XKW, Sfadshieuws L. FRANSSNBERCr, Alkmaar DE KAASMARKT. De aanvoer bedroeg heden 156.000 Kg., tegen 154.000 in dezelfde week in 1926 en 145.000 in die van 1925. De hoogste prijs voor gemerkte fabrkks- kaas was 48.50 en dus 0.50 hooger dan die van de vorige week. 22 October 1926 was deze prijs 50 en 23 October 1925 I 59.50. Duitschland is dit jaar weer een belang- rijke afnemer van onze kaas geweest en ook naar Frankrijk, Belgie en Italie werdlen be- duidende hoeveelheden verzonden, waardoor thans de voorraden bij de handelaren bedui- dend kleiner zijn dan het vorig jaar het ge- val was. Aangezien de productie langzamerhand ge- ■ringer wordt, mag op grond van een en an der een stijging van de prijzen verwacht wor- den. Met zekerheid valt hierover echter niets te zeggen. I- BEVORDERING. 1 iDe dienstpiiditige P. J. de Lange uit deze gemeente, in opleiding tot Onderofficier-Ad- ministrateur bij de School te Breda, is met in- gang van 1 November a.s. bevorderd tot kor- poraal. Zijne opleiding tot den rang van on derofficier-administraiteur van een Compagnie Infanterie wordt te Breda voortgezet. OVERPLAATSING. De heer H. Difckers, meestersknecbt bij den arbeid aan de strafgevangenis alhier, wordt 16 November a.s. overgeplaast naar de Rijks wcrkinrichting te Hoorn. j, AFDEELING GESTICHT. Woensdagavond werd een plaaiselijke af- dteeling gesticht van „De Nederlandsche Unie van chauffeurs en overig automobie!- personeel". Na een inleiding van den heer Sormanie (hoofdbestuur) traden alle aanwe- zige chauffeurs toe. Deze samenkomst stond onder leiding van den Centralen Bond van Transportarbeiders alhier. V VOOR EEN PAARDENSTAL VOOR WOONW A G E'N P A A R D E N Wij ontvingen 2 voor den stal van mej. K. alhier. EEN ST1ER OP HO'L. Gistermiddag ongeveer kwart over vier, rukte een stier die over den weg geleia .werd, zich los en maakte een uitetapje over den Baansingel, waarna hij een steeg inliep en in de Vondelstiaat terecht kwam. Het beest zag er zoo brutaal uit, dat ieder die het zag aankomen, tijdiig een goed heenkomen zocht. Daardoor hadden geen ongelukken plaats en het dier kon in de Vondelstraat weer ge- grepen worden. Waar juist een school tot ing en zich zeer vele kinderen op den weg vonden is dit stierenuitstapje dus nog wonder goed afgeloopen. EEN APENJACHT IN ALKMAAR. Het aapje, dat zich in een der comestibles- winkers hier ter stedfe op't eind van de vorige week eenige dagen heeft zitten verlekkeren op op de apeninootjes die Let niet te pakkeh krijgen kon heeft blijfct gegeven naast een ononderdrukbare nootjesliefde er toch ook nog een aardige dosis vrijheidszin op na te Louden. Hedenmorgen wist het n.l., naar ons wordt medegedeeld, te ontsnappen uit den tuin van bovenbedoelden nootjeshandelaar en belandde ten slotte op dte tuinschutting van het voor- inalig opvoedingsgesticht aan de Geest. De 18-jarige B. H., werkzaam in de lood- gieterij van den heer Wiebrecht, zag het daar zitten en steld'e pogingen in het werk om het dier te vangen. Dit lukte edhter niet en op- nieuw wist het dier eenige naburige tuinen te bereiken. De eigenaren daarvan schenen echter niet buitenmatig op het bezoek te zijn gesteld en joegen het weer terug, waarna B. H. door brood ais lokmiddel te gebruiken zijn po gingen herhaalde. Thans kwan. het aapje werkelijk naderbij. Juist echter toen de jongen het wilde pakken, sprong het weer weg maar te laat: hoewel het diertje beet om los te komen, bleef zijn staart in de handen van H. en met de vrijheid scheen het voorioopig gedaan te zijn. Men stopte den gwamgene ten minste in een zak om hem naar den wettigen eigenaar te transporteeren. Tijdens dit transport een aap die in het nauw zit doet ook rare spron- gen ontsnapfe het dier n.l. door een gat in den zak en in een oogwenk zat het boven in een boom langs de Geest. H. liet het er echter ook thans niet bij zitten en klom de aap na. Dit beteekende het werkelijke eirncfe van een kortstondige vrijheid. NED. REISVEREENIGING. Causerie over Indie De afd. Alkmaar van de Ned. Reisvereeni gang had gisteravonid in het Gulden Vlies een bijeenkomst belegd, waarop de heer C. K. Elout, de bekende Hoefijzerredacteur van het Handelsblad, een causerie hield over Indie. De belangstelling voor dezen avonc was zeer groot en dat behoeft ook niet te verwonderen, want Insulinde bflijft, althans voor bet meerenideel der Hollanders, als toeristenland een ombereikbaar iets, zoodat men, indachtig het spreekwoord van he', halve ei en den leegen dop, veelal een dank baar gebruik maakt van een geboden gele- genheid om over tropiseh Nederland iets nieuws en belangwekkends te vernemen. De causerie van den heer Elout was zeer zeker zoo'n gelegenheid. Tal van markante en schilderaehtige plaatsen bracht hij onder de aandacht door middel van lantaarn plaatjes, met het gesproken woord een en an der verduidelijkend. Bizondere gebouwen eeuwenoude tempels, landschappen met een on>vergel'ijkeliijk natuurschoon, kortom: te veel om op te noemen, werd den aanwezigen getoond. Wij gelooven dan ook wel, dat zeer velen met genoegen naar den heer Elout zullen hebben geluistend en dat zijn causerie voor hen leerrijk en nut-tig zal zijn gewees-t. Toch zouden wij een opmerking willen maken. De heer Elout, die ongeveer een half jaar in onize kolonien vertoefd heeft, blijkt zijn fijd goed te hebben besteed en zijn aandacht naar veel bezienswaardigis te hebben doen nitgaan. A1 was het dan ook vluchtig, ver- schidende der mooiste punten van onze Oost niet aileeo, doch ook van de oudste stads- gedeelten "der groote stelden waar z-elfs velen, die jaren aaneen in Indie hebben ge- woond, ni-mmer geweest.zijn kon 'hij ais gevoig daarvan aa-n zijn hoorders een den-k- beeld geven. Maar te veel hebben wij in zijn betoog ge- mist mcdedeelingcn over en foto's van het moderne Indie, zooals zich dat vooral ge- durende de laatste kwarteeuw heeft ontwik- keld en dat wellicht minder schilderachtig, doch zeer zeker niet minder belangwekkend is. Indien de spreker ook hierover iets nieuws had weten te -brengen, zou zijn betoog -dat zooals gezegd veel interessants te ge- nieten gaf slechts aan belangrijkheid ge- wonnen hebben. HEROPENING LUNCHROOM. Zooals ten adverientie in ons blad van gis- ter venneld't, heeft de heer W. Swager zijn bekende lunchroom „De Doorbraak" annex sigarenzaak, overgedaan aan den heer A. J. Martin. Hedenavond om 7 uur wordt de lunch room door den nieuwen eigenaar heropend. De avond wordt door jazz-band-m-uziek op- geluisterd. NED. VEREENIGING VOOR DEN VOLKSZANG. AFD. ALKMAAR. Men schrijft ons: Denkt er cm, minnaars van het Holiand- sche Lied, dat gij Maandag 24 October a.s. uw av-ond vrij houdt. Het gaat er d;ien avond weer frisch op los, doch nu in de Dancing van ,d,e Hanno- nie", onder leiding van den heer K. Sixma, van Amsterdam, u alien wel bekend van 't vorige seizoen. Voor afwisseling wordt evi'iieens gezorgd, doch dit kan eerst op den avond zelve bekend gemaakt worden, daar de declamatrice, die zich bereid had verklaard op te treden, doo-r ongesteldheid verhinderd is. Mogen wij de geregelde bezoekers onzer zang-avonden nog eens op het hart druk- ken, ook gij kunt propaganda maken in den kring van familie en kennissen, weld ze op om mee te gaan, ze zullen er geen spajt van hebben. Ten slotte moet het in Holland evenzoo worden als in Duitschland, waar het volks- lied een voorname plaats in het volksleven in- neemt. PREDIKBEURTEN. 23 October 1927. I Alkmaar. Groote kerk, 10 uur, Ds. Verwaal. Bed. H. Avondmaal. Avond 6 uur, Ds. Verwaal. Dankz. H. A. Waakt en Bidt, 10 uur, Ds. Langman van Voorburg. Kapel, half elf, Ds. Baar. 's Middags 4 uur inzegening van het huwelijk van Hen drik Pool en Gertrud Hegeler door Ds. Baar. Evangelisc/i-Luihersche kerk, 10.30 uur, Ds. Makkink. Doopsgez. kerk, 10.30 uur, Ds. Westra. Remonstrantsch-Gerefornteerde kerk10.30 uur, Ds. A. C. de Regt, rem. pred. te Gro- ningen. Geref. kerk, 10 uur, Ds. Meijer. Avond 5.30 uur, Ds. Meijer. Heidelb. Cat. Zondag 8. Collecte Emeritikas. Hersteld Apastolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voormiddag 10 en nam. 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur, dienst. Tuinzaal Harmorde, Ver. Calvijn, Donder- dag 27 Oct. a s. 's avonds 7 uur, D-s. Bout- hoorn van Zeist. LEGER DES HELLS. Zondag 23 October zal het korps Alkmaar bezocht worden tot het leiden der sarnen- komsten door den redacteur der „Strijd- kreet", stafkapitein P. de Boer. De verzorger der „Strijdkreet" is tevens en zeer begaafd spreker. Bezoekt daarom de diensten welke dan Zondag gehouden worden als volgt 10 uur heiligingsdiensthalf vier open lucht samenkomst aan de Kattenberg; 8 uur groote verlossingssamenkomst. UIT DE OMGEVING. Herv. Gemeenten. BERGEN, 10 uur, Mej. Haumersen (Koedijk). Evangelisatie „Maramiha", 10 uur, de heer H. W. Hofm-eester en de3 avonds 7 uur, de heer Ds. Loijsen van West-'Graftdlijk. Ned. Herv. Evang. „Looft den Heer", Ka- I Kctrel de Qrootelaan 9, 10 uur, de heer Stavenga; 11.30 uur, Zondlagsschool. Geref or meerde kerk, HulpUerk a. d. Dr. van Peltlaan, 9.30 en 2.30 uur, Leesdienst. EGMOND a, d. HOEF, 10 uur, Kinder- prijs Jacob Vriendjes; 3de prijs Piet Burger, j Bal op een bordje: lste prijs Marie Eriks; 2de prijs Sophie Eriks; 3de prijs Geertje Rijs. Tonkruien voor jongens: lste prijs C. Eriks; 2de prijs F. Roozing; 3de prijs W. Eriks; 4-de prijs A. Eriks. Hardloopen met hindernissen voor meisjes: lste prijs D. Vriesman; 2de prijs Gre de Waard; 3de prijs Truus de Waard; 4de prijs Janny Glas. Des avonds werd in de zaal van den heer Vriesman door Petten's toonee'gezelschap het blijspel „Hanengevecht" opgevoerd. De zaal was geheel bezet. Het stuk werd flot gespeeld en viel dan ook zeer in den smaak van het publiek. Dinsdag werd er Harddraverij gehouden. lste prijs de heer P. Quak; 2e prijs de heer T. Koning, 3de prijs de heer K. Nottelman, 4de prijs de heer Heitstra. De prijzen bestonden uit geldswaarden. Na afloop werd een schitterend vuurwerk afgestoken. Tot slot was er Woensdag prijs- biljarten in het cafe van aen heer Vriesman, lste prijs A. Jongbloed, 2de prijs J. Kossen, 3de prijs Jb. Vriesman, 4de prijs K. Nottel man. UIT DE STREEK. Het doorloopende zacht-c weer is van zeer gunstigen invloed geweest op den aanvoer van bloemkool. Aan de veiling te Groote- broek wer-den in twee dagen niet minder dan 280.000 stuks aangevoerd. UIT CASTRICUM. Gisternacht is ingebroken in het pakhuis van H. S., staande aan den Stationsweg. Een ruitje van de hulpetalage is uitgesn-eden en ontvreemd is eep llesch port en een kistje met fondant, hetwelk later geledigd is weer- gevonden. Achter -den winkel is uit een onge- slo-ten schuurtje weggenomen 30. Van de daders geen spoor. Zooals alle jaren gebruikelijk, is den Zon dag na de kermis te Bakkum wederom katge- knuppeld. In tegenstelling met andere jaren was de deelneming thans kolossaal groot, hetgeen veroorzaakt werd doordat thans geldprijzen werden fceschikbaar gesteld. Zoo groot was de deelneming cat het spel nog bij kunstlicht moest worden voortgezet. Dat een en ander veel publiek en deelne- mers, zelfs van heinde-en ver lokte, laat zich begrijpen. kerk, Ds. Spelberg. -nd: Het Rott. Hofstad Tooweel is gisteravond te 's-Grav-enhage bij de premiere van Mol- nar's „Riviera" op buitengewone wijze ge- huldigd ter gelegeniheid van het 10-jarig bestaan van het Hofstad Too-neel. SpOE*t VOETBAL. Een belangrijke international wedstxijd. In het internationaal voetba-lprogramma is plotselimg ingelaschit de Wiedsitrijd Neder landZwedan, welke reeds 13 Nov a.s. in het Stadion zal worden gespeeld De Zwe- den zijn zeer sterk en vormen een schitte- rende tegenpart-ij. DAMESTASCHJES. Door directe inkoop uit het buitenland steeds nieuwste modellen. B URGERLIJ K EN STAND. ONiDERTROUWD Jan Brouwer -en En-gelina Ra-nzijii. Dirk Bakker en Maria Sjabbens. Johan nes Theodorus Morsch en Maria Monica de Jong. Johannes Martinus Admiraal en Ca-thanna van de Kamer. Jan Marees en Guurtje Oudes. Cornells Dirk Brouwer en Maria Ouwenbroek. Martin Jongmans en Geertje Zipip. OVERLEDEN): Lijsbeth Benit wed. Jacobus Post, 79 jr. avond 7 uur, Ds. EGMOND BIN NE N Sipelberg. Avondmaal. HEILOO, 10 uur, Ds. E-ilerts de Haan. Evangelisatielokaal, 10 uur, Ds. v. d. Hoe- ven van Enkhu-izen. OTERLEEK, geen diens-t. OUDO'RP, 10 uur, Ds. Groot. STOMPETOREN, 10 uur, Ds. Heep. WARMENHUIBEN, avond 6.30 uur, Ds. Horn-stra. KOEDIJK, 's av. 7 uur, Da, Haumersen Onderwerp: Vrijheid. ProvinciaaB nieuws UIT PETTEN. Evenals vorige jaren was er veel belang stelling voor de kermis, die in het begin van deze week alhier werd gehouden. 's Zondags was het overal dansen, terwijl voor den Maaandag volksfeesten waren geor- ganiseerd, waarvan de prijzen als volgt: Koekslaan: lstt prijs Guurtje v. d. Vlies; 2de prijs Geertje Eriks; 3de prijs Guurtje Kohnhorst. Blaastrappenlste prijs Nico Zwakman; 2de prijs Frans Vriendjes; 3de prijs Ab Voetee. Zakloopen: lste prijs Jan Vriesman; 2de RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 21 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteorologisch Instituut te De Bildtt. Hoogste barometerstand 768.3 te Cler mont. Laagste barometerstand 742.8 te Ingd. Verwachting (gddig tot den avond van 22 October) Matige zuidelijke tot zuidwcstel-ijiken wind, waarscnijnlijk zwaar bewolkt of betrokken, met eenige regen, iets zachter, vooral des nachts. Tijdschriffen Van den Miou-d van Op den Uitkijk, half- maandelijksch tijdschrift voor het Christelijk fezin, vermelden wij ditmaal het artikel van lax Visser over Bismarcks levenscrisis -en van Drs. A, van Deursen over Het eila-nd van Robinson Crusoe. Dr. C. Tazelaar hehandelt Emden als vluchthav-en der vrijheid en U. G. Dorhout begint „Vertellingen onder den Brandaris" Dr. L. J. Pierson schrijft opnieuw over Rembrandt en zijn bijbelsche kunst, terwijl T. B. van Velzen het over Zelfoversehatting heeft. Fraa-ie illustralies maken als gewoonlijk het goed1 verzorgde tijdischri-ft a-antrekkelijker, ICunsf Er is heel wat veranderd in de jaren, die achter ons liggen. En veel daarvan verjaagt de rust, welke vroegere tijden kenmerkte. Is het dan niet goed te weten, dat er onder al hetgeen veranderde en nog dagelijks wisselt, een ding is dat bleef en het karakter van het verleden in het heden bewaart ROODE-STER-tabak vormt dit rustpunt temidden van alles, wat komt en gaat. STER-TABAK was goed, is goed en zal goed blijoen. Wie daarom waarlijk smakelijk wil rooken, kiest ROODE-STER, die zichzelf gelijk bleef en dus waarborg voor de toekomst biedt JV. V. v.h. THEODORUS NIEMEUER, Groninpm en Rotterdam. mi JAN COUVeE. Met als partner Job. Feltkamp, fluitist, zal onze stadgenoot, de pianist Jan Couvee, eenige concerten in Italie gaan geven. De musici hebben zich daartoe in verbinding getseld met een Italiaansch concertbureau Men zal concerteeren in Bologna, Milaan en waarschijnlijk Venetie. Valt de entree goed uit, d. w. z. is pers en publiek hun gunstig gezind, dan zal de tournee tot een twintigtal concerten worden uitgebreid, Het program- ma bestaat uit Itatiaansche en Fransche werkoi van Scarlatti Casella, Loeillet, Ra- meau, Roussel, Ravel, enz. Onze jonge kun- stenaars het beste succes. A. K. KRING VAN VAKMUSICI VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Deze in 1924 opgerichte vereeniging geeft as. Maandag, 24 October, in ,,'t Gulden Vlies" een concert, waarop onzen meester- pianist Willem Andriessen, hoofdleeraar aan het conservatorium te Amsterdam, verschil- lendle werken voor klayier zal voordragen, beginnende met componisten uit de 16e en 17e eeuw, om, over Beethoven, van wien de „Mondschein"-sonate wordt gespeeld, te eindigen met een vijftal stukken van Chopin. Het vo-or Alkmaar n-ieuwe, waardoor dit concert zich van andere onderscheid, is, dat de heer Andriessen van elk werk voor hij het ten gehoore brengt, een korte verklaring geeft van b-ouw en inhoud van het stuk, het welk het ho-oren voor velen (en o-ok het be grijpen) zeer zal vergemakkelijken. A. K. AFLOOP VAN VERKOOPINGEN. Uits-lag veiling gehouden bij opbod, op Donderdag 20 October 1927, te Schagen, ten overstaan van Mr. C. J. de Lange, candi- daat-notaris, te Alkmaar, als plaatsvervan- ger waarn-smen-d-e het vacante kantoor van wijlen den n-oaris Mr. A, P, H. de Lange, van De kapitale Boeren-plaats, genaamd ,,De Volharding" bestaande uit goed ond-erhou- den huismanswoning met stalling voor 28 koeien en 3 paardten, steenen boet met kc-e- stailing, veeboet, melkkelder, ierkelder, duh- bele arbeiderswoninig met erven en pl.m. 18 H.A. w-eiland waarvan pl.m. I1/* H.A. bouwland, al'les te zam-en groot 18 81 10 H.A. een en ander zeer gunstig gelegen aan den Doggersweg te Koegras gemeente den Helder in gebruik bij den heer J. C. N. Kik- kert en in eigendom behoorende aa-n den heer A. A. Kikkert. De perceelen staan te zamen in hod op 30351.02. De afslag en combinatien blijven bepaald op Donderdag 27 October a.s. des morgens elf uur, in het Noord-Hollandsch Koffiehuis, van den heer L. Zwaag, aan de Laagzijde te Schagen. In de zaal van de N.V. „H. O. C. E. te Hei- l-oo had Donderdagavond, ten overstaa-n van den no-tar is V. J. C. van Toornenbrugh, de verkooping plaats van de woonhuizen enz., be hoorende tot den faillieten boedel van den h er P. A. Ho-ltes te Heiloo Er was buitengew-oo-n groote belangstelling en veel kooptust. De uitslag is ais volgt: 1. Woonhuis aan de Kerlclaan (b-ewoond door den heer Holies), groot 2.50 aren voor 3550; 2. Woonhuis aan den Heerenweg (bewoond door mevr. Eecen), groot 3.83 aren voor 4265; 3. Woonhuis aan de Rechte Hondsboss-chelaan (bewoond door Blomberg), groot 1.65 aren voor 2150; 4. Woonhuis aan den Holleweg (bewoond door Green land), groot 2.50 aren voor f 2400; 5. Woonhuis aan den Holleweg (bewoond door Smit), groot 2.10 aren voor 2400; 6. Woonhuis aan den Heerenweg (bewoond door Holland), groot 2.57 aren voor 2650; 7. Woonhuis aan den Heerenweg (bewoond door Strifc-ker), groot 2.68 aren voor 2660 Kooper van perceelen 1, 3, 6 en 7 de heer J Rus te Heiloo voor 11235, perceelen 2, 4 en 5 de heer J. Boersma te Heiloo voor 9075. Twee hyp. vorderingen, resp. groot 1900 en 1800, ten behoeve van de heeren A. J Kool te Heiloo en J. C. Hemelrijk te Leiden, werden gekoeht door den heer F. Res c. s. te Castricum voor 2325. H«sR*kfb@i*£®8ii:en DE KAASMARKT. ALKMAAR, 21 Oct. 1927. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 125 sta- pels aangevoerd, wegende 152000 K.G. Prijzen: Fabrieks kleine met merk f 48.50; Fabrieks kleine zon-der merk geen aanvoer; Fabrieksco-mmissie met merk f 54.50; Boeren kleine met merk 48; Boeren kleine zonder merk 50; Boerenco-mmissie met merk 55. Handel goed. DE GRAANMARKT. ALKMAAR, 21 Oct. 1927. Op de heden gehouden graanmarkt was in totaal 3812 H. L. aangevoerd, w. o.1919 H.L. tarwe 11.50—/ 15.50; 7 H.L. rogge 12.25; 657 H.L. gerst chev. 9—/ 12.85; 749 H.L. haver f 9--/ 12.90; 158 H L. boonen, w o. paardenboonen 14; bruineboonen 30 f 37; citroenboonen 2736; duiven- boonen 16.50—/ 17.50; witte boonen 48; 17 H.L. mosterdzaad 23f 26; 1 H.L karwijzaad 40; 4 H.L. spinaziezaad; Tuin- boonen 18—/ 32; 301 H.L. erwten w.o.t groene erwten (kleine) 27f 32; groene erwten (groote) 32—/ 45; grauwe erwten 3658; vale erwten 29—/ 48, alles per 100 K G. WARMENHUIZEN, 20 Ocb 1927. Roo- de Kool le s. 4—/ 5.50; Rcode Kool (kale) 1.70; Witte Kool 2.30— f 2.60; Bloem kool 13; Nep 3.10—4.30; Drielingen 5.90; Uien f 6.70 -/ 7.10; Grove Uien 7.20. Aanvoer: 20000 K.G. Roode Kool; 23700 K.G. Witte Kool; 1500 K.G. Nep; 2800 K.G. Uien; 325 stuks Bloemkool. NOORDSCHARWOUDE, 20 Oct. 1927. Bl. Aardappelen 5.90; Ronde Due f 4.90; Uien 6.50—/ 7.20; Drielingen 6— 6.50; Grove Uien 6.50f 7.20; Peen 2.40—/ 2.90; Roode Kool f 4.30—6.50; Gele Kool 3.90—/ 5.40; Witte Kool 2.20 f 2.50; Deensche Witte Kool 2.40 4.50; Kroten 3.304.30; Spercieboo- nen 14.20—/ 28; alles per 100 K.G.; Bl. kool 13.10—/ 16.50; Bloemkool 2e s. 2.70— f 3.40 per 100 stuks. Nep 3.40— 3.70. Aanvoer: 1300 K.G. Aardappelen; 16500 K.G. Uien; 15400 K.G. Peen; 28400 K.G. Roode Kool; 13400 Iv.G. Gele Kool; 3S000 K.G. Witte Kool; 5300 K.G Deensche Witte Kool; 350 K.G. Kroten; 60 K.G. Spercie- boonen en 1 COO stuks Bloemkool. BOVENKARSPEL, 20 Oct. 1927. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. kool le s. 11—/ 23; Bloemkool 2e s. 5 10.50; Bloemkool 3e s. i.10—6.50; Roode Kool 45.30; Witte Kool 2.70 3.20; Gele Kool 3.804.60; Bie- ten f 12—16.90; Kleine Bieten 9.50— 10.50; Enkeie Slabconen 2.40—/ 9.70; Dubbele Slaboonen 2f 3.40; Aardappe len: Groote Schotsche muizen 3.65; Kleine Schotsche muizen 3.25; Ideaal 2.60; Due 2.30—/ 2.35; Kriel 0.75—/ 0.90. ZWAAG, 19 Oct. 1927. Veiling Bangert en Omstreken. Druiven f 2534Tomaten 3—/ 9; Peren 2—/ 22; Appelen 3— f 10; Dubbele Slaboonen 820; Snij- boonen f 2026; Roode Kool 58; Gele Kool 5—/ 9; Wortelen 310; Komkommers f 35; Williams 18; Maagdeperen 4.50; Soldaatlaboreur f 11.60; Bureediel 5.50. BROEK OP LANGEND1JIC, 19 Oct. 19.27. Langedijker Groentenveilmg. Blocm- kool le s. f 9.60—/ 19.10; Bloemkool 2e s. 1—/ 4 per 100 stuks; Wortelen 2.10— f 3.50; Roode Kool 4.30—/ 6.70; Gele Kool f 3.10-/ 5.60; Witte Kool 1.3C— 2.30; Deensche Witte Kool 1 ^03.90; Uien 6.80—/ 7.40; Drielingen f 5.10 6.80; Nep 3; Bieten f 1.90-/ 4.80; Rammenas 1.40—/ 1.60; Aardappelen: Energie f 4.70—/ 5.10; Exellent 5.10, al les per 100 K.G. Aanvoer: 7900 stuks Bloemkool; 10200 K.G. Wortelen; 48000 K.G. Roode Kool 22000 K.G. Gele Kool; 96000 K.G. Witte Kool; 13500 K.G. Uien; 11500 K.G. Bieten; 2100 K.G. Rammenas; 16225 K G. Aard appelen. Hd3y©Hte^iiew Den 5dtn Nov hopen onze ge- liefde Ouders WILLEM NAUTA. en TRIJNTJE NAUTA-NAUTA den dag te herdenken dat zij voor 1214 jaar in den edit zijn verbon.- den. Hun liefhebbende kinderen. Alkmaar, Polderstraat 5. R00KTA5AK ROODE-STER THEODORUS n I EM El JE R GROrHlHGEM

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 2