Afd. Kleeding op Maat. HET WITTEHUIS. NIEUWSTE STOFFEN. MODELLEN TOONAANGEVEND. Prima afwerking. Provinciaal nieuws SfadsBiieuws TeSegrammeii M, van 4 October 192*7. Opgave van Noordhollandsoh Landbouworediet. .BROOZF WONTNGEN. gemeentewoningen te Schoonhoven schijnen buitengewoon broos te zijn. Bij bet beantwoording van de vraag, of een bedrag van 2.50 per jaar door de gemeente Schoon hoven indertijd bedongen en nu wederom ge- vorderd van een huurder eener gemeentewo- ning voor het aanbrengen eener antenne op haar zelver dak niet een beetje veel was als tegenprestatie voor het verkrijgen der vergun- ning eenige spijkers in het gemeentelijke eigendom te slaan, overwoog n.l. de kanton- rechter te dier stede in een vonnis van drie Augustus 1027 o.m.: „dat het in het onderhavige geval echter gaat om woningen van zoo groote broosheid, gelijk van algemeene bekendneid is, dat het slaan zelfs van eten spijker op een verkeerde plaats de grootste onheilen zou kunnen te- weegbrengen, zoodat het heffen van bedoelde zware recognitie ongetwijifeld uit niets anders is voortgesproten dan uit de overweging van deze bijzondere omstandigheden." Een enorm risico. Men vraagt zich bij lezing van bovengaan- de af: „Mag een gemeente, gelet op de „groote onheilen", die het inslaan van een spijker in haar brooze woningen met zich brengt, het enorme risico loopen verbonden aan een over- eenkomst, waarbij zij een willekeurigen huur der toestaat voor het luttele bedrag van twee gulden en vijftig cents's jaars niet een maar missdhien wel tien of zelfs twaaf spijkers in dak of muur te hameren haar eigendom- men tot puin te zien ineenstorten?" DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Mr. Th. Muller Massis iehrijft aan het Hbld. Mij trof het bericht dat mr. Bourlier te's- Gravenhage namens den heer Blok, commis- saris van politie te Culemborg, bij den Raad van Toezicht en Discipline der Orde van Ad- vocaten te Arnhem een klacht had ingediend tegen mr. H. H. Roobol, advocaat te Arnhem, ter zake van diens gestie als verdediger in de Culenuborgsche moordzaak. Maar vooral want in eenige besohouwing over de klacht zelve en den grond daarvan zal ik natuurlijk niet treden trof mij dat in die klacht sprake is van een opzet om den persoon van den heer Blok zooveel mogelijk, met behulp van Otto de Beus en diens consorten uit Culemborg, te beleedigen en te treffen. Waar ik het vorig jaar de eer had voor de Rechtbank te Tiel als verdediger van Otto de Beus op te treden toen deze, op klachte van den heer Blok, wegens beleediging vervolgd werd, spreekt het van zelf dat ik met meer dan gewone belangste!- ling de verslagen der thans voor het Hof te Arnhem behandelde rechtszaak heb gevolgd Zonder eenige conclusie te willen trekken mag ik toch zeggen dat het thans gehouden getuigenverhoor geen afbreuk heeft gedaan aan de destijds, mede ter motiveering der straf een geldboete in het vonnis der Recht bank opgenomen overweging dat de Beus bij het schrijven zijner arfikelen blijkbaar te got- der trouw was geweest. Daarom acht ik het noodeloos grievend en krenkend voor mijr, client dat in bedoelde klacht, waaraan rucht- baarheid is gegeven, zijn naam en optreden op eene dergelijke wijze worden gememoreerd en stel ik er bijzonder prijs op hierbij nog- maals in het openbaar te verklaren dat ik steeds overtuigd blijf dat de Beus bij1 zijn op treden en sdhrijlven al moge die ortvoor- zichtig en zelfs in strijd met de wet zijn ge weest toch het belang van zijne stad en medeburgers ten doel had. Deze overtuiging, door de kennismaking met den persoon van de Beus ontstaan, door de destijds gehoorde getuigen en andere personen bevestigd1, is na thet lezen der verslagen der gehouden zittin- gen te Arnhem niet verzwakt geworden. Ik betreur ten slotte dat de zaak de Beus niet na de moordzaak is behandeld kunnen worden Dan zou de appreciate van zijn optreden al- licht vollediger geweest zijn. De fatale en totaal overbodige insinuatie 5n meergenoemde klacht dreef mij tot uiting van het bovenstaande. Waar de tegenpartij zich niet houdt aan het „la cause est jugee, abstenons nous d'y revenir", mocht ik niet zwijgen. UIT OTERLEEK. Zondag 2 October was het den dag van de Onderlingen Wedstrijd voor de Gymnastiek Vereeniging „Turn lust"-, in het lokaal van den heer A. van Ham. 's Morgens om <3K uur werd begonnen met een feestje voor de aspiranten, met den daaraan verbonden wedsrtijd met hindernis- sen, waarvoor door de vereeniging mooie prijsjes ter beschikking waren gesteld. Het eerst waren de kleintjes (meisjes en jongens beneden de 10 jaar) aan de beurt, en die kregen na afloop ieder een prijsje. Daaraa kwamen de meisjes v. 10 tot 13 jaar. lste prijs M. Dekker, 2de prijs G. Zijp, 3de prijs A. Klinkhamer en 4<ie prijs G. Heinis; de overigen kregen alien een mooi spelden- kussen als troostprijs. Toen de jongens van 10 tot 13 jaar: lste prijs Jb. Dekker; 2de prijs C. Boeder, 3de prijs K. Covers en 4de prijs P. Korver en de anderen een vulpotlood als troostprijs. Tot slot kregen alien nog een paar reepjes en daarmee was het voor de kleineren gedaan en trokken ze met een blij gezicht huiswaarts. Om 1 uur's middags begon de wedstrijd voor de lste, 2de en 3de graad turnsters en turners, waar voor de wisselmedailles ge- werkt moest worden. Ze kwamen deze keer in't bezit van de volgende personen: Da mes lste graad. Mej. A. Bas; 2de graad mej. B. Kooij. Heeren lste graad. A. Leewangh, (die deze medaille tevens als eigendom mag beschouwen, aangezien hij die tweemaal ach- ter elkander heeft gewonnen). 2de gftaad: J. Zijp en 3de graad J. de Wit. Na afloop wer- den de medailles uitgereikt. De voorzitter danktte de aanwezigen voor hun belangstel- ling, de juryleden voor hun taak, dien zij vrijwillig en belangeloos op zich hadden ge- nomen en de leden voor hun werk, dat zij in dezen nriddag weer hebben laten zien, dat, als het er op aan komt, wij altijd voor verras- singen koinen te etaan, gezien het aantal punten dat is behaald. Om 5 uur was alles afgeloopen en van 7 tot 12 konden de jongenlui nog een dansje gaan halen en zoo wacliten wii maar weer bt de uitvoering te geven bij net 5-jarig be- itaan van „Turnlu«t" op 13 en 17 Novem ber as. 'IT HEILOo, De „ueifemokvereenigirig Heiloo" hield Maandagavcnd vergadering in het cafe van de heer Admiraal. De voorzitter J. L. Groot opende de verga dering, heette alien welkom en hield een in- leiding over hetgeen is gepasseerd en wat we dienen te doen wil de vereeniging op peil blij- ven. Gememoreerd werd het succes op de Kring Keuring op 18 Augustus en bij het bezien van de andere vereenigingen valt hier veel te doen. In verband hiermede werd medegedeeld dat de prijsuitreiking van de kring keuring Zater- dag a.s. te Alkmaar zal plaats hebben. De voorzitter deelde mede dat hij de beste delcbok uit geheel West-Friesland had laten aankoopen welke te Houwert was gestatio- neerd, de heer D. Wit Cz. te Berkhout, contro- leur van de bond, had hem daarbij zijn zeer gewaardeerden diensten verleend, de afstam- ming was ook van de beste en het melkgehalte van de moeder was 5.13 Zonder twijfel is dit voor een jonge vereeniging een groot offer, doch we moeten vooruit. Hieraan werd goed- keuring verleend onder dank aan de voor zitter, Het dekgeld vormde een punt va.n uitvoeri- ge gedachtenwisseling, doch men besloot om het dekgeld voor leden en niet-leden gelijk te laten, n.l. 0.50 voor de eersten en f 0.40 voor de 2e geit. De heer H. de Vries* Westerweg, bleek wederom bereidt om de bok te huisvesten en als stamboekhouder te fungeeren. De voorzitter bracht hem daarvoor dank, te meer hij het bijna voor niets doet en alles correct geregeld is. Op de niet minder bekende wijze zorgde de voorzitter gratis voor kostvoer. (Applaus.) Subsidie van de L. E. T. T. alhier. De sub- sidie vormde een punt van bespreking, het bleek dat er tusschen de respectievelijke pen- ningmeesters een meeningsverschil bestaat. Getracht zal worden deze op te lossen en werd besloten om een conferentie met het be- stuur aan te vragen. Nog werd besloten de behaalde prijzen op de keuring niet persoonlijk te verdeelen doch het bedrag in de kas te storten. Uit de rekening en verantwoording van de penningmeester blijkt een voordeeling saldo van 24.30, die moet echter onder reserve worden aangenomen, daar wij bij de oprich- ting gratis een dekbok van de Provincialen bond hebben ontvangen, nu zullen we moeten betalen en komen dan voor een belangrijk na- deeling saldo. Bij de rondvraag werden huishoudelijke zaken besproken, waarna de sluiting. UIT SCHAGEN. Uitslag der paardenkeuring op 3 Oct.: 1. Veulens warmbloed: 1st pr. Jb. Vel he Petten, 2e pr. C. Mulder te Wieringen, 3e pr. C. Mulder te Wieringen. 2. Veufens koudbloed: le pr. N. D. Kaan te Wimngerwaard, 2e pr. H. van Hoorn te Wieringerwaard, 3e pr. N. D. Kaan te Wie- ringerwaard. 3. 1K-jarige paarden (warmbloed): le pr. Jb. Broersma te Lutjewinkel, 2e pr. N. P. Kruijer te Burgerbrug, 3e pr. J. Slakker te Koegras. 4. IK-jarige paarden (koudblo-ed): le pr N. D. Kaan te Wieringerwaard, 2e pr. G H Geerlings en A. P. Polder, 3e pr. J. Poppen te Wieringen. 5. 2K-jarige paarden (warmbloed)1: le pr. F. A. Melchior te Winkel, 2e pr. Burger te 't Zand, 3e pr. H. K. Koster te Wieringer waard. 6. 3-jarige paarden (warmbloed): le pr. H Koeman te Wognum, 2e pr. D. Marees Keinsmerbrug, 3e pr. A. Marees te Schagen 7. 4-j. en oudere paarden (warmbloed): le pr. K. Reijne te Barslngerhorn, 2e pr. Jac, de Wit te Burgerbrug, 3e pr. P. de Boer te H. Hugowaard. De heer J. Muntjewerf Pz., waehtgelder bij de Nederlandschie Spoorwegen te Oude- sluis, is benoeond bij den buitendienst, aan het station Anna-Paulowna. UIT 'T ZAND. - Alhier had Zaterdag een motor-ongeluk plaats, waarvan tot gevolg den dood is ge- plaats, waarvan het gevolg den dood is ge weest. Een duo-rijder is over den kop ge stagen en bewusteloos opgenomen. Men heeft den jongen man, afkomstig van Zaandijk, opgenomen en naar 'het R.-K. zie- kenhuis te Schagen gebracht, waar hij Zon dag is overleden. UIT O'UDKARSPiEL. 'Mj De raad vergaderde Maandagavond. V Ingekomen waren: a. Verslag van de malariabestrijding door de bevolking in Noordholland over 1926. b. Kasverificatie bij den administrateur van het electrisch bedrijf te Waarlandl op 19 dezer en bij den gem.-ontvanger op 26 Sept. Aanwezig in overeenstemming met de boeken resp745.32 en 866.54. c. Bericht dat het personeel, benoemd voor het geven van voortgezet onderwijs aan de school te Dirkshorn, die benoeming heeft aangenomen. d. Benoeming van den heer J. de Groot tot plaatsvervangend burgemeester. Verder was ingekomen een verzoek van het R. K. Sehoolbestuur te Waarland om subsidie voor de bewaarschool en een ver zoek van het R. K. fanfarecorps te Waar land om subsidie en gebruik van een school- lokaal. Deze stukken waren pas ingekomen en daarom door B. en W. nog niet behandeld. Voor rekening van de gemeente is D. de Geus in het zifekenhuis opgenomen. Daarop volgdfe behandteling der begroo- ting. Algemeene beschouwing wenschte niemand te houden. Vooraf werdeni de volgende verzoeken In behandeling genomen: Behandeling begrootingen voor 1928. Tegelijikertijd zullen in behandeling wor den gebracht de in de vorige vergaderingen aangchouden verzoekschriften van: a. A. van Dijfc om verhooging van jaar- wedde. Door B. en W. werd voorgeateld met in- gang van 1 Jan. 1928 een verhooging toe te kennen van f 100. Het voorstd wera goad- gekeurd en de post gebracht op 700. b. De Noorahoil. Ver. het witte Krubom een bijdh-age ki de kosten van de ontwnet- timgscfienstten van een cent per inwonere D>or B. m W- %;erd vJ^^«estel<l «"'eoals over 1927, 'n bijdrage te verleenen van 20. Aldua \^erd besloten. c. De Commissie voor de malariabestrij ding door dte bevolking, om subsidie. Door B. en W. werd voorgesteld 15 toe te kennen evenals over 1927. d. De aid. Harenkarspet van de Noordh. Ver. het Witte Kruis om de subsidie voor cie .wijkverpleging te spitsen in 800— voor wijkverpleging en 400 voor de bestrijding van de tuberculose. B. en W. stelden voor aan dat verzoek te" voldoen. De raad ging daarmede accoord. e. De muziekvereeniging St. Hildegardus te Tuitjenhorni om de subsidie aan die vereeni ging toe te kennen te verhoogen tot 100. B. en W. stelden voor de subsidie voor die vereeniging St. Hildegardus te verhoogen tot 50 en die van de muziekvereeniging „On- der Ons" op 30 te handhaven aangezien laatstgemelde vereeniging blijkens het ad'res aan een aktie tot verhooging van subsidie met het oog op de uitkomtsen van de gehou den fancy-fair niet wenschte mede te doen. Het in a tinea 2 genoemde was een voorstel van de meerderheid van B. en W. De minderheid wilde 50 toestaan, d'och de meerderheid wilde geen ongevraage sub sidie verleenen. Wethouder de Groot, als minderheid, ver- moedde dat de fancy fair voor de instand'- houding van. „Ondter Ons" noodzakelijk was. Ze zullen wellicht kieschheidshalVe het verzoek niet gedaan hebben doch de meeste vereenigingen lijden aan bloedarmoede. Vroeger hebben we van de 60 subsidie er 30 afgenomen voor St. Hillegardus. T'hans kunnen we dit feit herstellen. De heer Francis deelde namens de meer derheid der begrootingscommissie mede, dat het subsidie uit symipat'hie moet geschieden, doch niet afhamkelijk moet zijn van de kas der vereeniging. 0» de heer de Vries sprak in denzel'fden geest en ook de heer Doodeman sloot zich er bij aan. De voorzitter deelde mede dat de schulden der vereeniging weg zijn en ze nu goed in hun instrumenten zitten. Als het werkelijk noodig wordt, was spre- ker niet tegen verhoogde subsidie. Ook andere vereenigingen hebben onze sympathie, hoewel ze financieel niet gesteund worden. In stemming gebracht werd bet meerder- heidsvoorstel van B. en W. met 5 tegen 2 stemmen verworpen. Voor stemden de heeren Dekker en Bakker. Het voorstel van de minderheid om beide vereenigingen 50 te geven werd daarna met 5 tegen 2 stemmen aangenomen. f. Van de R. K. Militaire vereeniging te Amersfoort om een subsidie van 16 voor die exploitatie van een R. K. dilitair tehuis al- daar. B. en W. stelden voor op d'at verzoek af- wijzend te heschikken. Aldus werd besloten. Eindelijk stelden B. en W. voor de jaar- wedde van den veldwachter J. Homan te ver hoogen met 100 en alsdan in te trekken de tot dusver betaalde belooning voor buitenge- wone politiediensten en aan die verhooging 'terugwerkende kracht toe te kennen vanaf l Juli 1927. De raad ging daarmede accoord- Uit het rapport van de commissie bleek dat de commissie bezwaar maakte tegen de post onderhoud dokterswoning groot f 400. De zaak was daar sinds kort grondig na- gezien. De voorzitter lichtte dat puint nader toe, waaruit bleek dat dte post door den opzichter geraamd was, dioch nog niet door B. en W. beoordteeld was. Als het ni'et noodig was werd het niet uitgevoerd. Dan kwam het an- dtere afvallers ten goede. De zaak werd als regel in het voorjaar nagegaan. Zonder verdtere besprekingen werd de begrooting goedgekeurd met een ontvangst en uitgaaf van 58928.93, met een sluitpost van 1234.81. De kapifaaldienst werd goedgekeurd met een ontvangst en uitgaaf van 31000. De hoofdel. omslag was geraamd op 21000. (Wordt vervolgd.) HOOGHEEMRAADSCHAP NOGRD- HOLLANDS NOORDERKWARTIER. In de dd. 1 October te Hoorn gehouden al gemeene vergadering van de Federatie Hel- der van den Vrijzinnig-Democratischen Bond werden voor de op 25 October te houden ver- kiezing van Hoofdingelanden en Hoofdinge- landen-plaatsvervanger voor het Hoogheem- raadsch#p Noordhollands-Noorderkwartier candidaat gesteld: Voor het district Hoorn: J. Best Nzn., Purmerend, Hoofdingeland; j. J. de Boer, Assendelft, Hoofdingeland plaatsvervanger. Voor het district Hoorn: J Bast Nzn Berkhout, Hoofdingeland; P. Pluister, Nieu- we Niedorp, Hoofchngeland-plaatsvervanger. Voor het district Helder: G. van der Sluys, Schagerbrug; P. J. Waiboer, Anna Paulowna. EEN PLAATSELIJK COMlTe VOOR DE OPENBARE SCHOOL. Ingevolge een uitnoodiging van de afdee- ling Alkmaar van den Bond van Ned. On- derwijzers kwamen gisteravond in de Unie een veertigtal dames en heeren bijeen, met het doel om hier op te richten een comite tot bescherming van het openbaar lager onder wijs. Zooals de voorzitter der vergadering, de heer Kooij, in ,zijn inleiding zeide, was het te vreezen, dat, nu de meerderheid van den gemeenteraad, het bekende elftal, zich ver- eenigd heeft op een program van bezuiniging en het college van B. en W. uit die meer derheid is voortgekomen, ook wel weer het openbaar lager onderwijs het object van be zuiniging zal worden. Gezien het -feit, dat reeds bij de begroo ting voor 1927 verschillende bezuinigingen werden voorgesteld, als: opheffing van het vervolgonderwijs, opheffing van de Ulo- school voor meisjes, kon worden verwacht, dta de raadsmeerderheid deze ten vorigen jare teruggenomen voorstellen wel opnieuw zal tanceeren. En wat het program nog meer bevat weet men niet. Er is dus reden om de volgende vier jaren verschillende aanvallen op ons openbaar onderwijs te duchten Daarom achtte de afdeelicg van den Bond de oprichting van een comite, dat zoo noo- di* iDtreaan w- parens een zeer groot deel der Alkmaarsche ourgers, noodzakelijk en had zij zich tot 14 organisaties en de ouder- commissies der verschillende scholen ge- wendt om zich op deze vergadering te doen vertegenwoordigen. Aanwezig waren vertegenwoordigers van het Nederl. Onderwijzers-Genootschap, Volksonderwijs, de Vrijheidsbond, de Vrijz.- Dem. Bond, de S. D. A. P., de Vereeniging van Staatsburgeressen, de Alkmaarsche Be- stuurdersbond, de Soc.-Dem. Vrouwenclub, het Plaatselijk Arbeidssecretariaat, het In- stituut voor Arbeidsontwikkeling, de Bond van Ned. Onderwijzers en van 10 ouder- commissies. Bij de gevoerde besprekingen bleek de ver gadering unaniem de meening van de uit- noodigende organisatie te deelen en ver- klaarde Zij zich voor de oprichting van het bedoelde comite, daarbij echter nadrukkelijk vaststellende, dat daarin geenszins mag worden gezien een uiting van wantrouwen in het beleid van den burgemeester, die thans in het college zich heeft belast metde zaken van het onderwijs. Het comite bedoelt alleen zoo mogelijk de aanvallen op het openbaar lager onder wijs, die men van de op het bezuinigings- program vereenigde raadsmeerderheid ducht, af te weren. Besloten werd het comite te doen bestaan uit 10 personen en wel uit vertegenwoordi gers van: den Bond van Ned. Onderwijzers, het Ned. Ond.-Genootschap, Volksonder wijs. Vrijheidsbond, Vrijz Dem. Bond, S. D. A. P., Vereeniging van Staatsburgeressen, Alkm. Bestuurdersbond, Plaatselijk Arbeids secretariaat, en de Oudercommissie van de Uloschool voor meisjes. Voor 23 October zal ieder een lid van het comite aanwijzen, behouens goedkeuring hunner ledenvergadering. AMSTERDAMSCHE AARDAP- PELMARKT. AMSTERDAM, 4 Oct. De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 4 ladingen, zijndte 1840 H.L. Gedeeltetijk gecorrigeerd.) T J. HUDIG. f HILVERSUM, 4 Oct. Gister is te Hib versum na een korte ongesteldheid op bijna 87-jarigen leeftijd overleden de heer J. Hu- dig Dzn., oprichter en oud-directeur der koloniale bank. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. VENLO, 4 Oct. Gistermiddag te drie uur zou een luxe-auto, die op weg wa» van den Goltensweg naar den Schoolweg den onbewaakten spoorweg van de lija KeulenLindenach passeeren. Hoewel da wagen met matige vaart reed, was de be stuurder, de koopman G. A. H., toen hij plotseling den trein uit Venlo zag naderen, niet in staat vlug genoeg te stoppen. De auto werd door den trein gegrepen en ge heel vernield. Door den sdiok weraec twee van de drie inzittenden, J v. K. ea G. H., handelaars uit Venlo en Heerlerhew de, in een greppel geslingerd, waaruit zif door den bestuurder, die met den schri® vrij kwam, werden bevrijd. De derde inziti tende, N. H., koopman uit Sittard1, be- kwam inwendige kneuzingen. TRAGISCH ONGELUK. BER'LIJN, 4 Oct. Naar gemeld wordf is te Allahabad in Engelsch-Indie giste- ren een trein in botsing gekomen met een auto met bruiloftsgasten. Het bruidspaar en vijf van de gasten werden gedood en 19 zwaar gewond. DE MUITENDE TROEPEN IN MEXICO. NEW-YORK, 4 Oct. Volgens de laat- ste berichten uit Vera Cruz hebben reeds hevige gevechten plaats gehad tusschen de regeeringstroepen en de muiters. Aan beide zijden namen vliegtuigen aan den strijd deel. De muiters zouden reeds geheel verslagen zijn. In Mexico-City heerscht volkomen rust In de straten wordt gepatrouilleerd. r V Vorige Koers I PROLONGATIE vorige koers 3f pCt., heden 3f pCt WISSELKOERSEN AMSTERDAM Londen Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel 4* 1,9 f iI H. S. ILUCI b - ALH.VA.1V. (Ontvangen per draadlooze telefoon). Koers van heden te STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. BANK4NSTELL1NGEN. KoL Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. lOOu Resc. 1NDUSTR. OND. B1NNENL. Centr. Suiker Aand. Holl Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. m A. B. C. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Glocilampen Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. CULTUUR MAATSCH. H. V. A. Java Cultuur Cult VorstenL Dito actions Poerworedjo 1 MIJNBOUW. Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber i Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheenvaart Unie Stoomvaart Mij. Nederland Paketvaart Oude Boot Holl. Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd Lloyd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref. TABAKKEN. Oostkust i Oude Deli Senembah Deli Batavia AMERIKA. Southern Rails - Union Pacific Wabash I. •rff 4s t i f. -s". i f -i. w m I Hi I 1 rix 1 f J V 2891/# 1 4 OSVl6 178Vi« 162 2j8l/t 1021/, 1001/, 103u/le 132'/, 421 545 525% 828 184 133 141 325% 195 3471/, 2 8 223 234 428 207 146'/, 290 141% 293 12% 867/, 84'/, 193% 103% 140 2601/, 484% 500 564% 135 73»/« pl.m. pl.m. pl.m. pl.m. 1.30 1.45 2.— 2.15 289 2891/, 293 184 178% 178 179'/, 179 V, 179% 180 153% 151-5 155 15'.4 239% 239% 238 l/f 236% 1281/, 126-7 12C-30 129 416 414-22 420-1 416-7 5^8 529 529% 829.32 ,832-4 83'% 831% 432-5 436-8 183 345 344| 345i/s 345 2881/, 288-:o 293 290 225 238 235% 432-8 r— 209 146 146% 290 142 291 12'As 88% 85% 85% 194 mm 220 103'/, 140% -mm 260 261 259 4S7 486% ^85 486 5C1 500-3 49^-500 499-5C0 570 569-75 565-70 569 1961/, 74 - Weenen p. Sch. 100 Kopenhagen Stockholm Oslo - - New«York C, •k I I .'j* i* f 9 Italie NIET OFFICIEEL. Vorige koers 12.137/, 59.42 9.78'/, 34.74 48.10 35.20 66.821A 67.15 65.70 2.497/i, Koers op heden 11 uur 12.131%, 59.451/j 9.78% 34.74 48.09 35.20 66.82% 67.12% 65.75 2.49'/, 13.61'/,

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8