Ukmaarsche Courant MARTIN'S VEWSKUUR. Radio-hoekje Nonderd Negen en rwtittigstfl laargaag. Vr||ela§: 7 October. KEPI LI,ETON. Xo. 23® 1927 SLUITINGSUUR CAFe'S EN VERMAKELIJKHEDEN. DE BURGEMEESTER van ALKMAAR brengt ter algemeene kennis, dat het slui- lingsuur voor de cafe's, kermis- en verma- kelijkheidsinrichtingen als volgt is bepaald: 7 October 12 nur; 8 October 2 nur en 9 October 12 nur. Zaterdag 8 October. Hilversum, 1050 M. 12.— Politieberich- fen. 12.35—2.— Lunchmuziek door het trio D Groeneveld, viool. A- van Leeuwen, cello. P Jochemse, piano. 2.-4.— Filmmuziek mt de Cinema Royal te Amsterdam. Orkest on- dr leiding van Hugo de Groot. 5.30—7.15 Concert door het A. N. R. O.-orkest onder leiding van Nico Treep. Mies van Haselen, sopraan. Piet Tiggers aan den vleugel. 7.15 7 45 Tuinbouwhalfuurtje, verzorgd door den heer Ch. F. Dix, over: Het verkrijgen ran bloemen in huis en in de kas. 7.45 Poli- tieberichten. 10.30 Nieuwsberichten. 8.10 V A R A.-avond. Het Arbeiders Zangkoor „De Stem" te Utrecht, onder leiding van Hendrik Mthink, Marie Hamel, declamatie Frida Bel nfante, cello. Joh. van Hell, clarinet. Piet riggers, piano. C. van den Lende, bestuurs- Kd van het N. V. V.: In drommen van dui- eenden. 1. Trio, piano, clarinet en cello. 2. Declamatie van Marie Hamel. 3a. Morgen- rood. b. De Rooden roepen. c. Eens!, van Otto van Nobel, koor. 4. Rede van den heer C. v. d. Lende. 5a. De Internationale, Ad. de Geyter. b. De Strijders, Isr. J.Olman. c. Strijdmarsch der arbeiders, Hegeraat. 6. De clamatie. 7. Trio, piano, cello en clarinet. Daventry, 1600 M. 1.20—2.20 Dansmu- ziek. 3.20 Operaconcert. Koor, orkest en so- listen, tenor en bariton. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.50 Tijds., weerbericht. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Lezing: The Nat. Council of Women and its work. 7.35 Piano- sonates van Haydn. 7.45 Lezing: Prospects for the Rugby Football Season. 8.05 Variete. 8.50 Concert in de Royal Albert Hall, onder leiding van Six Landon Ronald. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Voorlezing door Mr. Temple Thurston. 9.50 Nieuwsberichten. 9 55 Vervolg Concert. Gemeenschappelijk zingen. 10.50—12.20 Dansmuziek in het Savoy Hotel. Parijs „Radio-Paris"1750 M. 10.50 Con cert. 12.50—2 10 Orkestconcert. 5.05—5.55 Concert door de Homonyme Jazzband. 8.50 —11 20 Galaconcert van de Parijzer artis- ten. Langenberg, 469 M., Miinster, 242 Al. Dortmund, 283 M. 12.30—1.50 Concert. Or kest en solisten, piano, viool en bas. 4.50 5.50 Orkestconcert. 6.20—7.20 Gedichten in Keulsch dialect. 6.20—7.20 Westfaalsch con cert. H. Probst en F. Schroder, npvellen en gedichten. 7.35 Vroolijke avond. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Kcnigswusterhausen, 1250 M. 11.20 7-05 Lezingen en lessen. 7.50 „Sahara", een reis in hoorbeelden. Daarna „Heiteres von Sling", voorgedrgaen door den schrijver. 9.5011.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 3.35 Concert. Orkest en H. Munk, liedjes b. d. luit. 5.20 Orkestcon cert. 7.20 Miinchener Octoberfeest, onder lei ding van F. Gartz. Maria Einodshofer, K. Piindter en Norag-orkest. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Dansmuzjek. 8 35 Orkestconcert. 9 3510.35 Dansmuziek. T te ghWTtff afkdncfigmg van de vetdrdenmg op de maximum-snelfaeid; d. niededeeiing van den heer F. Groot, dat hij zija benoe- ming tot lid van het burgerlijk armbestuur aanneemt. Alle voor keninisgeving aange- nomen. De Voorzitter bracht in herinnering dat sinds de vorige vexgadering is versche- nen het rapport van de staatscommisste, die had te onderzoeken de financieele verhouding tusschen het rijk en de gemeenten. Er blijkt uit welke tegemoetkoming van het rijk te waehten is. Spr. achtte het niet uitgesloten, dat nog voor 1929 gerekend mag worden op de toezegging, in dit rapport gedlaan. Verbindingsweg Koedijk-Z uidschdrvMJude. Voorts is nog verschienen het rapport io- zake het wegenplan, waarin onder die nieuwe wegen, die in de toekomst zullen worden aangelegd, ook voorkomt een weg van Zuid- scharwoude naar Koedijk. Spr. herinnerde hierbij aani het sink in de Alkm. Crt., waarin Let Statenlid Thomassen de vraag besprak waar die weg zal uitkomen, en meende dat het niet wejischelij'k zal zijn als men daar- voor de brag bij Schooridam of de Vlotbrug aanwijst. Beter achtte spr. 't, ate de weg ongeveer in het midden der gemeente, dus in de omgeving van de halte Noordeinde, zal uitkomen. Als bezwaar tegen dit idee is wel aangevoerd dat op dat punt geen brag over het kanaal ligt, maar spr. meende dat zulks eigenlijk gcen bezwaar is. De afstanid tot beide brag- gen is vrijwel even groot en waar de nieuwe weg toch hoofdzakelijk is bedoeld als een vlugge verbinding van Oost naar West, waarbij men dan toch een eifld langs het kanaal moet, geeft het geen verschil aan wel- ken kant men dan gaat. Zou men wel een brug willen maken, dan ontbreekt toch nog een weg naar de duinen. De 'heer Hart vroeg of het niet wensche- lijik zou zijn te pogen bet daarheen te leiden, dat de nieuwe weg aansluit op het uitbrei- dingsplan van „Goed WonenSpr. meende dat er vroeger ook al plannen hadden be- staan cm tusschen Zuidischarwoudeen Koe dijk een verbinding tot stand te brengen. Overigens meende spr., dat met het pro vinciate plan de bedoeling voorzat om d'en rijksweg te bereiken (d. i. den overkant) er, dan zou bus een brug noodlzakelijk worden. Men zou dan z. i. moeten zien uit te komen bij den weg naar Bergen, omdat daarheen toch de trek is. Wethouder j. V i s s e r zei dat de rijks weg toch ten alien tijde te bereiken is langs de bestaandie bruggen. Het plan, dat de bur- Ppo^ieaoiaai nieuws UIT KOEDIJK. Gemeenteraad. Gistermiddag kwam de raad deze? gc- t cente bijeen. Alle 'eoen waren aanWtr.ii Nadat de burgemeestcr de vergadering me- een welkom aan de heeren had geopend en de notuleu der vorige vergadering onveran- ■derd wanvgoedgek-mrd, deelde de voor zitter mede, dat als plaatsvervangend burgemeester is aangewezen wethouder Jb. Visser en bij afwezigheid van dezen wethou der W. Visser. Ingekomen stukken: a. Versiag van de N.-Hollandsche commissie voor malaria-be- strijding door de bevolking; b. verschillen- de goedkeuringsbesluiten van Ged. Staten; c. Verzoek van Ged. Staten om nog niet over Door Rafael Sabatini. Uit het Engelsch door C. M G. d. W. 62' „En ik de uwe, Fortunio" antwoordde Marius; zijn stem trildie haast van opgewon- denheid. De marikiezin keek de beide mannen beur- teliogs aan alsof zij tegen elkaar opwoog en zich zelf vleide dat Marius geen gevaar zou loopen. Zij deed nog een paar vragen aan haarzoon en aan den kapitein; toen scheen ze voldaan en knikte en raadde ze aan teger bet aanbreken van den dag op weg te gaan. „Om half zeven zal het licht genoeg zijn Ga vooral niet later. En zorg dat ge tegen donker terug zijt. Ik zal in groote spanning ve'rkeeren in dien tijd. Zij schonk den kapitein een glas wijm in en Marius schonk zich zelf in en dronk het glas in een teug uit, De markiezin praatte met Tressan. „Wilt u niet drinken op het succes van het waagstuk. vroeg zij op vleienden toon en zij. keek hem vriendelijk aan. „Ik geloof dat wij veei kans ^hebben spoedig een einde te zien aan onze* moeilijkheden, mijnbeer, en Marius zal eigenaar worden en heer van Cond'iUac en La Vauvrage beide", gemeester naar voren bracht, leek hem het beste. De heer Hart bleef er bij, dat, als Ge provincie blijft bij de bedoeling om den rijks- weg te volgen, onherroepelijk een brag ge- legd moet wordbn. D«e Voorzitter zei, dat het wel de bedoeling is zoo dieht mogelijk bij een brug uit te komen en dat daarom is gerekend op de brag bij Sehoorldam. Maar nu het tracee van den weg nog niet vaststaat, kronen wij misschien daarop nog invloed uitoefenen, om hem te laten uitkomen biji de halte. Dat leek spr. het beste middel om het vraagstuk van het snelverkeer op te lossen. Wethouder W. Visser besprak het ver- lossen uit hun isolement van den Diepsmeer- en Kleimeerpolder door den nieuwen weg. De V o o r z i 11 er zou het wel toejuichen als men aansluiting kon vinden op het uit- breidingsplan, maar vreesde dat zich daarbij weer nieuwe moeilijkheben zullen voordoen. Spr. zou daarom het beste vinden, als beslo- ten kon worden in den d'oor hem aangege- ven geest. De verlangde verbinding zou dan het spoedigst tot standi kunnen komen. Besloten werd een brief aan Ged. Staten te zenden met het -verzoek den beoogden weg te doen uitkomen biji dte halte. e. Verschillende verzoeken om subsidie werdem aangehoudeni tot bijs de behandeling van de begrooting. f. Verzoek van den heer B. van Hesseveld, namens C. Ploeger, om dezen ontslag te ver- leenen als kachelaanmaker van de school, wegens ziekte. Het gevraagde ontslag werd eervol verteend. g. Verzoek van den heer P. van Hesse veld, om ontheffing van de hondenbelastinig, omdat hij voor 1 Jul! zijn bond heeft afge- schaft. Het verzoek werd ingewilligd. h. Idem van den heer T. Aukesi om de- zelfdte redien, Als voren. i. Van B. en W. van Schonrl rekening en verantwoording inzake dien vleeschkeurings- dienst sluitende in ontvangst op 3362.15 en in uitgaaf op f 3359.20, met een batig saldo van f 2.95. Voor kennisgeving aattge- nomen. Punt 3. Voorstel van B. en W. om eenige wijzigingen van administratieven aard aan te brengen in de begrooting. Goed^ekeurd. Punt 4. Voorstel van B. en W. om de wo oing, thans b'ewoottd door K; de Ruig, te ver- huren aan T. Visser voor 2.30 per week. Goedgekeurd. Punt 5. Voorstel van B. en W. om den bur gemeester te machtigen over te gaan tot openbare verhuring van de gcraeente-lande- rijen op 16 Nov. De gevraagde machtiging werd z. h. s. verteend. Punt 6. Voorstel van B. en W. om T. Visser tijdelijk te benoemen tot kachelaan maker aan de school. De heer Hart vreesde, gezien dien ge- i zondheidstoestand van, Visser, dat deze niet geregeld de taak kan waarnemen. Daarom is het in elk geval nog al voorzichtig diat tijdelijke benoemiing wordt voorgesteld Weth. J. Visser had dezelfde bezwaren en meende dat het niet aaogaat om Visser voor vast te benoemen. De Voorzitter erkende de bezwaren, hoewel hij meende te mogen opmerken, dat de benoeming voor het gezin een iiiikomst zou zijn. Spr. stelde da.3rom voor het punt aan te houden en B. en W. te machtigen een voorlcopige voorziening te treffen. Werd goedgevonden. Punt 7. Adres van de muziekvereeniging „Au.rora" verzoekende om de subsidie te ver- hoogen tot 212. De voorzitter zei, dat het stuk nog maar pas was ingekomen. B. en W. zouden het willen aanhouden, omdat bet toch de bedoeling was, de verhoogimg te doen ingaan op 1 Jan. 1928. In de eerstvolgend'e vergadering zouden B. en W. dan prae-ad- vies geven. Aldus besloten. De toestand van het onderivifo. Punt S. Schrijven van de leden Hart en Mulder met verzoek omi aan B. en W. vra gen te mogen stellpi over het onderwi;s; zulks naar aanleiding van een bericht in de Allan Ct. Het gevraagde verlof werd ver teend. Dit bericht luidde als volgt: „Onze correspondent schrijft ons: Ik heb mij' gewend tot de commissie van toezicht op het lager onderwijs in onze gemeante en- gevraagd naar hun bevin- dingen bij hun bezoek .aan de school op 16 Sept. j.i Het oordeel der commissie was eenparig, onbevredigend. Zij vonden het onderwijs beneden bet middelmatige in de combinatie van de eerste met een ge- deelte van de tweede klas. Ook de volgen- de gecombineerde klassen gaan minder worden, wat men toeschrijft aan het ge- mis der vijfde leerkracht. De geehcte com missie is van oordeel dat het onderwijs achteruit gaat, ofschoon door bet onder- wijspersoneel met ijver wordt gewerkt. De Commissie heeft dienovereenkomstig rapport gezonden aan hat college van B. en W." De heer Hart las het bericht voor en vroeg naar aanleiding daarvan: wat zijn de daarin genoemde bevindingen van B. en W. en hoe denkt het raadslid er over, dat tevens lid is van de commissie van toezicht? Het bericht verwonderde spr. niet, aangc- zien hij de geVolgem van het verminderen van het personeel der school wel had voor- zien. De inspecteur van het lager onderwijs had gezegd, dat de school een van de slecht- ste zou word'en van zijn insipectie. De Voorzitter meende dat uit het nieuwsbericht moet blijken, dat een lid1 der commissie medtedoel'iragen ujt het aan B. en W. ingediendle rapport had verstrekt aan de pers. Aan bedoeld lid was gevraagd of alle leden er over denken zooals in het bericht is gezegd. De waard'e daarvan wordt echter sterk verminderd doordat het bericht niet eensluidend was aan de zinsneden van het rapport. Spr. meende, dat het de vraag is of een commissie van toezicht op het lager onder wijs aan de pers medtedeelmg mag verstrek- ken over een door haar uit te brengen rap port. Hij geloofde dat het niet juist is. Een commissie die sedert 5 maanden niet in de school is gewecst, kan volgens spr, niet zoo'n positieve meenimg naar voren bren'- gen als in het bedoelde rapport is gedaan, waar zij betoogde, dat het onderwijs sinds April zeer verslecbtei'dl zou zijn. Spr. meende, dat de commissie, die groo- tendeels uit leeken bestaat, daartoe niet in staat is. Waar bovendien werd1 beweerd, dat de verstechtering is doorgeg^an tot de hoo- gere klassen, ontzegde hij' voor deze be- wering aan de commissie de bevoegdbeid daartoe. Spr. was van oordeel, dat overigens de zaak geheel behoort tot de competentie van B. en W. De heer S m i t, lid van de commissie, zei dat op 16 Sept. de school is bezocht. Over de hoogere klassen is heelemaal niet gespro- ken. Spr. stond paf over het bericht. De seoretaris der commissie, wien hij er over had gesproken, had ge?egd niet verteld te hebben wat in de krant stond. Onze bevin- ding was, zei spr, dat de juffrouw ver- moeid was, het werken viel haaf moeilij'k En de dikke, dwaze Senechal was ond'er de bekoring van haar prachtige oogen en bracht langzaam zijn beker aan de lippen en dronk op het succes van dit moorddadig plan. Marius stond- stil, hij fronste de wenk- brauwett bij het hooren van den naam La Vauvrage. Hij verkreeg het misschien zooals zijn moeder zei, maar hij zou het liever op een andere manier hebben verkregen. Maar de rimpel tusschen zijn oogen verdween en werd vervangen door een Sardonischen glim- lach. Hij schonk zich zed nog een glas in Toen, zonder een woord verder te spreken draaide hij zich om en ging de kamer uit, een weini'g onvast op de beenen, doch zoo beslist in zijn houding en uiteriijk dat de drie per- sonen hem met groote verbazing aanzagen. HOOFDSTUK XVI. Het o a v e r w a c h t e. Valerie had gesoupeerd in haar noorder torenkamer en om mijnheer de Garnache bet onwaardige te besparen van de bezigheden waarmee hij belast was had zij zei de tafel afgenomen en alles in de aangrenzende kamer gezet, waar het tot den volgenden morgen kon blijvett staan. Toen dat gedaan was en niettegenstaande haar tegenwer- pingen had! Garnache er aan meegeholpen herinnerde de pseudo Battista haar dat het reeds over negenen was en raadde haar aan de toebereideelen te maken voor hum reie. ,,Mijn toebereidselen zijn spoedig ge- maaH" yerzekerde zij met een glimlach. „Ik heb niet meer noodig dan wat ik in mijn mantel kan meenemen." Zij praatten over hun naderende vlucht en lachten samen om de teleurstelling voor de douairiere en haar zoon wanneer zij dien volgenden morgen ontdekten dat het vogeltje gevlogen was. En daarop spraken zij over Vaterie zelve, over haar leven van vroeger op La Vauvrage en later viel het gesprek op Garnache. Zij vroeg hem naar de oorlogen die hij toen hij nog heel jong was had be- leefd en toen over Parijs, die heerlijke stad1, het eenige Paradiijs op aarde naar 'haar voorstelling en over het leven aan het Hof. Aldus brachten zij in aangenaam en inti-em gesprek den tijd! van afwachten door en in dat uur vernamen zij misschien meer van el- kaars leven dan tot nu toe; het geval was geweest Intiem waren zij onwillekeurig eigenHijik dladelijk met elkaar geweest. Hun zonderliinge positie, samen in dien toren te zijn opgesloten1 een onmogelijke positie in iedere andere omstandigheid -— had ge- teid tot een kameraadschappelijken omg'ang, terwijl het verbrouwett op dien man en haar afhankelijkheid van hem, zijn betrouwbaar- heid en zijn vast voornemen haar te toonen dat haar vertrouwen niet misplaatst was, de rest had gedaan. Maar dien avond1 sdhenen zij nader tot elkaar te zijm gekomen en dlat was misSchien de red en dat Vaterie zuchtte e® in haar Iiev° omschuM zonder er iets bijzonders me te he- doelen zeide „Het spilt jnij waari#, mijigheer de Gw- Wat ae gecombineerde klassen betrert. spr. voor zich zou liever een kind in 2 en 3 heb ben dan in 1 en 2. De heer Mulder vreesde, dat de ver stechtering zich tooh ook voortplant over de andere klassen. De heer Sm if deelde nog mee, dat er niet over is gesproken, dat een rapport zou worden ingediend bij B. en W. Alleen heeft de seoretaris gezegd, ontslag te zullen vra- fen, omdat hij geen kind1 meer op school eeft. De heer Groen stelde vast, dat het rap port dus van den seoretaris alleen is. Spr. meende, dat een rapport toch minstens door de meerderheid der commissie moest zijn goedgekeurd. De Voorzitter was het hierraee eens. De heer S m i f gaf te kennen dat wel was afgesproken dat spr. zou zeggen, wat hij nu gezegd heeft. Wethouder W. Visser achtte de com missie niet bevoegd tot het uitspreken van een oordeel als in het rapport neergelegd, gezien het felt, dat zij zoo weinig de school bezoekt. De heer Hart meende, dat het toch zeer wel mogelijk is, dat de commissie consta- teert, dat het onderwijs beneden het middel matige is. Wij hadden dit wel verwacht, zei spr. en als nu leeken het al zoo gauw op merken, is het ook wel erg met de verslech- tering. De vraag is voor ons niet hoe het bericht in de wereld kwam, maar het gaat er over om te constateeren, dat het onder wijs verslediterd is Spr. had ook gesproken met een lid der commissie, n.l. den heer De Waal en deze had hem gezegd, dat alle leden verstechtering van het onderwijs hebben ge constateerd en dat den seoretaris was opge- diragen voor een rapport te zorgen. Ook de heer Smit, die nu wel terugkrabbelt, stelt toch vast, zei spr., dat het onderwijs in de eerste klas slechter is geworden En dit staat toch in het gewraak-e bericht. Spr. zou nu graag een iegenspraak hoo ren van de juistheid van dat bericht en die 'heeft men nog niet kunnen geven Wat denken B. en W. nu t-e doen tegen die verstechtering? Wethouder J. Visser had ook met den heer de Waal gesproken en van dezen ge- hoord, dat de verstechtering zich niet heeft voortgezet tot de hoOgere klassen. De in specteur had ook wel verslecbtering voor- zien, maar geloofde, dat die na een half jaar wel tot staan zou zijn gekomen. Wethouder W. Visser had den indruk, dat de school in Koedijk goed is en dat het hcoid een goed onderwijzer is en herinnerde er aan, dat bet sehoolhoofd destijds, toen de vermindering van het personeel ter sprake kwam, heeft gezegd dat hij zou zorgen voor een zoo hoog mogelijk peil van het onder- wijs. De heer Hart: De verslechtering is toch allereerst te constateeren in de eerste klassen en dat heeft men nu reeds gedaan. De heer Mulder had. gehoopt, dat de mooie school van Koedijk zou zijn bewaard gehleven. Gezien de opwekking van alterlei voor- aanstaande perscnen, van wie spr. een paar citeerde, wekt-e hij op om pal te blijven staan voor goed' onderwijs. Hij kon zich de vrijz.- dem. niet voorsitellen, die niet opkomen voor de belangen van het onderwijs. De Voorzitter zegde toe, dat B. en W. naar bevind van zaken zullen handelen en volkomen objectief de kwestie zullen be- kijken. Begrooting 1928. Punt 9. De heer Groen rapporteerd-e over de begrooting van het Gem. electr. be- dirijf en stelde namens de commissie van onderzoek voor. om haar vast te stellen op de door B. en W. voorgesteld'e bedfagen, onder wijziging van enkele poster:. De sala- rissen van den directeur en den bode achtte de commissie te hoog, zij wilde die zien ge- bracht op resp. 500 en f 175. De heer Hart mericte op, dat de com missie had gemeend, dat de bode met f 125 voldoende beloond was en stelde voor, het salaris op dit bedrag te bepalen. De Voorzitter meende, dat de be doeling zou zijn geweest te verlagen met f 75 en waar het salaris 250 was, zou dat dan nu- 175 moeten word'en. Het voorstel-Hart werd verworpen met 4 tegen 3 stemmen, zoodiat de salarissen wer- dfen bepaald op f 500 en f 175. Namens de commissie, die de. begrooting voor het Burgeriijk Armbestuur had nage- zien, rapporteerde de heer S m i t, dat zij sluit in ontvangst en uitgaven met een be drag van f 9565.39, waarbij is gerekend op den gemeentelijk subsidie van f 4000. De commissie stelde goedkeuring voor. Aldus besloten. De commissie, die de gemeentebegrooting had nageziert, rapporteerde bij monde van den heer Hart. Zij stelde voor, om Oed. Staten te verzoeken, de gemeente Koedijk in een hoogere klasse te brengen ten aanzien van de salarissen van burgemeester, secreta- ris en onfvangei, op grond van het gestegen inwonertal, en tevem om het maximum- verhaal toe te pass en voor pensioensbijdra- gen van ambtenaren, wier salarissen meer bedragen dan f 500. Voorts stelde de commissie eenige wijzi gingen voor, o.a den post werkverschaffing te brengen van 500 op lOOi), brana- bluschmiddelen van 300 op 200 en on- voorziene uitgaven te verlagen met 400. Ten aanzien van te verleenen subsidies stelde de commissie o.a. voor te verleenen: Aan de Volksuniversitett te Alkmaar 10 voor elk-en Koedijker, die er gebruik van maakt; aan de provinciate commissie voor malariabestrijding door de bevolking een cent per inwoner; aan de vei-eeniging „Hefi Witte Kruis" anderhalven cent per inwoner; aan het bestuur der r.-k. school te Oudorp voor den cursus in veirvolgonderwijs f 10 voor elken leerling uit de gemeente Koedijk. Aan de vereeniging Moederschapszorg wenschte de commissie geen subsidie toe te kennen. Ten slotte stelde de commissie voor, de 'begrooting vast te stellen in ontvangsten en uitgaven voor den gewonen dienst op f 65750.6614 en voor den kapitaaldienst op f 10.000. De Voorzitter zei, dat B. en W. zich kunnen vereenigen met de voorgestelde wij zigingen en eveneens met het aan Ged. Staten te rtehten verzoek. Spr. las een ont werp-besluit voor. Zonder hoofdelijke stemming werd dit vast- gesteld en eveneens de. heele begrooting. Na de commissies dank te hebben gebracht voor de aan het nazien der verschillende be- grootingen bestede moeite, sloot de voor zitter de vergadering. UIT OBDAM. Eenige weken terug is een aanvang g®. maakt met de uitbreiding der electrificatle, een omvangrijk werk, in de eerste plaats door verzwaring van het thans bestaande net en verder door de uitbreiking naar Wijk C. over een lengte van eenige kilometers. Het is voor- zien, dat nog deze maand Wijk C. van het electrisch licht zal kunnen profiteeren, terwijl dan ook de electrische overhaal in werking kan worden gesteld. In deze gemeente bestaat nog steeds een IJsclub, welke echter reeds een 10-tal jaren niets meer van zich liet hooren. Het organi- seeren van ijsfeesten werd geheel overgelaten aan het particulier initiatief. Thans schijnt de vereeniging echter uit haar langen winterslaap te zijn ontwaakt en is in een besiuursvergadering besloten het werk weer ter hand te ncmen, waartoe binnen- kort een algemeene vergadering zal worden bijeengeroepen. UIT NIEUWE NIEDORP. Tot penningmeeshr van de vereeniging van burgemeesters en secretarissen in het kanton Schagen is benoemd de heer A. Visser, burgemeester dezer gemeente. UIT OUDE NIEDORP. Dezer dagen heeft de heer Jan Buisman, kantoorhouder der posterijen alhier, zijn 25- jarig jublileum als zoodanig gevierd. De be- langstelling, ook van autoriteiten, was groot. Vele bloemstukken en cadeaux werden hem aangeboden, waaronder namens het personeel van vcorheen en thans, een gouden zegelring. Het was voor den jubilaris een onvergetelijke dag. UIT HE1LOO. Door een der leden van de L. E. T. T. is een voorstel ingediend om de inzending voor den tuinbouw meer tot zijn recht te laden komen. Het zal de bezoekers opgevallen zijn, dat de inzending tuinbouw bijna geheel ver- loopt en dat is verklaarbaar, daar in het be stuur geen enkele tuinbouwer zitting heeft en dus van de zijde van het bestuur geen aanmoediging voor inzertden is te ver- wachten. De voorstelter wil eene commissie van 3 personen benoemen en zoo mogelijk contact met de tuinbouwvereenigingen ter plaatse zoeken. Het is te wenschen, dat het bestuur hierin zijne medewerking zal verleenen. Voor de hier te houden tumbouwwin- terenrsus, waarin o.m. de glascultuur zal worden behandeki hebben zich 17 leeriingen aangemeld. Ook zal een cursus worden ge- houden voor volwssenen en wel in 12 les sen. Ook hiervoor is goede belangstelling, daar zich 15 personen hebben aangemeld. De cursus gaat uit van de L. T. B. (Land- en Tuinbouwbond) en zal worden gegeven door den heer W. Tamis, hoofd der school. Gevonden veorwerpen. Een belastingplaatjeeen vulpen; een buifting; een rijwierbelastingplaatje; een nache, dat er een einde komt aan ons verb'ijf hier boven". Hij was geen fat en hechtte geen- verkeerde beteekenis aan die woorden. Hij lachte tut ant woord en antwoordde: ,,Ik niet, mademoiselle. En ik zal geen rust hebben voordat dit rampzalige kasteel -ten goede mijl of drie achter ons ligt Stil Wat was dat?" Hij stond' dadelijk overeind, met een ge- spannen, heel ernstig gezicht Hij bad ge- makkelijk in ten armstoel gezeten en zijn gordel waar zijn zwaard aan hing over deni rag ran den stoel geworpen. Het slaan van de zware deUr beneden, die tegen den muur aansloeg welke werd! opengeduwd, had gehoord. ,JKan het al tijd zijn7" vroeg mademoiselle. Zij schrikte even we! btvig mi dejnsde even terug. Hij scbu'dde het hoofd. „Onmogelijk" zei hij. „Het is nog niet later dan tien uur. „Gf die dorome Arsen-io moet zich ve-gist hebben Hij zweeg plotseling. „Sbl'!" fluisterde hij, ,4aar komt iemand a&tt" En plotseling begreep 'liij hbe gevaarlijk het was indien hij bij haar in de kamer ge- vonden werd. Dat veroptrastte hem nog meer dan het bezoek zefi, hoe ongewoon dit mocht wezen op dlit uur. Hij begreep d'at hij geen tijidl meer had om naar de waehtkamer te gaan; men zou hem tegftnkomen en dat kon door de mirl^ejzin of haar zoon als die het ««p van be idea waren- ate een haas- tige vlucht en daardoor als een bekentenis van schuld beschouwd worden. Misschien overdreef hij het gevaar; maar hun toestand op Condillac was reeds zoo gevaarlijk dat zij niet® moesten wagen. „Naar uw kamer, mademoiselle" fluisterde hij angstig en hij wees op de deur van haar ander vertrek. „Doe de deur achter u op slot Gauw! Stii!" En met duidelijke gebaren gaf hij haar te kennen zachtje® te loopen. Vlug en stil als een muis sloop zij de kamer uit en deed de deur van haar slaapkamer zachfjes op slot; Garnache had wel gezorgd dat de sleutel goed ingesmeerd was en niet knarste. Toen dit gedaan was haalde hij vrij- .moedtg adem. Daafklonk een voetstap in de waehtkamer. Doodstil zonk bij tteder in den stoel waaruit -hij pas was opgestaan, rustte met zijn hoofd tegen den rug, deed de oogen dicht, zijn mond open en hield zich of hij slicp. De voetstappen na-derden vlug, zij klon- k«n zacht ate de klank van lachte schoentjes; en Garnache vroeg zich af of het de moeder ot.de zoOn jtou zijn- en wat dat late bezoek zou moeten beteekenen. De dent van de voorkamer werd zachtje? opengeduwd de deur stond aan en daar in de evening verscken de slanke ge- daante van Marius, nog in zijn brain flu- welen costuum zooals Garnache hem het Jaatst gezien had. Hij stond -even sttel om in de kamer te kijkcn. Toen Hep hij voort, 'boos Bjttjsta zoo gemakkelijk te zien ligge" f I Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 5