Koopt I n woiiing bij JOH. APELDOORN, (ieesterneg S, in prijzen van f 3000.- tot f OOOO.- 11U BinnenSand Alle zoowel Kleine als groole van alle sremakken voorzien. T£jclschi*iften Hypotheek beschikbaar. Stadsnieuws ES BEZOEKf DE OPENBARE LEESZAAl P k< GEVECHT IN EEN TRAM. Op het voorbalcon van een motorwagen van Lijn 7 te Rotterdam welke naar de stad reed over den Westzeedij'k, stonden drie ru- moerige Nederlandsdre zeelui. De kerels igiogen zoo vervaar-lijk te keer, dat de be- stuu-rder hun verzocht zich wat te matigen. De maninen zwegen. De bestuurder reed. iToen eehter de wagen een groote snelheid bad bereikt, grepen de zeelui den bestuur der bij de keel. Er ontstond een worsteling. De tram reed een oogehblik zander dat demand haar bediende. Een in den wagen zittende agent van politie zei den conducteur de deuren naar het voorbalcon te openen, zoodra- hij het rumoer had gehoord en de vechtpartij; had gezien. Nauwebjks waren de deuren vaneen geschover oi de diender buimeld-e terug, door een vuistslag getroffen. De agent lag langu.it in den wagen, maar inniiddel® had de coftdueteur zich van diens gummiistok voorzien en daarmee knuppelde hij de vechtjassen van het balcon de tram /was inmiddels tot stilstand gebracht in de airmen van twee rijwiel-agenten, die net yechtlustige drietal naar het bureau Witte ide Withatraat transport eerde. (WIJZIGING RIJWIELBELASTINGWET Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi- ting van de Rijwielbelastingwet. Aan de memorie van toelichting is het volgende ontleefld: De ervaring heeft geleerd, dat het doen samenvallen van het belastimgjaar der rij- wielbelasting met het kal-emderjaar aanlei- dling tot eenige bezwaren geeft. In de eerste daats zijn de' postkantoren, die met den ver- :oop der rijwielbelastingmerken betast zijn, omstreeks Niuwjaar met werk overladen; verder is 'het voor menigeen moeilijk de be- lasting in den winter op te brengen; ten slotte schept de omstandigheid, dat d'e Han yang van het belastimgjaar niet samenvalt met het begin van het rijseizoen, aan verval- gcher® van rijwielmerken earn gunstige gele genheid tot het in om-loop brengen van val- sche merken. Als begindatum zou 1 Mei kunnen worden gekozen, ware het niet, dat deze datum voor de adimimistratie der belastingen bezwaren meebrachit in verband met de uitreiking van kostelooze belastimgmerken. Om die redenen acht de minister van financien het raadzaam ate datum van aanvang voor het belasting- jaa-r 1 Augustus te nemen. De minister heeft tijdens de openbare be- handeling in de Tweede Kamer van de We- genbelastingwet op 27 en 28 October 1926 toegezegd, dat, zoo de ramimg der autobe- lasting zou worden overschreden door de op- brengst, het surplus in de eerste plaats zou Wiorden gebruikt tot verlaging van de rij- wielbelasting, hetzij in den zin van uitbrei- cing der vTijstelliimgen, hetzij1 in dien van yerl aging van het iarief. Sedert dien is ge- hleken, dat de autobetasting over ean vol be- iastingjaar ruim f 1 mil'lioen meer zal op- Ibrengen dan geraamd was. Daarin heeft de minister van financien aanleiding gevonden allereerst te onderzoeken de mogelijkheid van. een verhooging der inkome.nsgrens, be- ineden welke vrijistelling van de rijwielbe- testing verleend wordt, tot een bedrag van If 2000, zooals in een aires geyraagd! werd. Er komen thans, naar raming, jaarlijks 79,000 aanv-ragen in ter bekomimg van. een ikosteloos merk, waarvan de behandelinig zeer veel werk eischt. Er zijn op een totaal van 1,631,980 aangeslagenen in de rij-ksin- komstenbelasting niet minder dan 1,055,559 pe-rsonen, wier inkomen blijft beneden f2000 .3 jaars. Als men aamneemt, dat daarvan de helf-t hoofden van gezionen zijn, zou de ver hooging der imkomensgrens tot 2000 een uitbreiding meebrengen van het aantal uit te reiiken kostelooze rijwielmerken van 79,000 tot 606,779. Het zou niet te verant- woorden zijn een zoo groote meerdere hoe- veelheid werk te doen verrichten. Ook een verhooging van de grens tot f 1400 is om deze reden niet te aamvaarden. Eveneems ble-ken practische bezwaren te hestaan tege-n uitbreidi-ng der bestaande vrij stelling tot de kinderen van het gezinshoofd dat thans em kosteloos rijwielmerk heeft. De minister is mitsdien thans te rade ge- gaan de verlichting op eenvoudiger wijze aan te brengen en wel door verlaging van het tarief van 3 op 2.50, met behoud der tegenwoord-ige regeling voor kostelooze uit reiking van merken. Deze wijziging is in het ontwerp opgenomen. Voorts is de uitreiking van kostelooze merken uitgebreid. Tot flu toe is uitreiking alleen mogelijk aan een gezinshoofd1; voor- gesteld wordt ze ook mogelij-k te maken aan )en lid van het gezin, indien het gezinshoofc niet voor zijn beroep of bedirijf een rijwie tioodig heeft, doch een lid van het gezin wel De periode van 1 ajmuari 1928 tot en met De periode van 1 Januari 1928 tot en met Bte belastingjaar, dat ingevolge de gewijzig- de wet zal loopen, hetgeen een tijdelijike ver laging van de belasting beteekent NOG EEN GASDIRECTEUR BESCHULDIGD. In de Maandag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Vaals heeft het raads- lid Drielsma een brief voorgelezen van den vroegeren kassier van het gemeentelijk gas- bedirijf, waarin de vroegere directer van di' bedrijf, de heer De Groot, thans te Bever wijk, er van wordt beschuldigd, verschillen de handelingen te hebben gepleegd, waar- door de gemeente zou zijn benadeeld; o. a. zou de heer De Groot gemeentewerklieden ten eigen voordeele hebben laten arbeiden De gemeenteraad besloot, deze kwestie door een afzonderlijke commissie te doen onder zoeken. Een ander lid las hierop een brief voor, afkomstig van den heer Van der Stel. In de- zen brief wordt de vroegere directeur van het gasbedrijf er van beschuldigd, de ge meente te hebben benadeeld door het aan- vaarden van kortingen op aan de gemeente geleverde goederen, welke kortingen ten voordeele van de gemeentekas hadden moe- ten komen. De heer Van der Stel daagde aan het slot van zijn brief den heer De Groot uit, tegen hem een aanklacht wegens laster in te dienen. De gemeenteraad besloot, in verband met dezen brief, de heeren De Groot en Van der Stel te verzoeken, in een speciale bijeenkomst van den raad te verschijnen. Eveneens zul- len d-e leveranciers, die in den brief van den heer Van der Stel worden genoemd, uiige- noodigd worden. Mocht dp heer De Groot niet aan deze uitn-oodiging gevolg geven, dan zou h-et eervol ontslag, dat hem indertijd directeur van het Vaalser gasbedrijf werd verleend, worden ingetrokken. ROTTERDAM LLOYD RAPIDE. Zooals bekend, bestond tot dusver al naar gelang van het uur van aankomst der R.L.- schepen te Marseille de gelegenheid, om de Rotterdam Lloyd Rapide van Marseille te doen vertrekken om 10.5 uur v.m., 3.10 uur n.m. en 9 uur n.m. Het is de directie van den Rotterdamschen Lloyd gelukt nog een vier-dte gelegenheid voor het vertrek van de Rotterdam Lloyd Rapide te scheppen, en wel om 4.45 n.m., welke gele genheid voor het eerst bestaan heeft na aan- komst van het s.s. „Patria", hetwelk 14 Sep tember van Priok is vertrokken en Zaterdag .1. te Marseille aankwam. Zoowel de Fran- sche, Belgische als Nederlandsche spoorweg- autoriteiten hebben hiermede getoond bijzon- der welwillend te staan tegenover deze ver- binding voor de passagiers der R. L.-schepen tusschen Marseille en Nederland. Een ander voordeel, dat de directie van den Rotterdamschen Lloyd mocht bereiken is wel, dat zij gedaan kreeg, dat de postpakket- ten ook met de Rotterdam Lloyd Rapide na-ar Nederland worden vervoerd, waardoor dteze ongeveer een week vroeger dan voorheen aan geadresseerden zullen kunnen worden afge- leverd. Voor den handel vooral, wanneer het monsterzendingen betreft, waarop telegra'- fisch antwoord verwacht wordt, is dit zeer zeker een groot belang. DRAMA IN DE RECHTSZAAL. Gistermidd'ag had zich voor de Utrechtsche recht-bank een zesentwintigjarige Duitscher, electrotechnicus van beroep, te verantwoorden wegens inbraak te Langbroek. Reeds eerder had ihij wegens andere misdrijven terechtge- staan; nij was meermalen uit ziekenhuizen en cellen ontvlucht. Nadat de president hem een verhoor had afgenomen, las hij zijn op schrift gesteide verdediging voor, waarna mr. Tries- senberk hem nog eenige vragen stelde. Zonder aanleiding ontstak de Duitscher in drift, haalde een Gilette-meisje uit zijn vest- zak en trachtte zich de slagader van een zijner polsen door te snijden. Eenige rijksveldwachters wierpen zich op den veraachte, die zich als een waanzinnige verweerde. Bij deze worsteling liep een der brigadiers, die den man het meisje wilde o-nt- nemen, zoedanige wonden op dat hij zich moest laten verbinden. Tenslotte werden den Duitscher de handboeien omgedaan, waarbij niet minder dan zeven man te pas kwamen. Getuigen en publiek waren in-middels in pa- niekstemming weggevlucht. De verdacnte werd zwaar geboeid de rechts- zaal uitgedragen, waarbij hij: de heftigste be- schuldigingen uitte aan het adres van justitie en politie. Later in den middag, toen hij weer tot kalmte was gekomen, werd hij per auto naar het station vervoerd ,om opnieuw naar de strafgevangenis te Scheveningen te wor den overgebracht. SIGARENMAKERSSTAKING GEelNDIGD. Nadat de directie der Sigarenfabriek „Het Gulden Vlies" te Breda had toegestemd in den van werknemerszijde gestelden eisch tot toepassing van het collectief arbeidscontract, eischten de werknemers, dat de firma alle voorgenomen ontslagen zou intrekken. Gister- middag werd er tusschen beid-e partijen on-der voorzitterschap van den Rijksbemiddeiaar een bespreking genouden, waar overeenstemming is bereikt. De arbeiaers-organisaties hebben haar laatsten eisch laten vallen, waartegen- over de directie toezegde, dat het aantal ont slagen zoo klein mogelijk zou zijn. Vandaag worden de werkzaamheden hervat. BRANDEN. Gisterochtend was de 36-jarige P. C. L. J. J., met zijn 19-jarigen bediende J. J. de P. uit de Rusthoflaan, in het achter zijn kappers- winkel aan d-en B-ergweg te Rotterdam ge- iegen kapsalon b.ezig met het reinigen van wa-ssen busten. Met een electrische droog- imr.ichting dxoogde men de kapsels. Een vonk heeft toen een kapsel vlam doen vatten. De busten cn de houten schotten in het kapsalon vatten onmiddellijk vlam. De heer J. trachtte nog met zijn personeel het vuur te stuit-en, maar de vlamm-en vonden gretig voedsel in de licht brandbare artikelen, die in het kapsalon aanwezig waren. Het achter den winkel gelegen gedeelte is geheel uitgebrand. De naastgeiegen ketvken kreeg bra-ndschade en in den winkel en in de woning boven den winkel werd waterschade aangeric'ht. Gistermorgen brak brand uit bij F. Blo-k onder Zegge (N.-B.). De stal, het karhuis, de schuur, de geheele oogst benevens een aantal kippen werden een prooi der vlammen. Het vte kon worden gered. Met eigen midd-elen heeft men het woonhuis kunnen behouden Omtrent de oorzaak van den brand tasf men in het duister. DE TOL TE MUIDEN. Men schrijft aan de Tel.:' De tol te Muiden heeft Zondag j.l. weer een zeer ergerlijke verkeersstoring veroor- zaakt. Van ongeveer 4 uur in den namiddag af vormde zich een file van wachtende auto's, welke in de richting Amsterdam gingen. De tolwachter, die geheel alleen het geld in- zamelde en dit, naar men zeide, ook zoo wil de, kon den stroom van auto's niet afwerken. Dit heeft voor mij en zeer veel collega's een oponthoud van 45 minuten veroorzaakt. Toen ik het smalle bruggetje aan den Oost- kant van Muiden passeerde, stond er een file van wachtende auto's tot de Hakkelaarsbrug! (De afstand van den tol tot de Hakkelaars brug bedraagt 2% tot 3 Kilometer). Men vraagt zich af, hoe het' in 1928 zal gaan tijclende Olympische Spelen. Een her- haling v in hetgeen Zondag geschiedde is dan volstrekt niet denkbeeldig. Algemeen wtrdt gehoopt, dat de minister van Water- staat zeer spoedig den tol opheft. Het is niet alleen een eisch van algemeen belang, maar ook van rechtvaardigheid tegenover den we- genbelastingbetaler. PENSIONEEiRING VAN WET- HOUDERS. De afgetreden Amsterdamsche wethou- ders, de heeren F. M. Wibaut, S. Rodrigues de Miranda en Ed. Polak, hebben hunne aan- vragen om pensioen ingediend. Thans wordt aan den Raad vcorgesteld dit pensioen te bepalen voor de heeren Wibaut en de Mi randa op 4000 en den heer Ed. Polak op 2666,67 per jaar. Deze laatste kan nog niet voor vol pensioen in aanmerking komen, om- dat hij 48 voile maanden wetho-uder is ge- weest en daarvoor 72 maanden ambtsver- vulling wordt vereischt. EEN RIJNSCHIP GEZONKEN, G is ter middag omstreeks half drie is het ongeveer 650 ton metende Rijnschip „Vier Gebroeders", schipper Spoelstra, geladen met ijzer, op de Wester Schelde nabij Wals- oorden, tijdens dikken mist in aanvaring ge- weest met een vermoedelijk Engelsch stoom- schip. De „Vier Gebroeders" zonK onmiddel lijk. De zes opvarenden werden door de sleepboot „Fejo" gered. Het Rijnschip „Jo- hanna", dat door dezelfde sleepboot gesleept werd, kreeg lichte averij. De geredden zijn te Hansweert aan land gebracht. VROUWELIJKE CONDUCTEURS. Binnenkort zal de eenmansbediening der autobussen van de Geld. Trammaatschappij ophouden door de aanstelling van vrouwe- lijke conducteurs. Zij zullen in een keurig ■groen uniform gekleed gaan. Als practised resuiltaat verwacht men, dat de duur van den rit tusschen Arnhecn en Zutphen met ruim 20 minuten kan worden verminderd, zonder dat de rijsnelheid verh-oogd behoeft te wor den, n.l. door minder oponthoud aan de halte- plaatsen. SPREEKLES'SEN VOOR TELEFOON- PERSONEEL. Het ligt in het voornemen de proef, welke genomen wordt met het geven van spreekles- sen aan telefoonpersoneel te Amsterdam, Rot terdam, 's-Gravenhage en Utrecht, nog uit te breiden tot eenige kleinere plaatsen. In te- genstelling met de wijze, welke op deze kan- toren wordt gevolgd n.l. rechtstreeksche lessen aan enkele daarvoor het meest ge- schikt geachte teiefenistes, die op haar beurt het overige p-ersoneel weder onderrichten zal op de kleinere plaatsen de deskundige rechtstreeks het geheele telefoonpersoneel les geven. Het zal van het resultaat dezer prcefne- mingen afhangen, of en in hoeverre aan het nieuwe instituut uitbreiding zal worden gegeven. DIENSTWEIGERING. A. S., uit Amsterdam, werd door den Krijigsraad te 's-Hertogenbosch wegens prin- cipioele dienstweigering veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest en ontslag uit den militairen dienst. EEN GE'OOMP!LICEERDE AANRIJDING. Gisteravon-d omstreeks half 9 heeft achter het Graeme Kerkje te Oegstgeest ten gecom- pliceerde aamrijding .plaats gehad. Uit Lei den reed in d'e richting Haarlem een luxe Citroen-auto, bestu-urd dbor J. M. R., een reiziger uit Vogelenzang, die in gezelscha-p was van den beer P. J. v. E. Beiden verk-eer- den ondter den invloed van s-terken drank. Van de tegenovergestelde richting kwam een- autobus van die maatschappij Brockway. De Citroenauto schuurde langs dd autobus, waardoor eerstgenoemde wagen een wiel verlo-or. Op dirie wiel-en dem weg overstekend, kwam de Citroen vervolgens in botsing met een ForcJwagen, best-uurd dcor wethouder S. S. uit Rijnsburg. Deze reedl achter de auto bus. Hij zag het gevaar aankomen, reden waarom hij zoo goed als stilstondl Een aan- rijdirjg was echter niet te voorkomen. Door de aaiirijding verloor de Citroen nog een wiel, terwijl d'e ca-rosserie van de Forcf e'rn- stig beschadigd werd. Met moeite gelukte het aan omstanders de inzittenden van de Ci- tro&frauto uit den wagen te halen. De be- suurder J. M. R. was aan zijn handen ge- wond, terwijl hij over inwendige pij-nen klaagde. De heer S. S. bekwam nagenoeg geen letsel. Beide inzittenden van dte Citroen auto. zijn naar het politiebureau te Oegst geest overgebracht, waarvandaan zij per auto uit Haarlem zijn weggehaadd. De Citroen-auto was niet verzekerd. KORTE BERICHTEN. Een leerling-wever is in de tapijtfabriek van den heer Peters te Deventer met een mouw van zijn jas tusschen een kamwiel ge- raakt en daardoor ernstig gewond. De arm werd in het ziekenhuis geamputeerd. De heer J. J. Veenstra te Surhuizum (Fr.) vierde Maandag zijn lOlen verjaardag onder groote belangstelling. De heer Veen stra geniet nog een voortreffelijke gezond- heid. Het gerechtshof te 's-Hertogenbosch heeft met bevestiging van het vonnis der rechtbank te Breda A. A., P. A., M. v. S. en W. M. te Zevenbergen van meineed vrijge- sproken. Te Slagharen (O.) is de heer J. N. uit Lutten met zijn fiets in botsing gekomen met een auto, aan de gevolgen waarvan hij is overled-en. Zaterdag 15 October zal de Amster damsche Gemeente-Universitei't haar lOde lustrum vieren. HET HAAGSCH MAANDBLAD. Het Octobernummer van het „Haagsch Maandblad" vangt aan. met een goe-d gedo- cumenteerde b-eschouwing van den Ams-ter- d'amschen redacteur van de N. R. C., D. Kou- wenaar, over „De Amsterdamsche Wethou- derscrisis", waa-rin deze journalist van li-be- r-alem huize tot de conclusie komt, dat de Am sterdamsche wethouderscrisis -n-iet is opge- lost, zooals men in het belang van Amster dam mocht wenschen. Andx. Sternheim schrijft over „De Inter nationale vakbeweging en de Russen". Dr. M. van Blankenstein volgt hierop met een voor Nederla-ndl zeer belangrij-k artikel over Ned-. Iindie -en de Maritime Conferen- ties, waarin hij doet uitkomen, hoe het komt, dat de over het paard getilde Amerikanen- in- de laatste mislukte conferentie te Geneve op •hun plaats werden g-ezet. H. S. M. van Wickevoort Crornmeli-n geeft in een artikel ,,De Achturendag" een his- torisch overzicht van het streven naar ar- 'beidswetgevinig en teekent in dit artikel den achturendag -als de oorlogswinst van de zich doen geldende arb-eidersgr-oepen Mr. J. C. van Over, die op het juristen- congres eein referaat hield over de buwelijks- wetgeving en tot een door hem gewenschte regeling adviseerde, geeft een verhandeling over deze materie. Dr. J. C. van Oss schrijft Jmsectenvergif- ten als producti-efactoren". Jhr. J. C. C. Sandberg over „D.e bevorde- ri.ng der La-nidverhuizing", Dr. W. Martin over „Echte Rembrandts", H. A. Brij.den over „Zuid-Afrikaansche Diamant-en" en C. van Wes-em over „Het Idealisms van Franz Liszt", terwijd het numimer met de derde bijlage van Paul W. Harrison over „Onder de Arabie-ren" wordt be-sloten. Zooals men zie-t, is ook dit nummer waar- lijk actueel. PURMEREND, 12 Oct. 1927. Op de na- jaarsveemarkt werden aangevoerd 2374 stuks runderen. De prijzen waren als volgt: Melk- koeien 225—/ 400; Geldekoeien 150— 320; Pinken f 75230; Oras-kalveren f 5095. De handel was stug. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL- PR1JZEN. AMSTERDAM, 12 Oct. De prijzen wa ren beden onveranderd. Aanvoer 3 lading-en, 1390 H.L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 12 Oct. 1927. Op de he- den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 229 Vette kalveren le kw. 0.96—/ 1.08; 2e kw. 0.80—/ 0.86; 3e kw. 0.70—/ 0.80; per K.G. levend ge- wicht.42 Nuchtere kalveren f 1421; 650 Varkens. Holl. Overz. en Geld, le kw. 79—80 cent; 2e kw. 78—79 cent; vette var kens 7678 cent; per K.G. slachtgewicht; enkele boven noteering. BEGRAFENIS J. G. CORING. Op de algemeene begraafplaats alhier werd gistermiddag het stoffelijk overschot van den heer Corino, oud-bode ten stadhuize, ten grave gedragen. De baar was met een tweetal kransen bedekt, waaronder een van het Gemeentebestuur. Onder de talrijke aanwezigen merkten wij op de wethouders Leesberg, 1 hotnsen en Rin gers, den gemeente-secretaris, de oud-wei- houders Lubbe, Cloeck en Westerhof, den nestor van den Raad, den heer Govers, den gemeente-ontvanger den heer Van der Vegt, den oud-gemeente-ontvanger den heer Vonk, den Directeur van Gemeentewerken, den heer Margadant, den Directeur der Plantsoenen, den heer Hoek, het gewezen raadslid, Mevr. Westerhof en den gewezen stadhuisboae, den 85-jarigen heer Boldering. De Burgemeester, Mr. Wendelaar, en de oud-Secretaris, den heer Donath, alsmede de bode-opvolger van den heer Corino behoor- den tot de door de familie genoodigden. Aan de groeve hield de Burgemeester de volgende toespraak: Het zij mij vergund, aan het graf van den man, die de gemeente trouw gedierid heeft, een enkel woord van oprechte droefenis te spreken. Het wordt mij gemakkelijk ge- maakt dit te doen namens het Gemeentebe stuur, do-ordat rondom deze groeve zijn ge- schaatd alle wethouders, de tegenwoordige en de afgetreden gemeente-secretaris en zoo- veel raadsleden, waaronder enkele ex-raads- leden. Door hunne aanwezigheid hier toonen zij alien hoezesr zij het met mij eens zijn, wanneer ik hier verklaar, dat Corino niet al leen de gemeente 32 jaar goed, trouw en eerlijk gediend heeft, maar dat hij dit gedaan heeft bovendien op een manier, waarmetie hij zich ons aller hoogachting heeft verwor- ven en waarom wij hem gaarne onzen vriend noemden. Hij deed zijn werk goed, onberispelijk en hij deed het bovendien altijd opgewekt en als het kon, met een grapje, zoodat wij het altijtf prettig vonden als hij bij ons kwam om ons een of andere boodschap te brengen of te doen, wat zijn plicht hem gebood. Het is met groote droefenis, dat wij thans van hem af- scheid hebben moeten nemen, nadat de dood hem reeds enkele jaren lang voortdurend be- dreigd had, maar waaraan hij telkens weer met zijn groote vitaliteit en levenslust had weten te ontsnappen, doch waartegen hij het toch dezen keer heeft moeten afleggen. Wij denken met groote smart aan zijn we- duwe, aan wie hij innig verknocht was en die omgekeerd horn zoo zielsvol heeft lief ge had. Haar in de eerste plaats mo?t deze dood op buitengewone wijze hebben getroffen. Wij kunnen helaas niet anders dan de hoop hebben, dat het haar eenigszins mag troos- ten, te weten, dat wij alien, zooals wij hier staan ,in de eerste plaats het Gemeentebe stuur, maar gezien de taliocs velen uit alle lagen der bevolking, geloof ik, dat ik ook na mens hun mag spreken, dat wij alien, zooa's wij hier staan, van hem hebben gehouden en dat het ons moeite gaat kosten, hem te moe ten missen. Een laatste woord van dank aan de we- duwe, dat zij den heer Donath, die zoo lang met hem heeft samengewer'kt, en mij heeft uitgenocdigd cm deze pleehtig-heid van nabij mede te maken. Brave Corino, wij zullen u lang, zeer lang, niet vergeten. Namens de weduwe zegde hierna een fa- milielid hartelijk dank voor de eer, aan den ovcrled-ene bewezen. De- teraardebestelling had cm kwart voor 4 plaats, hoewel 3 uur was aangekondigd. Het weer was gunstig, doch vooral in de zen tijd van het jaar is het wenschelijk, in't belang van de vele wachtenden, dat er naat gestreefd wordt om op den aangegeven tijd ter begraafplaats aanwezig te zijn. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 12 October, Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.6 te Shields en Karlstadl. Laagste barometerstand 760.8 te Vardo. Verwachting (geldig tot den avond van 13 October) Zwakke meest noordelijke tot oostelijken wind, nevelig of betrokken tot licht bewolkt, droog weer, weinig verandering in tempsra- tuur. Bezorgcte vrouw: 0, wat hen ik hlij dat jij het niet was, mannie! Toen ik dat vreeseiijke geratel hoorde, dacht ik vast dat het je auto was die ergens tegenop was gereden. tPassin? Show). LANGESTRAAT 85. In de leeszaal dag- en weekblnden, tijdschriften. Aparte Siudiezaal. DE RADIO-DISTRIBUTIE. Nu blijkens een dezer dagen geplaatste advertentie de aansluiting bij de radio-distri- butie binnenkort weer "opengesteld wordt, zullen ongetwijf-eld velen met belangstelling naar nadere mededeelingen uitzien. Dezer dagen nu is bij de ondernemers een schrijven ingekomen van het Hoofdbestuur der Posterijen en Telegrafie, waarin een be- slissin-g werd gegeven op een verzoek van vele christelijke luistera-ars, om mogelijk if maken niet alleen het station Hilversum, maar ook den eerlang te openen zender te Hui zen te kunnen hooren. In dit schrijven der Posterijen wordt medegedeeld, dat volgens een der nieuwe bepalingen op de distributie, welke eerlang in tie definitieve regeling wor den opgenomen, zegt, dat de houder van een machtiging verplicht is, indien de uitzendin- gen van de omroepst'ations zulks mogelijlc maken, ten minste twee programma's gelijk- tijdig door te geven aan alle aangesloten perceelen, zoodat de aangeslotene uit die pro- gramma's een keuze kan doen. De houder van de machtiging heeft met deze verplich- ting bij den aanleg van de inrichtingen, ge- leidingen, lijnen en aansluitingen rekening te houden. Alle geleidingen worden ter voorkoming van inductie dubbeldraads aangelegd. Reeds thans is men bezig de bestaande aansluitingen te voorzien van een tweede ge leiding, ingevolge bovenstaand voorschrift. De aanleg geschiedt in overleg met der hoofdingenieur der P. en T. te Amsterdam. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijfui- gen te 5.40 uur licht op. Voor rij- en andere voertuievp e&a half uur later. 9

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2