It. V, Veteenigde Brandstoffenhandel Siacf3i?ieuws To®weel, Adveptentien land, zooals Canada, Mexico, o! Cuba. De directeur van de Nederi. Vereeniging „Landverhuizing", gevestigd Bezuidenhout- scheweg 97 te 's-Gravenhage, waar steeds inlichtingen te krijgen zijn, waarschuwt ied-er in zijn eigen belang nadrukkelijk, om toch vooral geen pogingen te doen om op andere dan de voorgeschreven wijze in de Veree- nigde Staten binnen te komen. TOL-PROCEDU'RE. Nu het wegenplan in Friesland bekend is gemaakt, staat men in de gemeente Schoter- land voor een eigenaardige kwestie. In dat plan is ook opgen-oimen de weg van Oudeborne naar Oldeberkoop, waarop de familie Willinge Prins te Oldeberkoop tol heft. Het gemeentebstuur acht deze familie daartoe niet gerechtigd en besloot voor ge- ruimen tijd haar in rechten aan te spreken tot terugbetaling van afgedragen tol. Tot nog toe is deze zaak niet voor de recht- bank te Leeuwarden behandeld. Men meende dat door het wegenplan deze tol vanzelf verdwijnen zou, doch het blijkt, dat het Rijk alleen subsidie in de kosten van verbetering en onderhoud verstrekt voor tol- vrije wegen. Het is dus de taak der gemeente deze weg van tol vrij te m-aken, de procedure zal dus doorgezet moeten worden om tot verbetering (van dien weg te kunnen geraken. DE RIJKSKLINIEKEN TE UTRECHT. De Centr. Neder. Ambtenaarsbond heeft aan. de Tweede Kamer een uitvoer-ig adr-es gericht, waaiin verzocbt wordt, te bevorde- ren, dat spoedig een eiind1 gemaakt wordie aan tal van ongewenschte toestanden bij de Rij-ksklinieken te Utrecht, voornamelijk ten aanzieni van de werktijden -en salarieering. ProvinciaaS wieuws ZUID- EN NOORDSCHERMER. Donderdag 13 October vergaderde den Faadi dezer gemeente des voormiddags tien uur. Aanwezig met den voorzitter, alle leden. Voorzitter: de heer C. de Groot, Burge- neester. Na opening en notulen komt aan de orde een voorstel van den voorzitter, om punt 7 der agenda te behandelen voor punt 3 en om een tweeta-1 pun-ten aan de agenda toe te voe- gen wordt z. h. st. aangenomen. Alsnu is aan de orde de vaststelling der Gemeentebegrooting voor het dienstjaar 1928. De voorzitter memoreert, dat dezelve belegd met alle bijiagen den 24 Augustus j.l. aan den Raa-d is aangeboden en sindsdien voor een ieder ter visie heeft gelegen ter se- cretarie, een en ander overeenkomstig de Gemeentewet. De voorzitter opent de gelegenhei-d tot het houden van algemeene beschouwingen. Mevr. Slooten het woord verkrijgende, 'geeft een overzicht van hetgeen hare partij vn den Raad heeft willen bereiken en hoe die partij daarbij meestal door hare tegenstan- ders in den Raad is bestreden. De heer de Boer zegt, dat die bestrijding juist in het gemeentebelang is geweest en dat zijne partij veelal voorkomen heeft, dat on- jiriste en kostbare din-gen, die de S. D. A. P. wil-de, zijn uitgevoerd. Mevrouw Slooten repliceert, waarna de heer Smit weer het betoog van den heer de Boer onderschrijft. Enkele andere leden ma ken mede van de gelegenheid gebruik, om enkele hunner zienswijzen inzake het ge- meentebeleid te belichten. Hierna wor-dt aangevangen met de post- gewijze behandeling der begrooting. Hoofd- stuksgewijze worden daarbij telkens de uitga ven voor de ontvangen behandeld. De begrooting der gemeente wordt met in- begrip van die van het G. E. B., die mede hierna postgewijze behandeld, vastgesteld geheel zooals zij zijn aangeboden. Vooraf is nog een voorstel Heinis, om bij werkverschaf- fing 0.39 uurloon uit te kiezen, na breed- voerige d-iscussie tenslotte z. h. st. aangeno men. D e begrooting der gemeente si uit als rolgt: Gewone dienst: Ontvangsten f 41471.87 K Uitgaven 41471.87 H Saldo Nihil. Kapitaal-dienst: c;' Ontvangsten f 8500 Uitgaven 8500 De begrooting van het Gemeentelijk Elec- Iriciteitsbedrijf Afdeeling I (Gewone dienst): Ontvangsten f 13576 Uitgaven 13576 Saldo Nihil. Afdeeling II (Kapitaaldienst) Ontvangsten 4760 Uitgaven 4760 Saldo Nihil. De discussies over een en ander zullen in ens nummer van morgen worden opgenomen. UIT OTERLEEK. De raad vergaderde gistermorgen ten 10 are. De door den voorzitter in zijn kwaliteit van secretaris gelezen notulen, werden onveran- derd vastgesteld. Ingekomen van Schermeihorn een schrij- ven, waarin- deze gemeente zich bereid ver- klaart om voor leerlingen uit Schermefhorn dlie het vervolgonderwijs te Stompetoren volgen, de kositen te betalen. Voor ken- nisgeving aangenomen. Van de afd. Stompetoren der H. M. v. L. was een verzoek ingekomen om ten behoeve van. een landbouw-winter-cursus de beschik- king te mogen hebben over een verwarmd en verlicht lokaal, om daarin Woensdag- en Vrij- dagavond een cursus te houden. Op voorstel van B. en W. werd het verzoek ingewilligd. Van het Restaur van de Banne en polder Oterleek was berich-t ingekomen, dat het de bedoeling van dit bestuur is geweest, dat de ui'tgang van den dorpsweg naar het bosch- weggetje inbegrepen is in den afstand van eigenares en onderhoudsplichtige van- den dorpweg, met inbegrip van de beplan-ting. Ten aanzien van net vervolgonderwijs te Stompetoren werd medegedeeld, dat na het sluiten van de aangifte zich nog meerdere leerlingen ha'dden opgegeven, waarom het verzo-ek was.gedaan, om dit enderwijs nog te laten d-oorgaan. B. en W. hebben toen nog een officieele op- roeping gedaan, met het gevolg, dat vjjf meisjes en vier io-ngens zich opgaven. Gezic-n dit aan-tal, stelden B. en W. voor, om dit on- derwijs toch te laten doorgaan. Z. h. s. werd aldtis besloten. De gemeenterekening was terug ontvangen met een paar aan-merkingen van administra- tiev-en aard, die geen verandering brachten in die rekening, waarom B. en W. voorstelden, de wijzi-gingen aan te bren-gen en tot vaststeb ling over te gaan. Hiertoe werd besloten. Aan -ae orde was tlians de gemeentebegroo ting, dienst 1928. De heer H e r i n g a decide als rappor teur m-ed-e, -dat de commiss-ie met nauwgezet- heid die begrooting had1 nagezien en in ord-e had bevo-nden. Het verblijdde de commissie, dat de begroo ting sluitend gemaakt k-o-n word-en, zonder be- las-tingverhooging of bem-oeiing van de noo- dige uitgaven. De commissie heeft diesondanks eenige op- m-erkingen over de inkomsten en uitgaven, die in voorstell-en zijn belichaamd. In de commis sie is er geen stemming gehouden en- ook is er geen spra-ke van een meerdebheid en een min- derhei-d over het uit t-e brengen rapport, dat weergeeft -het homogene gevoel van de com missie. Na u-itvo-erige discussie werd1 de begrooting vastgesteld op 40083.63 in ontvangst en uitgaven met een- post van,/ 6929.47 voor on- voorzien. Het deel van- het verslag dat de discussies weergeeft, hebben we wegens plaatsgebrelc moeten laten wachten tot morgen. UIT PURMEREND. Gist'er werd alhier gehouden een interna- tionale harddraverij met handicap, waaraan 14 paar-den deelnaiiien. lste prijs 250, Maggy Henry, ei-genaar J. M. Schoon, Me-demblik, her. D. Schouten. 2de prijs 75, Patrik Duluth, eigenaar P. C. Meurs, Schoorl, ber. K. Snoek. 3de prijs 25, Konora, eigenaar en ber, D. Pronk, Rotterdam. 4de prijs 10, Nanny B., eigenaar en ber. J. van Twisk, Beemster.- Programmes van Vrijdag 14 tot en met Donderdag 20 October. Theater Cinema Americain. Hoofdnummer: Het meisje en het beest, sensationeel, drama in 8 acten. Alkmaarsch Bioscoop Theater. Hoofdnummer Vrijdag, Zaterdag en Zon- dag: De Schrik van Texas sensatie. Hoofdrol: All Hoxie. Hoofdnummer Maandag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag: Gij zult niet dooden (dramatisch). Hoofdrollen: Conrad Veidt, Maly Del- schaft, Harry Liedtke en Werner Kraus. Victoria Theater. Hoofdnummer: De Zeemanskroeg van Singapore (dramatisch). Hoofdrol: Lon Chaney. Koningsstr. 6 Friesche Brug Telef. 23 (2 lijnen) Maakt Uw haard of kachel aan met onze HOUTSHOOL. Beter. dan turf. 't Q-eeft geen rook. Verpakt in papieren zakken f 0.50. GOUDEN BRUILOFT. H-ed-en h-erdacht het echtpaar C H K-era-p en J. Kem-pVan Son, wonende Bl-oem- etraat 3, den dag waaron het voor 50 jaar in- het huwelij-k trad Begrijpelijker wij-s gi-ng dit feest niet onopgemerkt voorbij en toen- wij dan ook heden-morgen d-e ju-biiarissen ginigen feliciteeren. zag-.m wij het huls van binnen- niet alleen keurig versierd met guiir- la-ndes en bloemen, doch levers de talrijke kiinderen met de oudjes ro-n-d een feestelij-k gedekte taf-el g-eschaard. De bruid is thans 70, ae bruidegom 78 iaa-r en beiden genieten nog steeds een uit- stekende gezondheid. Als bijzonderheid kun nen wij m-ed-edeelen, dat het moedertje nog steeds alle huishoudelijke bezigheden zelf verricht en dat de oudj-e-s n t door de kirv- deren b.'hoeven te worden ondersteund. De man heeft in totaal ruim 32 dienstjsren bij de Al'kimaarsche IJzer en Metauigu.'terij achter zich en g-eniet een pensioen, waarmre in het onderhcud van zichze-lf -en ziju vrouw wordt voorzien. Hij heeft tot zij-n 73ste jaar steeds kunnen werk-en' Uit het huwelij-k zijn 9 kinderen-, 31 Me-in- ki-nderen en 5 a-chter-kle i n-k-i-nderen voortge- komen, wat zeer zeker -een respecta-b-el aan- tal is. Het behoeft geen betoog, dat ook wij onze -gelukwenschen voegen bij de talrijke, die het gouden bruidspaar dezen dag ong-etwijfeld' reeds hebben -bereikt! THEATER CINEMA AMERICAIN. Een ons ter plaatsing. gezond-en adverten- tie van bovenstaand theater schijnt hare be- stemmin-g niet te hebben bereikt, reden waar om wij meenen aan den wensch naar publi- citeit van den heer Weber te moeten tegemoet komen door mede te deelen, diat van heden tot en met a.s. Donderdag in zijn theater wordt vertoond: „Het Meisje en het Beest", aangekondigd als een groot sensationeel drama in 8 acten, een super-film van de Paramount-film-company. VOLKS-UNIVERSITEIT. We verwijzen naar een advertentie op de voorpagina, waarin tuin-liefhebbers worden aangespoord zich nu op te geven voor den cursus: „Onderhoud en beplanting van tui- nen", en zij, die belangstellen in sociale vraagstukken voor den cursus van den heer J Vogelaar over „Sociale Verzekering". De serie: „De gods-dienst in zijn verschillende vormen", begint a.s. Dinsdag. VEREENIGING VOOR GEZINSVERPLEGING. De Zusters verpleegden in die Maand Sep tember 58 patienten en legden 819 bezoeken af, waarvan 259 bet. bezoeken, 496 bezoeken voor't Aza, en 64 gratis bezoeken. £r wei-a 1 maal de laatste hulp verleend bij het afleggen. De W ijkkraam-verpleegsters verpleegden 17 patienten, legden 2691 bezoeken af en heb ben 3 maa-1 den dokte-r geassiste-erd. GEVONDEN VOORWERPEN. Een bruin hon-dje (komen aanloopen) b'i K. Ruiter, Lindelaan 28. SI NT NICOLA AS RIJDEN. Te beginn-en met de a.s. St. Nicolaas zal geen vergunning nicer worden verleend o-m zich, voor reciame-do-eleinden, als St. Nico laas verkleed op den openbaren weg of op voor -het pu'bliek toegankelijke plaatsen te ver- toonen of aanwezig te zijn. Een uitzondtering zal even-wel worden toe- gestaan voor het optreden als St. Nicolaas bij kinderschoo 1 feesten Vorenbed'oelde maatregelen worden getrof- fen met het oogmerk om het St. Nicolaasfeest zooveel mogelijk voor het kind te bewaren, ter- wijl door het zich gelij-ktijdig yertoonen van meerdere personen als St. Nicolaas verkleed, van dit feest zeer veel voor het kind verloren gaa-t. MOTOR-EN RIJWIELWET. De Kamer van Koophandel en Fabrieken, Oudegracht 182, alhier, verzoekt ons mede te deelen, dat reeds in ruime mate gebruik wordt gemaakt van de door haar geboden gelegen heid om inlichtingen in te wirmen omtrent de werking van de nieuwe Motor- en Rijwielwet (aanvra-ge rijibewijzen etc.), Zij vestigt er de aandacht op, dat ook niet- ingeschrevenen in het Handelsregister door haar g-eheel kosteloos op de hoogte van de n-ieuwe wet en de daaraan verbonden formali- tei-ten wordfen gebraeht. De voor de aanvrage van rijbewijzen benood-igde f-ormulieren zijn eveneens weder ten- kantore der Kamer gratis verkrij-gbaar. TURNLUST. Door de d'rukke werkzaamheden, verbonden aan de dit jaar -gehouden groote Natio-nale Gymnastiekwedstrij-den en door het slechte weer van den nazom-er heeft het Bestuur van „Turnlust" besloten het jaaflijksch uitstapje d-er adspiran-ten naar zee dit jaar om te zetten in Onderli-n-ge Wedstrijden geyolgd door een feestavond. Dit zal nu plaats vinden a.s. Zonda-g. Zoo als uit een advert-entie .in dit blad blij-kt komen -de kinderen half vier in het gymnaslieklo-kaai sa-men voor de wedstrijdlen, terwijl pl.m. 6 uur de feestelijkh-eden worden voortgezet in Hotel ,,'t Gulden Vlies", alvvaar zal optreden Prof. Ben All Libi de onovertroffen goochelaar, ter wijl ook de kinderen voor aardige zang, mu- ziek en tooneelstukjes zullen zorgen. Voor de rest zor-gt de vereenigin-g. T>e adspiranten van „Tur.nlust" staa-t d-us een gezellig-en dag te wachten. De oud-ers die hunne kinderen terug wen- schen te halen, kunnen 9 uur tot de feestelijk h-eden worden toegelaten en deze dan tot het ein-de bijwon-en. LEGEP DES HEILS. Men verzoekt ons opname van het vol- gende Mochten wij ons enkele weken geleden ver- heugen in het bezoek van brigadier J. Wijk- huizen, die zte-h in het bijzon-d-er voor het werk onder de jeugd interesseerde, zoo zal ook het korps Alkmaar zich a.s. Zondag mo gen verheugen in het bezoek van majoor F. Palstra, die naast de sam-enkomsten voor vol- wassenen ook de samenkarmsten voor de jeugd zal lei-den. De bijeenkemsten zullen zijn als volgt: v.m. 9 uur Handleiding samenkomst; v.m. 10 uur Heiligingsdienst; n.m. half een Com-pagniesamenkomst n.m. half vier openluchtsamen-komst aan den Kattenberg; n.m. 5 uur groote ldndersamenkomst•, n.m. 8 uur groote Verlossingssamen-komst. Het Biecktgeheim, in 6 bedrijven dlo-or Dirk Janse. In de tooneelzaal van het Gulden Vlies ga-f gisteren- een gezdsc'hap uit Amsterdam, aa-t speelt onder den naam van „het A-m- sterd-amsch I-ntiem Toomeiel", directie Velt- man en Janse, een opvoering van bovenge- noemd stuk. Waar wij niet verwend zijn wat b-etreft de belangstelling voor dergelijke op- voeringen, viel het aantal toeschouwers mee. We zijn met dit stuk weer teruggekeerd tot den tijd van Rose Kate, Zwarte Griet, de Geboch-elde c. a. wat nog niet wil zeggen dat het Biechtgeheim met die stukken op een lijn geste-ld kan worden. De situaties zijn soms zeer onbehoipen en doorzichtig en liefde, ver- smade liefde, moord, wraak, onschuldige ver- denlcing wisselen elkaar bij voortduring ai. Stein is een smid in den Elzas, zijn zoon Karl is geest-elijike, terwijl Jozef hem, -in de s-mederij helipt. Dupont is fabriekseigenaar ■en doet het bedrijf van Stein zeer achteruit- gaan. Haa-t van Stein tegen Dupont. Doch Jozef wordt verliefd op de doch ter van Du pont. In het dorp woont ook Brisquet. Dat is de verrader uit het stuk. Ook hiji bemint de fabrikan-tsdochter, terwijl zijn zuster, die we- duwe is, ten zeerste geste-ld is op Jozef. Du pont wordt vermoord. Jozef wordt gewon-d door de zuster van Brisquet en deze Brisquet zelf door de stervende Dupont. Jozef wordt onschuldig van den moord verdacht. Bris quet verte'lt aan den geestelijike Karl Stein, dat hij de moordenaar is, doch hij doet dat in bitchtgeheim. Hiji geeft ook -een schrifte- lijke bekentenis. Karl ziet zijn broer onschul dig naar 't schavot geleid, d-och ma-g niet spreken. Hoeveel strij-d het hem ook kos-t, het biechtgeheim) moet hem heilig blijven. Doch het recht zegeviert. Vlak voor de terechtstel- ling wordt Brisquet door den bliksem gedood em dan mag Karl spreken. Jozef is gered en wordt gelubkig met de dochter van Dupont. Dit dramatisch gebeuren werd door de aanwezigen in groote stilte gevol-gd. Er sc'hij-nen nog steeds .vele bewonderaars -te zijn van dit genre. De leden van het A. I. T. hebben het met toewijding gespeeld. Verschil lende scenes ha-ddlen echter nog wel wat meer vuur kunnen verdragen. Zoo b.v. <te liefdes- scenes tusschen Jozef -em Suze. De uitspraak is voor veel verbetering vatbaar, vooral de medekfinkers s en z, v en f. Anton Burgdorffer, de geestelijike, speel-de en sprak heel goed. Hij wist stemming te brengen. Theo Vink was als Jozef wat slap- jes. De au-teur toonde zich in die rol van vadier Stein goed op zijn plants, vooral in't begin. Aan't slot was't minder. Rika Kloppen- burg was de blind-e moeder. Brisquet, de booswicht, werd gespeeld door Willem Veltman. De groote acteur Veltman schitterd-e in dit soort rollen en 't was opmer- kelijk dat ook thans een Veltman de verrader speelde. Doch groot was thans het spel niet. De opmerking omtrent de uitspraak geldt v,n-.l. d-ezen speler. Marie Braakensiek was de dochter van Dupont, Jeanne Veltman de teleurgestelde weduwe. De k-leinere rollen waren in han-den van Ja-n Versteeg en Johan Blommers. De uiterlijke verzorgin-g was goed. Na elk der bedrijven klonk voor do uit- voeren-den een luid applaus. G. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen 14 October. Medegedeeld door het Kon. Nederi. Meteo-rologisch Instituut te De Bildt. Hoogste baromet-erstand 766.8 te Storno- way. Laagste barometerstand 755.1 te La Co- runa. Verwachting (geld-ig tot den avond van 15 October) Zwakke tot matige wind uit wes-t-elijke, later uit noordelijke richtingen, betrokken tot zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen, aanvankelijk weinig verandering in temperatuur, later iets ko-eler. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: Pieter de Munk en Wilhelmina Catharina Maria Wagenaar. - Jan Cornelis de Nijs en Mijntje Vader. Pieter Renooij en Dieu- wertje Snijd-ers. Franciscus Baas en Antje de Graaf. GEBOREN: Petronella Agnes Theresia, d, van Jose- phus Godefridus Verspaandonk en Marga- retha Geertruida Smit. Absalon Pieter, z. v. Johannes Arnoldus Sik en Hendrika Sjoukje van der Wiele. OVERLEDEN Petrus de Nijs, 8 weken. Abraham Marti- nus Deurloo, 2 weken. Gepje Joustra, 74 jaar. Grietje Brouwer, gehuwd met Corn-elis N-ol, 63 jaar. STAATSLOTERIJ. Hoofdprijzen. Trekking van heden. No. 9818 f 130.000. No. 704 3000. Ns. 5731 en 9397 1000. No. 14976 I 400. No. 4991 100. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMVAARi'-MlJ. NED-ERLAND. Grotius (thuisr.) 13 Oct. v. Colombo. Krakatau 13 Oct. v. Java, 1. v. Lon-d-en, te Amsterdam. Manoeron (thuisr.) 11 Oct. v. Batavia. Radja (thuisr.) 12 Oct. v. Padang. Prinses Juliana (uitr.) 12 Oct. v. Belawan. Rotti (uitr.) 13 Oct. te Port Said. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Heemskerk (uitr.) 10' Oct. te Kaapstad. Veendijk (thuisr.) 11 Get. te. Kilmdini. Rietfontein 12 Oct. v. Mozambique te Beira. Sumatra 13 Oct. v. Amst, te Rotterdam. KON. HO-LL. LLOYD. Amstelland (iutr.) 13 Oct. v. Antwerpen te Rotterdam. Orania (uitr.) 13 Oct. te en van Pernam- buco. KON. NED. STOOMBOOT-MIJf\ Aurora 12 Oct. v. Pa-tras n. Algiers. D'oros 12 Oct. v. Fiume n. Graves. Ganymedes 12 Oct. v. Bourgas n. Varna. Hebe 12 Oct. v. Piraeus te Clamsia. Irene 12 Oct. v. Livorno n. Napels. Neptuns 13 Oct. v. Amst. te Rotterdam. Perseus 12 Oct. v. Amst. te Bordeaux. Stella 11 Oct. v. Aux Cayes n. Puerto Cortes. Theseus 12 Oct. v. Pasages n. Bilbao. Vesta 12 Oct. v. Hamburg n. Amsterdam. Vulcanus 13 Oct. v. Smyrna te Amsterdam. Almelo (uitr.) 11 Oct. v. Anntofagasta. Breda le Oct. v. Antwerpen te Amst. Hermes 13 Oct. v. Amst. n. Rotterdam. Nereus 12 Oct. v. Oporto n. Vigo. Orpheus 12 Oct. v. Tarragona n. Valencia. Rhea (uitr.) 10 Oct. v. Kingston. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Binnendijk 12 Oct. v. Rott. te Norfolk. Dinteldijk 13 Oct. v. d. N. Pacific te Rott. Gaasterdij-k, v. d. Pacifickust n. Rott., 12 Oct. v. Los Angel-es. Loch Monar 11 Oct. v. Vancouver te Seattle. Maasdam, v. New-Orleans n. Rotterdam, 12 Oct. v. Coruna. Narenta 9 Oct. v. Rott. te Vancouver. Sabor 12 Oct. v. d. Pacifickust, 1. v. Ham burg, te Rotterdam. JAVA—NEW-YORK LIJN. Blommersdijk, v. Java n. New-York, 12 Oct. v. Algiers. i KOTTERDAMSCHE LLOYD. |-1 Modjokerto (uitr.) 13 Oct. te Belawan. Buitenzorg 12 Oct. v. Hamburg n. Rott. Tapanoeli (uitr.) 12 Oct. v. Sabang. Garoet 13 Oct. v. Rott. te Batavia. Ked'oe (uitr.) 12 Oct. v. Genua. Menado 13 Oct. v. Rott. te Batavia. Samarinda (thuisr.) 13 Oct. v. Gibraltar. Tjerfcnai (iutr.) 13 Oct. te Marseille STOOMVAART-MIJ. OCEAAN. Jason, v. Liverpool n. Java, 13 Oct. te Port Said. HOLLANDAUSTRALIe LIJN. j Aagtekerk (thuisr.) 13 Oct. te Suez. JAVA—BENGALEN LIJN. Bondowoso, v. Calcutta n. Java, 9 Oct. v. Rangoon. HOLLANDWEST-AFRIKA LIJN. Ceres 13 Oct. v. Hamburg te Amsterdam. Albireo (thuisd.) 12 Oct. v. Las Palmas. Scheldestroom (uitr.) 11 Oct. v. Bordeaux. Vlieland( uitr.) 12 Oct. v. Lagos. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alwaki (thuisr.) 12 Oct. v. Victoria. Poeldijk (uitr.) 12 Oct. te Baria. HOLLANDBRITSCH-INDIe LIJN. Streefkerk (iutr.) 12 Oct. v. Madras. Meerkerk (iutr.l 13 Oct. te Port Said1. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjikini 12 Oct. te Chinwongtao. Tjipanas 12 Oct. te Manilla. EMZETGO LIJN. Jonge Anthony 12 Oct. v. Barcelona te Phi- lippeville. HOLLANDOOST-AZIe LIJN. Oostkerk (thuisr.) 12 Oct. v. Genua. Ouderkerk (thuisr.l 12 Oct. v. Singapore. ALKMAAR, 14 October 1927. Op de he den gehouden graanmarkt waren aange- voerd 4635 H.L. 1563 H.L. tarwe 12.50—/ 15.75, 30 H.L. rogge 12.25, 1019 H.L. gerst: win- tergerst 11.75, id. chev. f 1212.75, 1108 H.L. haver 11.50—/ 12.75, 242 H.L. boonen: paardeboonen 14, bruine boonen 25f 38, citroen boonen 20f 38, dui- venboonen f 1617.25, witte boonen 30 tot 46, 4 H.L. rood mosterdzaad 48 50, 17 H.L. blauwmaanzaad 4046, Tuinboonen 25, 592 H.L. erwten: groene (kleine) 25.75—/ 28.50, groene (groote) 3345, grauwe 40—/ 60, vale 34 tot 52, alles per 100 kilo. DE KAASMARKT. ALKMAAR, 14 Oct. 1927. Op de hedei gehouden kaasmarkt waren in totaal 146 stapels, wegenaa 16500 K.G. Prijzen: Fa- briekskaas Kleine met merle 48; Eabrieks kleine zonder merk, geen aanvoer; Fabrieks- commissie met m-erk 46; Boeren kleine met merk 49Boeren kleine zonder merk 47 Boeren Commissie met merk f 56. Handel goed. AMSTERDAMSCHE AARDAP- PELMARKT. AMSTERDAM, 14 Oct. De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 6 ladingen, zijnde 2037 H,L. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Oct. '27. Langedijker Groentenveiling. Blcemkool le s. /II.6014.80; Bloemkool 2e s. 2.10— f 3.70 per 100 stuks; Wortelen 2-20— f 3.30; Roode Kool 4.206.60; Gele Kool 3.80—6.60; Witte Kool 2— 2.50; Uien 6.407; Drielingen 5.60 7; Zilvernep 3.70; Bieten f 1.30— f 4.40Rammenas 0.60f 1.40; Aardap- Selen: Energie 5.90; Koksianen f 4.90; Heine 7.80; alles per 100 K.G. Aanvoer: 3000 stuks Bloemkool; 14500 K.G. Wortelen; 29000 K.G. Roode Kool; 35000 K.G. Gele Kool; 69000 K.G. Witte Kool; 11800 K.G. Uien; 14700 K.G. Bieten; 2000 K.G. Rammenas; 3800 K.G. Aardap- pelen. ZWAAG, 12 Oct. 1927, Veiling Bangert en O-mstreken. Sla-boonen 6f 15; Snij- boonen 1025; Dru-iven 22—/ 35; Noten 16—/ 17; Bloemkool 12—/ 18; Roode Kool 3—/ 9; Gele Kool 711; Wortelen 3—/ 10; Spruiten 8—/ 10; Uien f 1.80—/ 2.50; Williams 10—/ 17; Hardy 10—/ 23; Soldaat 6.20—/ 8.80; Kleermaker 3.305; Maagdepeer 6.20 7.60; Magriet 9.60—/ 12.80. EIERVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 13 Oct. 1927. Op de he-d-en gehouden eierveiling waren in totaal 12601 stuks kipeieren. Prijzen: 5860 9.20 9.60; 61—63 f 9.60—/ 9.90; 64—66 0.9010.20; Ongewogen, Bruin 9.30 —f 10.10; Wit 8.10—/ 10.10; Klein 5.80—/ 6.50; Gemiddeld f 9.40. 811 stuks Eendeieren 6.106.40. NOORDSCHARWOUDE, 13 Oct. 1927. Bl. Aardappelen 6.30; Ronde Due 4.90; Uien 6.407Drielingen f 6.70 7.10; Nep 3.80—/ 4.10; Grove Uien 6.70—/ 7.30; Peen 2.30—/ 3; Roode Kool f 4.10—/ 7; Gele Kool 2.60— 5.80; Witte Kool 2— f 2.40; Deensche Witte 3.20; Kroten 2.20—/ 4.50; Ra- menas 1.50; Spercieboonen 10.50—/ 20; alles per 100 K.G.; Boswortelen 3.60 per 100 bos; Bloemkool 5.8011.80; Bloem kool 2e s. 1.80—2.90 per 100 stuks. Aanvoer: 2900 K.G. Aardappelen; 25800 K.G. Uien; 40.000 K.G. Peen; 47500 K.G. Roode Kool; 36200 K.G. Gele Kool; 81000 K.G. Witte Kool; 900 K.G. Deensche Witte Kool; 4200 K.G. Kroten; 500 K.G. Rame- nas; 175 K.G. Spercieboonen; 500 bos Bos- wcrtelen; 950 stuks Bloemkool. WARMENHUIZEN, 13 Oct. 1927. Roo de Kool 4.80—/ 5.70; Witte Kool 2.10— 2.50; Bloemkool le s. 14.90f 15.50; Bloemkool 2e s. 2.40; Nep 2.602.90; Drielingen 5.606.20; Uien 5.90 6.30; Girnve Uien f 5.80; Peen 2.40 2.70. Aanvoer: 6500 K.G. Roode Kool; 58500 K.G. Witte Kool; 850 K.G. Nep; 5200 K.G. Uien; 4750 K.G. Peen; 370 stuks Bloemkool. BOVENKARSPEL, 13 October '27. ,.De Tuinbouw." Bloemkool le s. 15 50— f 23; Bloemkool 2e s. 511.50; Bloem- kool 3e s. 1.205.30; Roode Kool 3.50 f 4.80; Witte Kool 2.80—/ 3.50; Gele Kool 3.60—/ 4.70; Uien 2.903.15; Drielingen 2.90—/ 3.10; Nep 180 2; Bieten 12.80—/ 15.30; Kleine Bie ten f 7.7010; Aardappelen: Gr. Sch. muizen 3.403.80; Kleine Schotsche muizen 33.15; Ideaal 2.70f 3.40; Kleine Ideaal 2; W. Due 2.35; Due 2.30; Geldersche Schotsche muizen f 2.90 3.25; Ninetyfol-d 1.80; Kriel f 0.80— 0.85. De Heer en Mevrouw COHEN"—R'OS'ENBAUM, geven kennis van de geboorte van een dochter HENNY BETJE Heiloo, 13 October 1927. Heden overleed onver- wachts mijn geliefde vrouw en zorgzame moeder en grootmoeder Mcj. GRIETJE BROUWER, in den ouderdom van 63 jaar. Alkmaar, 14 Oct. 1927. Polderstraat 18. C. NOL en kinderen. De teraardebestelling zal plaats hebben op Maandag 17 Oct. a.s. des n.m. te half 3 vanaf het sterfhuis op de Algemeene Begraafplaats te Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2