Alkmaarsche Gourant Weg langs de duinstreek, Sport Bioscopen Binnenland Viydag 30 September. Prowinciaa! nieuws Bijeenkomst te Alkmaar op Donderdag 29 September 1927, n.m. 2.30 uur in Hotel Proot, inzake het Ontwerp-Provinciaal Wegenplan. De burgemeester van Schoorl presideerde de vergadering, die belegd was door de ge- meentebesturen van de Duinstreek, t. w Bergen, Schoorl, EgmondwBinnen, Egmond aan Zee en Castricum. De heer Smits, secretaris van Schoorl, werd verzocht en nam op rich eenige aantee- keningen van het verhandelde te ma ken. Uitaoodigingen om tegenwoordig te zijn, w,aren gezonden aan de Statenleden in Noordelijk Noord-Holland, aan de Hoofd- ingenieur-directeur van den Provincialen Waterstaat, den burgemeester van Alkmaar, den Kamer van Koophandel aldaar, aan de Wegencommissie van de A. N. W. B., Toe- ristenbond voor Nederland, en de Kon Au torn obi el Club. De burgemeester van Schoorl gaf bij de opening der vergadering zijn vreugde te kennen over de talrijke opkomst, gaf een korte inleiding omtrent bet verloop der zaak, die thans aanhangig is, en wees er op, dat de Duinstreek met op het wegenplan voor- komt. Een en ander gaf aanleiding tot een uitvoe- rige discussie, waaruit wel deze conclusie mag worden getrokken, dat alle aanwezigen het er zonder uitzondering over eens waren, dat het Wegemplan voor Noord-Holland o m. in zooverre met af is, dat 00k de weg vanaf grens Castricum over Egmond-Binmen naar Bergen tot Schoorl en Kamperduin, voor olaatsing op het Wegenplan. in aanmerking diende te komen. Men wenschte vender natuurlijk geen ver traging te veroorzaken aan de uitvoering van het Wegenplan, zooals dat op het oogen- blik is geprojecteerd, en meende, dat de oor- zaak van het niet plaatsen van het Duin- streek-weggedeelte althans niet te vinden zou zijn in mindere belangstelling van Ged. Staten en de Prov. Ambtenaren voor dit ge deelte van Noord-Holland. Men maakte niettemim gissingen, en noemde het moeilijk van deze plaats uit te beoordeelen, welke weggedeelten van het Prov. Wegenplan eventueel in het uiterste geval, voorloopig achterwege zouden kunnen blijven. om Tuirnte te bieden aan de ongeveer 17 K.M. weglengte, als bedoeld1 met het hier- voor genoemde weggedeelte vanaf grens Castricum naar Kamperduin enz. Het tijdstip om nog voor de a.s. behande- ling van het Wegenplan in de Prov. Staten en de afdeelimgen, dit Duinstreek-weg gedeelte onder de aandacht van Ged. Staten te brengen, achtte men juist gekozen, en werd van verschillende zijden het vertrou- wen uitgesproken, dat Dames en Heeren Statenleden, voor Noordelijk Noord-Holland in het bijzonder, pogingen zouden aanwen- den om het Provinciaal Wegenplan in dezen zin aan te vullen. Aan het erode der vergadering werd vast- gesteld een concept-brief van de gemeente- besturen van Schoorl, Bergen, Egmond aan Zee, Egmond-Binnen en Castricum, waarbij met klem verzocht wordt, het hierbedoelde weggedeelte alsnog in het Prov. Wegennet op te nemen. De vergadering werd gesloten met een opwekkend woord, en met dank aan alle aan wezigen voor hunne tegenwoordigheid. De aanwezigheid der Statenleden in het bijzon der werd gewaardeerd. De in bovengenoemd verslag bedoelde brief aan de Staten luidt als volgt: Aan de Staten 1 der Provincie Noord-Holland 1 te Haarlem. Edelgrootachtbare Dames en Heeren! Geven met verschuldigden eerbied te ken- men: de gemaentebesturen van Castricum, Egmond-Binnen, Egmond aan Zee, Bergen en Schoorl; dat zij met grcote belangstelling kennis hebben genomen van het Ontwerp-Provinci- aal Wegenplan, waarin voor de Duinstreek opgenomen zijn de verbindingen: 1. Bakkum-Rijksstraatweg; 2. Bakkum- naar Zee; 3. Bakkum-Egmond aan den Hoef; 4. AikmaarjEgmond aan Zee; 5. Alkmaar- Bergen; 6. Schoorldam-Schoorl, Zoodat_ van de Zaanstreek en van Haar- lem-Beverwijk uit over Castricum binnen- kort een moderne weg verkregen wordt naar Egmond aan den Hoef, Egmond aan Zee en Alkmaar. Dat zij, hoewel erkennende, dat door de opneming van deze wegen in het Provinciaal Wegenplan een flinke verbetering zal wor den verkregen voor het vrachtverkeer en bet toerisme. met groot leedwezen hebben be merkt, dat het gedeelte: Egmond aan den Hoet over Bergen naar Schoorl van den alouden Kennemer Heirweg .niet in het plan if opgenomen, noch de verbinding van Schoorl naar Kamperduin en verder; dat het naar hunne meening voor den op- bloei van de Duinstreek van groot belang is te achten, dat die weggedeelten: van Eg mond aan den Hoef over den Franschman naar Bergen (kom) tot Schoorl te zamen on geveer 12 K.M. larag, evenals het gedeelte van Schoorl naar Kamperduin, ter lengte van 5 K M., alsnog in het Prov. Wegenplan wor den opgenomen, daar deze Noordelijke weg- vakken, gaan door een bijzonder fraai ge deelte der Duinstreek, wegens het toenemend verkeer der laatste jaren, zeer zeker van meer dan plaatselijk belang zijn te achten Gehoord de besprekingen, gehoudien in de bijeenkomst van Donderdag 29 Septem ber j.l. te Alkmaar, waarop Leden der Staten uit deze omgeving zijn genoodigd, evenals de heer Hoofdingenleur-directeur van den Provincialen Waterstaat, de Bur gemeester van Alkmaar en een vertegenr woordiger van de „Wegencommissie" van de 1 iC' h°eristenbond voor Neder land) erj de ..Koninklijke Automobieklnb", -"&• - weggedeelten, hifrvoor omschreven, het Wegenplan voor de Duinstreek niet als d kan worden beschouwd, hetgeen mede uit bijigaandi kaartje moge blijken. Deelen genoemde gemeentebesturen als hunne overtuiging mede, dat de bovenge- noemde weggedeelten alsnog in het Prov. Wegenplan behooren te worden opgeno men, hetgeen zij hierbij met klem meenen te mogen verzoeken. UIT BERGEN. Woensdagavond vergaderde de laad onder voorzitterschap van den burgemeester in voltallige vergadering. De Voorzitter wenschte den- secretaris ge- luk met zijn herstel. Na onveranderde vaststelling der notulen van het verhandelde in de vorige vergade ring werden voor kennisgeving aangeno- men een dankbetuiging van den gemeente- secretaris voor het verleende ziekteverlof en een door Ged. Staten goedgekeurde verorde- ning houdende vaststelling van het vet- gehalte van melk. Goedgevonden werd een verzoek van de vereeniiging tot oprichting en instandhouding van een Openbare Lees- zaal en Boekerij te Alkmaar, om voor 1928 een subsidie te mogen ontvangen van 25 bij de gemeentebegrooting voor 1928 te be- handelen. Vervolgens stelde de voorzitter namens Burgemeester en Wethouders voor een ver zoek van den Directeur van het St. Aloysius Patranaat om voor h'et R.-K. vervolgonder- wijs een subsidie te mogen ontvangen van J 347, eveneens bij de gemeente-begrooting voor 1928 te behandelen, onder bepaling, dat indien een bijdrage zal worden verleend, deze met terugwerkende kracht vanaf 1 October zal gelden. Indien er leden principieel be- zwaren hadden, 'verzocht spreker die thans naar voren te brengen. De heer Den Das vroeg of zoo]ang de ge njeente nog geen beslissing had1 genomen zij recht heeft voor het geld is toegestaan op den cursus controle uit te oefenen. Spr merkte voorts op, dat het gyrr.nastiekonder wijs, dat als leervak stond vermeld', bij de wet niet verplichtend is gesteld, en voor de gewone vakken geen voldoende aantal uren waren gesteld, waarom hij voors-'elde het verzoekschrift terug te zenden met verzoek, het leerplan in overeenstemming te brengen met de Lager Onderwijswet. Spr. meende, dat de gemeente anders in geen geval bijdrage mocht toekennen. De voorzitter zeide, dat indien woord „Vervolgonderwijs'' niet werd oe- noemd tegen het leerplan geen bezwaar kon worden gemaakt. Spreker geloofde 00k, dat tegen een controle als door den heer Den Das genoemd, geen bezwaar zal worden ge maakt. De heer Brugman maakte bezwaar, sub sidie toe te zeggen aan een cursus, indien het geen vervolgonderwijs werd genoemd; de kern ging dan verloren. Spr. wilde zich aan de wet houden. en vreesde anders, dat er meerdere verzoeken zouden komen voor den een of anderen onderwijscursus om subsidie De voorzitter zeide hiervoor wel iets te gevoelen. De heer Apeldoorn geloofde wel, dat ver- zoeker met de wenschen van den Raad rekening zullen houden. De heer Baltus decide de zienswijze van den heer Brugman en zeide, dat dan maar geen gymnasti-ek moest worden gegeven. De heei Den Das vroeg nog, of er pofin- gen in 't werk waren gesteld te onderzoe- Ken of aan de openbare school behoefte be- stond aan een cursus vervolgonderwijs t Vorige jaar was dit 00k geschied, doch teen bleek, dat er geen animo bestond De heer Hemelrijk merkte op, dat de ani mo athing van de wiize, waarop het werd aangepakt. Spr. achtte het wensckelijk, dat stappen werden gedaan en gelegenheid moest worden gegeven, zich voor het open- baar vervolgonderwijs aan te geven. De voorzitter zeide, dat het vervolgonder wijs vanzelf was doodgebloed. De -heer Hemelrijk zeide niet voldaan te zijn over de wijze, waarop het vervolgonder wijs is ingesteld. De voorzitter zeide, geen bezwaar te heb ben, evenals het vorige jaar de gelegenheid tot aanrneldMig te geven. Een oproeping kon gep.aatst worden in de plaatselijke blaadjes en aan het hoofd der openbare school zal verzocht worden, het aan de kinderen mede te aeelen, waardoor het grootste aantal ouders ber-eikt werd. Voorts zal de voorzit ter met den Inspecteur van het Lager Onder- wijs hespreken, in hoeverre de Lager Onder wijswet slechts gemeentelijke subsidies aan particuliere onderwijscursussen zou toe- laten, alleen dan, wanneer de vervolgcursus werd gehouden volgens de bepalingen der wet. een hpt stand voor het Gemeentelijk Electriciteits- bedrijf en voor het Gemeentelijk Woning- bedJrijf. Tot leden der Electriciteitscommissie wer den henkozen de heeren Battus en Brugman, in de Woningcomimissie werden herkozen de heeren Den Das en Martin, Door Burge meester en Wethouders werden tot voorzit- tens aangewezen respectievelijk de heeren Apeldoorn en Bogtman. Hierna kwam in behandeling het voojstel van Burgemeester en Wethouders, om een credaet te verleenen van 250, voor het ma- ken van nieuwe uitmondilngen in de septic- tank. De heer Zeiler merkte op, dat met dit voorstel volgens den rcgel moest worden ge daan bij de behandeling der nieuwe gemeente begrooting. De voorzitter zeide, dat ten gevolge van de hevige regens de septictank overliep en met het werk niet kon worden gewacht. Zonder hoofdelijke stemming werd het crediet verleend. Vervolgens stelde de voorzitter namens Burgemeester en Wethouders voor in ver- band met de dialing van den rentestandaard de 7 pCt. geldileening aangegaan met het Weduwen- en Weezenfonds voor Europee- sche Burgerlijke Ambtenaren in Ned.-Indie, op Januari a.s. groot 820C0 op te zeg gen en de 6 pCt. leening thans groot f 31000, aangegaan met het Beambtenfonds der Staatsmijnen in Limburg, te convertee- ren in een 5 pCt. leening. De voorwaarden van deze laatste leening zullen hetzelfde blijven, en zal de gemeente in 1931 vrij zijn de leening zonder betaling van boete geheel af te lossen. De voorzitter lichtte nog een en ander nader toe, waarna de voorstellen zonder hoofdelijke stemming werden aangenomen. De heer Hemelrijk vroeg nog, of het geen voordeel kon opleveren de leening van 5 3/4 pCt. te converteeren. De voorzitter zeide, dat bij aflossing voor 1931 2 pCt. boete verschuldigd is, zoodat voorshands geen voordeel mogelijk is. In behandeling kwam het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging der Verordening op den keuringsdienst van vee en vleesch en tot wijziging der instructie voor de ambtenaren, met de herkeuring be'last. (Wordt vervolgd). UIT KOEDIJK. Alhier is een bruinlederen damestasch met inhoud gevonden. Terug te bekomen bij C. Spaan te Koedijk. De raad kon zich hiermede vereenigen Hierna kwam in behandeling een verzoek van,den heer J. Ponstijn, eigenaar va-n het lanohuisje „Vincent om den verbindings- weg tusschen het Wiertdijkje en den Buer- weg„ den naam van „Vincent van Goghweg'' te noemen. Het verzoekschrift werd gesteund door de kunstschilders Van Blaaderen, Leo Gestel en Matthieu Wiegman. De voorzitter stelde namens Burgemeester en Wethouders voor, adressant te berichten, dat indien aan wegen schildersnamen ge geven worden, deze in een bepaalde wijk zullen worden gegroepeerdl De heer Brugman vroeg, wat er tegen was aan het verzoek te voldoen. De voorzitter zeide, dat een vorige maal bij het geven van schildernamen aan wegen, zich bezwaren hebben voorgedaan, De heer Zeiler meende, dat aangezien er een schilderswijk is, de naani waarom ver zocht is, daar thuis behoort. De voorzitter zeide, dat de verschillendie schildersnamen zich wellicht niet bij elkaar gearoegen, wat al eens meer is vcxDrgeko- men. De heer Apeldoorn meende, dat de naam niet bij een boschweggetje thuis behoort, er een historische naam beter paste. Voor; achtte spreker het niet gewenscht, aan h verzoek te voldoen, aangezien de kans groc is, dat meerdere personen met dergelijike ve: zoeken zullen komen. De heer Brugman stelde voor, het verzoek n te willigen. UIT HEEMSKERK. De gemeentcraad kwam Woensdagmiddag Gnder presidium van den burgeme:-ster voi- tallig bijeen. De ingekomen stukken werden verdaagd tot de eerstvolgende zitting, waarin de be- grooting behandeld wordt. Alleen werd het verzoek van den 90-jarigen oud-gemeente- werkman om zijne jaarlijksche gratiiicatie ad J 50 voor aankoop van levensmiddelen stil- zwijgend geaccepteerd. 7 ot lid der comniissie tot wering van schoolverzuim werd bencemd de pastoor en zulks in de plaats van zijn voorganger, die naar elders vertrokken is. Goedgevonden werd om den aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud voor de inkom- stenbelasting op .1 600 te bepalen, met dien verstande, dat wanneer 2 of meer belasting- plichtigen tot een gezin behooren, deze aftrck op 300 bepaald wordt. rapporteurs der begrootingen, diensf 1928, werden benoemd de leden P. Klaasse, G. de Ruijter en P. de Vries. UIT CASTRICUM. In het voltallige college is als waarnemend burgemeester aangewezen overeenkomstig de Gemeentewet wethouder Hemmer, die in het vorige college als zoodanig 00k was aan^ - wczen. Door een aantal personen was op ver zoek van den heer W, v. d. Berg in het cafe van den heer Borst een bijeenkomst belegd, 0111 te komen tot een schietwedstrijd tijdens de kermis te Bakkurn en wel op Maandag 19 October a.s. De animo was vrij groot en be- sloten werd dan ook tot het houden van een dergelijken wedstrijd over te gaan. Gesehoten zal werden ojr houten vogels, op palen, on een terrein achter het cafe van den heer Bcrst, waar geen bebouwing gevaar ople- vert. Naar gelang van het aantal deelnemers zal de inleg bepaald worden. Verwacht •ordt, dat ook uit andere plaatsen liefheb- beis zullen komen. Een aantal houten vogels is reeds gemaakt, tenvijl een tweetal palen wordt geplaatst. veigauering. De voorzitter zeide, dat eene commissie een uniforme regeling had ontworpen voor de salarisregeling en las de toehchting en de salarissen voor. Het hoofdbestuur neemt het voorstel van de commissie over. E>e kosten zijn voor het eerste jaar reeds 6203.50. Amendementen op dit voorstel moeten een week te voren worden ingediend. De heer H. Bakker (penningmeester) had bezwaar tegen art. 4, dat zegt, dat een func- tionnaris die gedurende langer dan 3 weken aaneen een betrekking uit een hoogere be- zoldigingsklasse waarneemt, recht op die hoogere bezoldiging heeft. Spr. vond dit overdreven; dit hoort men nergens en spr. stelde voor daar een gratificatie voor te ge ven. De heer Ruijter vond een gratificatie nog gevaarlijker; men weet nu wat men geeft. Het voorstel-Bakker werd verworpen met 6 sfemmen voor. De heer Smits meende, dat de salarissen voor verschillende functionnarissen hoog zijn. Spr. vreesde een verhaal op de afdeelin gen. De voorzitter zeide, dat men dit zal ver- halen op verhocging van liggelden. De secretaris zeide, dat de afdeeling alleen kon besluiten over contributieverhooging. Wij worden beter van de toelage van het hoofdbestuur. Zij nemen niet, doch geven. De heer Smits vond dat een praeht-instel ling en had er dan vrede mede, doch de voor zitter zette uiteen, dat alleen aan de afdee ling gevragd kon worden als de algemeene kas noodlijdend is. Bij de verdere behandeling wees de heer Brouwer op den hoogen post „bewaarloon eftectena j 450 en ook op den grooten ver- liespost j.ontsmettingsdienst Alkmaar". Verschillende heeren meenden, dat men be ter een safe kon aanschaffen, doch de pen pingmeester zeide, dat men ook in de safe moet verzekeren, wat dokter Hoekstra do meening deed uiten dat het dan noodig was °m o°k de verzekering te laten verzekeren De voorzitter vond het bewaarloon (hier- voor heeft men dan ook de voile verantwoor- delijkheid) niet hoog en wilde den grooten verhespost „ontsmettingsdienst Alkmaar7' maar aan het beleid van den afgevaardigde overlaten. Alzoo besloten. Tot afgevaardigden werden gekozen de heeren Buijze en Ruijter, de laatste als plaatsvervanger. Bij de rondvraag kwam wederom naar vo ren de scheeve verhouding die is ontstaan door de vestiging van een tweeden dokter. De eene dokter moet nu den anderen om verple- gingsmateriaal vragen. De voorzitter zeide: Men vraagt niet den dokter, doch den magazijnmeester. (Dit is echter dezelfae persoon). Door B. en \V. is gegund de levering van anthr-aoet voor de openbare lagere school en Muloschool aan C. Soons, en de levering van cokes voor het raad'huis aan S. Morsch. t P- Greeuw en N. van Steeg hebben bedankt als bestuursleden van de sportyereeniging V. V. H. In hun plaats zijn benoemd de heeren W. v. d Vail en D. Heyt. MOTOR- EN RIJWIELWET. Vanwege het Provinciaal Bestuur van i coidholland wordt het navolgende medeoe- deeld Op I November a.s. treedt de nieuwe Mo tor- en Riiwielwet in werking. In die \Vet wordt bepaald, dat de rijbewij- zen slechts twee jaar geldig zullen zijn. Ter vccrkoming van stagnatie geldt echter als overgangsbepaling, dat voor het ver- nieuwen van de rijbewijzen, afgegeven voor 1 November 1925, nog eenigen'tijd gelegen heid bestaat. Om moeilijkheden te voorkomen zal ten leder dus moeten nagaan. of zijn rijbewijs al of niet voor 1 November 1925 is afgegeven. Indien dat wel het geval is, is't noodzake lijk: terstond een nieuw rijbewijs aan te vra gen. Als met het inzenden der aanvrage wordt gewacht, kan voor een vlotten gan van zaken niet worden ingestaan. Terloops wordt er nog aan herinnerd, dat zij die een rijbewijs hebben, dat afgegeven is voor 1 Mei 1924, geen vaardigheidsdiploma behoeven over te leggen, echter wel een ge- neeskundige verklaring, portret enz. Aanvraagformulieren zijn aan de Provin cial Griffie en aan alle gemeentesecretarieen in Noordholland verkrijgbaar. Hoe moet worden gehandeld met rijbewij- n die na 1 November 1925 zijn afgegeven, 1 nader worden bekend gemaakt. UIT HEILOO. In de zaal van de N. V. „H. O. C. E." verd Woensdagavond de vergaderine van 'let Witte Kruis" gehouden. 7™a "t, 1 De voorzitter, de heer D. Eilerts de Haan, /.onder hoofdelijke stemming werd dit opende de goed bezochte vergaderinrr. voorstel aaoaepoinen. I Na de notulen kwam in Ndiandeiincr B. W. SCHIPPERS Sr. 50 JAAR P1KEUR. Men verzoekt ons opname van het voigende ,„.^e B- w.-. Schippers Sr. won in zijn A, JFAe waarvan niet minder dan 40j 72000) in 1883—1899 Zijn grootste sucoessen waren met Huntress en Robert See Steeie vdn wijien den heer [oh. de Mol te s-Gravenhage. Met Redstar, Ned. br hengst v. Edw. Clarckson en Red Girl be- haalde de nu 70-jarige veteraan ook o.a het prachtige ziliveren presenteerblad te Woest- duin z/ Met 1905, uitgeloofd en ter -hand ge- steld door H M. de Koningin. In het buiten- land heeft Schippers zich ook duchtig gj- weerd. De Duitsche sportbladen schreven over hem na zijne overwi-nningen met Robert See Steele te BerJijn: „Oo'k levert de Holian- a1 1 Schippers het bewijs, dat men geen Amerikaan of Engelschman behoeft te zijn om een paard goed te trainen, want Schip- pers het de beste trainers en rijders achter zich Ook de Fransche bladen waren vol lof r" te Compiegne in Frankrijk vent a Ouest het zegevieren in 'een prachtig nieuw Liansch record! In Moskou oogstte hij ook veel lauweren. 20 Aug. j.l. werd hij te Sappemeer gehulchgd. Aan het station werd hij afgehaald, in optocht omringd dooi een eerewaeht van jongens en meisje* te paard1; gezeten in een rijtuig, bespannen inct ccn mooi tandem ginig- men niaar het hotel Beereboom, waar de huldiging plaats had. De jubilans ontving van bet bestuur der V. V. V. een zweep met gouden handvat en van zijn patroon, den heer D. A. van Stra- len uit 's-Gravenhage, een levensgroot oheverf geschilderd portret van hem, ge- schilderd door den kunstschilder Joh. Linse Den Haag en een zilveren plaquette van het hoofd van zijn lievelingspaard Norbert G van den Van Stralen-stal. Ook liet onze stadgenoot, de heer Willem Mooij, uit het „Gulden Vlies", zich niet on- betuigd bij de verleden week alhier gehou den draverij in de Hard'diraverslaan in d'en Hout, waar de jubilaris weer een 2en pr. met Marie P behaaWe, en bood' hem een gouden nerinnerinigsmedaille aan. A.s. Zondag bij de draverijen alhier dter Kennemer Sportclub rijdt de jubilaris weer als steeds de paarden van den heer D A van Stralen, Quo Vadis, Oscar, Norbert G en Marie P. DE KEGELWEDSTRIJD IN DE UNIE Ook gisteravond was er bij het kegelfeest. want zoo mogen wiji bet jubileum vain Onze OI ub gerust noemen, weer een zeer opge- wekte stemming. Verschillende dubs namen met succes deel aan den korpswedstrijd en Z. E. K. Z II leverde een mooie prestatie met 274 hout. Op de vrije banen waren zoo- veel afschrijvers, dat velen niet eens aan de beurt konden komen. Opmerkelijk is de groote belangstelling, die de dames voor de kegelsport aan d'en diag leggen. Voort- durend zijn zij op de banen in actie en hun animo om te trachten een hoogen prije te behalen, is misschien nog grooter dan bij de heeren. Jubileumwedstrijd Dames: Me}. Stade gaard 62, mevr. Geus 56, mevr. Kollmam 55, mevr. Oolders 54, mevr. de Munk 51. Jubileumwedstrijd Heeren: Mr J P Bosman 72, E. Woud (Helder) 68 (6X), A Kollmann 68 (4X), E. Theinert Jr. (Helder 66, J. A. van Son (Bergen) 64 (9.8). Vrije baan Dames: 1. mevr. Oolders 39- 38, 2. mevr. Lensen (Helder) 39—36, 3. mei A. Knuppei 38—37, 4. mevr. de Wit 38—36 5. mevr. de Lange 38—34, 6. mevr. Schenk* 37 (2X), 7. mevr. Klaverweijden 37—36, 8 mevr. Geus 37—33. Vrije baan Seniores: 1. A. Kollmann 44 (3X), 2. W. Scbeepmaker 4443 (3X), 3 W. Matthijsen 44—42 (2X), 4. D. Olij 44— 42, 5. Dr. J. M. v. Dam 43 (2X>—42, 6. H. T. Buijs 434241, 7. G. J. Genefaas 42 (2XV 41 (4X), 8. J. Diepen 42 (2X>—40, 9. L. D Boom 42—41—39, 10. B. Wilier® 41—39 Vnje baan Juniores: 1. J. W. Goossens 45, 2. J. H. de Haan 43—42 (2X), 4. C H de Lange 43—42, 3. H. Wittebrood 43-42- 39.5. D. Verzijden 43—39, 6. Mart. Olie 43, 7. L. Trijbetz 42 (2X)—41 (2X), 8. P J Oolders 42 (2X)-41, 9. C. M. v. Hamera, veld 42-41—40 (2X), 10. R. Tromp 42-37, Paren wedstrijd1: 1. de heer en mevr. Kok- kes 4436, 2. de heer en mevr. J. Diepen 44 3. mevr. de Lange en de heer W. Nordemann 43, 4. de heer en mevr. P. Oolders 42 (2X), Stadegaard en de heer L. Trijbetz 42- 39 (2X), 6. mej. Thijssen en de heer W. Theinert Jr. (Helder) 4b, 7. de heer en rnevf. K. Khnkert 40, 8. mevr. Scheepmaker en dt heer v. d. Schilden 39—37—36, 9. mej Ro| en de heer J. A. Hoekmeijer 39—37, 10. mevr Schenke en de heer Bafcker 39. Korpswedstrijd: Z. E K Z I 257 Z. E. K. Z. II 274, C. U. B. O 235 Twee Twee Duifjes II 185, Duim in t uat II 204. Hoogste korpsgooier de heer F H Besuijen 67. Bzuclitvaart. HET VLIEGTUIG „ENTE" VERONGELUKT. De ontwerper Wulf omgekomen. Bij een demonstratie-proefvlucht is het vliegtuig „Ente" te Bremen van een hoogte van honderd meter neergestort. De construc- teur Wulf werd zwaar gewond opgenomen en stierf binnen enkele minuten. (Het vliegtuig, dat zijn naam dankte aan zijn vorm, die op een eend geleek was ont worpen volgens beginselen, die in vele op- zichten van de gebruikelijke voor den vliefi-- tuigbouw afwijken. Red.) Programmer's van Vrijdag 30 Sept. at en met Donderdag 6 Oct. Theater Cinema Americain. Hoofdnummer: De Verloren Zoon (dra- matischj, 9 acten. HoofdrotlenWilliam Collier en Greta Nissen. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer van Vriidag 30 Sept. tot en met Donderdag 6 Oct.: Watt en Half Watt als tonducteur en wagenfcestuurder (kom.) Victoria Theater. 1 3 Hoofdnummer: Mare Nostrum (oorlogs- film). Hoofdrollen: Antonio en Moreno en Alice Terry. TWEEDE KAMER. De leden van de Tweede Kamer zijn in openbare vergadering bijeen geroepen tegen Dinsdag 4 October, om 2 uur. jj PRINSES JULIANA NOVIET AF. Gisteravond heeft de inaugurate plaafa gehad van de novieten van de vereeniging voor vrouwelijke studenten te Leiden. Tot de studenten, die thans als lid van ideze vereeniging zijn ingeschreven, behoort Prinses Juliana. In verband met het overlijden van prof. Einthoven zijn de feesteldjkheden, gewoonlijk aan de inauguratie verbonden, achterwege gebleven. BRANDEN. Te Vredenheim onder Rolde zijn gister- nacht vijf korenmijten afgebrand door onbe- kende oorzaak. ;i Gistermorgen te half twaalf is te Wad-', dinxveen brand ontstaan in de behuizinge van den landbouwer G. Oudijk, vermoedelijk, doordat kinderen met vuur hadden gespeeld. Een hooischuur, welke pl.m. 70.000 kg. hooi j bevatte, werd een ,prooi der vlammen, even- i als een varkensstal. Er is geen vee omge-1 komen. f SOHIP IN NOOD. Voor het Friesche gat op Schiermonnikoog zat gisteravond een ongeveer 1000 ton groote driemastschoener aan den grond. De roeireddingsboot is er been vertrokken. Het bleek te zijn de driemastschoener Sisi uit Hamburg. Het schip zit zeer gevaarlijfc en omdat de reddingboot „Insulinde" te Oost-Mahorn eveneens aan den grond zit, is de motorreddiingsboot „Hilda" van Rot- turn er been vertrokken. De sleepboot „Storte- melk" is in de nabijheid van het schip. MISHANDELING DEN DOOD TEN i GEVOLGE HEBBENDE. Door de politie te Eindhoven zijn gisier aangehouden de twee gebroeders J. en P Zenger, in verband met een mishandeling den dood' ten gevolge hebbende, gepleegd oc den 32-jarigen gehuwden grondwerker G. J. van der Wat. Deze werd op den 18en Sep tember bij een vechtpartij met genoemde twee gebroeders met een mes gestoicen. Gister is hij aan de bekomen verwondingen overleden. DIEFSTAL VAN VEE UIT DE WEFDE. Gistermorgen is te Hoogeveen op die w-eekmarkt ten verkoop aangeboden een pink, waarvan herkomst en aanbieder ver- dacht voorkwamen aan de politie. Alras bleek ook dat de landbouwer J. Reekers een zijner beesten uit de weide vermiste. De aan bieder, naar een en ander gevraagd, gaf omt- wijkende antwoorden. Als verdacht van dezen diefstal en tevens van dien welke enkele dagen geleden onder Zwolle is gepleegd, is de man, die uit A^&en afkomstig is, in bewa- imniiuiu nv ^vn VII a IMIIIlr.UN -»u wv* iwva. a.** van oijh - tuwuv UIO

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3