DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. m Uit den Alkmaarschen Raad. -v No 243. rat umm otsmt 3 Mate. Honderd negen en twintigste Jaargang Oagelijksch overzicht. r Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, nitgegeven. Abonnementsprijs bij vooruitbetaling per 3 maanden voor Alkaaar 2.— franco door feel geheele Rijk /2.50. Afzonderlijke en beWKjanummers 5 cents. PRUS DER GEWONE ADVERTENTlfeNi Per regel 0.25, bij groote contracten rabat. Groote letters naar plaatarafmfe. Brieven franco aan de N. V, Boek- en Handelsdnikkerij v/b iifiRffili C08IIR ft 800!h Voordam C9. EKre^eurt Q. He KRAK. XATERDAG Zij, die gehoopt hadden een politiek stie- rengevecht van den ouden stempel te zullen aanschouwen, zijn Donderdag ongetwijfeld teleurgesteld uit onze raadszaal verdwenen. Het gevecht was er wel, maar het was zoo weinig spannend, het bood zoo weinig bloe- dige verrassingen, dat de toeschouwers op de publieke tribune zeker hun geld terug had den geeischt als zij een kaartje hadden moe ten koopen om binnen te komen. De roode doeken, waarmede toreadors als .de heeren Kusters en Leesberg zoo vakkun- dig kunnen zwaaien, zijn bijna niet te voor- schijn gehaald en wat de stier zelf betreft, die had meer van een onschiildig kuikalf of ,een vaarspink of van welk ander goedaardig rund ook de stallen van onze landbouwers mag vullen. De heer Govers, die wel eens meer met koe- beesten in aanraking is gekomen, zal er den juisten naam wel voor weten. In alien gevalle was de politieke stier die Donderdagmiddag, toen alle toeschouwers zaten, de arena binnenstapte, een tam beestje zonder gevechtswaarde, wat aan den strijd een weinig opwekkend karakter heeft gege- ven. Dat was een tegenvaller, in alien gevalle lets onverwachts, want de rechterzijde had biijkbaar op een felle oppositie gerekend en de heer Klaver liet zich in het begin van den middag reeds ontvallen, dat hij voor deze raadsvergadering van zijn vrouw tot twee uur's nachts permissie had gekregen. Van waar die verandering van taktiek aan vxiaal-democratische zijde? Werden een vorig maal alle roode strijders ten voor een naar de vuurlinie gedreven en nam hun opperhoofd alter taak over toen fij uitgepraat en uitgeput in het gestoelt der eere terugzakten, thans werden de krachten diezer gladiatoren zoo angstvallig gespaard, dat wij van bijna geen banner eenig st-emge- iuid hebben vernomen. En wat de generalissimus zelf betreft, die was vriendelijk, correct, bescheiden zelfs, die praatte wel, maar hij kwam tot een eind op net tijdstip, dat hij anders eerst goed gaat beginnen. Die stond heel welwillend tegenover de overladen agenda en hielp ijverig meeknikken toen de voorzitter de hamerstukken er vlie- gensvlug doorjaagde. Die heeft zich vier uren lang op buitenge- woon normale wijze gedragen en eerst in het laatste half uurtje heeft de natuur het van de leer kunnen winnen en heeft hij als een aetergden oircusleeuw met een paar flimke yiauwslagen een uitval in de richting van Zijn meest natuurlijken vijand gedaan. De heer Govers, die wij vanaf onze kinder jaren altijd op hetzelfde plaatsje gekend heb ben, links op het hoekje als nestor van den Raad, maar ook als politieke vader van de meeraerheidsgroep van liberalen en democra- fen was verhuisd. Hij was gescheiden van tafel en stoel van den heer Sietsma, hij had zijn zetel naar de rechterzijde overgedragen en zat nu broeder lijk naast den heer Kusters op de plaats waar tot dusverre de heer Bak zijn zeer ge- waardeerde toespraken heeft gehouden. Was dit een vriiwillige daaa of is de heer Kusters zoo handig geweest dezen bondge- noot aan zijn zijde te plaatsen, om daarme- de op overtuigende wijze te demonstreeren, dat het politieke scheepje van den heer Go vers sinas enkele weken van koers is veran- derd? Wij weten het niet en wij betreuren het slechts. Want men moge den heer Govers verwij- ten, dat hij een conservatief is, in alien ge valle was hij daarnaast ook liberaal, een man met voile vrijheid van optreden, die naar eigen inzicht kon handelen. En nu mag hij nog zoo overtuigend betoo gen, dat hij dat alles nog is, wie hem naast den heer Kusters ziet zitten, aan de rechter zijde van onzen Raad, deel uitmakende van Ben elftal, dat om te kunnen handelen eeu- drachtig moet samenwerken en welks leb ling bij de katholieke fractie berust wie tern daar als vreemde eend in de bijt der coa- jtie ziet rondzwemmen, beseft toch, dat hij er liet thuis hoort en voorvoelt, dat het niet lang zal kunnen duren of hij zal met zetel Si al weer naar zijn eigen stamtafel terug- teeren. Dank zij het feit, dat thans niet meer van ibstructie, zelfs niet van de meest felle oppo- »itie maar alleen van een constructieve oppo- jitie sprake was, is het gelukt een agenda >oordevol belangrijke en onbelangrijke voor- dellen, in een middagzitting af te handelen. Kunnen wij voor allerlei aangenomen of langehouden bijlagen van weinig beteekenis 8aar ons raadsverslag verwijzen, toch blijven nog enkele raadsbesluiten, die op deze ^aats een afzonderlijke vermelding verdie- <en. Allereerst dan het meerderheidsbesluit om pnieuw het adres van de afd. Alkmaar yau de Nederlandsche Vereeniging tot bescher- ming van Dieren af te wijzen, waarin ver- zocht werd op het woonwagenpark een stal voor een achttal paarden te laten bouwen. Men kent de geschiedenis van dit en vroe- gere adressen. Men weet, dat in tegenstelling met wat in vele andere gemeenten wel gebeurde in Alkmaar een woonwagenpark gemaakt is, zonder dat daarbij voldoende met de belan- gen der paarden is rekening gehouden. Deze paarden zijn ongetwijfeld de meest zielige beesten die er bestaan, en niet te ver- gelijken met boeren- of militaire paarden. Het zijn in den regel oude, dikwijls zieke, ondervoede beesten, die dag aan dag, door stokken en zweepen aangespoord, een te zware vracht moeten trekken. Het zijn dieren, die zich op het woonwagen„park" niet of bij na niet kunnen bewegen en die daar's win ters in regen en wind, in sneeuw en ijs lange nachten in de open lucht moeten verblijveri. Geen wonder, dat de plaatselijke afdeeling van dierenbescherming zich het lot dezer die ren heeft aangetrokken en den Raad verzocht heeft een eenvoudigen stal te willen bouwen. De kosten daarvan zijn destijds door Ge- meentewerken berekend en het zal wel nie- mand verwonderen, dat B. en W. afwijzend adviseerden, omdat alles bij elkaar, we wet-en niet meer hoeveel duizenden guldens zou moeten kosten. Bovendien ontdekte de heer Govers toen, dat er een speciale stalknecht zou moeten ko men en zag hij tcekomstige rekeningen van hooi, stroo en haver verschijnen. Een ander lid vreesde, dat allerlei woon- wagens uit heel ons land hals over kop naar Alkmaar zouden trekken om hier gelegen- heid te hebben hun paarden een nacht in een stal te laten verblijven, weer anderen vonden, of beter gezegd, zochten nog andert argu- men-ten en het adres werd zonder meer a-fge- wezen. De onwil om mede te werken, zoowel van den burgemeester en het college als van het conservatieve deel van den raad, lag er zoo dik boven op, dat de afdeeling Dierenbe scherming haar actie zeker gestaakt zou heb ben, als niet juist deze organisatie gewend is, dat, wat zij bereiken wil, slechts door aan- houd'enden en dikwijls -moeilijken strijd te verkrijgen. Men heeft er op gewezen, dat de aanstel- ling van een specialen stalknecht niet noodig zal zijn, daar de man die het „park" schoon- houdt, het vuil der paarden liever in een stal bijeen vindt dan het over het heele terrein te moeten opzoeken. Men heeft rekening gehouden met den eisch, dat het particulier initiatief zich aller eerst moet uiten en door een verloting en vrijwillige inzameling, gesteund door een legaat, bijeen gebracht wat met mogelijkheid verzameld kon worden. Men heeft aangevoerd, dat de stichting van het „park" geen vermeerdering van wa- gens bracht en dat er geen enkele reden is te veronderstellen, dat er meer wagens door een stal zouden komen. Men heeft een begrooting voor een eenvou digen stal voor 8 paarden laten maken, die 1300 moet kosten en vrijwillig 800 in de kosten daarvoor willen bijdragen. Men heeft gezegd geen stalknecht, geen hooi, stroo of wat dan ook te eischen en de heer Westerhof die met den heer Sietsma steeds op sympathieke wijze deze adressen gesteund heeft heeft den Raad thans voorgesteld de 500 te verschaffen onder uitdrukkelijke voorwaarde, dat daarna van gemeentewege geen cent meer verstrekt zou moeten women. Het is met gezochte argumenten bestreden, met opzet verworpen, het is afgestuit op de onomwonden verklaring: wij willen niet. Men heeft het thans duidelijker dan ooit uitgesproken, dat zelfs al zou de Vereeni ging alles betalen de gemeente nog de plaats voor den stal zou weigeren. De burgemeester, die zich uit zijn militaire jaren nog paarden herinnert, verkondigde de stelling, dat deze dieren door het 's nachts buiten staan een dikke huid krijgen en dus ongevoelig voor kou zullen worden. Ander- zijds vreesde hij een toeloop van woonwagen- menschen naar het stalterrein menschen, die er dus biijkbaar een andere opvatting over de huid en het welzijn hunner dieren op nahouden. En de heer Govers van wie men als heereboer zeker meer liefde voor dieren ver- wacht had verkondigde, dat ook sommige landbouwers hun paarden 's winters wel eens buiten laten, daarhij niet bedenkende, dat dit dan toch zeker een uitzondering is en dat goed doorvoede en zich vrij bewegende boerenpaarden niet te vergelijken zijn met het uitschot dat onze woonwagens pleegt te trekken. Het is thans wel gebleken, dat van alle leden van het college en van de meerderheid van den Raad op dit punt niets dan onwil en tegejiwerking is te ^cliiefb al,ziin jwhMufc Telef.nr. Administratis 3. Teiefoonnr. Redactie 33. Postgiro 37060. kig de peri ode al voorbij, dat er in den Raad om dien stal werd gelachen. Wij twijfelen er met aan of de verontwaar- diging van'een gro-ot deel der ingezetenen zal de actie der Ver. voor Dierenbescherming thans krachtiger dan ooit maken. Reeds overweegt men een nieuwe campagnc voor het inzamelen van gelden en het zal zeker met lang meer duren of men zal het volie bedrag bijeen hebben om desnoods op particulier terrein een eigen stal te kunnen bouwen. Op dien dag dat die zal worden openge- steld- zal de afd. Alkmaar van de Ned. Ver eeniging tot bescherming van dieren wier eere-vo-orzitter de burgemeester is haar volharding een overwinning op onwil, ge- voelloosheid en kortzichtigheid zien behalen. Wij zullen gaarne zoo krachtig mcgelijk meewerk-en om dien dag niet verre meer te doen zijn. Het vraagstuk der werkverschaffing ligt op een terrein vol voetaogels en klemmen. Geen wonder, dat B. en W. die gevaarlijke dingen er zooveel m-ogelijk uitgehaald had den, maar het speurend oog van d-en heer Westerhof ontdekte er hier en daar nog een en hiji deed al zijn- test er een der edelacht- bare voeten van den heer Ringers in vast te laten loopen. Die stapte er telkens behendig weer uit en het resultaat was, dat het Alk- maarsch-e elftal ten slot-te een glansrijke overwinning behaalde. Slechts eenmaal zag de heer Ringers den bal van zijn tegenpartij bed-enkelijk dicht voor zijn doel roilen, maar hij voorlcwam ook toen een nederlaag door's heeren Westerhof's amendement eenvoudig tot het zijne te ma ken. Totdat blijkt, dat Rijk en Provincie niet met de Alkmaarsche loonschaleri accoord gaan of, beter gezegd, totdat blijkt, dat van Rijk noch Provincie eenig., .subsidie te verwachten is, kunnen de werklOozen in het prettige voor- uitzicht leven, dat het stadsbestuur met vaderlijke zorg voor hun belangen op de bres staat. Daarna zullen er nieuwe voorstellen in den Raad komen en zal het cement waarmede het muurtje der conservatieven is opgetrok- ken, van zeer goede kwaliteit moeten blijken, als er niet een tweetal steentj-es los zullen raken. Reeds nu was het interessant bij de b-ehan- deling van dit voo-rstel, dat zoo bij uitstek de belangen der arbtiders raalct, de houding van de heeren Van Slingerlandl en Wolden- dorp te bestude-eren en de heer Kusters heeft zeker wel eens extra aan de teugels moeten trekken, om dit dartele tweetal in het gareel te kunnen houden. Langd'urige particuliere conferenties tus- schen de heeren Van Slingerland -en Kusters en daerna tus-s-chen de heeren Van Slinger land en Woldendorp, wienpen olie op de overslaande d-emoeratisdi-e golven ter rech terzijde, zc-odat de heer Westerhof over het meerendeel zijner amendementen nog la mort sans phrase hoorde uitspreken. Het hielp hem niet of hij al een kame- raadschappelijk beroep op de democratisehe gevoelens zijner katholieke mede-strijdeis deed, het hielp hem zelfs niet, dat hij den heer Woldendorp met bewonderenswaardige volharding als den- heer Van Woldendorp bleef betitelen, maar tochtoch zal deze laatste voor zooveel eerbetoon niet lang meer ongevoelig kunnen blijven. De heer Keesom bijna hadden we profes sor Keesom geschreven hie-ld een interes- sante lezing over de beteekenis der werkloos- heid en zijn college is door alle raadsleden met gepaste aandacht gevolgd. Hij herinnerde er aan, dat hij als ster a-a-n den financieelen hemel al o-ntdekt was nog voor hij de raadszaal had betreden en deed eenige hoogst inter-essante mededeelingen over werkloosheidi in het algemeen en over het feit, dat dit vraagstuk zooveel meer dan vroeger de aandacht heeft getro-kken. Zelfs kwamen wij te weten, dat ons land door tariefmuren omringd is en dat de spoorwegen bestel-li-ngn in het buitenla-nd hebben gedaan. Het was alles h-oogst bdangrijk voor de amendementen, die op dat oogenblik in be- handding waren- en de heer Keesom, die zijn maid-enspeech op schrift had, he-eft deze staa-thuishoudkundige s-tudie onmiddellijk na d-e voordracht aan den verslaggever van het Noord-Hollandsch Dagblad doen toekomen, zoodat verwach-t mag worden, dat zijn kie- zers ze woordelij-k onder hun belangstellende oogen hebbem gekregen. Ten sl-otte kwam natuurlijk het schoolduiveltje nog even om d-en hoek van de raadszaal gluren en wierp het tradibioneele handje roet in d'en middagmaaltijd dter edel- achtbaren. Er was een aanvrage voor den bouw van twee Christelijke scholen en de linkerzijd-e van onzen Raad wenschte die scholen slechts toe te staan op den dag, dat ook de bouw &0QT e«B nieujyc openbare school: in belian-do- Hoofdredacteuri TJ. N. ADEMA* ling zou komen. Van uit den gezichtshoek der sociaal- en vrijzinnig-democraten kunnen wij ons b-e- grijpen, dat men op onderwijs-gebi-ed thans uiterst voorzichtig wil zijn en tegenover d-e verbonden rechterzijde een politiek van gelijk- oversteken wil volgen. Toch is natuurlijk gelijkstelling op onder- wijsgebied niet zopve-r door te drijven, dat men tegenover elk-e bijzondere school een openbare mag eischen. Schcolbouw, aan welke zijde dan ook de burgemeester h-eeft dat zeer terecht opgemerlct is uitsluitend afhankelijk van de daaraan in de bevolkings- groepen gebleken behoefte. Waar de urgentie van een nieuwe open- bare school erkend wordt, bleck de linker- zijde van cozen Raad nog allesbehalve ge- rust over de houding welke het elftal ten opzicbte van het openbaar enderwijs zal in- nemen. Een ongerusth-eid waarvoor voor z-oover wij den toestand kunnen beoordeelen op dit oogenblik geen vrees behoeft te bestaan. Reeds zegde de burgemeester toe, dat de plannen voor de openbare school zoo goed als gereed1 zijn en dat in het college daarov-er geen verschil van o-pinie besta-at. En wat het elftal betreft, dat is een leg- kaart met zoo veel verschillende vormen en kleuren, dat de heeren Kusters en Leesberg wel voorzichtig zullen zijn ze niet uit elkaar te laten vallen. Reeds heeft de heer Govers bij het pleidooi voor een nieuwe openbare school zijn ooren opgestoken als een oud cavaleri-e-paard-, dat een tro-mpet hoort en de koetsier van het elf- span zal zich wel wachten het steigerende beestje gelegetvbeid tot ontvluchting te geven. Zien wij den toestand goed, dan is, in de gegeven omstandigheden, van die rechterzijde thans meer dan vroeger med'ewerking in a!-e kwesties van openbaar ondei*wijs te verwach ten. Wij wezen er in het begin van dif art-ikel reeds op, dat d-e heer Westerhof, de charman- te debater, op het einde van den middag plotsei-ing uit zijn ro-1 is gevallen. De roode Leeuw, die voor een bewo-nde- rend publiek verbaasd over zooveel dres- suur in zoo korten tijd netjes had opge- zeten en poctjes uitgedeeld had, deed een oogenblik een heftigen uitval en bewees, dat hij evenals zijn Vlaamschen collega, nog klauwen kan en nog tanden heeft. Jammer, dat de heer Westerhof de sympa- thie voor zijn gematigd optreden in weinige oogenblikken dbor een paar tactische fouten voor een groct deel verspeelde. Allereerst verweet hij mr. Leesberg iets, dat hij bewijzen zou, maar ten slotte niet bewijzen kon en er is niets zoo onverstandig dan een jurist met vermo-edens en gedachten en niet met schriftelijke bewijzen te bes-trij- den. En ten slotte verweet hij den burgemees ter, dat deze de p-ortefeuille van Onderwijs tot zich genomen had en bovendien, dat hij zich daarmed-e bijzonder in zijn schik ver- klaarde. Nu is het v-olkomen te begrijpen, dat iemand die onvrijwillig zijn betrekldng kwijt raakt, het liefst zou willen, dat de heele wereld zoo met hem sympathiseerde, dat nieman-d zijn opvolger zou willen worden. En ook is het duidelijk, dat het alles be halve prettig is te hooren, dat de weldra ge- v-onden opvolger openlijk verkondigt, dat hiji al jaren lang begeerig naar dat baantj-e beeft uitgekeken. Wellicht was het tactvo-ller geweest, die laatste bekentenis achterweg te laten, maar dat een lid van het nieuwe college thans de portefuille van Onderwijs heeft gekregen, is volkomen natuurlijk en b-egrijp-elijk, al zul len wij niet ingaah of de vraa-g of een der wethoud-ers in de gegeven omstandigheden deze por-tefeuille bij uitstek b-r-■■???'.■:.-"eerdig heeft gevonden. De heer Westerhof h-eeft het nuttig geoor- deeld, dat er voortaan drie wethouders zul len zijn en waar drie minder werk dan vier kunnen verrichten, is het vanzelfsp-rekendi, dat ook het werk van den burgemeester ver- m-eerdert. Hem is al dan niet opzettelijk de portefeuille van Onderwijs toegeschoven en er was geen enkele reden. die te weigeren, te meer niet, nu men uit onderwij-skringen hem gevraagd heeft ze wel te wilen aanvaar-den. Wij zijn er van overtuigd, dat de burge meester even onpartijdig de o-nderwijsbelan- gen zal behart-igen als de heer Westerhof dat gedaan heeft en dat hij- niet zoo dom zal zijn zich als speelbal van drie rechts-che of halfrechtsche wethouders te laten gebTuiken. Maar: un homme averti en vaut deux en wat dat betreft zal de waarschuwing van een zoo bij uitstek bekwaam spoorzoeker als de heer Westerhof toch wel oorzaak kunnen wezen, dat onze burgervader o-p het gevaar lijke terrein van het onderwijs het kruit droog en het geweer in den aanslag blijft houden. 15 OCTOBER HET FRANSCH—RUSSISCH GESCHI'L. De kwestie Rakowsky. De moeilijkheden opgelost. Zooals wij gister reeds meldden heeft de Sowjet-regeering, zwichtend voor de op haar uitgeoefende pressie, tenslotte besloten er toch maar toe over te gaan haar gezant te Parijs, Rakowsky, terug te roepen. Alle moeilijkhe den met Frankrijk zijn daar-door, voorloopig altha-ns, uit den weg geruimd, de gespannen- heid maakt plaats voor een gemoedelijker verhouding en men mag als gewoonlijk met belangstelling uitzien naar de dingen die komende zijn. Het conflict dat worde nog even in herfn- nering gebracht was ontetaan, doordat Rakowsky tijdens een verblijf dezen zomer te Moskou een verklaring onderteekend had, waarin de volgende passage voorkwam „Wij moeten alle bourgeoisstaten, die de Sowj-et-unie bestrij-den, eron-der zien te krij gen. Alle fatscenlijke arbeiders in de kapi- talistische staten moeten ac-tief medewerken aan het eronder krijgen van hun bourgeois- regeering. Het is de plicht van alle soldaten in het buitenland die de slaveraha'ers van hun landen niet willen steunen, tot de gelederen van het roode leger toe te treden, want de Sowjet-unie is het va-derland van alle prole taries. Onze vaderland-lievende oorlog zal een oorlog voor de Sovjet-republiek zijn, daar deze een onder-deel van het wereldleger yau het socialis-me is. Onze vaderlan-dlieven-de oorlog kan daarom niet den terugkeer tot een tourgeois-staat, maar moet de ontketening -van de werel-drevolutie tot doel hebben. Wie vijandig staat tegenover de verdedtging van de Sowjetunie, is een verrader van de zaak van het wereldproletariaat." Deze verklaring deed, zooals bekend, een storm van verontwaardiging tegen R. opgaan en ontketende in Frankrijk een formeele campagne tegen den ambassad-eur, die zijn naam durfde zetten onder een stuk, dat even- zeer tegen Frankrijk, als tegen welk ander land -dan ook gericht was. Wij hebben er echter reeds eerder op gewe zen, dat men hier eeni-germate met een mas- kera-de te doen had. De strijd gin-g namelijk vcoral voor de Fransche gematigden niet zoo- zeer cm de persoon van Rakowsky, -doch meer om het feit of de betrekkingen met Rusland v-erbroken zouden worden of niet. i De betrekkingen worden voorloopig althans niet verbrok-en. En de gematig den zullen dus hun actie eenigen tijd moeten staken. Daar het antwoord der Russen op den Franschen eisch tot terugroeping echter zeer gereserveer-d is, mag verwacht worden dat de moeilijkheden niet voor goed tusschen Frank rijk en Rusland uit den weg zullen zijn ge ruimd. En daarom vooral schreven wij, dat met belangstelling mag worden uitgezien naar de dingen, die komende zijn. DUITSCHLAND. J UIT DEN RIJKSRAAD. Het schoolwetsontwerp verworpen, Be Rijksraad heeft vanmorgen in een vol-' tallige bij-een-komst het rijksschoolontwerp m-et 37 tegen 31 stemmen verworpen. Tegen stem- den de vertegenw-oordigers van Beieren, An- halt, Oldenburg, Thuringen, Hessen, Ham burg, Bremen, Lubeck, Mecklenburg-Schwe- rin, Wurtemberg en de Pruisische provincien met uitzondering van Berlij-n, Rijnprovincie en Saksen. j Het V. D. Z.-bureau verneemt, naar aanlei- ding van deze stemming van regeeringszijd-e, dat het ontwerp hiermee niet van d-e baan is. De regeering zal integendeel haar oor- spronkelijk ontwerp bij den Rijksda-g indienen en daarbij meedeelen, dat de Rijksraad dit ontwerp verworpen heeft. Dezelfde gang van zaken is in dit voorjaar gevolgd bij de ver- werping van de voorstellen tot verhooging van de invoerrechten op suiker die ook door den Rijksraad verworpen waren. De rijksdag heeft desniettemin het regeerings voorstel aangenomen, waarmee dte Rijksdag geen gef bruik van haar recht van veto gemaakt heeft( en het voorstel dus toch wet geworden is. De rijksdag heeft de voorstellen tot salads* herzi-ening goedgekeurd, o. m. het voorstel volgens hetwelk de landen van het rijk 80 pet. in plaats van 75, als tot dusver, van de riiks- inkomstenbelastiog ziiHen krii ven. ALKMAARSCHE GOORANT. i ti: lf -|-,v He DE WILD Laat over de Boterstraat. HAARDEN - KACHELS en ONDERDEELEN rijke keuze. Alleen kwaliteitsartikelen en goedkoop! Verwachten M aan dag weer een wagon vuurvast geemailleerde Carlshutte HAARDEN met circulatie. Prijzen van f 60.— en f 66.— compleet met vloerplaat.

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1