Alkmaarsche Courr:.: MARTIN'S VERJONGINGSKUUR. WANNEER GIJ EEN ZAAK GAAT BEGINNEN. s osssssasaBaa 1927 I In en om de hoofdstad. Radio-hoekje L. Frankenberg, Alkmaar. FEUILLETON. HANDELSDRUKKERIJ N. V. v.h. HERMS. COSTER ZOON as®[! □opppapaopiD Sport No. 226 Hinderd negen en twintigsti Jaargang, Maamlasr 26 September. ZIJ, DIE ZICH MET 1 OCTOBER VOOR MINSTENS 3 MAANDEN OP DIT BLAD ABONNEEREN, ONTVANGEN DE TOT DIEN DATUM VERSCHIJNENDE NUM- MERS FRANCO EN GRATIS. DE DIRECT1E. Dinsdag 27 September. Hilversum, 1060 M. 12.— Politieberich- fen. 12.35-2.— Lunchmuziek door het Trio Dick Groeneveld, viool. A. van Leeuwen, cello. P. Jochemse, piano. 5.-6.45 Concert door het A. N. R. O.-orkest. Mevr. G. Sto- Hjn>Molenaar, sopraan. Jaap Stotijn, ®iano-begeleiding. Vervolgens Diner-concert door het A. N. R. O.-orkest. 6.45—7.45 N. O. V. Kunstavond. Mevr. Rosa Spier,harp. G. Brettani, declamatie. J. R. Gravelotte, pianobegel. la. Courante, J. B. Loeilly. b. Le Rappel des Oiseaux, J. Ph. Rameau. c. Pas- sagaglia, Handel, harp. 2. Die Wallfahrt nach Kevlaer, tekst van H. Heine, muziek ran Hub. Cuipers, declamatie met pianobe- feleiding. 3. Schubert-tantasie, Trnecek, arp. 4. Sjemang Jiaroeil, Hoor Israel, tekst van F. Pauwels, muziek van J. Ode, decla matie met pianobegeleiding. 5 Nordische Ballade, Poenitz, harp. 6. Tamboer, tekst v. A. van Beyma, muziek van F. E. A. Koe- berg, declamatie met pianobegeleiding. 7.45 Politieberichten. 8.10 (K. R. O.) 2e Nijmeeg- eche avond. Het Klein Harmonieorkest, de Nijmeegsche Mandolineclub „Con Amore", onder leiding van B. van Teeseling. Mannen koor St. Caecilia, onder leiding van A. Tromp. J. Willems, vleugel. la. Gruss aus Itsehoe, Habel. b. Froher Sinn, Liidecke, c. Liebesgluck, Hermann, d. Sie kann nicht mit, Liidecke. Orkest 2a. Woolie, Beka. b. Elle m'a dit, Kck, Mandoline. 3. Lezing door den heer P. L. M. van Wayenburg, over: Nijmegen als, gezellige woonstad. 4. Vroolijke liederen. a. De Deerne, Kools. b. £r was reis, van der Linden, c. Spreekwoor- den: Quod libet, N N. Mannenkoor. 5a. Un soir d'ete, Polman. b. AHons, courage, Kok, Mandoline. 6a. Serenade van een lands- knecjt, Orlando di Lasso, b. De Martelaren van het Coliseum, de Rille, Mannenkoor 10.30—12.N. O. V. Dansmuziek. De nieuwste gramofo&nplaten. 10.30 Persberich- ten. Daventry, 1600 M. 11.20 Daventry-kwar- tet en solisten, piano. 12.202.20 Corelli Windeatts-band en solisten, mezzo sopraan, bariton en harmonium. 2.50 Lezing: Ele mentary music. 3.35 Fransceh les 4.05 Con cert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Lezing: A. bookshelf of old favourites. 5.35 Kinderuur- tje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Lezing: Stars of October. 6.50 Tijds., weerbericht en nieuws. 7.05 Dansmuziek 720 Lezing: The passing of the Glenard. 7.25 Orgelconcert. 7.45 Le zing: An evolutionist among the Rocks and fossils. 8.05 Rede van Lord Elgin. 8.20 8.50 Lezing: Literature. 8.30 Concert door het radio-octet. 8.40 Gedichten van Shakes peare, Tennyson en Thackery door Miss Wood. 8.50 Concert. Octet. 9.20 Weerbericht en nieuws. 9.35 Lezing: Music and the ordi nary listener. 9.55 Nieuwsberichten. 10. Variete. 11.0512.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 12.50— 2.10 Orkest Locatelli. 5.055.55 Orkestcon cert. 8.5010.50 Concert door het Orkest Mario Cazes. Vocale en instrument, solisten Langenberg, 469 M„ Dortmund, 283 M. en Miinster, 242 M. 1.30—2.50 Orkestcon cert. 5.506.50 Solistenconcert, alt, viool en harp. 8.2510.40 Symphonieconcert, Werag- orkest, onder leiding van Dr. Buschkotter. Konigswusterhausen, 1250 M. 12.20— 8.05 Lezingen en lessen. 8.25 Symphonie concert van Langenberg. 10.50—12.50 Dans muziek. Hamburg, 395 M. 4.35 Xylophonconcert. Norag-orkest. 6.20 Causerie. 7.45 „Die Ent- fiihrung aus dem Serail, opera van Mozart. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.35 Operafragmenten. Orkest en soli. 10.35 Sluiten. A lie artikelen voor fiaiitoorg-ebrulk Jeveren wij uit voormad. i? Door Rafael Sabatini. Uit het Engelsch door C M G. d. W. Garnache kwam wat dichter naar haar toe spredct!" zei hij, „aIsof een huweliik Biet rlonmond u onverschillig is, terwijl ik begrepen had dat u in uw brief aan de Konin gin zieer op die verbintenis gesteld was. Het mag onbescheiden van mij zijn, maar open- nartig gesproken, uw houaing brengt mij in de war". „Ik ben niet onverschillig" antwoordde zij kalm zonder eenige geestdrift. „Florimond en ik waren speelkameraden, en als klein kind hi eld ik veel van hem en bewonderde hem, zooals ik een broer zou hebben. liefgehad en bewonderd misschien. Hij is knap, oprecht en achtenswaardig. Ik geloof dat hij de vriende- lijkste editgenoot zou wezen, dien een vrouw rich denken kan en daarom ben ik blij dat ik mijn leven aan hem kan toevertrouwen. Wat k*n men meer verlangen?" „Ja, dat moet u mij niet vragen, mademoi- ile ben geenszins een autoriteit op dat J Maar u schijnt een uitmuntende op- CCLIV. Na de wethouderscrisis. Radio en telegrafie. Het gebeuren, sedert het verzenden van mijn vorige causerie uit de hoofdstad, is na- (uurlijk geweest de verkiezing van de wethou- ders dezer gemeente. Een vriend, woonachtig in eene nabijgelegen groote stad, gaf als zijn oordeel over die wethouders-gescniedenis te kennen, „dat Amsterdam zich door die verkie zing onsterfelijik geblameerd had", waarme- de hij, toen ik hem om nadere verklaring dier meening vroeg, zeide te bedoelen, dat het tocli wel heel treurig moest worden genoemd, dat men in de voornaamste stad des lands, die eigenlijk een voorbeeld voor andere gemeen- ten behoorde te wezen, blijkbaar alle stedelij- ke belangen achterstelde bij partij-belanget- jes en dat in een gemeente, waar in de al- lereerste plaats behoorde gevraagd te wor den welke mannen het best in staat zouden zijn de handelsbelangen der grootste koop- stad te bevorderen. Ongelijk had hij natuurlijk niet, alleen is het maar de vraag of er in onzen door en door „ver-politiekten" tijd eigenlijk wel een gemeente in Nederland is aan te wijzen, waar men beslist biichet verkiezen van Raadsleden en de wethouders daaruit uitsluitend de belan gen der geheele burgerij op den voorgrond stelt en alle partij-kwesties op zij weet te schuiven. Niettemin, waar is het, dat deze wethouders-benoemingen toch wel een droe- vigen kant hebben gehad en vooral de sociaal- democratische partij zich niet van haar mooisten kant heeft doen kennen. Ge weet het missdhien, dat voor de verkie- zingen van dit jaar de Raad van Amsterdam 16 sociaal-democraten telde onder zijn 45 leden en dat het Dagelijksch Bestuur, be- staande uit zes wethouders naast den burge meester, in dat college telde drie sociaal-de mocraten, een Katholiek, een liberaal (Vrij- heidsbonder) een Christelijk Historische daarnevens de anti-revolutionnaire burgemees- ter, zoodat, van een partijstandpunt gerede- neerd, de zaak vrijwel in orde was. Alleen de sociaal-democraten waren wat te „hoog" aangeslagen; twee hunner in het college was billijk geweest, terwijl er in de plaats van den derde een Vrijzinnig-Democraat had dienen te zitten. Edodh, het was nu eenmaal zoo en men wachtte den uitslag der verkiezingen van dit jaar af, om te zien hoe het college in ver- band met de samenstelling van den nieuwen Raad dan zou behooren te zijn. Die uitslag is geweest, dat er een sociaal- dtmocraat minder gekozen werd, zoodat die pa-tij nu telde 15 leden, precies een derde van net totaal aantal leden van den Raad, geko zen volgens het beginsel der evenredige ver- tegenwoordiging. Redeneerende volgens dat- zelfde verkiezingsstelsel zou het dus ook bil lijk zijn, dat twee der zes wethouders gekozen werden uit de sociaal-democraten. Zoo dach- ten er alle andere Raadfracties over behal- ve de sociaal-democraten zelven, die verkon- digden, dat zij hun drie zetels moesten behou- den achter de groote groene tafel" en dat zij, bijaldien zij niet met hun drieen zouden terugkeeren tot die plaats, geen van alien zou den willen terugkeeren. Met die uitspraak, natuurlijk onderschre- ven door de partijgangers buiten den Raad, was het wethouders-incident geboren en da socialisten waren niet te overtuigen, dat hun eisch onbillijk was het woord „inhalig" is ook wel genoemd weshalve de andere par- tijen hadden te kiezen uit twee zaken: den sociaal-democraten hun zin geven en de drie afgetreden wethouders herkiezen of niet toe- geven en anderen kiezen. Het laatste is ge- beurd, volkomen terecht zelfs, en men heeft nu gekozen in de plaats der drie afgetreden sociaal-democraten, zijnde de heeren Wibaut. De Miranda en Polak, twee vrijzinnig-demo- craten, de heeren Dr. Abrahams en Ketelaar en Walrave Boissevain, Vrijheidsbonder, waarbij verklaard werd, dat de twee laatstge noemde beloofd hebben zich dadelij'k te zullen terugtrekken, indien de sociaal-democraten terugtrekken van de „dwalingen huns weegs" en mededeelen, dat ze met twee zetels in het Dagelijksch Bestuur-college tevreden zullen zijn. Wat zij niet doen zullen althans zulks hebben zij na de oplossing der crisis in een openbare vergadering geruigd, want, al- dus sprak toen de heer Wibaut: „Niet de zucht om met hun drieen in het college te zit ten, deed de sociaal-democraten dien eisch van drie stellen, doch om den invloed der Am- sterdamsche arbeidersklasse", en verder: „Men kan de vertegenwoordigers der S. D. A. P. niet afspiegelen naar het aantal, het ging er voor de sociaal-democraten om, de vertegenwoordigers van 103.000 arbeiders in de stad, die een ander standpunt innemen dan de heerschende opvattingen, den invloed te laten behouden, ondanks het verlies van een Raadsjzetel". ffebied. feding din^T gdhad te hebben in de philosophie^. En hij lachte hardop. Zij' kreeg een kleur bij »^n ladhbui. „Djrt heeft vader mij geleerd" zei ze op kal •ten toon, „en hij .was de verstandie^te man dien ik ooit gekend heb, zoowel als de edelste en dapperste Garnache boog het hoofd. ,Zijn ziel ruste in vrede bij God" zei hij eer- biedig. ,Amen" antwoordde het jonge meisje. En beiden zwegen. Weldra kwam zij terug op het onderwerp van haar verloving. „Indien Florimond nog in leven is, dan is die lange afwezigheid, dat gemis van eenige tijding heel vreemd. Drie maanden geleden hebben wij voor het laatst iets van hem ge- hoord neen vier maanden Toch moet hij den dood van zijn vader vernomen hebben, en dat moest hem doen terugkomen". „Is dat bericht hem inderdaad meege- deeld?" vroeg Garnache. „Heeft u het hem zelf geschreven?" „Ik?" riep zij uit. „Wel neen mijnheer, wij correspondeeren niet". „Dat is jammer" zei Garnache, want ik denk dat zijn stiefmoeder hem den dood van den markies verzwegen heeft". „Mijn hemel!" riep zij verschrikt uit. „Be doelt u dat hij er misschien nog onkundig van is?" „Neen, dat niet. Een maand geleden heeft de Koningin-Moeder een koerier naar hem toegezonden. De laatste tijding van hem vier maanden oud, zooals u zegt vermeld- de dat hij in Milaan was in Spaanschen dienst. Daar werd de koerier naar toe gezort- den om hem op te zoeken en brieven te over- handigen, die hem mededeelden wat er te Condillac voorviel." Duidelijk gezegd, niet waar,' maar treurig genoeg voor Amsterdam en in dat licht be- schouwd had mijn vriend, dien ik hierboven aan u voorstelde, wel gelijk, tqen hij spra'c van „onsterfelijk geblameerd." De partijbe- langen voorop, de eischen van diegenen onder de burgerij, die zich zelven het uitsluitend monopolie van „arbeiders" te zijn, toekennen allerecrst; de belangen van Amsterdam, de groote handelsbelangen, waarvan deze stad het in de eerste plaats hebben moet, op den achterdam geduwd! Die belangen zullen nu moeten lijden, omdat den sociaal-democraten in den huidigen Raad twee wethouders-zetels toekomen, bekeken uit het standpunt van par- t i j en-ver te gen wo or dig i ng in dat college, en de geheele fractie thans natuurlijkerwijze zoo- veel mogelijk in oppositie zal gaan. Zoo wordt in onze democratische tijden met de be langen der eerste gemeente des lands ge- speeld! Natuurlijk, over de personen der socialis- tische wethouders, die op zich zelven als zoo- danig zelfmoord hebben gepleegd, gaat het niet; zij hebben alle drie geijverd voor de be langen der hoofdstad en het zou onwaarheid zijn, indien men zou durven beweren, dat door hun initiatief als wethouders niet veel goeds voor Amsterdam tot stand was gekomen. Maar juist omdat zulks zoo is, is het zoo te betreuren, dat bij het samenstellen van het Dagelijksch Bestuur de belangen van een be- paalde categorie gemeente-burgers op den voorgrond worden geschoven; zoo lang dat inderdaad het geval is en de politick ook in het stadsbestuur hoogtij viert, ziet het er voor de bevordering van handel en nijverheid en het bevorderen van de aantrekkelijkheid der grootste stad des lands nog niet rooskleurig uit. De andere gebeurtenis der week is de groo te tentoonstelling op Radio-gebied in het Pa- leis voor Volksvlijt, die veel belangstelling had kon het anders in dezen tijd, nu het bezit van de een of andere radio-installatie geen bijzonderheid meer is? Ik heb er vroeger als eens op gewezen, dat het stadsbeeld er niet erg door verfraaid is. In de stad zelve merkt men zulks niet zoo dadelijk op, doch w;yineer men in de treinen de stad nadert ziet men, dat het aantal masten op de huizen, waaraan opvang-draden bevestigd zijn, merk- waardig groot is en dat dus het aantal Am- sterdammers, dat hun muziek en redevoerin- gen op hun „kristalletje" of wat dan ook op- vangt, niet onbelangrijk genoemd moet wor den. De tentoonstelling in het Paleis het heeft geen zin er hTer een uitvoerige beschrij- ving van te geven. want als deze u onder de oogen komt, zal zij reeds geeindigd zijn had dus den grooten toeloop van alle radio- liefhebbers, die de nieuwste snufjes op dat ge- bied wilden zien en er hun voordeel mede doen. De hoofdindruk, dien de bezoekers zeker gekregen zullen hebben, is, dat hoe langer hoe meer gestreefd wordt naar het vervaardi- gen van toestellen, die de dak-antennes over- bodig doen zijn en die in allerlei vormen „ge- camoufleerd" binnenskamers de geheele in- richting doen worden het moderne muziek- en spreek-instrument van onzen tijd. Het zal er dus op den duur mede gaan als met de tele- foondaarbij hebben wij immers ook eerst ge kend de meestal leelijke telefoonpalen in onze stad, die verdwenen, toen het geheele kabelnet ondergrondsch werd en zoo zullen de raam- antennes der radio binnen niet te langen tijd de masten op de huizen overbodig maken. Ook onze concertzalen? Ook ons concertgebouw? Zoo ver zijn we gelukkig nog niet en zoo ver zal het ook wel niet komen, maar een feit is toch beslist, dat men reeds meermalen hoort van menscben, die de noodzakelijkheid van hun lidmaatschap van het Concertgebouw b.v. niet meer inzien, nu zij de concerted van daar immers thuis kunnen hooren, zonder dat zij er een stap voor behoeven te doen. Wat zai de toekomst dienaangaande brengen? Wanneer we thans de Radio-tentoonste!- ling zien en de beteekenis die deze vinding in ons huiselijk leven gekregen heeft, kunnen we ons bijkans niet voorstellen, dat het nog geen kwarteeuw geleden is sedert Amsterdam ver- baasd stond over de eerste draadlooze berich- ten, toen door het draadloos station aan den Overtoom voor het „Handelsblad" overge- bracht de jongeren onder ons, die men thans met overtuiging hoort spreken van kor- te en lange golven; van accus en allerlei nieuwe lampen; die zelven hun radio-toestel in elkaar weten te knutselen, hebben dat sta tion zelfs nooit gekend. En hoevelen denken er nu nog aan, dat nog maar drie kwart eeuw geleden de eerste Rijkstelegraafkantoren in een paar steden van ons land werden geopend en de nieuwsberich ten langs den draad electrisch werden over- gebracht. In 1852 was dat toch maar een groote nieuwigheid, ook voor de Amsterdam mers, en op den len December e.k. zal het 75 jaar geleden zijn, dat de telegraafdienst „Een maand geleden?" zei ze. „En wij hebben nog niets van hem gehoord. Ik ben heel ongerust over hem, mijnheer". „En ik heb hoop dat wij ieder oogenblik be richt van hem kunnen krijgen". Dat zijn hoop verwezenlijkt zou worden, werd eenige dagen later bewezen. Intusschen bleef Garnache zijn rol van gevangenbewaar- der spelen tot volkomen voldoening en toene- mend vertrouwen van de Condillacs en in dien tijd wachtte hij geduldig op den bepaal- den nacht wanneer zijn vriend Arsenio de wacht moest betrekken. Op dien noodlottigen Woensdag zocht Bat- tista zooals nu zijn onveranderlijKe gewoonte geworden was zijn landgenoot op, zoodra zijn middag rustuur was aangebroken, het uur waarop te Condillac gedineerd werd, want het scheen dat jaar dat de warmte toe- nam naarmate de winter naderde. Men kon zich haast niet zulk een warme St. Martien herinneren als dit jaar. In zooverre het de kwestie van hun nade- rende vlucht betrof, was Battista zoo beknopt mogelijk. „Is alles in orde?" vroeg hij. „Zal je van- nacht de wacht hebben?" „Ja, ik sta op wacht van zonsondergang tot zonsopgang. Hoe laat zullen wij gaan?'p Garnache dacht een oogenblik na en streek zich over ziin stevigen kin, waarop het stop- peltje van de eerste dagen was aangegroeid tot een onregelmatigen, ongekamden baard en die baard hinderde hem niet weinig, want 'n opmerkzaam oog zou ontdekt hebben dat hij lichter van kleur was. Zijn haar begon ook de ion no VOORDAM C 9, ALKMAAR, TEL. 3 B in werking werd gesteldhet feit is, dunkt me, wel waard eens even gememoreerd te worden in een tijd, nu draadlooze telegram- men, draadlooze concerten, draadloos nieuws reeds beschouwd wordt als iets heel gewoons en velen zelfs niet eens meer bedenken hoe verwonderlijk het toch alles is. SINI SANA. DE BOKSWEDSTRIJD TUNNEY— DEMPSEY. Het verloop van den strijd. Over het verloop van den wedstrijd Tunney Dempsey, die zooals wij gister reeds meld- den op punten gewonnen is door Tunney, volgt hieronder een en ander: Groote schijnwerpers verlichtten de ring, waarin Dcndcrdagavond de bokswedstrijd om het wereldkampioenschap zwaargewicht plaats had tusschen den titelhouder Tunney en den oud-wereldkampicen Dempsey. Meer der. 150.000 tceschouwers woonden deu strijd, die een heftig verloop had, bij. In den aanvang liet het zich aanzien, dat Demipsey zijn ouden vorm geheel had herkre- gen en dat hij zeker den strijd zou winnen. Beide boksers begonnen onmiddellijk in de eerste ronde den heftigen strijd, die tot het einde voortduurde en die de groote menigte doorloopend in spanning hield. Hoewel Dempsey reeds in de eerste ronde eenige fer- me slagen in ontvangst had te nemen, was de ronde voor hem. In de tweede en derde ronde kwam Demp sey nog sterker opzetten en dreef hij Tunney door de ring. Tegen het einde van de derde ronde werd Tunney krachtiger en wist hij Demsey in de touwen te drijven. In de volgende ronde was Tunney meester van den ring. Hij dreef Dempsey in den hoek Er ontstond een clinch en na de scheiding had Dempsey zware slagen van Tunney in ontvangst te nemen, De beide tegenstanders waren zoo fanatiek, dat zij nog eenige secon- den na het eindigen van de ronde doorstre- den. In de vijfde ronde vallen weer harde sla gen en raakte Dempsey bloedend aan het oog gewond. In de zesde ronde weet Dempsey zich ge heel te herstellen en weet hij Tunney te doen vallen. Na negen seconden kan Tunney op- staan en de strijd schijnt voor hem te zijn ver- loren als de gong hem redt. Ook in de zevende ronde is Dempsey ster ker, doch hij weet geen beslissing te forcee- ren. In de achtste ronde blijkt Dempsey, terwijl Tunney nog verdedigend optreedt, vermoeid te geraken en de ronde is voor Tunney. In de negende ronde is Dempsey veel langzamer en heeft hij tal van slagen in ontvangst te ne men. Ook de tiende ronde orengt niet de beslis sing door knock-out daar Demsey, thans ab- soluut zwakker dan Tunney, zich tot het ein de toe, hoewel ernstig en bloedend gewond, staande weet te houden. Tunney wordt op punten tot winnaar ver klaard. Is de scheidsrechitr oneerlijk ge weest? Hij geejf inderdaad toe dat Tunney langer dan 10 seconden down is geweest. Onmiddellijk na den wedstrijd hebben Dempsey en zijn manager Tex Richard ge- protesteerd tegen de beslissing van den scheidsrechter, omdat volgens hen Tunney langer dan 10 seconden down zou zijn ge weest, toen hij door Dempsey neergeslagen werd. glanzende zwarte kleur te verliezen. Het be gon dof te worden en het zou niet lang duren of het werd licht, zoodat het hoog tijd werd dat hij de vleugeis uitsloeg en de vlucht nam van Condillac. „We moesten maar wachten tot twaalf uur. Dan geven we hun tijd om vast in te slaj>en. Mocht er echter zelfs op dat uur nog bewe- ging zijn in huis dan'wadhten wij nog wat. Het zou dwaas wezen kans te loopen verhin- derd te worden ter wille van een half uurtje". ,,Reken en vertrouw maar op mij" ant woordde Arsenio. „Als ik de deur van je to- rendeur opendoe zal ik even fluiten. De sleutel van de kleine deur hangt aan den muur van de wachtkamer. Ik zal hem krijgen voordat ik kom". „Goed" zei Garnache, „wij begrijpen el kaar." En daarop zouden ze van elkaar van daan gegaan zijn, maar juist op dat oogenblik ge- beurde er iets bij de poort dat een heele op- sdhudding gaf. Mannen kwamen haastig uit het wachthuis aangeloopen en Fortunio's stem klonk luide als een commando. Er kwam een ruiter naar Condillac aangegalopeerd, hij steeg af en liep met zijn paard de brug over die alleen's nachts werd opgehaald en hij klopte met den knop van zijn zweep gebie- dend tegen de poort. Op Fortunio s bevel werd de daan en een man met gezeten op een afgemat paard reed onder de overwelfde gang van den slottoren door naar het eerste binoenplein van het kasteel. Naar de Engelsche pers meldt, heeft de scheidsrechter, Dave Barry, tegenover de tal- rijke aanvallen tot hem gericht over zijn langzaam tellen in de zevende ronde, toen Tunney op het punt stond uitgeteld te zullen worden, geantwoord, dat hij niet langzaam geteld heeft, maar wel toegeeft, dat Tunney 12 a 13 seconden op den grond heeft gelegen. De oplossing van deze schijnbare tegen- striidigheid is dan de volgende: De wedstrijd is gehouden onder de regle- menten van de Illinois State Boxing Associa tion. Een der bepalingen luidt, dat bij neer- slaan van den tegenstander de aanvaller zich onmiddellijk naar zijn hoek moet begeven en de scheidsrechter niet mag beginnen te tellen voor de aanvaller daar gekomen is. Dave Barry beweert, Dempsey onmiddellijk naar zijn hoek verwezen te hebben, maar het heeft 4 a 5 seconden geduurd voor Dempsey hem werkelijk bereikt had. Op dat moment precies is Barry begonnen „een" te tellen. Rechtszaken VOOR DEN KANTONRECHTER. Strafzitting van Vrijdag 23 September, i FINIS CORONAT OPUS! Werd voortgezet de zaak tegen den dich- ter-kellner aan wien ten laste gelegd was tij* den zonder licht. Aanvankeliik scheen de nieuwe behandeling ten nadeele van den ver- dachte uit te loopen. Volgens den verbali- sant was de overtreder zeer onbehoorlijk op- getreden, wat echter door verdachte over- dreven en fantasie werd genoemd. Maar eens- klaps ccnstateerden wij een gunstige wen ding, toen de verbalisant eerlijk V>egaf zich in het uur der overtreding te hebben vergist. Vrijspraak volgde. DIE ZIT ER IN VOOR 3 PEGELS. De voortgezette behandeling tegen een gt- meenteambtenaar van Amsterdam, gestoken in een beeldig fantasie motorpak had na ver- hoor van veldWachter Blijendaal van Cas- tricum het resultaat dat verdachte wegens het innemen met een motorrijtuig op 4 wielen van een verboden standplaats op den Zee- weg te Bakkum werd veroordeeld tot 3 boete of 3 dagen. NIET OM DE KNIKKERS, DOCH OM 'T SPELKECHT. Voortgezet werd heden dc zaak tegen een autobusrehauffeur te Bergen, die onrechtma- tig passagiers had' vervoerd. Volgens zijn op- gaaf waren het kennissen uit zijn kosfhuis, die hij gratis vervoerde. Andere passagiers waren door hem geweigerd. Procesverbaal was opgemaakt ten einde een principieele be slissing uit te lokken in de juridische moeie- lijkheid: valt een niet beta-lende passagier on der de categorie reizigers in dien zin der ver- ordening? Op 5 October zal de kantonrech- ter schriftelijk vonnis wijzen. IN GEBREKE GEBLEVEN. Een smid te H. H. Waard, die de zaak Jac. Met heeft overgenomen, had verzuimd zich te doen mschrijven in het handelsregister. Ver dachte hieeft inmiddels de fout hersteld, wat met kon verhinderen dat hij heden tot f 5 boete of 5 dagen werd veroordeeld. T IS WEER SIJMEN BETAAL! De aannemer van een bouwwerk te Eg- mond-Binnen, het verplaatsen van een hou- ten villa, kreeg de arbeidsinspectie op z'n dak, omdat hij twee arbeiders langer dan 8& uur had laten werken. Volgens deze ijveraars deden zij het op eigen initiatief ten einde verzuim in te halen. Het kost den pa- troon 36 pop, subsidiair 36 dagen brommen. Garnache zag hem verrast en onderzoe- kend aan en zag aan het uiterlijk voorkomen van den man dat het een koerier was. De rui ter bleef staan op een paar passen van de plek waar Battista en zijn metgezel stonden en daar hij in den slecht gekleeden Garnache een lid van de huishouding meende te zien, wierp hij hem de leidsels toe en stapte toen stijf als hij was, van zijn paard. Fortunio. vol gewicht over zijn waardig-heid stond niet de linkerhand op het gevest van zijn rapier, met de rechter spelende met zijn lange, fraaie snor, ging dadelijk naar hem toe en vroeg wat hij doen kwam. ,,1'k kom brieven aan mevrouw de Douairie- re markiezin de Condillac brengen" was het antwoord en met een trotschen wenk verzocbt Fortunio hem met hem mee te gaan en beval een der bedienden voor het paard te zorgen Arsenio fluisterde Garnache iets in. Hij was onderzoekend of nieuwsgierig van aard en waagde zich tallooze gissingen wat die koerier toch wel voor tijding zou brengen. Garnache hield zich met het zelfde vraagstuk bezig, hoewel hij de zaak uit een ander oog- punt bekeek, zoodat hij geen woord verstond van hetgeen zijn zopgenaamde landgenoot hem toefluisterde. Waar kwam die koerier van daan? Waarom had die malle Fortunio hem dat niet gevraagd zoodat hij zijn antwoord had kunnen verstaan? Kwam hij uit Parijs, van de Koningin of misschien uit Italie va« Florimond? Dit waren vragen waarop hij gaarne antwoord had gehad. Hij moest weten welke brieven die man mee bracht. Als hij dat wist, moest hij zijn plannen misschien veran- derea en hem iets anders aan de hand doen. Wordt vervolgd. ■nninniniiiiimituiiimuiloioniiniiiininnmiiinamiuiniuiniiiminnmiuiiimiODiinninnugMaDaina IN BOVENGENOEMD OEVAL HEBT OIJ WELUCHT DRUKWERK NOOOIO. VOOR ALLES BEHOORT OIT TB GETUIGEN VAN SMAAKVOLLE. NETTE AFWER. KINO. IMMERS. OE EERSTE INDRUK IS OIKWIJLS BESLISSEND. DOOR GOEO UITGEVOERO DRUKWERK KRIJGT GIJ EEN CLIENT£lE. OIE GUNSTIG OVER UW ZAAK DENKT EN ER VERTROUWEN IN STELT. AAN U. OIT LAATSTE NIET BESCHAAMO TE MA. tEN; HET EERSTE (HET ORUKWERK OUSL VERZOR- OEN WIJ VOOR U, VLUG, NETJES EN BILLIJK. s

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5