DAOBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. Mevr. E, DE BOER-van RHR als „De Tante nit lndi6 Buitenland Buitenlands-ih .gemengd nieuws. Honderd negen en twiniigste Jaargang Enorm siicces. NO 25k t>!f nutiimef besfaal uit 2 bladen. nunueru negei. en 1927 Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs blj vooruitbetaling per 3 maanden voor Alfaaaar /2.—franco door bet geheele Ri]k /2.50. Afzonderlijke en bewljsnummers 5 cents. PRUS DER OEWONE ADVERTENTIfeNi Per regel /0.25, bfj groote contracten rabat. Groote letters naar ptaatsrufrtite. Brieven franco aan de N. V. Boek« en Handelsdrukkerlj v/b HRRM8. GOSIBRG Voordam C9. D«f«c*euri G. H, KRAK. DNiDAG Telef.nr. Admihlstratle 3. Tftlflfftnnne. Redactle 3.3. Postgiro 37060. Hoofdredacieurt Tj. N. ADEMA. 25 OCTOBER Dageiijksch overzichf LLOYD GEORGE OVER ONHrWAPENINO. Een geesdriftig pleidooi. Het Volkenbondswerk. Op weg naar verbroedering. In de d'iohi bezette groote zaal van Queens Hall taeeft Lloyd George gisteravond een gieesttMftig pleidooi voor ontwapening ge- houdfen op een, ondler voorzitterschap van professor Gilbert Murray belegde vergade- riinig van de League of Nations Union. Philip Snowden, Ralph Cooper en andere bekende ivredesapostelen zaten aan de bestuurstafel op (het podium. Lloyd George zeide, volgens de iN. R. Ct, d'at Engeland het eenige land in Europa was geweest waar het denkbeeld van ontwapening, reeds lang voor den wapenstil- stand door mannen van erkende vaderlands- i&efde was bepleit. Me had echter den Volken- bond een kans willen geven om te toonen wat de Bond voor ontwapening zou kunnen be werkstelligen maar na de mislukking van de joiugste maritieme conferentie was net drin- gend noodig, dat allfe goed!gezinde elementen in al'le land'en weer luidfe hun stem verhieven ten gunste van de ontwapening die niet Ian ger uitgesteld mocht worden. Hoe was n.l. ?j> het oogenblik de toestand in Europa? wee derden van de Europeesche naties wa ren opnieuw tot de tamden gewapend, en of- 6choon dfe legers niet veel grooter waren dan voor den oorlog, was hun uitrusting veel beter en waren alle voorzien van de nieuwste vin- dinigen op het gebied van den chemischen ver- delgingsooriog. Het andere derdte deel van Europa was daarentegeo zoo goed ats weer- loos en op genade of ongenadte aan de miiitair toegeruste naties overgdeverd. Het was dan ook niet te verwonderen, dat in sommige lan- den bitter gdklaagd werd over den uitleg, dien men aan de vredesverd'ragen en vredes- yoorwaarden gegeven had, waarin de ontwa pening uitdrukkfel'ijk in het vooruitziclht was gesteld. Er kon geen vrede in Europa komen, want dit derde deel besohuldigde, en niet ten ourechte, de overige twee derden van een gro- ye woordbreuk, en onder deze laatsten waren de mogendiheden die in 1914 ten behoeve van de hrilgheid en onschendbaarheid van gesto- ten verdragen ten oorlog waren getrokken. Een nieuwe oorlog was dan ook absoluut onvermijdtelijk, tenizij een internationaa! scheidsgerecht werd opgerieht, dat het ver- trouwen van de geheele werel-d bezat en met onbeperkte bevoegdheden was toegerust, en tenzij in de tweedte plaats in alle volkeren het levendig bewustzijn zou gewekt worden, dat hun vedligheid beter op gerechtigheid berustte dan op brute kradht en machtsontplooilng. „Wij moeten den horizon voor alle volkeren verbreeden en hen button hun grenzen niet dianger vijanden maar brooders doen zien, die met den zelfden goeden en ernstigen wil be- zield zijn om den oorlog te verafschuwen en tot elken prijs onmogelijk te maken." E)e mislukking van ie Geneefsche maritie me conferentie is een ramp geweest van de eerste grootte omdat ze overal in Europa en Amerika het vertrouwen der volkeren in el- kaars goeden wil weer geschokt en ernstig beleedigd heeft. Wij moeten de volkeren over- tuigen dat hun veiligheid als natie veel beter besdhermd wordt zonder dan met oorlog, want nu, bijna tien jaar na het einde, zuchten nog alle volkeren onder de gevolgen en noch over- winnaars noch overwonnenen hebben zich van de gestagen wonden kunnen herstellen. onitwerp verdaagd moot worden en de afhan- deling ervan aan een votgenden Rijksdag zal moeten worden overgelaten. Gf de Duitsche volkspartij dit denkbeeld in den vorm van een voorstel aan de andere coalitie-partijen zal voorleggen, meenit het democratische blad echter zeli te moeten betwijfelen. PRINS WILHEIM V. HOHENZOLLERN- SIGMARJNGEN. f Prins Willhelm von Hohenzollern-Sigma- rinigen is Zaterdagavond op het kasdeel te Sigmaringen plotseling aan hartverlamming overleden. De prins, die 7 Augustus 1864 was geboren en dus den leeftijd van 63 jaar heeft bereikit, bleef tot het laatste oogenblik biji zijn voile bewustzijn. Hij zal Donderdag in het mausoleum te Sigmaringen worden be- den van DUITSCHLAND. GILBERT'S INGRIJPEN HEEFT SUCCES Bezuinigingen van eenige hen- derden millioenen. Minister dr. Kohler heeft gister in het ka- binet mededeeling gedaan van de resultaten der besprekingen, wel'ke met Parker Gilbert hebben plaats gehad. Daarbij werd ook de geheele inhoud van het door Parker Gilbert ovengelegde memorandum uitvoerig behan- de'ld. Morgen zal dir. Kohler den leiders van alle partijen den inhoud van het memoran dum mededeelen. De „Vossische Zeitung" meldt thans, dat onafhankelijk van den stap van den agent- gen-eraal reeds tevoren het plan had' bestaan, het ontwerp in zake de salaris-verhooging zoo te wijzigen dat daaruit een geringere financieele last zoowel voor het rijk als voor de landen zou voortvloeien. In de commissie zal in de voorstellen van de regeering op ZOO' danige wijze geschrapt worden, dat een. be- sparing van eenige honderden millioenen verkregen zal worden. Wat de ontwerp-schoolwet betreft is de Duitsche volkspartij volgens de „Vossische Zeitung" van oordeel, dat de afhandeling er van in den huidigen Rijksdag niet mogelijk is. Volgens het blad zou de Duitsche volks- parfiij van meening zijn, dat niet alleen met net oog op de enorme kosten, welke uit de schoolwet zouden voortvloeien, doch ook in verband met de oneenigheid in den boezem der coailitie zeive, de behandelina- van het graven. Prins Wilhelm was een breeder van onlangs overleden koning Ferdinand Roemenie. Het was een vorst die zich be- scheiden op den achtergrond hield; 13 jaar lang heeft hij geregeerd en in dien tijd heeft de openbare meening zich eigenlijk slechts tweemaal met hem bezig gehouden, namelijk toen de vorst, die sinds 1909 weduwnaar was, in 191'5, dus midden in den oorlog, de 45- jarige prinses Adelgonda van Pruisen huwde. Een jaar later, toen Roemenie zich aan de zdjidie van de Entente schaarde, stuurd^ de prins al zijn Roemeensche onderscheidingen terug en vcrbood d'en ambtenaren van zijn ge bied het dragen van Roemeensche eereteeke- nen; aldus ontstond een diepe breuk tusschen hem en de Roemeensche koninklijke familie. :Oe vorst, die verwant was aan de hoven van Berlijn, Weenen en Brussel, was een tijd lang zelf in aanmerking gekomen voor den Roe- meenschen troon; hij had echter in 1886 af~ stand van. zijn recbten gedaan. Van de revolutie viel te Sigmaringen wei- nig te bespeuren en prins Wilhelm heeft tot aan het einde van zip leven een kleine hof- houding gehad en in zijn staatje werd hij nog als vorst behandeld. Dit heeft nog onlangs aanleiding geigeven tot een conflict met den tot het centrum bahoorenden Pruisischen re- geeringscommissaris Scherer. Toen deze zijn functie aanvaardde, deelde het hof hem mede, dat het zijn bezoek verwachtte, tevens echter dat de vorst zijn bezoek niet zou beantwoor- den. Scherer besloot daarop van het bezoek af te zien. DE ARBEIDSHERVATTING IN HET BRUINKOOLGEBIED. Nog eenige moeilijkheden Er hebben zich, naar uit Halle wordt ge- meld, moeilijkheden voor gedaan bij het we- dfer in dienst nemen van de mijnwerkers in de bruinkolenindustrie. De ondernemingen hebben namelijk tijdens de staking nieuw personeel aangesteld, waar- bij zij de toezegging hebben gedaan, dat bij het einde van de staking dit personeel niet ontslagen zou worden. Het gevolg hiervan is, dat alle mijnwer. kers niet weder in dienst zijn genomen. De bond van werkgevers heeft echter toegezegd, op zijn leden invloed te oefenen, zoodat alle mijnwerkers weer aangesteld zullen worden Men hoopt dus, dat de moeilijkheden spoedig bijgelegd zullen worden. ENGELAND. A DE VERHOUDING TUSSCHEN ENGELAND EN IRAK. De besprekioigen over de verhouding tus schen Engeland en Irak beginnen heden in het ministerie van kolonien tusschen Koning Feisoel en zijn premier Jafar Pasha en Ormesby Gore, minister van Kolonien, ter- wijl de belangen van Groot-Brittannie zut fen worden behartigd door Sir Henry Dobbs de Britsche Hooge Commissaris van Irak. In het verdrag tusschen Groot-Brittannie en Irak is gestipuleerd, dat de regeling van de verhoudpg tusschen beide landCn^ iedere vier jaar automatisch aan een herziening zal worden onderworpen. Eigenlijk had dfeze herziening eerst in Maart 1928 moeten plaats vinden, doch nu zich in verband met bet verblijf van Koning Feisoel te London de gelegenheid voordoet, igeschiedt het ditmaal eenige maanden vroe ger. BELGIe. GEEN VLAAMSCH, GEEN CENTEN? In de Vlaamsche bladen wordt, naar men uit Brussel meldt, alweer steen en been geklaagd over de wijze waarop somniige departementen trots alle, trouwens sane- tielooze, taalwettea voortgaan met de Vlaamsche bevolfcing en de Vlaamsche pers te negeeren. Het departement -van landsver- dediging stuurt nagenoeg al zijn mededeelin- gen aan de Vlaamsche bladen soms vii tot zes per dag in het Fransoh, over welk feit „De Standaard", het Vlaamsche katho- liefk-demooratische orgaan, zich ten zeerste veronitwaardigd toont. Ook het zeer gematigde, vrijzinnige Laatste Nieuws" geeft lucht aan zijn ver- ontwaardiging omdiat het, niettegenstaande de belofte van miniister-president Jaspar, die tevens minister van kolonien is, nog altijd zit te wachten op de Nederlandsche vertalmg van het voor het Kamerreces, in Juki, in de Fransche taal aan het parilement en de pers toegezonden verslag over het koloniaal be- stuur Het „Laatste Nieuws" zegt noodge- dwongen tot de overtuiging te zijn geko- men dat de Kongo feitelijk geen Belgische, maar een Waalsche kolonie moet zijn, te meer waar minister Jaspar alweer een een- talig Fransch verslag over het bestuur van de manaatgebieden RuandaUrumdi heeft ingediend. „Onder die voorwaarden, aldus let blad, zien wij niet in waarom Vlaam sche kamerleden en senatoren nog begrootin- gen van kolonien zouden goedkeuren." GRUWELIJKE MISDAAD. Een lijk in een koffer. In de Goudstraat te Brussel is een geheim- zinnige misdaad gepleegd, welke veel gelij- cenis vertoont met een andere zaak, welke en- kele jaren geleden de heele hoofdstad in op- schudding bracht. In een kamer, bewoond door een kellner van Italiaansche nationali- teit, werd een in stukken gesneden en in een reiskoffer geborgen naakt mannenlijk ont- dekt, waarvan men vermoedt, dat het het lijk is van den 25-jarigen kellner, Edouardo Ma- lacrida. Het was totdusver evenwel niet mo gelijk het lijk te identifineeren, daar het hoofd ontbreekt. Dit zou door de moordenaars zijn medegenomen. Uit het eerste onderzoek blij'kt, dat de misdaad Vrijdagavond moet zijn ge pleegd. Malacrida had dien avond verschei- dene andere Italianen op bezoek en bezoekers van het onder de kamer gelegen cafe, bewe- ren berucht van een vechtpartij te hebben gehoord. Malacrida was volgens de papie- ren, welke in zijn kamer gevonden zijn, lid van den fastistische organisatie, zoodat het niet onmogelijk geacht wordt, dat men ook hier, evenals dezer dag^en te Chockier bij Luik, voor een politieken moord zou si aan. JOEGO-SLAVle. NIEUWE INVAL VAN BULGAARSCHE KOMITADSJI's. Zondagnacht hebben benden Bulgaarsche Komitads|i's weer een inval op Joego- Slavisch gebied gedaan. Zij vieleni het dorp Ibcid aan. Na hevige gevecnten slaagde men er in de aanvallers terug te drijven. Later vond een aanval plaats op het muni- tiedepot -te Rylbu. Toen echter de schildl- wacht alarm maakte, sloegen de aanvallers op de vlucht. OOSTENRIJK. C DE DRANKBESTRIJDING. Verscheidene vereenigingen in Oostenrijk, ten algemeenen nutte werkzaam zijnde, heb ben ter bestrijding van het toenemend alco' holgebruik, het initiatief genomen voor het houden van een volksstemming over de vol' gende maatregelen: i. 3. 5. Verbod" van drankverkoop op Zater- dagmiddag en Zondag; verhooging van den leeftijd1 der teger het ateoholgevaar beschermde jeugd van 16 tot 18 jaar; lanigzame uitsterving van de drankver gunningen, met volledige erkenning van verkregen rechten; de Plaatselijke Keuze voor verdere be- perking van den drankverkoop ge meentegewijs; ndetig verklaren van drinkschulden, omdat de ervaring geleerd heeft, dat „drinken op de pof" een der ernstig ste oorzaken is van den stof elijken en geestelijken achteruitgang der drin kers en hup gezinnen. Als de initiatiefnemers 200.000 handteeke- ningen verzameld hebben, moet volgens de OostenrijkS'Che wet de volksstemming over deze 5 zaken plaats vinden. DE VROUWE NMGOR DENDE MGDE Het roohen en de kleeding als doodsoorzaken. Volgens een officieel bericht vermeldt de steilte-statistiek in Engeland een sehrikba rende stijding van. het aantal sterfgevallen van vrouwen op den leeftijd van 18 tot 27 jaar. De „Wissenschaftliche Nachrichtendienst" heeft nu te Weenen ook terzake gegevens ver zameld, die weimiig verblijdlend zijn, meldt de Weensche „ReiiChspost." Van mediische zijde wordt de toenemende sterfte onder de vrouwen op jeugdigen leef tijd ten deele aan het vele rooken toegeschre ven>. Gebleken is, dat vrouwen in sterkere mate dan mannen. onder het sigarettenmisbruik lij den. Inzonderheid ernstige ziekten der adem halings-organen en hartziekte zijn bij d: vrouwen van dit vele rooken het gevolg. Maar ook de moderne vrouwenkleeding draagt in de koudere en vochtige maandien schuld aan het toenemen van ziekten der ademhalingsorganen en van rheumatisch aandbentngen, die vaak blijvend de gezond heid schaden en zelfs dien dood tengevolge hebben. De gezondheildsdienst der stad Weenen stelt op grond1 van vergelijkende statistieken der laatste jaren eenzelfde resultaat als het uit Engeland gemelde vast. Men is iatusschen van meening, dat de verkregen gegevens waarschijntijk nog een ernstiger aspect zul len krijgeti, daar de door de tabak veroor- zaakte schadte aan het lichaam zich binnen a 3 jaren nog niet, of slechts in geringe mate naar buiten vertoont. Een definitief resultaat zou dus eerst na meerdere jaren vallen te constateeren, daar de op het oogenblik beschikbare statistieken over slechts weinige jaren loopen. ROEMENIe. RGND PRINS CAROL. Arfestaties. Zondagnacht werd bij het station Timich nabij Kroonstad de voormalige onderstaats- secretaris van Financien in de regeering Averescu, Monoilescu, gearresteerd. Ma- noilescu was van Parijs op weg naar Boeka- rest en de politie wist, dat hij te Parijs met prins Carol eenige besprekingen had ge- voerd. Bij de doorzoeking van zijn bagage zijn eenige brieven van Carol aan de leiders van Roemeensche partijen, alsmede andere com- promitteerende documenten gevonden M?- noilescu wilde met ingang van 1 November een blad gaan uitgeven getiteld „Craiu Nou", hetgeen zoowel „Nieuwe Ster" als ,„Nieuwe Koning" beteekent. Dit blad zou een Carlistisch karakter dragen en voor den terugkeer van den ex-kroonprins ijveren. De politie te Boekarest heeft gisteren verboden dat de borden van het nieuwe blad aan het gebouw, waar het zou worden uitgegeven, werden opgehangen. Uit Klausenburg wordt gemeld. dat de po litie den bladen streng verboden heeft, over de arrestatie van Manoilescu te schrijven: in geval van overtredling van dit voorschrift zal bet betreffende blad in beslag worden genomen en de hoofdredacteur gearresteerd worden. De partijen der oppositie zijn voor- nemens, Donderdag, bij de heropening van het Roemeensche parlement, de regeering over deze aangelegenbeid te interpelleeren en tgen de kneveling der persvrijfieid te pro- testeeren. j i TSJECHO-SLOWAKIJE. NIEUW LIGHT OP DEN MOORD TE PRAAG Het onderzoek, dat de politie te Weenen en Praag heeft ingesteld ten einde te ontdekken, welke personen achter den aansfag op Tsena bey stonden, heeft opmerkelijke resultaten opgeleverd. Het staat thans vast, dat de moordenaar op zijn reis naar Praag te Wee nen den Albaneeschen zaakgelastigde al- daar, Saratsji, heeft opgezocht en een be- spreking met hem heeft gehouden. In dlit verband wordt er aan herinnerd, dat Sarat sji in 1925 reeds een aanslag oip den toen maligen Albaneeschen minister Lazar Gura Kuci, een tegenstander van Achmed Zogoe bey, beraamd heeft. Voorts blijkt, dat Saratsji voornemens was, in de nalatenschap van den vermoorden gezant documenten binnen te smokkelen, wei ke ten doel hadden, de Albaneesche emigra- tie te compromitteeren. De politie te Praag weigerde evenwel, Saratsji de nalatenschap van den gezant ter hand te stellen. De op- dracht zou toen door den officieelen gedele- geerde van Albania, Bosjni, die ter bijwoning van de rouwplechtigheid naar Praag was ge- komen, worden uitgevoerd. Te Praag was men" evenwel nauwkeurig van de plannen van Bosjni op de hoogte, zoodat men hem tot de uitvoerinig ervan geen gelegenheid gaf Ook is opgehelderd, vanwaar de dader het geld voor zijn reis heeft gekregen. Het is weliswaar juist, dat hij met Albaneeschen steun te Rome studeerde. De moordenaar heeft evenwel bij zijn verhoor verzwegen. dat hij in Juli j.l. ook een Italiaansche beurs voor studie in het buitenland had ontvangen De man, door wiens bemiddeling hij. deze beurs kreeg, is de voormalige Italiaansche officier Baldacci, die in 1917 betrokken was bij den aanslag op h'et Oostenxijksche consu faat te Zurich. SCH0UWBUR6 „HARNI0NIE". Hedenavond 8 uur AMERIKA. AARDBEVING. Uit San Francisco wordt gemeld, dat de seismograaf aldaar een hevige aardbeving heeft geregistreerd, waarvan het centrum vermoedielijk in die Stille Zuidzee, 1000 mijl van Mexico verwijderd, gelegen is. Ook de seismografen in andere Amerikaansche ste- den, hebben de aardbeving geregistreerd. De telegraafmaatschappijen hebben echter geen stoornis bemerkt. Uit Petersburg, in Alaska, wordt gemeld dat daar gisteremmorgen vroeg, aardschok- ken zijn gevoeld, welke echter geen schad- hebben veroorzaakt. KGRTE BERICHTEN. -r- Een ernstig ongeluk wordt uit Bordeaux gemeld. Zes jongelui waren met een boot gaan varen en hadden zich daarbij op zee ge waagd. Tengevolge van het stormachtige weer sloeg boot am met het noodlottige Het bericht, dat een delegatie van de boerenpartij aan prins Carol van Roemenie zou hebben voorgesteld hem terug te roepen op voorwaarde, dat bepaalde personen uit zijn omgeving verwijderd zou worden, heeft te Boekarest veel opzien gebaard. De secreta- ris-generaal van de boeren.partij heeft ver- klaard, dat er op het oogenblik geen enkele delegatie yan de partij in Parijs is. Naar uit Buenos-Ayres gemeldt wordt, is-bij groote manoeuvres, die te Men-dora wer den gehouden, een kanon ontploft. Drie offi- cieren en vier minderen kwamen daarbij om het leven. De minister van oorlog, Justo, die juist op het oogenblik, dat de ontploffing ge- schiedde, dfe batterij inspecteerde, bleef onge- deerd. Gister is die arbeid in het kolendistrict van Asturie hervat, nadat een referendum, waarbij 24.000 stemmen waren uitgebracht, had uitgemaakt, dat er 18.000 voor hervat- ting van den arbeid waren. Zondag heeft de Engelsche generaal, sir Richard 'Hairing, de aanvoerder der Brit sche troepen, die in 1918 Rijsel hebben ont- zet, aldaar in de St. Mauritiuskerk een ge- d'enkplaat omthuld ter nagedachtenis van de millioen mannen, die in den grooten oorlog in de Engelsche geledcren zijn gesneuveld. Zondagavond is te Tammersfors, in Fin land, het Imatrateatem, een houten bioscoop- gefcouw, in brand gevlogen. Er ontstond een paniek onder de toeschouwers, vooral aibei- ders met hun gezinnen. waarbij' veleo o&dei den voet ge'oopen en doodgedrukt werden. Er zijn eenentwintig dooden en vijftig gewonden Volgens een bericht uit Madrid heeft de Spaansche ministerraad b-esloten de onder- handelingen met de Fransche regeering no- pens Tandzjer te hervatten. Volgens berichten uit New-York heeft een Italiaan, Poli genaamde die twintig jaar geleden zonder middelen van bestaan in de Vereenigde Staten aankwam, zijn talrijke aandeelen in verscheidene theater- en bios- ooopondernemingen overgedaan voor de fraaie som van 30 tnillioen dollar. Gp 28 October zal men in Turkije over- gan tot de eerste volkstelling. Om dit werk te vergemakkelijken heeft die regeering iedereen verboden dien dag uit te gaan en onder geen voorwaarde zal het toegestaan zijn van de eene plaats naar de anre te gaan. Het ver- keer zal gestaakt worden en de scholen zul len gesloten zijn. Een ieder, die men op straat zal ontmoeteif zal gevangen genomen worden. De mandatencommissie heeft gistermon- gen te elf uur haar herfstvergadering aange- vangen. De vice-president bracht verslag uit van die behandeling van de mandaten-kwestie door de volkenbondsvergaderig. Het nieuwe Duitsche lid, Kastl, hield ver- volgens in het Engelsch een rede, waarin hij zijn volledige medewerking toezegde, waarop de voorzitter antwoordde, dat dfe commissie rekent op de financieele en koloniale ervarin- gen van het Duitsche lid. Te Berlijn-Schoneberg heeft zich gis- ternaeht een bejaard echtpaar met cyaankali vergiftigd. De beide lij ken werden gister- ochtend in de woning gevonden. Droefheid over hetverlies van hun hond schijnt de edit- genooten in den dood te hebben gedreveni. Hun vermogen hebben zij nagelaten aan de vereeniging voor dierenbescherming. Bij een wederopvoering van ,RAaria Theresia", een stuk van den joodschen schrij- ver Szomory, werden in de omgeving van den Nationalen Schouwburg te Boedapest anti-semitische betoogingen gehouden. On- geveer '80 betoogers werden gearresteerd. Het stuk is indfertijd reeds te Weenen, in tegenwoordigheid van Keizer Frans jozfe met veel succes opgevoerd. .UIT ZIJN KIND VERDRONKEN LIEFDE. Voor het gerechtsh of te Ch ester had zich Zaterdag zekere Albert Daviec, aibeider op een scheepswerf, te verantwoordleni wegens moord. E>e man had namelijk zijn 3-jarig dochter- tie, dat lijdende was aan tuberoulose en an dere ziekten, in een bad verdronken om een einde aan haar ldjdten te maken. De jury sptrak een „niet schuldlg" uit, op grand van dfe overweging, dat de vader uit liefdle voor zijn kind gehandeld had en d'at het kind toch spoed'ig zou sterven een moti- gevolg, dat vijf hunner verdronken. De zesde I veering, die naar onze begrippen onaanyaard- wist zich zwemmende te redden. baar is. ALRMAARSCHE

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 1