Parol blj Rawe Hanflen fer!«n T eSegragnmen ___Eeeh^szakeii__ van 26 October 1927. Opgave ran Noordhollandsob Landbouwcrediet. Provinciaal nieuwrs ge'drage'n net innen van griaen. Onaer de schuldenaren behoorde ook L. Groen te Urk, die 123 schuldig was. Na het overlijden van Mantel zou verdachte op 13 Mei naar Groen zijn gegaan om dat geld te innen. Bij zijn thuiskomst bracht hij 50 mede, wat de juffrouw niet te veel vond van de 123. Verdachte cntkende dat juffrouw Mantel dit zou hebben gezegd. Hij heeft in tegenwoor- digheid van zijn vrouw en zekeren den Drij- ver een lijstje opgemaakt van de klanten die nog geld schuldig was. Mej. Mantel zegtdat verdachte dit heeft opgemaakt op haar ver- zoek en nadat hij op Urk is geweest. B. a Oude DeH Senembah Deli Batavia AMERIKA. UIT BERGEN. Bedenmorgen had op initiatiel van Je in Februari j.11. opnieuw opgerichte I'Uniion Patriotique Russ-e en Hoilande te VGravenhage, bij bet Russische Monument aan den Kerkedijk, een plechtige lijikdienst plaats ter nagedachtenis aan de gevallenen in den slag te Bergen-op 19 September 1799, welke dienst persoonlijik was opgedragen door den Aartspriester B. Vinogradoff, die voor deze gelegenheid uit Brussel was over- geko-men. Skids 1913 was hier geen dienst, die vroeger jaarlijks plaats vond, meer gehou- den. De vioe-voorzitter en secretaris -der Ver- eeniging, E. Fi-rsoff, waren met den pope medegekomen. Op bet monument bevonden zieh de ziilve- ren en metalen kransen, welke in het ge- meerrte-museum bewaard warden. Bij afwezigheid van den Burgemeester weiden de heeren door den gemeente-secreta ris ontvangen. Mevr. van Reenen gaf van lhaar belangstelling blijk, en was eveneens bij den dienst tegenwoordig. Een groot aantal belangstellenden woonde de plechtigbeid bij. De dienst werd1 door den Aartspriester in vol ornaat volgens de cere- monien der Grieksch Katholieke Keirk in het Russisch verricht. Na afloop gebruikte de d eputatie ten huize^ van den Burgemeester, die inmiddels weer' aanwezig was, de lunch. (Gedeeltelijk gecorrigeerd.) TWEEDE KAMER. 's-GRAVENHAGE, 26 Oct. Bij de aan- vang der vergadiering wordt besloten mor- geinavond te vergaderen. Voortgezet wordt de interpdlatie, De Vis- ser, over de volging der communiste in In- doniesie. De heer De Visser zet zijn repliek i voort. Spr. dient 2 moties in, vragende resp om amnestic voor de heoordeelden en een commissie van het instel'en van een gron- dlig onderzoek van de oorzaken der onge- pegeldheden, in welke commissi een lid meet zitten van: iedere rich ing der arbei- ders bewegilng, t-erwijll de communistische Internationale door 2 leden vertegenwoor- za'l moenten zijn. De heer Kleerekoper trekt de motie be- treffende aischafing van den doodstraf in. Om die kwestie ter aprake te brengen bij de eerstvolgende gelegenheid. Minister Koningsbergen staat volstrekt afwijzend tegenover beide moties-De Vis ser. Noch de toestand op economisch, noch die op bestuursgehied kunnen aanleiding zijn geweest voor de ongeregeldheden. Ook staat spr. afwijzend tegenover de motie-Crainer. Het aantal interneeringen bedraagt 643. Naar excesen bij de behan- deling van verdachten en getuigen zal een onderzoek worden ingesteld. STOOMSCHIP GESTRAND. HOEK VAN HOLLAND, 26 Oct. Het binnenikamende Engelsche stoomschip „InchDearne" is hedennacht tijdtens storm- achtigen Westenwind, bij den ingang van den Nieuwen Waterweg ter hoogte van ton rood III, aan den grond gevaren. Het stoomschip is geladen met ijzererts en is op weg van Wabana naar Rotterdam Hedenmiddag bij hoog wate r zal ge- traoht worden het schip vlot te sleepen. De stranding van de tlnchDearne Het Engelsche schip is in aanvaring ge weest met het stoomschip „Gaston". Het was op weg met een lading ijzererts van La Bana naar Rotterdam en is met machine- schade hi den mond van den Nieuwen Wa terweg ten anlker gekomen. De hulp werd ingeroepen van een groote sleepboot. De Gaston'' is tegen den Zuiderpier ge- dreven. SCHEEPSRAMP IN DEN STILLEN OCEAAN. TOKIO, 26 Oct. Gemeld wordt, dat op den Stillen Oceaan een geweldige storm heeft gewoed, waardoor 9 groote schepen nabij Kambodsja zijn vergaan, De Japansche regeering heeft den sche pen verboden de Japansciie havens te ver- laten. EEN ERNSTIGE SCHEEPSRAMP. BUENOS AYRES, 26 Oct.. Het Fran- sche stoomschip „Formosa" heeft een dxaadloos telegram afgezonden, waarin wordt gemeld, dat het stoomschip onde:- weg is naar Rio de Janeiro met 720 over- levenden van het Italiaansche stoomschip „Mafolda", dat vergaan is. Het seeretariaat van de Navigation Ge neral Italiana deelt mede, dat het stoom schip „Mafolda" 1600 personen aan boord had. Men vreest derhalve, dat 880 perso nen zijn verdronken. Aan boord van het stoomschip bevond zich ook de bekende Italiaansche tenor van de Metropolitan! Opera te New-York, Gigli. Men weet niet of hij gered is. Het stoomschap meet onge- veer 12000 ton. Het is 11 October naar Genua vertrokken met bestemming voor Rio de Janeiro, waar het op 25 October werd verwacht. Op 18 October vertrok het schip van Dahr. NEW-YORK, 26 Oct. Volgens een hier uit Rio de Janeiro ontvangen telegram, schijnt het Italiaansche stoomschip .^rin ses Mafolda" niet ver van de kust op een onderzeesche klip gestooten te zijn. Het schip begon onmiddellijk te zinken en on- der de opvarendien ontstond een paniek. Vele passagiers trachtten zich een plaatsje te veroveren in een der reddingsbooten. Uit Rio de Janeiro zijn onmicraellijic een-i- ge schepen naar die plaats van de ramp vertrokken om zoo mogelijk hulp te ver- leenen. Nadere bij gander heden, ROME, 26 October. Blijkens latere be- richten uit Bahia heeft het Fransche stoomschip Tonnose 720 passagiers van de Mafalda overgenomen, welke verdeeld wercfen over de andere te hulp snellende vaartuigen. Door het Engelsche stoomschip Empric. Star werden 200 en door het Duitsche s.s. Athens 400 passagiers overgenomen, ter- wijl zich op de Tonnos-a 120 schipbreuke- lingen bevonden. Aangezien ook de Piauhy en de Rathelona zich naar de plaats des onheils hebben begeven, kan worden aan- genomen, dat het aantal geredden nog zal sfijgen. Thans wordt het op 800 gesehat. Als vermoedtelijke oorzaak beschouwt men een ketelontploffing, welke moet heb ben plaats jehad even voordat het schip op de klip 1:tp. De regeenng van Brazilie heeft aan den kruiser Rio Grando opdracht gegeven zich zoo spoedig mogelijk naar de plaats van de ramp te begeven. zich aan boord van de Prinses Mafald'a zich aan boord van de Prinseh Mafelda 52 pass, le klas, 89 prss. 2e klas en 827 pass. 3e klas bevonden, waarvan er 759 te Buenos Aires van boord zouden gaan. Tot op dit oogenblik zijn er 488 vermisten. De ramp moet gisteravond tusschen Ba- hia en Pernambuco hebben plaats gehad. BURGERLIJKE STAND. QETROUWD: Jan Cornelis de Nijs en Mijntje Vad-er. GEBOREN: Geertruida Marie, d. van Jan Hoed en Jannetje Knijn. OVERLEDEN: Gerritje de Boer, wed. van Wiggert Geer- ding, 73 jaar. RADIOFONISCH WEERBERICHT, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 26 October. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Meteoro-logisch Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.0 te Miin- chen. Laagste barometerstand 737.5 te Vestma- noer. Verwachting (geldig tot den avond van 27 October) Krachtige tot matige zuidelijke tot zuid- westelijken wind, betrokken tot zwaar be- wolkt, weinig of geen regen, weinig verande- ring in temperatuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bildt hedenmorgen 9 uur 30 min. aan alle posten: „Wordt verwacht storm uit het Zuid-Westcn". AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 26 Oct. 1927. Op de he- den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 242 vette kalveren le kw. f 1—/ 1.10; 2e kw. 0.90—/ 1; 3e kw. i 0.75/0.90 per K.G., levend gewicht; 44 Nuchtere kalveren 14—/ 21; 640 Varkens Holl., Overz. en Geld, le kw. 76—77 cent; 2e kw. 7576 cent per K.G., slachtgewicht; Vette varken 73—75 cent per K.G. slacht- gewicfat. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 25 October. NIEUWE ZAKEN. POGING TOT DIEFSTAL. De 39-jarige straatmusicus Cornelis G., te Egmond aan Zee, thans in voorarrest, stond terecht als verdacht dat hij in den la- ten avond van 4 September met het voorne- men van wederrechtelijke toeeigening van eventueel aanwezige go-ederen had getracht binnen te dringen bij- Antje Groen aldaar. Hij was inderdaadl die woning binnen ge- gaan en had gepoogd een zich in die woning bevindende least open te breken, doch werd verrast, zoodat hij zijn voornemen moest op- geven en zich verwijderen. In deze zaak trad mej. mr. Annie Thom- sen op als verdedigster. Verdachte ontkencte in de woning geweest te zijn. Mej. Antje Groen, geen familie van den muzikant, had verdachte op een steenen paaltje bij zijn vaders huis zien zitten. Ge- tuige was toen bij 'n buurvrouw een kop koffie gaan drinken en toen ze haar huis in wou gaan, zag ze verdachte het raam uit- vliegen, figuurlijk gesproken, natuurlijk. Ge- tuige dacht: Wat mot tie knil nau bae main in ois do en! Zij heeft later tegen hem gezegd: Jae ben de man en toen zei verdachte: Denk jai dat i'k in jau ois eweest ben om te stela? Verdachte kwam toen niet uit zijn bed, zoo- als hij nu wist te vertellen. Hij was in zijn overhemd en getuige: bai ongs gaen ze nae bed alleen met 'n borstrok an, Ondanks deze getuigenis bleef verdachte ontkennen. Hij houdt's nachts zijn overhemd aan. Mej. Elisabeth Prins had verdachte dien avond voor de woning van zijn vader ge- zien. Zij zelf kwam van de kermis. Juffrouw Groen was bij haar gekomen met de mededee- ling dat bij haar was ingebroken. Verdachte kwam o-ok voor den dag in neglise, d. w z. gecostumeerd minus zijn bovenbroek. Hij zei de dat hij al 'n „ier" in z'n nest had gelegen, toen men hem wees op hetgeen had plaats gehad. Getuige zeid'e nog, dat zij voetsporen hac gezien. Mej. A. Glas, zuster van verdachte, ver- klaarde, dat haar broeder dien avond 2 maal bij haar was geweest. Hij was over elf uur weg gegaan. Bij de politic had zij verklaard, dat Cor nelis om 11 uur weg was gegaan. De President wees er haar op dat zij ge- heel vrijwillig den eed had afgelegd en dus nu gebonden was de waarheid te zeggen. Eerst zeide zij dat haar hroer om 11 uur was vertrokken en nu beweerde zij dat het was 11.14. Getuige Engel Zwart had verdachte dien Zondagavond 5 minuten voor elf in een na burig snoepwinkeltje aangetroffen. De off icier gaf een expose van het gebeur- de daar in den avond van 4 Sept. te Egmond aan Zee en lettende op al deze aanwijzin- gen, in verband met de getuigenverklarm- gen achtte het O M. de ten laste gelegde poging bewezen en vorderde 6 maanden n-evangenisstraf. Mej. ?Ar. TlionrS® aclite niet een enkel bewijs ge'everd. Zij hechtte geen waarde aan de gevonden voetsporen. Deze voetsporen kunnen ook van anderen zijn geweest. De uitlating van verdachte werd door hem ontkend. Pleiter betwijfelde of de getuigen wel in staat waren om alleg objectief waar te nemen. Pleiter was van meening dat verdachte zou moeten worden vrijgesproken, in ieder geval drong pleiter aan op een lichtere straf en aftrek van preventieve hechtenis. Volgde nog eenig debat over de waarde der bewijsmiddelen tusschen officier en raadsvrouw. Beiden persisteerden bij hun conclusien. ONTTREKKING VAN GOEDER'EN BIJ FAILLISSEMENT. Voor dat feit stond terecht de 55-jarige fouragehandelaar Adr. Corn, de W., te Wa-nnenhuizen. Hij had op 7 April in staat van faillissement verklaard zijnde, aan den curator verzwegen de aanwezigheid van een koe, 'n dresseerkar, 'n driewielde wagen, twee kuipen en een dorschmachine, welke igoederen hij tevoren uit zijn woning had vex- wijderd. Mr. A. Prins Jr. opponeerde in deze zaak als raadsman en verdediger. Zes getuigen moesten worden gehoord. Verdachte had's avonds eerst zitten kaar- ten en daarna had hij door zijn genoodigden v-erschiiliend-e goederen doen verwijderen. Curator mr. Wijnne legde omtrent zijn be- rnoeiingen als zoodanig verklaringen af. Hij had met den failliet het aanwezige in oogen- schouw genomen. De deurwaarder van Huis uit Schagen had geventariseerd; op deze lijst kwamen de onttrokken goederen niet voor. Getuige van Huet legde dienaangaan £'e zijn verklaring af. De heeren Smit en Tesselaar hadden de goederen v-erwijderd uit het perceel niet even- wel de dorschmachine, deze was tevoren reeds door verdachte verkocht aan getuiee P. Smit. Getuige had zelf de machine gdhaald. Klaas Kos, 'n 56-jarig veehandelaar, had de koe in pension genomen, Hij wist aan- vankelijk niet van wie die koe was, doch la ter vertelde verdachte hem, dat hij de eige- n-aar was. Daarna had die schipper de koe weggehaald. De officier achtte het ten laste gelegde wettig en overtuigend bewezen door de erker.- tenis van verdachte, getuigenverklaringen en aanwijzingen en vorderde 3 maanden ge- vangenisstraf. Mr. Prins Jr., was van meening dat niet was komen vast te staan dat het idee van de onttrekking was uitgegaan van verdachte Voor het overige vestigde pleiter de aan- dacht op de oorzaak van het faillissement, het smetteloos verleden van verdachte en zijn gunstige reputatie, reden waarom hij de rechtbank ernstig in overweging gaf hem een voorw straf op te leggen. Pleiter stelde nog in het licht, dat de waarde van het onttrok ken goed weer in handen was gekomen der crediteuren. De officier bestreed pleiter op enkele pun- ten en werd door dezen beantwoord. HOOGER BEROEP VEROORDEELING KANTONGERECHT. De 36-jarige K-aashand-elaar Cornelis K. te Hoorn stond in hooger beroep terecht ter zake het feit, dat hij in zijn pakhuis, alwaar hij kaas deed parafineeren, niet aanwezig had een arbeidskaart en a-rbeidslijst. De h-eer Grondsma, kaashandelaar te Alkmaar, werd gehoord als getuige a decharge deskundige, en de verdediger Mr. C. J. de Lange, stride dezen getuige niet minder dan 13 vragen, op het kaasbedrijf betrekking hebbende. De conclusi-e was, dat parafineeren van kaas slechts een verpakbingsmiddel is, doch het voortdurend parafineeren zou de kaas slechts kunnen bederven. Geen enkele koopman zou aldus behandelde kaas willen koopen. Geschraapt en geparafineerd wordt alleen -bij bestelling. Afveegen en keeren van de kaas geschiedt voortdurend. Verdachte heeft geen arbeidslijst of kaart opgehangen, omdat hij verm-eende, dat zulks in zijn pakhuis niet noodig was. De officier hield een uitvoerig betoog en kwam tot de conclusie, dat schrapen, vee- gen en keeren wel handelingen zijn, bedoeld in den zin van de Atb-eidswet, derhalve werd gevorderd met vernietigimg van bet vonnis van den kantonrechter te Hoorn, dezelfde straf, als in eersten aanleg opgelegd. Mr. C. J. de Lange wees op den ernst, niet van het feit, doch van de belangen, die er mede samen gaan. Pleiter hield daarop een uitgebreid en rijk gedocumenteerd betoog. waarin hij tot de conclusie kwam, dat de be- handeling van de kaas, zooals is ten laste griegd, niet valt onder de bepalingen van de ar-beidswet, red-en waarom pleiter der rechtbank in overweging gaf, den appe lant vrij te spreken. DIEFSTAL. De 18-jarige Pancratus Petr. B. en de 26- jarige Hendr. N. S., faeiden gedetineerd, ston- den terecht ter zake dat zij op 2 September te Heiloo uit een perceel genaamd „Rimboe" aan den Hollenweg te Heiloo een in de voor- kamer liggend taschje, waarin f 220 aan bankpapier, hebben ontvreemd. Bedoeld taschje was door de bewoondster, mej. Lan- gebaard, in de voorkamer achter gelaten. Verdachten erkenden, doch beweren dat het bedrag 205 was. Volgens bewering van tweeden verdachte kwamen zij aan de woning om werk te vragen. Eerste verdachte had het bankpapier ten huize van B.'s ouders aerstopt Ieder heeft er een ged.eelte van verteerd. Bij nadere ondervraging geven verdachten toe, dat het hun hedoeling was te stelen. B. zeide dat hij 115 heeft teruggegeven. Het O. M. re'eveerde de strafregisters van verdachten, die geen van beiden bianco zijn en vorderde tegen B. 5 en tegen S. 7 maanden gevangenisstraf. Mr. Wijnne, verdediger van verdachten, achtte de bekentenis en goede voornemens van verdachten in hun voordeel en pleitte voor beiden clementie. VERDUISTERING. De 28-jarige slagersknecht Jan K., te Enkhuizen, stond terecht ter zake verduiste- ring van f 50 ten nadeele van mej. Aafje Bakker, wed. Jb. Mantel, welke slager om- streeks 9 Mei is overleden. De weduwe zette het bedrijf voort en verdachte werd ook op- Getuige L. Groen 49 jaar koopman te Urk verklaarde, dat verdachte na den dood van Mantel 1 maal bij hem is geweest. Groen was toen 123 schuldig en heeft toen 100 be- taald. Mej. L. Groen verklaarde dat verdachte twee maal op Urk is geweest. Er is 100 aan hem betaald. Het getuigenverhoor heeft den officier de overtuiging gebracht van de schuld der ver dachte en vorderde 3 maanden gevangenis straf. Mr. Smol, verdediger, deelde die overtui ging absoluut niet en het requisitoir van den heer officier verbaasde pleiter. Gewezen werd door pleiter op de verwar- ring die bleek in het verhoor der getuigen. Ongetwijfeld Is hier een misverstand in het spel. De getuigen spreken elkander voortdu rend tegen. En op grond van een en ander meende pleiter dat vrijspraak zal moeten vxolgen. Zoo niet, dan verzoekt pleiter een nader onderzoek. HHOGER BEROEP VONNIS KANTON GERECHT. De heer J. H. R., handelsagent te Sassen- heiim stond terecht in hooger beroep naar aan leiding eener veroordeeling door den Kanton rechter te Alkmaar, ter zake overtreding der maximum sneiheid. In deze zaak trad mr. Langeveld op als raadsman en verdediger. De Kwestie was dat appellant op 13 Juli volgens den chronometer van den heer P. van der Santen, gem veldwachter van Limrnen, zou hebben gereden 46 K.M., terwijl verdachte beweerde dat die sneiheid beneden 20 K M was. Gehoord1 werd als getu-ige a decharge de gem. ontvanger Res de vader van verdach te Hij zat dien morgen met den heer Val- kering in de auto. Bij het waarschuwingsbord heeft zijn zoon de sneiheid geminderd. De auto is gestopt voor de woning van Kieft. Dat is vender dan 150, naar schatting wel 3 a 400 meter zeide van der Sanden. De heer P. J Valkerlng zat ook in de auto van appellant en zeide dat de afstand is 40C meter. De officier en griffier hebben samen hri knipsysteem van v. d. Sanden gecontroleerd en tot zijn yerbazing, zeide de officier, kwam het altijid uit. Toch noemde de officier het een verkeerd systeem Men moet minstens met 2 of 3 menschen zijn. Evenwel stride het O. M. vertrouwen in van der Sandien en vor derde bevestiging. Mr. Langeveld,verdediger van verdachte, zeide dat zijn client gegriefd is en in zijn rechtsgevoel is gricrenkt, omdat hij zich on- schuldig gevoelt. Pleiter noemde't een wantoe- stand op Limrnen, die den toorn van elk auto- mobilist opwekt. Het is niet doenlijk om de sneiheid op te nemen, zooals het nu geschiedt In een fraaie perroratie verzocht pleiter vrij- spraak. In elk geval dat de boete niet zal wor den verhoogd, ohidat het hier een principieele kwestie geldt. OPLICHTING DOOR EEN BR ANDASSURANTIE-AGENT. De 49-jariige handelsagent C. M. T. te De Rijp stond terecht ter zake dat hij in kwaliteit van agent der N.-H. Onderlingen Brand- assurantie Maatschappij te Oudkarspel, van den getuige Oortwijn te De Rijp, die zich mei zijn inboedel, hooi en levende have verzekerd had, lastelijk en bedriegelijk verschillende be- dragen te hebben ontvangen, waartoe hij door de maatij. te Oudkarspel niet gerechtigd was. De uitreikinig der polissen was kosteloos, doch verdachte ontVing op door hem zelf geteekende kwitanties verschillende bedragen en wel 4.—, 6.60 en 8.Verdachte be- scbouwde dit als een douceurtje. In deze zaak werden 3 getuigen a decharge gehoord. De officier achtte het feit bewezen en vor derde 2 maanden gevangenisstraf. Verdachte hield een zeer uitgebreid ^ra tio pro dom-o", waarin hij het gebeurde vol gens zijn opvatting uiteen zette Hij noemde de eisch verschrikkelijk en wees er op, dat de verzekerden geen nadeel hebben beleden. Ter wiile van zijn gezin verzocht hij hem niet met vrijheidsstraf te straffen. SLUITING. AANVULLING. In de hooger beroep zaak contra den fo tograaf C. de H. te Alkmaar, de vorige wed behandeld, stond vermeld, dat de verdediger mr. Eecen niet aanwezig was. Achteraf blijkt echter, dat de appellant van de verdediging had afgezien, zoodat die tegenwoordigheic van verdediger geen raison meer had. Hei vonnis is heden bevestigd, maar met dien ver stande, dat geen sraf werd opgelegd. (Ontv»ngen per dra«dlooze teletoon). STAATSLEENINGEN. 6 Nederl. 1923 A. 5 1919 BANKsINSTELLlNGEN. Kol. Bank Indische Bank Handel Mpij Cert. v. /'100o Resc. INDUSTR. OND. BINNENL. Centr. Suiker Aand, Holl. Kunstzijde Jurgens Gew. Aand. A. at C. Maekubee Nederl. Kunstzijde Philips Gtocilampen a. Nieuwe INDUSTR. OND. BUITENL. Anaconda Steel comm. Zweedsche Lucifers cultuur maatsch H. V. A. Java Cultuur Cult VorstenL Dito actions Poerworedjo MIJNBOUW. Rediang Lebong ,"v PETROLEUM. Dordtsche Petr. Gee Holl. Olie Kon. Petr. RUBBERS. Amsterd. Rubber Bandar Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Lampong Sum. Rubber Rotterd. Tapanoeli Serbadjadi Silau Wai Sum Rubber Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Oude Vaart Gem. Eig. Scheepvaart Unie Stoomvaart Mjj. Nederland Paketvaart Oude Boot HolL Stoomboot Niev. Goudriaan Rotterd Lloyd SCHEEPVAART BUITENL. Marine comm. Marine pref TABAKKEN. Oostkust Southern Rails Union Pacific Wabash 'v Yorige Koers 2/03/4 l753/4 168 169 123 i lys/s .30 11 0 3/g 98l/s 10-8/4 113 3761/, 4S2 473 781 -08 176»A 163 125 144 322s/4 3457/, 2881/, 227 234 4181 20i 14 6 l/a 281 V, 141 292 11 8/4 78 194 77 1291/4 1761/4 3594 2438/, 459 469 509 136 V, 70ls/i, Koers van heden te PROLONGATIE Vorige koers 4| pCt., heden A\ pCi. W1SSELKOERSEN AMSTERDAM pl.m. 2.30 pl.m. 2.45 pl.m. 2.— pl.m, 3.15 2741J, i 7 6 16814 1 (39 l/s 170 1691/s 1751,4 1 0 i/s 275-J l76i.l 171 i 44 235-6 i 431/.. 3 2361/,- 10 S 1431/j.f 235i/,-( 123V, 14 236./ 115-1 485 u 9*1/ 4 102 il5-i :8( - 1/5 494-7 48114- - 1HJ-V. 11 41/,.} <85 »V6.9 4Sf -9 NOV, 351 34 794 1761,4 792J-7^ 410 DfcS/4 125 793-5 412-4 793.5 114-10 - 346-7 345-61/4 292-1 226 239 412 291-3 412 292 226 239 260-2 148 2s5 143 2781.9! 491/, 2891/, 11M/1S 194 82 'W/4 1941/,.5 80.J 19414-5 218 103 20 130 177 351/s 247 466 47714 518 246.7 468 4/6.8 512.23 519 467 476.c0 524.6 131 67|-8i 678/, 67Vw 681/,. J Londen T Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Sch. 100 Copenhagen Stockholm Oslo a New. York NIET OFFICIEEL. Itahe j, Z'.. Vorige koers 12.101/ie 59.31 V, 9.75 34.581/, 47.92 li 35.10 66.60 66,95 65.3714 2.4S7/m 13.53 Koers op heden 3 uur 12,097/, 59.2514 9.7514 34.59 47.921 35. lu 66.65 66.921.4 65,3714 2.4814 13.55

Alkmaarsche Courant | 1927 | | pagina 8