DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Honderd negen en twintigste Jaarganff Dagelijksch overzichf. Buiteniand No 233. Oft Hammer b'esfaaf nil 2 bladen. 192> Deze Conrani wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. ibonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkaaar 2.—franco door feet geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en bewTjsnnmmers 5 cents. O. H, KRAK. Telef.nr. AdminJsfratie 3. Telefoonnr. Redactie 33. PRIJS DER OEWONE ADVERTENTlfiNi Per regel /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsrtifmfe. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerfj v/b HfiRMt, GOSTBfl ft Voordam C 9. Hoofdredacteuri Tj. N, ADEMA. DI^§DAO Postgiro 37060. 4 OCTOBER ITALIe EN DE REST. Een grootsch plan van Musso lini. Naar een Italiaansch We- reldrijk? Het Fascisme blijkt in Italie toch een eigen- aardige uitwerking te hebben. Ceen land ter .wereld waar de bevolking zoozeer overtuigd js van eigen voortreffelijk- en onverbeterlijk- toeid als juist daar, geen ldnd ook ter wereld1, waar een zoo sterke opleving van energie en wilskracht kan worden aanschouwd. Gelukkig ziet de wereld de fouten van jMussolinrs dictatuur even goed als de voor- deelen die Italie er aan te danken heeft. En gelukkig ontbreekt gezonde critiek dus abso- Tuut niet. De Italianen geraken echter zelf in bun ongebreideld diauvinisme door bet dolle been en droomen zich bij voorkeur een gou- den toekomst, waarin Italie gansch de overi- ige wereld glansrijk in de schaduw stellen zaj. Zooals men weet heeft Italie in ernstige mate met overbevolking te kampen. Dat was genoeg om in Mussolini's brein een grootsch, doch evtnzeer fantastiseh plan te doen ont- staan, beoogend het overcompleet der bevol king te verspreiden over de Latijnsche dee- len van den aardbol, daardoor die landen te latiniseeren en zoodoende te komen tot de stichting van een enorm Romaansch wereld- rijk. Dit plan is thans door Mussolini in sche ma gezet en wij geven het hieronder weer zooals bet ons door het persbureau V. D. ge- seind wordt. Volgens bet ont'worpen schema zal men in den eersten plaats zijne krachten concentree rem op andere Latijnsche landen. Tevens zal men trachten den emigrant zooveel mogeiijk voor het moederland te behouden. Voorloopig heeft de regeering ter verwe- zenlijking harer dceleinden een crediet van honderd millioen dollar uitgetrokken. Men verwacht, dat deze kolonisten door' dringende in het economische en politieke te ven der landen, waar zij een nieuw bestaan bebben gevonden, een soort Latijnsch Impe- rium zullen tot stand brengen, waarvan Rome het wereldlijke en geestelijke centrum zal vormen. Politiek zal dan de Italiaansche regeering het middelpunt vormen, cultureel zal vanuit het Vaticaan leading kunnen wor den gegeven. Dit beteekent de eerste stap tot stichting van het nieuwe Italiaansche Keizerrijk en geeft een verklaring voor de mysterieuze passages in de interviews en redevoeringen van den Duce, ongeveer twee jaar geleden. Het voornaamste kolonisatieveld zal Zuid- 'Amerika vormen. Sedert de Vereenigde Sta- f'en en Frankrijk voor Italiaansche immigran- ten hunne grenzen hebben gesloten, wordt door de Italiaansche regeering het Zuid'-Ame- rikaansche Continent als heUand der hope beschouwd voor al degenen, die in het bui- tenland hun bestaan willen vinden. Teneinde echter hun succes te verzekeren, is de regeering er van overtuigd, dat zij moe- ten beschikken over eigen kapitaal. Vandaar de belangrijke fondsen, die ter beschikking worden gesteld. Men zal trachten te komen tot het stlchten van kolonies van twee honderd tot duizend personen. Voornamelijk jong getrouwde per- sonen worden als sterk in aanmerking ko- mende voor emigratie beschouwd. Komen deze emigrantenkolonies in een hun sympathieke omgeving tot stand, dan kunnen zij hunne eigen leiders kiezen, zoowel op commercieel gebied als op cultureel terrein. Elke kolonie zal georganiseerd worden voor het verrichten van gespecificeerden arbeid, zooals het aanleggen van waterwerken, spoorwegen, bouwondernemingen, boseh-ex- ploitatie, enz. De cpdrachten zullen voor een deel uit het moederland, voor een deel uit de nieuwe omgeving moeten komen. Het kapi taal, dat moet worden gefourneerd voor het levenskrachtig maken dezer emigrantenkolo nies, wordt momenteel bijeengebraeht door een syndicaat, waaraan de voornaamste Ita liaansche bankcn deelnemen en dat de offi cieele steun der regeering geniet. Dit consor tium zal o.a. weldra via Amerikaansche hui- ze!I°P de open markt komen met een leening. Teneinde het staatsburgerschap der nieuwe emigranten te waarbcrgen werkt de It'aliaan- sc'ie ,re^eer"iS een nieuwe wet uit, waarbij in een dubbel staatsburgerschap zal worden voorzien. De definitieve formuleering dezer we*1S sKchts ^en kwestie van korten tijd. De diplomatieke onderhandelingen, die met diverse Zuid-Amerikaansche staten zijn ge- yoerd, hebben tot nu toe een suceesvol ver- loop gehad. Men verwacht, dat de nieuwe kolofnes afzetgebieden voor de Italiaansche markt zullen vormen en cellen der Italiaan sche cultuur zullen zijn, in den eersten plaats bnder de Latynsche volkeren. De regeering zal zoo spoedig mogeiijk be- ginnen met te Rome op te richten een impo- sant gebouw ter herdenking van Columbus. De zinneheeldige heteekenis zal gelegen ziin in het feit, dat de Italianen van het huidige Rome nieuw bloed naar de overzeesche La' tijnsche landen doen stroomen en er op deze wijze toe bijdragen tot de stichting van het nieuwe keizerrijk te komen. Tegelijkertijd zul len vanuit Zuid-Amerika zooveel mogeiijk studenten en professoren worden uitgenoo digd om de huidige toestanden in Italie in oogenschouw te nemen, terwijl tevens een sterke verspreiding der Italiaansche litera- tuur zal plaats vinden. Commentaar is vrijwel overbodig. De spreekwoordelijk-nuchtere Hollander zal zon- der moeite het fantastiseh en practisch onver- wezenlijkbare van Mussolini's utopie inzien Wij constateeren slechts, dat er een behoor lijke dosis moed toe behoort om met een der' gelijk inderdaad grootsch opgezet plan voor den dag te komen. Immers de kans, dat men zich belachelijk maakt, mag allerminst denkbeeldig worden genoemd! MIDDELLANDSCHE ZEE-PROBLEMEN. Sir Austen Chamberlain heeft Primo de Rivera, het hoofd van d'e Spaansche regee ring, op zijn 'kruistocht in de Middellandsche Zee twee keer kort na elkaar ontmoet, eerst in een havenstad op het Iberische schier- ■eiland en daarna op de Balearen. Uit Lon- den is er daddijk van officieuze zijde nadruk op gelegd, dat deze ontmeting geenerlei pO' litieke beteekenis heeft gehad. Hetzelfde is verzekerd na het onderhoud tusschen Cham berlain en Mussolini verleden jaar op een dergelijk'en kruistocht voor Sir Austen's ontspanning. Maar in beide gevalien heeft mem vermoedelijik meer gezegd dan men stri'kt verantwoorden kan. Het Latijmscbe spreekwoord zegt dat de schipper over den wind, de landbouwer over zijn ossen spreekt en daarom ligt bet voor de hand dat twee s'taatsl'ieden de politick nooit geheel buiten hun gesprekken laten Trouwens, een Spaansch communique komt er voor uit „dat er te Palma gesproken is over kwestiec die Engdand en Spanje beiden raken", al waren Lady Chamberlain en andere gasten tijdens het „grootste gedeelte van bet gesprek" erbij tegenwoordig. Men herinnert zich in dit verband dat de kwestie over Tandzjer hangende is, waarbij Engdand en Spanje beiden belang hebben Het plan is er een conference over te hou- d'en en Spaansche gedelegeerden 'hebben pas deelgenomen aan een voorloopige Fransch- Sp'aansche samenspireking te Parijs tot haar voorbereiding. Men verzekert dat deze niet veel opgeleverd heeft. Spanje bliift op zijn eiscH staan, om te Tandzjer een oVerheer schende politie-controle uit te oefenen, we gens het belang hetwelk het er bij heeft dat de stad niet dienst doet als middelpunt voor het aanstoken van onrust in zijn aangren- zende zone. Frankrijk is hier vooralsnog tegen gekant. De Engdsche politick stelt zich op bet standpunt dat zij elke schikking tusschen Frankrijk en Spanje aanivaarden zal, diie getn inbreuk maakt op de beginsden van een zoo ruim mogdijke internationali- satie van Tandizjer. Intusschen eischt ook Italie zijn aandeel in de medezeggenschap over de stad op. De positie is voor Engdand tusschen deze tegenistrijdige belangen eenigszins kiesch, maar de rol van bemidde- laar is verlokkend en kan bevorderlijk zijn voor Engdand's prestige in de Middeliand- sche Zee. Men acht bet daarom hoogst waarschijnlijk dat Chamberlain een uiteen zetting van Primo de Rivera over den stand van; de onderhanddingen met Frankrijk en de wenschen van Spanje inzake Tandzjer heeft aangehoord. i CHINA. DE BURGEROORiLOG. Een telegram uit Soeanwa, tusschen Pe king en Kalgan, mddt, dat er zwaar ge- schut- em gewoervuur is gehoord in Noorde- lijke richting. De strijd tusschen d'e troepen uit Sjansi en uit Fengtien is das in ernst be- gonnen. Tsjang tsoeng tsjang, Jang joe ting en andere leiders der Noordeiijken haasten zich naar Peking. Men zegt, dat Tsjang Tso lin een bevel zal teekenen aan Jen Si sjan, den gouverneur van Sjansi om zich te on- derwerpen. DUITSCHIAND. DE HINDENBURG-FEESTEN. In het buitenland. De tachtigste verjaardag van den presi dent heeft ook in het buitenland weerklank gevonden. In Stockholm, Brussel, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, en vele andere steden in het buitenland zijn deels door de Duitsche autoriteiten, deels door de Duitsche vereeni- gingen feesten georganiseerd. In Tokio her- dacht de Duitsche gezant Solf Hindenburg's verdiensten, verworven bij het terugbrengen van de troepen uit den oorlog. Te Weenen. Te Weenen hebben de Volksche vereenigin- gen in de feestzaal van den Neuen Hofburg gisteren Hindenburg's yerjaardag gevierd, waarbij de schrijver Strobl, die de feestrede hield, een parallel trok tusschen Hindenburg en Goethe en Bismarck, die, beiden ook 80 jaar geworden zijn. Na de bijeenkomst trok- ken de 30.000 deelnemers in optoeht over de Ringstrasse. De arrestaties. Uit het officieele politierappcrt blijkt nu hoe uitmuntend alles verloopen is. In het geheel zijn te Berlijn slechts 208 personen ge- arresteerd, de meesten communisten, die wei- gerden door te loopen. Vijf aangehoudenen behoorden tot den Stahlhelm. Gister zijn alle weer vrij gelaten op 8 na, tegen wie rechtsin- gang, wegens ernstiger vergrijpen zal wor den verleend. Op de binnenplaats van het Berlijnsche hoofdbureau van politie is Zondagmiddag een vrachtautomobiei, waarop 36 gearresteer- de communisten stonden, omgeslagen. Twee hunner werden zwaaf en tien licht gewond. De communisten waren ingerekend in de drulcke Miillerstrasse, in het Noorden van Berlijn, waar in een groote zaal een protest- vergadering van hun partij tegen de Hinden- burgfeesten werd gehouden. De zaal was overvol en een paar duizend communisten bleven op straat sfaan. De politie poogde steeds weer tevergeefs hen uiteen te drijven Ten slotte arresteerde zij een aantal weder- spannigen. Toen de automobiel, waarmede de arrestanten naar het hoofdbureau werden ge- bracht, de binnenplaats opreed, werd klaar- blijikelijk een te korte bocht genomen. Daar het grootste deel der communisten aan een zijde van den wagen stond, kantelde deze toen om. Maandag werd het Hindenburg-feesten nog voortgezet; om half negen begon de op marsah van de leden van den Kyffhausser- bond naar het Berlijnsche stadion, waar een huldiging van rijikspresident von Ffindenburg door den bond zou plaats hebben. Kort na 11 uur v., ;-jcheen von Hindenburg in de uniform van generaal-veldmaarschalk. Hij werd door den Tijksweermeester en den voorzitter van den bond begroet. De veld- maarschalk schreed onder luide toejuichingen door het stadion om in zijn loge plaats te nemen, waarna een defile van historisehe, groepen, waarin Duitsche uniformen uit alle tijd'perken der geschiedenis paradeerden, voorbij trok. Een proclamatie van Hindenburg. President Hindenburg heeft een proclama-. tie tot het Duitsche volk gericht waarin hij o.a. zegt: „Uit het geheele vaderland, uit alle ge- ledingen van het Duitsche volk en van zeer vele Duitschers over de grenzen, die op dezen dag den band met het vaderland sterk ge- voelden, zijn mij op mijn 80en verjaardag vele duizenden gelukwenschen en betuigingen van trouwe gezindheid geworden. Aan den door mij geuiten wensch om gelden bijeen te brengen ten einde de groote verplichtingen te kunnen vervullen, die wij jegens alle in den oorlog verminkten en aehtergebleven betrek- kingen te vervullen hebben, is in ruime mate gevolg gegeven in bijdragen voor de Hinden- burg-Spende. Gaarne zou ik alien, die mij zoodoende blijken van sympathie hebben ge- zonden, persoonlijk danken, maar hun groote aantal maakt zulks onmogelijk. Ik betui'g hun daarom langs dezc-n weg mijn oprechten, har- telijken dank en verzeker hun, dat hun uitin- gen van sympathie mij diep hebben geroerd en verheugd." FRANKRIJK. DE K W EST IE- R AKOFSKI Tot teru.grcvping besloten. Naar de „Paris Times" uit Moskou meldt, heeft het Commissariaat van buitenlanidsche zaken van de Sovjet-Unie na ontvangst van de Fransche nota, waaruit blijkt, dat Rakofs- ki niet langer persona grata is, tot ferugroe- ping van den Sovjet-gezant te Parijs beslo ten. Voorts is besloten, dat de onderhandelin gen over een regeling van tie schulden zullen worden hervat, echter met dien verstandfe, dat beide regeeringen thans rechtetreeks met elkaar. zullen ondbrhanttelen. Dit is althans d'e bedoeling van de Sovjet-regeering', welke tot deze stap is overgeg'aan, teneinde "de voor- waarde voor een betere verstandhouding tus schen beide staten te scheppen. De kwestie van een cpvol'ger is nog niet aangeroerd. Wei zegt de „Iswestia", die in een fang artikel de terugroeping van den ge zant betreurt, dat Frankrijks bezwaar niet zoozeer is gericht tegen Rakofski, doch te gen het feit, dat hij een communist is. Doch daar wij niemand anders dbn een communist kunnen zenden als gezant van de Sovjet-re- publiek ligt het voor de hand, "dat zijn op- volger met dezelffde moeiiijlcheden zal hebben te kampen. ENGELAND. DE KIND E RtHU WE LIJ KEN IN BR'ITSCH-INDIe. Een prdtest tegen hun beteugtUng. De moeilijkheid om in Engelsch-Indie maatschappelijke hervormingen door te zet- ten komt onnieuw aan don dag in een krach- tig protest van Hidnoeschen kant tegen een nieuwe bervorming. Dit protest rieht zich te gen de wet t.ot beteugeling van huwelijken tusschen ki'nderen en verzoekt de regeering die wet niet af te kotidigen, aangezien de maatschappelijke gebruiken der Hindoe's ge- baseerd zijn op godtedienstige overtuigingen, aan welke de nieuwe wet geweld' aandbet, HET CONGRES VAN DE ARBEIDERSPARTIJ. De opening met een rede van Roberts. Te Blackpool is gister het congres van de arbeiderspartij door Roberts, den vroegeren minister van penaioenen, geopend. In zijn presid'entieele rede beschuldigde hij de re geering ervan dat zij haar macht had ge- brui'kt om wetten te maken die hare politieke tegenstanders verlamdcn. Aan den anderen kant wraakte hij de be- weging tier minderheid die den invloed' van de partij tracht te schaden en het vertrouwen in de verantwoordelijke leiders der vak- en arbeidersbeweging wil vernietigen. De vak- vereenigingen der arbeiderspartij willen, zeide hij, baas in eigen huis zijn en weigeren zich door vijanden daarbionen of daarbui- ten te laten vernietigen. De arbeiders beweging streeft geen vernietiging tia, maar heeft een opbouwende politiek tot verbete- ring van den toestand der groote massa ten doei. RUSLAND. TROTZKI'S OPPOSITIE. Zijn uitzetting uit het uitvoe- rend comite. Zooals dezer dagen gemeld, zijn Trotzki, de bekende oppositiedeider in sovjet-Rus- land:, en zijn vriend Woejovitsj uit het uit- voerend comite der communistische interna donate gezet. Dit besluit werd eenstemmig genomen en doet voorzien, dat hun uitzet ting uit de partij, in December a.s wanneef het communistisch congres bijeenkomt, zal volgen. De^ „Prawda" motiveert het besluit van het uitvoerend comite met een reeks beschul dfigingen aan het adres van den oppositie- leider. Het blad verwijt hem zijn relaties met de „clandestine pers", die de manifesten der oppositiie drukt. Trotzki staat in relatie met de uit de partij gejaagden, zegt het blad verder. Hij gaat voort, eigen organisatte-centra der oppositie te stichten, hetgeen feitelijk neerkomt op bet organiseeren van een tweede communiisti sche partij, een Trotzki-partij, in sovjet- Rusland. In de zitting van het bestuur van het exe- cutieve comite der communistische interna- tionale, op 24 September j.l. verklaarde Trotzki, dat de discipline'der partij voor hem niet bindend was. Zijn optreden was uitermate insolent, zegt een officieel rap port. Stalin en Boekharin noemde hij auto- eraten en tyranmen met bonapartistische al lures. Hij beschuldigde hen van kapitalisti- sche bedoelingen op handetegebied: ze zou den o.a. van plan zijn, het staats-monopolie van den buitenlandSchen handel af te schaf- fen en tot conoessies inzake de Tsaristische schulden bereid zijn. JOEGO-SLAVIe. DE AA'NS'LAGEN DER COMITADSJI'S. Volgens de bladlen te Belgrado; is bij het onderzoek naar dte jongste aanslagen op de S'ervisch-Bulgaarsche grens gebleken, dat een der bandieten, die in den omtrek van het station Amatovo op de lijn Gergeli—Saloniki aangehouden is, opdracht van het Maced'o- niSche comite had om cen bom op den Spoor- weg te leggen tegen de komst van den- Sim- ■plonOrientexipress. Voorts zouden volgens de bladen op de lijken van de comitadsji's, die iu het gevecht met de gendarmeo gesneuveld zijn, stukken zijn gevonden, die bezwarend zijn voor die Bulgaarsche regeering. Een Fransch blad vestigde er dezer dagen de aand'acht op, dat de aanslagen van comitadsji's in Servie niets nieuws zijn, maar dat het wel iets nieuws is, dat beide landen op hoffelijken toon het ge- beurdte behandelen zonder elkaar verdacht te maken. Sofia, zei het blad, spreek-t niet meer van provoeaties van het imperialistische Ser vie en Belgrado erkent, dat het mogeiijk is, dat zekere roerige Macedonische elementen op eigen gezag handelen, zonder dat de Bul gaarsche regeering daarv'an af weet. Het is jammer, dat de Belgrader bladen thans weer beginneni met de regeering te Sofia verdacht te maken. SPANJE. DE ARiRiESTATIES VAN ANARGHISTEN. Nopens de arrestaties der ongeveer 40 anarchisten te Madrid verl\ydtie gisteren nog te Londen, dat de politic ongetwij'feld een complot ontdekt heeft, dat echter geen bepaalde politieke bedoelingen had. De anar chisten hadden veel bommen en materiaal bij eengebraeht, om tijdens Primo's afwezigheid te Palma onlusten in het algemeen te verwek- ken en een-'toestand van- anarchic te doen ontstaan. Eenige banken, kerken en ministe. ries waren aangewezen om door bommen getroffen te worden. De heele voorraad Is echter intijds in beslag genomen. Een officieuse nota, opgenomen in de Noti- ciero dial Lunes te Madrid, bevestigt deze be nch ten uit Londen. Er waren ongeveer 200 samenzweerders, waarvan dus slechts een deel is gepa'kt. De politie zet het onderzoek nog voort. In het geheele land' is het volgens het officieuse bericht volkomen rustig. AMERIKA. ONRUST ONDER DE TROEPEN IN MEXICO. Vijfhonderd soldaten van het gamizoen zijn Zondag-avond te Mexico in opstand ge- komen. Zij verlieten de hoofdstad, zooge- naamd om een beweging tegen de herkie- zing van Obregon, een beweging, die ge- leid wordt door de generaals Arnulfo Gomez en Francisco Serrano, beidier. candidaten voor het presidentschap, die sinds Zaterdag vermist werden. Hoewe! van verschillende zijden beweerd wordt, dat er onrust onder de troepen heerscht, wordt in regeerings- 'kringen v-erklaard, dat gunstige berichten binnen'komen. NEGENTIG MENSCHEN GEGEESELD. Uit Birmingham, in den staat Alabama, wordt gemeld, dat daar 90 menschen met ge weld zijn weggevoerd en gegeeseld door misdadigers, van wie de meesten maskers en kappen droegen, zooals bij de Ku-Klux-Klan gebruik is. Van de slachtoffers zijn er enke- len gestorven, anderen ernstig gewond. De autoriteiten, die het gebeurde als „een waar schrikbewind" kenschetsen, hebben beloofd, dat krachtige maatregelen zullen worden genomen om aan het schandaal een eind te maken. AUTO-ONGELUKKEN. Gedurende de laatste vijf jaar zijn er volgens de officieele opgaven in de Veree nigde Staten 14.879 menschen omgekomen door auto-ongevallen; bovendien waren er in diezelfde periode 3.446.370 menschen bij autorampen gekwetst. In verreweg de meeste gevallen was onvoorzichtigheid de oorzaak van de ramp. De stoffelijke schade was ook niet gering: 800.000.000 dollar per jaar! Men hoopt enkele verbeteringen van een betere regeling van het voetgangers-vexkeer en van het afschaffen van straatovergangen a niveau. Voorts moet er propaganda gemaakt wor den voor een veiliger verkeer. DE STAKING DER KOLEN- WERKERS IN ILLINOIS. Het geschil bijgelegi. De staking in de kolenmijnen van,Illinois, die zes maanden geduurd heeft en waarbij 70 000 arbeiders betrokken waren, is bijge- legd door het besluit van beide partijen in het geschil bet voorstel goed te keuren van een gemeenschappelijke commissie. Dit voorstel was, dat het wefk zal worden hervat op de bestaande loonsvoorwaarden, totdat een commissie van vier personen het over nieuwe vcorwaarden zal zijn eens ge worden. Die commissie van vier zal rapport uit- brengen op 7 October 1928. De thans voor Illinois tot stand gekomen voorloopige schikking geldt enkel voor den Staat Illinois; maar men houdt het er voor, dat in andere staten, waar een conflict is in de koleninlustrie, een dergelijke regeling- zat tot stand komen. KORTE BERICHTEN. Gister werd te Breslau een bode van het stadhuis, toen hij van het stedelijk belas- tingkantoor kwam, door twee mannen aan- gevallen, die hem tegen den grond sloegen en hem een portefeuille met 10.000 Mark ontroofden. De gewezen minister-president Morac- zews'ki, thans minister van openbare wericen. is uit de Poolsche sociaal-democratische par tij gestooten, omdat hij, ondanks herhaalde verzoeken als minister af te treden, aange- bleven is en daardoor zijn partijgenooten in ■een politiek ongewenischte positie gebracht heeft. Hij had al vroeger bedankt als lid' van den Segin. In een bijeenkomst van gemachtigdeE van het trampersoneel, die tot Maandag- avond 10 uur heeft geduurd, hebben 52 zich voor voortzetting van den arbeid en 49 voor staking verklaard. Er komt dus geen sta king. - Te Bridgeput in Connecticut is een „ste- ker'' aan het werk. In tien dagen heeft hij 24 jonge vrouwen of meisjes verwond, door ze met een mes te steken Ofschoon de politie alle moeite doet om hem te pakken, heeft ze nog geen enkel spoor van hem gevonden, daar geen der getroffenen een signakment heeft Kunnen geven. Toen gistermiddag de kassier van een bank van leening in Berlijn-Wilmersdorf een oogenblik alleen was, kwam een man het bureau binnen en riep hem toe: „FIanden omhoog, of je bent een kind des doods". Voor den aangevallene van de schrik bekomen was had de boef 4000 Mark weggehaald en ver- dween daarmede. ALRMAARSCHE COURANT Ha vlt araBDWSsMf-i!-^

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1