28 Winkeljuffrouw ftinke Dienstbode Hoishondster, amers Tningrond STEIGERHOUT RIJWIELSTflLLING werkster net Keuken-werkmeisje. net Dagmeisje Loop- en Piakjongen Joagen gevraagd Boerenknecht, Iste Hypotheek gevraagd Bargerwoonhais, Voor de bntsvronw. MET MEISJE NET MEISJE WE1KHUIZEN. ROELOF GEOS, Hechtszaken ZeetijcfiEigen Ilapkfberichten uiterlijk hall elf uur HriireB*tenfB©ii I te koop g-evraag-d het bewustzijn. vervelgens schoot de jeugdl- ge moordenaar het meisje nog vier kogels door het hoofd. Hij ging daarna naast het lijk zitten. De moed ontbrak hem om zelf moord te plegen. Tenslotte keerde hij naar huis terug en beschreef het drama uitvoerig. Te middernacht ging hij een schoolkameraad opzoeken en vertelde hem, wat hij had ge- daan. Deze vertelde het onmiddellijk aan den directeur van de school, waarop ook de poli- tie werd gealarmeerd. Op de plaats van het drama vond men het lijk van het meisje. De jeugdige moordenaar is de zoon van een in den oorlog gesneuvelden leeraar, zijn moeder heeft twee jaar geleden zelfmoord gepleegd. Het meisje was eveneens de dochter van een leeraar de' schoonheidsspecialiste EN DE LEVERWORST. Een schoonheidsspecialiste juffrouw Ri chards, die in een eetgelegenheid van Appen- rodt te Londen leverworst had gegeten en daarvan ziek was geworden, heeft tegen deze laatste firma een actie om schadevergoeding ingesteld. De firma cntkende dat zij van de worst ge geten had en hield vol, dat, als zij het ge- daan had, de worst deugdelijke waar, alles- zins geschikt voor menschelijk verbruik, was geweest. „Zij is nu 48 jaar", zeide mr. Samuels, de advokaat van de specialiste, „en tot haar ziekte toe zag zij er veel jonger uit. Zij had een frissche en heel goede teint, maar haar ziekte heeft haar figuur, haar uiterlijk en haar teint gehavend. „Zij heeft dientengevolge geschiktheid om geld te verdienen verloren, want een zeer aan- trekkelijk uiterlijk is iets onmisbaars voor een schoonheidsspecialiste." Het salaris van juffrouw Richards bedroeg 2 en zij kreeg 10 pCt. commissie van de ar- tikelen die zij den klanten verkocht aan- smeerde, hadden wij bijna geschreven. Dik- wijls kreeg zij een fooi van 1 en een fooi van 10 sh. was iets gewoons. De andere advokaat (bij het kruisverhoor) „Maakt u ook maskers van modder? Ik hoor dat men daarmee de rimpels die de tijd ge- maakt heeft, wegkrijgt." Juffrouw Richards: ,,Zij veranderen oude .vrouwen in jonge meisjes" (gelach). „En u kunt dat nog steeds doen?" „Ja, maar de clienten hebben niet het vertrouwen in mij dat zij vroeger hadden, omdat ik nu zelf verfraaii'ng noodig heb." „Ik heb", vertelde zij, „onder zeer beroem- de menschen gediend, o.a. den koning van Egypte, en allerlei celebriteiten, en de mooi- ste vrouwen van de wereld." 's Middags werd een complete leverworst, een voet lang en ongeveer twee pond zwaar, op een tafeltje naast den rechter neergelegd. De zaak werd na den leverworst-debat verdaagd. TWEE MISDRIJVEN. Er zijn in het noorden van Berlijn gister twee brutale misdrijven gepleegd. Dinsdag- nacht werd eerst in een hotel in de Kleine iFrankfurterstrasse een 24-jarig meisje, dat daar in gezelschap van een man, die haar op straat had aangesproken, was binnengeko- inen, plotseling door dtezen aangevallen. De man poogde haar te wurgen, sloeg haar neer, trok zijn mes en stak haar ettelijke ma- len in het hoofd. De neus.van de ongelukkige iwerd.bijna geheel van het gelaat afgesneden Het meisje, dat reeds het bewustzijn had verloren, zou zeker zijn omgebracht, indien niet een vrouw, die zich in een nabijgelegen vertrek ophield, toegesneld was. Zij.sloeg met een emmer op den bezet'ene los, die toen zijn slachtoffer los liet en aan den haai ging. Het meisje werd zwaar gewond naar het zieken- huis gebracht. Van haar aanrander ontbreekt elk spoor. En in de Landsberger Allee verschenen gistermidd'ag drie mannen bij' een uitdraag- ster, sloegen haar neer en gingen er, nadat de vrouw het bewustzijn had verloren, met een handtaschje met 300 mark van door. D politie is er ook nog hier niet in geslaagd het spoor van de misd!adigers te ontdekken. EEN ONTZETTEND DRAMA. Een drame dat in zijn felle verschrikkelijk- heid een plaats in een roman van Zola zou kunnen vinden, wordt uit Troyes gemeld. Te Ailleville woonde een bejaardl echtpaar, de man was mijnbouwer en de vrouw had den laatsten tijd teekenen van diepgaande melan cholic vertoond. Enkele dagen geleden, toen de man's middags thuis kwam, raiste hij zijn vrouw in huis. Had hij een voorgevoel van een ramp, vreesde hij zelfmoord? Hij ging zijn vrouw zoeken en vond haar dicht bij huis op de rails van den spoorweg liggen De man poogde haar weg te trekken maar de ongelukkige klemde zich uit alle macht aan de rails en de dwarsleggers vast. Aan den horizont doemde de sneltrein op. Een verschrikkelijke worsteling tusschen beide menschen volgde: de een vechtend om beicfer leven, de ander om eigen dood. De trein na- derde. Heeft de machinist de beide menschen op de rails telaat ontdekt? Blijkbaar, want pas op een honderd meter afstand van de iworstelenden is hij gaan stoppen. Te laar echter, de trein heeft beiden verpletterd. Den man was het hoofd' van de romp gerukt. De vrouw leefde nog toen het personeel van den inmiddels tot stilstand gebrachtdn trein haar opnam. Zij stierf toen men haar tegen den berm van den weg neerlegde. Wat vindt gij, huisvrouwen, uw grootste kruis? Zijn het de kapotte kousen, die zich, als een Bibelebonsche berg stapelen in uw werkmand? Is het de waschdag? het eten be- denken? of de groote kamerbeurt? Neen ik weet' het niet: geen van deze zware plichten zijn te rekenen tot een „kruis" daartoe be- hooren eerder de vlekken de steeds weer- keerende nachtmerrie van elke huisvrouw want het morsen en vlekken maken is geen privilege der kinderen alleendaaraan bezon- digen de mannen zich ook en zelfs de huis vrouw faalt persoonlijk in dat opzicht! Gelukkig, dat goede geesten ons te hulp Snellen en ons steeds weer kunstjes leeren om ons te bevrijden van dat kruis. Een groote fout, die veel huisvrouwen ma ken, is, dat. zij steeds in de vuile vlek wrijven in plaats van de vlek als middelpunt te ne- men en steeds van dat middelpunt af te wrij- ven naar alle richtingen. U kunt toch wel begrijpen, dat u, wanneer u steeds weer in de vlek zelf wrijft, zoo heen en weer, als de tneeste huisvrouwen doen, dan voortdurend meuw vuil in de omgevfng van de vlek brengt! Wanneer u dus een vlek moet verwij- deren, neem dan een absoluut schoone doek en wrijf niet meer dan een maal met't zelfde plekje van dien doek over de vlek; neem steeds weer een schoone punt van den doek en wrijf straalsgewijze over de vlek: naar boven, naar onderen, naar rechts, naar links, en zoo door naar alle richtingen tot de vlek verdwe- nen is. Over het aigemeen maken de dames de plekken te nat; het gevolg is dan, dat de re- medie nog erger is dan de kwaal, want in plaats van een klein donker vlekje krijgt u dan een grooten wazigen, maar duidelijk zichtbaren kring. U kunt dit echter voorko- men door de natte stof met een drogen, witten doek te bedekken; daar t'rekt dan het water in en van een kring is geen sprake. Deze me- thode is niet alleen toepasselijk op stoffen, doch ook op een matten vloerbekleeding e.d. Bovendien kunt u op deze manier heel ge- makkelijk kraagjes en manchetten reinigen zonder dat de jurlc er vanlijdf. Als u inkt heeft gemorst, ga dan vooral niet zitten wrijven, doch haal gauw dun rood vloei, dat goed opzuigt en bedruk de vlek daarmee; dat vloeipapier trekt de inkt uit uw kleed; wanneer er eindelijk geen inkt meer op het vloei komt, wrijff dan met een doorgesne- den citroen de rest van de vlek weg. Laatst kwam ik bij een jong huisvrouwtje, dat zuchtend en klagend aan een tafel zat, waarop een dozijn kleine zilveren kandelaar- tjes stonden. Zij had den vorigen avond een fuifje gehad met veel gasten en daarom haar kandelaartjes aangestoken en nu zaten ze alle dik onder het vet!De stumper was bezig om met een mesje al dat gestolde kaarsvet af te krabben! Wat zagen die aardige dingetjes er triest uit! „Wil je dat afkrabben wel eens gauw laten?" riep ik. „Je krast het zilver en vernielt de kaarsenstandaardjes totaal. Giet er eventjes kokend waetr over heen, dan is het vet zoo gesmolten en loopt er even snel af als he er op drupte!" Dit is verreweg de beste methode; dan heeft u geen enkel mesje of ander scherp voorwerp noodig en er bestaat geen kans, dat u uw zil ver besdiadigt. Het wordt nu weer kacheltijd en toch, soms zijn er van die dagen, dat het te koud is zon der vuur en te warm met. Zorg dan voor wat warmte aan die maaltijden en 's avonds, en houdt midden op den dag uw vuurtje kalm. Een bijzonder zuinige wijze van stoken doet u met kolenpakketjes. Weet u wat dat zijn? Verzamel uw kolengruis en kleine stukjes cokes en anthraciet. Leg nu een dubbelgevou- wen courant op den grond en stapel daar wat van die kolenrestantjes op. Maak den kolen- hoop niet grooter dan drie c.M. hoog, bij drie a zes c.M. lang/'Vouw uw papier hier over hec-n; sla de uiteinden naar brnen, maak er een keurig pakje van, bind' er een klein stuk- je touw om en leg nu eenige van deze pak- ketjes op het vuur. Druk ze goed neer, zoo- dat ze in de gloeiende asch liggen; wanneer u er nu verder niets aan doet, zal het gruis langzaam en geleidelijk verbranden, zoodat u voor weinig geld uw vuurtje uren aan kunt houden. Moet het weer opvlammen, d'an pookt u even het pakje los en gooit er versche anthraciet of andere kolen op en u heeft het klaar. „Heb jij daar ook zoo'n last van", vtoeg iemand mij, dat je gordijnen zoo vuil worden; dat komt door den wimtertijd! Het is nu al voor het eten donker en dan zijn de kinderen altijd bereid om mij te help en sluiten maar kinderhandjesenfin! daar weet je alles van! Ze trekiken gauw zoo'n gordijn dicht en in minder dan geen tijd zijn de gordijn- randen groezel!" „0, daar weet irk best een middedje tegen neem een rieten of bamboe-stokje, overtrek een'uiteinde met een lapje fluweel, zoodat het net een schilderssitokje wordlt met een dop op de punt, en schuif daarmee 's morgens en 's avonds je gordijin been en weer. Ik doe het zelf ook op die manier, omdat ik een groote bak met planten vlak voor dit raam heb staan; het is zoo'n gedoe om die steeds te verzetten; en als ik er overheen reik, knak ik de planten zoo licht. Maar op deze ma nier gaat hat best en houd ik boven dien mijn gordijnen netjes!" Een pracht maniertje om een email bad te reinigen is het volgende: vermeng een pakje fijn gemalen kalm met twee handenvol zachte zeep en voeg hier juLst zoo veel ter- pentijm aan toe als noochg is om er een roomachtige massa van te maken. Neem nu een zacht lapje of doekje, smeer daarmee het papje door het bad en wasch het af met heat water. De hier opgegeven hoeveelheid is ongeveer ee.n groote pot vol. U kunt het heel lang bewaren. ZIJN VIJAND MET EEN HAKMES GEDOOD. Voor de Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam heeft gister terechtgestaan de ongeveer 29-jarige Chinees Chong Fook, die gebcortig is uit een voorstadje van Hong kong. Hij heeft laatstelijk verblijf gehouden in het Chineezenloigies aan de Javakade van de Stoomvaartmaatschappij „Nederland" te Amsterdam en is thans in het Huis van Be waring aldaar gedetineerd. In den nacht van 31 Mei op 1 Juni 1.1. heeft deze man een landgenoot, Ching Chang geheeten, aan boord van het stoom- schip „Rondo", waar laatstgenoemde eeu functie van „number one" (vooroian der Chi- noezen) bekleedde, met een hakmes met kracht vele diepe verwondingen toegebracht in hoofd nek, romp, armen, beenen en ribben, terwijl de verslagene vcorts breuken, een schedel- breuk en hersenkneuzingen heeeft opgeloo- pen. Hij is aan de verwondingen giestorven. Verdachte had nog een bedrag van /250 en eenige kleedingstukken, toebehoorende aan het slachtoffer, weggenomen. Verdachte bekende Ching Chang van leant te hebben gemaakt. Zes maanden geleden, toen hij met zijn sehip te Hongkong was, had hij met Ching Chang ged'obbeld. Laatst- noeme had gewigerd zijn speelsehuld te vol- doen Te Amsterdam had verdachte het schip verlaten, Chig Chang maakte echter de reis verder mede. Ook zou verdachte het slachtoffer in Java 35 Engelsche ponden hebben gegeven om naar zijn (verdachte's) familie op te sturen. Later zou hij gehoord hebben dat dit uooit gebeurd was. Toen verdachte te weten kwam dat zijn vijand zich op de „Rondo" bevond, is hij in den bewusten nacht, toen het schip aan de Sumatrakade gemerd lag, aan boord ge- gaan. Ching Chang zat in zijn hut aan tafel te schrijven. Toen Ching Chang den indringer de deur uit wilde jagen, vtel deze hem plotseling aan. Er ontstond een geregeld gevecht, waar- bij verdachte in het voordeel was, omdat hij een hakmes had kunnen grijpen. De strijd eindigde met de gruwelijke vex-wondingen van Ching Chang. Een konstabel der maatschappij deelde mede, d'at hij den verslagene nog levend in zijn kooi had aangetroffenhij was echter te uitgeput om nog iets te zeggen en- stierf spoedig. Er rekening mede houd'ende dat verdachte ver verwijderd is van zijn landgenooten, eischte de officier twaalf jaren gevangenis- straf. Ware verdachte een Europeaan ge weest, dan zou hij niet geaarzeld hebben maximumstraf te vorderen. Uitspraak over 14 dagen. de v. n. du DE KNOEIERIJEN TE WOERDE'N. Gelijk gister onder de telegrammen reeds gemem zijn voor't Hoog Militair Gerechts- ®hof. behandeld de zaken van de knoeierijen bij t centraal magazijn voor mil. kleeding en uitrusting te Woerden. Tegen den aannemer B. W. werdl 3 maanden en 4 dagen gevange nisstraf geeischt (den tijd van de preventi ve hechtenis) met aftrek van de voorloopige gevangenschap. Deze verdachte had rekenin- gen ingediend met fictieve posten; de aldus ontyangen gelden waren bestemd voor den majoor Eerdbeek. Daarna stond, als beschuldigd van ver- duistering, terecht den kassier S., die deze rekeningen, waarvan hij wist dat ze vals-ch waren, had uitbetaald, Hij verzekerde, dat hij zulks had gedaan op last van den majoor, die vaak in den put zat, maar hij had hem vaak gewaarschuwd, dat het verkeerd ging. Het O. M. zeidt van meening te zijn, dat het w-ettig en overtuigend bewijs is geleverd'. Ook in deze zaak is de verdachte door zijn verklaringen de justitie van dienst geweest, dcordat daardoor de knoeierijen aan het licht kwamen. Spr. eischte ook voor dezen ver dachte, die ook 3 maanden en 4 dagen in hechtenis heeft doorgebracht, een gevange- nisstraf van 3 maanden en 4 dagen met af trek der voorloopige hechtenis. De verdediger ontkend-e, dat S. s-chuldlg zou zijn, hij handelde slechts in opdracht. Pleiter ontken-de voorts, dat verdachte geld zou hebben verduisterd, dat hij' uit hoofdte van zijn dienstbetrekking onder zich had. Hij was niet veran-twoordelijk voor- de kas, dai was de majoor, de chef van verdachte. S. deed slechts wat hem door zijn chef werd1 opgedragen. STOOMVAARTLIJNEN. STV. MIJ NEDERLAND., Jan Betersz. Coen (thui-sr.) 24 Oct, Sabang. Bintang (uitr.) 22 Oct. v. Belawan. Enggano (charter) 24 Oct. v. Montreal Antwerpen. Johan De Witt 25 Oct. v. Amst. n. Bat Manoeran (thuisr.) 25 Oct. v. Colombo Calicut. Agam-emnon- 26 Oct. v. Bremen te Amst Jan v. Nassau 25 Oct. v. Amst. n. W.-Indie Medea 25 Oct. v. Amst. n. Zwijiiidrech't. Stuijvesant 24 Oct. v. Cristobal n. Puerto Colombia. Theseus 26 Oct. v. Amst t-e Oporto KON. NED. STB. MIJ Achilles 24 Oct. v. Aux Cayes n. Puerto Cortes. Agamemnon 24 Oct. v. Bremen h. Amst. Erato 24 Oct. v. Amst. te Kopenhagen. Ganymedes 24 Oct, v. Konstantinopel Calamata. Has 23 Oct. v. Tanagona te Carthagena. Iris 24 Oct. v. Marseille n. San Louis Rhone. Jason 24 Oct. v. Chili, 1. v. Duinkerken, te Hamburg. Notos 24 Oct. v. Tanger n. Oran. Odysseus, Danzig n. Amst24 Oct. v. Bruns- buttel. Perseus 25 Oct. v. Valencia te Amst, Rhea 23 Oct. v. Samchy n. Havre. Strabo 25 Oct. v. Stettin te Amst. Vliestroom 24 Oct. v. Amst. te Hamb KON. HOLL. LLOYD. Zaanland 24 Oct v. Buenos-Ayres te Rosario Flandiria (u-itr.) 24 Oct. nam. 2 u. v. Lissa- bon. HOLLAND—AFRIKA LIJN, Nijkerk (uitr.) 25 Oct. te Port Said Heemskerk (uitr.) 24 Oct. te East London. Randfoutein (thuisr.) 24 Oct. v Kaapstad. Springfontein (uiitr.) 24 Oct. te Mozambique, vertrok n. Beira. KON. PAKETV. MIJ Houfman 24 Oct. v. Brisbane n. Singapore. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Breedijk 25 Oct. v. Rott. n New-York. Maasdam 25 Oct. v. Rott. n. N.-Orleans. Eemdijk, Rott. n/d. Pacifickust. 23 Oct. te San Francisco. Kinderdijk Pacifickust n. Rott. 24 Oct. te Glasgow. Moerdijk 23 Oct v. Seattle te Portland (O.). Spaarndam 23 Oct. v. New-Orleans n. Rott Westerdijk 24 Oct. v. Philadelphia te Balti more. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Tabanan (thuisr.) 24 Oct. v. Tanger. Merauke 25 Oct. v. Rott. n. Bat., via Amtw. ROTTERDAMZUID-AMERIKA LIJN. Aludra (thuisr.) 23 Oct. v. Montevideo. JAVA—BENGALEN LIJN. Bengkalis, Calcutta n. Java, 23 Oct. v. Sabang. Bondowoso 24 Oct. v. Calcutta te Java. Bengkalis, v. Calcutta n. Soerabaja, 23 Oct, Sabang. EMZETCO LIJN. Jonge Anthony 24 Oct. v. Carthagena n. Rotterdam. HALCYON LIJN Stad Haarlem 24 Oct. v. Rott. te Hamb HOLLANDOOST-AZIe LIJN. Zosma 25 Oct. v. Antw. te Vlaardingen. Madoera (thuisr.) 24 Oct. te Sjanghai. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. Tjikembang 24 Oct. v. Sjanghai n. Bat. STV. MIJ. OCEAAN, Alcinous, v. Bat. n. Amst., 25 Oct. v. Padang. Dard'anus 22 Oct. v. Kobe n. Amst. Eumaeus, v. Japan n. Rott.. 24 Oct. v. Sin gapore. Rhesus, v. Amst. n. Bat., 24 Oct. v. Sabang. HOLLAND—BRITSCH-INDk LIJN. Bilderdijk (thuisr.) 24 Oct. te Madras. Kieldlrech't 2 5Cct. v. Hamb. te Antw. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. Reggestroom 25 Oct. v. West-Afri-ka te Amst. Texel (uitr.) 21 Oct. v. Dakar n. Freetown. Vlieland (uitr.) 23 Oct. te Opobo. IJstroom (uitr.) 24 Oct. v. Lagos. JAVA-NEW-YORK LIJN. Madioen 24 Oct. v. New-York n. Java. BOVENKARSPEL, 25 Oct. 1927. „De Tuinbouw." Heden besteedde men voor: Bl. Kool le s. 12.50—/ 22.20; Bloemkool 2e s 7.50—/ 12.50; Bloemkool 3e s. 1.20— f 7.20; Roode Kool 4—/ 5.60; Witte Kool f 2.10—f 3.40; Gele Kool 4—/ 5.60; Uien 3.303.60; Drielingen 3.35; Nep 3.15; Enkele Slaboonen 2— f 4.55; Dub- bele Slaboonen 1.50—/ 3.50; Bieten 8.80—14.20; Kleine Bieten I 7.40— 10.50; Aardappelen: Groote Schotsche muizen 3.60; Kleine Schotsche muizen 3.50; Ideaal 2.60; Due 2.60. NOORDSCHARWOUDE, 25 Oct. 1927. Eigenheimers 8.40; Uien 7.408; Drielingen f 7.207.40; Nep 3.80— 4; Grove Uien 7.90f 8; Peen 3.10 3.50; Roode Kool 3.70—/ 5.70; Gele Kool 4.30—/ 6; Witte Kool f 2.20— 2.60; Deensche Witte Kool f 2.704.10; Kroten 3.10, alles per 100 K.G.; Bloem kool 9.20—/ 12.40; Bloemkool 2e s. 2 f 3 per 100 stuks. Aanvoer: 450 K.G. Aardappelen; 9000 K.G. Uien; 1500 K.G. Peen; 64400 K G. Roode Kool; 11000 K.G. Gele Kool; 68200 K.G. Witte Kool; 11200 K.G. Deensche Witet Kool; 1600 K.G. Kroten; 6200 stuks Bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 25 Oct. 1927. Langedijker Groentenveiling. Bloem kool 7.6019 per 100 stuks; Bloemkool 2e s. 3.70f 6.30 per 100 stuks; Roode Kool 3.20—/ 5.60; Gele Kool 4—/ 6.30; Deensche Witte Kool 2f 2.70; Uien 2.904.60; Drielingen 7.908.40; Nep 7.70; Zilvernep 3.90; Rapen 3.70 4.60; Aardappelen: Schoolmeesters 8.90; Kleine 8.10, alles per 100 K.G. Aanvoer: 26500 stuks Bloemkool; 40000 K.G. Roode Kool; 27800 K.O. Gele Kool; 26000 K.G. Deensche Witte Kool; 7000 K.G. Uien; 4400 K.G. Rapen; 2400 K.G. Aard appelen. WARMENHUIZEN, 25 Oct. 1927. Roo de Kool le s. 4.50 f 5.40; Roode Kool 2e s. 2.40—/ 2.60; Gele Kool 4.90— 5.40; Witte Kool le s. 2.30—/ 2.50; Witte Kool 2e s. 2.10f 2.30; Bloemkool le s. 16.10; Bloemkool 2e s. 3.50; Nep 4.10; Drielingen 7.20; Peen 2.60— 2.70; Deensche Witte Kool 2.70. Aanvoer: 26675 K.G. Roode Kool; 1000 K.G. Gele Kool; 21850 K.G. Witte Kool; 125 K.G. Nep; 350 K G. Uien; 1750 K.G. Peen; 275 stuks Bloemkool; 1800 K.G. Deensche Witte Kool. ZWAAG, 24 Oct. 1927. Veiling Bangert en Omstreken. Slaboonen 10 —f 31; Snij- boonen 20—/ 27; Druiven f 21— 31; Boeren Groen 2.70—3.80; W- Louse f 35; Giere 3.907Conselje 8.20 f 12.20; Winterjan 3.10—/ 5; Bloem kool 10—/ 15; Roode Kool 4—/ 8; Gele Kool f 6—/ 9; Wortelen 6—/ 9; Kom- kommers 3.560; Uien 3—/ 4; Snrui- ten 6.6010.30; Tomaten A f 10.80; Tomaten B 11; Tomaten C 4.20; Toma ten CC f 1.80; Aanvoer 2720 pond. WEEST OP UW HOEDEI Zooals alle goede artikelen wordt ook onze BIG BEN pijp nagemaakt. Let dus goed op hot merk „BIG BEN" hetwelk op alle echte Big Ben pijpen is gestempeld. Prijsf2.— met gratis reservestift. Overal ver- krijgbaar. Ten kantore der Nationale Bank- vereeniging Langestraat alhier, kan een geplaatst worden. Zich te wenden tot den concierge. Gevraagd Extern slapen, loon f 40 per maanj, Zondags vrij. Fa. VALK, Houttil B 5. GEVRAAGD niet beneden 16 jaar. A. E. BLOMMAERT, Scharloo no. 5. gevraagd tot 's middags half drie. Adres BROERS, Spoorstraat 17. In een Banketbakkerij wordt een GEVRAAGD, extern. Brieven ondei letter B 344 bur. van dit blad. Gevraagd met Kerstmis een voor dag of dag en nacht, bij P. VLAM, Koedijk Noord, PostadresKanaaldijk, Bergen. BESCHAAFDE DAME, goede zoekt een zelfst. plaats in de huish., zeer goede ref. Brieven lett. R, HAAN's Boekh., Bergen N.H. b. z. a. voor 2 a 3 dagen per week. Br. onder letter A 343, bureau van dit blad. Advertentien, voor het nummer van denzelfden dag bestemd, wor den tot 's morgens aangenomen, uitgezon- derd des Zaterdags. Getrouwd: MIEN VADER en JAN C. DE NIJS, die, mede namens familie, hartelijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Amsterdam, 26 October 1927, Chassestraat 38r. JUFFROUW vraagt voor 2 of3 dagen p. w. eenige Kan netjes en flinlt werken. Br. lett. U 338 bur. van dit blad. gevraagd. Aanmeldi.ng tusschen 9 en 5 uur. Adres Firma C. J. GEELS, Baangracbf, Alkmaar. Heden overleed te onzen huize, zacht en kalm, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder GERRETJE DE BOER, Wed. van W. Geerding, in den ouderdom van bijna 74 jaar. Namens de Fam. B. ARENDS-Geerding. Alkmaar, 25 October 1927. Baanpad 39. 0* bij de Fa. G. A. CON 1JN ZOON, Houthandel, Alkmaar. Leeftijd 14 a 15 jaar. Aanmelding 's avonds tusschen 6 en 8 uur bij den wetfbaas aan den Friescheweg. Biedt zich aan een flinke P.G., 26 j., goed kunnende melken en rijden, liefst in N.-H. Br. letters C. J. Boekb. DE ROOI.J, Alkmaar. omgeving Alkmaar, groot 4 mille, ruime overwaarde, liefst van par- ticulier. Br. met cond. onder lett. V 339 bur. v. d. blad. TE KOOP: te Bergen een net nieuw met voor- en achtertuin. Aanvaar* ding naar overeenkomst. Brieven aan het bureau van dit blad onder letter Z 342. Te koop gevraagd een liefst mavktzaak. Brieven letter D 346 bur. van dit blad. Een mandje vanchocolade, Q&A'ld met in cherrybs andy ijeaj-enkre ananas en kenr. bijzonder fijne bonbon.. te koop gevraagd, IV2—2 H.A. Br. met prijsopg. en ligging onder letter Y 341, bur, van dit blad. door L. C. OUDT, Egmonderstraat. Gelegenbeid voor de wintermaanden is bij Koorstraat 13, Alkmaar. Iste Klas Rijwielherstelplaatt. I. RiM noam aan d<zn o

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 3