ten en toont zich ook thans een goed acteur. Het bijprogramma is zeer interessant. Na het Fox-nieuws vraagt een fraaie natuurop- name van het Goudland Colorado de aan dacht. Twee komische nummers volgen dan. Van deze is vooral Jerry de Krantenjongen iets bijzonders. Niet alleen door het eenige spel van de kleine Jerry Madder, maar voor al ook door den hond Snor, die zich een zeld- zaam filmacteur toont. Het trio zorgde weer voor een muzikale be- geleiding der films. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Twee hoofdnummers tot en met morgen. beide Amerikaansche sensatiefilms. In „De Vampyren van Wild-Westspeelt Cyclooo Bob de sympatHieke rol van redder van een heele bom duitem en van een aardig meisje, dat de oplichter meteen maar had meegeinomen. Dat meisje, eigenares van een groote ranch in Arizona, had hem laten scbieten, itoen een „heer" haar zijn attenties kwam bieden. Deze wist haar te doen gelooven, dat haar grond petroleumhoudend was, kreeg toestemming tot boren en richtte een maatschappij op, waarvan hij Bob directeur en zichzelf bedrijfsleider maakte. Steeds meer geld werd van een bank geleend en op een goeden morgen wist hij een cheque tot een oobepaaid) bedrag te krijgen om machines te koopen. Ethel geloofde hem, toen hij sprak van trouwen en ging met hem mee. Maar onder- weg, in een hotelkamer, kreeg zij berouw, toen hij vertelde naar een andere stad te gaan dan was afgesproken en de „sufferd"' van een Bob maar moest zien, hoe hij het redde van de oplichting. Deze had echter reeds lont gerokeo en snelde den vluchteling na„ dien hij in de hotelkamer duchtig af- droogde. Het slot laat zich denken. Een film met sterke staaltjes rijikunst en kracht en handigheid en mooie landschap- kieken. Het tweede hcofdnummer „Door de Vlam- men" speelt in New-York. Richard Talmadge heeft hierin de hoofdrol. Als adspirant brandweerman neemt hij op zich een dieven- bende te onfmaskeren, die na elke inbraak brand sticht, om de sporen van diefstal te doen verdwijfnen. Hii sluit zich aan bij de bende, nadaf hij, om zulks aannemelijk te maken, voor den- vorm was weggejaagd uit het korps, wijl hij wegens het daaraan ver- bonden gevaar niet in een brandenden kel- •ker durfde. De 1-eider van de bende, die zijn opdrachten krljgt van een „make>laar", wil Richard's verloofde owingen met hem te trouwen, onder bedreiging, dat hij andens haar broer Jerry in de gevangenis zal bren- gen. Ieder meant in Richard een lafaard te mogen zien en gaarne neemt Buske hem in de bende op, om dan zelf gemakkelijker spei te hebben bij Mary. Na eenige knokpartijtj.es wordt Richard ontmaskerd als v.errader en dan ontstaat weer een verwoed gevecht, waarbij de brandende lamp sneuveit en in haar val bet huis in lichte laaie zet. De naar buiten vluchtende boeven worden gearres- teerd en ook de „makelaar". Natuurlijk heeft Richard zijn aanstaanden zwager van te voren weten te do.en ontsnappen. Slot: bevor- dering in rang en huwelijk. Deze film geeft zeer mooie kieken in een New-Yorkschen brandweerpost en van het snel'.e optreden bij brand. Het programma wordit "angevuld met een uiitgebreid journal, een reclamefilm en een aardige twee-acter „Zigoto op de smokke- laarsjacht", een nummer dat meermalen hartelijk doet lachen om de hinderpalen, die deze jager heeft te overwinnen. Victo-ria Theater. De Adelaar. Een prachtige film, waarin Rudolp Valen tino, de jong gestorven filmacteur, de hoofd rol speelt. Catharina, de wispelturige heerscheres van K NG Kinff-peperrnunt is par ons verkrijgbaar in sneci- f aJe King - zofyes en isprder in ral/en van 5 p.n. lu cen/s. Voor h.h. winkeliers bij: J. P. VAN LIESHOUT en G. KLTPEK te Alkmaar. het Russische rijlk, ziet op zekeren dag, hoe Wladimir Doubrofsky een paar op hoi gesla- gen paarden tot staan brengt en zij beveelt den luitenant's avonds bij haar te komen. De Czarina doet hem een liefdesvoorstel en stelt hem in ruil daarvoor den generaalsrang voor, maar Doubrofsky beschouwt zich een soldaat en geen saletjonker en ontvlucht het paleis, waarna Catharina hem vogelvrij ver- klaart. Wanneer hij verneemt, dat een ruwe gewel- denaar, zekere Kigrilli, de goederen van zijn vader gestolen heeft, zoodat deze van ver- driet is gestorven, zweert hij. wraak en wordt hij de schrik van de streek, een geheimzinnige gemaskerde, die zich de Zwarte Adelaar noemt. Door een toeval gelukt het hem zich bij Kigrilla als leeraar voor diens dochter te verhuren en dan begint zijn groote innerlijke strijd, de strijd tusschen zijn wraakgevoelens voor den ruwen vader en zijn liefde voor dc bevallige dochfer, waarin de liefde natuurlijk de overwinning behaalt. De dochter, Mascha, die ontdekt heeft dal hij de langgezochte Zwarte Adelaar is, kan desondanks haar liefde niet lang verborgen houden en wanneer hij in gevaar verkeert vluohten beiden om even later in handen te vqllen van Catharina's troepen, welke den desserteur voor de Czarina brengen, die zijn excecutie beveelt. Hij neemt afscheid van zijn geliefde maar een oud-vriend, die met de excecutie belast is redt hem. Als even later de Czarina spijt van het doodvonnis heeft komt de waarheid aan het licht en wordt den dapperen Wladimir Dou brofsky met zijn aanstaande vrouw een vrij- geleide geschonken. Schitterend is in deze buitengewoon goed verzorgde en spannende film het spel der beide hoofdfiguren, van Valentino als Dou brofsky en van Vilma Banky als Mascha. Fihnwerken als dit doen begrijpen welk een kracht er door Valentino's vroegtijdigen dood verloren is gegaan. Vooraf gaat een film, die interessante op- nanjen van Zweden toont en een tweetal ko mische opnamen „Een Zondag naar buiten" en „De rijke erfdochter", waarvan voorname- lijk de laatste het publiek meermalen doet schateren van het lachen. liiichtvaart. DE VLUCHTEN VAN LEVINE EN KoNNECKE. Levine is op zijn vliegtocht naar het Oosten te Asperen bij Weenen geland. Konnecke heeft zijn vertrek uit Angora wegens de slechte weersomstandigheden een dag uitgesteld. NUNGESSER EN COLI. Een Fransch priester, die op bezoek ge weest is in Ierland, heeft den Franschen con sul te Glasgow meegedeeld, dat de Ieren in het district Kerry Head er zeker van zijn, dat zij de Witte Vogel, het toestel van Nungesser en Coli, op de Iersche kust hebben zien veron- gelukken. Het vliegtuig was Zondag* 8 Mei over de plaats been gevlogen in N.-W. rich- ting. 's Maandags zag men het terugkeeren en plotseling in zee storten, ongeveer 3 mijl van Meanaghan af. Er zijn niet veel booten daar op de kust en toen er eindelijk een de plaats van het ongeluk bereikt had, was het toestel verdwenen. Er is echter den heelen dag een olievlek zichtbaar gebleven. De Daily Chronicle merkt hierbij op, dat in- derdaad op den bewusten dag gerapporteerd is, dat er bij de Iersche kust een vliegtuig in zee gestort was, doch dat niemand daaraan de noodige aandacht schijnt te hebben ge schonken. Volgens den priester is de plaats van het ongeluk bekend en is het er niet zoo diep, dat een onderzoek onmogelijk zou zijn. De consul heeft dadelijk den Franschen gezant te Lon- den van de geschiiedenis op de hoogte ge bracht. HET VLIEGONGEVAL IN DUITSCHLAND. Wij maakten gister reeds melding van het ernstig vliegong-eluik op de luchtlijn Berlijn— Mtinchen, nabij Schleiz. De oud-ambassadeur te Den Haag, Von Maltzahn, blijkt inder- daad1 gedood. Hij) was thans gezant in Ame- rika. Algemeen wordt zijn dood als een groot venlies voor de Duitsche diplomatic be- schouwd. President Coolidge en Hinden- burg hebben hun deelneming betuigd. Het ongeluk is een raadsel. Merkel, directeur van de Duitsche Luft hansa heeft aan een vertegenwoordiger van Wolff verklaard, dat de oorzaak van het on geluk bij Schleiz volmaakt raadselachtig is. De machine is technisch nauwkeurig onder- zocht en sedert Mei in gebruik, dus nog vrij nieuw. Ook het type machine, waarmee sinds 1922 gevlogen wordt, is goed-. Men heeft medegedeeld, dat het toestel zonder vleugel omlaag gestort is, wait het ongelu k nog raadsel achtiger maakt, want de draagvlakke-n der DormierHtoestellen zijn juist bijzonder soliede aan den romp be- vestigd. Schleiz ligt aan de Noordl-zijde van het Fichtelgebergte in een vrij vlakke landstt eek. Volgens dieskundigen was daar dus een nood- landing,, indien dit den bestuurder nood- zakelijik toescheen, zeker mogelijk geweest. De over het ongeval geraadpleegde des- kundigen vermoeden dat de motor van hot toestel plotseling weigerde en de bestuur der een nood'landing heeft widen doen. Vermoeedlijk is het toestel hierbij in een vrille geraakt en toen tegen de aarde ge- sma-kt, zonder dat de bestuurder er in slaag- de den val tegen te houden. Het blijkt dat de ramp is geschied bij het gehucht" Hein- richruh, ongeveer 1 K.M. van Schleiz. Het vliegtuig werd geheel vernield Slechts zeer weinig menschen zijn getui- gen van de ramp geweest en hun v-erklarin- gen laten veel te wenschen. Enkeie hunnei beweren dat plotseling een vleugel van het toestel afbrak en ongeveer 20 meter van de plaats van. het ongeval terecht kwam. In verband hiermede deed het gerucbt de ronde van een geval van sabotage, doch bevesfigd is dit gerucht geenszins. Nader wordt vernomen, dat ook de Luft hansa met mogelijike sabotage rekent. Intus- schen meent men ook, dat het niet uitgeslo- ten is, dat de bestuurder van het vliegtuig ziek is geworden of z>e!fs door een beroerte is getroffen en toen het toestel niet langer in bedwang kon houden. Een ander bericht spreekt van de mogelijikbeid, dat de motor ontploft zou zijn. Gistermiddag om 5 uur is men begonnen met het bergen van de vre-eselijk verminkte lij'ken. Men had de groctste moeite hen on der het vernielde toestel vandaan te halen. WEER EEN VLIEGTUIGONGELUK. werkelijk bereikt had. Op dat moment precies is Barry begonnen „een te tellen. Op het militaire vliegveld van het twin- tigste regiment te Eg.er zijn bij een proef- vlucht twee toestellen tegen elkander ge vlogen. Een officier werd gevonden met een verbrijzelden schedel, terwijl een bestuurder zwaar gewond werd. Hoofdpijn-Tabletfen 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. VOETBAL. Als de regen het doorgaan der wedstrijden niet onmogelijk maakt door slechte terreinen of anderszins, zal morgen de competitie wor den voortgezet. In afd. 2 A gaat Alcmaria op bezoek bij Helder. De spelers zijn nu over de zenuwen heen en zullen er waarschijnlijk wel in slagen hun gewone spel te ontwikkelen. De andere vier wedstrijden zijn W. F. C.H. R. C., West-FrisiaD. E. C., V. S. V.Hollandia en Z. V. V.—K. F. C. 2B. HaarlemVelox, H. V. C.Zeebur- gia, A. F. C.V. V. A., Donar—Zandvoort, Bloemendaal—B. F. C. Eerste kl. Ajax—D. F. C., V. U. C.—H. B. S., Hilversum—V. O. C., U. V. V.Excelsior. H. F. C.—Bl. Wit, SpartaanZ. F. C., Feij enoord—Stormvogels, Sparta—Ado. PAARDEN. Draverij te Enkhiiizen. Te Enkhuizen is Donderdag de jaarlijkscb* schoonrijderij en harddraverij met voorgift gehouden. In den stoet van de schoonrijders bevonden zich ook de beide prachtige oud- Hollandsche sjeezen, die onlangs door dr. Van Balen-Blanken te Bovencarspel aan het gemeente-museum van Enkhuizen zijn afge- staan. Burgemeester Bosma mende zelf het paard van de eerste sjees, terwijl de wethou ders Stapel en De Vos in de tweede sjees had- den plaats genomen. De uitslag van de schoonrijderij was als volgt: le prijs Bingley Victor, eigenaar H. F. Bultinan te Hharlemmermeer2e prijs Expo- na, eigenaar B. Wiefoenga te Leeuwarden; 3e prijs Wonder, eigenaar H. F. Bultman te Haarlemmermeer; 4e prijs Manuel, eigenaar A. Schagen te Aartswoud; 5e prijs C. Vergay te Amsterdam; 6e prijs Holland Princes, eigenaar B. Wiebenga te Leeuwarden. Uitslag harddraverij le prijs, 500, Miss Zelda Peter (310 Meter), eigenaar S. v. d. Oord te Haarlem, berijder J. Van Leeuwen; 2e prijs, 250, Marie P (305 meter), eige naar B. A. van Stralen te Schoorl, berijder B. Schippers; 3e prijs, 100, Konora (285 meter), eigenaar D. Pronk te Rotterdam, be rijder ae eigenaar; 4e prijs, 50; Nevada B (295 meter), eigenaar L. Ensing te Heemste- de. PADVINDSTERS. -\ 28 Sept. Rondeavond troephuis 7 tt. 1 October. Half drie aan het begin van d" Wilhelminalaan. Oefening in Heiloo. PADVINDERS. Woensdagavond 28 Sept.: 7 uur tot haX negen troepavond, daarna dienstraad1. Zaterdag 1 October, 's middags 2 p.-oefeaiaBen, - uur: -

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 10