AlKmaarsche Gourant MABTIN's VERJBNGINGSKUUR. FEU1LLETON. Een meening, die men vele malen hoort: Adverteert in de Alkmaarsche Courant! No. 233 1927 Honderd Negen en Twintigste iaargang. Dinsdaf 4 October. DIENSTP LIGHT. Bekendrrutiting van uitspraken in zake vrijstelling. De BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat omtrent de aamvrage om vrijstelling van den dienst- pliebt wegens BROEDL RDLENST betref- fende den hieronder genoemden persoon, de uitspraak is geschied, aeliter zijn naam yerxngldi D. RAPPEE MAN, lichting 1928. Uit spraak: In zijn aanvraa^ em vrijstelling met-ontvankeiijk verklaard. Tegen deze uitspraak kan binnen TIEN DAGEN na den dag dezer bekendfcnaking in beroep wordien gekomen door: a. den ingeschrevene, wiien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegen- woordiger; b. door ell der overige voor deze gemeente voor dezeMde lichting ingeschreveni per sonen of door diens wettigen vertegen- woordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Konin- gin te rich ten, moet met redenen zijn om- Jleed en worden ingedliemd bij den Burge meester, ter secretarie dezer gemeente, afdee ling Militaire Zaken, die voor de doorzen- ding zorgt. Alkmaar, 3 October 19217. De Burgemeester voomoemd, WEN0EILAAR. DIE N'STPE ECHT. Bekendtnaking van uitspraken in zctbe vrijstelling. De BURGEMEESTER van ALKMAAR Jrengt ter algemeene kennis, dat omtrent de aamvrage om vrijstelling van den d'ienst- Iplicht wegens B ROED E RD'LENST betref- fende den hieronddr genoemden persoon, de uitspraak is geschied, achter zijn naam vermeld: C. PIEKET WEESERTK, lichting 1927. Uitspraok: Vrijstelling ge'weigerd. Tegen deze uitspraak kan binnen TIEN DAGEN na den dag dezer bekendtmaking in beroep worden gekomen door: a. den ingeschrevene, wiien de uitspraak geldt, of door diens wettigen vertegen- woordiger; V door elk der overige voor deze gemeente voor dezd'fd'e lichting dngeschreven per sonen of- door diens wettigen vertegen- woordiger. Het verzoekschrift, daartoe aan de Konin- gin te richten, moet met redenen zijn am- kleed en worden ingedliend bij- den Burge meester, ter secretarie dezer gemeente, a'fdee- 'Kng Militatre Zaken, die voor de doorzen- diug zorgt. Alkmaar, 3 October 1927. De Burgemeester voornoemd, WE'NDBLAAR. Radio-hoekje Woensdag 5 October. Hilversum, 1050 M. 12.— Politieberich- ten. 12.35—2.— Lunchmuziek door het trio D. Groeneveld, viool. A. van Leeuwen, cello. P Jochemse, piano. 3.-4.— Maak het zelf. le Rubriek van Mevr. C. Schaake—Verkozen, het le halfuur voor jongens en meisjes, het 2e halfuur voor volwassenen. 5.-6.— Con cert door het A- N. R. O.-orkest onder lei- ding van Nico Treep. Mia van der Eynde, sopraan. Egbert Veen aan den vleugel. 6.— 6.30 Lezing door den heer H. F. N. van Dij- kum, over:'Een en ander over Indie. 6.30— 7.15 Vervolg van het Concert. Nationaal- Italiaansch programma. 7.157.45 Gezond- heids'halfuurtje. A. K. Dijkhuizen, Genees- kundig inspecteur van het Centr. Genoot- schap voor kinderherstellings- en vacantie- kolonies: Geneeskundige beteekenis van kin derherstellings- en vacantiekolonies. 7.45 Po- litieberichten. 10.30 Nieuwsberichten. 8.10 Christel. Uitzending vanuit de Lufhersche Kerk te Utrecht. Mej. J. G. Molsbetgen, so praan. De heeren B. Renden, piano. Fr. van der Meyden, viool. J. L. Feyten, declamatie. 1. Opening door K. Kruithof, Utrecht, Voorz. C N. V., met gebed. 2 Lezen Ps. 146. 3. Zin genBede voor't Vaderland. 4. Inleidend woord van K. Kruithof. 5. Zingen: De Vrij- heidsvaan. 6. Rede: Een eigen levenshouding, van G. Maas Kzn. 7. Senate e-moll, Verscini, viool en piano. Largo-Allegro Confucco- Menuet-Giga. 8. Declamatie. 9. Zangsolo, zang en piano, a. Feest. b. Gij zijt God, Bec ker. c. Immanuel, Nossler. d. O, wanneer, Nossler. 10. Rede: Een beteekenisvolle strijd, van W. Strybis Fzn. 11. Zingen: Ps. 64: 3 en 6. 12. Italiaansch Concert, Bach, piano Moderato- Andante- Allegro vivace. 13. Rede Door Rafael Sabatini. Uit het Engelsch door C. M G. d. W. 49) Maar voor het souper had hij toch even kans zijn moeder alleen te spreken, in haar eigen katner. „Madame" zei hij en zijn toon was niet al leen streng maar ook verontrustend, „is u krankzinnig de hofmakerij van dat stekelvar- ken iressan aan te moedigen?" ^•jj za£ hem met een doordringenden, vas- aan' ^aar lip een weinig opgetrok- ,,Dat is dunkt mij mijn zaak, Marius en gaat alleen mij aan." i_-"^e?j',^a* 's n'ei z0°" antwoordde hij en y. meld haar pols stevig haast pijnlijk vast. ,,Mij dunkt het is even goed mijn zaak. Moe der, bedenrf a goed", zijn toon veranderde en was haast smeekend, „bedenk u goed voordat u zoo lets doet! Wou u met zulk een vent trouwen? De Mem waarmee hij dat voornaamwoord urtaprak was welsprekend. Met geen enbel I™iti\FranSC,be^ kon hij haar beter f ^1J haar sWd« in zijn ge- iieMe, hoe diep zij zou zinken on hoe oa- een leger en e£n strijd, van D. de Ridder. 14. Ensemble voor zang, viool en piano. 15. De clamatie. 16. Zingen: Strijdlied, wijze Ps. 68. 17. Rede: In de Ring, van Ds. P. C'h. van Vliet, slotwoord. 18. Ziingen Gez. 56:4. 19. Dankgebed. Daventry, 1600 M. 11.20 Daventrykwar- tet en V. Pearson, sopraan. 12.20 Dansmu- ziek. 12.202.20 Orkestconcert. 2.50 Le zing: English language. 3.10 Concert. 3.20 Lezing: Three plays of Shakespeare. 3.50 Daventry-kwartet. 4.05 Lezing: Familiar Birds and beasts of the countryside. 4.20 Licht klassiek orkestconcert. A. Rind, so praan. V. Langrish, piano. 5.35 Kinderuur- tje. 6.20 Orgelconcert, concert en orgel. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Tijds., weerberic'ht en nieuws. 7.05 Vervolg Orgelbespeling. 7.20 Causerie. 7.35 Pianosonates van Haydn. 7.45 Lezing: Development of mind and cha racter. 8.059.20 Een Welsh' oogstprogram- ma. M. Ree, sopraan. L. Evans, alt. B. Lle wellyn, bariton. A. Jones, harp. „The Har vest Mare", door Megfam. 9.20 Weerbericht en nieuws. 9 35 Lezing: Die gainsborough centenary. 9.55—11.20 „Miss Hook of Hol land", een zangspel. 11.20—12.20 Dansmu- ziek. Parijs „Radio-Paris", 1750 M. 10.50 Con cert. 12 502.10 Trio-concert, piano, viool en cello. 5.055.55 Orkestconcert. 8.50 10.50 Concert. Orkest en jazzband. Langenberg, 469 M., Dortmund, 283 M. en Milnster, 242 M. 9.20 Morgenwijding 12.301.50 Orkestconcerh 4.305.20 Piano en vioolioncert. 7.20—8.20 Dr. E. Fortner reciteert uit de werken van bekende schrijvers 8.209.50 Orkestconcert. Werag-orkest. 10.11.20 Dansmuziek. Konigswusterhausen, 1250 M. 11.20 7.05 Lezingen en lessen. 7 50 Causerie. 8.20 Concert. B. Schwari en J. Schwarz, viool mi piano. 9.5011.50 Concert. Kapelle Gaden. Hamburg, 395 M. 4.20 Dansmuziek. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Orkestconcert. 7.20 Kreisleriana. J. Gesterkamp, viool. E. Schon- see, C. Goericke en F. Siems, declamatie Daama tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Kamermuziek 8.3510.35 „Les pecheurs de perles", opera, Bizet. Provinciaal ni@iiws UIT HOORN. De laatste dag van de Winkelweek en Ten- toonstelling „Stad Hoorn" werd vooral ge- handicapt door het onstuimige weer. Op het terrein aan den Buitenluiendijk werd Zondag een bijzonder interessant „Pushball-wedstrijd" gespeeld met een ver bazend groote leeren bal. Een achttal uit Volendam speelde tegen een achttal uit Hoorn. Jammer, dat de wedstrijd leed door den hevigen storm van den zeekant, waardoor het spel minder goed tot zijn recht kwam. De einduitslag was, dat Volendam won met 12 tegen 10 punten. 's Middags werd andermaal een vertoonin^ gegeven van het „Levende Schaakspel'f waarvoor ook thans weer bijzonder veel be langstelling bestond. De tribunes waren dicht bezet. De aankleeding van het geheel: de fraa gecostumeerde „achaakstukken", paarden en personen, vormde een hoogst interessant schouwspel. Het spel werd gespeeld door de heeren M. v. Fruin en W. Tensen, waarbij eerstgenoemde de partij won. 's Avonds werd door „Kunst na arbeid" een schitterend concert op de Kaasmarkt ge geven. De Winkelweek en Tentoonstelling „Stac Hoorn", die hiermede is geeindigd, is in alle opzichten schitterend geslaagd. Alhier is een hockey-club opgericht, aan vankelijk met ruim 20 leden. UIT CASTRICUM. De Raad dezer gemeente vergaderde Vrij- dag's avonds voltallig. Na de opening werd direct het woord ver- leend aan den heer Louter. Deze stelde zijn zetel als wethouder ter beschikking van den raad in verband met een door hem ontvangen mededeeling inzake de wijze van stemming bij de wethoudersverkiezing. Op voorstel van den voorzitter werd direct overgegaan tot ver- kiezing van een nieuwen wethouder. Uitge •bracht werden 11 stemmen, waarvan 7 op den heer Louter, 2 op den heer Twisk en 1 op de heeren Kuijs en Schipper. De heer Louter was dus gekozen en nam de benoemiing aan. Bij de ingekomen stukken deelde de voorzit ter mede dat een arrestantenlokaal adhter het raadhuis is geplaats, waarvoor wel gelden ter beschikking zijn gesteld, doch geen formeel besluit is genomen. Dit was niet opzettelijk gebeurd, maar omdat de bouw is vertraagd, is daaraan niet meer gedacht. Zonder hoofde- lijke stelling werd besloten als nog het besluit te nemen tot den bouw. Het eerste punt van de agenda betrof het antwoord te verzenden aan Ged. Staten om- uitsprekelijke wijze zij zich zou bezoedelen door een huwelijk met Tressan. ,Ik had gehoopt dat je mij dat bespaara iiad, Marius" antwoordde zij, terwijl zij hem met haar oogen scheen te widen doorboren. ,,Ik had gehoopt op La Vauvrage om mijn weduwenstaat rustig en waardig te kunnen doorbrengen. Maar Zij Met haar armen slap langs zich neervalien en lachte spotTnd. „Maar moeder" riep hij uit, „er is zektr nog een middelweg tusschen de waardig- heid van La Vauvrage en die onwaardigheid van Tressan". „Ja antwoordde zij toornig, ,,van hon- ger wegkwijnen op een mesthoop in Tou- raine of iets dergelijks en daar heb ik geen lust in". Hij liet haar los en stond met gebogen hoofd, klemde zijn lange, blanke handen samen en maakte ze weer los en zij gimg hem nauwkeurig na en zag als't ware den strijd in zijn fier en hardnekkig hart. „Moeder" riep hij eindelijk uit, en dat woord klonk dwaas tusschen dat tweetal. want hij leek zoo weinig de jongste van de twee; Moeder u zu®t het niet doen, u mag niet!" Je laat mij helaas weinig keus!" zuchtte zij. „A1® je wat handiger geweest was, dan zou je nu getrouwd1 zijn, Marius, en de toe- komst zou one geen zorg baren. Maar zoo- ate de zaken mi staan, Flori—ond komt thuis. en wij Zii «nreidde haar handen uit en stak haar trent den weg die den weg naar de duinstreek moet verbinden met den primairenweg, welke op den rijksweg onder deze gemeente zal uit- komen. Dit antwoord werd goedgekeurd, waaruit de Staten zullen merken dat de ge meente zich belangrijke offers wil getroosten om die verbinding tot stand te brengen. Het rapport van de commissie voor de be- drijven inzake onkosten van gas- en electri- sche straatverliohting, evenals het voorstel tot aanschaffen van slangenmatriaal voor de brandweer en uitbreiding van het electr.-net te Bakkum gaan zonder opmerkingen onder den hamer door. Vervolgens kwam in behandeling het rap port van de bedrijven-commissie inzake gas- levering door hoogovens. De heer G. F. Res vroeg of de commissie zelfstandig dat rap port heeft samengesteld dan wel zich heeft laten voorlichten door den directeur. In het laatst geval vroeg hij benoeming van een nieuwe commissie. De voorzitter zegt dat de commissie zich heeft laten voorlichten door den directeur en zijn rapport tot het hare heeft gemaakt. Bovendien heeft hij zelf een onderhoud gehad met den directeur van de hoogovens, waaruit gebleken is dat deze, geen interesse heeft voor gaslevering aan Castri- cum. De heer Schipper wenschte te vernemen wat de motieven waren van den heer Res. Geeft deze die niet, dan zal hij- aannemen dat deze geen vertrouwen heeft in de commissie voor de bedrijven. Door verschillende leden werd hierna over dit voorstel gesproken, waar het in stemming kwam en verworpen werd met 65 stemmen. Bij het rapport omtrent het prijsverschil tusschen gaslevering over den gewonen- en muntmeter werd door den heer Helliga opge- merkt dat de muntgasverbruikers meer beta- len dan de anderen, terwijl zij juist het bedrijf meer zekerheid geven. Door den heer Kuijs werd opgemerkt, dat de aanleg en onder- houdskosten van een dergelijke installatie duurder zijn, hetgeen de voorzitter nog nader aantoonde. Het rapport werd hierna aange- nomen. Besloten werd een overeenkomst met de provincie tot wederzijdschen afstand van grond langs den Bakkummerweg aan te gaan. Bij de rondvraag informeerde de heer Aukes naar de invoering voor dezen winter van vervolgonderwijs. De voorzitter zei, dat in B. en W. de zaak reeds is besloten en in- dien de raad machtiging verleent, zullen B. en W. zorgen dat op tijd aangevangen kan worden. Hiertoe werd besloten. De heer G, F. Res informeerde of het B. en W. bekend is dat beschuldigingen van corrup- tie zijn geuit aan het adres van den directeur der bedrijven. De heer B. Res zei, dat hij een brief heeft gelezen, waarin die beschuldiging wordt geuit. Hij meende, dat de raad maat- regelen moet nemen dat zonder verzet geen ambtenaar de kroon van het hoofd genomen kan worden. De voorzitter decide mede dat hij B. en W. en de commissie voor de bedrij ven de verdachtmakingen aan het adres van den directeur hebben gelezen. Hij wilde echter waarschuwen dergelijk gesdhrijf terstond als waar aan te nemen. In overleg met spreker heeft de directeur door bemiddeling van zijn advocaat een actie ingesteld tegen den schrij- ver van genoemd stuk. De voorzitter stond ook persoonlijk met de justitie in verbinding. Hij achtte het in het belang van de gemeente en van den directeur, die gedurende vele jaren bewijzen heeft gegeven de belangen van de ge meente te dienen, af te wachten tot de justitie het gemeentebestuur zal inlichten. Hij zal daarvan den raad te zijner tijd mededeeling doen. De heer B. Res vroeg inlichtingen omtrent de rioleering aan de Hoogevoort. De voorzitter zal na onderzoek hieromtrent antwoorden. De heer Hellinga vroeg naar den stand van zaken betreffende de radio-distributie. De voorzitter zei, dat deze zaak eerlang geregeld zal kunnen worden. Hierna sluiting. UIT BERGEN. Aan den heer H. Smulders, garagehouder alhier, is voor zijn in aanbouw zina pand aan de Breelaan vergunning verleehd tot het plaatsen van een benzinepomp. De heer O. Prins, alhier, was reeds lan- gen tijd in het bezit van een papagaai. Een paar dagen geleden is dit dier, zijn gevangen- schap blljikbaar moede, uit zijn kooi ontsnapt en weggevlogen. Tot heden heeft men de pa pagaai niet meer gezien. Gevonden voorwerpen. Gevonden: een portemonnaie met eenig geld, een huissleutel, een grijze regenjas waarin een koperen tabaksdoos, een bruin kinder-portemonnaitje, een gekleurde dames- sjaal, een koersleutel, een lichtblauw mantel- tje, een gummibroekje, een tabakspijp, een fietspomp, een fluweelen mute, een kinderzak- doek. B. S. V. I heeft zich van haar in de vori- ge week geleden nederlaag hersteld. jg| „Ik behoef niet te advertee- Wm ren, als ik er voor zorg, dat m'n etalages steeds aantrek- kelijk en verzorgd blijven" H Zij, die dit zeggen, hebben ongelijk, het publiek moet tot m de etalage komen, de annonce Ijj echter komt tot het publiek. H Om een grooten kring van §1 menschen in Noord-Holland te bereiken is er e^n manier; W onderlip naar voren dat haar heel kelijk stond. Toen zei ze opeens: „Komaan, het souper staat klaar en mijn Seigneur Senechal zal op ons wachten". En voordat hij antwoord kon geven was zij hem voorbij geloopen en ging naar be- neden. Hij volgde haar met een somber ge- zicht; somber zat hij aan t-afel en iette niet op de zorgelooze vroolijkheid van den Sene chal en de gedwongen opgewektheid van de markiezin. Hij begreep zeer goed de onuitge- sproken afspraak die zijn moeder met hem gemaakt had. Zijn walging van het voorge- steide huwelijk met Tressan beschouwde zij als een voordeel aan haar kant en zij had ten voile van dat voordeel gebruik gemaakt Of hij. moest Valerie noodzaken voor later- dag met hem te trouwen of te berusten zijn moeder zijn schoone weergalooze moeder te zien trouwen met dat stuk spek d'at zich een man noemde. Gedurende zijn leven had1 hij1 nooit voor zijn vader den eerbied gevoeldi, die een va- dhr toekomt, en ook na zijn dood hield hij zijn nagedachtenis niet in eere zooals een zoon betaamt. Maar nu, terwijl hij aan tafel zat, tegenover den vetten hofmaker van zijn moeder, sloeg hij de oogen op naar het oortret van den blozend'en, trotechen mar- des van Condililac, dat op hem neerzag van den wand en in zijn ziel bood hij dat portret van zijn overleden vader een verontschuldi- ging aan voor den opvolger dien ziin we- duwe voor hem bestemde. Zondag speelde B. S. V. I op haar terrein aan den Kerkedijk tegen Z. F. C. uit Zaan- dam. Met rust was de stand O0. De wed strijd eindigde met een 21 overwinning voor Bergen. UIT HE I LOO. Zaterdagavond had de door B. en W. goed gekeurde verloting plaats ten behoeve van de sportvereeniging V. V. H. De bisschop van Haarlem heeft be noemd tot directeur van het „St. Lodewijk patronaat" Kapelaan F. F. Buuren. Ook is hij benoemd tot Geest Adviseur van het Kruisverbond, Mariavereeniging en de Pro- pagandaclub. Voetbal V. V H. I speelde Zondag een thuiswedstrijd tegen D. T. S. te Oudkars- pel, uitslag 32 in het voordeel van Heiloo. Het tweede elftal speelde een uitwedstrijd tegen Vrone II en verloor met 51. Zondag werd de laatste processie in dit seizoen gehouden naar de bedevaartplaats van O. E. Vr. ter Nood. Dit was de parochiale bedevaart, tellende pl.m. 11O0 personen. Door het ongunstige weer werden de pledhtigheden, onder leiding van pastoor A. J. M. van Meeu wen, binnen de kerkmuren gehouden. 's Avonds had in de parochiekerk de slui ting plaats. UIT DIRKSHORN. Onder leiding van den heer L. Reuvers werd Vrijdagavond ten huize van den heev Bruin een vergadering van de afd. Haren- karspel van Volksonderwijs gehouden. Na afdoening der fpewone formaliteiten kwam aan de orde het voorstel tot opheffing der afdeeling, op grond van gebrek aan ar beid. Uit het feit, dat daar drukke bezigheden van den secretaris, den heer R. v. d. Laan, in drie jaren niet was vergaderd, bleek voldoen- de, dat de vereeniging geen reden van bestaan meer heeft. Na de instelling van het instituut ouder-commissie valt er voor „Volksonder- wijs" niets meer te doen. Het voorstel kon echter geen f/3 van het aantal uitgebrachte stemmen halen; het werd met 7 voor en 4 tegen de ophtffing verwor pen. Volgde Bestuurverkiezing. De aftredende heeren Horman en Reuvers, penningsmeester en voorzitter, werden herkozen en namen hun benoeming, hoewel schoorvoetend, aan. In de vacature Bakker werd gekozen de heer Kiste- maker. De heer v. d. Laan vond, dat er nu ook ar beid voor de vereeniging dient te worden ge- zocht. De heer Francis stelde voor de schoolfeest- regelink bij Volksonderwijs onder te brengen en de vergaderingen te combineeren met die van de ouder-avonden. Voorzitter toonde echter aan, dat hier tegen groote bezwaren bestaan, waarna de heer Francis zijn voorstel introk. Hierna sluiting. De vergadering werd door 11 personen bezocht. UIT ZUID-SCHARWOUDF In de gehouden vergadering der afdeeling Langendijk I der S. D. A. P. werd het aftre- dend gewestelijk bestuur weder candidaat ge steld. Medegedeeld werd dat door het Instituut voor Arbeidersontwikkeling o. m. een fiim- avond georganiseerd zal worden. Op uitnoodiging van de afdeeling te Noord- Scharwoude weroen twee leden n.l. de-heeren P. Gutter en P. Kist aangewezen om een bij- eenkomst bij te wonen, waar ter sprake ge- bracht zal worden de stichting van een eigen- gebouw aan den Langendijk. 1 Januarie 1928 zal het 25 jaar geleden zijn dat de ofdeeling der S. D. A. P. is opge richt. Dit gebeuren zal feestelijk herdacht worden. Een commissie werd reeds samenge steld. Hij at weinig, maar dronk met groote teu- gen zooals een man doet, wanneer zijn ge- moed somber en bezwaard is, en de invloed van den wij.n die zijn aderen verwarmde nam iets weg van de sombere stemming waarin hij verkeerde, en gaf hem dadelijk een zekere zorgeloosheid, zeer verschillend van zijn gewone stemming, wanneer hij niet gedronken had. Toen hij eensklaps bij toeval de oogen op- sloeg van zijn glas, waarin hij had zitten sta- ren, zooals een ziener staart in het kristal, bespeurde hij op de lippen van den Senechal zulk een afschuwelijken glimlach, in de oogen van den man zulic een begeerlijkheid wanneer hij ze op de markiezin vestigde. dat hij groote moeite had de uitdrukking van dat kwailige gezicht te veranderen door hem zijn glas in het gelaat te werpen. Hij beheersclite zich; spottend glim- iachend zag hij het tweetal aan; en op dat oogenbiik beloofd'e hij zich zei met een d'u- ren eed dat hij de verbintenis van d'at twee tal zou verhinderen, het mocht dan kosten wat het wide. Zijn gedachten vlogen naar Valerie en de weg dien zij volgdtn was be- modderd en bezwangerd met laaghartige da- den. Een wanhoop eerst woest, toen spot- tend, bezield'e hem. Hij had Valerie waan- zinnig lief. Hij had haar lief, om haar zei alleen, geheel afgweheiden van al de aarcf- sche voorrechten die hem moesten ten deel valien wanneer hij een huwelijk met haar sloot. Zijn moeder zag in d'at voorgenomen Als waarnemend burgemeester, is aange wezen overeemkomstig de gemeentewet, wet houder J. Kroon. UIT HENSBROEK. Door de tooneeTvereeniging ,,'t Viooltje'* is tot regisseur voor dit winter-seizoen b* noemd de heer Loevens uiit Alkmaar. 't Is te hopen dat de burgerij haar steun aan zulk een lofwaardig pogen gepaard' doet gaan, opdat we straks de goede vruchten ge. zamenlijk mogen plukken. UIT NOORDSCHARWOUDE. De markt. De financieeie resultaten aan de markt waren deze week, hoewel bevredi- gend, iets lagei- dan de vorige week. De roode kooi, waarvan de aanvoer iets grooter was, liet soms een geringe prijsver- hooging zien, doch was overigens cfen ge- heelen week vrij vast. Ook van witte kooi werden enkele wagons meer aangevoerd. De prijs hiervan was goed, doch bij vergelijking met die vorige week iets gedhukt. De markt voor gele kooi was iets slapper. Zelfs met een mindere aanvoer kon de prijs het p'eil van de vorige week niet geheel be- houden. Wortelen hidden zich de eerste dagen zoo best, dat ze zelfs eenmaal tot 5 opliepen. De beide laatste dagen echter kwam de prijs nauwelijks boven de 3. Waar de aan voer eer toe dan af zal nemen, ziet het er dus voor de komende komende week niet best uit. De bloemkool van week tot week minder domineerend blijft zich tot het einde goed houden. Ook deze week was de prijs weer uitste- kend te noemen. De prijs der aardappelen blijft zich even- eens best houden, doch ook hiervan wordt de aanvoer steeds minder. Ook spercieboonen zullen spoedig geheel wegblijven. De prijs was ook nu weer best, maar de aanvoer betrekkelijk gering. Uiert brachten een vrij gelijke prijs op, de dridingen waren iets minder en de nep ver loor deze week wel 50 pet. van de waarde. De peenaanvoer was sterk toegenomen, doch cfe prijs zooveel lager, dat de 4 wagons van die vorige week weinig minder zullen hebben opgebracht dan de 8 wagons van de ze week. Van kroten en rammenas was de aanvoer- gering en de prijs was vrij geiijk gebleven. De totaal-aanvoer was ongeveer 80 wa gons, wat slechts weinig h-ooger is dan de vorige week. Meer dan d'e helft der aanvoer was kooi. Voetbal. Voorwaarts II speelde tegen A. R. C. II en won met 21. Een vooraf ge houden gecostumeerde Veteranenwedstrijcf eindigde met 1—1. De opbrengst was voor een der leden die met een gebro'ken been in de kussens zit. UIT OUDKAR'SPEL. Voetbal. D. T. S. II speelde Zondag tegea Alcmaria IV en won daarvan met 30. D. T. S. I speelde tegen Heiloo I en ver loor met 2—3. UIT EGMOND AAN ZEE. Zaterdagvoormiddag werd de heer G Buis ten gemeemtehuize bij geiegenheid van zijn zilveren ambtsjubileum door Burgemeester en Wethouders nam ens het gemeentebestuur een fauteuil aangebodien. Het hoofd der gemeente herinnerde daar- bij in een toepasselijk woord aan de prettige wijze, waarop hij nu reeds 17 jaar met den jubilaris samenwerkte. Niet alleen dat d« heer Burs als politiedienaar een populaire figuur, ook bij de badgasten, kon heeten, maar ook in ande're functies verdiende hij waardeering over de wijze, waarop hij zijn taak opvatte en de oordeelkundige adviezen, waarvan de burgemeester vaak een dankbaar huwelijk niet meer dan het bezit van het landgoed La Vauvrage, en het was wel mo- geiijk dat hij zeif er ook niets meer in zag naar haar meening. Maar daarin vergiste zij zich; misschien was zij daardoor eenigs- zins gerechtvaardiigd in haar ongeduldi over zijn dralen, zijn onhandige hofmakerij. Hoe kon zij weten dat juist de oprechtheid van zijn liefde hem zoo onhandig maakte? Want als zoo menig ander, van nature welbe- spraakt, zeker van zich zelf en bevallig, werd Marius onhandig, verlegen en lomp tegen over haar die hij iiefhad. Maar in de wanhoop die hem nu beving scheen de aard van zijn hartstocht te ver anderen. Gedeeltelijk was het de wijn, ge- deeltelijk het aanschouwen van dien anderen minnaar waar een eind aan gemaakt moest worden wiens bilk alleen hem een beleediiging leek, zijn moeder aangedaan. Zijn verbeeldtag was dien avond in !ichte< laaien gloed ontvlamd en had hem rijp ge maakt tot het volvoeren van iets gemeens en iaags. De Senechal en de wijn hadden de sluizen opengezet van al wat slecht was in zijn aard en d'at kwade in hem berstte los to' een geweldigen stroom, die groote kans had a lies met zidi mee te slepen. En plotseling, onverwachte voor de ande ren, <ge nu beruettwi in zijn mokkend stil- zwijgen, kwam het kwaad tot uiting. De mar kiezin had gesproken van iets iets van geringe beteekenis dat gedaan moes* worden voor Florimonds terugkomst. (Wordt vervolgd u I1 - 1 1'j

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5