Stadsnieuws Bioscopen Zeetijdingen Buitenland fflBarktberichtew weg, dat de doorsnee-prijs lager Is dan <Te vorige week. De prijzen voor boonen zijn: Snijboonen 6 50 tot 36, dunne boonen 13 tot '25, dikke boonen 2.50 tot 13.50, trosboonen 13 tot 36, alles per 100 Kg. Bloemkool werd in beduidende kwantums aangevoerd en wel op alle veilingen. Over het algemeen genomen is de kwaliteit niet be- vredigend, hoewel er meer lste soort was dan de vorige week, doch een zuiver beeld van den aanvoer van eigen bodem en van el ders aangevoerd is moeilijk te geven, hoewel we gelooven, dat de aanvoer van elders over- heerschend was. De prijzen van bloemkool liepen sterk uit- een, ook voor dezelfde kwaliteit en varieer- den van 5.50 tot 28 per 100 stuks en de prijzen waren het hoogst in Haarlem, daarna Beverwijk en Alkmaar. De overige aanvoer van kool werd iets grooter dan de vorige week en de handel was vlug, vooral het product van eigen bo dem, n.l. groene kool, was bijzonder in trek. Wortelen (bospeen) werden in beduidende kwantums aangevoerd zoowel in Beverwijk als elders. Bovenaan staat Beverwijk met mooie en groote bossen en de prijs was dan ook daar het hoogste; indien we echter de buitengewoon groote bossen uit „De Wijk'" vergelijken met de kleine bossen van elders, dan is'de prijs vrijwel gelijk en wat de prij zen betreft deze varieeren van 9.50 tot 17.50 per 100 bos. De aanvoer van sla begint sterk te vermin- deren en de kwaliteit vormt een beletsel om den doorsnee-prijs te noemen. Er was sla van 0.20 en ook van 1.85 per kist. Een nieuw product dat bij beduidende par- tijen werd aangevoerd, is spinazie. Een vlug- ge handel en over het algemeen redelijke tot hooge prijzen. varieerend van 1.25 tot 1.75 per kist. De aanvoer van tomaten loopt af, hoewel er nog wel dagen lang aanvoer zal komen van partijtjes welke onder glas op „kleur" worden gebracht. Het prijsverschil was sterk uiteenloopend en varieerde van 6 tot 20. De aanvoer van aardappelen is klein en de prijs is als de vorige week. Zeer stellig rullen de prijzen van aardappelen, vooral die van duinaardappelen, hoog zijn. De aanvoer van vruchten houdt aan en het het is verwonderlijk hoeveel uitschot werd aangevoerd en hce weinig de doorsnee-tuin- der zich aan sort;ering stoort, zeer tot schade van den goeden naam van de vruch ten en tot zijn eigen schade, want romme! brengt biina niets op. De overige aanvoer was als de 'vorige week. Belangrijke prijsschommeling bleef uit UIT OUDKARSPEL. In de kolfbaan van den heer Vis had van Zondag tot Dins-dag een driedaagsche kolf- wedstrijd plaats, waarin 25 slagen gekolfd werden. De uitslag daarvan is als volgt: le klasse: le pr. T. Kostelijk te Alkmaar met 275 p.; 2e pr. C. Langedijk Pz. te N - Scharwoude met 254 p.; 3e kl K. Quant te Warmemhuizen met 241 p.; serieprijs J. Goet te Alkmaar met 56 p. 2e klasse: le pr. G. Langedijk te Oud- karspe! met 246 p.; 2e pr. P. Gelder te Oud- karspel met 234 p.; 3e pr. O. Bakker te Oud- karspel met 233 p.; serieprijs H. Aarts te Oudkarspel met 55 p. 3e klasse: le pr. Alb. Boon te Zuid-Schar- woude met 213 p.; 2e pr. F. Muileboom te Noord-Scharwoude met 211 p.; 3e pr. P. Goed te Zuid-Scharwoude met 207 p.; serie prijs P. Bruin te Noord-Scharwoude met 48 punten. wSIr hij gerodpeh werd, de p'artijen te bdvre- digen. Hij staat dan ook, zoowel bij de Eg- mondsche burgerij, als bij de jaarlijks terug- keerende badlgasten bekend als een oprecht en plichtgetrouw politieambtenaar. Moge het den jubilaris geschonken wor- den, nog langen tijd! zoo door te mogen leven en als zijn krachten zulks niet meer toelaten, hopen wij' dat hij te midden van zijn gezin lang mag genieten van zijm welverdiende ambtenarenrust Wij twijfelen er niet aan of die dag zal voor den jubilaris met zijn gezin, kenmiss-en en collega's een onvergetelijke zijn. UIT AKERSLOOT. De te Akersloot gehouden collecte voor het tehuis voor alleen staande blinden heeft op- gelbracht 29.45. De kermis aan het Noordeinde is achter den rug en daarmee de geheele reeks van Langedijker kermissen. Evenals de anderen was het ook hier stil- letjes. Weinig variatie en niet zeer veel publiek. Het duo Hoffman kon op een goed gevulde zaal bogen, doch de bioseoop van de firma 'J. de Bakker was voor het meerendeel slechts ten deele gevuld. Ongeregeldheden hadden niet plaats. De collecte voor de stormramp in den Achterhoek, welke met de kermisdagen ge- ihouden is, heeft 89.08 opgebracbt. Dinsdagmiddag werd alhier een voet- balwedstrijd gehouden tusschen een D. T. S - elftal-combinatie en het Alkmaarsche politie- elftal. Met een uitslag van 74 wist D. T. S de overwinning te behalen. UIT LANGENDIJK. De afd. van het Instituut voor \rbeiders- ontwi'kkeling heeft voor het eerste deel van den winter het programma weer samen- gesteld. Een viertal onderwerpen worden vermeld. f w. De opvoeding der Rijpere jeugd door P. Schumacher; Heeft de Godsdienst in de toekomst nog bestaansrecht door Ds. Baar; lets over Glas door Dr. Kettner en Trusts en kartels door J. Ratte. Verder zullen een vijftal cursus-avonden gehouden worden over De Grondslagen van het Socialisme, welke door den heer Van de vail zullen worden ingeleid. UIT EGMON'D AAN ZEE. Men schrijft ons uit den kring van ge- mcenteambtenaren October 1927 hoopt onze collega k eirit Buis den dag te herdenken waarop hij voor 25 jaren als ambtenaar der gemeente tgmond aan Zee in dienst trad Daarvoor komen den jubilaris vele woor- v- ik,e\-Al« h'i ^rug denkt, welke ^.iRchten hij in die 25 jaren aan de gemeente Beeft geschonken en ziet op die tal van ver- eringcn, die mede door zijn kracht en energie tot stand zijn gekomen, zal hij trots mogen zijn en met volaoening o,p zijn werk- xaam verieden terug zien. In het jaar 1902 weidI hij a's opvolger van zijn vader in vas- fen dienst aangenomen en fungeerde dan s eeds als chef bij de te verrichten werkzaam- heden: der gemeente, als rechterhand en ook vele malen als raadgever der wethouders van publieke werken. Zijn wilskracht en en energie in het belang der gemeente, heb- 6JCCCS een rechte bjn gevonnd met die van Burgemoester en Wethouders EvenZoo fungeerde de jubilaris geduren- e d:e 25 jarcu als agent van politie, ieder jaar gedurende het badseizoen. Ook daar voor waren zijn krachten onuitputtelijk. Door zijn practisch optreden en jarenlange erva- rrng, wist de jubilaris him a altiid. daar. VERGADERING VAN HET WITTE KRUIS. Woensdagavond had in cafe Central een algemeene ledenvergadering plaats van de afd. Alkmaar van het Het Witte Kruis. Gezien het groote ledental der afdeeling, was de opkomst zeer slecht te noemen. De vergadering werd geleid door den voorzitter, den heer Pameijer. Na voorlezing der notulen van de vorige vergadering werd overgegaan tot de VerHezing van Bestuursteden. De periodiek aftredende bestuursleden, mevr. Degenaar—de Lange, Dr. Korteweg en de heer rrese werden zonder hoofdelijke stemming herkozen. In de vacature-mevr. Sietsma, die Alkmaar gaat verlaten, werd gekozen mevr. Prins Vlessing. Namens het bestuur bracht de voorzitter mevrouw Si5tsma dank voor wat zij in't belang der aid. heeft gedaan. Door eenige leden werd de vraag gesteld, waarom door het bestuur te voren niet een convocatie aan de leden was toegezonden, waarop de namen van candidaten voor de vacante bcstuursplaatsen voorkwamen. De secretaris, ue heer Frese, antwoordde hierop, dat gezien het groote ledental, dat ca. j'jjj bearaa''i het in verband met bet steeds zeer slechte bezoek aan de vcu'gade- ringen, niet loonend zou zijn convocatie's rend te sturcn. In de vacaturc ontstaan door het overlijden van den heer Wanna werd benocmd de neer Woidcndorp, terwijl in de vacature, ontsfaan door het overlijden van den heer Messelaar, werd gekozen de heer Verkade. Tot lid v. cl. comimissie tot nazien van Cc rekeningen, werd wegens periodiek aftireden van den heer Schouten, die niet herkiesbaar is, gekozen dr. Wiebols. Begrooting. Aan de orde was hierna de tehandeling der begrooting voor 1928. Aan ontvangsten werd geraamd een bedrag van 9800, aan uitgaven een even groot bedrag. Uit de vergadering werd het voorstel ge daan de vergoeding aan den sec.retaris-pen- niingmeester van 450 op 600 te brengen, omdat het werk aan deze functie verbonden practisch gcsiproken niet te betaien is, en de thans geldenae vergoeding dus zeker te laag is. De heer F r e z e decide deze meening voor wat de omvangrijkheid der werkzaamheden aangaat, doch verklaarde, dat dit werk ook niet zonder liefde verricht zou kunnen wor den. Hijzelf heeft een groote liefde voor zijn arbeid en zeide een verhooging niet te zullen accopteeren. Hoewel door een der aanwezigen nog be- toogd werd, dat de liefde altijd van twee kankn moet komen, bleef de heer Frese wei- geren in een verhooging toe te stemmen. De vergadering besloot hierna als tegenpresta- tie voor de administratieve hulp, die de heer Frese ondervindt van zijn zoon, dezen een bedrag van 50 toe te kennen. Op de begrooting ontstaat hierdoor een nadeelig saldo van 50. Mtvrouw Roodsandt kwam op tegen de verlaging van het subsidie aan de ver. Huis- verzorging van 500 op 400. De verga dering gaf na een uiteenzetting van mevr. Roodsandt, de toezegging dat wanneer blijkt dat „Huisverzorging" geld te kort komt, het subsidie van het Witte Kruis als- nog zal worden uitgebreid. Behoudens enkele opmerkingen over de posten Drukwerk en Contributieophaling werd de begrooting hierna ongewijzigd goedgekeurd. Beschrijvingsbrief Algtmeene Vergadering. De heer H oogenboom vroeg bij de behandeling hiervan, of enkele bijlagen bij dezen beschrijvingsbrief niet ter inzage voor de leden hadden kunnen worden gelegd, o.a. die betreffende de regeling der salarissen en toelagen aan alle ambtenaren, functionaris sen en personeel van het Witte Kruis. De heer Frese verklaarde, dat de be- langstelling veelal daarvoor niet zeer groot is, doch zieide bereid te zijn dergelijike bijla gen voortaan ter inzage te leggen. Benoeming aifgevaardigde mar de Algemeene Vergadering. Als afgevaardigde naar de Algemeene vergadering, die op Vrijdag 7 Oct. te Am sterdam zal worden gehouden, werd aange- wezen de voorzitter der afd. Alkmaar, de heer Pameijer. Medcdeeling Ziekenvervaer. De Voorzitter deed' betreffende het zieken- vervoer de volgende mededeeling: Particulir.en kunnen op vertoon van hun lidmaatschapskaarten van het Witte Kruis 2.50 korting krijgen op vervoer per zie- kenauto op doktersattest naar een ziekenhuis in de gemeente. On- en min-vermogenide leden worden op doktersattest gratis per ziekenauto naar een der ziekenhuizen in de gemeente vervoerd voor een verblijf van minstens 24 uur. Voor korter verblijf wordt geen gratis ver voer toegestaan. Het bestuur van het Witte Kruis beoor- deelt welke leden hiervoor in de termen vallen. De aanvrage voor gratis vervoer moet binr nen 24 uur aan den secretaris van het be stuur, den heer Frese, gericht worden. De heer Wiebols vroeg of de afd. geen toezicht kon houden op de kwaliteit van de ziekenauto. Spr, heeft daarmede zeer slechte ervaringen opgedaan. De Voorzitter kon over de kwaliteit geen inlichting geven. Da heer Wiebols zei hierna toe zijn klacht sohriftelijk in te cftenen. Meerdere leden steunden de klachten van den heer Wiebols. Het bestuur zal een ondeirzoek instellen en ten deze dilligent blljven. Als een betere auto dan de tot nu toe gebruikte gevonden wordt, zal men daarvan gebruik maken. Rondvraag. Bij de rondvraag decide de secretaris me de, dat de vereeniging sinds 1 Jan. met 418 leden is vooruitgegaan en thans 5689 be- draagt. De heer Prins vestigde er de aand'acht op dat het magazijn der afd. niet gevestigd is in een eigen gebouw. Hoewel het magazijn overigens goed in orde is, d'rong spr. er toch op aan maatregelen te nemen, dat de afd. Alkmaar, die het grootste aantal leden' heeft, spoedig in het bezit van een eigeni magazijn- gebouw zal komen. Er is reeds een commissie daartoe be- noemd en 'n post op de begrooting voor uit- getrokken. Spr. verzoekt het bestuur en de commissie diligent te blijven. De Voorzitter zegt toe, dat't bestuur de zaak in ernstige overwezing zal houden, doch eerst moet men zoeken naar een ge- schikt terrein. De handen van't bestuur zijn momenteel nog gebonden, doch men ver- waarloost deze kwestie absoluut niet. De heer J a n s e n vroeg of geen maatre gelen konden worden genomen om in de on- derafd. Oudorp de malariafilm te vertoonen, wat zeer zeker ten goede zal komen aan de malariabestrijding. De vergadering besloot deze maatregelen nemen. Hierna werd de vergadering gesloten. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Langestraat en akiaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navol- gende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 24, 25, 26, 27 Sept. 1927. Gebruikt gor- dijn; ledige portemonnaie; hondenpenning; vleugelmoer, wit vilten hoedje. Aanwezig en te bevragen bij de navolgen- de ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op: 24, 25, 26 en 27 Sept. 1927. Huissleutel, G. Wit, Overdie- straat 4; damesschoen, Postkantoor; leege portemonnaie, J. Huske, Kenn. park 3; rij- wielfcelastingmerk, E. Dekker, Wolfspad 11; Duitsch bock, W. Sichut, Uitenboschstraat 40 portemonnaie met inhoud, N. Burger, Nieuwpoortslaan 100; verm, gouden arm- kettinkje, W. Mooy, Omval 28: jongensjas, ri. Pater, Tuinstraat 14; rijwieltaschje, A. Winder, Zeglis 244; belastingplaatje in etui, P. Landsman, Polderstraat 17; rijwiel belastingplaatje D. A. Wittop. Koning, Eg- monderstraat 14, mat. J. van Lienen, Land- straat 45, bril in etui. A. Gcnefaas, Verdr. Oord 57rijwielbelastingmerk, G. de Vries, Polderstraat 6; notitieboekje, P. Mooy, Om val 30; dasspeld, P. v. d. Wal. Uitenbosch- straat 46; bruine haan, W. Blokker, Raaksje 19; autosleutel, .1. Jellema, St. Pancras; ga bardine broek, M. Schut, Verdr. Oord 11; Portemonnaie met inhoud, F. Gilles, Heilig- land 48; portemonnaie met inhoud, Mej Luiting, Luttik Oudorp 44; glas autolan- taarn, J. Nouwen Stationsweg 170; muts, P. Vermeulen, Langestraat 67; haarspeld, H. Kreb, Lindelaan 65; duimstok, C. v. d. ffilst, Metiusstraat 3; bruine portemonnaie, P. Teitsma, Gashouderstraat 5, verm, gouden keftinkje, C. Postma, Lindelaan 117; muts, J. Hermes, Oudegracht 20; beeldje in etui, Kelch Poppe'mans'aan 11; gebr. zilv. arm- bandhorloge, F. De Wit, Stationstraat 41. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. Theater Cinema Americain. In het theater Cinema Americain wordt vanaf morgen een bijzondere film vertoond, een Paramountfilm, getiteld „De verloren zoon. De titel geeft al aan, dat deze film een bij- belsche strekking heeft. Van de bekende gelij kenis uit Lukas 15 is een uitvoerig en span- nend vefhaal gemaakt, waarbij kosten noch moeiten gespaard zijn omeen filmwerk te leve- ren, dat, wat regie en techniek betreft, tot de beste der bekende Paramountproducten be- hoort. Jether de zoon van Jesse, den aartsvader en patriarch van Hebron, hoedt in een heer- lijk landschap zijn vee en heeft daarbij voort- durend onaangenaamheden met zijn broeder Gaal. Ook droomt hij van groote zeeen, van vreemde landen en volken en hij is niet tevre- den met zijn lot. Als Tola de koopman, bijgenaamd de Booze, met een rijk beladen karavaan voorbij het huis van Jesse komt en nachtverblijf vraagt, komt Jether in aanraking met de priesteres Tisha, die de karavaan begeleidt en onmiddellijk komt hij onder den invloed van haar bekoorlijkheden en verleidingskunst. Op geraffineerde wijze weet zij hem zoo onder haar bekoring te brengen,, dat hij den raad van Tola opvolgt en zijn erfdeel van zijn vader opvraagt om den volgenden dag de ka ravaan te kunnen begeleiden. Noch de smeekbeden van zijn moeder, noch de bedreiging van zijn vader kunnen hem weerhouden en ten slotte keert de vader hem zijn erfdeel uit en verbiedt hem ooit weer een voet in zijn huis te zetten. Hij begeeft zich met Tola naar de groote stad, waar de priesteres Tisha hem reeds op- wacht. Een deel van zijn goed besteedt hij aan sierlijke gewaden, terwijl Tola wel zorgt, dat hij zijn deel van den buit krijgt. De priesteres in haar prachtige paleis lokt en wenkt den on- ervaren jongelihg en slaagt er alleen niet in hem haar godin Isthar te laten aanbidden. Tevergeefsch poogt een profeet hem uit dit verderfelijk millieu te bevrijden, maar lang zal Jether niet meer van Tisha genieten, want zijn goud is verdwenen en reeds is Pharis, een rijke zeevaarder aan de beurt om geplun- derd te worden. Men speelt Jether valsche dobbelsteenen in handen en weldra wordt hij als een bedrieger op straat geworpen. Eerst nu ziet hij in hoe men van hem gepro- fiteerd heeft. Hij dwaalt door de zondige stad, en als Tisha de poorten van haar paleis opent en ieder op een bachanaal noodigt, die de go- din Isthar wil aanbidden, stroomt het volk naar binnen en geeft de film een beeld van grenzelooze braspartijen, van wuft vermaak en Godslasterinfir door de vereerina' der massa .'an Ret afgodsbeeld. Op dit oogenblik wordt het woord van den profeet bewaarheid. Het hemelvuur treft het afgodsbeeld, dat in stukken wordt geslagen, de stad wordt verwoest en alles vlucht in wil- de wanorde. Hier heeft de techniek een mees- terwerk geschapen. De ineenstorting van de maditige paleizen en de vlucht door de vlam- men van menschen en dieren is een indruk- wekkend schouwspel. De profeet vindt onder de puinhopen Jether, die gespaard is omdat hij geen afgod heeft aangebeden, en hij raadt hem, naar huis terug te keeren, waaraan Jether gevolg geeft Hij trekt door het land waar hongersnood heerscht en wordt door een burger in dienst genomen om zijn zwijnen te hoeden. Zelfs het eten dier dieren wordt hem niet gegund en zoo komt hij eindelijk berouwvol bij het ouder- lijk huis aan, waar zijn moeder den tot een bedelaar geworden zoon liefderijk verwel- komt. De vader wil hem eerst terugwijzen, maar een straal van goddelijk licht treft hem en hij snelt den verloren zoon tegemoet. Het gemeste kalf wordt geslacht en er is vreugde in den huize want de zoon was dood en is weder levend geworden, hij was verloren en is gevonden. Van de in dit filmwerk medespelenden die alien prachtig spel leveren noemen wij hier slechts de beide hoofdfiguren William Collier als Jether en Greta Nissen als de priesteres Tisha. Wat zij presteeren heeft mede deze film tot een wondermooi werk ge maakt, waarvoor dezer dagen ongetwijfeld veel belangstelling zal blijken. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAART-M1J. NEDERLAND. Enggano (charter) 28 Sept. v. Rott. n. Mon treal. Krakatau (thuisr.) 27 Sept. te Suez. Moena (charter) 28 Sept. v. Newcastle n. Rotterdam. Prinses Juliana (uitr.) 28 Sept. v. Suez. Saleier (uitr.) 25 Sept. v. Penang. HOLLANDAFRIKA LIJN. Klipfontein (thuisr.) 28 Sept. v. Kilindini n. Port Soudan. Billiton (uitr.) 27 Sept. te Kaapstad. Grijpskerk 28 Sept. v. Port Natal n. Delagoa- baai. Jagersfontein (thuisr.) 25 Sept. v. Port Said. Meliskerk 27 Sept. v. East-London n. Algoa- baai. Springfontein (uitr.) 28 Sept. te Port Said. KON. HOLL. LLOYD. Amstelland 2S S'pt. v. Amst. te Hamburg. Indrapoeri (uitr.) 27 Sept. v. Tanger. Waterlnnd 27 Sept. v. Rott. n. Buenos-Ay- res. Orania 28 Sept. v. Amst. n. Buenos Ayres. JAVA—NEW-YORK LIJN. Astyanax, v. New-York n. Java, 26 Sept. v. Algiers. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. IJstroom 27 Sept. v. Hamburg n. Amst. KON. NED. STOOMBOOT-MIJ. Almelo 26 Sepjt. v. Balboa n. Guyaquil. Aurora 27 Sept. v. Triest n. Fiume. Berenice 27 Sept. v. Barcelona n. Tarragona. Brielle (uitr.) 25 Sept. v. Talcahuano. Doros 27 Sept. v. Oron n. Malta. Erato 27 S:pt. v. Amst-. te Kopenhagen. Fauna 27 Sept. v. Catania te Palermo. Medea 25 Sept. v. Covalal te Piraeus. Minerva 27 Sept. v. Varna n. Constanza. Odysseus 27 Sept. v. Albufeira te Sines. Orestes 27 Sept. v. Candia n. Calamata. Pluto 28 Sept. v. Hamburg te Amsterdam. Strobo 27 Sept. v. Amst. te Kopenhagen. Theseus 28 Sept. v. Oporto te Amsterdam. Van Rensselaer (thuisr.) 27 Sept. v. Plymouth n. Havre. Vuleanus 27 Sept. v. Mytilene n. Amsterd. Adonis 28 Sept. v. Ceuta te Genua. Boskoop 26 Sept. v. Valparaiso te Corral. Boskoop (thuisr.) 26 Sept. te Valdivia. Ilos 28 Sept. v. Amst. n. Rotterdam. Juno 28 Sept. v. Genua te Amsterdam. Notos 28 Sept. v. Amst. te Hamburg. Oberon 28 Sept. v. Amst. n. Bremen. HOLLANDOOST-AZIt LIJN. i Mardoera (iutr.) 28 Sept. v. Shanghai. Zcsma 27 Sept. v. Rott. n. Hamburg. HOLLAND— AMER1KA LIJN. Almkerk (uitr.) 28 Sept. v. Suez. Drechtdijk 27 Sept. v. Rott. te Seattle. Nictheroy 25 Sept. v. Portlan (O.) n. Rott. Rotterdam, v. Rott. n. New-York, 28 Sept. v. Boulogne. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. AThena 28 Sept. v. Hamburg n. nAtwerpen. Poeldijk (iutr.) 27 Sept. v. Las Palmas. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tj'isondari 24 Sept. v. Batavia n. Hongkong. Tjibodas 25 Sept. te Chinwangtao. Tjipanas 27 Sept. v. China te Batavia. HOLLANDBRITSCH-INDIe LIJN. Bovenker (thusr.) 28 Sept. v. Madras. Hoogkerk (uitr.) 27 Sept. te Bombay. Meerkerk 28 Sept. v. Rott. n. Bombay. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Menado (uitr.) 28 Sept. te Sabang. Siantar (thuosr.) 27 Sept. v. Sabang. Ternate (uitr.) 28 Sept. te Antwerpen. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Buitenzorg thuosr.) 28 Sept. v. Marseille. Tabanan 28 Sept. v. Batavia n. Rotterdam. HOLLANDAUSTlRALIe LIJN. Arendskerk fthuisr.) 28 Sept. te Melbourne. Aagtekerk (thuisr.) 28 Sent, te Melbourne. STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Tydeus, v. Batavia n. Amst., 26 Sept. v. Mar seille. Eurymedon 28 Sept. v. Amst. n. Londen. Peisandpr. v. Liverpool n. Java, 28 Sept. te Port Said. EMZETCO LIJN. Jonge Jacobus 28 Sept. v. Palermo te Gra- vesend. BELGIe. DE BRAND IN HET EGMONTPALEIS. Oeen kunstschatten verloren. De schade aangericht door den brand in het Egmondpaleis te Brussel, hoewel zeer aanzienlijk zijnde, is dan toch, naar men meldt, minder groot dan men eerst dacht. De groote spiegelzaal bleef grootendeels be- waard; wel stortte het plafond in maar het schilderwerk en de wandbezetting bleven vrij wel onbeschadigd. Ook de eertrap en de voor- malige woning van den hertog van Arenberg bleven bewaard. Van vernietiging van schil- derijen en pracRtmeubelen van groote waardt was geen sprake om de eenvoudige reden dat sedert lang reeds, alle kunstschatten uit het paleis verwijderd werden. Door het stadslestuur zijn reeds de noodige maatregelen getroffen om het door de brand- ramp geteisterde gebouw te herstellen. GRIEKENLAND. DR1E BULGAARSCHE COMITADSJI'S GEARRESTEERD TE SALONIKI. Zij wilden aanslagen plegen in de vrijhaven-zdne. Gisteravond slaagde de politie te Saloniki er in twee lieden, Wassil Nanof, onder-offi- cier van de Bulgaarsche grenspolitie, en Ni- kolaas Pandeli uit Sofia, in hechtenis te ne men. Te middernacht werd nog een derde man aangehouden, die bommcn, revolvers en patronen vervoerde in een auto. Dit drietal is lid van een van het Macedonischc comite en had opdracht het gebouw van de Fransch- Servische Bank en het Servische consulaat in de vrijhaven-z6ne en militaire gebouwen in de lucht te laten vliegen. BULGARIJE. ANTI-SEM1ETISME. Een pogrom, te Philippopel De te Weenen verschijnende socialistische Artxiterzeitung vemeemt uit Sofia, dat de anti-semietische agitatie van de Bulgaarsche fascisten te Philippopel tot een pogrom heeft geleid, die haar hoogtepunt bereikte op 29 Augustus. Alle Joden die zich op straat waagden werden afgeranseld. De fascisten drongen woningen en winkels binnen, mis- handelden de bewoners en vernielden inven- taris. Dat dit pas zoo laat bekend wordt, is vol- gens het blad het gevolg van het feit dat de politie, die lijdelijk toezag, verboden had van deze gebeurtenissen melding te maken. POLEN. HET GEVAL ZAGORSKI. Een in geheel Polen verspreid vlugschrift „De waarheid over 't geval Zagorski", zegt, dat generaal Zagorski na zijn ontsnapping uit Wilna in een in de nabijheid van War- schau gelegen fort is vermoord en dat zijn lijk daarna in de Weichsel is geworpen. De regeeringspers constateert, dat men hier met een afschuwelijken laster te doer heeft. AM ERIK A. HET ARGENTIJNSCHE VLOOTPRO- GRAM. Frankrijk heeft een leening van vijftig millioen pesos aan Argentinie aangeboden, om daarvoor in Frankrijk oorlogsschepen te koopen. De voorwaraden zijn in hoofdzaak gelijk aan die van de leening van Spanje aan Argentinie, voor welke Argentinie twee tor- pedojagesr en andere sehepen gekocht heeft. Als het Argentijnsche vlootprogram wordt uitgevcerd, zal Frankrijk daarvoor versehei- dene kruisers en torpedojagers bouwen. KORTE BERICHTEN. Wolff seint uit Teterow (Mecklenburg), dat men daar gistermorgen, na de gesloten huisdeur geforceerd te hebben, een rent- meestersfamilie van vier personen bewuste- loos te bed vond. De beide kinderen van drie en vijf jaar waren reeds dood; de ouders kon men nog levend naar het ziekenhuii ovefbrengen. De trammannen te Berlijn hebben me twee derden meerderheid voor het neerleggen van het werk gestemd. De staking schijnf onvermijdelijk. „Soviet House", het gebouw van de Sow- jet- Russische handelsmissie te Londen waar de politie in Mei een inval deed na de vermis- sing van eenigie stukken op het departement van oorlog, zal in October in het openbaar geveild worden. Het personeel van de Arcos zal dan naar een huis in Wilson Street over- gdbracht worden. SCHAGEN, 29 Sept. 1927. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 10 Stieren 150—/ 295; 40 Gel- dekoeien (mag.) 140310; 81 Gelde- koeien (vette) 300— f 450; 45 Kalfkoeien 300—/ 430; 21 Vaarzen 110—/ 235; 7 Graskalveren 20—/ 75: 29 Nuchtere kalveren 10f 20; 50 Schapen (mag.) 2438; 336 Schapen (vette) f 35— 44; 494 Lammeren 2230; 4 Bole- ken en Geiten 6 —f 9; 3 Varkens (mag) 2025; 28 Varkens (vette) per K.G. 64 —67 cent per K.G.; 205 Biggen 12 —f 17; 250 Konijnen 0.50—/ 1.50; 355 Kippen 0.50—f 0.90; Hanen 0.20—/ 1.25; 81 K.G. Boter 2.10— 2.30 per K.G. NOORDSCHARWOUDE, 28 Sept. >27. Duken f 4; Drielingen 7.70; Spercieboo* nen 12.10—/ 21; Uien 5.50—6; Drie. lingen f 4.705.30; Grove 5 50 5.60; Gele Nep 4.90—5.90; Peen 1.60—/ 2.50; Kroten 1.70—/ 3.40; Roode Kool 3.80— f 5.20; Witte Kool 1.70—/ 1.90; Gele Kool 3.50—/ 5.30; alles per 100 K.G.; Boswortelen 3.50— 5 per 100 bos; Bloemkool 15f 22.90; Bloemkool 2e s. 2.40—/ 3.80 p. 100 stuks. Aanvoer: 2100 K.G. Aardappelen; 1400 K.G. Spercieboonen17200 K.G. Uien; 16600 K.G. Peen; 2300 K.G. Kroten; 33600 K.G. Roode Kool; 26600 K.G. Witte Kool; 13800 K.G. Gele Kool; 2700 bos Bosworte len; 3800 stuks Bloemkool. ZWAAG, 28 Sept. 1927. Veiling Bangert en Omstreken." Bloemkool 15; Slaboonen 6—/ 8.50; Snijboonen 23; Roode Kool 8.50; Gele Kool 6.50; Wortelen 7.50; Andijvie f 3; Sla 1; Druiven 24—/ 30; Truinph. 12; Williams 10.50; Bonlouis 17. BOVENKARSPEL, 28 Sept. 1927. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 16.50—/ 32.40; Bloemkool 2e s. 5.8014.50; Bloemkool 3e s. 2.90 f 5.20; Uien 2.602.80; Drielingen 2.40—/ 2.60; Nep 2.602.90; Roode Kool 3—/ 4:50; Witte Kool 1.30— 1.50; Gele Kool f 45; Enkele Slaboo nen 1.402; Dubbele Slaboonen 1 25 1.75; Biefen 10.80—/ 13.10; Aard appelen: Groote Schotsche muizen 3.15— f 3.65; Kleine Schotsche muizen 3.10 3.40; Ideaal 2.50—/ 3.30; Kleine Ideaal 2.20—/ 2.50; Geld. Sch. muizen 3.15; Kl. Geld. Sch. muizen 3.10; Kriel f 0 80; Wilde Due f 1.902.20; Due 1.90; Ni- netyfoM 1.301.45, -

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 7