c Kljppra en Konifnen. ingen Luchtvaart. HINDERVIt BURGEMEESTER en WETHOUBERS .van ALKMAAR brengen ter algemeene ken- nis, dat heden op de Gemeente-Secretarie ter inzage is gelegd het aan hen ingediiende verzoek met bijlagen van de N.V. Electrische Luxe Brood- en Banketbakkerij HERM. C. KLOET te Haarlem, om vergunndng tot het uitbreiden van een brood- en banketbakkerij door het bijplaatsen van een electromotor van •2 P.K., dienende tot het in beweging bren gen van eenige machines in het perceel VER- DRONKENOQRD No. 18. Bezwaren tegen deze uitbreidng kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer Ge- meente, mondding op Dinsdag 11 October e.k., 's voormiddags te elf uur, en schrifte lijk vo6r of op dien tijd. Gedurende drie dagen voor gemelcfen dag kunnen de verzoeker en hij die bezwaren heeft ingebracht, op de Secretarie dezer Ge- meente van de terzake ingekomen schrifturen kenuis nemen. Alkmaar, 27 September 1927. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, A. F. THOMSEN, loco-Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Binnenland TELLING VAN DIENSTSTUKKEN 'DOOR DE GEMEENTEBESTUREN. De minister van binnenlandsche zaken en tandbouw heeft aan de gemeentebesturen mee- gedeeld, dat zij' wederom een telling van ver- zonden dienststukken moeten houden en wel gedurende de week van 17 tot en met 22 Oc tober. Het resultaat van de telling moet voor 16 November aan den minister door tusschen- komst van Gedep. Staten worden opgegeven. In verband met de in den loop van dit jaar gehouden verkiezingen voor de Prov. Staten en de gemeenteraden wil de minister boven- dien gaame een opgaaf ontvangen van de aantallen stukken, die daarop betrekking heb- ben gehad. In het belang van een beperking van uit- gaven wijst de minister de gemeentebesturen nog op de mogelijkheid, in vele gevallen van kaartform/ulieren gebruik te maeen. Verschil. lende mededeelingen van ortbelangrijken ih- houd kunnen als briefkaart verzonden wor den. Behalve de besparing op de portokosten, wordt hiermee ook een bezuiniging op het ma- terieel verkregen. OP HEETERDAAD BETRAPT. Zondagnacht omstreeks 3 uur werd de echtgeooote van den heer W., aan den Croos- wijkschen Singel te Rotterdam wakker, door- dlat zij eenig gerucht hoorde. Het echtpaar slaapt op die tweede verdieping van het pand; de woonvertrekken liggen op de lste etage. Zij rneende, dat zij iets op de lste etage hoorde en wekte haar man:. Deze stelde dado lijk beneden een onderzoek in, maar merkte niets verdachts. Toen hij met de me- dedeeling, dat hij niets had kunnen vinden, in de slaapkamer terug kwam, zeide zijnc vrouw in dien tusschentijd iets gehoord te hebben in de aangrenzende logeerkamer. De heer W. ging toen daar naar toe en ontdekte daar spoedig een man, die zich ondex een Ie- dikant had verstopt. Met een stok joeg de heer W. den indringer onder het bed uit. De man duwde daarna den heer W. op zij en rende de kamer uit en de trap af naar de lste verdieping. Daar holde hij een zijikamer in. Blijkbaar was hij toen in de veronderstei- ling in de beletage te zijo. Hij wierp het raam open en stapte daar uit. Met een dof- fen smak plofte den dief op straat. Een 'fiadhtwaker zag uit de verte den man lit het raam vallen en snelde toe. Voor hij lem evenwel had bereikt, was de dief al weer ovcreind gekomen en er vandoor gegaan. Kort daarna kwamen er twee agenten op de fiets langs. De een zette den vluchtenden dief na, terwijl de ander den nachtwaker vroeg wat er eigenlijk gebeurd was. De dief was psoCdig gegrepen. Op hem zijn gevonden een partij zilveren lepels, en- kele gouden ringen, sieraden en een paarle- moeren binocle. C>e man, die ontkent, is op- gesloten. Zijn hoed is evenwel onder het bed in de logeerkamer teruggevonden. De heer W. heeft den dief met groote stelligheid her- kend. Het onderzoek wordt voortgeret. £EJ?ENDIEVEN. Zaterdag waren op het stationsemplace- ment te IJmuideni drie wagons met peren aangekomen voor een koelhuis. D«a avonds bemerkte de politie dat jongem eta wagon opengebroken hadcfen, en dat er een 20 foil- gens in den wagon waren. Er waren jon- gens, die een kussensloop vol peren bij zich hadden. vijf der jongens werden gegfepen, de anderen wisten te ont'koman. Toen men een paar uur later de wagon wilde verzetten, zaten er weer jongens in, van wie er twee werden gegrepen. DOOR ZIJN SCHOONZOON MJSHANDELD. Zaterdagavond omstreeks kwart vodr 10 heeft aan den Veerschendijk te Hendrik Ido Ambacht een ernstige vechtpartij plaats ge had. De 60-jarige M. v. d. Ruit aldaar is door zijn schoonzoon v. W., die bij hem in- woonde, met een mes bewerkt. Van der Ruif kreeg ernstige steekwonden in rug en zijde en is naar het ziekenhuis te Dordrecht ver- voerd. De dader is gearresteerd. DE NIEUWE ZENDER TE HUIZEN. Naar „De Msb." verneemt, zal de nieuwe zender te Huizen, door de Christelijike volks- groepen in ons land in gebruik te nemen, op 22 October a.s. worden geopend. E>e minister van Watersfaat, mr. Van der Vegte, zal de openingsrede houden. Voorts zal het woord gevoerd worden door den Minister van Staat, jhr. mr. Oh. Ruys de Beeren brouck, den oud-minister dr. J. Th. de Vissev en mr. V. H. Rutgers. De golflengte van den nieuwen zender be- draagt 1840 rn., desnood na Jialf adit uur 1050m, de golflengte van Scheveningen. IN VOORRAAD HEBBEN VAN VALSCH BANKPAPIER. De Hooge Raad heeft giateren beschikking genomen op het verzoek om revisie van een arrest van het Haagscihe gerechtshof, waar- bij iemand uit Rotterdam in hooger beroep was veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf wegens het in voorraad hebben van valsch bankpapier met het oogmerk dit als echt en onvervalscht uit te geven. ,^e Raad heeft de fen uffvoerfeg- g;ng van dit arrest geschorst en een nieuw onderzoek in deze zaak opgedragen aan hat gexechtshof te Amsterdam. KONINGINi-MOEDEiR. Dft koningin-moeder zal hedenochtend met den trein van 8 uur 40 uit Utrecht naar het buitenland vertrekken. Na een kort bezoek aan haar zuster, de vorstin van Erbach-Schon berg, reist de koningin-moeder vervolgens door naar Parten-Kirchen. EEN GUM'MIBAL INGE8LIKT E'N GESTIKT. Zondag is te Sneek 'n 4-j. zoontje van L gestikt, terwijl het met zijn vader speelde Het had nl. een gummubal ingeslikt. Men heeft den jongen nog geopereerd, dodh de heelkundige huilp heeft niet meer roogen ba- teo; het kind is overleden. 1 T; GROOTE SCHADE IN HET VEENBtEDRIJF. Naar men mededeelt, is door den aanhou- denden regenval de tuirf zoe nat, dat ong veer 21/« millioen M3., ter waarde van meer dan drie millioen gulden, op het veld zal moeten overwirrteren. De heer Van der Sluis, bestuurslid van een der grootste fabrieksturfrayons, Barger- Oosterveen .verklaarde, dat door vonst enz. een groot deel van de turf waardeloos zal worden. Te zamen met de grootere uitgave aan arbeidsloon moet de schade zeker op driekwart milliioeo gulden berekend worden. BRANDEN. Tengevolge van het spelen met ludfers is te Sleen (Dr.) een groote brand ontstaan, waaraan 42 roggemijten ten offer vielen. De schade bedraagt minstens 8000, die echter dbor verzekering groo tend eels wordt gedekt. Te Groesbeek is het winkelhuis van den bakker H. Bos grootendeels afgebrand. Door den fellen wind en watergebrek was de brandweer machteloos. De inboedel is bijna geheel gered. Zaterdagavond is doordat kinderen met vtKir speelden, brand uitgebroken op de boer- derij Hunteler op het landgoed Amipsen on der Laren (Geld.) Door den sterken wind grepen de vlammen spoedig om zich heen. Vier pas gevulde koren- en hooibergen en senige landbouwwerktuigen zijn verloren ge- gaaft. Zaterdagavond is te Zierikzee het per ceel, waarin gevestigd was de sigarenfabriek Borneo van de fa. Wijsman en van Loon, to- taal uitgebrand. Niets van den voorraad kon worden gered. De belendbnde gebouwen zijn gespaard gebleven; zij hebben echter veel wattrschaae gekregen. VERGOED1NG AAN SCHOOL- BESTUREN. We gemeenterad van Ooststelilngwerf be- sloot in dit voorjaar niet te voldoen aan het verzoek der schoolbesturen, om vergoeding uit de gemeentekas voor administratiekosten (per leerling 50 ct. per jaar), kosten van onaer- houd van schoolplein, snoeien van boomen, het plaats-en en weghalen van kachels, enz. Ged. Staten vereenigden zich met het verzoek dier besturen; ook nadat B. en W. van advies gediend hadden, dat een bedrag van admini- stratiekosten van 50 ct. per leerhng h. i. vee! te hoog is. Eveneens vonden B. en w. het be drag van onderhoudskosten voor schoolplei nen, door Ged. Staten in overeenstemming met het verzoek der schoolbesturen op 350 veel te hoog. Naar aanleiding van een onder. zoek en berekening van den gemeentearchi- tect, achtten B. en W. een som van 187.60 voor dit onderhoud ruim voldoende. Bovendien werd er op gewezen door den voorzitter van den gemeenteraad, dat de wet op het l.o. enkel vergoeding toekent voor uit- gaven, die uit de gemeente rekening blijken, wat bier niet het geval is. De voorzitter stelde daarom voor zich niet bij deze beslissing van Gedeputeerde Staten new te leggen, doch bij de Kroon in hooger beroep te gaan. Met drie stemmen tegen werd dit voorste! aangenomen. BENOEMING WACHTGELDERS. Op de voigende vragen van den heer van Zadelhoff, lid van de Tweede Kamer: 1. Is de minister van meening, dat, ook voor de vervulling van tijdelijke betrekkingen aan openbare lagere scholen, art. 56, 4de lid, der Lagw-onderwijswet 1920 van toepas- sing is? 2. Is de minister niet van oordeel, dat, ge- let op de omstandigheid, dat bij de herhaalde- lijk voorkomende onvoorziene ontstentenis van onderwijzend persooeel, wegens ziekte of anderszins, meermalen geen gelegenheid be- sfaat tot onmiddellijke indienststelling van wachtgelders, hetzij het 4de lid van genoemd wetsartikel voor tijdelijke betrekkingen van korten duur niet van toepassing wordt ver- klaard, hetzij aan het 5<fe lid te dezer zake een ruime inteipretatie wordt gegeven? heeft de minister van onderwijs, kunsten en wetenschappen geaniwoord: 1. Het antwoord op deze vraag luidt beves tigend. 2. De wet verleent ondergeteekende niet he! recht, het vooracfirfft van artflcd 56, '4de BO, T der Lager-onderwijswet 1920 voor tijdelijke betrekkingen van korten duur in het algemeen buiten working te stelien. Indien echter door plotselinge ontstentenis van onderwijzend personeel, hetzij door ziekte of anderszins, on- middellijk in een opengevallen plaats tijdelijk moet worden voorzien, kan dit voor onderge- teekende een gewicihtige reden zijn, om ge bruik te maken van de bevoegdheid, wetke hem is verleend bij het vijfde lid van dit arti- kel. Aangtzien bierbij elk geval op zich zelf moet worden beoordeeld, kan ondergeteeken de niet bij voorbaat verklaren, of in het alge- meen van deze bevoegdheid een ruim gebruik zal worden gemaakt. UIT DE S. D. A. P. Wx'" In die Zaterdag te Zwolle gehouden jaar- lijksche vergadering van de WreenigLng van soc.-dem. gemeenteraads- en Statenleden is, hhjkens verslag in Het Volk, na een inleiding van mr. G. van den Bergh over de aanhangi- ge wijziging van de Provinciate wet beslo- ten, een resolutie te ontwerpen, waarin als dd meening der vergadering wordt uitge- sproken, dat afschaffing van het mterpella- tierecht ongewenscht is en de Kamer wordt verzocht, het desbetreffende voorstel te ver- werpen. Tot redaeteur van De Gemeente werd met algemeene stemmen de heer J. F- Ankersmit aangewezen. In overleg met dezen steJdte het dagefijksch bestuur voor, aan. het blad als mde-redacteuren de h-seren Ed. Polak en mr. G. v. d. Bergh te verbinden. Na eenige dis- cussie ging de vergadering met dit voorstel accoord. Besloten werd te onderzoeken, of er vol doende belangstelling bestaat voor een ndeuwen schriftelijken cursms voor gemeente- raadsleden. Na discussie werd een voorstel-v. d. Wall, om de vergadering uitspraak te laten doen over de subsidieering van gemeentewege van het onverplichte bijzondere onderwijs, inge- trokken. De zaak zal in De Gemeente wor den behandeld. ZIJN GEHEUGEN VERLOREN? De man, die Zondagmiddag te Amersfoort bewusteloos in den trein is aangetroffen, schijnt nog steeds zijn naam en woonplaats niet te weten. Hdj is overgebracht naar de jsychologische psychiatrischo, neurologische diniek te Utrecht. EEN ONTFLOFFING. Gisteren is in het ketelhuis van de Rotter- damsche Melkinrichting, welk ketelhuis is gevestigd in pand 6 aan de Erasmusstraat te Amsterdam, een hoeveelheid gas ontploft. De 64-jarige metselaar J, O., uit de Bilder- dijkstraat, kreeg brandwonden aan armen en handen. Het hoofdhaar is geschroeid. Van de boven het ketelhuis gelegen woning zijn 3 ruiten gesprongen. De oorzaak van de ont- x>ffing is onbekend. VAN EEN ABNORMALEN HALS EN EEN ABNORMALEN SNAVEL. De wijze, waarop het kuiken de eierdop ver- laat, hebben wij al vroeger besproken. Met een laatste, we zouden haast zeggen1, wanhopige kradhtsinspanning drukt het kuiken het losge- maakte bovendeel van de dop van zich en strekt daarbij. voor het allereerst den hals, die zooals we weten gebogen was, voorover met den snavel naar de buikzijde gekeerd, om- daf deze houding de rninst mogelijke ruimte vereischte. Dit seizoen kwam bij ons een Wit Wyandot te krielkuiken uit, dat al dadelijk onze bijzon dere aandaciht trok. Het diertje kon namelijk den hals niet strekken, den kop niet opheffen; de hals was als't ware geknakt Toen het ongeveer zes en dertig uur oud was, Week de houding nog niets veranderd. Mijn vriend L., voor wien ik dit broedsel had verzorgd, nam todh het diertje mee en zette het met de ander en in zijn knnstmoeder. Spot- tend zei hij dat dit diertje wel nooit zou leeren behoorlijk op de klok te kijken. Wij hidden het als verloren. Twee dagen later kwam de heer L. even aanfietsen om te vertellen, dat het be- wuste diertje niet alleen nog leefde, maar tusschen de andere kuikens niet meer te onder. sdheiden was. Wat was gebeurd. Met Jobsge- duld had hij het nekje maar voortdurend in°de natuurlijke ridhting gemasseerd en het boven op de verwarming geplaatst. Wannte heeft al zooveel malen en nu weer ook hier bewezen een zeldzame kracht te geven, die door niets anders te verkrijgen is. Ook hier werden de vele pogingen met succes bekroond. Weldra kon het diertje zelf voedsel opnemen, wat hem eerst totaal onmogelijk was. Kortom het beestje is nu volkomen normaal geworden in al zijn doen en laten en heelemaal niet een der minsten onder zijns gelijken. Wij vermelden deze kleinigheid daarom ten einde er mee aan te toonen,dat met wat moeite soms een kostbaar kuiken kans heeft den dans te ontspringen van afgemaakt te worden en misschien zelfs op te wassen tot een kam pioen! Van abnormaliteiten gesproken, zoo zag ik dezer dagen bij een pluimveeliefhebber in mijn omgeving een merel met een abnormaa! gev.orden sriavel. Deze vogel had zijn eerste levensjaren een gewoon gebouwden snavel, pracbtig geel Maar nu is regelmatig op den bovensnavel nog een andere evengroote snavel bijgegroeid, die er vrijwel losjes op gehecht is, op de ma nier zooals we in dierentuinen en museums zien bij den neushoornvogel. Wie dan dat verschijnsel verklaren? De vogel zingt me zijn drievoudigen snavel van den vroegen morgen tot den laten avond. bovert de snelh'eld van den vorlgen winnaaf, den Italiaan Bernardi, uit, die een uursnel- heid bereikte van 246.5 mijl. Toen de race voor de eerste maal in 1913 werd uitgeschreven, was de gemiddelde uur- snelheid niet meer dan 44.7 mijl en in 1922, dus slechts vijf jaar geleden, behaalde de winnaar, de Engelsche vlieger Biard, slechfs een snelheid van 146 mijl per uur, dus slechts maar weinig meer dan de helft van de gemiddelde uur snelheid van Webster.. De Iciipbaan der mnnaars. De vlieger-luitenant Webster is zijn loop- baan bij de Royal Air Force begonnen als tweede luitenant in 1918; voor diien had hij bij de Infanterie dienst gedaan. Hij is hou- dter van het Air Force Cross, en is slechtf 27 jaar oud. Vlieger-luitenant Worsley trad in 1917 alt mecanieien in dienst bij de Royal Naval Air Service. Provinciaa! nieuwrs GASVERSTIKKING. Omtrent het oiigeval bij sluis O. in de Zuid-Willemsvaart deelt de politie nog het voigende mee Van dier Burgt had wacht bij eein door benzine g-edreven waterpomp, welke een ter- reinstrook, iiri behandeling voor havenaanleg en reserve-kanaal bij de Z.-Willemsvaart aan de grens van Den Bosch, van water vrij moet houden. B. is bij den uitlaat van den motor gevonden. Vermoedelijk is hij door kou of slaap bevangen, daar gaan liggen of zitten en is hij door de uit den uitlaat ontsnap- pende verbrande gassen bedwelmd en ge- dood. De motor was in orde. Niemand treft schuld. KORTE BERICHTEN. Odder vc-orzitterschap van den heer M. H. P. Kluytmans werd Zondagochtend te I Antwerpen in de zaal Le Chatelet een verga dering gehouden vanwege het Antwerpsch Comite van Actie inzake het heffen van be- lastingen van Nederlanders in den vreefade. Bij kon. besluit van 12 September j.l. is aan den heer K. Scheringa, schetkundlge bij het Centraal Laboratorium voor de Volks- gezond'heid, op zijn verzoek, te rekenen van 1 September, eervol ontslag uit zijn betrek- king verleend.. HOOGHEEMRAADSCHAP N.-H. NOORDERKWARTIER. Het bestuur van de centrale R.K. kiesver- ceniging in den kieskring Helder, stelt aan de plaatselijke kiesvereenigingen voor ter voorkoming dat een politieke strijd zou moeten worden gestreden voor de water- schapsyerkiezing ingevolge het tusschen ue politieke partijen gesloten co-mpromis voor de aanstaande stemming voor het hoog- heemraadschap N.-H. Noorderkwartier, al leen candidaat te stellen dd aftredende leden J. Groot te Beemster, C. Rood te Bovenkar- spel, J. Burger te Harenkarspel, A. Com- manddur te Spanlbroek en J. Apeldoorn te Bergen. De heer S. Groot te Enkhuizen, artr. a.r., stelt zich wegens d'en reglementaireo leeftijd van 70 jaar, niet herkiesbaar. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERU. Nos. 10417, 11125 en 14115 f 1000. Nos. 4079, 4402 en 16379 400. Nos. 361, 7317, 14158 en 20227 200. Nosl 1314, 2179, 2300, 2724, 3708, 7262, 11003, 12514, 13383, 13974, 15386, 16258 en 20268 f 100. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometersta'nd 764.1 te La Co ra na. Laagste barometerstand 741.1 te Vardo. Verwachting (geldig tot den avond van 28 September) Zwakke tot matige westelijke tot zuidwes- telijken wind, gededtelijik bewolkt, weinig of geen regen, aanvankelijk kouder met kans op nachtvorst, later zachter. De algemeene strop. VariStf-dfreeteur, tot zangeree, die op het punt staat, op te tredea: 0, i psopoa. nt is tro eente liedje? Zaogere*: Va*wei, msmt." Dtreotewr: eta iM lw» pttMNk bet over den vomn k«be 3 Wowt efleen eehfjnt a! razsnd te maken. jLeatoa Optaton) UIT BEEMSTER. Toen gistermorgen 5 uur de heer Schoen- maker alhier, benzine wilde inladen, vloog plotseling de auto in brand, doordat een be- diende zich met een brandende carbidlan- taarn te dicht boven de benzine begaf, waar- door de verzamclde gassen in brand vlogen. was het brandje weder gauw gebluscht. Het was het brandlpe weder gau gebluscht. Het beperkte zich tot eanige materieele schade. V. V. K.—B. F. C. 2—3. Zondag slaagden onze jongens erin de Knollendammers met 32 te slaan in Knol- lendam. Rust ging in met 12. UIT BEVERWIJ'K. Het raadslid J. Visser heeft aan B. en W. vragen gesteld over beschuldigingen, die tegen den directeur van het gasbedrijf zouden zijn uitgesiproken in verband met de corruptie bij gasbedrijven. Hij vraagt verder of B. en W. een onderzoek daarnaar instellen, en of zij de justitie te Utrecht zullen verzoeken om bericht omtrent de antecedenten van den directeur te Beverwijk; ten slotte of het niet wenschelijk is de Ver. van Ned. Gemeenten te raadplegen over maaitregelen om aan de cor ruptie van overheidspersoneel een einde te maken. DE GROOTE VLIEGTOCHTEN. Konnecke is zoek. Uit Basra wordt gemeld, dat men daar nog geen enkel bericht van Konnecke heeft ont vangen, die Zaterdagmorgen uit Angora is vertrokken en reeds denzelfden avond in Basra had moeten aankomen. WEBSTER (ENG.) WINT DE SCHNEIDER CUP. Bij de gister te Venetie gehouden Inter nationale snelheidsraee voor watervliegtui- gen boven de Adriatische Zee voor het strand van Lido (bij Venetie) om de Schnei der Cup, werd eerste luitenant Webster (Engeland) en tweede luitenant Worsley (Engeland). E)e officieele tijden zijn: Luit. Webster 46 min. 20 28/100 sec., zoodat zijn gemiddelde snelheid bedroeg 453 K.M. 282 M. en van luitenant Worsley 47 mdn. 46 3/4 sec., zoodat zijn gemiddelde snelheid bedroeg 439 K.M., 472 M. Een vergelijkend. owrzichi. Zooals ook wel in Briteche aviateurskrin- gm verwacht werd, heeft luitenant Webster een nieuw record voor de Schneider Cup Race °P zijn naam gevestigd. Zijin gemiddelde sfietheid van 280.8 mijl per uur gaat dus noC STOOMVAARTLIJNEN. STV. MIJ. NEDERLAND. Enggano 25 Sept. v. Narvik te Rotterdam. Jan Pietersz. Coen (uitr.) 24 Sept. v. Colonb bo. Johan de Witt (thuisr.) 25 Sept. te Suez Karimata (uitr.) 25 Sept. v. Antw. Kambangan (charter) 26 Sept. v. Amst a Narvik. Moena (charter) 25 Sept. v. Port Said f» New-castle. Riouw 23 Sept. v. Amst. te Hanrb. Rotti 25 Sept. v. Bremen te Amst Karimata (uitr.) 26 Sept. te Duin'kerken. Prins der Nederlanden (thuisr.) 24 Sept Bel a wan. Simaloer 27 Sept. v. Bat. te Amst. HOLLAND—AMERIKA LIJN Klipfonfein (thuisr.) 24 Sept. te Kilindins Rijperkerk 25 Sept. v. Antw. te Amst. Zenada (uitr.) 25 Sept. te Antw. Jagersfontein (thuisr.) 26 Sept. te Suez. Meliskerk (thuisr.) 26 Sept. te East-London KON. NED. STB. MIJ. Amazone 23 Sept. v. New-York n. La Guayra Ariadn., Aarhuus n. Amst., 25 Sept. v. Bran* buttel. Aurora 25 Sept. v. Venetie te Triest. Bennekom 24 Sept. v. Curasao n. Europa. Berenice 24 Sept. v. Aiicante n. Barcelona Clio 24 Sept. v. Pandemia te Tunis Commewijne (uitr.) 25 Sept. te Paramaribo. Erato 25 Sept. v. Amst. n. Kopenfaagen. Ganymedes 24 Sept. v. Rott. te Gibraltar. Hercules 25 Sept. v. Gibraltar n. Alexandra Iris 26 Sept. v. Hamb. te Amst. Luna 23 Sept. v. New-York n. Haiti. Mars 25 Sept. v. Alexandre te Samos Merope 25 Sept. v. West-Indie, 1. v. Havre tc Amsterdam. Minerva 26 Sept. v. Bourgas n. Varna Nickerie (thuisr.) 24 Sept. v. Paramaribo n. Madera. Odysseus 23 Sept. v. Bibraltar te Faro. Pluto 24 Sept. v. Danzig n. Amst Pollux 25 Sept. v. Valencia te Amst. Poseidon 25 Sept. v. Hamb. n. Bremen. Proteus, Stettin n. Amst., 25 Sept. v. Brum- buttel. Hector 25 Sept. v. IJmuiden n W.-MiS. Orpheus 24 Sept. v. Rott. n. Carthagena. otrabo 25 Sept. v. IJmuiden n. Kopenhagen. Stuijvesant (uitr.) 24 Sept. v. Boulogne n. Barbados. Venus 24 Sept. v. Hamb. n. Amst. Eos 25 Sept. v. Rott. te Malaga. Medea 25 Sept. v. Limni n. Piraeus. Nereus 26 Sept. v. Rott. n. Pasages. Proteus 26 Sept. v. Stettin te Amst. Simon Bolivar 24 Sept. v. Cristobal ft Puerto Colombia. Venus 26 Sept. v. Hamb. te Amst. JAVA-GHINA—JAPAN LIJN. Tjisaroea 26 Sept. v. Sjangjiai n. Cheribon. HOLLAND—BRITSCH-INDIe LIJN. Meerkerk 25 Sept. v. Antw. te Rott. Ridderkerk (thuisr.) 26 Sept. te Antw. Streefkerk (uitr.) 25 Sept. v. Suez EMZETCO LIJN. Jonge Maria 24 Sept. v. Napels te Palermo HOLLAND—AMERIKA LIJN. Almkerk (uitr.) 25 Sept. te Port Said. Binnendijk 25 Sept. v. Rott. te New-York. Burgerdijk 24 Sept. v. Baltimore n. Rott Edam 25 Sept. v. New-Orleans n. Rott. Maasdam, New-Orleans n. Rott., 23 Sept Vera Cruz. Volendam 24 Sept. v. New-York n. Rott Leerdam, v. Rott. n. New-Orleans 24 Sept. te Tampica. KON. HOLL. LLOYD. Eemland (thuisr.) 24 Sept. v. Rio Janeiro a. Victoria. Kenoemerland (uitr.) 24 Sept. te Rio Janeiro. Maasland (thuisr.) 24 Sept. v. St. Vincent. Tasman 24 Sept. v. Sydney n. Singapore. Zeelandia 24 Sept. v. Amst. te Buenos-Ayreo, Amstelland 26 Sept. v. Amst. n. Hanrb HOLLAND1—WEST-AFR1KA LIJN. Texel 25 Sept. v. Hamb. te Amst. VIieland (uitr.) 25 Sept. v. Las Palmas. Scheldestroom 25 Sept. v. Rott. n. Hamb. Texel 26 Sept. v. Amst. n. W.-Afrika JAVA—NEW-YORK LIJN. Madioen, Java n. New-York, 24 Sept, a, Paramaribo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Insulinde (thuisr.) 25 Sept. v. Tanger. Merauke (thuisr.) 25 Sept. v. Salonica. Modtjokerto (uitr.) 26 Sept. v. Port Said Siantar (thuisr.) 23 Sept. te Belawaa. Toba 25 Sept. v. Rott. te Hamb. Jacatra (uitr.) 24 Sept. te Soerabaja. Sitoebondo 25 Sept. v. Rott. te Bat HOLLANDOOST-AZIe LIJN. Gemma 25 Sept. v. Hamb. te Antw. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN; Aldabi 26 Sept. v. Buenos-Ayres te Rott Waaldijk (uitr.) 24 Sept. te Rio Grandi Zijidijk (thuisr.) 25 Sept. v. Las Palmar STV. MIJ. OCEAAN. Jason 24 Sept. v. Glasgow n. Java. Menclaus, v. Vladiwostodc n Rott., 23 Sept te Kobe. Philoctetes 23 Sept. v. Vladiwostodc n. Rott. Rhesus 26 Sept. v. Amst. n. Bat. Rhexenor, v. Japan n. Rott., 25 Sept. te Sin gapore. Hector, v. Japan n. Rott24 Sept te Sjaoghti HOLLAND—AUSTRALK LIJN. J Alinkerk (uitr.) 25 Sept. te Port Said. Arendskerk (uitr.) 25 Sept. te Adelaide, n.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8