DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Uit feet PaHement Buifenland No. 229 DH nnmraer wsrssi an 2 biadeit Honderd negen en iwintigste Jaargang (927 Ifoonnomentsprijs bij vooruitfoetaling per 3 maanden f2.—fir. per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Adrertcntiepr. 25 ct. p. regel, grootere letters naar nlaatSrnlmte. Brieren franco N.V. Boek- en Handelsdr. v.h. Herms. Coster Zoon, Yoorflam C9, Tel. Administr. No. 3. Redactie No. 33. DOIDERDAG Directeur: G. H. KRAK. Hoofdredactenr Tj. N. ADEMA. 29 SEPTEMBER Den Haag, 28 September 1927. De Eerste Kamer heeft zich heden met 19 tegen 15 stemmen vereenigd met een voorstel van vier leden, de heeren Wibaut, Van Emb- den, De Veer en Koster, om de benoeming van een nieuwen griffier, in plaats van den heer mr. Zillesen, te doen plaats hebben na- dat een commissie een aanbevelingslijst zal hebben gemaakt, waaraan de Kamer intus- schen niet gebouden zal zijn. Reeds in de korte vergadering van gisteravond had de heer Wibaut (S.D.A.P.) een balletje hiervan ©pgeworpen, doch de voorzitter wilde er toen niets van weten. Naar zijn opvatting deed men het beste zich te houden aan de gewoon- te om aan de Kamer vrijheid te laten een keuze te doen uit de candidaten die zich aangemeld hebben, tot nog toe ongeveer vijf tien. De heer Wibaut gaf zich evenwel niet ge- wonnen en met medeleden van verschillende kleur had hij nu heden een concreet voorstel tot aanwijzing van een commissie van advies ingediend, waarbij het zijn bedoeling was, dat die commissie zou bestaan uit den Voor zitter en de voorzitters der politieke Iracties. Zij zal komen met een aanbevelingslijst, maar de Kamer is daaran niet gebonden. Dit is goedgekeurd. Daarna heeft de Eerste Kamer geruimen tijd haar aandacht gewijd aan het voorstel om het deel van den spoorweg van Enschede naar Ahaus, dat op Nederlandsch gebied is gelegen, door den Staat te doen naasten. Verscheidene leden, o. a. de heeren De Muralt (V. B.) en De Gijselaar (C. Hi) hadden daar- tegen bezwaar, omdat zij vreesden, dat, in- dien de Duitsche regeering er toe mocht overgaan het deel van den spoorweg op haar gebied te naasten, de aanaeelhouders bun feld voor het nakij'ken zouden hebben. De eer De Muradt had diaarom een motie inge diend om de regeering uit te noodigen de be langen der aandeelhouders tegenover de Duitsche regeering te behartigen, de heer De Gijselaar achtte het gewenschter de regee ring de vrije hand te laten, doch eenvoudig de behandeling van het ontwerp te schorsen tot de regeering de zaak in het reine kon hebben. De Kamer is daarop weder voor eenigen tijd naar huis gegaan. Dagelijksch overzichf. ONHOUDBARE TOEST^NDEN. ffpngiarije. De Duitsche Oost- grens. Toehomstproblemen. Is er kans op een bevredigende op- tossing? Het is van vrijwel algemeene bekendheid, dat door de vredesverdragen in Europa toe- standen geschapen zijn die een voortdurend gevaar voor den vrede opleveren. In de aller- eerste plaats is daar, zooals men weet, Hon- garije. D-it land werd na den oorlog op de meest willekeurige wijze aan stukken gesne- denElk der omringende staten kreeg een lap en het duizendjarige rijk der Magya- ren moest maar zien hoe het zich in de nieu- we situatie redde. De positie van Hongarije is inderdaad on houdbaar. Vandaar dan ook de van Engel- sche zijde uitgaande actie tot herziening der grensregelingen, die hopelijk eenmaal tot een bevredigend resultaat voeren zal. Maar Hongarije is niet het eenige land, d 2r n in moeilijkhcden ver- keert. Een zeer opmerkelijk probleem doet zich ook voor tusschen Duitschland en de meuw-bakken rcpubliek Polen en wel door het bestaan van wat men gemeenlijk den „I oolschen corridor" noemt. Bij de conventie van Geneve in 1921 werd de verdeeling van OppT-Silezie tusschen Duitschland en Polen vastgesteld; een hoo- ge commissaris werd aangesteld1 vooir de vrije stad Danzig en een zijner gedelegeer- den maakt deel uit van de commissie voor do haven van Memel, die van groot interna- tionaal belang wordt geacht. De Poolsche corridor nu bedoelt niets andeis te wezen, dan een maritiem afzetge- bied voor Polen. Polen grondt zijn eisch daartoe op het feit, dat een bevolking van zeven en twintig millioen zielen een uitweg naar zee moet hebben. Daartoe ging de Poolsche regeering over tot het aanleggen van havenwerken te Gdynia, die thans nog met voltooid zijn. Deze haven werd medc aangelegd, wijt Polen te Dantzig en te Mc mel met de iaciliteiten kon verkrijgen, haa; kiachtens de gesloten verdragen toegewezen terwijl anderzijds hierbij voorzit zich los l< maken van de buitenlandische rechten, bi tonder aan Duitsche havens, welke het <t ou toe moest betalen. i Welnu: deze Poolsche uitweg naar zee loopt over Duitsch grondgebied. En juist daardoor is het grensprobleem ontstaan. De theone van het zelfheschikkincsrecht der kleine naties toont ons hier een der gevaar- lijkste uitwassen: die heerschappij van een klein volk over honderdduizenden Duit- schers! Reeds herhaaldelijk heeft, in den. loop der jaren, deze toesfand aanleiding gegeven tot ernstige wrijving en ergeraissen en nog steeds bldjft Duitschlamdl met klem protestee- ren tegen een onbillijk offer van grondge bied ter wille van een kleine groep buiten- landsche nationalisten. Wij zouden niet op die gedachfe gekomen zijn over de Poolsch-Duitsche grenskwestie te schrijven, ware het niet, dat Polen tijdens de Volkembonctevergadering had laten door- schemeren gaarne een Oostelijk Locarno tot stand te zien komen. Men bedenke, wat dit wil zeggen: op de- zelfde manier als Duitschland bij't verdrag van Locarno v r ij w i 1 1 i g zijne westelijke grenzen erkende, in tegenstelling met het ver drag van Versailles, dat Duitschland dwong den nieuwen stand van zaken te aanvaarden,, vraagt Polen van Duitschland eenzelfde garantie voor zijn oostelijke grenzen. Duide- lij'ker gezegd: Polen wenscht te zien vastge- legd, dat zuiver Duitsch grondgebied, dat vroeger aan het Duitsche rijk behoorde, aan Polen wordt toegewezen. Zooals gezegd: Polen trachtte het oordeel van den Volkenbond uit te kokken. Maar omdat Duitschland begrijpelijkey- wijs onder geen voorwaarde zou toestemmen in de Poolsche wenschen, achtte men het ge- raden de kwestie, als al te netelig te laten rusten. Trouwens Epgeland voelt buitenge- woon weinig voor een dergelijike, voor Polen uiterst voordeelige regeling. Omdat Duitsch land wel tot een Oostelijk Locarno zou wil- len toetreden, doch slechts op deze voor waarde: herziening der grenzen En de Volkenbond besliste dus niet en siprak geen oordeel uit. Men maakte van die Duitsch-Poolsche grenskwestie: een toe- komstprobleejn evenze^r als van de Hon- gaarsche. Tooh, wanneer men zich afvraagt, hoe men tot een oplossing kan geraken, komt men telkens bij den Volkenbond terecht. Verscheidene malen heeft Duitschland reeds getracht tot een minnelij'ke schik'king te komen en nog in 1926 heeft het tot dat doel een proefballon opgelaten: in plaats van Dantzig en de corridor zou Polen Li- thauen eni Memel krijgen. Door dezen ruil zou Duitschland zijn oorspronkelijke gren zen hebben herkregen. Polen was echter zoo als steeds niet voor het voorstel te vinden, en het werd door Duitschland ingetrokken. Nogmaals: alleen een beslissing van het hoogste scheidsgerecht, den Volkenbond, bied't mogelijkheden tot afdoende oplossing van een kwestie, die aanleiding geeft tot een onhoudbaren toestand. Gemakkelijk zal het niet zijn een bevredi gende oplossing te vinden. In het belang van den vrede de ontstemming is groeiende hopen wij echter dat de Bond niet te lang aarzeien, maar met krachtige hand pogin- gen in het werk stellen zal om de gevaarlij- ke en pijnlijke grensproblemen de wereld uit te hel'pen. VOLKENBOND. DE VOLKEN'BONDSRAAD. Behandeling van de resoluties der Assemblee. De Volkenbondsraad heeft besloten aan de regeeringen de aanbeveling der Assemblee, om elken aanvallenden oorlog te verbieden, mede te deefen en hen te verwittigen van de aanbeveling nopens de geleidelijke ontwikke- ling van arbitrage. De Raad heeft voorts de voorbereidende ontwapenings-commissie verzocht een comite te vormen, belast met de studie der vraagstuk- ken van arbitrage en veiligheid. De Raad heeft kennis genomen van de Jlechtige verklaring, waarin de Assemblee leeft vastgesteld dat de staten-Volkenbonds- lcden verplicht zijn in geval van een crisis met alle middelen een snelle bijeenkomst van den Raad te bevorderen. Verder heeft de Raad de Finsche resolutie over het verleenen van financieele hulp aan staten, die het slachtof- :'er zijn van een aanval, naar een commissie van voorbereiding verwezen. Tsjecho Slowakije zal worden uitgenoo- digd, deel te blijven uitmaken van de voorbe reidende ontwapenings-commisssie, waarin ook Griekenland zitting krijgt. De Volkenbondsraad heeft verder zijn goed keuring gehecht aan het rapport dat de com missie van voorbereiding der Internationale ontwapeningsconferentie verzoekt haar arbeicl te bespoedigen opdat de conferentie zoo spoe- dig mogelijk kan worden bijeengeroepen. ARGENTIN'le EN DE VOLKENBOND. In een beschouwing over de 8e Volken- ondsvergadering betreurt het blad La Na- -on de afwezigheid van Argentinie en pleit cor onverwijlde stappen om Argentinie weer ot den Bond te laten toetreden. Het blad legt vooral den nadruk op de op- ieming van Duitschland en op Duitschland's nderteekening van de facultatieve arbitrage- clausule, die bewijst „welke groote vorderin- gen dit kostbare instrument van internationa- le harmonie maakt." De Raadszitting. De raad van den volkenbond heeft gister de beslissing over de kwestie van de levering van den kruiser „Salamis" aan Griekenland tot de Decembervergadering uitgesteld. Zooals bekend, had Griekenland met de Vulcanwerf een contract voor den bouw van dezen kruiser gesloten, doch weigerde na den oorlog den kruiser te aanvaarden, zich daar- bij beroepende op het verdrag van Versailles, volgens hetwelk Duitschland geen oorlogs materiaal mag uitvoeren. Aangezieu het hier een kwestie van privaat recht betreft, besloot de raad een commissie van juridische deskundigen op te dragen rapport uit te brengen over de vraag, of de raad van den volkenbond bevoegd is om ar- tikel 192 van het verdrag van Versailles te interpreteeren. De vertegenwoordiger van Duitschland had zich op het standpunt gesteld, dat de raad wel het recht van investigatie. doch niet dat van interpretatie heeft, bi] welk standpunt de vertegenwoordigers van Frankrijlk, Engeland en Roemenie zich heb ben aangesloten. De nieuwe commissies. Verder werden drie nieuwe, uit de beslui- ten van de laatste volkenbondsvergadering ontsproten volkenbondsorganen besproken. In de eerste plaats de economische organi- satie. De benoeming van de raadgevende commisie, die evenals de voorbereidngscom- missie, voor de economische conferentie uit ongeveer 35 deskundigen zal bestaan, werd tot December uitgesteld. Men hoopt, dat de gebeurtenissen te Swatow, waar de commu- nistisdie boeren-organisatie van de Roode Lansen een waar schrikbewiind moet uitoefe- nen. Tusschen de bevolking en de boeren moet 't reeds herhaaldelijk tot botsingen zijn geko men, waarbij een groot aantal dooden en ge- wonden gevallen is. Onder de dooden moeten zich ook 2 Japan- ners bevinden. deze commissie>dn Februari bijeen zal kun- nen komen. He# andere deel der economische organisatie, namelijk het economisch comite, zal uit 15 regf ringsvertegenwoordigers be staan. Ook Amerika zal worden uitgenoodigd zich in dit comite oficieel te doen vertegen- woordigen. De permanente raadsleden krij gen ook een permanenten zetel in dit comite. De overige leden zullen door den raad afwis- selend voor een periode van drie jaar be- noemd worden, waarna zij, wanneer zij niet herkozen worden, weer voor een periode van drie jaar den titel van correspondeerend lid zullen mogen voeren, waardoor zij het recht verkrijgen in bijzondere gevallen een raad gevende stem uit te brengen. Het tweede te benoemen comite was het comite voor veiligheid en arbitrage van de vorbereidingScombussie-Ijoudon. Dit comite zou bestaan uit vertegenwoordigers van die land en, die ook reeds in de voorberidngs- commissie-Loudon zitting hebben. Men had eerst gedacht, er aan toe te voegen private deskundigen, waarvoor in aanmerking kwa- nien de Griek Politis en de Noorsche geest- driftige voorstander van arbitrage, secretaris van de interparlementaire unie Lange. Daar dit voorstel gisteren echter grooten tegen- stand ondervond, heeft men besloten de Gneksche regeering uit te noodigen officieel deel uit te maken van de voorbereidingscom- missie-Loudon, waardoor Politis dus zonder bezwaar lid van het nieuwe comite zal wor den. De heer Loudon heeft zich echter het recht voorbehouden in bijzondere gevallen ook private deskundigen als raadgevers te laten deelnemen in het comite voor veiligheid en arbitrage, waardoor dus toch nog Lange nut- tig werk in dit comite zal kunnen doen. Ien slotte nog de voorbereidingscommissie voor de Haagsche conferentie voor de codifi- catie van het volkenrecht. Hiertoe besloot de raad, dat de voorzitter te zamen met sir Eric Drummond de vijf leden voor deze commisie zal benoemen. van c'en raad is hienmede ge- eindigd. De volgende zitting zal in Decem ber worden gehouden. CHINA. GEVEGHTEN TE JOENNANFOE. De Chicago Tribune verneemt d.d. Dins- dag van een correspont te Peking, dat te Joen- nanfoe, de hoofdstad van de provincie Joen- nan, zwaar gevochten is. De strijd ging tus schen generaal Tang Tsjijoe (een broer van den vroegeren militairen gouverneur van Joennan) en generaal Loeng jin, den huidi- gen gouverneur. Er was reeds zwaar gevochten om het bezit van Tsjen-Kianig", dat door de troepen van iang-Tsji-joe vermeesterd w^d. Loeng jin trok nu terug op de hoofdstad, joennanfoe, welke plaats tegen het aanbreken van den dag door Tang-Tsji-joe werd aange- vallen. Het was een gevecht in den ouden stijl. Er werd stormgeloopen tegen de wallen. De gouverneur die niet over voldoende strijd- krachten beschikte commandeerde de burgerij op voor den dienst op de wallen. De aanval- lers werden bestookt met zware steenen en besprenkeld met gesmolten lood. Twee dagen en twee nachterf duurde het ere. vedht; toen moest Tang-Tsji-joe terug om zijn strijdkrachten te reorganiseeren. Voor den voet der wallen lagen bonderden dooden ver- derop lag het veld bestrooid met lijkijn en ge- kwetsten. Te Hankou verwacbt men groote moeilijk- heden, daar generaal Tang-Sjen-tsji op het punt staat een afzonderlijke regeering te vor men, hetgeen de breuk met Nanking definitief zal bezegelen. Tang-Sjen-tsji zoekt een verbond met Feng- Joe-tsjjiang, terwijl Jang-sen en Woe-Pei-foe samen zouden gaan tegen Tang-Sjen-tsji. DE GEBEURTENISSEN TE SWATOW. Japansch protest. Volgens een bericht uit Tokio zal de Japan- sche regeering een protest richten tot de na- tionalistische reneering te Hankow wegens DUITSCHLAND. „HET NIEUWE DUITSCHLAND". Een voorrede van Briand. De „B. Z. a. M." publiceert de door Briand geschreven voorrecfe voor het binnenkort verschijnende boek Het nieuwe Duitsch land1" van den Franschen journalist J. Mor- tange. In dit voorwoord zegt hij Elike dag dlraagt er toe bij de betrekkimgen tusschen Duitsch land en Frankrijlk te verbeteren. In het Rijn- land komen geen incidemten meer voor Blijkbaar wenscht men in Duitschland ont- ruiming, maar kan men zich daarover ver- bazen? Over de Duitsch-mtionale ministers zegt Briand, dat zij niet tegen de politick van Stresemann hebben gehandeld en dat zij zelfs hun zegel hebben gehecht aan een pro gram dat voor het eerst afstand deed van de revanehe-gedachte. De schrijver ncemt het belangwekkend te kunnen constateeren, dat deze verandering zich heeft voltrokken bij hen, die tot dusver als Frankrij'k's onverzoen- lij'ke vijanden golden. Briand besluit: Pessimisten laten niet af ons te willen ont- moedigen, maar wij zullen ons niet laten ont moedigen, want de Duitschers hebben er even weinig belang bij als wij, haat aan te kweeken. Wat mij betreft. Ik zal, zoolang ik de Fransche buitenlandSche politiek leid, mij oprecht tegen een politiek van haat verzet ten. Het legended zou misdadig zijn EEN SMOKKELZAAK VOOR HETi GERECHT. Te Hamburg had) heden het proces tegert 33 personen, die van verboden invoer van 29.200 liter spiritus, welke met den trein van Holland naar Duitschland gesmokkeld waren, beschuldigd worden, plaats. De leidende rol in deze stnokkelaffaire spedde een Hollandsch concern, waarvan de vier directeuren zich in Holland' in veilig heid gesteld hebben Het gerecht scheidde het proces tegen vijf beklaagde af, sprak 16 beklaagden vrij en veroordeelde de overigen tot in totaal 2.330.000 rijksmark boete en 18 maanden en 2 weken gevangenisstraf. DRAAIORGEL-LIEDEREN. Te Hamburg had gister het proces tegen stelling van „draaiorgel-liederen" geopend georgainiseerd door den „Verein geborener Hamburger". Alle straatliederen, die in deze stad sinds het begin van de achttiende eeuw tot op den dag van heden werd gezongen, vindt men op deze niet-alledaagsche tentoon- stelling terug. DE KOKS EN KELLNERS GAAN STAKEN. Een loonconfiict dreigt in het Rerlijnsche koffiehuis- en restaurantbedirijf. De patroons hebben de eischen van hun personeel reeds van de hand gewezen. In een vergadering van de vakorganisaties is gisteren besloten Zondag a.s. de staking te doen beginnen indien niet uiterlijik Zaterdag op het bes'uit mocht zijn teruggekomen. Aan deze staking zouden ongeveer 15.000 personen deelnemen, voornamelijk koks en leden van het keuken- personeel. Tevens hebben ongeveer 40 pCt der kellners verhooging verlangd van het ge- garandeerd minimum-loon dat tegenwoordig 174 mark per maand bedraagt. SCHE IDE MANN PLEIT VOOR GRATIE Scheidemann heeft bij het rijksministerie van justitie een goed woord gedaan voor Hustart en Oehlschlager, die in 1922 elk tot tien jaar tuchthuis zijn veroordeeld wegens den aanslag die zij door middel van blauw- zuur te Wilhelmhbhe op het leven van Schei demann hebben gedaan. Bij het proces had Scheidemann reeds te kennen gegeven, dat hij verzachtende omstandigheden aanwezig acht te, omdat de beklaagden blijkbaar tot hun daad waren gekomen door de ophitsende campagne in de uiterst-rechtsche pers tegen hem. Als het ministerie gehoor geeft aan het ver- zoek van Scheidemann zullen de twee veroor- deelden vermoedelijk op den verjaardag van Hindenburg gratie krijgen. Ze hebben dan juist de helft van hun straf uitgezeten. DE NOOD IN HET STROOMGEBJED VAN DEN RIJN. De Ri]n 3 meter boven normaal. Gisterem zijn 200 sappeurs te Feldikirch aangekomen, die, tezamen met Oostenrijk sche troepen, aan 't werk zijn getogen om het gat in den dam bij Schaan met- takke- bossen te d'ichten. Uit Buchs wordt voorts gemeld, dat de toestandl in de gem een te Rogwil nog steeds zeer emstig is Een steeds hooger stijgende vloed doorstroomt deze streek, zoodat at water bij vele huizen tot aan de eerste ver- dieping komt. De redding van de in gevaar verkeerende bewoners dertien families met in totaal 60 personen zal haast niet mogelijk zijn. De boot van een veerman die bij de huizen poogde te komen, stootte aan stukken tegen een boom, de man kon zich ternauwemood in den boom redden. Eerst s avonds wist men den man te bevrij- den. Twee huizen en een aantal stallen HAAROEN, KACHELS. werden door den stroom vernield. Ongeveer tweehonderd menschen uit het dorp kon den in veiligheid gebracht worden. Het scheepvaartverkeer tusschen Schaff- hausen en het meer moest gestaakt worden, daar de schepen niet meer onder de brug door konden. De waterstand op den Rijn is bij Mann heim in de laatste dagen meer dan 3 meter boven normaal. De waterstand in het Bodemmeer is onge veer zeventig centimeter hooger als Zondag. Het water begi-nt reeds over de overs te loo- pen en bereikt tusschen Radolszell en Con- stanz reeds den spoorwegdam. FRANKRIJK. DE VEROORDEELING VAN DUCLOS EN MARTY. Gevangenisstraf en van 30 en 10 jaar. Wij hebben gister twijfel geopperd aan de juistheid van het bericht, dat de rechtbank tf Parijs de communistische Kamerleden Ducloa en Marty wegens't ophitsen van militairen tot ongehoorzaamheid aan hun superieuren ver oordeeld had, in verband met de gebeurtenis sen in China, tot resp. 30 jaar gevangenis straf en-3000 fr. boete en 10 jaar en 3000 fr, Nochtans was het bericht juist. Predes ge zegd; is Marty veroordeeld tot tweemaal vijf jaar gevangenisstraf en 3000 fr. boete, Du- clos tot zesmaal vijf jaar gevangenisstraf en 3000 fr. boete, Bellenger, Michelet, Morrel (genaamd Ferrat), Alloyer, Bar-be en Monne veu, alien wegens dezelfde feiten, tot drie jaar gevangenisstraf en 2000 fr. boete. 1 ENGELAND. 4 VERKL ARING VAN COOK. Naar een nieuwe mijnwerkersstaking? Volgens de Engelsche bladen heeft Cook, de secretaris den mijnwerkersbond, verklaard. dat de mijnwerkers een nieuwe staking over- wegen, De plaatselijke organisaties zouden alge- meen verklaard hebben, dat de tegenwd?ffd%e toestand onhoudbaar is en zouden bereid zijn, met de executie contaissie nader overleg te plegen.' EEN LAAGHARTIGE MOORD. 1 Dader en beweegreden onbekend. Vlak bij zijn woning te Stapleford Abbots, 6 mijlen van Romford, is een politiebeambte, Gutteridge genaamd, laaghartig vermoord. Wie de moordenaar is, is op het oogenblik nog een raadsel, evenals het motief tot de mis- daad nog in het duister ligt. Vier schoten blijken op den vermoorde te zijn gelosttwee, terwijl hij stond en nog twee, nadat hij reeds op den grond gevallen was. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat de misdadiger iemand was, die door den agent werd aangehouden en die, ten koste van alles uit diens handen wilde blijven. Het lijk van den politie-beambte werd ge- vonden met een pot lood en een notitieboekje ir. de handen, Hij had echter niet meer den tijd gehad, iets op te schrijven. De moord, die in het vroege morgenuur heeft plaats gehad, lijkt met een soort leger- revolver te zijn gepleegd. Een dame is komen verklaren, dat zij in den vroegen morgen een auto nabij de plaats der misdaad heeft gehoord en schoten heeft hooren vallen. Misschien, zoo dacht zij, heeft de agent een groep verdachte mannen, die in een auto zonder lichten reden, willen aanhou- den en heeft een hunner den moord bedreven. Hoe het zij op't oogenblik is er nog geen enkele aanwijzing verkregen, die de misdaad zou kunnen ophelderen. Eenige gegevens, een in twijfel ge- trokken bekenienis. Nader wordt gemeld: Scotland Yarel heeft spoedig meerdere gevens gekregen na den opzienbaren moord o~ Jr De Lon op den politieagent Stapleford Abbots, idensche politie heeft in Brixton een verlaten vierspersoons-toerauto gevonden, die la^er van een dokter bleek gestolen te zijn in uen nacht van de misdaad. In den auto zijn twee kogels gevonden van het kaliber als die waarmee de politieagent was doorgeschoten en verder zijn bloedvlekken gevonden op de treeplank. De vingerafdrukken van vier man nen werden gevonden waarvan er een door de politie moet zijn herkend als afkomstig van een bekend misdadiger. Men veronderstelt met een bende gewapende bandieten te doen te hebben. De politie is thans bezig de kost- huizen van Brixton, Lambeth en andere wij- ken ten Zuiden van de Theems stelselmatifl af te zoeken.Voorts heeft zij in de Theems bu Westmmsterbridge op het deel van de bed ding der nvier, dat bij eb droog komt, een revolver gevonden. Of dit iets met de misdaad te maken heeft is echter nog de vraag. Een man die beweert. de misdaad te hebben be. gaan, nadat hij twist had met den politie agent die hem had laten stoppen, omdat hij zonder licht op zijn fiets reeds, is naar Rom- tord overgebracht, waar zijn bekentenis zal worden onderzocht. Men twijfelt echter of deze eenine waarde heeft. 7 Minister Van der Vegte heeft zich met kracht tegen uitstel verzet. Volgens hem is de zaak zoo eenvoudig mogelijdc, gobeurt er niets bijzonders en zal de Staat zich er gaarne voorspannen de belangen der aan deelhouders voor te staan, zoo de Duitsche regeering aanstalten maakte om het Duit sche deel van het lijntje te naasten. Het slot der beraadslaging is geweest, dat de Kamer een motie tot uitstel van den heer De Gijse laar verwierp en met 26 tegen 4 stemmen hare goedkeuring aan het ontwerp schonk. 111 j.i DE WILD Laat over de Boterstraat Telef. 34 en 35. Alleen kwaliteifsarlikelen en goedkoop!

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1