0 Hoofdpijny ECiespijn L. Franke&berg, illkmaar. gtandsvereeniging te nouaen, Deze verkTaar- de daar wel voor te voelen. Overwogen is verder of er geen animo zou bestaan voor een cursus in lakschrift voor patroons en personnel. Misschien dat ook door het houden van eenige interessante le- zingen de harten warmer kunnen word'en gemaakt. Tevens bestaat het plan een jvopa- gandaavond te organiseeren. Daar de vergadering zich ten voile kon vereenigen met de bestuursplannen voor dc- zen winter, word besloten gelden uit te trek- ken voor het organiseeren van een drietal lezingen en een propaganda-avond. Omtrent den lakschriftcursus zal nader overleg wor den gepleegd. Een der leden stelde nog voor de vrouwen der leden eveneens op de vergadering te la- ten komen, Bij het begrafenisfonds, waarvan hij' bestaurslid is, doet men dat ook en de feestavonden daarvan slagen steeds uitste- kend. Het meerendeel der leden voelde echter bit ter weinig voor dit voorstel. Het cadetimtelsel. Bij de rondvraag dteelde de voorzitter me* de dat een schrijven is ingekomen van de ver- eeniging tot bestrijding van verkoop met ca deaux om een nieuwe subsidie te verleenen. Daar die regeeringsmaatregelen tegen dit verkoopsysteem nog steeds met zijn afgeko- men, stelt het bestuur voor de.subsi.die nog- maals voor een jaar te verleenen Eenige leden waren van oordeel, dat het cadteausysteem nog steeds een hardnekkige bestrijding behoeft. De heer Englandier was van meening, dat het cadeausysteem niet op misleiding van het publiek berust, dtoch louter op het feit, dat men door mogelijke omzetsuitbreiding de kos- iten van de cadeaux ruimschoots vergoed ikrijgt en bij! gevolg dus financieel voordeel krijgt. De Voorzitter handhaafde echter zijn opiniie, dat het cadeaustelsel schadelijk is voor den h an del en daarom bestreden moet yvorden. Meestal wordlen trouwens de ca deaux gegeven op artikelen, waarvan de kwa iiteit niet door het publiek valt te controlee- ren. Ook de secretaris, de heer de Raat, was van deze meening en verkiaarde overtuigd te zijn, dat de kwaliteit bij het cadeaustelsel yermindert. De heer Bruin vroeg of het geen aanbe- .veling zou verdienen dat de winkeliers per- sooralijk er de aandacht op vestigden dat het publiek de cadeaux zelf betaadle. Hij ver- wachtte daarvan meer resultaat, dan van het verleenen van subsidie aan bovenbedoel- dte vereeniging. Zoolang de cadeaustelsel echter zoo in zwang is, moet men, in het schuitje zittend, wel meevaren. Daar de leden echter alle van oordeel wa ren, dat het cadeaustelsel liever uit de werel'd moet worden geholpen, werd met groote meerdlerheid besloten aan de Vereeniging een subsidie te verleenen van 10. Ten slotte vroeg de voorzitter of de led'en er zich mede konden vereenigen, dat het be stuur maatregelen zou overwegen om een einde te maken aan den overstelpenden vloed van aanvragen om advertenties te plaatsen in programmaboekjes voor uitvoeringen, fees- ten, etc. etc. De vergadering oordeeldte inderdaad het tegengaan van dit kwaad wel wensdielijk. Overwogen zal verder worden of er niets te doen valt tegen het feit dat personen of leden van zekere vereenigingen bij hetmkoo- pen van bepaalde goederen korting krijgen. N'iets meer aan de orde zijnde sloot die voorzitter hierna de vergadering Mijnhardt's Hoofdpijatabletten, 60 en 30 ct. Mijnhardt's Kiespijntabletten, 60 an 30 ct. Bij Apoth. en Drogisten. „Van President tot Gevangene", door Dr. F. Ossendowsky, Uitgave H. P. Leopold's Uitgevers Maatschappij te 's Gravenhage. Ossendowsky, die in samenwerking met Lewis Stanton Palen dit boek heeft geschre- ven, is een van de bevoorrecbten, wier ieven een aaneensehakeling van avonturen is ge- weest. Wat hij in dit boek vertelt is de ge schiedenis van zijn wedervaren tijdiens aen Russisch-Japanschen oorlog toen de groote revolutie al smeulde, maar toch het tijdstip nog niet was aangebroken, dat de vlammen konden uitslaan om aan het regime der Tsaren voorgoed een einde te maken. Ruslamds nederlaag heeft in die jaren een stemming van ontevredenheid en verzet ge- kweekt en bekwame en doortastende mannen hebben gepoogd,.dat verzet in goede banen te leiden teneind-e een democratischer regee- ringsvorm te krijgen en daardoor., zoo moge- lijk, een bloedigen burgeroorlog te voor- komien. Dat Ossendowsky, de spontane, bekwa-me en altijd werkzame Pool, een diet leiders is geweest, zal niemand verwonderen. In dienst van het Russische leger naar Siberie ge- etuurd1 om er als scbeikundige werkzaam te zijn, wordt bij daar weldra hoofd van bet Oostelijk bestuur,, een lichaam, dat beoogde de rechten der str«eekbewoners te doen eer- biedigen en deze tegen aanvallen van allerlei misdadigers en rooversbenden te bescher- men. Hiervoor krijgt het bestuur zelts de medewerking van de legerleiding ter plaatse, maar weldira blijikt, dat van Petersburg uit, een politiek van gewelddadige onderdruk- ktng van elke poging tot zelfstandig optreden gevolgd wordt. De aan bet Oostelijk bestuur bevriende generaal wordt teruggeroepen en de be- stuurders, voor zoover ze niet reeds ge- vlucbt zijn, worden gevangen genomen en gevonnisd. Ossendowsky komt met eenige andere in- tellectueelen in de gevangenis voor politieke misdadigers terecht en wordt later naar de gevangenis voor alleriei geboefte overge- bracht. Door zijn omtwiikkeling wordt hij1 aangewezen om zijn medegevangenen te ondterwijzen en zoodoende is bij in staat overal een kijkje te nem>en en komt hij met allerlei misdadigers in aanraking. Zijn beschrijving van het gevangenis- neven is zeer onderhoudend. Hij vertelt van ««nige sensationeele ontvlucbtingen en geeft een boeiende beschrijving van de ellende. die in vochtige, door ongedierte onveilic a&- Alle artikelen voor Mantoorg'ebrsiik levereu wij uit voorraad. maakte kerkers, door in ketenen geklonken gevangenen wordt geleden. Medie door het verhaal van de spannende gebeurtenissen in bet Siberische gebied tij- dens den arbeid1 van Ossendowsky voor bet Russische leger, is dit boek een begeerens- waard bezit voor alien, die van levensge- vaarlijke avonturen houden en die betang stellen in de laatste iaren der Tsarenregee- ring, toen de kncet der Kozakken het onfeil- bare middei was om elk begin van revoluti onnaire actie met geweld te onderdrukken. Benito Mussolini door Giorgio Pini, vcr- taald door Mary Robbers, met een inleiding van Romano Nob Guarnicri. Uitgeversmaat- schappij Elsevier Amsterdam. Dat in dit door een Italiaan geschreven boekje leven en werken van Mussolini ver- beerlijkt worden. behoeft geen betoog. Trou wens, Italie heeft ook geen reden, deze krachtfiguur, die orde en regel schiep, anders dan met danikbaarheid en vereering te ge- denken. De vroegere ondierwijzer Benito Musso lini, de man, die een lange periode van werk- loosheid, honger en ellende gekend heeft, is een der eersten geweest, die voor de inimen- ging van Italie in den oorlog gepleit hebben, een der eersten ook, die naar bet front sud den en hun leven voor het vaderland in de waagschaal hebben gesteld. Gewond weer- gekeerd, roept hij alien, die nog weifelen te wapen en na den vrede gaat Italie bet tijd'- pgrk van het fascisme tegemoet, waarin Mus solini, de man met den vooruitzienden blik, de leid>er en wegwijzer zal zijn. Bij de tegenwoordige ontwaking van het nationaai bewustzijn is Mussolini de aange wezen man om Italic langs den weg van orde en tucht tot bloei te brengen De bedoeling van den schrijver is, dezen man te doen kennen, le laten zien hoeveel stuwkracht hij in zich heeft, opdat men begrij- pen zal hoe in de vitaliteit van den enkeling de verklaring van de hernieuwde krachtsont- v/iikkeling van een gansche natie kan worden gevonden. Dit werkje geeft allerlei bijzonderbeden over het leven van deze krachtfiguur, het vertelt van zijn ouders en zijn jeugd, het be- schrijft zijn levensloop., geeft een indfuk van zijn tegenwoordige beteekenis en bevat ten slotte een uitvoerige karakterstudie. De uitkijkpost in het San Dimaswcnd door Peter B. Kyne, bij den heef J. T. Swartsen- burg te Zeist uitgegeven, is het verhaat van een jongen boschwachter, die op zijn ge- vaarlijken post, ver van het gebied der be- schavlng, kennis maakt met Monica Dale, eon jonge vrouw, die een der uitkijkposten in het bosch bebeert. Wat van die kennismaking ten slotte het gevolg is, laat zich gemakkelijk raden. Het boek geeft liefhebbers van sensatie- lectuur al wat zij kunnen wenschen, het ver telt van boschbranden en allerlei misdaden, welke den sheriff uit het district handen vol werk bezorgen. In de comboyserie van dezen uitgever ver- scheen een nieuw werk van de op dit gebied blijkbaar onuitputtelijke Clarence E. Mul- ford, geti'teld Het Verhinderde plan. Het sluit geheel aan bij de serie, die van het avontuuriijke leven in het verre Westen ver- haalt en bewonderaars van paardrijden, van jacht op wil-de dieren en roovers alle sensa- ties geeft, die zij zich maar kunnen denken. De ondervinding heeft den uitgever wel ge- leerd, dat cowboy-iectuur in breede volks- kringen graag gelezen en zeer gewaardeerd wordt. De viool en hare meesters door Dirk Baljoort, gedeeltelijk vrij bewerkt naar Jos. von Wasielewski. Uitgave J. Philip Kruse- man te's Gravenhage. In dit boek is het leven der voornaamste violisten geteekend en heeft de schrijver den ontwikkelingsgang van het vi-oolspel in ieder land geschetst en tevens op het v-erband tus- sche-n de lander, onderling gewezen. Voor- na-melijk aan de Nederlandsche violisten heeft hij zijn aandacht gewijd en de bijzo-nder- beden van hun leven en werken zoo volledig m-ogelijk weexgegeven. Hij vertelt allereerst over het ontstaan van de viool en behandelt achtereenvolgens de muziekgeschiedenis uit verschillende landen, waarbij hij de gr-ootrue-esters der viool naar voren brengt, daarbij in het bijzonder de aandacht vestig-end op Pagamini, die hij een natuurwonder noemt, een phen-omeen on- der de violisten, zooals voor noch na hem bestaan heeft. Van de Nederlanders b-espreekt hij Lubeck, van B-ree, Frans Coenen, Joseph Hubert Cramer, Jan de Graan, Will-em Kes, Henri Wilhelm Petri, J-ohan- Smit, Andre Spoor en Louis Zimmerman in het bijzonder. Het omvangrijke werk, dat door tal van i/nte- r-essante afbeel-dingen het geschrevene ver- duidelijkt, bevat aan het slot een lange lijst bekende buitenlandsche werken waara-a-n d'-e schrijver in hoof-dzaak zijn waardevolle be- 6chouwingen ontleeind heeft. Bij de Gebrdeders Kluitman te Alkmaar is de 6e druk verschenen van het bekende boek van A. C. C. de Vletter, getiteld Zeven jcn- gens en een Ouwe Schuit, een prettig verteld v-erhaal van een zevental vrienden- die, onder lei-ding van sporit-ieven en royalen ki-nder- vri-en-d, in hun vacamtiedagen een grooten tocht ondernemen met een woonschuit, die zij gezamenlijlk gehuuxd hebben. Dat er op die motorb-oot veel pleizier ge maakt wordt en dat de vrienden h-eel wat groot-e en kl-eine avonturen bel-even, is te begrijpen. Bij dezelfde uitgevers verscheen een tweede druk van het keurig uitgevoerde prenten- boekje Miaula en de Twecl'uigen, "bewerkt door N. van Hichtum, met allerliefste kleur- teekeningen van Susan B. Pearse. De uitgave van deze firma kenmerken zich steeds door een bijzonder smaakvoll-e uit- voering. Tj. ^ovinciaal nleuws Klein is de mug, maar groot het teed, Veroorzaakt door een ujnrgebeet UIT HE1L00 Vrijdagavond hield de „Pluimveevereeui- ging Heilo-o" een led'envergadering in het cafe van den heer Helder. De voorzitter, de heer A. N. K. Hoptnan, opende de druk bezochte vergadering met een woord van welkom en verheugde zich over de groote opkomst. Hierna werden 7 n-i-euwe leden voorge- steld en gei'nstalleerd. Ingekomen stukken: Van het bestuur van „Aves" te Alkmaar was een verzcek ingekomen om voor de ten- toonstdling. ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan, welke gehouden wordt op 7 en S Jannari 1928, medailles beschikbaar te stel len en (of) op ander wijze de belangstelling te to-onen. H-et bestuur stelde voor een ver- guld zilveren en een zilveren medaille be schikbaar te stellen. Alzoo besloten. Van de firma Hoo-ghiemstra was een ver- zo-ek ingekomen om als 1-everancier voor de vereeniging in aanmerking te komen. Na toe- licbting van den voorzitter werd afwijzend beschikt. Wel wilde het bestuur overwegen om een inschrij-ving te openen, do-ch spr. was er voor cm de leden vrij te laten. Vaststelling datum voor den pluimvee- wintercursus. Hiervoor hebben zich 17 leer- lingen aangemeld; de datum werd vastge- steld op 27 September. Het bestuur heeft van den burgemeester en wethouder Maas Geesteranus bereidverklaringen ontvangen om in de commissie van to-ezicht plaats te nemen. Van den heer Opdam was nog geen ant- wcor-d ontvangen. 0-ok werd besloten om behalve B. en W, de afdeelingen van de Hollandsche Maat schappij van Land'bouw, de L. T. B., de Ver eeniging tot bevordering van de Bijencultuur en „De Vooruitgang" uit te noodigen. Een woord van dank werd gebracht aan B. en W. en den Raad vc-o-r de welwillendheid om den cursus mogelijk te maken. Bcpaliag tijdstip excurs-ie naar Bameveld en omstreken. De voorzitter stelde voor om de excursie te doen houden als lie les van d-en cursus en het tijdstip te regelen in over- leg met de curslsten. Op een vraag of ook de niet-leerlingen van den cursus hieraan kunnen deelnemen, werd bevestigend geantwoord, Eier-ophaaldienst. Door het bedanken van den heer Spaans zullen hiervoor gega- digden worden opgeroepen en wel per adt- vertentie in de te Alkmaar verschijnende bla- d-en. In overleg met het bestuur zal de aam- stelling plaats hebben, terwijl het aalaris cngewijzigd blijft. Hierna lcwam aan de ordie de aanvrage om koninklijke goedkeuring. De voorzitter leidde dit punt in. Het be stuur wil de acte notarieel laten opmaken. Na langdurige discussie werd besloten tot aanvrage, doch zo-nder hulp van een notaris. Naam der vereeniging Het bestuur stel de verschi'Hendi? namen voor, ook de leden kunnen nog namen opgeven, doch dc naam moet verband houden met he t doel, n.l. Pluimvee- en Konijnenfokvereeniging. Enten van ho-enders. Er zijn dit jaar pl.m. 2500 stuks geent, wat 0.10 per dier bedraagt. In twee dagen had1 de dierenarts het werk gedaan. De voorzitter zeid-e dat er geen kunst aan was, doch het serum werd al-leen verstrekt aan dierenartsen. Deze prijs was veel te hoog. Na bespreking werd besloten om te accor- deeren met een arts of gezamenlijk met an dere vereenigingen verlaging te krijgen, De urtvoering werd aan het bestuur overgela- ten. Nog werd besloten in relatie te treden met de Bo-ereakenbank ter plaatse voor geldbe- legging. De penningmeester mag 10 kas- geld beh-ouden. De heer Groot (bestuur) stelde voor om een premie beschikbaar te stellen vor bet opspo- ren van pluimvee-dieven De vergadering was unaniem van oordeel, dat hier veel kip- pen gestolen worden en bepaalde de premie op 10. Zoo de kas niet toereikend is, zal het over de leden worden omgeslagen. In't lokaal van den heer Roozing werd gisteravond vergadering gehouden van de ver-eeniging voor oud-leerlingen der Land- bouwwinterschool. De voorzitter, de heer K. Bakker Hzn., opende de druk bezochte vergadering met een woord van welkom en verheugde zich over de groote belangstelling. Na de n-otulen kwam aan de orde een be- stuursvoorstel om de statuten te wijzigen. De voorzitter leidde dit punt in en deelde mede„ dat bij de oprichting was besloten om ook de tuinbouwcursisten als lid toe te laten. Echter heeft de practijk geleerd, dat van de zijide der tuinbo-uwers geen belangstelling bestaat, reden waarom wordt voorgesteld om „de tuinbouw" uit te statuten te verwijderen. Hierover ontstond een breedvoerige ge- dachtenwisseling en meerderen waren van meening, dat hierdoor m-oeilijkbeden kunnen ontstaan cmreden er meerdere leden in ge- mengd bedrijf werkzaam zijn. Besloten werd, dat landb-ouw-cursisten lid der vereeniging kunnen worden en dat, zoo noodig, het bestuur zal med-ewerken op tuin- bouwgebied, hoewel men van meening is, dat binn-en afzienbaren tijd ook een vereeni ging van oud-leerlingen van de afd. tuin bouw zal worden op-gericht. De statuten wer den in dezen zin gewijzigd, waarna het voor stel zander hoofclelijke stemming werd aan- genomen. Hierna kwam in behandeling een voorstel tot het aanleggen van proefvelden. Hiervoor bestond groote belangstelling en men was algemeen van oordeel, dat de stikstofbemes- ting op weiland niet 6ordeelkun-dig werd ge- bruikt, terwijl men met pro-efvelden meer ze- kerheid kan krijgen. Aldus besloten. Hierna kwam aan de orde het werven van donateurs. De voorzitter zeide, dat, wil de vereeniging actief werken, men over finan- cien m-oet kunnen bescbikken Onze vereeni ging is gegroeid uit de afd. Heiloo van d'e Hollandsche Maatschapij van Landbouw en n-amens het bestuur stelde spr. voor eerst aan te kloppen bij de led'en dier afdeeling. Spr. hoopte steeds met die afdeeling mede te wer ken en vertrouwde, dat een beroep op die le den niet te vergeefs zal zijn. Dit voorstel werd aanvaard, terwijl alle l-edlen bereid1 wa ren om een gedeelte der led'en te bewerken. r>Qarna kwam in b^handclintr wn voorstel van den heer P. Ruiter te Castricum, om een cursus te houden in het goed en zindelij'k melken. Het bestuur stond sympathiek tegsn- over het voorstel, doch stelde voor, deze zaak te bespreken met de afdeeling van de Hollandsche Maatschappij van Landbouw. Alzoo besloten. Na gehouden rondvraag volgde sluiting. UIT URSEM. Gedeputeerde Staten hebben aan het ge- meen-tebstuur alhier en aan J. Veldboer, oud- wethouder van Ursem, bericht, dat er voor hun college geen aanleiding bestaat, aan het verzoek van J. Veldboer te voldoen, om tus- schenkomst te verleenen omtrent enkele han- delingen van den burgemeester ten aanzien van het sluiten van een kasgeldleening voor den dienst van 1927. Hieruit blijkt, dat het standpunt van den heer J. Veldboer onjuist is, dat de Raad geen kasgeldleening zou kunnen sluiten indien een voorstel daartoe zonder medewerking der wethouders op de agenda is geplaatst. -— Zaterdagmiddag, circa I'A uur, is een zekere Alb. van Heij-mer, 56 jaar oud, van beroep reizend koopman in gaianterieen en wonende te Alkmaar, getroffen door een mo- lenwiek, waardoor hij een ernstige wo-nd aan het hoofd bekwam. Genoemde pers-oon was in strijd met de goede gewoonte niet buiten bet he-it om naar de bewoners van den molen gegaan, do-ch daarbinnen, met het noodlottig gevolg, dat hij geraakt werd door een da" wi-eken. Gelukkig draaiden de wieken niet sn-el. Dc-or den bewoner, C. Wiedijk, werd eenhulpverband aangelegd en spoedig was de getneente-geneesheer, d-o-kter Bloem, van Spierdijk, aanwezig, die den man genees- kundige hulp verleend-e. De man werd later onder toezicht naar Alkmaar vervoerd en naar het zi-ekenhuis gebracht, waar hij c-p- nieuw is behandel-d. Hij verkeerde onder den invloed van sterken drank. UIT KOEDIJK. Zatcrdagavond werd in het lokaal van den heer Jb. Groot een openbare les door de p-laatselijke muziekschool (afd. vioolklasse) en door alien" Volkszang-oefening gehou den onder leiding van d-e-n heer H. A. Maas, uit Alkmaar, met welwil-lende medewerking van mevr. Kikkert (zang) en Corn. Jonker (piano). De heer Maas opende de bij-eenkomst met het welkom toe t.e roepen aan d-e aanwezigen en de welwillendheid te vragen voor deze eerste openbare les. Eerst werd door de vi oolklasse een drietal nummers ten beste ge geven, die met aandacht gevolgd werden en applaus verwierven. Hierna werd door den heer Maas een uiteenzetting gegeven van het doel der vereeniging ter verbetexing van den Volkszang, n.l. cm in bij-eenkomsten en thuis mode liederen te doen hooren en de straatdeurien te weren. De heer Maas zong d-e liederen voor en daarna de aanwezigen met d'en heer Joflker aan de piano. Algemeen zong men mee en haperde a* iets, dan kreeg men een terechtwijzing en moest het over- doen. Dit maakte een prettige stemming. Mevrouw Kikkert gaf een dri-etal oud-Hol- lan-dsche liederen ten beste, n.l. ,,-Ons Lied", „Regendag" en „Mc-eders Liedje", begel-eid door den heer Jonker. Na de pauze gingen n-og een paar num mers van de vioolklasse en werd de avond gevuld met Vollcszangnummers. De heer Maas besprak de wenschelijkheid tot het oprichten van een afdeeling van de Vereeniging voor den Volkszang. De kosten zijn 1 per jaar. Als voorloopig comite zijn aangewezen mej. J. A. Haumersen, de bux-- gemeesler, de heer Kikkert, de heeren P. Hart, C. Bos Ez., C. Stuffers. mevr. Kramer-Go- vers en de leid'er. Op November e.k. zal men weer bijeen komen. Na afloop dankte d-e heer Maas alien die medegewerkt hadden aan het welslagen van dezen avond, inzonderheid d-en heer Jonker en mevr. Kikkert. De burgemeester sprak eenige waardeerende woorden over de viool klasse en wekt-e de aanwezigen op deel te ne men aan de oprichting van een afdeeling van de Volkszang. Het was een niooie avond en de heer Maas heeft getoond lei der te kunnen zijn voor een flink bezette zaal. UIT OTER'LEEK. Bij de gehouden verkiezing voor een lid van dien polder Oterleek is gekozen de heer D. Kuilboer, aftr. UIT HOORN. We verne-men, dat bin-nenkort bij de drukke- rij „Westfriesland" een 2e bundel zal verschij- nen, uitgegeven door het Historisch Genoot- schap „Oud Westfriesland". Tevens zal een w-eds'trijd in Westfriesche novellen en schet- sen worden uitgeschreven. Op initiatief van de Vereenigingen Jo- han Miesschaert", „Supplo" en „Ontwikke- iing" zal hier ter stede in de maand Februari een concert worden gegeven door de Haar- lemsche Oxkestverceniging. Op initiatief van de afd. Hoorn van den Bond van Ned. Onderwijzers is alhier een cursus voor vervolgonderwijs aan volwasse- men opgericbt, waarvoor zich reeds 10 deei- nemers hebben aangemeld. ■JIT SINT PANCRAS, Aanbesteding van een woonhuis voor den heer Zwanenburg alhier. Ingeschreven werd door: P. Hartland, Koedijk, timmerwerk, 1694, massa 2979. P. Kooij, St. Pancras, timmerwerk 1893, massa 3228. F. Hes, St. Pancras, timmerwerk 1640. S. Zegers, St. Pancras, timmerwerk 1575. S. Kuitwaard, Broek op Langendijk, tim- m-erwerk 1586. F. Kuitwaard, Broek op Langendijk, met« selwerk 1335. F. Hes, St. Pancras, metselwark 1392. N. Nierop, St. Pancras, m-etselwerk 1530. S. Hes, St. Pancras metselwerk 1285. A. Schram, St. Pancras massa 2980. A. Visser, Heerhugowaard, massa f 3038. Gegund an S. Hes en S. Zegers. Het schilderwerk aan A. F. Blok voor 375. Aan den tooneelwedstrijd op 9 Novem ber, uitgeschreven door den Bond voor Staatspensionneering, zal worden deelgeno- raen door „De Rons" te Kcedijk met „De Leugen'"; de Berger Tooneelvereeniging te Bergen met „Levensdwang", en „Kunst naar Kracht" alhier met „De ernst des Levens". Door den heer Gerritsen wordt voor de beste tooneelspeelster en -speler een persoon- lijken prijs uitgeloofd, bestaandie uit een luxe artikel. UIT EGMOND AAN ZEE. De heer P. G. A. Bosschaart alhier, vo- loniair bij het politiecorps te Beverwijk, is bij Kon. Besluit aangewezen voor uitzending naar Ned. Indie als ads-pirant-commissaris bij de Algemeene Politie. D'e commissie uit ingezetenen, die op uitnocdiging van de heeren B. A. v. Kleef, pastoo-r der oud-katholieke gemeente, en J. G. Bosschaart, hoofd der openbare school, zich eenige maanden geleden gevormd had om het tot stand komen van een piaatselijke onderlinge verzekering voor ziekenhuisver- pleging vcor te bereiden, is thans zoover ge- vcrderd, dat zij dezer dagen de voorloopige statuten enz. sameng-est-eld heeft. Zoo spoe dig mogelij'k zullen deze in een openbare bij- eenkomst ter kennis van de ingezetenen wor den gebracht en gelegenheid gegeven worden tot aansluiting, waarna over eenigen tijd all ies definitief kan worden- vastgestcld door een wettige ledmvergaderir.g, waarin de per sonen kunnen worden aangewezen, die de plaatsen der voorloopige bestuursled'en zul len bezetHn. In de ledenvergadering der gymnastiek- vereeniging „Achilles" is in de plaats van den vertrekkenden functiona-ris, den heer P. G. A. Bosschaart, als voorzitter gekozen de heer P. Pastoor. De populariteit, welke deze laatste onder het jonger geslacht geniet, mag doen veroiiderstellen, dat deze nuttige ver eeniging zich onder diens leiding in even groote belangstelling der ingezetenen zal kunen verheugen als tot nu toe. Maandagnamiddag is hier aan-gcspoeld het volgende h'efje, gedateerd 16 October 1927. „Wij bevinden ons bij vuurschip Haaks en liggen met stukken-d roer, wij verlangen hulp, wij hebben geen draadloos meer, dat is stukgewaaid. S S. SLIEDR'ECHT. Rotterdamsche Lloyd. Ondergetcekende captein Schoonhoving. Al die het vindt suurt het weg of daat te- legrapheeren. S. O. S. RED ONS. (De fouten zijn overgenomen zooals ze in het briefie voorkwamen). Natuurlijk is ten spoedigste gezorgd aan dat verzcek te voldoen door middei van de kustwa-cht op dsn vuurtoren. In verband met het stormacii'tige weer is het te hopen, dat bijtijds hulp geboden kan worden. UIT HEERHUGOWAARD. Voor het geven van een cursus voor open- baar vervolgonderwijs aan school nr. 3 bleek geen 'voldoend aantal leerlingen zich te heb ben aangemeld, in welk geval dit onderwijs gegeven zou zijn geworden aan school 1 en 3. Het gevolg hiervan is, dat alleen aan school 2 in de kom der gemeente gelegenheid bestaat, dit onderwijs te ontvangen. De glascultuur n-eemt ook hier belang- rijk toe. Voor verschillende tuinbouwers zal een kas worden gebouwd, voor anderen een warenhuis, terwijl een onlangs aangekocht bedrijf geheel voor de glascultuur zal wor den ingericht. Andere tuinbouwers bezetten een deel van land met bloembollen. Bij onderhandschen verkoop is het bouw- en boerenbedrijf van den heer Jac. Blom, gelegen aan den Middenweg, overge- gaan op den heer Anth. Groots. UIT SCHAGEN. Tot secr.-pen. van den Slikvenp-older is ba noemd den heer C. Grootes, Haringhuizen. UIT BERGEN. Bij bescbikking van den Minister van Oor log, is aan den dienstplichtige N. C. M. Blank, uit -deze gemeente, uitstel van eerste oefening verleend. Vriend: Ik boor dat j« gisteren naar de arbeidsbensr bent geweest om een baantje? De man aan den mangel: Ja, en ik ben der al elleke dag geweest, sinds me vrouw beaonne is met wassche an huis te neme. ^Passing Show) DoNB 'Vx<

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 6