Aikmaarsche Courant MARTIN'S VERJODGSKUUR. De papiermand Stadss? iuws FEUILLETON. Hondird Negen en Twlntigste Jaargang, Radio-hoekje No. 234 1927 Woensdag' 5 October. Donderdag 6 October. Hilversum, 1050 M. 12.— Politieberich- fen. 12.352.— Lunchmuziek door het trio D. Groeneveld, viool. P. Jochemse, piano. 3.30—4.30 Uurtje voor wees- en ziekenhui- zen, door mevr. Antoinette van Dijk. 6.— 7 45 Concert door het Klihg-Trio. L. Peere- boom, viool. Miep Kling, cello. Cor Kling, piano. 7.45 Politieberichten. 8.10 Aanslui- ting van het Concertgebouw te Amsterdam. Het Concertgebouw-orkest onder leiding van Pierre Monteux. c.a. 9.— Concert dooi het A. N. R. O.-orkest onder leiding van Nico Treep. Daventry, 1600 M. 11.20 Daventry-kwar- tet en solisten, tenor, sopraan en piano. 1.20 —2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Lezing: Birds in-flocks-The way of Gulla. 3.20 Ves per in de Westminster Abbey. 4.05 Lezing: How to make a girl's school outfit. 4.20 Da- ventry-kwartet. 4.35 Lezing: Engineering and scientific fallacies. 4.50 Daventry-kwar- tet en J. Yates, bariton. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Berichten. 6.40 Dans- muziek. 6.50 Tij-ds., weerbericht. 7.05 Voor padvinders. 7.20 Lezing: New novels. 7.35 Pianosonates van Haydn. 7.45 Sir Oliver Lodge: Jioneers in Astronomy. 8.05 „The ta ming of the shrew", door W. Shakespeare 9.20 Weerbericht en nieuws. 9.35 Lezing: Some personal sketches. 9.50 Nieuwsberich- ten. 9.55 Causerie. Debat over een geschil in de boksbond. 11.20—12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris"1750 At. 10.50 Con cert. 12.502.10 Orkestconcert. 5.055.55 Kinderuurtje. 8.5010.50 Concert. O-rkest- muziek, duetten en solo's. Langenberg, 469 At., Miinster, 242 At. en Dortmund, 283 At. 12.20—1.50 Solistencon- cert. Hoornkwartet. 4.205.20 Orkestcon cert. 7.20 „Der Zigeunerbaron", operette in 3 acten van Joh. Strauss. Daarna dansmu ziek door de Isegliokapel. Konigswusterhausen, 1250 At. 1.50—4.50 Lezingen en lessen. 4.204.50 Concert. 4.50 7-05 Lezingen en lessen. 7.30 „Die Czar- dasfurstin", operette van Kalman. Hamburg, 395 At. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Kamermuziek. 6.15 „Die Hochzeit des Figaro", kom. opera in 4 acten van Mozart. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 At. 5.20—6.20 Kinderuurtje. 8.05 Orkestconceri. 8.3510.35 Galacon- cert. Oostersche muziek en zang. Orkest en Mme. Brelia, zang. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR HOLLAND'S NOORDERKWARTIER. Gisteravond hield de Kamer van Koop handel en Fabrieken een ledenvergadering ten Stadhuize. Afwezig waren de heeren Wa- genaar, Smalz, Offers en Lakeman (alien met kennisgeving) en aanvankelijk de heer Ringers. Bij uitzondering waren er dezen keer belangstellenden, n.l. een tiental make- laars, zulks in verband met een op de agenda voorkomend schrijven van den Ned. Bond van makelaars in vaste goederen. Na opening door den voorzitter, den heer Arntz, die alien welkom heett'e en spe- ciaal den heer Fibbe uit Haarlem, bestuurs- lid van den Ned. Bond van Makelaars in vaste goederen, decide de secretaris mede, dat nog was ingekomen een adres van het gemeentebest'uur van Schoorl met mede deeling van een te houden vergadering in- zake de mogelijkheid van het opnemen van den weg Egmond aan den HoefKamper- duin in het provinciate wegenplan en met verzoek die vergadering bij te wonen. Spr. zei, dat deze vergadering inmiddels reeds Is ge'houden en dat zij is bijgewoond door den voorzitter en de heeren Ringers en de Raat, alsmede door spr. zelf. Hierna kwamen aan de orde de ingekomen stukken. a. Schrijven van den Nederl. Bond van Makelaars in Vaste goederen, hypotheken en assurantien, waarin steun wordt gezocht om te geraken tot een wettelijke regeling van het makelaarsberoep. Dit schrijven werd toegelicht door den heer H. Th. Fibbe, bestuurslid van genoemden bond. Spr. begon met het doel van den Bond uit- een te zetten, o.m. het voorkomen of tegen- gaan van oneerlijke practijkenhet optreden voor de instandhouding, de waardigheid, de rechten en de belangen der makelarij, het in Door Rafael Sabatini. Uit het Engelsch door G M. G. d. W. 60) Plotseling keerde Marius zich om op zij n stoel en zag zijn mocker z?n. „Moet die Florimond terugkomen?" vroeg hij en ofschoon het maar vier wcorden wa res die hij uitspr<A die vier wcorden waren zoo vee.beteekenml door de uitdtukkinc en cen toon waar-op zij werden uitgesproken, cat de beteekenis mec vee! verklaring noodig had. Madame keerde zich tot hem er staards hem aan met onuitsprekelijke verbazing in haar blik niet zoozeer over hetgeen hij meende, als over de beknopth-eid, waarmee die meaning zich uitte. De cynische, spotten- de toon weerk-lonk nog in haar ooren nadat de woorden waren uitgesproken en zij zag hem aan om bevestiging te vragen van de v-olledige b-edoeling. Zij zag den gloed dien de wijn op zijin wang-en had doen ontstaan, het schitteren van zijn oogen en zij merkte den flauwen glumach op om zijn lippen en de cynische voorg-ewende nonchalance waarmee hij den pi wee! en oorknop aanraakte, terwijl hij haar blik beantwoordde. Nu zag zij in haar zoon Bet !n het werk stellen van pogrngen om de makelaardij in onroerend goed wettelijk ge- regeld te zien. Alleen bonafide makelaars worden als lid toegelaten. Hierna lichtte spr. het destijds door den' Bond aan den minister van justitie gezonden adres nader toe. Den nadruk legde spr. erop, dat de wet geen positieve eischen van vakken- nis stelt aan den makelaar, waardoor vrijwel ieder makelaar kan worden, welke toestand geenszins bevrediging kan schenken. In Oos- tenrijk is men ons ten dezen voor: daar moet iemand die makelaar in onroerende goederen wil worden, een daarvoor ingesteld examen afleggen. Ook de Ned. Bond van makelaars streeft daar naar en hij ondervond daarbij reeds den steun van eenige K. v. K., o.a. die te 'Hoorn. Omdat een wijziging van de wet misschien nog jaren op zich zou kunnen laten wachten, heeft de Bond nu reeds een makelaarscursus opgericht. Om dezen en het diploma waarde te geven, wenscht de Bond dat de Kamers van Koophandel vertegenwoordigd zijn in de examen-commissie. Door dezen maatregel zal, naar de Bond meent, het begin ontstaan van een beteren toestand. De heer Grondsma merkte op, dat deze Kamer steeds adviezen inwint omtrent de betrouwbaarheid enz. van een adspirant- makelaar en dan hare conclusie aan de recht- bank meedeelt. Daardoor worden niet gemak- kelijk minder goed betrouwbare personen beecdigd. Gaat het in andere streken niet zoo? De heer F r i b b e gaf toe, dat in Noord- Holland de toestand no-gal gunstig is, maar het-is toch wel al gebeurd (in Haarlem b.v.) dat ondanks een afwijzend advies toch iemand als makelaar werd beeedigd. De heer S c h e f f e 1 zei dat de rechtbank hier altiid advies vraagt en dat ook opvolgt. Waar dat niet gebeurt, zal men het beste doen d-e rechtbank van de noodzakelijkheid te overtuigen. De heer d e Raat meende, dat de al of niet betrouwbaarheid niet blijkt uit een diplo ma, dat toch alleen betrekking kan hebben op vakkennis. De heer Nobel geloof-de, dat men in groote steden niet gemakkelijk juist kan wor den ingelicht omtrent iemands betrouwbaar heid. Dat kan in kleinere, zooals hier, wel. Maar daarom mcgen we wel het streven naar ontwikkeling der makelaars steunen. De voorzitter was het hier wel mee eens, maar meende toch, dat de Kamers van Koophandel niet in de examencom-missie moeten zitten, opdat zij hunne onpartijdig- heid kunnen bewaren. Na nog eenigen tijd vcortgezette discus- sies werd de beslissing over het verzoek aan- gehouden. b. Schrijven van den heer H. W. Holsmul- ler met dankbetuiging voor zijn benoeming tot ambtenaar bij de Kamer van Koophandel. Voor kennisgeving aangenomen. c. Afschrift van een adres der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Groningen, inzake het ontwerp van wet, regelende den kleinhandel in alcoholhoudende dranken. Als voren. d. Schrijven van de Congres-commissie van het 7e R.K. Middenstands-congres te Tilbur-g op 18 en 19 Oct., met verzoek een verfegenwcordiger .aan te wijzen tot bijwo- ning van bedoeld congres. Als afgevaardigde werd aangewezen de heer Endel, die hiermee genoegen nam. e. Schrijven van het comite van actie tot bestrijding van den verkoop met ca-deaux, betreffende de eerstvolgende vergadering van bedoeld comite. (Aangehouden in de vorige ledenvergadering) De voorzitter herinnerde, dat het hier gaat over de vraag of de actie moet worden voortgezet of gestaakt of wel dat een wette lijk verbod van verkoop met' cadeaux moet worden gevraag-d. De heer K u ij p e r zag alleen heil in wette lijke tusschenkomst. De heer d e Raat meende dat de actie wel succes had gehad. Op wettelijke maatre- gelen is vooreerst nog geen kans, men moet de actie doorvoeren als voorbereiaang van de tusschenkomst van den wetgever. De heer K u ij p e r meende dat de actie al leen bereikt heeft, dat er nu door veel meer firma's cadeaux word-en gegeven dan voor- heen. Wil men dit bestrijden en spr wil dit ook dan is er maar een weg: wettelijk verbod. De heer C o 11 o f was het hiermee eens. De heer Endel geloofde, dat het comite van actie dient te onderzoeken of de verkoop met cadeaux valt onder oneerlijke concurren ce. Zoo ja, dan is wettelijk optreden mogelijk. De voorzitter steunde den heer de Raat. Hij meende dat de actie nog meer in- tensief moet worden gevoerd dan tot dusver en stelde daarom voor een afgevaardigde naar bedoelde vergadering te zenden en de subsidie aan het comite te verhoogen van 25 tot f 50. een man-, gewichtiger dan zij hem ooit ge- -kend had. Een diep stilzwijgen volgde op zijn woorden; de Senecha! gaa-pte hem let- terl-ijk aan, zijn volbloedig aangezicht ver- bleekte eenigszins want hij vermoedde iets van de ware beteekenis van Marius voor- nemen. Eindelij'k was het madame die sprak zee-r zachtjes en met bijna dicht-geknepen ■oogen. „Roep Fortunio" was al wat zij zeide, maar Marius begreep het plan zeer goed, waarvoor zij Fortunio wou laten roepen. Een weinig glimlachend stond hij op, g-ing -naa-r de deur en verzocht zijn page die in de voorkamer slenterde den kapitein te gaan roepen. Toen kwam hij langzaam te- rug, niet naar de plants waar hij aan tafel gezet-en had, maar naar den haard, waar hij zijn gewone houding aannam met zijn- elle- boog op den schoorsteenmantel. Fortunio kwam binnen, netjes gekapt en met een fr-isch gezicht als een kind; zijn le- nig, lang niet onbevallig figuur smakeloos m-ooi gekleed1 in opzichtige fcleeren van ar- moedige stof en nog minderwaardig gewor- den door langdUrig giebrujk en gemorsten wijn. D-e gravin verzocht hem te gaan zitten en eigenhandiig schonk zij een be-ker wijn hem in. Een weinig verbaasd en met al zijn ge wone zelfbeheersching een weinig lomp, deed de kapitein wat hem verzocht werd1 en met een verontschuldigend gezicht nam hij plaats op den stoel dien zij hem aanwees. Hii dronk den wijn die hem was voortge- Dit voorstei wera aangenom-en met zu te- gen 3 stemmen. Tegen heer Coltof, Kuij- per en Griinwald. f Schrijven' van den heer D. H. Grunwa'd betreffende den aanslag in de gem.- en rijks- inkomstenbelasting van zaken, die een zetel in een zekere plaats hebben, dloch waarvan de hoofdzetel elders is gevestigd. Dit schrijven luidde als volgt: „In tal van plaatsen zijn verschillende groote winkels gevestigd van maatschap- pijen, waarvan de winkel'houder in de Gem. en Rijksinkomstenbelasting wordt aangesla- gen, tegen het loon, dat hij geniet, terwijl van de winst, welke dergelijke zaken maken, belasting betaald wordt door den elders wo- nienden eigenaar van dieni winkel. Het -komt mij voor, dat dit een groote onbillijkheid schept tegenover den winkelstand, welke uitsluitend in die plaats gevestigd' is en waar van de eigenaren tegen de zuivere winst, wel ke zij in hun zaken maken, worden aangesla- gen. Zij hebben reedls door de concurrentie, welke de groote zaken hen aandoen, dik- werf minder winst en betalen bovendien be lasting voor den uitwonenden exploitant. Wanneer nu de wet op de inkomstenbelas- ting zoodanig gewijzigd wordt, dat ook de winst welke in dergelijke zaken ieder afzon- derlijk gemaakt wordt, in de plaatselijke in- komstenbelasting kan worden getroffen, dan zou aan deze onbillijkheid een einde worden gemaakt en dragen ook dergelijke winkels naar billijkheid in de plaatselijke lasten mee." De heer G r ii n w a 1 d lichtte het schrijven nader toe, waarbij hij deed uitkomen, dat de winst uit een filiaal naar een andere gemeen- te gaat, ten koste van de plaatselijke winke- liers, die desondanks toch de gemeentelijke lasten mee moeten dragen. De Voorzitter vreesde, dat uit een door den heer Griinwald gewenschte wetswij- ziging zou volgen, dat de eigenaren van een filiaal dubbele belasting zouden krijgen te betalen over hetzelfde inkomen. Bovendien zou zoom veranderde wet practisch alleen de particuliere zaken treffen en niet de vennoot- schappen op aandeelen. Uitvoerig ging de heer G r ii n w a 1 d te gen dit bezwaar in, waarvan hij de geldig- heid ontkende. Aan de discussie namen nog verschillende heeren deel, met als gevolg, dat de heer Griinwald toezegde, in de volgen- de vergadering met een uitgewerkt schema van zijn plan te zullen komen. Punt 5. Mededeeling van de Verkeerscom- misie betreffende het wegenplan van het Rijk en de Provincie. Dit punt moest teruggenomen worden, om dat wegens ziekte van den heer Griinwald, voorzitter der Verkeerscommissie, die verga dering niet was gehouden. De Voorzitter sprak hierover zijn te- leurStelling uit, omdat er zoo'n haast bij is. Hij drong er op aan, dat de bespreking in de Verkeerscommissie zoo mogelijk nog deze week plaats heeft. De heer S c h e f f e 1 zei, dat de vergadering ondanks de ziekte van den heer Griinwald zou zijn doorgegaan, als de heer Smalz, een der andere leaen, aanwezig had kunnen zijn en er geen vacature was geweest. De heer Nobel meende, dat het goed zal zijn, aan Prov. Staten te vragen den weg Egmond aan den Hoef-Kamperduin alsnog in het wegenplan op te nemen. Ook de A. N. W. B. doet dit. De Voorzitter vreesde, dat bij inwil- liging daarvan een ander stuk weg, dat nu geprojecteerd is, moet vervallen met het oog op de beschikbare rijkssubsidie. En welk stuk dan? Wij willen graag alle wegen goed heb ben maar dan toch in de eerste plaats die, welke economische beteekenis voor ons heb ben, en daaronder rekende spr. niet den weg Egmond—Kamperduin. De heer Nobel zei, dat haast gemaakt moet worden. Prov. Staten hebben de zaak heden Dinsdag behandeld en den 14 Oct. valt de beslissing over het provincial wegenplan. Spr. zou daarom aan de Verkeerscommissie willen zien opgedragen dit plan te bespreken en hare wenschen aan de Staten kenbaar te maken, zonder eerst een vergadering van de K. v. K. bijeen te roepen. Dit werd goedgevonden. Ter voorziening in de vacature in de com- missie werd de heer Nobel als lid aange wezen. De heer d e Raat wees nog op het verzoek der Staten om zoo weinig mogelijk verande- ringen in het wegenplan voor te stellen, om de uitvoering niet op de lange baan te schuiven. Punt 6. Uitgegane stukken: a. Schrijven aan den minister van water- staat, waarin aangedrongen wordt op de ver- laging van het porto voor drukwerken. b. Mededeeling dat eervol ontslag is ver- leend aan de adj.-secretaresse, mej. W. Jongens. Voor kennisgeving aangenomen. Na rondvraag volgde sluiting. zet en er heerschte stilzwijgent, totdat Marius ongediuldig werd en de zaak, waarvoor de markiezin voorzichtige woorden zocht rond- uit uitsprak. „Wij hebben je laten halen, Fortunio" zei hij op snoev-enden toon, „om je te vnagen hoeveel geld je vraagt om mijn breeder, den markies van CondliMc den bals af te snijden." De Senechal viel zuchtend achter in zijn stoel. De kapitein trok een rimpel in zijn voorhoofd tuschen de openhartig schijmende, wijd open oogen en keek den jongen man verschri'kt aan. De zaak was geenszins te zwaar voor den sch-etteraar, maar de woor den waarin het hem verzocht werd, waren het bepaald wel. „Mijnheer de CondiMac" zei hij met een dwaze vertooning van waardigheid, ,4k ge- loof dat u den verkeerden man voor hebt. Ik ben soldaat maar geen moordenaar". „Ja zeker" zoo trachtte de markiezin hem te sussen, door zich zelf dadelijk in de bres te werpenzij legde haar lange, slanke hand op het verwelkte groen fhrweel van zijn mouw en zeide: „Wat mijn zoom meent en wat hij zegt, zijn twee heel verschillende dinger^'. „Het zal heel wat van uw vermuft eischen, madame" riep Marius op ruwen toon, „om dat verschil duidelijk te maken-". En toen kuchte de Senechal zenuwachtig en mompelde dat het al last werd en dat hij naar huis moest en hij stond op om te gaan. Maar daar wifde de markjeain niets van we- ten. Zii was votetrekt niet van plan hem nu VERKOOP OKOND AAN DE JULIANA VAN STOLBERGLAAN. B. en W. schrijven in bijlage no. 116: De heer J. C. Keyman, alhier, verzoekt voor zich te mogen koopen een strookje grond gelegen aan de Juliana van Stolb-.rg- iaan, kadastraal bekend gemeente Alkmaar, Sectie F, nr. 2625 (gedj, groot 15 M2. Het gevraagde terrein is op de bij de stukken gevoegde teekening in roode kleur aange- geven. De Comimissie van Bijstand voor het Grondlbedrijf adviseert tot verkoop. Ook wij zijn van meening, dat tegen be- doel-dten verkoop geen bezwaren bestaan en stellen U derhalve voor het volgende besluit te nemeni: De Raad der gemeente Alkmaar; Gezien het verzoek van J. C. Keyman, leeraar aan 1 c Gymnasium alhier, om hem te verkoopen een strookje grond aan de Ju liana van Stolberglaan, deel uitmakende van het kadastrale perceel Sectie F n.r 2625, met een frontbreedte van ongeveer Vt M. en een diepte van ongeveer 30 M., ter grootte van ongeveer 15 M2., zooals dit op de bij dit be sluit behoorende teekening in roode kleur is aangegeven, voor den prijs van 12 per M2; Gelet op de artt. 137 en 194c der gemeen- tewet, zocmede op het voorstei van Burge- meester en Wethouders, opgenomen in bij lage Nr. 116 tot's Raads handelingen en op het Raadsbesluit van 30 Juni 1927, nr. 27; Besluit: aan J. C. Keyman, voornoemd, te verkoopen het bovenomschreven strookje grond, groot ongeveer 15 M2., voor den1 prijs van 12.per M2, onder nader aangege ven voorwaarden. VERBOUWING LOCAL HE IT EN VOOR'M. AMBACHTSSCHOOL. In bijlage no. 118 schrijven B. en W. Het hestuur der afdeeling Alkmaar van d-e Arbeiders-Jeugd-Centrale verzoekt ons de aan de genoemde afdeeling bij onze bes-chik- king van 13 December 1924 tot wederopzeg- ging in gebruik gegeven localiteit in het ge- bouw der vo-ormalige Ambachtsschool aan de Doelenstraat voor rekening dier afdeeling te mogen verbouwen, ten einde die localiteit meer geschikt te maken voor het doel, waar voor zij gebruikt wordt. De afdeeling wenscht alcla-ar te maken een zaal met po dium, een garderobe, een bergplaats en twee kamertjes, een en ander overeenko-mstig de bij het verzoek overgelegde teekening. De Commissie van bijstand voor de open- bare werken, wier oordeel wij over de voor- gen-omen verbouwing ingewonnen hebben, bericht ons, dat zij zich daarmede kan ver- eenigen, mits in de o-p te leggen voorwaarden uitdrukkelijk gestipuleerd wordt, dat de ge- gem-eente te alien tijcfe de beschikking over het gebouw blijlft behouden en de vergunning tot gebruik ook voortaan elk oogenblik op- zegbaar is. Aangezien door de verandering van cie thans bij de afdeeling Alkmaar van de Ar- beiders-Jeugd-Centrale in gebruik zijnde lo caliteit overeenkomstig de gedane aanvraa-g het gebouw der voormalige Ambachtsschool in doelmatigheid niet zal achteruitgaan welke meening gedeeld wordt door de hier- voo-r genoemde Commissie van bijstand zijn wij va noordeel, dat er, met inac-htne- ming van het advies d'er Commissie van bij stand voor de openbare werken, geen be zwaar is, aan> het verzoek der afdeeling te voldoen. Een minderheid van ons College kan zich met deze zienswijze niet ver-eenigen. Zij acht het reeds niet onbedenkelijk, ook met het oog op de aan particuliere zaalverhuurders veroorzaakte concurrentie, dat de gemeente voor deze vereeniging een localiteit beschik- baar stelt. Nu dit intusschen een eenmaal be- staand-e toestand is, ziet zij geen aanleiding zich te verzetten tegen die beschi'kbaarstelling op zich zelf, d'och zij zou in geen geval ver- der willen gaan -en er toe medewerken, dat aan die localiteit nog bovendien veranderin- gen worden aangebrac'ht, die voor den dienst der gemeente niet noodig zijn- en die het zeer waarschijnlijk ma-ken dat de vereeniging nog lan-ger tijd voor hare h-uisvesting de welwil- lenoheid der gemeente zal inroepen. De meerderheid is van oordeel, diat, wat daarvan ook zij, de gemeente zich in elk ge- houdt, op elk oogenblik, waaroip zij d'aartoe val uitdrukkelijk de bevoegdheid voorbe- termen aanwezig acht, het gebruik een einde te do-en nemen. Zij stelt U derhalve voor, ons College te machtigen het verzoek van- de afdeeling Alk maar der A. J. C. in te willigen onder nader door ons College te stellen voorwaarden. TERREIN SPE0L.pl A ATS. B. en W. schrijven in bijlage no. 117: Bij het in Uwe vergadering van 3 Maart 1927 in onze handen om bericht en raad ge- stelde adres van het bestuur der vereeniging D. E. S., gevormd uit de bewoners van de woningen van de vereeniging voor volkshuis- vestinlg Alkmaar", wordt verzocht te willen juist heen te laten gaan Het kon later b 1 ij,- ken d-at het wel goed was als hij deze af- spraak bijwoonde, een conferentie waarin zij hem gaarne wilde betrekken opdat hij aan haar zijde zou staan als medeschuldig aan hetgeen zij van plan was. Zij had daar voor niet veel woorden noodigeen paar woordje-s en een allerliefste blik en het op- roer in zijn hart was tot zwijg-en -gebracht Maar met den kapitein gin-gen haar listen zoo gemakkelijk niet. Hij had geen hoop haar tot vrouw te krijgen, misschien ook geen lust, want hij was -niet een man van zeer groote e-erzucht. En aan den anderen kant hij had een heel slechte lijst van -gedrag, het kon haasit niet sflechter, en al moeht hij dit werkje aanv^arden onder b-escherming van den heer Senechal in ei-gen persoon, bij kon toch niet vooruit weten, hoe ver de macht van den Senechal zou gaan om hem te red den van den galg, als het zoover mocht ko men. Deze gedacbte bracht hij onder woorden. In zulk een zaafoje, dat wist hij; uit ondervin- dittg, hoe meer 'bezwaren hij maakte, hoe beter koop hij eindelijk sloot, en als hij over- gehaald werdl om er zijn nek aan te wagen, dan zou hij goed1 betaald moeten worden. Maar al werd hij in dit geval goed betaald hij was nog fang niet zeker of hij zich zou laten overhafen. „Mijiniheer Fortunio" zei de mariwezin heel zachtjes, „let njet op de woorden van Mari us. Luister naar mij. Zooals ge zeker ge- -boord hebt is de markies van CondiMac in N.V. vh. Herms.Coster&Zn. Voordam C 9 Alkmaar. bevord-eren de tot stand koming van een kin- derspeelplaats nabij de Dahliastraat. Het motief, dat het bestuur van D. E S. hiervoor aanvoert is, dat het terrein tusschen de Dahliastraat en de C. W. Bruinvisstraat ongeschikt zoude zijn voor bouwterreln. In het hierbij overgelegde advies van de Commissie voor het grondbedrijf did. 15 Jun; j.l., komt deze Commissie tot de conclusie: dat bedoeld stuk grond wel degelijk als bouwterrein geschikt is en indien mogelijk als zoodanig moet worden verkocht. Wij onderschrijven deze meening volko- men. Het wil ons bovendien voorkomen, dat het onderwerpelijk terrein door zijn geringe afmeting zich minder goed leent voor een kinderspeelplaats. Naar aanleiding van een en ander stellen wij U voor op het adres der vereeniging D. E. S. afwijzend te beschikken VERTROKKEN PERSONEN. G. van Langen, R.K., liefdezustei, v. Ever- dingenstraat 18, n. Soest. L. Klangwarth, Ev. L., kan-toorbediende, Houttil 20, n. Bus- sum. J. J. Feijen, R.K., Geestcrsingel 56, n. Boxtel. M. A. Donders, R.K., Oudegr 259, n. Hooge Zwaluwe. A. M. C. Buijs R.K., Sliksteeg 10, n. Hooge Zwaluwe. J. C. M. Netten, R.K., Appelsteeg 1, n. Den Bosch. A. Korsloot, N.H., reiziger, Snaar- manslaan 99, n. Haarlem. J. Korsloot, N.H., kaashandelaar, Hoogstraat 12, n. Haarlem. F. C. Wielage, geb. Bianchi, R.K., Laat 149a, n. Eindhoven. C. J. Wie lage, R.K., winkelbediende, Laat 149a, n. Bergen. J. Dekker, R.K., Sandersbuurt 23, n. Mierloo. H. G. Prijn. geb Pureveen, N.H., Noorderkade 6, n. Eindhoven. D. J Geldmaker, N.H., verpleegster, Steijnstraat 45, n. Souburg. A. v. d. Meulen, D.G., Kennemerstraatweg 112, n. Amsterdam. J. Sneekes, R.K., Noorderkade 7, n. St. Michielsgestel. S. Maasdam, N.'H., koop- man, Oudegracht 117, n. Purmerend, W. H. A. Brand, geb. Riphagen, N.H., werkster, Oudegracht 117, n. Purmerend. G. de Wijs, G.K., Houttil 5, n. Rotterdam. C. Wage naar. R.K., chauffeur, Eikelenbergstr. 35a, n. Heiloo. Th. E. J. Cremer, R.K., handelsagent, Kanaalkade 46, n. Amster dam. j. van V-emde, Eikeien-bergstraat 3, n. Leeuwarden. T Zorgman, N.H scheepsb. teekenaar, 2-e Kanaalstraat 8, n. Rotterdam. M. Koldenhof, D.GKenne merstraatweg 129, n. Ned. OostTndie. H. J. Lenting, R.K., smidsknecht, Popelmans- laan 12, n. Oudorp. M. M Schouten. R.K., Hofdijkstraat 7, n. Gulemborg. S. J. S. Balvert, R.K., Krelagestraat.3i9a, n. Oss (N- Brabant). C. J. Harting, N.H., onderwij- z-eres, Pri-ns Hendrikstraat 22, n. Zaandam. A. J. v. Oosferhout, N.H., -on-ducteur N. S., Tuinstraat 41 n. Rotterdam. A. Winterink, pianostemmer, Spoorstraat 84, n. Amsterdam. P. M. Bel, R.K., bakkers- knecht, Magdalenenstraat 7, r., 's-Graven- hage. M. J. Eeltink, R.K., Groot Nieuw- land 74a, n. Hoorn. H. Sterk, N.H., Gas- houderstraat 16, n. Amsterdam. A. C. de Graaf, R.K., Boterstraat 11, n, Beverwijk. C. W. Haan, geb. Wijnberg, R.K Wester- weg 112, n. Amsterdam. J. Elzakkers, R.K., leriing mach. N. S., Grensstraat 12, n. Nijmegen. J. C. Hoi, R.K.. Verdronken- oord 57, n. Amsterdam. H. A. Schier- ma-nn, R.K., winkelbediende, Laat 227, n. La Rochette. Nu wil h-et-geval dat hij ons veel nadeel berokkent 4e reden daarvan doet er nu niet toe. Wij hebben een vriend! noodig om hem uit den weg te ruim-en. Wilt u die vriend zijn?" „Ge zult opmerken" spotte Marius, „welk een ontzettend verschil er bestaat tusschen hetgeen de markiezin bedoelt en mijin rond-e vraag, hoeveel ge hebben moet om mijn broe der zijn hals af te snijden" „Pk zie er geen verschil in, net zooals u zegit" antwoordde Fortunio, met het hoofd in den nek, zijn bruine oogen gebelgd door beleediigde trots, want niemancf voelt zich zoo beleedigd als- hij van een laagheid be- sch-u'ld'igd wordt als een volleerd schurk. „En" voegde hij er bij, „ik g-eef u hetzelfde antwoord madame ik ben geen moorde naar." Zij moest haar toorn bedwingen bij de spottend'e opmerkingen van Marius en maakte een gebaar van schrik met haar wel- sprekende, blanke handen. „Maar wij vragen u niet een moord- rt begaan". „Dan heb ik het verkeerd verstaao" zei hij met een -groote brutatiteit. „Ge hebt het goed gehoord, maar ver keerd begrepen. Er zijn andere manieren om iets dergelijks te doen. Als het alleen maar was iemand zijn hals af -te snijden, waarom zouden we u dan laten roepen? Er zijn man- nen te over in onze bezetting die wij daar voor koradlen gebruiken." (Wordt vervolgd). It meental en aiel bedoelde beropUata voor drukwerk, dat OCR RID ft* (clantea doel toekomens. Ooed oltgevoerd sal het niet too ^auw weggedaan wordea, alt drukwerk, dat een «teebi verzorg* den, elordtgen im» druk maakU Over de resuitatea van aw aankondt- gingen, prospecti, en al uw overlge drukwerken, eult ge tevreden djn. wnn> neer gf) ee laat ge- reed maken bi) de

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5