DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. S. KRORL Stoomerq en VerverQ Uw wintergarderebe maken wij prima in orde en verven in alle klenren. Buifenland No 226. feirfiMSUra ttft 2 blades. Honaera negen en twlntigste iaargang 1927 Deze Courant word! ELKEN AVOND, fcehalve Zon- en Feesfdagen, nltgegeven. ftbonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkauar /2.—franco door bet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewqsnammers 5 cents. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTlfcNi Per rege! /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaafsrafmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerij v/b QBRMt. COSTBfi ft *00!1» Voordam C 9. Dlyeoieur. G. U. KRAK. MAAIDAO Telef.nr. Administrafie 3. Telefoonnr. Redaciie 33. Postgiro 37060. wmmtiSimim&mi&temmmim Hoofdredacteuri Tj. N. ADEMA. 26 SEPTEMBER ^agelijksch overzicht. OORLOGS NA-WEEeN. Ex-Keizer Wilhelm en Hinden- burg. Farnkrijk en Belgie. Met Is niet all een door de herhaalde ont- wapenings- en mlighei ds-b-espreki n g endat imen aan den voorbijen oorlog word't her- innerd. Ook de eindelooze onthuffingen van forijgsmomimenteni zorgen, dat de wonde- plekken telkens opnieuw worden open- gereten, dat oude bitterheid en oude haat opnieuw worden aangewakkerd. Z-ondag was het een week geteden, dat Hindenburg het gedenikteeken voor den stag bij Tannenberg onithutde. Men herinnert zich, dat hij daarbij een rede hield, waarin hij de schuld' van Duitschland aan den we- reldoorlog nadlrukkelijk naar het rijk der verbeelding verwees. En terzeifdertijd stuurde ex-keizer Wilhelm naar zijn oud-veldniaar- schalk een in gezwollen bewoordktgen ge- steld telegram, dat hulde bracht aan de ge- vallenen en de glorierijke dagen van weleer weer voor den geest riep. Het behoeft geen betoog, dat zoowd het een als het ander bij de vroegere vijanden van Duitschland eenige verbittering wekte, critiek en vercntwaardiging uitlokte. Maar veel invloed heeft dat op de Duit- schers blijkbaar niet. Want volgens een inter view, door rijkskanselier Stresemann toege- staan aan een redacteur van de „Matin" heeft deze hee! nuchter verMaatd, die ver- on.twaardiging absoluut niet te begrijpen De rede bevat, aid us Stresemann, toch niets anders dan opvattingen, die reeds dik- wijis verkondiigd zijn. Men moet voorts bedenken, dat er in Duitschland veel minder geden'kteekens voor de gevailenert zijn opgericht dan in Frank- rijk en dat daarbij veel minder ministeriede redevoeringen zijn gehouden. In Frankrijk is v-erder de herinnering aan den oorlog veel levenid'iger dan in Duitschland, ook door de onthul'ling dezer gedenkteekenen. Von Hindenburg heeft, voor zoover Strese mann zich herinnerde, nog nooiteen oorlogs- gedenkteeken onthuld. Tannenberg was ech ter zijn werk en is met d'en naam van Hindem- tourg ten nauwste verbonden Wat hij bij deze gelegenheid heeft gezegd1 Iceft in het gemoed van geheel Duitschland De kern van de rede was, dat een onpartij- dige rechitbank zal onderzoeken en vaststel- len, wat zich in den zomer van 1914 bij de uitwisseling der diplomatieke nota's heeft afgespeeld en ook, wat nog veel belangrijker is, nauwkeurig zal nagaan, hoe de gebeurte- nissen, zich in de jaren voor den oorlog ont- wikkeld hebben. Briand heeft in zijn rede te Geneve verlangd, dat er vrede door arbitrage zal worden geschapen. Men verlapgt arbi trage voor economische en financieele kwes- ti-e-s, dus voor conflicten van allerlei aard. Waarom zal bet beginsel van arbitrage dan niet ook worden toegepast op een aange- iegenheid, wel'ke op een voik veel zwaarder drukt dan een dergelijke ongunstige beslis- sing over" zuiver materieele zaken? Het bovenstaande toont genoegzaam aan, dat noch in Frankrijk, noch' in Duitschland. de gemoederen volkomen tot rust zijn ge- komen. En al behoeft gelukkig het kinderlijk gekibbel over de schu'ldvraag niet al te ern- stig genomen, het is en b'.ijft een be'etsel voor algeheele verbroedering. Ook tusscben Frankrijk en Belgie is de verhouding echter niet zooais zij zijn moet. Ook daar worden oorlogsmonnmenien ont- huld, waiarbij 'Hatuurlijk rpdcvo>p.rin^En on- ontbeeiIrk zijn. En al everzee1' komt bij die redevoeringen bij tijd en wijie het een en ander aan het licht Zoo hield eenigen tijd geieden de Fran- Bche generaal Petain bij eer, rnomments- on.hurling te Dinant een rede, waarin be- zorgd'heid werti uitgesproken ten aanzien van de bereidwilligheid var de Bel"'ische legei autoriteiten, om de door Frankrijk oe- geven bewapeningswenken uit te voeren Daaruit kon nogrnaals worden opgemaakt, oat het Betgische leger na aen oorlog weinio- minder dan pnder Fransch- voogdij staat. En dit juist heeft niet nagelaten ,yroote ver- ontwaardiging te wekken t Z,°? Vvrr?agt bijvoorbeeid het Brusselsche Laatste Nieuws, of men soms meent dat Bel gie een der Fransche departementen is. En de Standaard komt ook nog eens tegen I etains rede te Dinant in verzet Wij will en met de ..foeriers" van het Latijnendom weren schnjft het blad boven zijn artikel, dat het aanvangt met de woorden: „Gejijk Algiers soms overrompeld wordit door de spnnkhanen, zoo wordt Belgie peri- od'iek bedreigd door een inval van Fransche propagandisten" Voorts laten leverde? „Herinnert Maarschalk Petain er oris niet aan dat zoovele onzer kunstschatten door Fransche soldeniers gestolen werden en met heele karrevrachten d'en weg naar het Zuiden insloegen? Is dat soms geen roof, geen dief- stal, of enkel verrijking van het Latijnendom en dus beschavingswerk? „Een groat gedeel'te dier kunststukken vult de Fransche musea, maar een ander deel ver- siert nog de kasteelen en heerenwoniingen van de afstammeliingen der Fransche officie- ren uit dien tijd. Is dat soms ook documen- tatie of bescherming van het Fransch Lati- nisme tegen het Vlaamsch Germanisme? Belgie heeft in 1914 gevochten voor zijne vrijheia, voor zijn recht en voor niets am- ders. En Let zal dat in de toekomst met even- veel vastberadenheid1 doen tegen de Duft- schers of tegen de Franschen of tegen 't is eender wie onze vrij'heid zou bedreigen." VOLKENBOND. DE VO L K EN'BONDSV E ROAD E R INC. De Poolsche cmti-oorlogsmotie aan- genorrwn. In de openbare vergadering van den Vol kenbond zijn de door Loucheur ingediende rapporteu van de Oeconomische Wereldcon- ferentie benevens de Poolsche anti-oorlogs- motie, bij hoofdelijke stemming, met alge- meene stemoien aangenomen. Soka-1: verklaarde vooraf, dat de aanne- mmg van de Poolsche motie geen juridische verbintenis iK-teekent, maar dat haar betee- kenis gelegen was in het scheppen van een atmosfeer die alien staten een gevoel van vtiligheid zou geven en die voor de toekom- stige omwapt-ningsconfei'emifc onmisbaar was. Voorzitter Guani las daarop onder d'ood- sche stilte de beide artikelen voor waarin de Volkenbond verklaart: lo. Iedere aanvalsoorlog is en blijft ver- boden. 2o. Alle vredelievende middelen moeten tusschen Staten aangewend worden om ge- sdhillen, van welken aardl dan ook te be slechten. Guani verzocht hieraan toe te voegen: „De vergadering besluit, dat voor de leden van den Volkenibond' de verplichtiing bestaat zich in beginsel voor aanvaarding van deze twee artikelen uit te spreken. Hierop vroeg Guani tot hoofdelijke stem ming te willen overgaan, ten eiinde de ver- klaring op bijzonder piechtige wijize te be- krachtigen. Alle delegaties stemden daarop met „ja", waarna Sokal nog onder bijval der geheele vergadering, door verscheidene afge- vaardigdfen persoonlijk werd geluk ge wenscht. De econpmische conferentie. In de voltallige zitting heeft de Volken bondsvergadering eenstemmig het voorstel over de economische conferentie goedge- keurd. Bij het einde van de beraadslaglngen heeft de voorzitter der Volkenbondsvergade- ring, Guani, ondler algemeen applaus nog rnaals hulde gebracht aan Loucheur voor het door hem genomen initiatief, en voor de vele dienstcn die hij ook in de tweede commissie ditmaal weer aan de zaak der economische ontwapening bewezcn heeft. Bij de discussie heeft de Nederlandsche ge- dielegeerde, de heer Loudon, een korte verkla- ring afgelegd, waarin hij herinnerde aan de rede van minister Beelaerts van Blokland bij de aigemeene discussies omtrent de algeheele instemming der Nederlandsche regeerlng met de resolutie der economische conferentie Een rede van Loudon. /oorts iaten wij hier het slot van het artikel uit het Brusselsche blad volgen: a Vlamingen, zullen nooit Leuven en de Duitsche gruweidaden van den laatsten oorlog vergeten. Maar waarom zouden we moeten vergeten dat de Fransche Maarschalk Villeroi, zonder recht of reden, gansch Brus- sel plat schoot eu aan de vlaminen over- Bij de voortzetting der discussies over die ontwapenings-veiligheid en arbitragekwestie heeft J'hr. Loud'on nogrnaals het Nederland sche voorstel tot nieuwe bestudeering van de grondslagen van het Potocol van Geneve be- sproken en er zijni voldoening over geuit dat het door Jhr. Beelaerts beoogde doel be reikt is. De door de Nederlandsche delegatie ge- stelde vraag of het wenschelijk was, het on- derzoek der drie groote beginselen die de ge heele discussie van het protocol beheerscht had, te hervatten, heeft in de derde commis sie ondubbelzinnig een bevestigeod ant- woord gekregen, zooais Loudon met groote voldoening constateeren kon. Hierna gaf Loudon een samenvatting van de besluiten der derde commissie omtrent de methode van onderzoek, in het bijzonder omtrent de nieu we commissie voor arbitrage en veiligheid. Met nadruk verklaarde Loudon, dat de deel- neming der Vereenigde Staten, ofschoon geen yolkenbondslid ook in deze nieuwe commis sie welkom zal zijn. Zijn uiting leerde tevens, dat de Volkenbond er op dit oogenblik niet aan denkt, de sowjetregeering in verba nd met de verdwijning van de Zwitsersch-Russi- sche moeilijkheden, nogrnaals tot deelneming aan de voorbereidimgscommissie uit te noodli- gen. Het initiatef daartoe zal van Rusland zelif moeten komen. Uitdrukkelijk verklaarde Loudon ook dat de nieuwe commissie in de eerste plaats alk zijidem der arbitrage moet bestudeerem en in het bijzonder het concrete voorstel-Nansen. Opnieuw werd1 verklaard dat de voorberei- dingscommissie in November bijeen zal komen. RUSLAND EN D'E VOLKENBOND. Qeen deelneming aan de confe rentie no pens aen in- en uitvoer- handel. Tsjitsjerin heeft namens de Russisdhe re- geering de uitooodiging om deel te nemen aan de internatianale conferentie te Geneve, onder auspicien van den Volkenbond, tot op- heffipg van belemmeringen van den in- en uitvoerhandel, niet aanvaard, voornamelijk omdat Ruslandl de invoerrechten niet kan missen tegenover de kleine voordeelen die voor haar export daar tegenover zouden staan. HONGARIJE. De grenzen van Hongarije. Onthullingen van een oud-minis- ler van oorlog. Hoe Hongarije het verzoek kreeg bij den Russischen in val in Polen zoo noodig mililaire hulp te verleenen en wat het daar- voor eischte. Men schrijft uit Boedapest aan de N.R.Ct.: Dezer dagen is hier eene zeer interessante brochure verschenen van Istvan Sreter, den vroegeren minister van oorlog, welke aan lord Rothermere is opgedragen en waarin de schrijver tracht te bewijzen, dat de tegen- woordige grenzen van Hongarije, voor het geval van een aanval van Rusland op zijne buren, een gevaar vormen voor Europa In den herfst van 1920, schrijft Sreter, werd Polen door Rusland aangevallen, de sowjettroepen stonden voor Warschau en loode patrouilles, die in Galicje waren door- edrongen, naderden reeds de NoordOostkust arpathen. In dezen ieer ernstigen toestand ontving lk bezoek van de militaire attache's der geallieerden te Boedapest, die mij vroe- gen, met hoevele Hongaarsche divisies ik, wanneer het Hongaarsche leger in een anti- boisjewistisch front werd ingeschakeld, de Karpathen zou kunnen verdedigen en wat ik voor dat geval voor hulp zou vragen. Met hoevele divisies ik de Karpathen zou kunnen verdedigen, antwoordde ik, dat is onze zaak, in leder geval echter is het duidelijk, dat de Kussische Karpathen slechts door een volk kunnen worden verdedigd, dat ook de vlakte daarachter bezit. Ik maakte den heeren daar op op de kaart duidelijk, schrijft Sreter, dat, wanneer de Russen Tsjecho-Slowakije op deze linie aanvielen, het Tsjechische leger ovier- winnen of ondergaan moest. Immers had een geslagen Tsjechisch leger geene andere moge- hjkheid dan over de Hongaarsche grens te wiiken. Mocht het gelukken uit den zak tus schen Gahcie en Hongarije te ontsnappen, dan kon het dat in verband met het gebrek aan verbmdingswegen naar hetwesten, toch slechts met achterlating van kanonnen en voorraden. De militaire attache, schrijft Sreter, hoor- den mijne improvisatie met opmerkzaamheid aan en toen ik daarop voor Hongarije van i sjecho-Slowakije de linie van de Hooge Ta- tra tot Pressburg terug eischte en in het oos- ten de Szamos als grens verlangde, maakten zi] met de minste bezwaren. Men verzocht hem slechts, het leger verder te organiseeren, voor knjgsvoorraad zouden de geallieerden zorgen, terwijl de krijgsraad te Pressburg zou beslissen, of men al dan niet van de dien- steri van Hongarije zou gebruik maken. „Of de krijgsraad in Pressburg ooit is ge- houden, weet ik niet", schrijft Sreter. „Waar- schijnlijk is dit echter niet, aangezien intus- schen het gevaar geweken was en men het Hongaarsche bloed niet meer noodig had. Op grond van het voorgaande echter stel ik vast: ten eersfe, daf de miltaire attache's geen al te groot vertrouwen in het Tsjechische leger hadden en ten tweede, dat deze knappe mili- tairen de absurde strategische positie van het oostelijk gedeelte van Tsjecho-Slowakije ten voile inzagen". Poincare en Keizer Karel. In de „Pester Lloyd" van 20 September oegint de Italiaansche senator Cirmeni nieu- we onthullingen. In het eerste gedeelte van zijn artikel weet Cirmeni te vertellen, dat Poincare keizer Karel niet alleen het behoud van Dalmatie en Triest, maar bo.vendien de annexatie van Servie en van Polen zou heb ben aangeboden, voor het geval de keizer be- reid was met de geallieerden gemeene zaak tegen Duitschland te maken, wat de keizer echter van de hand wees. Overigens wijst de senator er in dit artikel op, dat Lloyd George in zijn laatsten brief verklaard heeft aan de discussie tot vaststelling van de Hongaarsche grens niet te hebben deelgenomen. Deson- danks, zegt Cirmeni, en waar hij zelf toegeeft, niet op de hoogte geweest te zijn, had hij er toch niets tegen, evenals Wilson, Orlando en Clemenceau zijne handteekening onder de vredesvoorwaarden te zetten. Volgens berichten uit Pressburg aan de bladen alhier, schijnen de Slowaken een bov- cot tegen het Hongaarsche element der republiek op touw te willen zetten. De Slo- wakijsche nationale raad heeft althans een oproep geric'ht tot zijn menschen, niet in win- kels te koopen, waar men Hongaarsch spreekt of Hongaarsch opschriften heeft en niet te gaan naar Hongaarsche advocaten en dokto ren of Slowakijsche, die met Hongarije sym pathiseeren. In de tweede plaats breekt in een artikel in den „Pester Lloyd" de vroegere minister van buitenlandsche zaken en van financien, het thans zeer invloedrijke lid der regeeringspar- tijen, dr. Gusten Gratz nog eens een lans voor de toenadering tot Servie, in welk artikel ook dr. Gratz verklaart,, dat de beweging tot revisie der Hongaarsche grenzen zich eerst in de laatste plaats tegen Servie richt. Overi gens ziet dr. Gratz niet in, waarom men in eene eventueele vertrouwelijke bespreking tus schen beide regeeringen dit punt angstvallig zou vermijden. Eerst op grond eener vertrou welijke bespreking, zoo meent hij, zou men kunnen vaststellen, of op dit gebied een on- overwinnelijik bezwaar tegen eene toenadering bestaat. Arbitrage veiligheid memschheids- veirbroederingHet is- allies heel mooi Maar vooruitgegaan zijn we nog niet veel! Want noch over bet een, noch over het ander wordt in boven geciteerd stuk van de Soir gesproken. Uit dit citaal spreekt slechts chauvinisme en oorlogsbereidheid CHINA. DE NATIONAL 1'STEN ONDER LING AAN DEN SLAG. Twaalfhonderd dooden en gewonden. De Associated Press seint uit Washington dat het Amerikaansche departement van Bui tenlandsche Zaken van den consul te Sjang- hai bericht heeft ontvangen, dat bij de ge- vedhten tusschen de nationalistische troepen onderling in de omgeving van Sjanghai op 20 en 21 September j.L, toen de nationalisten het 31ste leger als onbetrouwbaar ontwapenden, twaalfhonderd dooden en gewonden zijn ge- vallen. DUITSCHLAND. GEWELDIGE BRAND TE BERLIJN. Groot deel vain de stad in het danker. Een groote brand heeft gistermiddag het verkoophuis van de A. E. G. in de Luisen- strasse verwoest. Het was de grootste brand, die in de laatste jaren te Berlijn heett g'nvoed. In w-eerwil van de bovenmenschelijke inspan- ning der brandweer, die met een vrijwe! on begrensd materieel ter plaatse verschee-n. brandde het geheele geoouw uit De schade kon nog niet nauwkeurig bepaald worden, doch bedraagt in ied'er geval eenige m-iili- oenen. Het blusschingswerk was bijzonder moei- Iijk, omdat in den ke-lder van het gebouw zich de inrichtitiigen bevindein, die den electri- schen stroom over de wijik rondom het Bran denburger Thor verdeelen. Daar het water electriciteit goed geleidt, moest de brand weer voortdurend op haar hoede zijn. Ge- durende den geheelen avond was een groot deel van Berlijn verstoken van licht en elec- trischen stroom. FRANKRIJK. BOOMAANSLAG OP EEN SPOORLIJN. Zaterdagavond om 11.20 is een bom ont ploft op den spoorweg <usschen Cannes en Golfe de Juan op slechts -eenige kilometers afsta-nd van laatstgenoemde plaats, een paar mi-nuten vooidat de expresse daar moest pas- seeren. De rails werden als het ware door- gesneden en in het ballastbed werden groote gaten gestagen. Verder werden signaien en telegraafpalen en -draden vernield. Een groote ramp kon voorkomen worden, door dat de stationschef van Golfe de Juan, die de ontploffing had gehoord, per auto den naderenden trein tegemoet reed en den machi nist tijdig kon waarschuwen. De lijn werd spoedig hersteld en alle trein-en kunnen thans weer passeeren. De aanslag was waarschijnlijk gericht te gen den trein van het Amerikaansche 1-egioen, welke hedemmorgen veilig te Nice aankwam. W ie den aanslag heeft gepleegd, is nog on- bekend. RE'PLIEK UIT FRANKRIJK OP HINDENBURG'S REDE. Ter gelegenheid van de onthuWing van het gedenikteeken voor een in Marokko bij het beleg van den post te Bibane gesneuvdd sergeant, die het een maand lang door een h-onderdvoudig overmacbtigen Vijand om- singeld garnizoen met opoffering van zijn leven redde, heeft de Fransche minister van Justitie Bar thou een rede gehouden, waarin hij zinspeelde op de door rijikspresidenit Hin denburg te Tannenberg gehouden redevoe- ring. „Er zijm ontkenningen", aldus Barth-ou, „welke de geschiedenis niiet aanvaard't ea welke niet staande gehouden zullen kunnen worden, onverschillig van waar zij komen, tegenover de waarheid, de feiten, de docu- menten en de data „Die onweerlegbare getuigenissen kunnen door een piechtige, doch onhand'ige ont- kenning onmogelijk te niet worden gedaan. Het Duitschland van 1914 had geen „zuiver gemoed", want, inplaats van de aangebo den bemiddeling te aanvaarden, verhaastte het den loop der gebeurtenissen en gaf het een ermstiger wending aan den toestand door een mobilisatie, gebaseerd op onjuiste berichten. „Na de wreedlheden, welke wij hebben doorgestaan", zoo ginig de minister voort, „zulkn wij niet toelaten, dat Duitschland onze dooden onteert, die gesneuveld zijn voor de verdediging van den vaderlandischen bodem, wellke overweldigd en verwoest werd door veroveringszuchtigen. Wij heb ben bewezen, door de offers, waarin wij heb ben toegestemd, dat wij oprecht d'en vrede wenschen, maar het zou ons onmogelijk zijn, zonder ons geweten op vernederende wijze geweld aan te doen, aan dien vrede de waarheid' ten offer te brengen, de waarheid, welke door de feiten en documenten is be wezen en welke wij niiett zullen laten ver- diraaien. Wij zijn bereid, zwijgend naar over- eenstemming te streven, mits hierbij weder- keerigheid wordit betracht. Slechts tot dien prijs zullen wij erin toestemrnen te ver geten, in het belang der bevestiging van den vrede tusschen de naties. SPANJE. EEN WAARSCHUWING VAN PRIMO DE RIVERA. Naar Belga uit St. Sebastian meldt, heeft Prime de Rivera uiterst strenge maatregelen aangekondigd tegen hen, die ter gelegenheid van de instelling van de adviseerende natio nale vergadering het werk van den herbouw van Spanje .-zouden willen dwarsboomen trit naam van d!e „liberale gevoelens". Naar men weet, is de conservatieve staais- man Sanchez Guerra een van de eersten ge weest om dergelijke „liberale gevoelens" te uiten. Hij heeft zich slechts tot tolk kemaakt van wat in intellectueele kringen gevoeld en gedlacht wordt. Volgens berichten van de Spaansche grens zou er een ernstig verzet tegen het nieuwe instituut van den dictatuur broeieo, Het is in leder geval merlcwaardig, dat dte namen van de leden van het nieuwe advisee- lende lichaam, dat half October bijeen moet komen, nog niet gepubliceerd zijn. Dat schijnt er op te wijzen, dat de benoemdten die eer met op prijs stellen en huiverig zijn cfe bcnoemmg te aanvaarden. Wellicht is de waarschuwing van den premier niet in de i chd C *>'aa*s ^eze wcdei-spannigen go- De nota, een lang stuk, herhaalt nog eens, dat er op het oogenblik in Spanje zuiver>r zeden. grooter rechtvaardigheid en meet vrijheid heerschen dan vier jaar geledlen. De regecring rekent op de vaderlandsliefde en net gezond verstand van de bevolkina om haar te steunen. afrika. ONTZETTEND'E DROOGTE IN DE KAAP. Na een periode van ontzettende droogte, on- gekend in de annalen van Zuid-Afrika, ziin eindelijk in de Kaapprovincie de regens in<re- vallen. De verwoestingen, door de droogte aangericiht zijn echter niet meer te herstellen. De geheele zoo vruchtbare streek tusschen Mosselbaai en Ladysmith, eens een paradii9 op aarde, is verhobgd tot een dorre woestijn De dorpen zijn verlaten, de boerderijen geslo- ten, de bevolking grootendeels in ellendige omstandigheden naar de steden gevluch't Boeren, voorheen rijk en welgesteld, verrich. ten thans loonarbeid voor f 2 per dag Boo- men zijn geschrompeld, stniiken en' gewas vergaan, de aarde gespleten. Onder die om standigheden kan men begrijpen, dat niet slechts de kaffers, maar ook de blanken hurt toevlucht zoeken bij regenmakers, die nog steeds, of hever wederom, in Zuid-Afrika hun kunsten probeeren te vertoonen. Tot dusver zonder veel succes. Doch in zulk een ontzet- enden nood grijpt men naar elke mogelijk- GODBA tinsesrSB D E WILD Laat over de Boterstraat. Telef. 34 en 35, HAARDEN en KACHELS, E. M. en Jan Jaarsma, Godin, Etna—Carlshutte. Kachelplaatjes Vulemtnera Vnnrschermen. Het nieuwstf Onderdeelen en toebehooren voor diverse fabrikaten. Alleen kwaliteitsartikelen en goedkoop!

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1