DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Buitenlandsch gemsngd nieuws. Dagelijksch overzicht. Basiteiiland Honaerd negen en twintigste laargang NO 238. tit nnmmer besfaaf nit 2 bladen. nonueru iieg«n c. iwnmyoi* a- Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nttgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkaaar 2franco door bet geheele Rijfe /2.50. Afzonderlijke en bev/ljsnuinmers 5 cents. PRUS DER GEWONE ADVERTENTlfcNi Per rege! /0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaafsnifmte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdrukkerlj v/h HfiRllft 608TBR ft noli Voordam G9. DJ?«cleuri G. H. KRAK. TdeLnr. Adminfefratie 3. Telefoonac. Redactie 33. Hoofdredacteun Tj. ADEMA. MAAHDAG Postgiro 37060. 10 OCTOBER VARIA. De toestand in China. De bur- geroorlog in Mexico. Gespanrten verhouding tusschen Joego-Slavie en Bulgarije. De kwestie Rakowski. Weinig groot, doch veel belangwekkend tiieuws. Sdireven wij Vrijdag j.l., dat het verre van onmogelijk was dat de toestand in China op- nieuw een absolute wending nemen zou, reeds thans stellen de feiten ons in't gelijk. Tsjang Tso Lin heeit plotseling weer eens stevig van zieh afgebeten met het resul- taat dat de troepen der Zuidelijken over een flinken afstand zijn teruggeworpen. Voorloopig is dus waarschijnlijk het telle offensief der Zuidelijken tegen Peking weer tot staan gebracht. Waarschijnlijk Wij wagen ons niet aan al te scherp omlijnde yoorspellingen. Het is thans even goed mogelijk, dat de Zuidelijken opnieuw de overhand zullen krij- gen en door een hevige krachtsinspanning Peking totaal zullen ten val brengen, als dat Tsjang, zijn krachten verzamelend, er in sla- gen zal zich op de been te houden en langza- merhand weer voordeel weten te verkrijgen op zijn- tegenstanders. Afwachten dus maar: met het plotseling en onverwacht succes voor de Noordelijken zullen de krijgsbedrijven wel niet voorgoed tot staan zijn gebracht. Ook in Mexico schijnt het meer en meer een Chineesehe warwinkel te worden. Aanvankelijk luidden de berichten, dat de regeering van Calles den opstand volkomen meester was geworden en alle oproerige ge- neraals of ter dood gebracht of gevangen ge- nomen had. Het schijnt echter, dat het met de sucessen niet zoo heel gunstig staat, want blijkens be richten in ons blad van heden duurt de bur- geroorlog nog voort op een wijze, die zeer zeker ernstig mag worden genoemd. Ook tegenover de katholieken duurt de strijd nog met onverminderde woede voort. Meer en meer schijnt de burgeroorlog zelfs 5t karakter van een godsdienstkrijg aan te nemen! Het is te hoopen, dat aan dezen heilloozen strijd1 zoo spoedig mogelijk een einde komt! De Balkan blijft een eeuwige bron van moeilijkheden, een voortdurend gevaar voor den Europeeschen vrede. Thans zijn het de grensconflicten tusschen Servie en Bulgarije, die den toestand gespan nen doen zijn, zoo zelfs, dat de groote mo- gendheden zich op de hoogte laten houden van de gebeurtenissen, om zoo dat noodig is met den meesten spoed te kunnen ingrijpen. In ons blad van morgen zullen wij uitvoe riger ingaan op het karakter en het ontstaan d'ezer moeilijkheden, die zeer zeker een afzon derlijke beschouwing verdienen. Ten slotte nog de kwestie-Rakowski. In dit conflict schijnt eensklaps een aan- merkelijke verandering te zijn ingetreden, met het gevolg, dat Rakowski ten slotte nog terug zal gaan naar Rusland. Naar uit Moskou wordt gemeld, zou gister- avond door de Sovjets een communique over de Russisdh—Fransche betrekkingen worden gepubliceerd, waarin de Sovjets verklaren, dat deze betrekkingen ondanks den door Frankrijk gestelden eisch, dat de Russische gezant te Parijs, Rakowski, teruggeorepcn zal worden, niet afgebroken worden. Voorts zou de regeering verklaren, dat zij bereid is aan den eisch tot terugroeping gevolg te geven. Echter zouden de Sovjets erop wijzen, dat de arbeid van Rakowski te Parijs zich steeds in hun vertrouwen heeft mogen verheugen en dat hij ondanks deze affaire een rol zal blijven spelen in de Russische buitenlandsche poli tick. Waarschijnlijk zouden de Sovjets nog gis- teravond een nieuw antwoord aan den Fran- schen gezant te Moskou, Herbette, ter hand stellen. Van goedingelichte zij de wordt verklaard, dat Rakowski Woensdag of Donderdag Pa rijs zal verlaten. Voorts verluidt, dat de voor- zitter van het executieve comite der Sovjets, Kalenin, reeds gisteravond het decreet, be- helzende Rakowski's terugroeping, zou on- derteekenen. dreven. De Noordelijken zijn voornemens een a Ige meenentegenaanva 1 te onder- nemen langs den spoorweg Peking Hankou. Intusschen is generaal Tsjang soeng tsjang, de goeverneur van Sjantoeng, voornemens het leger uit Sjaxisi met 60.000 man in de flank aan te vallen. DUITSCHLAND. EEN POLITIEK AVO'NDJE TE WITTENBERGE. 8 zwaar gjewmden; betoogers naar huis gestuurd. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben in het district Wittenherge ernstige ipolitie'ke botsingen plaats gehad, waarbij verscheidene personen zwaar werden ge- wondl Een aantal leden van den „Roter Front- kampferbund" uit Berlijn, aldus cle.Crt., be- stormde laat in den avond een cafe, waar de „Jung-Stahlhelm" een avondje hadl georga- niseerd. Daarbij werd een 19-jarig lid van laatstgenoemdte vereeniging zoo ernstig ge- wond:, dat men voor zijn Feven vreest. Een tweede lid van „Jung-Stahlhelm" moest eveneens met ernstige kwetsuren naar het ziekenhuis worden getransporteerd, terwijtl zes leden der vereeniging zwaar gewond naar hun woning zijn overgebracht. De politic van Wittenherge zag zich ge- noodzaakt, bij het politiepresidium te Berlijn om versterking te verzoeken, die korten tijd daarna in een aantal auto's arriveerde. Alle tegen heden beraamde demonstraties van den „Roter Frontkampferbund" zijn door de politie verboden. De van buiten en in't bijzonder uit Berlijn te Wittenherge per spoor of per auto aankomCnde leden van den communistischen bond werden onmiddellijk weer naar Berlijn teruggezonde Zeven communisten zijn in verband rr gtut.caLccid. Het onciefzcek de politie duurt voort; waarschijnlijk zullen nog meer per sonen worden gearresteerd. FRANKRIJK. DE TANGERKWESTIE. Chamberlain heeft een onderhoud van een uur met Briand gehad. De beide ministers bespraken kwesties, wel ke hun beider landen aangingen en consta- teerden gelijke inzichten. In den loop van't gesprek tusschen Bnanc en Chamberlain heeft de faatste de portee van zijn onderhoud met Primo de Rivera uiteenge- zet. Hij zeide, dat Engeland zich gelukkig zou achten een accoord tusschen Frankrijk en Spanje te kunnen bewerken, maar niet dee! zou nemen aan de onderhandelingen over Tanger. Hij voegde eraan toe, dat er geen sprake van kan zijn, dat Engeland deel zou uitmaken van een viervoudige entente in de Middellandsche Zee, met Italic, Spanje en Griekenland. Briand bracht Chamberlain op de hoogte van de onderhandelingen met Rusland over de terugroeping van Rakowski. Chamberlain prees in zijn verklaringen aan de pers het werk van den Volkenbond en zeide te hopen dat Spanje zijn plaats van actieve samenwerking te Geneve weer zou innemen. CHINA. DE KRIJGSKANS IN CHINA GEKEERD De Noordelijken slaan de troepen uit Sjansi terug. Soean'wa foe her nomen. Men meldt officieel,dat na twee dagen van hcvigen strijd de Nocrdelijke troepen uit Fengtien de troepen uit Sjansi teruggeslagen hebben en Soean 'wa foe hebben hernomen. Zij ontwapenden vijf bataljons en maakter. sen voorraad munitie buit. De Noordelijke troepen bij Pao ting foe hebben de troepen uit Sjansi 20 mijl terugge door generaal Zeligowski, die onlangs den actieven militairen dienst heeft verlaten. Uit Kowno wordt gemeld, dat ter gelegen- heid van den verjaardag van het verlies van Wilna groote rouwbetoogingen zijn gehou- den in geheel Litauen. In tal van vergade- ringen zijn resoluties aangenomen, waarin wordt geprotesteerd tegen „het Poolsche ter- rorisme, dat in de bezette hoofdstad Wilna wordt uitgeoefend tegen Litauers en Litau- sche instellingen." ITALIe. DE ANTI-FASCISTISCHE PR1ESTERS TE UDINE. In Augustus hebben wij melding gemaakt van de aanhouding van mgr. Solisizzo, aeken van Cremona en vier andere priesters, gewe- zen aanhangers van de katholieke volkspartij van dom Sturzo. De priesters werden veroor- deeld tot verbanning voor tijden, wisselende van een tot vier jaar. Zij teekenden hooger beroep aan en kregen vergunning hangende de uitspraak op parool in het bisschoppehjk ixaleis van Udine te verblijven. Thans is in hooger beroep de uitspraak in eerste instantie bevestigd. De priesters zullen dus naar de eilanden gezonden worden. HONGARIJE. DE ACT IE VAN ROTBERMERE. Naar de sorrespondent van „Az Est" uit Londen meldt, heeft Lord Rothermere een brief ontvangen van den president van den unitarischen bond in Amerika, die tevens pre sident is geweest van de gemengde protestant- sche enquete-commissie, die indertijd een on- derzoek ingesteld heeft naar den toestand van de protestantsche kerken in Zevenbergen, waarin Cornish verklaart, dat hem verschil- lende groote bankiers te New York en Boston de verj ng gegeven haddcn, dat t.zoo- lang de onderdnikking der mitidcrhecien in Roemenie aanhiela, dit land geen geld meer zouden leenen. JOEGO-SLAVIe. HET SERVISCH-BULGAARSCH GESCHIL. Naar de Berlijnsche bladen van welinge lichte zijde vernemen, heeft Servie van de Bulgaarsche regeering op korten termijn ant woord verlangd op de vraag welke maatrege- len de Bulgaarsche regeering denkt te nemen om voortaan gebeurtenissen als de jongste aanslagen van de Bulgaarsch-Macedonische comitaasji's te voorkomen. Het Bulgaarsche kabinet heeft Vrijdag dadelijk na de ontvangst van de nota vergaderd. Volgens sommigen zou zij haar besluit tot Zaterdagavond hebben uitgesteld1, volgens anderen ebhter dadelijk een beslissing hebben genomen, daar de ter mijn, door Servie gesteld, reeds gisteravon" af zou loopen. Het lijk van generaal Kowatsjewisji is te Belgrade aangekomen en zal in de kathedraal in staatsie gelegd worden. Men verzekert nu weer, dat nog geen der moordenaars gepakt is. FRANKRIJK EN RUSLAND. Volgens inlichtingen, die de vertegenwoor diger van het Wolff-bureau uit de beste bx'on verkregen heeft, schijnt het gevaar van een breuk van de diplomatieke betrekkingeti tus- schende sowjet-unie en Frankrijk thans uit den weg geruimd. VAN HET PLATTELAND. Te C16ture-en-Saint-du Mene, een gehucht in het arrondissement Loudeac, woont een 37- jarige, rijke boerevrouw, een weduwe, met twee kinderen van 14 en 12 jaar en een knecht. Dorpsgeruchten vertelden, dat de weduwe dezer dagen in het geheim bevallen zou zijn en het kindje verdonkeremaand zou hebben. De gendarmerie ging op onderzoek uit en vond inderdaad in een schuur onder een mesthoop beenderen van pas geboren kinderen, van meer dan een in elk geval. Na deze vondst bekende de boerin, dat zij, sinds zij weduwe is, drie kinderen het leven heeft geschonken, die zij alle drie dadelijk om faals heeft gebracht. De vrouw is in hechtenis ge nomen. f POLEN. HET BEVRIJDINGSFEEST. Het met spanning en niet zonder zekere vrees tegemoet geziene bevrijdingsfeest van den zevenden verjaardag der bezetting van Wilna door den Poolschen generaal Ze ligowski is kalm verloopen. De massa-de- monstaties, aldus de Crt. die te Wilna door alle Poolsche partijen en politieke organisa- ties op touw waren gezet, om te protesteeren tegen de jongste maatregelen die de Litau- sche regeering tegen de minderheden heeft genomen, waren wel is waar druk bezocht, doch maarschalk Pilsoedski en met hem de hedenochtend te Wilna gearriveerde overige leden van het Poolsche kabinet namen er niet aan deel. Pilsoedski nam ook niet deel aan de groote parade, die het hoofdnummer der feestelijkheden vormde; zij werd af genomen De groote mogendheden houden zich op de hoogte. De Matin vemeemt uit Weenen, dat de po litieke betrekkingen tusschen Servie en Bul garije zoo kritiek zijn, dat de groote mogend heden. zich genoopt gezien hebben stappen te ondernemen. De gezanten van Engelatid en Frankrijk te Belgrado moeten afzonderlijk een onderhoud met den Servischen minister van buitenlandsche zaken hebben gehad om ken- nis te nemen van de stappen, die zijn regee ring voornemens is te ondernemen naar aan- leiding van den moord op generaal Kowatsje- witsj. AMERIKA. DE BURGEROORLOG IN MEXICO. Tal van nieuwe amstaties. De Mexicaansche regeering laat nog steeds in de verschillende staten personen ar- resteeren, die er van verdacht worden betrok- ken te zijn geweest bij den opstand1 van de generaals Serrano en Gomez, terwijl ook verdere exeouties zijn voltrokken. De strenge censuur maakt het moei'lijk om geruchten van feiten te onderscheiden, doch wel schijnt vast te staan, dat de federale troepen, hoewel bum vliegers de troepen van Gomez in die bergen van Vera Oruz in een moeilijke positie hebben gebracht, tot dusver nog niet de overhand in dezen staat hebben. De federale regeering heeft de regeering van Vera Cruz geschorst. Senator Abel Rlo- driguez van Chihuahua is tot voorloopig gouverneur van den staat Vera Cruz be- noemd. De opstamdelingen hebben, om de achtervolging door de federale troepen te be- moeilijken, groote schade aangericht aan den spoorweg, welke de beide oceanen met e'lkaar verbind't, tusschen Puebla en Perote. Volgens berichten uit Zacateeas is kolonel Carlos Villanueva ter dood gebracht op de beschuldiiging, dat hij. het gamizien tot mui- terij heeft aangezet. Achttien. der voornaam- ste burgers van San Luis Potosi en alle leden van den gemeenieraad van Tapachula in den staat Chiapas zijn gearresteerd, de burgemeester wist tiidiig naar Guatemala te omtsnaopem „E1 Sol", een te Mexico-City versehijnend blad, meldt, dlat de regeering van plan is, een aantal aanhangers van wijlen president Ca- ranza te arresteeren, waartoe ook behooren Juan Marragan, de gew^zen chef van den generalen staf van Carranza en dliens gewe- zen minister van Buitenlandsche Zaken, Ge neraal Gustavo Salina, de chef van de Mexi caansche luchtvaartafdeeling, is vermomd uit Mexico-City te Laredo in Texas aange komen. Hij verklaarde, in het geheel niet bij het complot betrokken te zijn geweest, doch vreesde voor zijn leven wegens zijn vriend- sc'hap met den onlangs doodgeschoten gene raal Serrano. Een der bladen van Arizona meldt, dat het opperhoofd Matus van de Jaqui-Indianen zich Vrijdag met vierhonderd Indianen heeft overgegeven. Daar dit bericht echter uit offi- ceele Mexcaansche hron komt, kan men met nagaan, of het juist is. Generaal De Lara, diie zich te Los Ange les bevindt, en het hoofd is van de la Huerta- junta, verklaarde dat de opstandige generaal Gomez te Vera Cruz over 30.000 man beschikt. PAPIERFABRIEK INGESTORT. Uit New York wordt gemeld dat te Kimber- ley in de buurt van Appleton in den staat Wisconsin de tweede verdieping van een pa- pierfabriek is ngestort, waardoor de personen, de zich in het lager gelegen gedeelte van de fabriek bevonden, onder de neervallende bal- ken en puin bedolven werden. Er worden nog 16 personen vermist. Onder de arbeiders, die op de hoogere ver diepingen werkzaam waren, brak een pamek uit, zoodat verscheidenen uit de ramen spron- gen om zich te bergen. KORTE BERICHTEN. Bij het opbreken van een straat in Not- tinghill zijn drie menschen door gasvergiiti- ging om het leven gekomen. Een van hen was een politie-agent, die twee werklieden te hulp wilde komen. Nog verscheidene andere men schen raakten bewusteloos, maar kwamen later weer bij. In een chemische fabriek bij Portici stroomde ten gevolge van het barsten van een buis een zoo groote hoeveel'heid zwavelzuur in den meer, dat meer dan een mijl in den omtrek alle vissdhen gedood werden en het vischtuig en alle netten vernield zijn. Stefani spreekt in een telegram uit Rome het gerucht over een verloving van koning Boris van Bulgarije met prinses Giovanna van Italie volstrekt tegen. DE FLUITER. A. Rannah schrijft in het verloren hoekske van Het Laatste Nieuws: „Daar reed te Brussel, van Zuid naar Noord, een tram>, en er zat een fuiter in. „De meneer met den grijzen hoed was on- dergegaan achter het wereldnieuws van zijn dagblad. De dikke dame er is geen tram van Zuid naar Noordl zonder dd_ dikke da me peuterde aan de weerspannigheid van haar handtasch.^ De jonge typiste stak met haar bleek snoetje in een bleeken roman. De conducteur hing evenwichtig tusschen twee bamken. Ik dacht aan mijn grootsche plan- nen om de wereld te redden, het kleine lieve hioekje, dat Vlaanderen beet, er in begrepen. „De fluiter floot. „Hij floot met overtuiging, met fluittalent, met innigheid, met doorzettingsvermogen en met zelfbewustzijn. Hij moest a'llang aan 't fluiten zijn, maar pas aan het Anneesaens- plein werd ik hem gewaar. ,,'t Gebeurt meer, dat metkjvaardige din- gen zich voltrekken in onze onimiddlellijke omgeving en1 wij ze eerst na duur opmerken. Gebeurt het zelfs niet dat lieve wezens u met liefde omgeven en gij 't pas gevoeTt na verloop van dagen en langer? „De fluiter floot. Wij vertrokken van't An- neesensplein met het slot van de wals uit Faust. Op het Fontainasplein stopten wij met Louise. Toen de Beurs in 't verschiet was dook, vurig, Carmen op. De beesten op het De Brouckereplein kregen, evenals wij, een weemoedige fraze uit Herodiade en het Noordstation werd begroot met Lohengrin. „De man achter het bl'ad, de dikke madam, de bledke-typiste, de hangendte conducteur en de wereldreadtende A. Rannah: we keken naar den fluiter; dan keken we naar elkan- der; dan glimlachten we verheven.; dan ke ken we wijs elk voor zich uit. „De fluiter keek naar onbestemde hori- zonten, altoos de oogen eenzelfde richting uit, star en floot. „Waarom floot hi}? „Oefende hij zich voor een circusnummer? Was hij' zoo biff van binmen, dat hij het ful- ten moest? Bouwde hij tusschen hem en het heelal den dijk van zijn rauziek? Was hij de filozoof, die meent dat men den avond aan dien ochtend moet samenf!uiten?_Of dacht hi} aan zijn ideaal en zette hij het in een kapel- leken van klanken? „Aan het Noordstation ben ik uit de ge- floten atmosfeer geti-eden. De tram hobbelde yeirder. Ilk hoorde nog iets, dat mii een vaar wel uit Orpheus leek, en dat werd stukgere- den door een slingering van auto's. „Ik denk nu aan den fluiter terug, met be- wondering: omdat hij zich zoo wist af te zonderen in de kluis van zijn gedachten, de geheele wereld vergat, misschien een berg van verdriet in zich omdlroeg en floot." DE MAN ZONDER GEHEUGEN. Een buitengewoon geval, dat bijna een jaar .ang heel Italie in spanning gehouden heeft, nadert thans zijn definitieve oplossing, de z.g. „Caso di Collegno." Zooals men zich herinneren zal, ging het hier om een man, die zijn geheugen.zoo ver verloren had, dat hij zich zelfs niet kan herin neren, wie hij is. Twee families hebben maan den lang tegen elkander volgehouden, dat de in het sanatorium van Collegno verpleegde hun bloedverwant is: beweerde men, dat de man professor Giulio Canello was, anderzijda hield men daarentegen vol, dat hij de schrij- ver Mario Brunneri zou zijn. Daar volgens alle voorgelegde foto's deze mannen in hun geheele uiterlijk een noodlottige gelijkenis ver- toonen, was het voor de betrokken rechtsge- leerden uiterst moeilijk, de waarheid vast t» stellen. Van verre kwamen allerlei getuigen zelfs een uit Amerika om zoovyel ten gunste van Canella als van Brunneri te ge tuigen, waardoor de verwarring steeds groo- ter werd. Het ergste was echter, dat zoowel signora Canella als mevrouw Brunneri ver- klaarde, dat de man zonder geheugen haar wettige echtgenoot was! Aanvankelijk helde de algemeene meening naar professor Canella over, maar thans schijnen gewichtige feiten voor Brunneri te gelden. Want naar heden verluidt, is het on- derzoekings-proces geeiqdigd met de uit spraak, dat de man in het sanatorium van Collegno, Mario Brunneri is. De acten van. het proces zijn ook reeds door den koninklij- ken procureur-generaal onderteekend, die eveneens van meening is, dat men te doen heeft met den tot verscheidene vrijheidstraffen veroordeelden schrijver Mario Brunneri. De man zonder geheugen heeft evenwel ver klaard, dat hij toch hoogstwaarschijnlijk pro fessor Canella is, alleen kon hij het zich niet heel precies herinneren, daar hij juist alles vergeten is! Prowiii©i^al nieuws UIT HEILOO. Naar we vernemen zal op de boerenhoeve „IJpenstein", aangekocht dooT de St. Jo- zephstichting te Dongen (N.-B.), in het be gin van 1928 een aanvang worden gemaakt met het stichten van een gebouwen-complex. Zijn wij goed ingelicht, dan is aan den ar- chitect Jan Stuijt te 's-Gravenhage opdracht verlend voor het maken van een ontwerp voor een broederhuis en ziekeninrichting an nex kapel en zal later uitvoering worden ge geven aan het bouwen van een inrichting voor rwakzinnigen of zenuwzieken. Ook werd ons medegedecld, dat de ge heele inrichting beheerd zal worden door het Gezelschap van St. Deo. De boerderij, (thans in gebruik bij den heer W. P. Swart), blijft intact, terwijl een gedeelte van het ter- rein beplant zal worden met houtgewas. Door den heer C. Nap is de bouw van een concertzaal gegund aan de heeren Ko men te Uitgeest en Pronk te Limmen. Met de afbraak en den nieuwbouw is reeds heden begonnen. Zondag speelde V. V. IT. I een uitwedstrijid tegen Hollandia III te Hoorn. Heiloo won met 10—0. UIT DE STREEK. Hcewel de aardappelcampagne tot dusver vrij lang voortduurt, blijft de aanvoer tot heden nog ruim 1000 wagons ten achter bij dien van het vorige jaar. UIT BOVENKARSPEL. Bij de gehouden veiling van de Bloembol- lenveilingsvereenigng Wcstfriesland'kon een belangrijk kwantum plantgoed, vooral van Darwins, den prijs van 10 cent per Kg. niet halen, zoodat ongeveer 9000 Kg. onver- kocht bileef. Voor een belangrijk gedeelte zal dit wel vernietigd worden. UIT HOORN. Ds. N. Zwiep te Oostzaan heeft het beroep naar de herv. gemeente alhier aangenomen. De zoogenaamde „Voormarkt", welke en- kele jaren geleden op initiatief van de afdee- ling Hoorn van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw is ingesteld, en zich in toene- menden bloei mag verheugen, zal dit jaar ge houden worden op 19 October a.s. UIT ST. PANCRAS. We vernemen, dat van hier een aantal werklooze arbeiders werk hebben bekomen op Texel, waar men met aardappelrooien een hoog daggeld schijnt te kunnen verdienen. Zondag speelde Vrone I alhier op eigen terrein tegen Hollandia IV van Hoorn. Uit- slag 60 voor de thuisclub. Met gelijk 3 kwamen de reserves thuis van HoogkarsoeL - - AlKMAARSCHE COURANT. mmhhm

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1