DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. No. 241 Honderd negen en twintigste Jaargang Alxmnoiiientsprjjs bij vooruitbetaling per 3 maanden f 2 Brie yen franco H.Y. Boek- en w iden f 2.ft*, per post f2.50. Bewijsn. 5 ct. Advertentiepr. 25 ct. p. rcgel, grootere letters naar piaatsrultilt^. Handelsdr. v.li. Herms. Coster Zoon, Vo or dam C9, Tel. Administr. No. 3. Itcdactie No. S3. 13 OCTOBER Di< nummer besfaaf nit 2 bladeo. 1927 Direcfenr: G. H. KRAK. Hoofdredadcur Tj. N. ADEMA. mmsasrn DageliJStsch overzicht. VLIEGWOEDE. De vluchten over den Oceaan. Wij zijn dezen zomer onthaald op een schit- ferende reeks vliegtochten over den Oceaan, die alle meer met onverantwoordelijke waag- halzerij gem een hadden, dan met een doel- bewust streven om het luchtvaartverkeer practisch vooruit te brengen. Lindbergh en eenige anderen hebben aan- getoond, dat het mogelijk is cm onder alles- zins gunstige omstandigheden van Amerika naar Europa te vliegen. De talrijke offers, geeischt door de overige pogingen zoowel in oostelijke als westelijke richting, hadden o.i. yoldoende moeten zijn om de overtuiging post te doen vatten, dat bij het huidige tech- nische peil van het vliegwezen het onder minder goede omstandigheden onverant- rwoordelijk is, om een Oceaanvlucht te onder- nemen, dat een dergelijke poging practisch gesproken gelijk staat met poging tot zelf moord. Inderdaad kreeg het er veel van weg, alsof ook onder de aviateurs deze meening ingang had gevonden. Men werd voorzichtiger, keer- de wanneer het weer ongunstig was liever terug en besloot over't algemeen t'e wachten tot met het voorjaar het betere weer zijn hn- tocht had gedaan. Thans zijn een tweetal dames echter eens- klaps weer doende om de noodige beroering te verwekken. Mejuffrouw Ruth Elder, de knappe 23-ja- rige Amerikaansche aviatrice, die door kapi- tein George Haldeman op haar vlucht naar Europa vergezeld wordt, is gisteren bij het vertrek van het vliegveld Roosevelt op Long Island uitgeleide gedaan door enkele belang- stellenden, onder wie zich ook de heeren Co rnell en McArdie, kooplieden uit Wheeling in West Virginia bevonden, die de vlucht fi- nancieel mogelijk hebben gemaakt. Het jonge meisje kuste de beide heeren hartelijk voordat zij plaats nam in den stuurstoel. Toen mejuffrouw Elder een maand gele- den ongeveer op Long Island aankwam, gaf men haar te kennen, dat alleen op veischil- lyende voorwaarden toestemming tot vertrek van de American Girl gegeven zou worden en drong men er op aan, dat zij haar vlucht tot het volgend jaar zou uitstellen, omdat in dit seizoen de weersomstandigheden boven den Atlantischen Oceaan zoo verraderlijk zijn. 'Het onverschrokken meisje lachte de zwart- kiikers uit en zei, dat zij vast besloten was nog dit jaar de poging te wagen. Bij haar vertrek gistermiddag was het weer voor dezen tijd van het jaar nogal goed. Er werden zware mistbanken boven Newfound land gemeld en in het midden van den Oceaan was het stormachtig. De American Girl voert ongeveer 2400 L. benzine en 90 L. olie met zich, wat men vol- doende acht voor een vlucht van ongeveer 4600 mijl, terwijl de afstand, die de vliegers denken af te leggen ongeveer 3600 mijl be- draagt. Het toestel is voorzien van draadlooze en van een pistool voor het afschieten van licht- seinen. De vliegers dragen rubberreddingsgordels, een vlot hebben zij niet aan boord. Als rant- soen hebben zij een half dozijn sandwiches en thermosflesschen met bouillon en koffie mee- genomen. Het vliegtuig is van hetzelfde type als de Sir John Carling, waarmee Tully en Metcalfe in den Atlantischen Oceaan den dood von- den. Het is rood geschilderd. Ruth Elder had pas drie weken geleden haar brevet gehaald De examinator had haar gecomplimenteerd, maar tegen de gevaren van den nu onderno- men tocht gewaarschuwd. Zij zelf toonde zich bij het vertrek vol moed. Tot nu waren haar voorbereidselen niet au serieux geno- men. Tweemaal had ze in een schoonheids- wedstrijd een prijs gewonnen. Ze is gehuwd en haar man keurt den tocht goed. Ze koos het uur van vertrek zoo dat ze niet gelijk Byrd of Lindbergh in den nacht het vlieg veld Le Bourget behoeft te zoeken. Heden- ochtend ongeveer tien uur kon ze aankomen. Bij de opstijging was het weer goed, maar over een afstand van 100 K.M. boven den Oceaan werden de voorwaarden ongunstig geacht. Tegelijkertijd ging het gerucht, dat ook mevrouw Grayson, een nicht van wijlen pre sident Wilson op bet vliegveld Old Orchard in den staat Maine was opgestegen, ten einde te trachten Kopenhagen te bereiken. Achteraf blijkt echter dat rnevr. Grayson, haar voornemen voorloopig heeft uitgesteld en dat dus haar uitlatingen na het vertrek van m-vr. Elder als zou er op den Atlanti schen Oceaan „ruimte genoeg voor twee vrou- wen zijn en roem voor alien" vermoedelijk geheel en al gefingeerd zijn. Inmiddels groeit de bezorgdheid reeds om- trent het lot van mevr. Elder. Op 400 mijl afstand van New York is zij nog gezien door een passeerende mailboot. Daarna heeft men niets meer van haar verno- men, hoewel meer dan twintig schepen dezelf- de route volgden welke ook zij zich had vo:rgesteId. Men vermoedt thans dat ook haar een on- geluk is overkomen Basiteailasisi VOLKENBOND. HET VERBOND VAN VOLKENBONDS- VE'REENIGINGEN EN DE NATIONALE MINDERHEID. De veritaliaansching van de Slo- wenen en Duitschers in Italie. De commissie voor de minderheden uit het Verbond van Volkenbondsvereenigingen heeft den toestand behandeld van de Sloweensche en Duitsche minderheden in Italie en van de niet-mohammedanen te Konstantinopel. Vol- gens verklaringen van Italiaansche afgevaar- digdcn is de regeering te Rome er op uit de minderheden in Italie volkomen te veritaliaan- schen. Giannini, de voorzitter van de Ita- liaansche afvaardiging merkte op, dat Italie juridisch in geen enkel opzicht ten aanzien van de behandeling der minderheden gebon- den is en d'at de positie van deze als een zui- ver binnenlandsch vraagstuk beschouwd moet worden, zoodat immenging van het buiten- land hun positie slechts zou kunnen schaden. De vergadering nam ten slotte een motie aan ten gunste van een billijke en edelmoedige behandeling der minderheden. NOTA VAN LITHAUEN AAN DEN SECRETARIS-GENERAAL VAN DEN VOLKENBOND. Wegens de houding van Polen in het gebied van Wilna. De Lithausche regeering heeft een nota ge- ricbt tot d'en secretaris-generaal van den. Voi- kenbond wegens de handelingen van Polen tegen de Lithausche bewoners in het gebied van Wilna. CHINA. DE ONR'UST IN 'T NOORDEN EN IN 'T ZUIDEN. Een te Peking ontvangen bericht van den zoon van maarschalk Tsjang Tso Lin, opper- bevelhebber van het Mantsjoerijsche leger, meldt, dat d'e overwinntngstijdingen van de noordfelijke legers inderdaad op werkelij'kheid berusten. De zoon van den maarschalk ver- zekert d'at zijn troepen 50 kanonnen, 100 ma- chinegeweren, 10.000 geweren en een groote hoeveelheid munitie op de Sjansi troepen heb ben buitgemaakt. Te Kanton zijn koelies op de werf van de Asiatic Petroleum-Comp. en van aangrenzen- de werven in een gevecht gewikkeld geweest met and'ere koelies die tot de Chineesche vak- vereenigingen behoorden. De rust is hersteld, maar men verwacht nieuwe onlusten. Te Swatow is een Britsch schip, dat gela den werd voor een reis naar Sjanhai, door 2 r 300 ongewapende en ontslagen roode sol daten afgeloopen. Een gewapend'e macht van een Britsch oorlogsschip wist het schip van de aanranders te bevrijden. DUITSCHLAND. DE TROEPENVERMINDERING IN BEZET GEBIED. Ems en Kreuznach worden met ontruimd. Dezer dagen is gemeld, dat in verband met de reductie der troepencontingenten in bezet Duitschland, onder andere pfaatsen ook Bad Ems zou woi'den ontruimd. „De „Koln. Volksztg" pubiceert hiervan een tegenspraak. Naar het blad verneemt zal Bad Ems, even- als Bad Kreuznach, wel vermindering der be- zettingstroepen niet worden ontruimd. Diez an der Lahn daarentegen en Konig- stein in Taurnus zullen weldira hun bezetting zien vertrekken. De ontruimingsmaatregelen. Omtrent de vermindering van de bezet- tingstroepen in het Rijnland wordt gemeld, d'at de stad Idstein geheel door de Engelschen zal worden ontruim-d. Uit Konigstein zullen twee compagnieen worden teruggetrokken terwijl ook uit Wiesba den en Ditzheim troepen zullen vertrekken. In totaal zullen ongeveer duizend man Engcl- sche troepen vertrekken. Van de Belgische troepen vertrekken twee bataljons en wel uit Geldenkirchen en Lin. dern. Het staat nog niet vast, of deze beide plaatsen geheel zullen worden ontruimd. Ook van de Belgische troepen zullen ongeveer dui zend man vertrekken. ENGELAND. SIDNEY LEE'S BOEK OVER EDUARD VII. Kritiek op staatslieden. Van sir Sidney Lee's boek over koning Eduard VII is thans het tweede deel versche- nen. Daar er, toen de schrijver in 1926 stierf, slechts een 5-tal hoofdstukken nagenoeg pers- klaar waren, hebben anderen aan de hand van zijn aanteekeningen het werk voltooid. Uit de door de Engelsche pers gepubliceer- de uittreksels blijkt, dat er in het boek zeer kritisch over vele staatslieden wordt geoor- deeld. Over den koning wordt o.a. gezegd, dat hij op't laatst van zijn leven soms neer- slaehtig en slaperig was, droef stemmende ideeen had en vaak over troonsafstand dacht. Verder vinden wij vermel d, dat Eduard VII niet heel veel met Asquith op had en dat hij zich ook beklaagde over sommige uitlatingen van Lloyd George, o.a. deze „dat de volgen- de verkiezing zou beslissen over de vraag, of het land geregeerd zou worden door dien koning en zijn peers, of door den koning en zijn volk." Ook over sommige uitingen van Churchill was de vorst verstoord. Toen men hem de beooeming van Herbert Gladstone tot gouverneur-generaal van Zuid- Afrika voorstelde, schreef de koning: „Is er geen betere te vinden?" Over een brief, waarin koning Eduard zijn toenmaligen eersten minister Balfour becritiseerde, wcrdt gesproken in een hoofd- stuk handelend over het konin-klijk preroga- tief. In het lagerhuis had Balfour n.l. aa:ige- kondigd, dat een wetsontwerp zou worden in- gediend betreffende afstand van grondge- bied, verband houdend met een overeenkomst met Frankrijk. De vorst kwam hiertegen in verzet, daar slechts de kroon bevcegd was, grondgebied af te staan. Het resultaat der daaropvolgende gedach- tenwisseling was echter, dat het parlement met dit eerste koninklijk prerogatief zijn be- voegdheden zag uitgebreid. In het boek wordt intusschen groote nadruk gelegd op de vredeslievendheid van koning Eduard VII. De Morning Pest" zegt dan ook in een bespreking van het werk: Sir Sidney Lee vernietigt voor altijd de legende, dat het doel der buitenlandsche poli tick van koning Eduard de omsingeling van Duitschland geweest is. Hij streefde naar handhaving van den vrede en zijn ideaal was de vriendschap met Frankrijk en goede be- trekkingen met Duitschland. Het was voor een man met zijn groote kermis van de we- reld onmogelijk, den Duitschen keizer ver- trouwen te schenken. Juist daarom heeft zijn politiek Europa en de wereld gered, toen de groote oorlog uifbrak." De „Manchesiter Guardian" meent, dat de persoonlijke tegehstelling tusschen keizer en koning indertijd tot een gevaar voor den vre de is ui tgegroei d en gel oof t, dat het beter ge weest ware, wanneer koning Eduard wat min der rondreizeit door de hoofdsteden van Europa had gemaakt en zijn minister van buitenlandsche zaken in plaats daarvan meer had gedaan. SPANJE. DE TOESTAND KRITIEK. De correspondent van die „Daily Express" te Madrid is er in geslaagd een beschrijving van den toestand in Spanje aan het scherpe oog van den censor te onttrekken. Een koc- rier heeft zijn kopic naar Bendaye in Frank rijk gebracht, en van daar is ze per post verder verzonden. De journalist zegt, dat te Madrid elkeen in bange verwachting verkeert. Samenzwerhi- gen en tegen-samenzweringen zijn aan de orde van den dag, de arrestaties over het ge- heele land loopen in dfe duizenden en depois van bommen worden in kwistigen overvloed ontdekt. De pers is volslagen gemuilband en mag over de werkelijke toestanden niets ver- tellen. De nationale vergadering, door Primo de Rivera dezer dagen ingesteld, is slechts een sinistere. klucht. Ze vertegenwoordigt vol- strekt niets en de meeste politieke partijen, de groote vakbonden en de pers boycotten haar. Ondanks haar volstrekte nutteloosheid zal ze een heel duur paardje zijn, want elk lid krijgt 24 presentiegeld per bijgewoonde bijeenkomst. Daar er op 250 vergaderingen per jaar wordt gerekend, kan dat dus aardig in de papieren loopen. Primo, die vroeger op het leger steunde, bouwt thans meer en meer op de politie en de gendarmerie, welke hij gestadig uitbreidt en te Madrid als een soort lijfwacht ge- bruikt. Ook aan de grenzen wordt het poli- tiecorps voortdurend versterkt om het bin- nendringen van den dictator vijandige invloe- den te beletten. De populariteit van den koning, die voor- al in net noorden en het centrum vrij groot was, neemt snel af. Dat ligt echter niet aan Z. M., die liever anders wilde, maar naar de pijpen van Primo moet dansen. Aan hen, die hem verwijten zich de bevoegdheden des konings aan te matigen, antwoordt de dicta tor constant: „De republikeinsche partij zoekt een leider en het is zeer wel mogelijk dat ik de eerste president van de eerste Spaansche republiek wordt". Of de correspondent na deze vrijmoedige uiteenzetting nog lang te Madrid zal ver- toeven, lijkf twijfelacntig. RUSLAND. ANG'ST VOOR VOEDSELSCHAARSCHTE. Lange queues voor broodwinkels. De „Times"-correspondent te Riga schrijft: De autoriteiten te Moskou en in andere dkhtbevolkte plaatsen blijven klagen over de onregelmatigheid in de voedselvoorziening. Gedurende de laatste maanden hebben zich toestanden voorgedaan, welke herinnerden aan de eerste jaren der revolutie, toen men, zoo vaak als het bekend werd, dat er voor- raden aangekomen waren, te hoop liep om voedsel. Lange rijen wachtenden te zien is ook nu een heel gewoon iets. Er wordt zwaar gehamsterd, hetgeen de schaarschte nog er- ger doet zijn. Op een bijeenkomst van het presidium van de Moskousche sovjets constateerde men, dat de toestand onlangs erger geworden was; de queues, waarin men tot voor kort hoofdzake- lijk stond te wachten op wit brood, zijn thans ook regelmatig te vinden voor winkels, welke roggebrood, bet voornaamste vol'ksvoedsel, en roggemeel verkoopen. De conference betreur- de het, dat de sovjetorganisaties, aan welke het werk van de voedselvoorziening der centra was toevertrouwd, bewezen hadden niet voor haar taak berekend' te zijn en dat d'e maatrege- len, wellce genomen waren om de markt te regelen, gefaald hadden den toestand te ver- beteren. Er zijn instructies gezonden naar de voornaamste centra om „speciale commissies te vormen om de werklieden een ononderbro- ken voorziening van brood', vleesch, 'boter en suiker te verzekeren". De „Iswestia" constateert, dat het volk niet gelooft, dat er genoeg voedsel is, en „in angst zi't." DE SOVJETS EN HUN BI N'N'ENL A ND'SCHE L E E N'l NG. De arbeiders in het gedrang Volgens berichten uit Riga zijn de herhaal- de oproepen d'er sovjet-leiders tot vrijwillige insdirijving op de binnenlandsche, z.g.n in- dustrialisatie-leening n'iet in staat geweest, de gemoederen der moscovieten in geestdrift te doen ontvlammen, zoodat de communistische ccmite's besloten andere maatregelcn te tref- fen. Deze andere ,,maa.tregelen" bestaan in een verplichte heffing van de loonen der arbeiders. Natuurlijk heeft deze dwang onder de wer- kers ontstemming gewelct, een ontstemming zoo hevig, dat de sovjetheerschers het voor- zichtig oordeelden, naar alle districten de dringende instructie te zenden, niet met die gedwongen heffing door te gaan. Voortaan zullen de comite's niet meer mo- gen ,,eischen," dat de arbeider op de leening inteekent; zij zullen moeten trachten den werkman'te „overtuigen", dat hij al het moge- lijke moet doen, om d'e onderneming te doen slagen Men vreest echter, dat dit „overtuigen" der arbeiders wel in bolschewistischen zin zal ge- schiefen. Intusschen wordt ook het roode leger be- werkt. Unschlicht, de adj unct-conunissaris van oorlog, heeft den troepen een „dagorder" voorgehoud'en, waarin betoogd wordt, dat het succes der leening een „militaire" overwin- ning zou zijn en een geweldige slag, den vij- and, die doende is, den oorlog tegen sovjet- Ruslarid voor te bere'den, toegebracht. On, die militaire overwinning te bevechten moet het leger eensgezind zijn, zegt Unsch licht En daarom heeft hij, gevolg gevend aan dun wc-tisch d'er officieren en soldaten, in hun naam 60.000 obligaties, van 24 roebels elk, voor rekening van het leger genomen De commandanten zullen deze obligaties nu aan de inanschappen trachten kwijt te raken en den .bereidwilligen zekere betalingsfacili- teiten toestaan. JOEGO-SLAVIe. DE ONTSPANNIN'G TUSSCHEN ZUID-SLAVIe EN BULGARIJE. Zoowel te Belgrado als te Sofia heeft ver- standig overleg van overhaaste schreden teruggehouden en het gevaar voor vererge- ring van den toestand mag thans als volko men geweken worden beschouwd. Dit is het gevolg van rechtstreeksche besprekingen in verzoenendfen geest die de Zuid-Slavische ge- zant te Sofia met den Bulgaarschen minister van buitenlandsche zaken heeft gehad. Het is niet over|>odig te constateeren dat Zuid-Sla- vie geen enkele aan tijd' gebonden nota, laat staan een ultimatum aan Bulgarije heeft ge richt en dit heeft te Sofia een uitstekenden in- druk gemaakt.De districten Kustendil en Petri'tsj vormen gezamenlijk het grensgebied, dat volgens de bewering van Servisc'he zijde een uitgangspunt voor de revolutionaire Ma- cedonische actie vormde. De bewaking der grenzen in dat gebied was voor de Bulgaar- sche regeering slechts in beperbte mate moge lijk, omdat Bulgarije niet anders dan een klein beroepsleger heeft. Het afkondigen van den staat van beleg in die districten is op te vatten als een bewijs van den goeden wil der Bulgaarsche regeering. Stellig zal deze maat- regel de goedkeuring wegdragen van he Bul gaarsche parlement dat met een vervroeging van 13 dagen op 15 October biieengeroepen is. Evenwel zal niet te verhinderen zijn dat de Macedonische afgevaardigd'en in het par lement de diepere oorzaak van de onlusten op het tapijt brengen. AMERIKA. D'E BURGERO'ORLOG IN MEXICO. Reeds 18 generaals en 64 officie ren gefusilleerd. Het Mexicaansehe ministerie van oorlog maakt bekend, dat 4 divisie- en 20 brigade- generaals van hun post ontheven zijn, omdat zij met de opstandelingen heulden. Verder wordt gemeld, dat sedert het begin van den opstand 18 generaals en 64 officie ren gefusilleerd zijn. Het spoorwegverkeer in het Zuiden van Mexico moet nog steeds onderbroken zijn, DE AMERIKAANSCHE ARBEIDERS VERLANGEN BIER. In een vergadering van den Amerikaan- schen Bond van Vakvereenigingen te Los An geles is een motie aangenomen welke d'e regee ring verzoekt bier met een niet hooger alcohol gehalte dan 2.7'5 pet. weer onder de gewone consumptie-arti'kelen toe te laten. ORDERS VO'OR DRANKWEER- SPEURDERS. De ambtenaar mag in functie drinken. Ten gevolge van de talrijke klachten, dat de drankweerbeambten zoo gauw van hun vuur- wapens gebruik maken bij hun invallen in naChtclubs en cabarets heeft Seymore Low- man, de drankweercommissaris te New York, een order uigevaard'igd, met het bevel dat zijn mannen voortaan alleen uit zelfverdediging mogen vuren. Deze order geldt slechts voor de ambtena- ren belast met de handhaving der „droogte': in de steden. Bij hun vcrvolgingen in de dorpen en in het vrije veld mogen ze er dus nog op los schieten. Een ander verbod voor dte ambtenaren hbudt in, dat ze geen sterken drank mogen drinken om overtredtngen te bewijzen, „tenziji in de uitoefening van hun functie." Het laat ste verbod wordt echter wel verlicht door het feit, dat de ambtenaren zelf mogen beoordee- len wat uitoefening van functie is. Een humo- ristische kant valt aan deze dienstorder niet te ontkennen. JAPAN. EEN GEBOORTE-TOENEMING VAN 50 pCt. De bevolking zal in 1927 met 1.500.000 toenemen. De bevolking van Japan zal dit jaar prac tisch met 1 500.000 toenemen, als het over- schot van de geboorte over de sterfte gedu rende dte rest van het jaar gelijk is aan het geweldige record dat in de maanden Januari, Februari en Maart bereikt werd. Er zijn in die maanden 708.906 kinderen geboren, te- genover 325,248 sterfgevallen. Dat beteekent een toeneming van ongeveer 50 pCt. verge- leken bij 1926, welk jaar reeds de hoogste cijfers in de Japansche historie vertoonde, De toeneming in het eerste kwartaal van dit jaar is grocter, dan voor 1900 gedurendie een heel jaar. De geweldige cijfers van het vorige en van dit jaar hebben tot besprekingen over de be- pepking der geboorten geleid. En het is in- teressant, dat terwijl dirie jaar geleden el'ke publieke aanbeveling van geboortebeperking als onwettig beschouwd werd, nu een groot aantal autoriteiten haar propageeren DE MAN, DIE NIET KON VERDRINKEN. Zijn vrouw en kinderen kwa- men dm. In Tokio hadden een man en vrouw ge noeg van het leven en besloten zich met hun twee kinderen te verdrinken. Ze gingen naar een hooge brug over een rivier bij de Zenkaji-tempel, baden voor het zieleheil van hun kinderen en wierpen ze vervolgens in het water. Daarna riepen de man en de vrouw elkaader vaarwel toe en sprongen ook van de brug af. De vrouw en de/kinderen verdronken. De man echter, die kon zwemmen, zag geen kans dit na te laten en bleef dus boven water. Na herhaalde po gingen om zich zelf te verdrinken, gaf hij den moed op en zwom naar den kant. Doornat kwam hij zich bij de politie aanmelden. KORTE BERICHTEN. Gister begon te Rome het 8 dagen du- rende congres der. internationale vexeeniging van hoteleigenaren. Vierhonderd hoteliers uit Europeesche landen zijn daartoe aldaar aangekomen en wel uit Belgie, Nederland, Frankrijk, Duitschland, Oostenrijk, Tsjecho- Slowakije, Engeland, Luxemburg, Zwitser- land, Zweden, Roemenie', Hongarije, Letalnd, Joego-Slavie en Griekenland. Volgens de „Corriera della Sera" zijn in het hotel „Apennin" in Brachia 10 gasten, tengevolge van t' slechte drinkwater, aan ty phus gestorven. Van het personeel zijn 7 pcr- sonen ziek. De hoteihouder werd gearres- teerd en er van beschuldigd, dat hij in zijn drinkwaterput beekwater heeft later loopen. Te Waelhem bij Mechelen wilde een meisje uit het naburige Duffel het plaatselijk record van chaiiestondansen op haar naatn brengen. Geruimen tijd was zij deze uitvinding der negers aan het beoefenen, toen zij plotseling neerstortte. Na eenigen tijd richtte zij zich op en be gon opnieuw. Doch kort daama stortte zij weer neer en bleef dood op den dansvloer liggen. Bij opruimingsveerk op het vroegere slagveld bij Trelon in de buurt van Reims zijn 2 arbeiders door een granaat, die ont- plofte, gedood. Twee andere arbeiders wer den ernstig gewond. Volgens een bericht uit Casablanca moeten verschillende stammen in Zuid-Ma- rokko in opstand gekomen zijn. Wegens de uitbreiding van de epidemie van kind'erverlamming te Boekarest heeft de minister van onderwijs den leerlingen van de lagere en middelbare scholen het bezoek aan schouwburgen verboden. De „Times" verneemt, dat te Hydera bad, in Dekkan, een Moslem, genaamd. Syed Ha'bib Aledroes, is gestorven, van wien be- weerd werd, dat hij 129 jaar was. Hij was in Arabie geboren en ruim 80 jaar geleden naar Indie verhuisd. De Nizam van Hyderabad en een aantal autorieiten waren bij de begrafenis aanwe- zig. In Januari 1911 was te Walsall een 14-jarige timmermansleerling van een steiger gevallen en had bij het ongeval den nek ge- broken. Ondanks de zware laestie van het ruggemerk was liij blijven leven en pas eergisteren, bijna 17 jaar na da to, is hfj aan' de gevolgen overleden. President Cosgrave heeft gisteren het nieuwe kabinet, dat in hoofdzaak uit de vroegere ministers bestaat, aan de Dail voorgesteld. Als opvolger van den vermoor- den minister van iustitie O'Higgins is de onder-minster Fitzgerald Kenny benoemd, cfe vroegere vice-president Bryce heeft de porte- feuille van post en waterstaat aanvaard en Patrik O'Gilligan heeft buitenlandsche zaken genomen. ALKMAARSCHE CODRANT.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1